Тюльпаноподібна пеларгонія-ніжне прикраса підвіконня

57

Зараз дуже популярні сортові пеларгонії, виведені сотні сортів. Ціни за деякі живці доходять до десятків тисяч. За однією з класифікацій виділяють розебудні і тюльпаноподібні пеларгонії. Назва говорить сама за себе.

Опис рослини

У моїй колекції кілька тюльпановидних пеларгоній, від інших вони відрізняються особливою ніжністю. Їх бутони мають форму напіврозкритих тюльпанів. Деякі суцвіття схожі на дуже романтичні букетики (як, наприклад, у сорту емма fran bengtsbo). Квітки пофарбовані в залежності від сорту від блідо-рожевого до бордового.

пеларгонія emma fran bengstbo

Тюльпаноподібні пеларгонії, з мого досвіду, більш вибагливі, ніж інші види, в плані вирощування і розмноження. Деякі здатні втрачати свої сортові якості. Щоб рослина цвіло бутонами, схожими з тюльпанами, потрібно створювати умови.

Умови вирощування тюльпаноподібної пеларгонії

любить:

  • яскраве, але розсіяне освітлення
  • прохолодну температуру і помірний полив взимку
  • свіже повітря
  • родючий грунт
  • регулярні підгодівлі

не любить:

  • прямі сонячні промені
  • протяги
  • обприскування по листу

Важливі для пеларгонії наступні параметри:

  • потрібне яскраве освітлення, але влітку потрібен розсіяне світло, щоб не обгоріли ніжні листочки. Я затінюю скло папером, схожою на пергамент, виходить світло, але немає прямих променів.
  • температура. Влітку пеларгонія добре розвивається при температурі близько +26°c, а взимку потрібно підтримувати прохолодну температуру +14…+ 16°c. Потрібно прибирати подалі від батарей опалення.
  • любить свіже повітря. Навесні добре вирощувати на балконі, але влітку також потрібно захищати від прямих променів. У холодну пору потрібно оберігати від протягів.

пеларгонія pink pandora

Посадка, пересадка і розмноження

Для гарного цвітіння пеларгонія потребує родючому і пухкому грунті. На дні горщика повинен бути дренажний шар, щоб не було застою води. Як субстрат підійде суміш з торфу, садової землі і піску в співвідношенні 2:2:1. Я додатково додаю вермикуліт і перліт для розпушення грунту. Пересаджую раз на рік в більш об’ємний горщик.

Тюльпаноподібні пеларгонії розмножуються живцями. Насінням їх не розмножують, оскільки не збережуться сортові властивості. Краще різати живці навесні. Держак повинен складатися з декількох міжвузлів. Можна поставити його в скляну ємність з кип’яченою водою і тижнів через два з’являться корінці. Також хороший спосіб вкорінення в стаканчику з вермикулітом, він затримує вологу і корінці теж досить швидко з’являються.

живці, вкорінені у воді

укорінення живців у вермикуліті

Полив і підгодівля

В період активного росту в залежності від просихання грунту може знадобитися кілька поливів в тиждень. Поливати потрібно відстояною водою. Взимку полив скорочується до 1 разу на тиждень. Обприскувати пеларгонії не можна, якщо тільки не потрібно обробити від шкідників.

Для гарного цвітіння і нарощування зеленої маси рослина потребує регулярних підгодівлі. Навесні, після обрізки, пеларгонію бажано підгодовувати азотним добривом, щоб отримати пишний кущик. Далі використовуються калійно-фосфорні добрива, які сприяють формуванню квітконосів. У період зростання краще вносити добрива кілька разів на місяць.

пеларгонія linnea andrea

Особливості вирощування

Особливістю вирощування є обрізка пеларгоній, яку краще проводити навесні. Деякі сорти ростуть «довгою палицею», як наприклад емма fran bengtsbo. Щоб створити гарний кущик, потрібно обрізати довгі пагони і своєчасно видаляти зів’ялі листи і суцвіття. Деякі пеларгонії дуже повільно обростають, але потрібно запастися терпінням, щоб насолодитися красивим цвітінням. Деяким сортам дуже подобається обрізка, наприклад pink pandora, вона відрізняється тривалим і частим цвітінням.

Цікаві факти

  • у нас тюльпановідние пеларгонії стали популярні не так давно, кілька років тому, але виведені вони були ще в 60-х рр.20 століття в розпліднику сім’ї андреа в америці. Селекціонери з цієї сім’ї вивели кілька сортів, які отримали назви на честь жінок, що входять в сім’ю (linnea andrea, patricia andrea).
  • цікаво, що на відміну від інших пеларгоній, тюльпановидних сортів всього трохи більше десятка. Така мала кількість пояснюється складністю в селекції, будова квітки у вигляді стисненого бутона ускладнює процес виведення нових сортів.