Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

196

Порізи і садна — це найпоширеніші побутові травми. Більшість з них настільки незначні, що немає потреби звертатися до лікаря. Однак, вони можуть доставляти сильний дискомфорт, наприклад, якщо поріз на пальці розходиться при кожному згинанні або садно на нозі знаходиться на рівні гумки від носка і постійно здирається. У деяких ситуаціях можна обійтися звичайним лейкопластиром, але він буде неефективний, якщо місце травми постійно знаходиться в русі або схильне до частих контактів з водою . У таких випадках можна скористатися спеціальним медичним клеєм бф-6 .

Фото 1. Невеликі «поломки» шкіри легко лікуються за допомогою клею. Джерело: flickr (jeff miller).

Опис медичного клею бф-6

Клей являє собою спиртовий розчин на основі каніфолі , головним компонентом якого є полімер бутираль фенолформальдегід (бф).

Такий клей не боїться води, масел, бензину і гасу, різних розчинників, не схильний до гниття і корозії, але вогненебезпечний.

Зверніть увагу! існує цілий ряд клеїв бф, з яких тільки бф-6 використовується в медицині. Інші різновиди бф ні в якому разі не можна наносити на рани, так як це тільки погіршить стан.

Бф — 6 являє собою прозору клейку субстанцію з жовтуватим або коричневим відтінком зі специфічним хімічним запахом. Він має антисептичні властивості і використовується для з’єднання і утримування травмованих шкірних покривів, захисту ран від повторної травматизації та інфікування.

Утворює надійну еластичну плівку, яка тримається до 7 днів, в залежності від інтенсивності навантажень в області травми.

Показання до застосування

Клей бф — 6 використовується в хірургічній практиці для більш міцного з’єднання післяопераційних швів і захисту їх від механічних пошкоджень і попадання інфекції.

У деяких випадках хірург може взагалі відмовитися від накладання швів на користь склеювання шкіри, так як такий метод не залишає шрамів , але підходить він тільки для рівних порізів без рваних країв. Також застосовується в хірургічній стоматології.

фото 2. У стоматології також використовується клей бф-6. Джерело: flickr (denmark dental).

У побуті бф-6 можна наносити на:

  • дрібні порізи,
  • садна,
  • мозолі,
  • натертості,
  • потріскану шкіру.

Даний препарат відмінно доповнить домашню аптечку, особливо якщо в сім’ї є діти, а в поході він просто незамінний.

Правила використання бф-6

  • перед застосуванням рану необхідно повністю від всіх забруднень, щоб не відбулося нагноєння.
  • потім на місце травми рівномірно накладається тонкий шар клею . При цьому шар не повинен бути занадто тонким, адже після висихання він повинен утворити щільну плівку. Перед склеюванням порізу акуратно з’єднайте краю шкіри, щоб не залишилося відкритих ран — так можна уникнути утворення навіть найменших шрамів.

Зверніть увагу! не втирайте клей в шкіру, наносите тільки на поверхню!

  • забезпечте травмованій ділянці спокій, щоб бф-6 встиг засохнути і утворити захисну плівку.

Після нанесення протягом декількох секунд можливе відчуття печіння.

Клей тримається на шкірі від 2 до 7 днів і не боїться попадання вологи.

Видаляється легко, так як являє собою плівку, проте її небажано знімати до повного загоєння рани, щоб не травмувати шкіру повторно.

Протипоказання до застосування

Медичний клей бф — 6 не має особливих протипоказань, однак, його не рекомендується використовувати для лікування дітей до 1 року .

Небажано застосування на великих відкритих ранах , так як крім сильного печіння така процедура може порушити регенерацію клітин і сприяти утворенню шрамів.

Зверніть увагу! не можна наносити клей бф-6 в разі нагноєння. У такій ситуації гній не зможе природним шляхом вийти з-під клейової плівки і буде розтікатися по м’яких тканин, охоплюючи все нові площі і приводячи до додаткового запалення.

Побічні дії-6

Побічних реакцій зазвичай не спостерігається, але можлива індивідуальна гіперчутливість до компонентів клею, що виражається в почервонінні і палінні. В такому випадку необхідності зняти плівку і промити рану холодною водою.

Аналоги бф-6

Медичний клей бф — 6 виробляється різними фармакологічними компаніями, але незмінно носить саме цю назву.

Випускається в тюбиках 10 г і 15 г, у флаконах по 25 г.

Аналогом є препарат клеол-більш рідка клейка швидковисихаюча субстанція, яка складається з порошку каніфолі, змішаного з рослинним маслом. Часто використовується для фіксації пов’язки до поверхні шкіри.

Часом банальні порізи пальця бувають настільки сильними і болючими, що важко знайти засіб, здатний по-справжньому допомогти і усунути неприємні відчуття. А якщо поріз виявився занадто глибоким і до того ж супроводжується безперервним кровотечею, будь-які щоденні процедури перетворюються в муки. Спеціально для таких ситуацій був розроблений медичний клей бф-6, який доступний в кожній аптеці і завдяки своїй високій ефективності завойовує безліч позитивних відгуків. Розглянемо, як правильно застосовувати даний засіб і якими властивостями воно володіє.

Що являє собою засіб?

Клей медичний бф-6 гарантує вискокоеффектівную захист пошкоджених шкірних покривів від агресивного впливу навколишнього середовища. Основу цього засобу становить бутираль-фенольний спиртовий розчин з додаванням каніфолі і спеціальних пластифікаторів.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

У медичній галузі це зовнішній засіб застосовується досить широко завдяки своїм яскраво вираженим ранозагоювальним і антисептичним властивостям. При нанесенні на ураження шкіри, клей утворює еластичну плівку, яка покликана захищати від проникнення забруднень та інфекцій. Щоб правильно наносити даний засіб на ранки і порізи, потрібна інструкція до клею бф-6, де вказані всі важливі нюанси і особливості.

До головних зовнішніх відмітних ознак цього медичного засобу відносяться:

  • рідка або злегка густувата консистенція;
  • відтінок, що варіюється від жовтуватого до червонуватого;
  • еластична текстура;
  • характерний запах з присутністю каніфолі, синтетичних смол і деяких інших компонентів.

Завдяки своїй здатності швидко заклеювати краю невеликої рани, він практично нічим не поступається хірургічним швах. До того ж він славиться тим, що забезпечує пошкодженим покривам шкіри надійний захист від проникнення інфекцій.

Як правильно застосовувати медичний клей?

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосуваннязавдяки зручності застосування і високої ефективності медичний клей завойовує безліч позитивних відгуків. Призначається він головним чином для загоєння післяопераційних швів, а також мікротравм на поверхні шкіри. Крім того, даним засобом можна ефективно клеїти травмований ніготь, візуально роблячи його цілісним і здоровим. Багато хто цікавиться, чи можна використовувати бф-6 на відкритих ранах. Можна розглянути фото, які наочно демонструють правила використання цього медичного препарату.

Як свідчить інструкція по застосуванню клею бф-6, перед тим, як наносити засіб на пошкоджені шкірні покриви, потрібно виконати кілька підготовчих дій:

  • за допомогою ватного тампончики, змоченого у розчині перекису водню, усунути кровотеча і забруднення, якщо вони є;
  • після того, як відкрита рана просохне, необхідно пальцями, обробленими антисептиком, дуже акуратно стягнути її, готуючи до нанесення медичного клею.

Для максимальної зручності застосування слід наносити клей в необхідній кількості за допомогою скляної палички так, щоб були охоплені і здорові тканини шкірного покриву. Через пару хвилин на обробленій рані утворюється тоненька, дуже еластична і надійна плівка із захисним ефектом. Даний засіб ефективно клеїть пошкоджені шкірні покриви, забезпечуючи їм високий рівень захисту як від бактерій, так і від механічних факторів. Наносити клей бф — 6 на відкриту рану можна тільки після її обробки антисептичним засобом, наприклад, перекисом водню.

Чи можна використовувати медичний клей бф-6 маленьким дітям – це питання, дуже актуальне для багатьох. Згідно з інструкцією, даний засіб підходить як для дорослих, так і для дітей, проте їх вік повинен досягати як мінімум одного року.

Як правильно знімати залишки медичного клею

В інструкції поЗастосування клею медичного бф-6 заявлено, що через кілька днів після першого нанесення даний засіб відпадає саме по собі. Але в цілому ряді ситуацій доцільніше буде прискорити даний процес, а не чекати. Тому розберемося, як можна ефективно зняти залишки клею. Наявні фото допоможуть вам в цьому.Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Перше, що потрібно зробити, – це розм’якшити шар медичного клею, щоб він став податливим. Для цього можна використовувати будь-який з перерахованих способів:

  • зверху нанести свіжий шар клею бф-6 і акуратними рухами зняти його. Цей метод ідеально підходить і в тому випадку, якщо засіб було нанесено на ніготь.
  • на поверхню шкіри, оброблену медичним клеєм, покласти чистий м’який рушник, злегка змочений водою. Це дозволить зняти ранозагоювальний засіб легко і швидко.

Переваги та кращі властивості

Бф-6 – це медичний клей, що володіє численними перевагами і перевагами, в зв’язку з чим отримує на свою адресу позитивні відгуки.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Медичний клей бф – 6-це дуже ефективний і доступний засіб, який допоможе вам уникнути багатьох проблем, пов’язаних з дрібними ранами, порізами та іншими ушкодженнями шкіри і нігтів.

Можливо інформація, яка викладена в цій статті, для деяких буде не новою, але як виявилося на практиці, застосування цього препарату в медичних цілях мало хто використовував, і вже тим-більше, часто плутають з побутовим клеєм «бф».

Для початку варто сказати, що в цьому році я для себе зробила дуже цінне відкриття — медичний клей «бф-6» . Тепер про те, як і де можна його застосовувати. Щоб далеко не ходити за прикладами, згадайте як в горах, практично у всіх існують різного роду дрібні пошкодження: садна і порізи, мозолі, що кровоточать, потріскані до крові губи і шкіра пальців рук, а також, вічно мучать скелелазів задирки, які доводиться постійно заклеювати пластиром.

Знайомство з цим диво-препаратом почалося у мене в серпні 2013 р., під час поїздки на кавказ. Я з напарником сходила 5 гір в шхельді, після чого ми відразу переїхали в інший район кавказу — безенгі. До того часу у мене сильно потріскалася від активних сонячних променів і холоду шкіра на пальцях рук і постійно кровоточила тріснута губа, яка вперто не хотіла гоїтися. Різні креми, мазі, гігієнічні помади рятували лише на час, тому що протягом дня на маршруті помада злизувалася з губ, а пластир віддирався з пальців.

І ось, випадково я дізналася від знайомої, яка за фахом лікар, про те, що рани, порізи, садна і тріщини на шкірі чудово лікуються клеєм «бф-6», головне не плутати його з побутовим «бф», який має декілька різновидів, один з них — бф-19, наведено нижче:

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Побутовий клей «бф-19»

Клей бф-19 (бутираль (поливинилбутираль) фенольний (фенолформальдегідний)) — інтенсивний однокомпонентний полимеризующийся клей з можливістю застосування як простого клею. Після гарячої полімеризації створює малоеластичний шов з термостійкістю до 180 °c. Існують різні види клею бф, що застосовуються для склеювання як кольорових металів, нержавіючої сталі, неметалів з металами (менш еластичні і міцніші), так і для ремонту тканинних виробів, в медицині для закриття ран (більш еластичні). Являє собою густу прозору рідину жовтого, червоного або буро-коричневого кольору. Клей бф не схильний до гниття і корозійних впливів, стійкий до дії атмосфери, води, масла і бензину. Клей бф вогненебезпечний.

Медичний клей «бф-6″. Російське виробництво

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Медичний клей «бф-6». Українське виробництво

Клей «бф-6» – широко відомий зовнішній антисептик, застосовуваний в медицині для знезараження і якнайшвидшого загоєння порізів, опіків, тріщин, подряпин, саден та інших дрібних шкірних ушкоджень. Використання препарату» бф-6 » в медичних цілях почалося в середині минулого століття. З тих пір багато включили його в свої аптечки і з успіхом застосовують в якості першої допомоги.

Клей «бф-6» є не тільки бактерицидним, але і ізолюючим засобом, що створює на поверхні шкіри захисну плівку, стійку до хімічних і механічних впливів, що сприяє з’єднанню тканин без нанесення швів. Застосовують цей клей для обробки ран у дорослих і дітей старше одного року. Протипоказанням до застосування засобу є підвищена чутливість. Крім цього, препарат» бф-6 » використовують в стоматології для обробки коренів зубів при хірургічному лікуванні запальних процесів. Клей являє собою жовтувату безбарвну рідину з характерним різким запахом. Це спиртовий розчин синтетичної смоли, каніфолі і полівінілбутіраля з додаванням спеціальної речовини, що надає препарату еластичність.

Спосіб застосування клею бф-6:

  1. попередньо очистити пошкоджену ділянку шкіри за допомогою ватного тампона, змоченого в перекису водню;
  2. добре висушити шкіру;
  3. нанести тонким шаром (але достатнім для утворення захисної плівки ) на пошкоджену ділянку, захоплюючи при цьому ділянки здорової шкіри. Це необхідно для того, щоб утворилася плівка мала велику площу зіткнення зі шкірою, що збільшить захисну міцність.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Після загоєння рани або порізу, захисна плівка легко видаляється з шкіри.

Як правило, клей бф-6 тримається на шкірі від 1 до 4-х днів, в залежності від характеру рани/пошкодження і від того, наскільки часто пошкоджену ділянку шкіри буде піддаватися впливу води.

Застереження щодо використання клею » бф-6»:

    1. не наносите клей на поріз/рану, яка має навіть часткове нагноєння, краще сушіть зеленкою, тому що під утворилася захисною плівкою гній не буде виходити з рани, а навпаки — накопичуватися;
    2. не наносите клей «бф-6» на глибокі і рвані рани — він має особливість сильного печіння (хоч і короткочасного), але більшого, ніж розчин йоду.

Переваги клею » бф-6»:

Клей бф-6 давно визнаний ефективним і доступним засобом для обробки і загоєння ран, порізів, тріщин. Він недорого коштує, легко наноситься, швидко сохне (2-4 хвилини), добре тримається на шкірі (від 2-х до 4-х днів). Сприяє швидкому затягуванню ран без використання пов’язок з бинта або пластиру. Захисна плівка, що утворюється на поверхні шкіри, надійно захищає місце пошкодження від забруднень і води.

Іншими словами, завдавши цей клей на пошкоджену ділянку шкіри, ви можете більше не заклеювати метрами пластиру обдерті на скелях руки і пальці, або стерті до ран в тривалому поході ноги, більше не потрібно вимазувати кілограми вазеліну або гігієнічної помади на потріскані від сонця губи, і навіть крем «рятувальник» не буде так ефективний в боротьбі з кровоточать тріщинами на пальцях рук. При цьому бф — 6 безсумнівно виграє у пластиру в тому, що після нанесення клею, ви можете спокійно піддавати впливу води ці ділянки шкіри.

Вартість препарату бф-6:

В україні-близько 18 грн. (продається як в скляних флаконах, так і в тюбиках)

В росії-близько 50 руб. (дані за 2013 рік)

Публікація даного матеріалу на інших ресурсах заборонена!

При появі ранки бажано відразу її обробити – це допоможе запобігти зараженню, дозволить швидше загоїти місце пошкодження. Для знезараження ран широко застосовується клей бф-6-спеціальний медичний склад з сильними антисептичними властивостями.

Властивості і склад клею

Препарат клей бф-6 – зовнішня лікарська форма, антисептичний засіб. На вигляд ліки являє собою прозорий гель жовтуватого, червонуватого кольору. Склад препарату представлений лаком бакелітовим (фенолформальдегідною смолою), також є касторова олія, дибутилфталат, каніфоль, етиловий спирт, полівінілбутирал. Завдяки пластифікаторам засіб має текстуру крему, легко наноситься на шкіру.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Бф-6-спеціальний полімеризується клей, який склеює не побутові матеріали, а людські тканини. Він створює плівку, яка надійно захищає від пошкоджень, прискорює загоєння. Не варто плутати даний засіб з іншими клеями марки бф-ними можна клеїти метал, тканини, пластик, але до аптечних засобів вони не мають відношення.

Основні дії препарату такі:

  • ранозагоювальну;
  • регенеруючу;
  • антибактеріальну;
  • протигрибкову;
  • бактерицидну;
  • ізолюючу.

Плівка від даної мазі є стійкою до механічного впливу, не розчиняється від води, не пошкоджується хімічними речовинами. Впровадження інфекції в рану при використанні засобу повністю виключено.

Клей бф — 6 коштує недорого (70-140 рублів), реалізується в будь-якій аптеці.Скільки сохне матеріал? час сушіння не перевищує 2-3 хвилин, покриття збережеться до 4 діб без оновлення. Величезним плюсом кошти є відсутність необхідності застосовувати бинти, пластирі.

Показання до застосування

Основне показання, для чого потрібен даний клей, – наявність дрібних поранень, саден, тріщин на шкірі. Він може застосовуватися при опіках невеликого розміру, які були отримані від термічного впливу. Бф-6-кращий засіб від порізів на руках, після його нанесення можна буде мити руки, вести звичайний спосіб життя без пов’язок.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Наносити засіб на шкіру можна при появі прищів, після того як лопнуть гнійники або видалення вугрового елемента, щоб уникнути його інфікування. Також клей призначений проти таких пошкоджень:

  • лопнули мозолі на ногах, пальцях ніг, рук;
  • натертості на ногах і будь-яких ділянках тіла;
  • тріщини на губах, особливо погано загоюються;
  • тріщини на пальцях рук в зимовий час, що виникають від сухості.

Користуватися клеєм рекомендується при наявності швів від операцій при їх малому розмірі. Він потрібен для загоєння проколів шкіри при малоінвазивних втручаннях, часто засіб рекомендують хірурги після видалення родимок і папілом. Препарат використовується в стоматології для ізоляції коренів зубів і пульпи від попадання продуктів. Найчастіше це буває потрібно при багатоетапному лікуванні пульпіту або періодонтиту. Також за допомогою бф-6 можна створювати захисну плівку після видалення зуба.

Побічні дії

Серед побічних ефектів найчастіше зустрічаються відчуття подразнення і печіння, свербіж, легке почервоніння в місці нанесення бф-6. Але такі явища бувають тимчасовими і проходять через кілька хвилин. Рідше вони зберігаються довше і означають розвиток місцевої алергічної реакції. У такій ситуації доведеться підібрати інший засіб з аналогів.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Існує ряд протипоказань до застосування клею:

  • вік до року;
  • непереносимість і алергія на компоненти.

При вагітності, лактації, в літньому віці, у людей з хронічними захворюваннями препарат дозволений до застосування. Він не робить негативного впливу на організм матері, плоду, ослаблених людей.

Методи застосування

Як використовувати бф-6? це дуже просто. Можливо тільки зовнішнє застосування клею, щоб склеювати пошкоджені поверхні. Всередину допускати попадання засобу не можна! виняток-застосування в стоматології.

Є ряд запобіжних заходів при користуванні бф-6:

  • уникати потрапляння в очі;
  • не наносити на рани, що мають велику глибину (можуть знадобитися шви або спеціальна антисептична обробка, щеплення від правця і т. Д.);
  • не змащувати рани та інші пошкодження, що мають навіть невелику кількість гною, – спочатку його треба видалити, інакше плівка не дасть гною вийти.

Як зняти з рани клей бф. Медичний хірургічний клей( біоклей), показання до застосування

Інструкція по застосуванню

Перед нанесенням важливо ретельно очистити шкіру і рану від бруду, сміття та інших забруднень. Важливо також зупинити кровотечу, так як плівка може утримати тільки малий напір крові. Далі інструкція по застосуванню бф-6 наступна:

  1. повністю висушити місце ураження. На мокру шкіру наносити засіб не можна.
  2. змастити зону тонким шаром, поки вся площа області ураження не буде закрита. Також слід обробити невелику частину прилеглих зон.
  3. якщо шар клею здається тонким, слід накласти ще один після повного висихання першого (через 2-4 хвилини).

Хірургічне втручання в стоматології із застосуванням засобу можна проводити так:

  • корінь зуба очищають від оболонок кіст, від грануляцій, зупиняють йде кров;
  • підсушують зону зуба;
  • наносять на корені або інші оброблені ділянки бф-6;
  • строго не допускають затікання кошти на кістку;
  • через хвилину ще раз обробляють ділянку.

Якщо засіб стало занадто густим, його розбавляють медичним спиртом до потрібної консистенції. Термін придатності клею — 4 роки, зберігати його слід при температурі +15…+25 градусів.

Спосіб зняття клею з рани

Чим змити засіб, якщо захисна плівка більше не потрібно? зазвичай зняти з рани клей досить просто, для цього не треба застосовувати спирт або інші розчинники. Видалити його можна через пару днів досить легко, підчепивши нігтем. Через 2-4 дні плівка відпадає самостійно, а при частому попаданні води це відбудеться ще швидше.

Аналоги препарату

Серед аналогів можна вказати кілька засобів, які є в аптеках. Це « «рідка пов’язка» «пентазоль», випускається у вигляді аерозолю і зручно наноситься на шкіру. Даний препарат теж володіє сильними антисептичними властивостями і знезаражує рани. Плівка від «пентазоля» ще міцніша, ніж від клею бф-6. ще один хороший засіб з аналогів — » рідкий бинт «»доктор гудмен». У його складі є силіконові полімери, що створюють міцну плівку, що пропускає кисень. Це засіб можна наносити навіть на великі рани. Вартість аналогів зазвичай вище-близько 600-700 рублів, тому бф-6 не втрачає своєї актуальності.

У всіх людей, на жаль, іноді відбувається в житті ситуація, коли поранили палець дуже глибоко і не можете зупинити кровотечу. Кров тече, не зупиняючись, а після цього ще протягом тижня рана болить і заважає нормально працювати. Не можна мити посуд і коли вмиваєтеся-рана намокає. А тим, у кого довге волосся, дуже складно нормально причесатися. Опіки, тріщини, мозолі – всі вони доставляють чимало незручностей.

Лейкопластир, зеленка, перекис можуть тільки тимчасово надати допомогу, до тих пір, поки рана не стикнеться з агресивним середовищем, і не почнеться запалення. Потім знову доведеться обробляти різними засобами, міняти пластир і акуратно працювати.

Медичний клей-6

Шановні читачі, сьогодні ми розберемо препарат медичний клей бф-6 інструкція із застосування . Ніхто не буде сперечатися, що клей є необхідною в побуті річчю. Багатьом він часто приходив на виручку. І ось винайдено засіб для того, щоб заклювати рани, яке вбиває мікроби і загоює рани. А багато людей про нього забувають. Я сама його застосовую. Рани і подряпини – обробив і забув про них. Дуже зручно його використовувати, якщо є алергія на застосування пластиру. Сам клей карамельного кольору, зручний і простий в застосуванні, незамінний в разі, якщо місце з раною буде контактувати з водою і його ціна невелика.

Назва клею походить від його складу – бутираль фенольний спиртовий розчин на основі каніфолі з додаванням пластифікаторів.

З історії. Багато років тому смолу застосовували для лікування. Наші давні предки знали, що порізи і садна виліковуються рідкою смолою. При застосуванні смоли рани швидко гоїлися, не розвивалося запалення. Це підштовхнуло вчених-медиків, які експериментували в області пошуку ефективного засобу для загоєння крейдяних ран, на винахід спеціального медичного клею.

Експерименти із застосування звичайних клеїв для склеювання ран були невдалими. Для цього необхідний спеціальний клей, який відповідає безлічі вимог. І його винайшли в 1955 році. Використовувати його зовсім не складно. Він швидко склеює краї рани і захищає від інфекції. Купити його можна в кожній аптеці.

Можливості застосування медичного клею

Його застосовують і стоматологи, і хірурги. Клей має ранозагоювальні і антисептичні властивості. Після невеликого оперативного втручання клей поміщають на рани. Це так само надійно, як і хірургічне накладання швів.

Плівка, утворюючись на поверхні шкіри, на відміну від пластиру і бинта, не намокає від води. Вона зовсім не тендітна, а досить еластична. А основне те, що шкіра буде «дихати» — пропускати кисень. А це допомагає хорошому загоєнню ран. Важливим буде і така властивість клею, як безшовне з’єднання тканин, при якому не залишається рубців.

Ще клей застосовують для склеювання паперу або тканин один з одним або між собою. Використовують клей в ремонті і виготовленні портьєр, м’яких меблів, одягу і драпірування. Даним клеєм склеюють частини парашутів.

Клей бф-6 характеризується такими зовнішніми параметрами:

  • відтінок від червоного до жовтого;
  • рідкий непрозорий розчин;
  • в’язкість середня.

Ця серія клейових складів вогненебезпечна, не схильна до гнильних і корозійних процесів.

Медичний клей замість пластиру

Використання даного клею дуже практично і зручно. У разі порізу і появи невеликої рани, слід трошки стягнути її краю і нанести клей. Далі йде утворення спеціальної плівки, потім дана плівка відпадає через кілька днів. Як правило, вона тримається на шкірі протягом трьох днів, і весь цей час зберігаються цілющі властивості клею –Ранозагоювальні, бактерицидні, ізолюючі та протизапальні.

Особливі зусилля для її зняття з шкіри не потрібні. Зазвичай вона відпадає сама повністю або частково. Якщо знадобиться, можна нанести ще раз клей.

Після того, як рана оброблена медичним клеєм, можна спокійно митися, мочити поріз у воді без побоювання, що почнеться запалення, і краю рани розійдуться.

Потрібно пам’ятати, що терти рану не можна, оскільки це може порушити зчеплення шкіри з клеєм. Після миття рану ретельно оглядають. Якщо клей трохи відійшов по краях, нічого страшного. Основне, щоб він тримався на рані. При необхідності наносимо клей тонким шаром по краю плівки, а потім покриваємо ще раз всю оброблену поверхню.

Клей бф — 6 інструкція по застосуванню в стоматології

Застосовують для покриття кореня зуба при лікуванні хірургом вогнищ інфекції, розташованих біля кореня зуба – гранульом, кіст.

  1. зубний корінь добре очищають від навколокореневої інфекції.
  2. ватним тампоном зупиняють кровотечу.
  3. на корінь зуба наносять клейовий склад, таким чином, щоб він не контактував з кістковою тканиною.
  4. через пару хвилин підсушуємо рану, щоб дефект щелепи не заповнився кров’яними згустками.

Освіта плівки відбувається через п’ять хвилин і зберігається на верхівці зуба протягом тижня.

Виходячи з інструкції по застосуванню, можливе виникнення алергії на склад клею, тому використовувати його потрібно з обережністю. Він протипоказаний до застосування дітям у віці до 1 року.

Клею для зберігання не потрібні особливі умови, тільки температура повітря не повинна перевищувати 25 градусів, і місце для зберігання повинно бути темне і сухе. Термін придатності клею становить 4 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності. Зберігати потрібно в недоступному для дітей місці.

Клей бф-6 інструкція із застосування

Діємо за інструкцією. Яка інструкція із застосування клею?

При виникненні рани в першу чергу потрібно оцінити, наскільки вона серйозна. Якщо рана велика, потрібна допомога лікаря, щоб її зашити. А якщо рана невелика і неглибока, то можна застосувати медичний клей.

Перед тим, як застосувати клей, шкіру очищають від забруднення. Потім за допомогою марлевого або ватного тампона зупиняють кров і підсушують місце для нанесення клею.

Клей на шкіру рівномірно наносять на шкіру тонким шаром, так, щоб закрити всю уражену ділянку. Потім слід обробити маленьку ділянку неушкодженої тканини.

Під раною після висихання утворюється еластична плівка. Перев’язувати рану не потрібно. Якщо цілісність плівки порушиться, потрібно нанести ще один клейовий шар, в результаті чого утворюється нова плівка.

Протипоказання до застосування клею бф-6

Протипоказань для застосування медичного клею немає, але, виходячи з інструкції, не варто його застосовувати для дітей до одного року.

Вартість медичного клею

В аптечній мережі клей продається за ціною близько 30 рублів. Реалізується в тубі.

Покупці добре відгукуються про його ранозагоювальні властивості і невисокою ціною. Це своєрідна швидка допомога, яку потрібно мати в складі будь-якої аптечки. Є багато позитивних відгуків про механізм його дії, і тільки його трохи своєрідний запах викликає нарікання.

Глибокі порізи, запалені прищі, садна і рани, укуси домашніх тварин, альтернатива лейкопластиру, захист рани від води і повітря – після вивчення відгуків це тільки невеликий перелік способів застосування клею. В інтернеті є багато знімків, за якими видно рани до застосування клею і після його використання, які служать підтвердженням ефективної дії клею бф-6.