Профілактика кулерів для води. Чистка кулера для води як розібрати кулер для води family

87

Майже кожен купив кулер для води в москві стикається з поняттям «очищення» кулера або принаймні про неї здогадується. Навіщо чистити? щоб дати відповідь на це питання — загляньте в простий електричний чайник після півроку експлуатації, ви жахнетеся. Стінки і нагрівальний елемент будуть покриті твердими сольовими утвореннями, в народі званими «накипом». Страшно? уявляєте, з чого ви п’єте

У даній статті ми постараємося дати рекомендації щодо проведення дорогої процедури санітарної обробки сервісного центру, але, увага, у вас вдома або в офісі. Відразу попереджаємо, що ні в якій мірі ми не хочемо звинуватити фахівців в свідомо «халтурної» роботі, ні — просто для себе рідного процедуру проведеш завжди якісніше і з максимальним результатом. Якщо вам пропонують санобробку «за півгодини» і у вас на місці — не погоджуйтеся, це не дасть ніякого результату. Безсумнівно, самонавіювання від такої роботи залишиться, але кулер очищений не буде.

що ж таке санобробка? під цим поняттям ми маємо на увазі очищення баків нагріву та охолодження від скупчилися в них солей і мінералів та інших опадів, які виникають в процесі експлуатації. За регламентом ми рекомендуємо проводити дану операцію не рідше ніж один раз на рік, а якщо є можливість — два-три рази на рік.

Для проведення санітарної обробки вам буде потрібно чисте відро, 10 літрів чистої води і 25-50 грам лимонної кислоти або засоби для очищення побутових приладів від накипу, його можна придбати в будь-якому господарському магазині за «три» копійки. Також потрібно буде взяти порожню бутель і зняти з неї пластикову кришку. Варіанти зняття пробки з бутлі для води всього два. Перший і найпростіший: потягнути за ярличок збоку і з невеликим зусиллям «зірвати» кришку. Другий, трохи більш просунутий (кришка залишиться цілою): потрібно помістити шийку бутлі разом з кришкою (просто перевернувши її) в кухоль або стакан з окропом, кришка стане м’якою і її можна буде легко зняти, не зіпсувавши.

У бутель наливаємо теплу воду (можна з під крана) і розмішуємо в ній засіб від накипу або лимонну кислоту. Одягаємо зняту на попередньому етапі кришку. Отриманий розчин встановлюємо на офісний кулер для води для стандартної бутлі. Після чого підключаємо апарат і поступово (протягом 6-8 годин) зливаємо по 1 склянці поки бутель не закінчиться. Для того, щоб злити розведений розчин з апарату проведемо наступні дії: по-перше відключимо кулер для води від електромережі, потім відкрутимо зливну пробку яка розташована на задній панелі і «спустошимо» підлоговий кулер для води з охолодженням через зливний отвір. Тепер, коли найскладніше позаду необхідно позбутися від розчину який залишився на стінках бака. Для цього потрібно поставити на кулер бутель з чистою водою і зливати воду з кранів в обсязі 20-40 літрів. На всю процедуру у вас піде близько 10 годин, але зате ви будете впевнені, що зробили все правильно.

Важливо пам’ятати, що проведення робіт з санітарного обслуговування позбавить вас від незапланованих витрат, а ваш апарат обов’язково скаже вам спасибі.

Кулер-це дуже корисний пристрій, що застосовується не тільки в офісних приміщеннях, але і в багатьох приватних будинках і квартирах. Однак для того щоб даний інструмент подавав воістину чисту воду, необхідно регулярно проводити його очищення. Як стверджують експерти, чистка кулера для води повинна відбуватися не рідше, ніж раз на 3 місяці. Причому не обов’язково викликати для цього фахівців, можна все зробити своїми руками.

Порядок і алгоритм дій

Чистка кулера для води починається з відключення апарату від мережі електропостачання. Далі він встановлюється на спеціальний водонепроникний килимок, після чого з нього потрібно зняти бутель і злити стару воду. Дотримуйтесь порядок дій: спочатку зливається рідина з гарячого крана, а потім з холодного. На наступному етапі чистка кулера для води супроводжується розведенням злитої води за допомогою спеціального дезинфікуючого засобу «біор 1″. Дозування-приблизно 25 мілілітрів на 1 літр води. Далі необхідно застосувати спеціальний миючий засіб» кремклін » на ті деталі, які знаходяться в каплесборніке.

Після наш так званий «ремонт » кулерів для води проводиться зняттям тримача пляшки (знімати необхідно разом з голкою) і дезінфекцією дна і стінок бака. Для цього не обов’язково використовувати будь-які сильнодіючі або спеціалізовані засоби. Досить просто протерти внутрішню поверхню ємності а ось в резервуар охолодження якраз навпаки — для дезінфекції потрібно застосувати підготовлений розчин. Заливаємо його туди і даємо можливість витекти якоїсь частини гарячої та холодної води з кранів. Це потрібно для того, щоб водотоки заповнилися потрібною кількістю дезинфікуючого розчину.

Профілактика кулерів для води. Чистка кулера для води як розібрати кулер для води family

Тепер чистка кулера для води буде здійснюватися за допомогою щіток і йоржиків. Ними необхідно обробити внутрішню частину утримувача пластикової ємності, сепаратор, водотоки і резервуар охолодження. Після цього тримач знову обробляється (але на цей раз серветкою) і ставиться назад на своє місце. Спеціальний миючий засіб «кремклін» також необхідно застосувати для чищення корпусу кулера. Не забудьте обробити задню стінку пристрою і грати. Тепер відкриваємо гарячий і холодний кран і чекаємо, поки по черзі з кожного не витече миючий засіб. По можливості очистіть також і крани. Робити це рекомендується за допомогою спрею «антиклін». Очистіть йоржиком водостоки кранів і передню панель.

Заключний етап

Після цього встановіть крани на місце, поставте прочищений бутель з заповніть пристрій чистою водою.

Профілактика кулерів для води. Чистка кулера для води як розібрати кулер для води family

Все, на даному етапі чистка кулера для води успішно завершена. Не забудьте підключити пристрій назад до мережі 220v. Тепер найближчі 3 місяці ви можете насолоджуватися чистою питною водою зі свого вододатчика.

Скільки коштує професійна чистка кулера для води?

Ціна подібних послуг в росії становить близько 900-1200 рублів, тому якщо у вас є бажання заощадити зайву «тищенку», сміливо користуйтеся даною інструкцією!

Як відомо, на будь-якій поверхні, що контактує з водою, з’являється осад, що засмічує деталі, а також розмножуються бактерії, наслідком чого можуть стати неприємний колір і аромат. Як і будь-який посуд, раковину, ванну і т.д., кулер необхідно періодично чистити і промивати (адже бактерії не дрімають).

Перед тим, як взятися за цю корисну справу, треба усвідомити, що якщо з моменту покупки пройшло вже пару років, то ви, швидше за все, не зможете провести якісну очистку кулера для води. Тоді вам пряма дорога до фахівців, які розібравши його, професійним розчином, промиють потрібні для очищення деталі і (що важливо) зберуть його назад. Якщо ж ви не чистили кулер протягом п’ять або більше років (о жах!), то йому допоможе тільки сміттєзвалище.

Отже, як почистити кулер для води або, як його ще звуть диспенсер, що б він служив вам вірою і правдою (вірніше – чистою водою) багато-багато років.

Три правила, які потрібно пам’ятати

По-перше, очищення кулера, може ми когось розчаруємо, робиться не рідше, ніж раз на рік. Частота залежить від рівня споживання води або, іншими словами, за скільки часу зливається бутель. Природно, якщо кулер стоїть на прохідній заводу, працівники повинні стежити за його очищенням мало не щотижня. Ну, а приділяти увагу вашому домашньому другу-диспенсеру, потрібно хоча б раз на півроку.

По-друге, якщо ви все ж зважилися очистити кулер, то пам’ятайте-техніка безпеки понад усе! не забувайте, що перед вами прилад, який, як і будь-яка інша побутова техніка, боїться води. Тому знеструмте, будь ласка, кулер, витягнувши перед початком очищення вилку (а саме – електричну) з розетки.

По-третє, ніколи не чистіть диспенсер абразивними засобами або різного роду розчинниками, наприклад на основі бензолів. А також уникайте пароочисників і пристроїв, що розпилюють рідини під високим тиском. Краще промивати вручну кожну деталь окремо, тим засобом, яким миєте посуд (тільки чисту губку, будь ласка, не забудьте).

Процес очищення

По-перше, після знеструмлення, промийте в миючому засобі піддон, каплесборник, інші деталі, які легко знімаються. Також слід очистити від накопиченої бруду решітку, що знаходиться на задній панелі пристрою. Витираємо всі деталі м’якою ганчіркою (терти потрібно якомога ретельніше, але дбайливо).

Профілактика кулерів для води. Чистка кулера для води як розібрати кулер для води familyпо-друге, перед промиванням пам’ятаємо, що один з баків – з гарячою водою, тому чекаємо поки він повністю охолоне і через краник зливаємо рідину. Приготувавши розчин лимонної кислоти, з розрахунку – 100 грам порошку на 5 літрів води, обережно заливаємо в бак. Далі, включаємо кулер, даємоНагрітися воді, і залишаємо приблизно на пів дня (вже вимкненим). Потім, зливаємо розчин через зливні краники, заодно їх промиваючи. якщо пам’ятаєте, то лимонною кислотою нам навіть вдавалося прибрати запах з мікрохвильовки і швидко почистити морозилку. Що вже говорити про якийсь там кулері. Не забувайте, що є ще бак з холодною водою з ним (виявляється) потрібно зробити ту ж процедуру.

По-третє, після процедури очищення, не забуваємо баки промити. Знову заливаючи їх (вже) чистою водою і потім зливаючи. Якщо треба, процедуру повторюємо, до тих пір, поки не відчувається присмак лимона або який-небудь інший. Зливаючи воду, натискаємо на краники, домагаючись безперервного струменя (якщо щось не тече бити краник не потрібно-може просто в баку недостатньо води).

По-перше, в залежності від моделі диспенсера, на його задній або нижній кришці, розташовується клапан для зливу. Потрібно пам’ятати, що при промиванні його треба тримати відкритим. У такому положенні повністю зливаються залишки рідини, які, з яких-небудь, причин не вилилися через зливні краники (сподіваємося, що останні залишилися неушкодженими).

По-друге, існують різні обсяги баків і п’ять літрів очищувального розчину, які ми зробили-це не панацея. Якщо, наприклад, за інструкцією до кулера використовуються ємності інших обсягів, то тоді готуємо стільки скільки треба щоб промити систему. І не забуваємо, що все потрібно робити ретельніше (товариші), в тому числі домогтися повного розчинення порошку лимонної кислоти за допомогою чистих (!) води, посуду, рук і думок.

По-третє, в процесі експлуатації кулера потрібно долучитися до однієї інтимної процедури, яку обов’язково робити при заміні бутлі. А саме якомога ретельніше промити і продезінфікувати бутилеприемник з голкою (це там де кріпиться бутель). І, що важливо, витерти вологою серветкою пробку бутлі, не можна бути впевненим, що всі вантажники і працівники торгівлі читали в дитинстві «мойдодир». Як відомо, бацили, і інша мікробна нечисть, мають разючу властивість накопичуватися в самих необов’язкових місцях. Знаючи точки їх розмноження і регулярно борючись з ними в зародку, ви забезпечите як чистоту питної води, так і стабільну роботу пристрою, який постачає вас і оточуючих, чистою, холодною (теплою), мінеральною і, сподіваємося, питною, водою.

Будь ласка, оцініть статтю:

В офісах, квартирах і будинках для розливу, нагрівання і газування питної води часто використовують кулер. Безпека і ефективність цього приладу залежить не тільки від води, залитої в нього, але і від чистоти самого кулера. Основним джерелом зараження служать самі користувачі і люди, що відповідають за заправку приладу. Однак навіть при правильній експлуатації дезінфекція кулерів необхідна час від часу.

Чистка та дезінфекція внутрішніх резервуарів кулера

Якщо якість води в кулері погіршилася, ймовірно, це результат дії мікроорганізмів, що оселилися в резервуарі. Бактерії найчастіше потрапляють у воду під час зміни бутлі. Досить хоч раз зробити цю процедуру брудними руками, як невидимі мікроби тут же потрапляють всередину. У кулері для них створені хороші умови для розмноження, чим вони активно користуються.

Далеко не завжди люди, які обслуговують кулер з належною ретельністю ставляться і до пробки змінної бутлі. Її перед установкою ємності потрібно знезаражувати. Цей момент іноді упускають з виду. Якщо пробка бутлі закрита наклейкою або термоусадочним ковпачком, ці аксесуари потрібно зняти. Інакше фарба або інші речовини потраплять воду, а потім і в організм людини.

В процесі експлуатації приладу на дні ємності може утворюватися слиз. Про наявність бактерій в кулері говорить і тонка плівка на гумі і гумових прокладках. При цьому смак і запах води стає неприємним. Якісна дезінфекція кулера для води допоможе позбутися від цієї небезпечної у багатьох відношеннях ситуації.

Способи проведення дезінфекції кулерів

Санітарна обробка кулерів може проводитися як самими користувачами самостійно, так і запрошеними фахівцями. Обов’язкові заходи з очищення та санітарного обслуговування приладу складаються з декількох етапів:

  • дезінфекція від мікробів (включає миття корпусу і знімних деталей);
  • очищення від накипу нагрівальних елементів та інших деталей;
  • промивка кулера з використанням декількох циклів.

Для дезінфекції використовують такі речовини, як хлор, йод, аміак і оцтова кислота. Існують спеціальні дезінфектанти, що діють більш ефективно і швидко. Обробці підлягають:

  • резервуар;
  • водотоки на дні резервуара;
  • роздільник;
  • водоприймальне гніздо;
  • приховані порожнини кулера;

Професійна дезінфекція кулера

Найбільш вигідний спосіб отримання питної води високої якості і забезпечення довговічності пристрою – це своєчасна дезінфекція кулерів. Москва пропонує кілька варіантів цієї послуги. Хороші результати дає обробка в спеціально обладнаних приміщеннях. Адже для якісної дезінфекції необхідні стерильні умови.

Наші співробітники мають великий досвід в області дезінфекції. Вони вигідно відрізняються від інших тим, що:

  • вміють правильно підбирати дезінфектанти,
  • знають, яка концентрація діючих речовин необхідна в кожному окремому випадку;
  • використовують сертифіковані препарати і новітнє обладнання;
  • проходять медичні обстеження у встановлені терміни;
  • мають медичні книжки.

Ми надаємо цілий комплекс послуг для юридичних і приватних осіб.сюди входить і професійна дезінфекція кулера для води. Ціна послуги у нас доступна. Телефонуйте, і ми допоможемо вам швидко і якісно вирішити проблему з обслуговуванням кулерів.

Внутрішні частини кулера без своєчасної обробки стають розсадником хвороботворних мікроорганізмів. Результат діяльності бактерій і мікробів — кишкові захворювання. Як почистити кулер для води? як часто проводиться санітарна обробка пристрою? рекомендації з миття приладу, а також список засобів представлені нижче.

Як почистити кулер для води: нюанси

Для обробки приладу не можна використовувати паровий очищувач, порошки, а також засоби, що містять бензин і ацетон. Щоб уникнути поломки прилад не рекомендується повністю мити під проточною водою або в посудомийній машині. Знезаражувальним мильним розчином не можна промивати резервуари з гарячою водою, так як це порушує роботу нагрівального елементу.

Накип, що накопичується на деталях пристрою під час експлуатації, призводить до поломок. Якщо не проводити очищення кулера щомісяця, то для видалення забруднень знадобляться спеціальні хімічні речовини. Пам’ятайте, як тільки смак води змінився в гіршу сторону, кулеру потрібно санітарна обробка.

Як почистити кулер для води самостійно?

Для початку з ємності виливається рідина і бутель виймається з пристрою.

З кожного крана по черзі виливається вода, а потім через зливний отвір зливаються залишки вологи.

  • п’ять літрів води змішується зі 100 грамами лимонної кислоти.
  • відкручується бутилеприемник, потім в отвір заливається отриманий розчин.
  • обидва резервуари, як для холодної, так і для гарячої води, заповнюються повністю.
  • щоб упевнитися, чи так це, потрібно відкрити крани – з них рідина повинна бігти рівним, безперервним потоком.

Після того як розчин буде залитий всередину кулера, пристрій підключається до мережі для підігріву води.

  • коли рідина нагріється, кулер знову відключається від живлення.
  • потім для дезінфекції рідина в приладі витримується до 6 годин.
  • протягом цього часу в мильному розчині промиваються всі знімні деталі кулера.
  • корпус пристрою протирається ганчіркою, змоченою в спирті.

Після закінчення 6 годин з краників кулера, а потім з зливного отвору зливається рідина.

Крани відкручуються, промиваються антибактеріальним милом, прочищаються йоржиком, а після прикручуються назад.

На завершення обробки в резервуари кулера заливається чиста вода і зливається за схемою, описаною вище. Повторюється промивання до повного вимивання розчину лимонної кислоти і накипу. Після санобробки на прилад встановлюється бутель з чистою водою.

Гігієна кулера-процес, що допомагає убезпечити себе і сім’ю від попадання в організм кишкової палички та інших хвороботворних бактерій. Чистка актуальна як для домашнього приладу, так і для пристрою, встановленого в офісних приміщеннях. У випадку з останніми миття кулера повинно проводитися якомога частіше.