Водолазні пристрої і пристосування. Водолазні пристрої та пристосування робоча водолазна альтанка

109

Все частіше покупці стали віддавати переваги душовим кабінам без піддону. Такий душ досить економить бюджет. Його легко підтримувати в чистому вигляді. Він чудово вписується в різний інтер’єр, зберігаючи значне місце. Впровадження такого душа більш практично для пенсіонерів і людей з обмеженими потребами.
Злив води в таких душах здійснюється через спеціальний злив інтегрований в підлогу і носить назву трап. Трап це необхідна складова для душа, у якого не передбачений піддон. Розрізняють три види такої конструкції: горизонтальний, вертикальний і пристінний.
Горизонтальний трап підійде для звичайних житлових квартир у висотних будинках, де система зливу води здійснюється по горизонталі. При цьому створюється потрібний ухил в місці зливу води. Якщо тобі потрібно знати водолазні трапи, тоді напишіть нам на мейл на сайті, або у формі зворотного зв’язку або ж набравши за вказаним на веб-сайті телефоном.
Вертикальний буде зручний для приватних будинків, де достатня кількість простору для установки такого трапа.
Пристінний трап найдорожчий з пропонованих. І така вартість говорить сама за себе. Пристінні трапи мають високу пропускну здатність води по швидкості, приблизно до сорока літрів в хвилину. Такий трап просто встановлювати.
Форма і вид виробу впливає на зливну здатність. Підключивши високий сифон, ви збільшите більш високий відтік води в стічну канаву.
Трап буває з двома видами затворів це з водним і сухим. Аква варіант є більш поширеним через свою простоту. Пробкою, що не пропускає сміття в стічну канаву, служить сама вода. Використовуючи трап з водним затвором, ви отримаєте постійну вогкість в приміщенні, що не дуже добре і може привести до розмноження грибка і цвілі. Трапи з сухими затворами мають певний клапан, за допомогою якого вода з’єднається повністю.
Трапи для душу можна придбати різного виду. Пластмасовий трап дуже зручний у власному застосуванні, його нескладно чистити. Він витримує сильні навантаження і не сприйнятливий до поганих миючих і миючих засобів. Зверху він обладнаний захисною решіткою.
Металевий трап підходить для промислових компаній. Через власну значну вагу має складну установку. Такий трап пропускає значний потік води і має довгий термін застосування. Такі трапи можна використовувати в басейнах.
Трапи з нержавіючої сталі просто обслуговувати, тому їх вважають за краще встановлювати в дитячих садах, місцях громадського харчування і лікарнях.
До вибору трапа і його установці варто поставитися серйозно, тому що зняти його важко. Доведеться ламати частину підлоги і стяжки. З проблем і питань що стосуються водолазні трапи, можна отримати консультацію у менеджерів нашої компанії відправивши лист на mail, також у формі зворотного зв’язку на веб-сайті, а також набравши за вказаними в контактах телефонами.

Водолазний трап 1 (рис. 60) служить для спуску водолаза з палуби судна, катера або спускового майданчика в воду і для підйому з води. Трапи зазвичай бувають металеві, при тимчасових турботах вони можуть бути виготовлені з дерева. Занурювана частина грапа має довжину 1,5 м, ширину не менше 40 см, відстань між балясинами (сходинками) 25 см.нахил трапа близько 20°.

Спусковий кінець 2 призначений для направлення руху водолаза при спуску на грунт і повернення на поверхню.

Виготовляється він з пенькового смольного трьохпрядного троса окружністю 75 мм або капронового, окружністю 75-80 мм.

Для утримання спускового кінця на грунті до нього кріплять баласт вагою 50-75 кг. Верхній кінець закріплюють на палубі плавзасоби.

Ходовий кінець 3 служить для пересування і орієнтування водолаза під водою (особливо при роботах на течії і в каламутній воді) при пошуку предметів, обстеженні акваторії, а також для проходу в затоплені відсіки судна. Один його кінець кріпиться до баласту спускового кінця, на іншому кінці роблять вогник. Ходовий кінець виготовляють з пенькового смоленого трьохпрядного троса окружністю 50 мм або капронового.

Рис. 60. Пристрої для спуску і підйому водолазів:
1-водолазний трап; 2 — спусковий кінець; 3 — ходовий кінець; 4-декомпресійна альтанка

Направляючий кінець призначений для переміщення водолаза від місця спуску до об’єкта роботи. Він заводиться першим спустився водолазом і кріпиться біля місця роботи, а верхній кінець закріплюється у місця спуску. Виготовляється з такого ж троса, що і ходовий кінець.

Спускова альтанка застосовується для спуску і підйому водолазів з високобортних суден (більше 1,5 м), а також для проведення на ній декомпресії. Вона буває металева або з наявних коштів (дощатого настилу з брусками і чотиритросових підвісок зі спусковим тросом). Альтанку спускають з борту за допомогою поворотної кран-балки, спускового троса і лебідки.

Декомпресійна альтанка 4 призначена для розміщення на ній водолаза при проходженні декомпресії на зупинках. Альтанки бувають двухнитевые і однонитевые. Балясини розташовуються одна над іншою через 3 м.рахунок балясин ведеться знизу. До нижнього кінця альтанки підвішують баласт і ковзаючу скобу для з’єднання зі спусковим кінцем.

Підкильний кінець служить для утримання на ньому водолаза при виконанні короткочасних робіт під корпусом: судна. Для виготовлення підкільних кінців використовуються сталеві і прядильні троси.

Водолазний спуско-підйомний пристрій ( спу) — служить для глибоководних спусків водолазів і прискореного підйому їх з глибини в водолазному дзвоні. Піднятий на палубу судна дзвін з’єднують з потоково-декомпресійною камерою для продовження декомпресії водолазів. Залежно від розташування на судні і способу перекладу дзвони до декомпресійної камері розрізняють кормове і бортове водолазне спу. Спуско-підйомний пристрій включає в себе: водолазний дзвін з платформою, пристрій для виносу дзвону за корму і за борт, спуско-підйомну лебідку, тросову оснащення дзвони, бортові водолазні альтанки з механізмами спуску і підйому, в’юшки для шлангів і кабелів до водолазного дзвону і водолазам, освітлювальну глибоководну установку.

Водолазний дзвін — це сталевий циліндр, в днищі якого є вхідний люк з закривається зсередини кришкою. Внутрішній діаметр дзвону бортового розташування 1544 мм, кормового — 1400 мм.перший важить в повітрі з повним обладнанням близько 3000 кг, другий — 1470 кг. Повітря подається в дзвін по водолазному шлангу. Платформа водолазного дзвону являє собою зварну конструкцію з ящиком для баласту, крилами, відкидними майданчиками і двома стійками.

6. Засоби спуску і декомпресії водолазів

6.1. Засоби спуску на малі та середні глибини

Схід водолаза в воду з палуби (стінки, берега) і вихід з води виробляються по водолазному трапу. Для спуску водолазів на глибини до 60 м застосовують спусковий кінець або водолазну альтанку.

Рис. 6.1. Водолазний трап

Водолазні трапи (рис. 6.1) виготовляються складними, металевими, трьох розмірів, довжиною а = 3010, 2720 і 1975 мм. При спусках з причальних стінок, шлюпок, барж та інших пристроїв, не призначених для водолазних робіт, виготовляються нескладні металеві або дерев’яні трапи за місцем з умовою, щоб занурюється частина була не менше 1500 мм, ширина-не менше 400 мм, відстань між балясинами (сходинками) 250 мм, нахил трапа близько 70° до горизонту.

Альтанка (рис. 6.2). При спусках водолаза з палуби високобортного судна (причальної стінки), коли відстань від поверхні води до палуби (майданчика) більше 2 м, застосовується спускова альтанка. Вона служить також для спуску водолаза до місця роботи і підйому з проведенням режиму декомпресії.

Альтанка має металеву або дерев’яну платформу з прутковою арматурою. За верхню частину альтанки кріпиться спусковий трос. Для спуску альтанки з водолазом на глибину застосовується кран-балка або механічна (ручна) лебідка.

Спусковий кінець призначений для занурення водолаза при спуску на грунт і повернення після роботи на поверхню. Утриманням за спусковий кінець виключається провал водолаза на глибину або викид його на поверхню.

Спусковий кінець виготовляється з пенькового смоленого трьохпрядного троса окружністю 75 мм (гост 483-55) або капронового (гост 10293-62). Для утримання на грунті спускового кінця до нього кріплять баласт масою 50-75 кг.верхній кінець надійно закріплюється у місця спуску водолаза. Спусковий кінець для глибин 20-60 м має довжину 40-120 м.

Декомпресійна альтанка (рис. 6.3) призначена для забезпечення зручного розміщення водолазів на зупинках декомпресії. Альтанка складається з двох тросів, на яких закріплені балясини (сходинки) на відстанях один від одного, передбачених таблицею режимів декомпресії. Для занурення доНижній частині альтанки прикріплений баласт масою 25-30 кг.

Подкильный трап або подкильная альтанка (рис. 6.4) призначені для короткочасних водолазних робіт під корпусом корабля (огляд корпусу, гвинтів, рулів, кінгстонів і т. П.), виготовляються з двох тросів і балясин (аналогічно декомпресійної альтанці) з відстанями між балясинами 400-600 мм.

Рис. 6.2. Спускова альтанка

Рис. 6.3. Декомпресійна альтанка: 1-водолазний трап; 2-спусковий трос; 3-декомпресійна альтанка; 4-баласт; 5-баласт спускового троса; 6-направляючий (ходовий) трос

Рис. 6.4. Підкильний трап

з книги довідник рибалки автора смирнов сергій георгійович

Глибина спуску протягом усього сезону лову по відкритій воді, в озерах, глибина яких рідко перевищує 5 м, щука активніше реагує на приманку (живець), коли вона знаходиться ближче до поверхні або в товщі води. Виняток становить ловля перед льодоставом – хижак

з книги велика радянська енциклопедія (від) автора бсе

з книги велика радянська енциклопедія (пс) автора бсе

з книги велика радянська енциклопедія (сл) автора бсе

з книги велика радянська енциклопедія (рє) автора бсе

з книги велика радянська енциклопедія (вус) автора бсе

з книги міжнародні економічні відносини: конспект лекцій автора роньшина наталія іванівна

з книги оперативно-розшукова діяльність: шпаргалка автора автор невідомий

4. Засоби імпортної політики. Засоби експортної політики в умовах відкритої економіки, при взаємодії різних країн між собою необхідно приділяти особливу увагу засобам імпортної та експортної політики. Дії в цій галузі можуть допомогти країні

з книги довідник водолаза автора автор невідомий

з книги довідник з морської практики автора автор невідомий

6.2. Глибоководні засоби спуску до глибоководних засобів спуску (рис. 6.5 і 6.6) відносять спуско-підйомні пристрої( спу), призначені для спусків водолазів на глибини більше 60 м і прискореного підйому їх з глибини з подальшим переведенням в потоково-декомпресійні

з книги макіяж [коротка енциклопедія] автора колпакова анастасія віталіївна

9. Засоби забезпечення підводних робіт 9.1. Кошти розмиву і видалення грунту при малих обсягах робіт, коли недоцільно використовувати земснаряди, а також в обмежених умовах і на великих глибинах, коли неможливо їх використовувати (наприклад, при судоподъеме),

з книги підручник виживання військових розвідників [бойовий досвід] автора ардашев олексій миколайович

15.4. Таблиці режимів декомпресії водолазів 1. Таблиці режимів декомпресії водолазів призначені для попередження декомпресійної хвороби у водолазів при спусках на різні глибини, а також при імітації водолазних спусків і тренуваннях водолазів в

з книги велика енциклопедія риболовлі. Том 1 автора шаганов антон

Глава 13. Рятувальні засоби 13.1. Індивідуальні рятувальні засоби індивідуальні рятувальні засоби призначені для створення додаткової плавучості людині, що знаходиться у воді, а також для забезпечення безпеки особового складу при виконанні

з книги автора

Засоби для губ засоби для підфарбовування губ існували ще в давнину, тоді красуні використовували рослинні барвники. У 20-ті рр. Минулого століття з’явилася губна помада в тому вигляді, в якому ми знаємо її зараз, тільки спочатку її виробляли в маленьких

з книги автора

з книги автора

Засоби безпеки зимова риболовля – спорт екстремальний і повний несподіванок. Багато небезпек загрожує рибалці-зимнику: переохолодження, передозування алкоголю, вимушене купання, зустріч з рибнаглядом, дрейф на крижині, що відкололася … Всіх

1. Водолазні трапи

Конструкція водолазних трапів повинна забезпечувати:

Горизонтальне положення ступенів при установці трапа в робоче положення;

Відстань ступенів трапа від борту корабля не менше ніж на 20-25 см;

Неслизьку і зручну для очищення від бруду, снігу і льоду поверхню ступенів;

Установку трапа під кутом 20-30° до вертикалі (для спусків в плавальному спорядженні з ножними ластами-10-15°);

Кріплення трапа на майданчику або борту корабля, що запобігає можливість мимовільного зміщення або падіння трапа;

Можливість утримання руками за поручні або тятиву трапа при виході з трапа (вході на трап).

По всій довжині трапа хоча б з одного боку повинні бути поручні, а при спусках в спорядженні з ножними ластами допускається одна жорстка тятива в центрі, зручна для захоплення руками при русі по трапу і виході з трапа (вході на трап).

Розміри трапів повинні бути:

2. Спускова водолазна альтанки

Конструкція альтанки повинна передбачати:

Площадку розміром не менше 800×800 мм на одного водолаза з неслизькою поверхнею і отворами (щілинами) для вільного проходу води;

Леєрна огорожу заввишки не менше 1100 мм з трьома горизонтальними прутками і зашивкою внизу висотою не менше 100 мм;

Стійки леєрної огорожі висотою 1900-2000 мм з пристроєм для остропки альтанки;

Додаткові поручні, виконані так, щоб виключити можливість травмування рук водолазів при випадкових ударах об корпус корабля або підводні об’єкти;

Сидіння для кожного водолаза;

Стройство для остропки водолаза за шолом — взяття «на підвіс» під водою самостійно.

Леєрна огорожа повинна відкриватися з одного боку. Не допускається виконувати леєрні огорожі з ланцюгів і канатів, крім відкривається боку.

Конструкція альтанки повинна передбачати наявність двох тятив рослинного каната з довжиною кола не менше 60 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді не менше 500 кгс і балясин, виготовлених з деревини твердих порід першого сорту товщиною не менше 25 мм, шириною не менше 115 мм, довжиною 800-1000 мм. До нижньої частини альтанки повинен кріпитися баласт масою не менше 30 кг. Спускові рослинні канати повинні мати маркування через кожні 3 м.

4. Робоча водолазна альтанка

Робоча альтанка повинна забезпечувати розміщення двох — трьох водолазів. Додатково до елементів, передбачених у складі спускової водолазної альтанки, робоча альтанка повинна мати:

Пристрої (не менше двох) для надійного закріплення альтанки біля місця виконання робіт;

Майданчик розміром не менше 800×800 мм для розміщення водолазного інструменту.

5. Спусковий кінець

Спусковий кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 60 мм і не більше 75 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді неменее 500 кгс;

Зберігати міцність при намоканні;

Зберігати механічні властивості при температурі від мінус 55° с до плюс 40° с;

Мати баласт масою не менше 30 кг, закріплений на спусковому кінці.

6. Ходовий кінець

Ходовий кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 30 мм;

Мати вогонь для зручності утримання його в руці.

7. Сигнальний кінець

Сигнальний кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола 30-65 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді не менше 300 кгс;

Мати маркування через кожні 3 м;

Мати пристосування (карабін, вогник) для закріплення на водолазі.

8. Контрольний кінець

Контрольний кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 20 мм;

Мати буйок плавучістю не менше 5 кгс;

Мати маркування через кожні 3 м.

Довжина контрольного кінця повинна бути на 20% більше глибини району плавання водолазів.

Всі застосовувані кінці не повинні виготовлятися зі сплющених або зрощених іншими способами канатів.

9. Шланг-кабель

Шланг-кабель повинен:

Надійно за допомогою міцних пенькових бензелів з’єднувати в єдину зв’язку, як правило, шланги подачі водолазу дихальної газової суміші і гарячої води, а також кабель зв’язку та освітлення;

Мати маркування через кожні 3 м;

Мати стопорні кільця на відстані 5, 10, 15 м від кінця, що приєднується до спорядження

1. Водолазні трапи . Конструкція водолазних трапів повинна забезпечувати:

Горизонтальне положення ступенів при установці трапа в робочеПоложення;

Відстань ступенів трапа від борту корабля не менше 20-25 см;

Неслизьку і зручну для очищення від бруду, снігу і льоду поверхню ступенів;

Установку трапа під кутом 20-30° до вертикалі (для спусків в плавальному спорядженні з ножними ластами — 10-15°);

Кріплення трапа на майданчику або борту корабля, що запобігає можливість мимовільного зміщення або падіння трапа;

Можливість утримання руками за поручні або леер трапа при виході з трапа (вході на трап).

По всій довжині трапа хоча б з одного боку повинні бути поручні, а при спусках в спорядженні з ножними ластами допускається один жорсткий леер в центрі, зручний для захоплення руками при русі по трапу і виході з трапа (вході на трап).

Трапи повинні мати наступні параметри:

2 спускова водолазна альтанка . Конструкція альтанки повинна передбачати:

Майданчик розміром не менше 800х800 мм на одного водолаза з неслизькою поверхнею і отворами (щілинами) для вільного проходу води;

Леєрна огорожу заввишки не менше 1100 мм з трьома горизонтальними прутками і зашивкою внизу висотою не менше 100 мм;

Стійки леєрної огорожі висотою 1900-2000 мм з пристроєм для остропки альтанки;

Додаткові поручні, виконані так, щоб виключити можливість травмування рук водолазів при випадкових ударах об корпус корабля або підводні об’єкти;

Сидіння для кожного водолаза;

Пристрій для остропки водолаза за шолом — взяття «на підвіс» — під водою самостійно.

Леєрна огорожа повинна відкриватися з одного боку. Не допускається виконувати леєрні огорожі з ланцюгів і сталевих канатів, крім відкривається боку.

3. Декомпресійна водолазна альтанка . Конструкція альтанки повинна передбачати наявність двох гілок рослинного каната з довжиною кола не менше 60 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді не менше 500 кгс і балясин, виготовлених з деревини твердих порід першого сорту, товщиною не менше 25 мм, шириною не менше 115 мм, довжиною 800-1000 мм. До нижньої частини альтанки повинен кріпитися баласт масою не менше 30 кг. Спускові рослинні канати повинні мати маркування через кожні 3 м.

4. Робоча водолазна альтанка повинна забезпечувати розміщення двох-трьох водолазів. Додатково до елементів, передбачених у складі спускової водолазної альтанки, робоча альтанка повинна мати:

Пристрої (не менше двох) для надійного закріплення альтанки біля місця виконання робіт;

Майданчик розміром не менше 800х800 мм для розміщення водолазного інструменту.

5. Спусковий кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 60 мм і не більше 75 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді не менше 500 кгс;

Зберігати міцність при намоканні;

Зберігати механічні властивості при температурі від мінус 55 до плюс 40 °с;

Мати баласт масою не менше 30 кг, закріплений на спусковому кінці.

6. Ходовий кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 30 мм;

Мати вогник для зручності утримання його в руці.

7. Сигнальний кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола 30-50 мм з розривним навантаженням каната в цілому вигляді не менше 300 кгс;

Мати маркування через кожні 3 м;

Мати пристосування (карабін, вогник) для закріплення на водолазі.

8. Контрольний кінець повинен:

Виготовлятися з рослинного або синтетичного каната з довжиною кола не менше 20 мм;

Мати буйок плавучістю не менше 5 кгс;

Мати маркування через кожні 3 м.

Довжина контрольного кінця повинна бути на 20% більше глибини району плавання водолазів.

Всі застосовувані кінці не повинні виготовлятися зі сплющених або зрощених іншими способами канатів.

9. Шланг-кабель повинен:

Надійно за допомогою міцних пенькових бензелів з’єднувати в єдину зв’язку, як правило, шланги подачі водолазу дихальної газової суміші і гарячої води, а також кабель зв’язку та освітлення;

Мати маркування через кожні 3 м;

Мати стопорні кільця на відстані 5, 10, 15 м від кінця, що приєднується до спорядження.