Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

135

Надалі це диво, буде радувати вас і всіх ваших гостей, які залишаться в повному захваті.

Зміст

як вибрати місце, яке найбільше підійде для ставка

Потрібно визначиться з вибором місця, який підійде для поміченої вами мети. Вибираючи майданчик, потрібно звернути увагу на освітлення. Територія повинна бути добре освітлена, але не знаходиться під палючим сонцем, і не знаходиться в постійній тіні. Так як на багато рослин може негативно позначитися такі умови зростання, і вони втратять свій природний вигляд.

Сонце це головний ворог, для рослин у вашому ставку. Деякі рослини, можуть викликати «цвітіння» води, і доставлять вам великі незручність, при постійній чистки. Так як ставки зроблені своїми руками, не дуже глибокі, то рибкам і рослинам в спеку буде не сильно комфортно. Також подумайте про своє місце відпочинку біля ставка, в сильну спеку, вам самим буде не дуже відпочивати там.

Краще розташування буде, якщо вранці і ввечері сонечко буде гріти ставок, так як температура прийнятна, а в денний час, тінь від будинку або паркану, буде накривати його. Так само потрібно врахувати, що розташовуватися він повинен подалі від дерев, які корінням зможуть пошкодити матеріал, з якого виготовлений ставок.

матеріали необхідні для виготовлення

Ставок можна виготовити з таких матеріалів:

  1. полівінілхлоридне покриття;
  2. бутилкаучукова плівка;
  3. готові ємності для ставка.(залізобетонні, або пластикові)

Що поліетилен, не підходить для виготовлення ставка, так термін його експлуатації всього 1 — 2 роки.

По полівінілхлоридне покриття, буде служити вам близько 15 років, а бутилкаучукова плівка майже 50 років, хоча її вартість буде набагато дорожче. Також деякі садівники використовую залізобетонні чаші, але більшість все таки віддають переваги ємностей з пластика. Вони являють собою виріб, розмір якого можна підібрати самим для своєї ділянки. Дана чаша міцна, але все таки потрібно бути акуратніше, що б на ній не з’явилося тріщин, мають велику морозостійкість, так що не страшно встановлювати їх навіть з нашим кліматом.

підготовчий етап

Підготуємо місце, приберемо все зайве. Якщо використовуємо плівку, то форму ставка обводимо довільну, якщо у вас чаша, то за допомогою лопати обводимо контур. І починаємо капати, це найскладніший етап роботи. Якщо у вас чаша, то капати потрібно на 5 см глибше її висоти. При використанні плівки, ви самі думаєте про перевагу глибини вашого ставка.

Коли ставок викопаний, потрібно на дно насипати піску, і добре утрамбувати, пісок буде служити дренажем ставка. Встановлюємо чашу на місце, намагаючись щоб не було пустот, так як вони в подальшому можуть привести до тріщин чаші. Після установки, обтягніть чашу плівкою, і покрій укладіть камені. Вони можуть натуральні, або штучні все залежить від вашої фантазії.

При покупці плівки, потрібно звернути увагу на її колір, так як на ринку є дуже велика колірна гамма.

Приступимо до самого надихаючими етапу роботи, це прикраси ставка різноманітними рослинами. Багато садівники використовують латаття, це найпопулярніша рослина для таких ставків. Висаджують їх на спеціальну тканину, яка добре утримує кореневу систему на дні. Прикрасити також можна не великим фонтаном, який виглядає дуже красиво, а дзюрчання його допоможе розслабитися вам і вашій родині.

Також можна запустити рибу в ваш міні ставок, добре приживаються карасі, коропи і багато інших різновидів. Якщо все таки запустили мешканців, по піклуючись про з проживання, потрібно встановити фільтр, що б ваш ставок не засмічувався і вашим рибкам було комфортно.

як зробити ставок, вклавши в нього мінімум витрат

Багато садівники виготовляють ставки, зі старих ванн або бачків, що буде на багато дешевше, так як не треба витрачати гроші на чаші, які коштують не дешево. Виглядати ваша ванна буде, не чим не гірше ніж ставок обладнаний чашею, хоч і програє в розмірах.

Викопуємо канаву, на 20 см глибше ванни, і встановлюємо ванну, з боків засипаємо піском. Після цього укладаємо плівку, і за допомогою клею плиткового укладаємо камені, які додадуть природність вашому міні ставку. Камені потрібно укладати не по периметру ванни, а трохи збільшуючи по краях, що б збільшити візуально ставок.

На дно нашого ставка насипати глини, і там же замішати розчин, і при її допомозі замазати цементний розчин між камінням, що додасть вашому ставку більш природний вигляд. Коли глина просохне, а це станеться через 2 години, можете наливати воду, тонкою цівкою, і починати декорувати його.

ставок з автомобільної покришки

Покришка з який вийде дуже красивий ставок, повинна бути від трактора або самоскида. За допомогою болгарки, спилюємо верхню частину покришки.

  • викопуємо яму, щоб покришка вільно лягала в неї. На дно ставка укладаємо дрібний пісок, для дренажу нашого майбутнього ставка. Також можна захистити свій майбутній ставок від коренів дерев, і захистивши його, дорожнім полотном.
  • укладаємо гідроізоляцію, у вигляді плівки, яка на 50 см, повинна виходити за краї майбутнього ставка.
  • ще раз добре розгладжуємо плівку, і заливаємо віжжею, по краях ставка присипаємо пісок, і укладаємо декор, у вигляді каменів, які будуть тримати плівку, і захистять її від сповзання.
  • якщо кришка використовується від белаза, її цілком можна використовувати для купання, і зробити у вигляді невеликого басейну. Тоді декорувати територію навколо ставка, варто у вигляді маленьких камінчиків, на які в подальшому буде приємно наступати.
  • якщо використовувати у вигляді прикраси вашої ділянки, то можна за декорувати різноманітними рослинами, великими каменями по краях.
  • також в центрі, за допомогою невеликого насоса можливо зробити фонтан.

Як видно, якщо сильно захотіти можливо зробити ставок своїми руками на ділянці, з різного відповідного вам матеріалу.

ставок на дачі своїми руками

Невеликий саморобний ставок здатний докорінно перетворити ландшафт будь-якого двору. У самому ставку і навколо нього рекомендується висадити нові рослини, щоб зробити ділянку більш комфортним і незвичайним.

Відпочинок всією сім’єю на березі ставка стане приємною подією для всіх. Побудувати такий ставок можна власними силами без сторонньої допомоги.

Існує кілька основних типів водойм, призначених для різних цілей. Одні виконують чисто декоративну функцію, і служать місцем для посадки водних рослин. В інших нерідко розводять рибу, а є й такі, де можна купатися все літо.

Тому, перш ніж взятися за роботу з будівництва ставка, слід визначити його основне призначення.

вибір місця будівництва водойми

Ідеальним місцем будівництва вважається добре освітлювана територія, що знаходиться на деякій відстані від будинку або інших приміщень.

Багато рослин, що ростуть на воді, люблять сонце, тому штучний ставок не повинен знаходитися в тіні дерев. Краще вибрати відкриту зону у дворі або саду.

При виборі місця будівництва слід враховувати, що близьке знаходження кущів і листяних дерев поблизу може стати причиною складного догляду за водоймою.

Листя, гілки та інше сміття можуть швидко забруднити воду, що стане причиною загибелі водних рослин ставка. Зате хвойні дерева прекрасно доповнять картину.

Якщо ж сусідства з листяними деревами неможливо уникнути, то необхідно накривати водойму на осінньо-зимовий період сіткою і поліетиленовою плівкою.

Розміри ставка відіграють найважливішу роль, адже рослинам і живим організмам у воді потрібен особливий біобаланс.

Для підтримки рівня біобалансу потрібно всього лише дотримати пропорції між площею водойми і його глибиною. Якщо площа буде великою, а глибина недостатньою, вода швидко зацвіте. У глибокому, але маленькому водоймі рослинам і рибам також буде незручно розвиватися. Мінімальна площа ставка повинна бути не менше трьох-чотирьох квадратних метрів. Рівень залягання грунтових вод визначає глибину водойми.

водойма з плівки

У продажу існує спеціальна плівка з полівінілхлориду, поліетилену та інших матеріалів зі схожими властивостями.

Термін служби спеціальної плівки — близько десяти років. Продається поліетилен для водойм рулонами з шириною від 2 до 10 метрів. Такий розмір дозволяє уникнути склеювання окремих елементів для досягнення потрібної ширини. Сама плівка буває різної товщини. Чим глибше штучна водойма, тим товщі плівка. Класичний поліетилен в рулонах для таких завдань не підходить.

Розмір розраховують за формулою: довжина плівки = 2Довжини ставка і запас.

Так само розраховується і ширина. Для запасу залишають приблизно 60 см.

Найсприятливіший час для облаштування штучної водойми — весна-літо, коли температура вище +20. Перед безпосереднім монтажем плівку залишають на сонці, яке зробити її більш еластичною вже через пару годин.

Природно для ставка потрібен котлован.

Для висадки рослин їм будуть потрібні своєрідні полки по контуру ставка глибиною в 15 см. Перш ніж укласти плівку на дно, слід зробити підготовку з піску товщиною в 10 см. Далі укладають плівку, закріплюючи її камінням, і заповнюють ставок водою.

Дуже красиво виглядають камені, укладені по краях ставка. Для них роблять спеціальну канавку, а самі камені закріплюють бетонним розчином.

водойма з готової пластикової форми

Готові ванни з пластика прекрасно переносять будь-які температури, відрізняються достатньою міцністю.

Стінки резервуара зазвичай складають 3 мм, що вимагає акуратного транспортування ємності. Навіть невелику тріщину буде заклеїти дуже проблематично. Крім стійкості до перепадів температури, пластмасові ванни виглядають привабливо.

Для риття котловану слід перенести контури ємності на грунт відповідно до її формою.

як зробити ставок на дачі своїми руками покроково

Для цього чашу встановлюють в місці риття і переводять її контур на поверхню грунту. Глибина котловану відповідає глибині пластикової ванни + 40-50 мм на підставу. Вирівнювання водойми по горизонталі виконується за допомогою будівельного рівня і рівної дошки, встановленої на поверхню чаші.

Котлован засипається піском, який ретельно трамбують. Пластикову ємність встановлюють на поверхню, поглиблюють, потроху підсипаючи землю в потрібних місцях.

Встановивши резервуар, його ще раз перевіряють на горизонтальність і тільки після цього заповнюють водою.

декорування штучного ставка

Звичайно, саморобний ставок вже прикраса будь-якої ділянки.

Але поруч з водоймою можна додатково встановити альтанку, щоб розслаблятися душею і тілом, дивлячись на поверхню води. Крім того, можна організувати в штучному водоймі фонтани, що працюють за допомогою спеціальних насосів, облаштувати різнобарвне підсвічування.

Загалом можна перетворити невеликий ставок в барвисте видовище. Все залежить від бажання і фантазії.

Для фонтанів існують спеціальні насоси: надводні і підводні. Для високого фонтану потрібно підводний насос, а для справжнього водного атракціон можна придбати надводну модель.

Для справжнього водного шоу буде потрібно і підсвічування. Всі ліхтарі, призначені для установки у водоймах, працюють від 12 вольт.

Міні-прожектори можуть встановлюватися на поверхні води або навіть під водою. Підсвічування ставка таким способом надає йому воістину незвичайний і приголомшливий вигляд.

Відео

безсумнівно, кожен, хто володіє дачею, приватним змовою або приватною власністю, хоче мати гарний декоративний ставок на своїй землі. Тепер це вважається розкішшю і чимось екзотичним. Існує думка, що реалізація мрії насправді є дорогою і дорогою. Ми постараємося показати, як з невеликими фінансовими витратами ми створюємо декоративний ставок своїми руками.

Розглянемо простий і недорогий спосіб створення ставка.

В якості резервуара для води використовується поліетиленова плівка. Основними перевагами цього матеріалу є:

  • низька вартість;
  • поширеність (майже на кожному ринку);
  • простота зберігання;
  • термін служби-2-3 роки, в залежності від товщини.

ми готуємо матеріали та інструменти

Щоб зробити декоративний ставок на нашому сайті нам потрібно:

  1. контур для контуру ставка;
  2. лопати і відра;
  3. пісок, руїни, камінь для знесення;
  4. поліетиленову плівку (визначте самі себе, в залежності від розміру ставка;
  5. вірний слуга і 3 дні вільного часу.

ми думаємо про форму і підготовку печери для майбутнього декоративного ставка

Після підготовки всього, що вам потрібно, почніть.

Перше, що ми робимо, це визначити форму майбутнього ставка. Круглі, овальні, прямокутні, вигнуті і т.д. Все залежить від вашої уяви. Після визначення форми, наприклад, вигнутого ставка, її необхідно прикріпити до землі і перетягнути мотузку по її периметру, щоб побачити кадр майбутнього ставка. Коли ми закінчимо цю фазу, по периметру мотузки в байонетному багнеті (близько 20 сантиметрів), ми вириваємо канаву, яка передає ділянку ставка на землю. У майбутньому буде легше копати, не турбуючись про те, що межі ставка порушені.

Коли ми закінчуємо маркування, ми продовжуємо важку роботу — молоток.

Спочатку налийте всю площу ставка на 1 байонет, потім на другу, третю. Як показує практика, для декоративного садового ставка досить глибини в 3 багнетах, 50-70 см.

Вирівняйте дно так, щоб глибина ставка скрізь була однаковою.

Навіть з верхніми краями ставка, інакше він буде нерівномірно заповнений.

Після виконання робіт необхідно видалити всі коріння, камені, гострі предмети зі стін і з печери підстави. Якщо це не буде зроблено, вони можуть викликати появу отворів у плівці пізніше.

Дно ставка має бути заповнене піском.

Шар повинен бути 10-15 сантиметрів. Пісок буде служити хрускотом для фільму.

Ми створили фільм

Після завершення роботи, описаної вище, продовжуйте використовувати найретельнішу поліетиленову фольгу, депоновану в печері. Важливо правильно розрахувати розмір плівки, щоб стиснути по краях виїмки на 30-50 сантиметрів.

Ми поклали це добре і намагалися випрямити великі зморшки.

Краще, якщо три невеликих хребта мають один великий акронім.

Верх повинен бути більш щільним і довговічним.

заповнення водою

Укладаючи як би плівку на дні ставка і на його стіни (плівка повинна бути невід’ємною), ви можете почати перекачувати воду. Можливо, це єдиний раз, коли ви можете розслабитися в процесі роботи.

Заповнюючи базовий ставок водою 2/3, поверніть краю плівки по краю і помістіть сільський камінь з гравієм уздовж кромки ставка на ньому.

Помістіть камені на край ставка, все ще наповніть його водою.

Якщо ви заповните ставок, ви можете взяти до уваги, що робота завершена. Область навколо нього може бути засаджена квітами, декоративними чагарниками, безліччю скульптур, ламп.

як зробити ставок в країні своїми руками?

Нарешті, ви можете придбати невеликий фонтан, який значно покращить ефект.

Що стосується догляду за ставками, то поміняйте воду, принаймні, один раз на місяць, і зловіть на неї жуки, листя та інші органічні відходи.

Після детального розгляду цього методу створення декоративного ставка в садовому змові ми можемо з упевненістю сказати, що це не складний і не дуже дорогий бізнес.

Якщо ви вирішите витратити кілька днів і трохи часу на створення ставка, ви отримаєте чудове прикраса на своєму сайті, змочіть повітря в жарку погоду і помилуйтеся видом своїх близьких.

Погляньте на фотографію ставка, яку ми маємо на початку статті.

Tyatya.ru -це молодий когнітивний сайт про будинок і сім’ю. З часом він стане сховищем знань і стане повсякденним помічником у повсякденному житті

створення ставка на сайті

Багато людей, які володіють великими площами, де вони можуть не тільки побудувати будинок, але і оснастити інші об’єкти, подумають про створення власного ставка, який додасть чарівність і привабливість території, але також створить оригінальні і зручні сидіння.

Такий ставок може мати невеликі розміри, але в той же час буде гордістю кожної людини. Ідеальне рішення полягає в тому, щоб прикрасити його різноманітними цікавими матеріалами, крім того, ви можете зробити піщаний пляж або лежати на краях різних каменів. Для ставка ви можете навіть використовувати спеціальні водні квіти, які будуть дуже красивими і вишуканими.

Процес створення ставка в місці своїми руками

Спочатку необхідно визначити, де буде водне тіло, а також які конкретні розміри і характеристики вони будуть мати.

Для цього вам потрібно зосередитися на місцях, які добре захищені від вітру, а в жарку погоду ставок повинен бути в тіні.

У міру створення штучного водоймища важливо поставляти різні мережі зв’язку і встановлювати обладнання. Для цього це повинна бути можливість, тому місце ставка має бути вибрано належним чином.

В той же час резервуарПовинен знаходитися там, де він буде мати постійний доступ, тому, якщо хочете, ви можете чудово відпочити на березі.

Поруч зі ставком не повинно бути занадто багато дерев, тому що восени він не буде швидко отримувати забруднені і липкі листя, що може викликати утворення різних небезпечних бактерій.

Вирішуючи, де бути ставком, ви можете почати практичну роботу.

Спочатку вони повинні створити печеру, яка повинна мати необхідні параметри. Ця робота може бути виконана з використанням спеціального обладнання та вручну з використанням лопати. У цьому випадку всі стіни повинні мати невеликий ухил на дно, і всі поверхні повинні бути добре закриті.

Всі стіни потрібно розрізняти за наявністю точно таких же параметрів, тому це питання слід розглядати невідкладно, а також перевіряти за рівнем.

як зробити ставок в країні своїми руками: 4 реальних канали і 30 ідей

Крім того, стіни і дно покриті гідроізоляційним матеріалом, представленим у вигляді циліндра, а матеріал даху також підходить для цієї мети.

Наступним етапом роботи є створення стяжки, для яких необхідно сформувати якісну і однорідну суміш, яка має необхідні параметри.

Він повинен містити портландцемент і щебінь, пісок і певну кількість води. Вилийте отриманий розчин в печеру, яка повинна використовуватися для вертикальної і горизонтальної опалубки. Товщина шару повинна бути точно такою ж в будь-якій точці стяжки, але вона повинна бути не менше 100 мм, щоб отримати якісний і міцний шар. Ми не повинні забувати, що в землі вони пройдуть труби, що ведуть до ставка.

З цієї причини у стяжки має бути належне отвір, через яке буде працювати водяний насос і його комплект. Трубка повинна вести до найближчого ставка або іншого місця, звідки можна взяти воду, а також там, де її можна спорожнити.

Ця система також повинна бути оснащена спеціальним насосним обладнанням, а різні клапани та інші елементи для його роботи були дуже легкими.

Труби повинні бути укладені в землю, для якої необхідно створити канави по периметру, глибина яких повинна бути нижче рівня замерзання. Також бажано, щоб всі елементи, розташовані в землі, були обгорнуті високоякісними і надійними теплоізоляційними матеріалами, які можуть тривати довго під землею.

Витяжну стяжку необхідно посилити, для чого використовуються якісні арматурні стрижні, які необхідно укладати уздовж стяжки і над ними. У місцях, де всі елементи підключені, вони повинні бути з’єднані з гнучкою і міцною дротом. Стяжка виліковується близько місяця, і протягом цього часу вона повинна бути покрита мішковиною і іноді змоченою так, щоб вона не лопнула.

Як тільки бетонна стяжка буде повністю готова, ви можете запустити обсадну колону, щоб ви могли використовувати оздоблювальний матеріал або без нього.

Ідеальне рішення-використання мармурової плитки, але якщо для цього матеріалу немає грошей, плитки з пластику будуть міцними, міцними і надійними і мають привабливий зовнішній вигляд.

Наступним етапом є те, що печера повністю заповнена водою з насосом і трубопроводами, закладеними в землю. Ми не повинні забувати, що раз на рік необхідно повністю висушити ставок, щоб вода була відновлена, а також непотрібні бактерії не виникли.

Створений ставок потребує цікавого дизайну та прикраси, що робить його справжньою кульмінацією цієї території.

Для цього ви можете зробити міст або невелику платформу і помістити камені або пісок навколо обода. Прекрасним рішенням буде створення водяних ліжок лілій або водних лілій.

Крім того, ви можете організувати цікавий і привабливий фонтан в центрі або використовувати інші елементи для прикраси. Якщо ви хочете створити фонтан, вам потрібно буде витратити багато грошей, тому що йому потрібен надійний сайт, а також доставка спеціального обладнання.

У безпосередній близькості від ставка доцільно створити зону відпочинку з шезлонгами і лавками, щоб в спекотне літо ви могли насолоджуватися приємним охолодженням штучного ставка.

Таким чином, ставок на сайті також досить простий своїми руками, якщо ви виконуєте роботу належним чином, ставки будуть узгодженими і компетентними.

Штучні водойми в ландшафтному дизайні дачної ділянки створюють дивовижну атмосферу, що сприяє комфортному відпочинку. Ставок дарує відчуття свіжості і служить незамінним декоративним елементом ділянки.

Що таке ставок?

Ставок-штучна водойма статичного типу, елемент ландшафтного дизайну парку, дачної ділянки, саду. Вважається найбільш поширеним і оптимальним вибором для ділянки будь-якого розміру і конфігурації.

Може бути облаштований відокремлено або об’єднаний в гармонійну композицію з штучними водоймами динамічного типу: струмками, водоспадами, фонтанами.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Ставок-обов’язковий елемент ділянки в японському стилі, альпінарію. Воду очищають штучно, дно і береги декорують рослинами, камінням. Іноді в штучному ставку на дачі розводять рибу.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Види ставків

Штучні ставки в саду можуть бути виконані в природному або формальному стилях. Кожен з них конструктивно може бути заглибленим або піднятим. Виготовляють їх з різних матеріалів, які застосовують для гідроізоляції дна – бетону, глини, спеціальної жорсткої форми, цегли, спеціальної плівки.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Критерієм класифікації ставків може виступати геометрична форма. Виділяють штучні водойми правильної і неправильної форми.

  1. перша група — це круглі, прямокутні, квадратні, ромбовидні водойми.
  2. друга група-ставки, конфігурація яких наближена до природної. Вибір форми залежить від стилю ландшафтного дизайну дачної ділянки.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Етапи будівництва ставка на дачі

Для спорудження ставка на дачі своїми руками необхідно вирішити кілька організаційних питань. Для початку необхідно вибрати матеріали і місце для спорудження водойми.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Місце для розташування ставка має бути вибрано, виходячи з особливостей оформлення ділянки – при цьому рекомендується враховувати його розмір, форму і планування. Краще розташувати ставок в місці, захищеному від вітрів і надлишку сонячного світла – це може нашкодити гармонійному розвитку рослинності. Водойма повинна бути освітлена сонцем не більше 10 годин на добу, але і не менше 6 годин.

Якщо ви вирішили виготовити ставок з насосом, необхідно продумати доступ до системи електропостачання. Насос буде потрібно, якщо статичний водойму пов’язаний з динамічним.

Найбільш популярний тип ставка – заглиблений. Щоб водойма був довговічним, необхідна якісна гідроізоляція дна.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Розглянемо поширені матеріали для гідроізоляції:

  • склопластик. З нього виробляють готові жорсткі форми різноманітних конфігурацій. Найчастіше, з готових форм споруджують невеликі ставки площею до 3-4 кв.м. Не рекомендується використовувати звичайний пластик – він прослужить недовго. Форми зі склопластику відрізняються надійністю і довговічністю. Недолік-порівняно висока вартість.
  • плівка з пвх або бутилкаучука. Це вдалий матеріал для облаштування ставка вільної форми. Матеріал характеризується еластичністю, міцністю, довговічністю, стійкістю до впливів агресивних речовин, низьких і високих температур. Плівка пвх прослужить близько 15 років, бутилкаучук – до 50. Використання плівки дає можливість змінювати форму дна в майбутньому, з легкістю проводити ремонтні роботи. Фахівці попереджають, що не можна застосовувати поліетилен – він недостатньо міцний. Також на зиму необхідно викачувати воду зі ставка, щоб при замерзанні вона не пошкодила плівку.
  • залізобетон-надійний матеріал для спорудження штучного ставка на дачі своїми руками. Головна перевага залізобетону-міцність, його дуже складно пошкодити. Недолік — з цим матеріалом складно працювати, потрібні певні навички. При спорудженні якісного дна для ставка із застосуванням залізобетону необхідно дотримуватися технологію, використовувати бетон певної марки. Залізобетон незамінний, якщо ви вирішили спорудити скульптури або місток.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Етапи будівництва ставка на дачі, застосовуємо жорстку форму:

  1. необхідний котлован, відповідний конфігурації обраної ємності. В першу чергу, потрібно окреслити контури жорсткої форми лопатою.
  2. котлован повинен бути трохи глибше глибини самої ємності-приблизно на 4-5 см.
  3. на дні потрібно утрамбувати пісок.
  4. встановивши ванну в котлован, потрібно переконатися, що ніде немає пустот – їхПотрібно заповнити піском. Особливо уважними потрібно бути, якщо котлован складної форми – наприклад, терасований.

Будівництво ставка з плівковою ізоляцією:

  1. для початку потрібно викопати котлован. Використання плівки дозволяє створити водойму всіляких конфігурацій. На фото зображений ставок на дачі, створений із застосуванням плівки пвх.
    Вибір плівки залежить від запланованого терміну експлуатації ставка: пвх і бутилкаучук дозволять створити довговічне покриття дна, поліетилен – дешевше, його вистачить на 2-4 роки. Поліетилен-вибір тих, хто любить часто міняти дизайн садової ділянки.
    Важливий фактор вибору-колір плівки:

    • блакитна, сіра: ставок буде нагадувати басейн.
    • кремова: дно буде світлим, а на такому тлі красиво виглядають рослини, екзотичні рибки.
    • коричнева: імітує натуральний грунт. У поєднанні з природною формою ставка, таке дно буде виглядати максимально природно.
    • чорна: ставок буде нагадувати дзеркало. Водойма виглядає фантазійно, казково – необхідні відповідні декоративні елементи.
  1. підготуйте матеріали: пісок, будівельний рівень, мотузка і кілочки для розмітки, лопата, шланг.
  2. викопайте котлован без гострих кутів, береги повинні мати нахил. Видаліть з котловану камені, коріння.
  3. мінімальна глибина центральної чаші-60 см.
  4. укладіть дренажний шар піску.
  5. поверх шару піску укладають геотекстиль. Це необхідно для захисту плівки від механічних пошкоджень.
  6. берег необхідно обробити. Для цього викопайте виступ-він потрібен для обробки плиткою, декоративним каменем, цеглою.
  7. плівку вільно укладають на дно ями, щоб вона лежала без натягів, і закріплюють по краях камінням.
  8. останній етап-монтаж вимощення.

Інструкція як зробити піднятий ставок на дачі:

  • головне для монтажу такого ставка – фундамент. Його необхідно залити і дати йому затвердіти. Можна створити наполовину заглиблений ставок-для цього необхідно викопати невеликий котлован. На дно укладають піщану подушку.
  • необхідно вибудувати опорні стінки і дати їм зміцніти.
  • коли фундамент і стінки будуть готові, потрібно забезпечити надійну гідроізоляцію за допомогою укладання спеціальної плівки.
  • поступово наповніть резервуар водою.

Щоб зробити ставок на дачі потрібно кілька днів.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Коли ставок готовий, за ним потрібен правильний догляд:

  • усувайте сміття, яке потрапляє в ставок.
  • раз в сезон рекомендується очищати дно за допомогою спеціальної сітки. Можна використовувати особливий пилосос для очищення водойм.
  • правильно вибирайте рослини-вони теж будуть «доглядати» за ставком. Оксигенератори (наприклад, елодея) допоможуть наповнити воду киснем – вона не буде зеленіти в літній період.
  • раз на рік, переважно навесні, можна застосовувати спеціальні очищаючі засоби. Не варто зловживати ними-вони шкідливі для здоров’я людини.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Відео-урок допоможе вам розібратися в тонкощах роботи.

Відео: як зробити ставок на дачі своїми руками

Будівництво садового водойми починається з вибору способу його гідроізоляції. Плівкова ізоляція-сучасний матеріал, істотно спрощує роботу і залишає в минулому необхідність в трудомісткому бетонуванні. Спорудити ставок з плівки можна всього лише за пару днів, не маючи під рукою спеціальної техніки. Сьогодні-це найлегший спосіб, доступний кожному власнику заміського ділянки.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Що потрібно знати перед початком будівництва

Озброївшись необхідними знаннями і надихаючими фото ставків з плівки, своїми руками можна спорудити водойму не гірше тих, що викликають захват і заздрість.

Чи можна закривати дно ставка

Існує дві протилежні точки зору на гідроізоляцію водойми плівкою:

  1. плівкове дно повинно бути організовано таким чином, щоб покриття залишалося максимально чистим. Будь-яке закриття плівки каменем, мулом або грунтом призводить до виникнення гниття органічних частинок з виділенням метану і сірководню.
  2. покладений поверх плівкової мембрани гравій захищає її від випадкових проколів, наприклад, після падіння великої гілки або в результаті зіткнення з кігтями собаки.

Як розрахувати необхідну кількість плівки

Формула складання кошторису для майбутнього водойми виглядає наступним чином. До довжини, а потім і до ширини ставка слід додати 2 глибини і 1 метр запасу. Наприклад, для рукотворної загати з габаритами 3 на 4 метри і глибиною, що дорівнює 1,5 м необхідно взяти плівку розміром 7 на 8 м (3 + 1,5 х 2 + 1 = 7).

Шматка плівкової мембрани 6х7 метрів (без метрового запасу) також буде достатньо, проте в цьому випадку існує небезпека перетягування матеріалу, що може спричинити за собою його пошкодження. Для виведення на береги знадобиться від 20 до 50 см плівкового покриття.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Який матеріал вибрати для водойми

У продажу є декілька різновидів матеріалів, придатних для організації гідроізоляції водойми:

  • бутилкаучукова плівка (синтетична гума)– володіє найбільш високою зносостійкістю і міцністю, але відрізняється аж ніяк не бюджетною ціною;
  • пвх плівка товщиною від 0,5 мм – підходить для організації невеликого декоративного ставка, бажано вибирати посилений або армований матеріал;
  • матеріал, який використовується для створення рекламних банерів – при бажанні його можна отримати абсолютно безкоштовно.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Технологія організації рукотворного водойми з плівкою

Після того, як намічені обриси виконуваного своїми руками ставка з плівки (фото бажаного результату бажано при цьому мати перед очима), можна приступати до земельних робіт.

Етап створення ложа загати

Рекомендується розрахувати площу водойми таким чином, щоб схили поглиблення знаходилися під ухилом від 20 до 45°. Максимально допустимий кут ухилу дорівнює 60°, але ймовірність обпливання берега при цьому значно зростає.

Для надійного кріплення плівкової мембрани по периметру загати рекомендується вирити канаву-берму, глибиною 10 см.під неї слід завести залишки плівки, а використовувати русло можна в якості своєрідного біоплато, фільтруючого воду. Функціонуючий ставок бажано раз в тиждень очищати за допомогою грязьового насоса, зануреного на найглибшу позначку ложа.

Для болотних рослин необхідно організувати тераси не менше 40 см в ширину, які одночасно з основною функцією також будуть виконувати роль ступенів. Оптимальним є створення двох терас — на глибині 20-30 см і 60 см.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Тераси можуть захоплювати лише частину периметра загати

На мілководному плато пізніше можна буде висадити в контейнерах іриси болотні, глибина посадки яких не повинна перевищувати 40 сантиметрів, а на глибинному щаблі – рогіз і латаття. Вищі болотні рослини-оксигенатори підтримують баланс в штучно створеній екосистемі загати,» відбираючи «їжу у одноклітинних водоростей, через які і відбувається» цвітіння » води.

На цьому етапі слід також передбачити струмок або канаву, що відводить надлишки води з водойми. Вихід зі ставка слід вистелити плівкою, а основне русло канави залишити без ізоляції для того, щоб волога вбиралася в землю.

Підготовчі роботи перед гідроізоляцією

Після завершення земляних робіт необхідно ретельно вивірити рівень майбутнього водойми і при необхідності підсипати місця перепадів. Завершальний етап вирівнювання рельєфу ставка-створення 10-сантиметрової подушки з піску. Вона буде виконувати роль буфера, запобігаючи пориви плівки при обдиманні лежать нижче грунтів.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Перед тим як зробити ставок з плівки своїми руками, вирівняний ділянку слід застелити геотекстилем, щільністю не менше 300 г/м2. Це захистить матеріал від розривів, викликаних риттям ям кротами і проростанням коренів дерев, а також зміцнить берега. Смужки геотекстилю слід укладати з нахлестом в 20 см, фіксуючи їх скотчем, що допоможе запобігти задирання країв через пориви вітру і розтягування плівки.

Додатково підкладковий матеріал є хорошим ізолятором тепла, він також сприяє кращому ковзанню мембрани, що полегшує її укладання. Слід залишати до 50 см геотекстилю на берегах водойми для того, щоб можна було підкоригувати берегову лінію і загорнути краю на плівку в тих місцях, де планується розташування гострих каменів.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Укладання гідроізоляції на дно ставка

Рулон мембрани, що виконує роль гідроізоляції в ставку, необхідно частково розгорнути на рівній ділянці і акуратно згорнути від країв вЦентр, рівномірно скочуючи до середини. Завдяки цій дії плівку буде зручніше розкидати по схилах з глибини. Нюанси того, як правильно зробити ставок з плівки своїми руками, бажано продумати перед безпосереднім виконанням укладальних робіт.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Перетягнувши рулон в центр поглиблення, гідроізоляцію слід рівномірно розподілити по всьому поглибленню, залишаючи запас до 50 см на березі. Складки на мембрані потрібно викладати в одному напрямку – їх наявність збільшить рухливість ізоляційного матеріалу під впливом перепаду температур. По завершенні всіх робіт непотрібні залишки плівки можна буде обрізати. Для берегової зони доречно брати мембрану, покриту галькою, або приклеїти до неї камінчики самостійно для більш природного вигляду ставка.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Заливати ізольований водойму водою слід поступово, даючи плівці можливість розтягнутися і перевіряючи правильність організації ложа загати. Рослини всередині ставка варто розміщувати в спеціальних контейнерах, обкладених каменем для більш естетичного вигляду, або в мішках-кишенях, зшитих з геотекстилю.

Передмова

Вибравши місце під декоративний водойму на дачі, настає час детально продумати всі етапи виконання робіт.

Необхідні інструменти та матеріали

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиарматура бітумна мастика глина камінь керамзит пісок поліетиленова плівка цемент

розгорнути

Зміст

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамивибравши місце під декоративний водойму на дачі, настає час детально продумати всі етапи виконання робіт. Але перш ніж приступити до деталізації плану, необхідно вибрати матеріал для будівництва ставка – саме це вплине на трудомісткість майбутнього процесу, зумовить тимчасові та економічні витрати. Також від обраного матеріалу залежить і те, чи знадобиться залучати до робіт додаткову трудову силу.

Існує кілька варіантів пристрою водойми в залежності від використовуваних матеріалів. З чого можна зробити ставок на дачі самостійно? для створення чаші можна використовувати бетон, поліетиленову, бутил-каучукову плівку і плівку пвх, а також спеціальне плівкове покриття, склопластикові чаші в готовому вигляді або виготовлені на замовлення за індивідуальним проектом. Крім цих матеріалів для ставка, при зведенні декоративних водойм невеликих розмірів можна використовувати найрізноманітніші підручні засоби і предмети (наприклад, стару бочку) або залишити природне покриття. Важливо при виборі матеріалу для ставка своїми руками переконатися, що він нетоксичний, інакше рослини, рибки і жаби в цьому штучному водоймі не виживуть.

з чого можна зробити декоративний ставок дачі: бетон

– це найнадійніший і довговічний матеріал для дачного ставка: по дну із залізобетону можна буде ходити без побоювання, наприклад, коли потрібно провести очищення водойми або прорідити і пересадити рослини. Однак працювати з бетоном набагато складніше, ніж з іншими матеріалами. Тут будуть потрібні повне дотримання технології (зварювання арматури, виготовлення опалубки, заливка бетоном), подвійна гідроізоляція (з обох сторін бетонної виливки — зовні і всередині) для захисту від грунтових вод. Вартість всіх цих робіт по створенню декоративних ставків з бетону найвища. Звичайно, можна заощадити на гідроізоляції, використовуючи будівельний склад спеціальних марок, не схильний до впливу води, але цей матеріал обійдеться ще дорожче, а його застосування зажадає точного дотримання технологій виливки. Крім високої вартості, такий ставок на дачі з бетону, одного разу побудований, потім переробити буде вкрай важко.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Зате цей матеріал для штучних ставків стійкий до зовнішніх кліматичних факторів (не боїться ні грунтових вод, ні промерзання), до фізичних впливів (падіння каменю, пошкодження, що наносяться гризунами, і т.п.).

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Зазвичай такі водойми рідко використовуються в дачному дизайні, але, якщо планується пристрій містка над ставком або установка скульптурних великовагових композицій, то кращим вибором буде залізобетон — це капітальний варіант водойми, який будується на довгі роки і прослужить вірою і правдою не одному поколінню господарів ділянки.

з якої плівки можна зробити садовий ставок

Використовуючи плівкове покриття, можна формувати водойму будь-якої конфігурації, причому також можна буде, наприклад, через рік вільно змінювати цю форму, якщо виникне така необхідність. Плівкове дно легко відремонтувати, невеликі отвори можна заклеїти, а при сильних пошкодженнях краще просто замінити стару плівку на нову. Основний недолік даного матеріалу-взимку воду з водойми доведеться виливати, тому що якщо вона замерзне і розшириться, то обов’язково порве плівку. Плівкове покриття можна використовувати як при влаштуванні котлованої водойми, так і при створенні піднятого над рівнем землі ставка, укладаючи матеріал на внутрішню частину зведених стінок.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Плівки для ставків незамінні при створенні великих декоративних водойм на дачі, якщо готових ємностей такого розміру немає, а конструкція із залізобетону буде занадто дорогою. Зручно застосовувати плівкове покриття при створенні водойм складної форми: такий матеріал значно полегшує процес будівництва.

Крім того, плівка буває різних кольорів, а це дуже важливо, адже колір дна серйозно впливає на загальний вигляд водойми. Наприклад, чорне дно перетворить водойму в своєрідне дзеркало, яке відобразить і небо, і хмари, і рослини, посаджені уздовж берега.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Крім цього, чорна плівка (а також коричневого кольору) добре імітує колір природного донного грунту. Якщо вибрати плівку кремового або блакитного відтінку, то колір дна буде виглядати ненатуральним, але зате на такому тлі відмінно виглядатимуть строкаті рибки. Сіруватий або блакитний відтінок дна додасть ставку схожість з плавальним басейном. Так що вибирати колір плівки можна за смаком і в залежності від загального дизайну водойми.

Нижче описано, з якої плівки можна зробити ставок на заміській ділянці.

поліетиленова і бутилкаучукова плівка для ставка: товщина і розміри

Поліетилен можна використовувати для створення водойми. Але тільки в тому випадку, якщо товщина плівки для ставка становить 500 мкр, причому укладати її на дно декоративного водойми потрібно в 2-3 шари. Вартість цього плівкового покриття серед інших найнижча. Але даний матеріал ненадійний, оскільки його можна легко порвати, наприклад гострими каменями і т.п.

Під впливом сонця поліетиленова плівка швидко стає крихким, а ремонт пошкоджень практично неможливий, простіше відразу замінити на нове покриття. І хоча це вийде недорого, але занадто клопітно, адже все доведеться влаштовувати спочатку: і дно, і рослини і пр.

При акуратному зверненні поліетиленове покриття може прослужити максимум 5 років, але зазвичай його вистачає на 2-3 роки. Це покриття можна використовувати як тимчасове рішення для тих, хто не любить сталості і планує через рік або два змінити проект ставка або встановити його на новому місці.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Плівка з бутилкаучука більш міцна і надійна — термін її служби становить 50 років. Матеріал не піддається руйнуванню в результаті впливу ультрафіолетових променів, не пошкоджується під впливом низьких температур (витримує температуру до -35 °с), тому зливати воду з водойми на зиму не потрібно. Завдяки цим якостям можна зробити ставок з плівки в будь — який час року-і взимку і влітку, але краще, коли грунтові води відтають, щоб грунт після спорудження водойми не просіла.

Якщо грунт на ділянці кам’янистий або планується зведення водойми з високим навантаженням на підставу (велика глибина і значна ширина), то краще вибирати покриття з бутилкаучука, тому що матеріал не схильний до утворення тріщин.

Плівка з бутилкаучуку може бути трьох кольорів: чорного, кольору каменю і деревного вугілля.

Такі плівки виробляються в різних країнах, але фахівці зі створення ставків рекомендують використовувати товар німецьких виробників: він краще за якістю і гарантовано прослужить 15 років.

В силу всіх цих якостей бутилкаучукова плівка для садового ставка є одним з найпоширеніших матеріалів для будівництва водойми.

Хоча її вартість серед інших плівкових матеріалів найвища, ці витрати себе виправдовують: за допомогою плівки можна зробити будь-яку форму водойми, а при бажанні змінювати її в подальшому. Також плівку можна з легкістю ремонтувати, а термін служби готового споруди становить не менше 10 років.

Стандартні параметри рулону цієї плівки для ставка наступні: ширина — 4,5, 6,1, 9,15, 12,20 і 15,25 м; довжина — 20-25 м.

плівка пвх для штучного ставка

Плівка пвх для ставка більш міцна, ніж звичайна поліетиленова. Її товщина становить 0,5-1 см, для ставка можна використовувати плівку товщиною 0,8 см.вона також проста і зручна в роботі, дозволяє створювати найрізноманітніші рельєфи водойми, але з естетичної точки зору це варіант не найкращий.

Таку плівку все одно не вдасться повністю замаскувати, покриваючи камінням або гравієм — все одно залишаться відкриті ділянки.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Вартість плівки для штучного ставка невисока, в будівельних магазинах представлений широкий асортимент різної якості і від різних виробників. Є два типи покриття з полівінілхлориду: звичайне двошарове і посилене, в якому між шарами плівки закладається ткана сітка (для міцності). Еластичність плівки і її якісна структура забезпечують службу водойми до 15 років, але на практиці цей термін скорочується до 8-10 років.

Такий матеріал для ставка дачі, як плівка пвх, незважаючи на свої переваги, має всі недоліки поліетилену. Вона схильна до руйнування під впливом сонячних променів, її також можна порвати або продірявити. Але, на відміну від поліетилену, пошкодження в плівці пвх можна відремонтувати за допомогою спеціального ремонтного набору.

До того ж цей матеріал завдяки своїй еластичності краще тягнеться і після наповнення водойми водою швидко вирівнюється і розгладжується, створюючи рівну поверхню дна без складок і заломів.

рідка гума і epdm-мембрана для ставка своїми руками

Рідка гума для ставка своїми руками – ще один варіант, відповідний для створення великої водойми неправильної форми. Цей матеріал після застигання забезпечує високу міцність чаші ставка.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

При використанні рідкої гуми для ставка не утворюється швів, складок, заломів — поверхня дна виходить ідеально рівною і гладкою.

Термін служби водойми з використанням даного матеріалу — 50 років. Вартість його висока, а технологія робіт досить складна.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Epdm-мембрана — це більш перспективний матеріал, який починає поступово займати місце плівки пвх. Така мембрана здатна до десятикратного розтягування без загрози розриву, дуже міцна і надійна. У продажу цей матеріал для садового ставка можна зустріти у вигляді полотнищ і листів стандартних розмірів, які склеюються прямо на місці за допомогою спецклея або термозварної стрічки. Вартість epdm-мембрани, що і зрозуміло, дуже висока.

ємності для садових штучних ставків на дачі

Для створення водойми можна використовувати вже готові чаші з пластика або скловолокна. Обсяг цих ємностей для садового ставка може досягати 1000 л і більше. Чаші із пластику серійного виробництва, як правило, мають невелику квадратуру. Зазвичай, якщо площа чаші становить 4 м2, то її глибина — 50-80 см.у такій ємності для ставка на дачі вода буде добре прогріватися влітку, а взимку не промерзне до самого дна.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Чаші великого обсягу можна робити на замовлення, але зазвичай вони призначаються для басейнів (площею понад 10 м2) і їх вартість дуже висока, не кажучи вже про додаткові елементи конструкції.

Найменший термін служби мають дешеві ванни з пластмаси з товщиною стінок в 3 мм.

При механічних пошкодженнях на поверхні ванни можуть з’являтися тріщини, заклеїти які буде досить складно.

Крім цього, матеріал поступово руйнується під впливом сонячних променів. І хоча вартість невелика, але краще для тривалого використання вибрати варіант більш дорогий і надійний.

Пластикові ємності для штучних ставків виготовляються з довговічної морозостійкої пластмаси з уф-фільтром. Їх термін служби — до 20 років.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Деякі моделі вже мають кілька терасок для водних рослин, глибоке дно для рибок, поглиблення для підсвічування і насоса. Є чаші, що мають спеціальні форми для створення каскадних (багаторівневих) водоспадиків. Звичайно, вони коштують дорожче звичайних простих форм, але, купуючи таку ємність, можна заощадити на покупці інших матеріалів, які використовуються в інших випадках.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Зазвичай готові пластикові ємності застосовуються тоді, коли потрібно створити ставок швидко і без великих витрат. Влаштувати водойму з готовою чашею буде дуже просто, не витрачаючи багато часу і сил на створення рівнів дна та інші етапи роботи.

В даному випадку необхідно лише викопати котлован, встановити ємність (за всіма правилами) і приступити до оформлення ставка.

Для невеликих дачних територій цілком підійде ємність в 4 м2 для створення водойми середніх розмірів.

Готові резервуари зі скловолокна з гумовою основою вважаються найкращими і, відповідно, найдорожчими. Їх термін служби — 30 років.

На відміну від пластмасових ємностей під ставок на дачі, їх можна ремонтувати, причому без будь-якого збитку. Склопластик більш стійкий до низьких і високих температур, впливу сонячних променів. Він відрізняється високими екологічними показниками, а значить, повністю безпечний для флори і фауни штучної водойми.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Склопластикові ємності мають естетичну привабливість: вони бувають чорного, коричневого і зеленого кольору. Краї резервуарів мають декоративне покриття, що імітує природні матеріали, що полегшить роботу з оформлення штучного ставка.

Крім звичайних форм, випускаються склопластикові ванни для пристрою струмків. Такі ємності мають імітацію під» кам’яну » фактуру, тому легко вписуються в загальний ландшафт. Багатоступенева форма конструкції дозволяє швидко висадити водні рослини на необхідному рівні. Русло струмка в даній ємності огороджено з боків виступами, які повинні оберігати коріння рослин від вимивання. Все продумано до дрібниць, але, звичайно, вартість цих ємностей дуже висока, зате зробити з їх допомогою ставок з струмочком або водоспадом простіше простого.

Окремо слід сказати про те, що установка склопластикової ємності великого обсягу (близько 6000 л) з різними ступенями і рівнями досить трудомістке заняття і не завжди під силу людині без професійного досвіду.

Ці ємності спочатку створювалися для країн європи з м’яким кліматом і теплими зимами, тому в європейських умовах не потрібно точне дотримання технології установки. При монтажі ємності не потрібно ретельно заповнювати порожнечі і трамбувати пісок і грунт. У наших же умовах, при сильних морозах взимку, якщо цього не зробити, то наявність пустот призведе до пошкодження ємності в зимовий сезон. Тому установка резервуара вимагає великої ретельності. Важливо ще точно вивіряти горизонтальність водойми, звіряючись, весь час за рівнем. Все це зробити з великою ємністю буде проблематично, тому без професійних навичок краще не братися за таку масштабну роботу — обмежитися малими або середніми розмірами водойми.

дачний ставок з підручних матеріалів і покриття для дна

Один з найдешевших способів створення водойми — це використання підручних засобів: старої бочки, таза, ванною, великий шини та ін.в даному випадку, як і при використанні будь-якої готової ємності, весь процес будівництва зводиться до спорудження котловану для заглибленого водойми або виконання каркаса або облицювання для установки декоративного водойми над рівнем землі. Причому дачний ставок з підручних матеріалів можна зробити і звичайний, і багаторівневий, і каскадний — є різні варіанти, головне, щоб знайшовся відповідний матеріал.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми рукамиВодойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Природне покриття дна-це найдешевший і найпростіший спосіб влаштування штучного ставка. Все, що знадобиться в даному випадку, — це глина, пісок, гравій і плоскі камені. І всі ці матеріали для ставка на дно можна знайти або на ділянці, або в природному середовищі, не витрачаючи грошей на придбання.

З давніх пір повелося, вода заспокоює, але все більше говорять про те, що якщо вона знаходиться біля будинку, то приносить добробут і гроші. Не завжди природні водойми можуть бути розташовані на території ділянки, частіше їх створюють штучним шляхом. Саме тому ми вирішили вам розповісти, як створити надзвичайної краси куточок в своєму саду власними руками використовуючи для цього, підручні засоби.

Дуже важливим моментом у створенні штучної водойми є рельєф місцевості, яка оточує ваш будинок, а тому на нього просто необхідно звернути увагу. Перегляньте уважно весь наявний ділянку, можливо, на ньому є природні поглиблення або невеликі ями, якщо такі є, то, радимо вам ними скористатися.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

де розміщувати штучний ставок на дачі

Розміщувати штучну водойму краще ближче до будинку, таким чином, він буде мати природне освітлення. Важливо й те, що якщо у вас є маленькі діти,Ви зможете завжди контролювати їх гри біля води. З точки зору фен-шуя, водойми необхідно розташовувати на східній або південній частині ділянки, тоді вода приносить користь, також не рекомендовано використовувати ділянки засаджені деревами і чагарниками, особливо якщо вони плодові.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Справа в тому, що будь-яка рослина має коріння, які можуть згубно вплинути на стан стін вашого водойми, а плоди і листя, падаючи в воду, з часом почнуть перегнивати, чому вода досить швидко буде псуватися. Якщо ж вам дуже хочеться мати на своїй ділянці невелику водойму в саду, тоді подбайте про те, щоб він завжди був чистим і доглянутим.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Штучні водойми немає необхідності робити глибокими, так як вони не призначені для купання, а є частиною декору вашої ділянки, крім того, доглядати за маленькими озерцями набагато легше. Варто також відзначити, що в них необхідно міняти воду, і проводити чистку, а тому подбайте про те, щоб джерело води знаходився якомога ближче, тим самим вам буде легше його наповнювати.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

з чого зробити ставок в саду

Влаштувати водойму можна з готових ємностей у вигляді склопластику, ізоляційних перекриттів, гнучких і жорстких, поліетилену, плівки пвх, або бутилкаучуковой гуми. При цьому якщо ви хочете домогтися оригінальності, то радимо вам уважно вивчити свій сарай і подивитися, можливо, там завалялися великі тари або стара ванна, яка прекрасно підійде для основи вашого озера. Починати роботи краще влітку, або ближче до нього, тому що в цю пору року спадають грунтові води, що значно полегшить поставлені завдання.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

ставок в готовій ємності своїми руками

Найпростіше зробити на дачі ставок з готової ємності, яку можна придбати в магазині. Робиться дуже просто-копається яма, кладеться ємність і за рівнем вирівнюються її краю. Зайве простір засинаєте землею, краю ємності можна замаскувати камінням або залишити, як є. Наливаєте воду, висаджуєте рослини, прикрашаєте сам ставок. Ось фото інструкція:

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Копаємо яму

Ставимо ємність

Обкладаємо камінням

Декоруємо трубу з водою

Робимо фонтан

Вид вночі

На дно підсвічування

Нічний ставок

Як бачите, тут ще підведені праці для води, для того, щоб зробити два фонтанчика. Один — просто замаскована старим глиняним горщиком труба з водою, другий-гарний фонтан в центрі ставка. Ось ще ставки з фонтаном і водоспадом:

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Також на фото в інструкції з виготовлення ставка з готової ємності своїми руками ви бачили красиву підсвічування. Таку ж ви можете зробити у себе на дачі.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

І звичайно, ставок треба прикрасити. Можна посадити рослини, як навколо ставка, так і всередині нього, можна використовувати садові фігурки — поставити щось поруч зі ставком або пустити лебедя плавати у воді. Ось пара ідей:

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

водойми і ставки з поліетилену своїми руками

Рекомендуються використовувати поліетилен для ставка, ємність якого від 130 до 4200 літрів води. Для його формування боки котловану повинні мати ступінчасту форму і пологі схили. Перегляньте уважно розбите дно. Звільніть його від каменів, коренів і гострих предметів. Для поліетилену рекомендують використовувати просто пісок, у вигляді насипу ізоляцією 10 см, з подальшим просоченням гідроізоляцією. Для цього необхідно зробити цементну стяжку товщиною від 3-х до 5-ти см і залишити її на 7 днів. Гідроізоляція буде утримувати піщану подушку від розмивання підземними водами.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Після закінчення цього часу насипте шар крупно зернового піску від 5-ти до 10-ти см і укладіть плівку поліетилену. Замість піску легко можна також використовувати шар жирної глини, скловату, штучну шерсть, старі газети. Щільний сучасний матеріал двошарова мембрана, має велику щільність і еластичність, ніж поліетилен. Вона прослужить довше, скористайтеся нею, якщо після будівництва, або ремонту будинку, у вас залишиться відповідний відрізок. Розкроюючи матеріали, залишайте запас близько в 60 см, це необхідно для забезпечення фіксації. Від краю водойми зробіть невеликий рів по периметру, скачайте в трубку поліетилен і покладіть його в нього.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Присипте землею і зверху плоскою галькою. Заповнення водою необхідно вести рівномірно і стежити, щоб не залишилося повітря під плівкою. На дно водойми рекомендуємо укласти шар суміші глини і піску, або гальку.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Висаджувати латаття або будь-які інші водні рослини краще в горщиках, так як це дозволить їх швидко витягнути, коли будете проводити профілактику свого маленького ставка.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

По краях висаджуйте будь-які рослини, які не бояться води, а з півночі захистіть свій ставок від сильного вітру чагарниками.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

ставок з рибками своїми руками

Ще одна ідея-запустити в ставок на садовій ділянці справжніх золотих рибок.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

піднятий ставок своїми руками

Робиться точно також, як ставок з поліетилену, тільки після того, як ви викопаєте яму для ставка — потрібно укласти фундамент з цегли — до потрібної висоти ставка. Фундамент повинен відстоятися не менше двох діб. Плівка аналогічно попередньому випадку укладається на дно, зверху обрізається зайве і на фундамент кладеться додатковий шар цегли, щоб закрити край плівки.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

водойми і ставки з ванни своїми руками

Якщо після ремонту у вас залишилася стара і непотрібна ванна, то не поспішайте вивезти її на звалище, так як в приватному будинку її можна використовувати в різних цілях, в тому числі і для створення невеликого декоративного ставка.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Для розміщення ванни, як ємності для водойми, вам буде потрібно зробити поглиблення. Підстава дна заповніть річковим піском і зробіть цементну стяжку. Це не дозволить підземним водам розмити його. Дотримуйтесь співвідношення-піску 10 см і чистий цемент для стяжки 3 — 5 см.через тиждень насипте гравій 20-30 см і опустіть ванну. Заповніть бічні отвори гравієм (не менше 10 см від ванни до зрізу). Краї ванни не повинні бути вище рівня берега, так як це буде виглядати неприродно. Водойма по периметру обкласти галькою, бажано плоскою. Ванна, встановлена на схилі, повинна бути укріплена з одного боку великим каменем, зробивши підкоп для одного боку і частковий, для іншого, яка буде вільна. Зовні, вільна сторона буде нагадувати альпійську гірку, сформовану з каменю.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Водойма з ванни

Робимо ставок з ванни

Фото ставка з ванни

водойми і ставки з бочки своїми руками

Відмінним варіантом для створення невеликого декоративного водойми є використання старих бочок або діжок, які раніше були призначені для солінь. Такі ємності необхідно розміщувати на боці. Зробіть отвір у вигляді овалу і помістіть його в заздалегідь підготовлене поглиблення на насип з піску і гравію.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Коли бочка буде встановлена, заповніть вільні місця піском, або щебенем. Покладіть в неї целофан, його вільні краї можна прикопати, а на дно накидайте гальку. Обкласти підхід до свого водоймища або ставка щебенем і галькою. Декоруйте невисокими рослинами по одній зі сторін і боків. При необхідності ви можете встановити підсвічування. Також можна зробити водоспад, фонтан або якусь незвичайну композицію.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

міні-ставки в саду своїми руками

Крім вищеописаних способів, ви також можете зробити свій маленький ставок використовуючи для цього великий таз, старе корито або шину від тракторного колеса. Такі водойми цілком можна зробити трохи підносяться або поглибленими. Для того щоб отдекоріровать його використовуйте декоративний цегла, натуральні великі камені, пісок різних відтінків або гравій, також його цілком можна прикрасити різного роду рослинами, що тільки доповнить ваш загальний інтер’єр.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками
Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Створити штучний ставок на своїй ділянці, навіть якщо він у вас має невеликі розміри, цілком можливо, для цього достатньо просто включити фантазію і уважно подивитися по сторонах.

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками

Пам’ятайте! для того щоб ваш штучна водойма прослужив жоден рік і не зіпсувався, в зимову пору року його необхідно звільняти від води.

фотогалерея: ставок на дачі

А зараз пропоную подивитися на те, який ставок на дачі вже зробили своїми руками ті, хто вирішив зайнятися створенням декоративних водойм на своїй ділянці. Хтось робить великі ставки, хтось маленькі. Комусь подобаються строгі форми, і вони роблять квадратні, прямокутні і круглі ставки, а комусь до душі природна безпосередність, і вони намагаються зробити овальні і витягнуті ставки нерівної форми. Також кожен прикрашає свій ставок так, як може — додає місток або лавку, рослини і квіти, рибок і садові фігурки або придумує і реалізує власні ідеї, яких немає більше ні в кого. І ми збирали вас вас фотоРізних ставків, щоб ви вибрали той, який прикрасить вашу власну дачу.

великий ставок на дачі

маленький ставок на дачі

варіанти оформлення ставка на дачі

водні рослини в ставку на дачі

Водойми на дачній ділянці своїми руками. Водойма своїми руками