Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

125

Мікрохвильова піч-необхідний прилад на кожній кухні. Але через регулярного застосування вона швидко забруднюється, і якщо ігнорувати це, то підігріваються продукти почнуть набувати неприємний запах, а сама піч швидко вийде з ладу. Спробуємо розібратися, як можна відмити мікрохвильовку за допомогою різних очищувальних засобів, більшість з яких завжди під рукою.

Основні правила, які варто дотримуватися:

  1. перед тим як очистити мікрохвильовку, її необхідно вимкнути.
  2. забороняється використовувати жорсткі щітки і металеві чистячі скребки — це зіпсує поверхню і зробить піч непридатною для подальшого використання.
  3. чистка мікрохвильовки повинна відбуватися з використанням дуже малої кількості води, це запобіжить вихід з ладу деталей, чутливих до підвищеної вологості.
  4. не можна розбирати піч при відмиванні.
  5. після закінчення активного процесу очищення зсередини, слід відкрити дверцята і добре просушити апарат.

Зміст

Способи чищення

Популярні засоби для очищення мікрохвильової печі:

  1. лимонна кислота . Змішуємо 1 ч.л. Кислоти з 50 мл води кімнатної температури або трохи теплої, наносимо на внутрішні і зовнішні забруднені поверхні на 5-10 хвилин, після чого протираємо і змиваємо залишки водою. Очищення мікрохвильовки лимонною кислотою не дає стороннього запаху, тому абсолютно безпечно. Якщо залишки кислоти з якихось причин все ж потраплять в організм людини через їжу, то побоюватися цього не варто – вона нешкідлива для здоров’я.
  2. лимон . Замість кислоти можна просто використовувати лимон. Цей продукт також нешкідливий, а крім очищення додасть мікрохвильовці свіжий аромат і природний блиск. Очистити мікрохвильовку за допомогою лимона можна наступним чином. Розрізаємо фрукт на 2 частини і вичавлюємо з нього сік, до соку додаємо 200 мл води і розігріваємо розчин в свч-печі на максимальній потужності. Необхідно домогтися того, щоб пар почав осідати на стінках приладу у вигляді конденсату, для цього, як правило, досить 5-7 хвилин. Вимикаємо прилад і вичікуємо ще 5-10 хвилин, після чого слід прибрати ємність і протерти всі поверхні ганчіркою. Чистка таким чином дозволяє видалити залишки забруднень в мікрохвильовці, а приємний запах свіжого лимона ще довго буде супроводжувати вас на кухні.
  3. шкірка цитрусових . Теж допоможе знайти відповідь на питання, як швидко відмити мікрохвильовку. Для цього скоринки будь-яких цитрусових укладають в посуд з широкою основою, після чого заливають вміст водою і ставлять в піч на 5-6 хвилин. При цьому повинна бути максимально можливою. Такий спосіб дозволяє швидко очистити мікрохвильовку і так само, як і у випадку з цілим лимоном, освіжити пристрій і надати приємний аромат всьому приміщенню.
  4. оцет . Якщо попередні способи не допомогли вам впоратися з такою простою на перший погляд завданням, як почистити мікрохвильовку в домашніх умовах, то прийшов час випробувати оцет. Недолік такого засобу полягає в тому, що продукт має специфічний різкий запах, який неодмінно пошириться в кухні і надовго може зберегтися в самій печі, тому при чищенні оцтом слід на тривалий час залишити дверцята печі відкритою і добре провітрити приміщення. Сама процедура, що дозволяє очистити мікрохвильову піч, проводиться наступним чином. Оцет і вода з’єднуються в співвідношенні 1:1, після чого ємність ставиться всередину приладу на 5-7 хвилин, а потім необхідно ще на 15-20 хвилин залишити зачиненими дверцята для того, щоб забруднення розм’якшилися. Після того, як почистити мікрохвильовку всередині виділяються парами, потрібно добре провітрити кімнату і при відкритій кватирці відкрити дверцята. Після цього залишки всіх забруднень на стінках можна вимивати.

    Важливий нюанс: не можна допустити потрапляння розчину на решітку, це може зіпсувати прилад!

  5. сода . Використовувати соду в стандартному форматі у випадку з свч не можна, оскільки пошкодження поверхні мікроскопічними частинками виведе прилад з ладу. Однак вибираючи спосіб, як легко відмити мікрохвильовку, цей продукт не слід повністю виключати. Сода може бути використана при безконтактному способі очищення. Робиться це так. Береться широка миска, куди засипається 2-3 ложки порошку соди, порошок заливається водою і виставляється в піч на максимальній потужності на 15-20 хвилин. За допомогою такого способу можна позбутися від стійких забруднень.

хімічні способи очищення

Як почистити мікрохвильовку за 5 хвилин? хімія вам на допомогу!

Хімічні миючі та чистячі засоби слід застосовувати з обережністю.

Як би не хотілося уникнути синтетичних очищувачів, деякі продукти допоможуть досить легко і без особливої шкоди відмити забруднення і продовжити термін служби мікрохвильовки:

  1. містер мускул . Розбризкуємо засіб по поверхні, включаємо свч-піч на повну потужність на 1 хвилину, після чого протираємо поверхню вологою ганчіркою, повністю видаляючи залишки розчину.
  2. господарське мило . Використання цього незамінного побутового помічника актуально і в нашому випадку. Мило необхідно спінити і обробити цією піною стінки, залишивши її на 30-40 хвилин, після чого промити все водою. У тому випадку, якщо розчин прибраний в повному обсязі, при першому приготуванні їжі ви відчуєте специфічний запах, який не є небезпечним для самої печі, але може викликати неприємні відчуття у вас.
  3. фейрі . Це засіб підійде у випадку з не сильними забрудненнями. М’яку губку змочуємо водою і фейрі. Кладемо її в камеру і залишаємо на невеликій потужності на 20-30 секунд, уважно спостерігаючи за тим, щоб губка не стала плавитися. Після чого змиваємо залишки розм’якшених забруднень.
  4. спеціальні засоби для свч . Якщо ви як і раніше не знайшли для себе найбільш ефективний спосіб, як помити мікрохвильовку і як очистити мікрохвильовку від жиру, то можете спробувати спеціалізовані засоби для очищення. Як правило, в інструкції чітко прописано, як їх використовувати. Традиційно засіб витримується на забруднених поверхнях 5-10 хвилин, після чого поверхні ретельно протираються м’якою губкою або ганчіркою. Абсолютно не потрібно прикладати фізичних зусиль для того, щоб почистити мікрохвильовку всередині від жиру: засіб все зробить за вас.
  5. серветки. дозволяють швидко прибирати жир і залишки їжі без необхідності використовувати воду. Серветки не просто видаляють бруд, вони ж і дезінфікують, будучи при цьому абсолютно не алергенними.

вибір засобу в залежності від матеріалу поверхні

Внутрішнє покриття вашого приладу може бути:

  • емальованим;
  • керамічним;
  • з нержавіючої сталі.

Емальоване покриття є найбільш поширеним. Воно присутнє в більшості моделей економ-класу. Процес очищення гладких емальованих поверхонь не представляє особливої складності, якщо уникати засобів, здатних пошкодити їх. Неприпустимі навіть дрібні подряпини, ледь помітні оку. Регулярне вплив гарячої пари позбавляє поверхню початкової твердості, тому, як правило, такі печі не служать дуже тривалий час. На дно ні в якому разі не повинна потрапляти волога, щоб уникнути виникнення іржі.

Нержавіюча сталь є більш стійким до підвищених температур матеріалом. Але швидко помити мікрохвильовку такого типу не вийде. Нагар і жирові відкладення моментально вбираються в поверхні, але очищатися швидко не бажають. Абразивні засоби і будь-які кислоти, в т.ч. Лимонна і оцтова, категорично заборонені у випадках з нержавійкою. Прибрати забруднення можна тільки спеціалізованими розчинами або через паровий вплив.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Керамічні покриття — самі невибагливі в плані догляду. Всі перераховані вище засоби можуть бути застосовні до них. Втім, варто пам’ятати, що, як і у випадку з двома попередніми матеріалами, відмити мікрохвильовку, використовуючи абразиви і жорсткі губки, можна тільки один раз, позбавивши її від жиру і залишивши назавжди в неробочому стані.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Втім, профілактика завжди простіше лікування. Це твердження актуальне і в нашому випадку. Ми розповіли про те, як відмити мікрохвильовку всередині, як швидко почистити мікрохвильовку, але набагато простіше, насправді, слідувати простим радам по догляду за приладом і . Використовуйте спеціальні ковпаки в процесі приготування, протирайте поверхні регулярно, періодично залишайте в камері таблетку активованого вугілля або ємність з сіллю, і ваш прилад прослужить вам довгі роки. вам ніколи не доведеться по-справжньому і всерйоз замислюватися на тим, як жеВимити і привести в належний вигляд вашу мікрохвильовку.

Мікрохвильова піч міцно увійшла в наш побут, настільки, що багато хто вже не уявляють комфортного життя без цього побутового приладу. Ми користуємося їй регулярно по кілька разів на день, а ось про «правила гігієни» часто забуваємо. Згадайте, коли ви в останній раз заглядали туди з метою очищення, а не за черговим розігрітим блюдом. Давно? тоді це докладний посібник з очищення мікрохвильовки буде для вас як не можна до речі.

Всередині і зовні свч-піч має різні типи поверхонь. Якщо зовнішню частину можна сміливо відмивати практично будь-якими миючими засобами, то внутрішня вимагає більш делікатного підходу. Перш ніж приступати до очищення мікрохвильовки від забруднень, слід визначити, до якого з наступних видів відноситься її відображає покриття :

  1. нержавіюча сталь-добре переносить перепади температур, але жир буквально прилипає до її стінок. Видаляються плями і патьоки, навпаки, досить складно. Використовувати порошки або кислоти в даному випадку загрожує наслідками: перші дряпають внутрішню поверхню мікрохвильовки, другі призводять до її потемніння.
  2. емаль-вона гладка (без пір), а тому значно менше вбирає жир. Однак чистити таку поверхню також слід акуратно. Не намагайтеся відмити мікрохвильовку з емальованим покриттям абразивами, механічний вплив дуже швидко перетворить подряпини на поверхні в поржавілі місця.
  3. кераміка-найкраща з представлених варіантів. Вона міцна як сталь і гладка як емаль. Відмивається досить легко. Для того щоб її очистити, використовуйте м’яку губку або ганчірочку, змочену водою.

Намагайтеся не запускати свч-піч, незалежно від типу її внутрішнього покриття. Якщо ж застарілі плями жиру і нагар вже оселилися у вашій мікрохвильовці, то скористайтеся наведеними нижче порадами щодо їх видалення підручними засобами.

способи очищення мікрохвильової печі домашніми засобами

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Якщо ви не плануєте найближчим часом розпрощатися зі своєю мікрохвильовкою, то чистячий порошок залиште для чого-небудь іншого. Прибрати з її внутрішньої поверхні навіть в’ївся жир можна, скориставшись простими і ефективними засобами, які є вдома практично у кожного.

Вода

Якщо забруднення досить свіже, то найпростіший метод, який дає хороший результат, — водяна пара. Наповніть склянку водою (для кращого результату можна капнути в неї будь-який миючий гель) і нагрівайте в мікрохвильовій печі не менше хвилини. Потім дочекайтеся, поки вода злегка охолоне. Цей час потрібно для того, щоб пригар відійшов і ви легко могли видалити його з внутрішньої поверхні печі.

В даний час на ринку кухонної техніки з’явилися мікрохвильовки, оснащені функцією внутрішнього очищення парою.

Оцет

Якщо забруднене покриття – емаль або кераміка, то спробуйте почистити мікрохвильовку 9-процентним оцтом . Це просте, але ефективний засіб, давно використовується в народі для боротьби з жиром.

У миску з великою поверхнею випаровування налийте води і всипте 3 столові ложки оцтової кислоти, перемішайте і відправте в мікрохвильову піч на 4-5 хвилин. Потужність вибирайте високу. Після виключення почекайте 10-15 хвилин, не відкриваючи дверцята мікрохвильовки, а потім видаліть плями і патьоки за допомогою нежорсткої губки.

Чистка мікрохвильовки столовим оцтом поряд з дешевизною має додаткову перевагу – видаляє неприємний запах, міцно засів у вашій свч-печі.

Оцтом можна очистити також пральну машину від іржі і нальоту. Він ефективно видалить відкладення навіть у важкодоступних місцях.

Цитрусові

Не менш ефективно прибрати жир зі стінок мікрохвильовки здатні цитрусові. Можете використовувати як самі фрукти, так і їх шкірку. Опустіть кілька часточок лимона або апельсина (або їх шкірку) в широку чашу з водою, поставте в мікрохвильовку і включіть її на максимальну потужність. Далі дії аналогічні миття з оцтом. Для більшого ефекту з цитрусових можна видавити сік.

Якщо фрукти переводити шкода, скористайтеся більш дешевим і не менш дієвим засобом-лимонною кислотою. Створювані нею пари легко від’їдають застиглі жирні плями. Аналогічно оцту вона здатна реанімувати і пральну машину, очистивши її від іржі і нальоту.

Сода

Відмивати застарілі забруднення і нагар наведеними вище методами виходить далеко не завжди. Якщо плями давні, сильно засохлі, можна вдатися до більш екстремального, але перевіреного засобу – харчовій соді. Її головний недолік-наявність невеликої кількості абразивних частинок, тому захоплюватися і терти стінки мікрохвильовки щосили не варто.

Для того щоб домогтися більшого ефекту, прикладаючи менше зусиль, повторіть з содою дії, описані вище для оцту і цитрусових. Досить буде розчинити пару ложок порошку у воді, довести розчин в свч-печі до кипіння і потім акуратно помити її стінки за допомогою м’якої ганчірочки. Пари соди сильніше впливають на забруднення, і нагар легко видаляється з внутрішньої поверхні мікрохвильовки.

видалення неприємного запаху

Страви, які розігріваються в свч-печі, нерідко видають сильний аромат, який в подальшому переходить на інші продукти. Запах часнику, риби, деяких видів м’яса або кисломолочної продукції може надовго влаштуватися у вашій мікрохвильовці. Перемогти настирливий внутрішній аромат, крім оцту і лимона, здатні такі засоби:

  1. кава-підійде як натуральний, так і розчинний. Приготуйте розчин середньої концентрації (на склянку – дві ложки кави) і ретельно протріть їм стінки мікрохвильової печі. А ось кип’ятити каву аналогічно описаним вище методам не варто, інакше доведеться потім відтирати плями, залишені напоєм (що досить клопітно).
  2. сіль-ефективний борець з неприємними запахами. Використовувати її простіше простого: насипте 100 грам в миску з водою і залиште в мікрохвильовці на пару годин. Ви здивуєтеся дієвості цього елементарного рецепта.
  3. активоване вугілля-діє аналогічно солі і є прекрасним абсорбентом для настирливих ароматів. Потовчіть 10 таблеток вугілля і висипте порошок на плоске блюдо. Залиште в мікрохвильовій печі на ніч. Вранці ви забудете про будь-якому запаху.

Для того щоб уникнути або хоча б скоротити інтенсивність неприємних ароматів в свч-печі, залишайте дверцята мікрохвильовки після використання відкритою хоча б на кілька хвилин. За цей час вона встигне провітритися, і вдаватися до описаних вище методів ви будете набагато рідше.

догляд за мікрохвильовою піччю

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Знати , як почистити мікрохвильовку в домашніх умовах, безумовно корисно. Однак не менш важливо правильно за нею доглядати, щоб не допускати утворення застарілих плям і патьоків. Ось кілька простих рекомендацій:

  • намагайтеся завжди використовувати пластикову кришку для страв (особливо якщо вони мають властивість «вибухати» при нагріванні);
  • протирайте стінки мікрохвильової печі після кожного використання (або хоча б раз на день);
  • якщо трапився «вибух», видаляйте частинки страви з внутрішньої поверхні відразу.

Крім того, очищаючи мікрохвильовку, не використовуйте жорсткі губки і щітки і по можливості не торкайтеся вентиляційних решіток. Під час вологих процедур завжди відключайте прилад від мережі.

Мікрохвильовка-друг людини в його щоденному побуті, а про друзів потрібно піклуватися. Не нехтуйте щоденним доглядом за свч-піччю, а якщо застарілі плями жиру і нагару вже трапилися з вашою помічницею, то скористайтеся одним із запропонованих нами методів.

Вона неминуче брудниться. На внутрішні стінки розбризкується жир. Багато господинь стикаються з труднощами при очищенні грубки. Не завжди відтирання жиру проходить легко. Багато і зовсім роблять це неправильно. Давайте розглянемо, як почистити мікрохвильовку всередині від жиру так, щоб було чисто, а грубці не було заподіяно ніякої шкоди.

Мікрохвильовка дуже допомагає в господарстві. Особливо вона актуальна для сучасних людей, яким постійно не вистачає часу. Свч-піч дозволяє істотно економити дорогоцінний час. Але не завжди виходить утримувати її в чистоті. На допомогу приходять народні рецепти для очищення внутрішніх поверхонь. Їх ми розглянемо нижче.

Внутрішні покриття свч-печей

Якщо з зовнішніми покриттями більшості мікрохвильовок все гранично ясно — відмити їх можна абсолютно будь-якими засобами побутової хімії, в тому числі і порошками, то внутрішні поверхні вимагають до себе більш делікатного ставлення. Поверхні мікрохвильових печей, що відображають свч-промені, можуть бути трьох видів.

Перший тип поверхонь-це емаль. Стінки печі, покриті емаллю, неЗдатні вбирати жир, тому очищати їх дуже просто. Але незважаючи на простоту, емаль дуже легко пошкодити. Якщо очищати шляхом механічного впливу, можна зробити подряпину на мікрохвильовій печі. Через час на місці цієї невеликої подряпини утворюється уражене корозією місце. Усунути його дуже важко. Основне правило при очищенні мікрохвильовки з емальованими внутрішніми стінками — відмова від абразивних чистячих порошків. Стінки грубки потрібно витирати насухо. Найменша волога провокує корозію.

Другий вид поверхонь-це нержавіюча сталь. Даний шар легко витримує температурні перепади, проте має один істотний недолік. Нержавіюча сталь притягує на себе жир і різний нагар. На такій поверхні буквально миттєво утворюються патьоки і плями — вони просто липнуть до нержавіючих стінок. Видалити їх дуже складно. Великі частинки абразивного миючого порошку залишать на такій поверхні подряпини, а кислота може спровокувати потемніння.

Також виробники мікрохвильових печей використовують і керамічні поверхні. У них поєднується гладкість, яка є у емалі, а також міцність нержавіючої сталі. Плями жиру з такої поверхні дуже легко прибрати вологою губкою.

Чистимо свч-піч побутовою хімією

У будь-яких господарських магазинах завжди є кілька видів очисних засобів для мікрохвильовок. Найчастіше це різні аерозолі, спреї і спеціальні рідини, а також універсальні засоби для чищення. Давайте подивимося, як почистити мікрохвильовку своїми руками всередині від жиру цими продуктами.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Звичайне господарське мило є найдоступнішим засобом для видалення жирних плям. Потрібно лише збити густу піну, а потім нанести її рівномірно на стінки печі. Далі слід почекати приблизно 30-40 хвилин, а потім акуратно змити. Переваги застосування господарського мила — його низька ціна, а також якісний результат. Мінус-запах. Але якщо потрібно швидко і дешево, то це відмінний варіант.

Також не меншою ефективністю володіє звичайний засіб для миття посуду. Рідина рекомендується розводити в теплій воді і мити стінки печі. Найкраще підійде губка. Піну обов’язково потрібно повністю видалити, а всю поверхню протерти так сухо, як це взагалі можливо. Якщо десь залишиться піна, їжа матиме смак хімії.

Спеціальні креми та спреї є в лінійках більшості виробників. Вони дозволяють швидко очищати навіть найскладніші поверхні. Виробники заявляють, що процес очищення займе не більше п’яти хвилин. Потрібно лише нанести рідину на забруднену ділянку і потім стерти його разом з нагаром і жиром. Побутова хімія має істотний недолік — вона важко змивається, частина її може потрапити в їжу. Даний спосіб очищення протипоказаний, якщо в будинку є люди, які страждають від алергії, або маленькі діти.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Очищати мікрохвильовку зсередини слід регулярно. Навіть якщо застосовується пластикова кришка, пар від продуктів буде виходити через отвори, а потім осяде на стінках.

Вибирає спеціальні засоби

При виборі миючого засобу для свч-печі фахівці рекомендують зупинитися на продукції у вигляді гелю або спрею. Як їх використовувати, написано на упаковці. Щоб прибрати жир таким продуктом, його наносять на всю внутрішню поверхню, дно, а також на дверку. Гель рівномірно розподіляють у всьому стінок, спрей-розпилюють. Потрібно тільки постаратися, щоб рідина не потрапила в решітку, яка закриває магнетрон.

Моєму мікрохвильовку народними засобами

Як почистити мікрохвильовку всередині від жиру, якщо немає не тільки спеціальних рідин,але навіть господарського мила? у сучасних господинь трапляється подібна ситуація. На допомогу приходять народні засоби.

Вода

Це простий, а головне, безкоштовний варіант. Для позбавлення від шматочків їжі і жиру в свч поміщають миску з теплою водою. Далі піч включають на максимум, чекають хвилин 10-15, а потім протирають стінки м’якою ганчіркою або губкою. Чим ширше буде миска, тим кращим і ефективним буде випаровування рідини, а значить, ефект очищення теж буде краще.

Склянки і чашки для цього не підходять. Ідеально, якщо це широка середня по глибині тарілка. Щоб підсилити ефекту, можна налити в воду трохи рідини для миття посуду. Даний варіант може ефективно боротися зі свіжими плямами. Для боротьби зі старими потрібні більш жорсткі підходи.

Цитруси

Якщо в будинку є цитрусові, то ними теж можна відмити свч-піч. Підійдуть лимони, апельсини, мандарини. Давайте подивимося, як почистити мікрохвильовку всередині від жиру цими засобами.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Потрібно очистити апельсин, потім покласти кірки в тарілку з водою. Все це поміщається всередину мікрохвильовки. Потім свч включать на всю потужність і дають їй попрацювати п’ять хвилин. Коли вода почне нагріватися, цедра стане виділяти спеціальні масла, які разом з парою розм’якшать шматки їжі і жир.

Частини свіжого лимона зможуть значно посилити ефект і також дозволять позбутися від неприємних запахів. Тут інструкція така ж, але піч повинна працювати не менше 20 хвилин. Також в процесі необхідно стежити за рівнем води — вона повинна бути завжди.

Оцет

Цей продукт теж є ефективним миючим засобом. Давайте подивимося, як відмити мікрохвильовку всередині оцтом. Отже, в одній склянці теплої води розчиняють дві ложки оцту — добре підійде яблучний, але можна застосувати і винний. Згодитися і лимонна кислота. Далі розчин виливають в тарілку великого діаметру, а свч включається на всю потужність. Таймер варто встановити на 10-15 хвилин. Після відключення не потрібно відкривати двері відразу-потрібно дати пару час. Через 20-25 хвилин залишки бруду і жиру можна буде легко видалити губкою.

Сода

В інструкціях до мікрохвильовки часто написано, що внутрішні поверхні заборонено очищати абразивними порошками. Але за допомогою соди, незважаючи на те що це порошок, можна зробити свч-піч всередині максимально чистою.

Отже, потрібна широка миска — вона заповнюється водою на дві своїх третини. Потім у воді розмішуються 3 столових ложки соди. Встановлюють таймер на 15 хвилин і включають грубку. Через 15 хвилин потрібно буде просто стерти бруд зі стінок.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Ось як відмити мікрохвильовку від жиру всередині содою. Але після закінчення часу рекомендується перевірити, чи роз’їло жир. Якщо сліди жиру залишилися, процедуру потрібно повторювати. Безконтактне очищення підійде для будь-яких типів покриттів.

Важливі дрібниці

Замислюючись про те, як швидко очистити мікрохвильовку всередині, не варто забувати про профілактичні заходи. Не рекомендується для очищення застосовувати щітку з жорсткою щетиною або металеву мочалку — це обов’язково призведе до появи подряпин на поверхні. При митті потрібно намагатися не потрапляти ганчіркою на вентиляційні решітки або місця, де є контакт з електрикою. На час очисних заходів краще і зовсім вимкнути пристрій від мережі.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Краще кожен раз після приготування або розігрівання їжі протирати внутрішню поверхню — тоді не доведеться прибирати жир із застосуванням спеціальних засобів. При розігріві краще використовувати кришки. Якщо продукти вибухають, то видалити їх бажано відразу.

Позбавляємося від запахів

Іноді проблема не тільки в тому, як почистити мікрохвильовку всередині від жиру, але і в неприємних запахах. Так, специфічні запахи різних продуктів в’їдаються в поверхні і потім будуть відчуватися на інших стравах. Прибрати їх досить складно, але можливо. Крім застосування лимона і соди, можна використовувати і інші рішення.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Добре приховує запах кави. Розчинною або меленою кавою протирають стінки, залишають на дві години, а потім обполіскують чистою водою. Варити каву всередині свч не рекомендується. Ці плями дуже важко вивести навіть спеціалізованими засобами.

Сіль відмінно поглинає будь-які запахи. Використовувати її дуже просто. Досить насипати не більше 100 грам солі в ємність і залишити в печі на кілька годин. Так само працює і активоване вугілля. У ступці подрібнюють від семи до десяти таблеток і залишають всередині грубки на ніч. Через деякий час запах буде усунутий. Таким чином, мікрохвильова піч буде виглядати і пахнути «як нова».

На закінчення

Ось як відмити мікрохвильовку всередині в домашніх умовах. За допомогою простих продуктів, які завжди є вдома, можна впорається з будь-якими типами забруднень без шкоди для ніжного покриття грубки. Якщо ж постійно очищати внутрішні поверхні, то генеральна чистка просто не буде потрібна. Також за допомогою народних засобів можна легко прибрати неприємні запахи. Плюс народних рецептів в тому, що всі інгредієнти дуже доступні. Їх не потрібно купувати за великі гроші. А ефективність даних коштів в деяких випадках навіть вище, ніж від професійних продуктів.

мікрохвильовка-надійний помічник багатьохГосподиня. З її допомогою можна швидко розморозити продукти, підігріти вечерю або приготувати повноцінний обід. Якою б акуратною не була господиня, на внутрішній поверхні печі неминуче з’являються характерні забруднення. Важливо знати, як в домашніх умовах почистити мікрохвильовку, не завдавши їй шкоди.

Щоб не зменшити термін служби приладу, слід знати прості правила, які дозволять правильно видалити наявні забруднення. Слід:

  • перед протиранням внутрішньої поверхні відкрити дверцята приладу і дати йому охолонути до кімнатної температури;
  • відмовитися від використання металевих мочалок, йоржиків та інших предметів. Гострі предмети здатні завдати шкоди спеціальному покриттю, нанесеному на внутрішню поверхню приладу для забезпечення необхідного рівня відображення нвч-хвиль. Поява подряпин може стати причиною появи тріщин;
  • відмовитися від агресивної побутової хімії, що містить хлор, кислоту, луг;
  • використовувати мінімальну кількість води, так як потрапляння вологи на елементи пристрою може привести до відмови приладу. Переважно використання серветок, тканини або поролонової губки.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Якщо цікавить, як очистити мікрохвильовку в важкодоступних місцях, то відразу варто відмовитися від ідеї розбирання пристрою. крихти та інші залишки їжі краще видалити за допомогою , оснащеного вузькою насадкою. В особливо складних випадках доведеться звернутися за допомогою до фахівця.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Увага! в процесі очищення мікрохвильовка повинна бути відключена від системи електроживлення!

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Вирішуючи, як всередині почистити мікрохвильову піч або слід врахувати особливості внутрішнього покриття. Воно може бути:

  • емальованим. відсутність пір на гладкій поверхні не дозволяє жиру проникнути всередину. Це значно спрощує процес чищення. Використання складів, що містять абразивні частинки, неприпустимо: вони стануть причиною появи подряпин, основної причини утворення . Вичищену поверхню слід насухо витирати;
  • з нержавіючої сталі. на такій поверхні досить швидко утворюється нагар, і з’являються плями жиру. Прибрати всі забруднення досить складно, так як чистячі засоби, що містять абразив, призводять до появи глибоких подряпин, а кислота сприяє потемніння верхнього шару;
  • керамічним. найкращий варіант, що відрізняється гладкістю верхнього шару і високою міцністю. Для видалення жирних плям можна використовувати вологу губку або м’яку ганчірочку в залежності від давності їх появи.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Очищення мікрохвильовки зовні слід виконувати за допомогою вологої губки. При наявності сильних забруднень можна скористатися миючим засобом. Не можна допускати потрапляння вологи всередині через наявні на зовнішній поверхні щілини і отвори.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

як всередині очистити мікрохвильовку: вибираємо швидкий спосіб

Швидко відмити внутрішню поверхню печі можна лише при відсутності сильних забруднень. Якщо цікавить, як почистити мікрохвильовку протягом 5 хвилин, внутрішню поверхню слід протирати частіше. від забруднення слід позбавляти відразу, якщо:

  • виконувалася розморожування продуктів в контейнері без захисної кришки;
  • готувалося жирне блюдо;
  • проводився розігрів м’ясної страви.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Якщо цікавить, як очистити мікрохвильовку швидко, варто ознайомитися з пропонованим асортиментом побутової хімії. Такі засоби доступні кожному, завжди є в наявності, дозволяють швидко домогтися бажаного ефекту. Вони можуть мати різну консистенцію, що визначає порядок їх використання.

Як і будь-яка інша побутова хімія, спеціальні засоби, демонструючи високу ефективність, здатні зробити негативний вплив на стан здоров’я. Людям, що страждають різними алергічними захворюваннями, варто відмовитися від використання подібних складів, вибравши більш . ознайомитеся з лайфхаками: як очистити мікрохвильовку своїми силами. Вони підкажуть, як, використовуючи підручні засоби, можна позбутися від старого нагару або товстого шару жиру.

Увага! при регулярному протиранні внутрішніх поверхонь на чистку печі доведеться витрачати мінімум часу.


Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

як почистити мікрохвильовку від жиру всередині: основні нюанси

Якщо цікавить, як чиститься від жиру і нагару, то, як правило, внутрішня поверхня ретельно розпарюється за допомогою поміщається всередині рідини. Її склад може відрізнятися. Після цього наявний нагар і жир може бути видалений за допомогою сухої серветки.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

Як за допомогою води очистити мікрохвильовку від жиру? досить в пластикову або скляний посуд налити теплу воду. Ємність не повинна мати золотих візерунків або напилення. посуд поміщають всередині печі і закривають дверку. Встановивши максимальний режим і почекавши чверть години, краплі жиру і залишки їжі видаляють за допомогою дрантя. Обсяг наливається води залежить від параметрів самого приладу.

як почистити мікрохвильовку в домашніх умовах

Після деякого періоду експлуатації свч-піч слід обов’язково ретельно почистити. Це дозволить запобігти появі в’їдаються плям, а також додасть внутрішньому простору первинний зовнішній вигляд. Слід заздалегідь дізнатися, чим почистити мікрохвильовку зсередини самостійно в домашніх умовах. Існує ряд підручних засобів, здатних ефективно впоратися з поставленим завданням. Треба лише дізнатися, як їх правильно застосовувати.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

як почистити мікрохвильовку лимоном

Щоб повернути забрудненої поверхні первинний зовнішній вигляд, купіть лимон стандартного розміру.

Рада! в процесі нарізування лимона спочатку видавіть сік з фрукта, а потім приступайте до його нарізування. Це дозволить зберегти сік і посилить ефект.

Очищення поверхні включає наступні етапи:

фото опис
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюприготуйте ємність, призначену для мікрохвильовки.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюнаріжте лимон невеликими часточками або кружечками.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюскладіть лимон в ємність і додайте води. Вона повинна повністю покрити вміст. Встановивши підготовлену ємність всередину печі, включіть режим розігріву на 15 хвилин.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюпісля спрацьовування таймера дайте печі охолонути, не відкриваючи дверки. Досить 15 хвилин.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюдістаньте ємність.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюпротріть внутрішню поверхню спочатку сухою ганчіркою, а потім вологою губкою. Забруднення повинні повністю відмитися. Після закінчення робіт витріть всі елементи насухо.

Якщо немає лимона, варто дізнатися, як почистити мікрохвильовку за допомогою лимонної кислоти. З її допомогою можна видалити накопичилася бруд і прибрати жирний наліт. Для цього:

  • готується розчин, що складається зі склянки води і однієї чайної ложки соди;
  • ємність з содовим розчином поміщається всередину приладу;
  • вибирається режим, розрахований на найбільшу потужність, і виставляється таймер на 5 хвилин;
  • після відключення системи нагріву ємність повинна знаходитися всередині мікрохвильовки ще мінімум 10 – 15 хвилин. В цей час содовий розчин буде продовжувати надавати руйнівну дію на накопичився жир;
  • відключаємо прилад від системи електропостачання і виймаємо ємність;
  • протираємо внутрішню поверхню паперовим рушником. Можна також скористатися м’якою ганчіркою.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

чистимо мікрохвильовку самостійно за допомогою оцту і соди

Оцет і сода є в арсеналі практично кожної господині. Їх активно використовують при приготуванні їжі, а також миття кухонного посуду. Можна також виконати чистку мікрохвильовки содою і оцтом, обробивши поверхні зсередини і зовні. щоб домогтися бажаного результату, слід виконати певні рекомендації.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

як почистити мікрохвильовку содою самостійно

Перш ніж приступити до безпосередньої чищенні, слід придбати пачку соди і визначитися з послідовністю виконання робіт. Чистку мікрохвильовки содою можна виконати двома способами. Різниця полягає в складі розчину, використовуваного при виконанні робіт. У першому випадку він складається з води і соди, у другому – додається мильний розчин.

При виборі першого способу чистку виконують в наступній послідовності:

фото опис
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюприготуйте в скляній ємності розчин, розчинивши в половині літра води дві столові ложки з гіркою соди.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюпомістіть ємність всередину печі і включіть підігрів. Тривалість роботи мікрохвильовки залежить від ступеня її забруднення. Рідина повинна закипіти. Утворений пар надасть очищаючу дію.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоювимкніть піч. За допомогою сухої губки видаліть наявні нашарування. Змочіть губку в содовому розчині і ще раз протріть всю внутрішню поверхню. Видаліть залишки розчину за допомогою чистої води.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюдайте мікрохвильовці повністю просохнути протягомДоба.

При виборі другого способу крім соди і води для приготування розчину потрібно господарське мило. Слід придбати класичний брусок, що не містить агресивних добавок. Очищення внутрішньої поверхні виконують наступним чином:

  • приготуйте мильний розчин, розчинивши в половині літра води третю частину мила;
  • приготуйте робочий розчин, додавши столову ложку соди з гіркою;
  • нанесіть розчин на стіни печі, використовуючи пульверизатор або звичайну ганчірку;
  • залиште мікрохвильовку мінімум на півгодини, щоб розчин міг подіяти. Піч повинна залишатися холодною;
  • видаліть всі забруднення спочатку сухою ганчіркою, а потім вологою, змоченою в робочому розчині;
  • промийте поверхню чистою водою і витріть насухо.

Порада! щоб прискорити приготування мильного розчину, підігрійте воду, а мило натріть на тертці.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

особливості чищення мікрохвильовки оцтом

Позбутися від засохлого жиру досить складно. Маючи в наявності залишки оцту, можна позбутися від застарілих плям. слід підготувати губку і неглибоку ємність, здатну витримати вплив розчину кислоти. Також важливо знати, як очистити мікрохвильовку оцтом, не завдавши шкоди внутрішній поверхні. Для цього роботу варто виконувати в наступній послідовності:

  • у підготовлену ємність налийте склянку теплої води;
  • додайте оцет. Якщо розчин 9% процентний досить 3-4 столових ложок. Есенцію попередньо слід розвести водою в співвідношенні 1: 9;
  • помістіть ємність всередину печі і дайте воді закипіти;
  • вимкніть мікрохвильовку і залиште її на 15 хвилин, щоб розчин зміг охолонути;
  • за допомогою сухої серветки видаліть з внутрішньої поверхні пригар і розм’якшений жир;
  • вологою губкою видаліть залишилися забруднення, а потім сухою ганчіркою витріть насухо;
  • залиште дверцята відкритими, щоб дати можливість залишкам оцту повністю вивітритися.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

особливості чищення мікрохвильовки апельсиновими кірками

Приємний, ефективний і ароматний спосіб позбавлення від наявних забруднень. З апельсинових кірок можна позбутися від стійких забруднень, неприємного запаху і бактерій. для досягнення бажаного ефекту шкірку поміщають в ємність, яка може використовуватися при приготуванні їжі в мікроволоновке. Додають 1,5 склянки води. Піч включають на повну потужність і дають прогрітися протягом 7 – 10 хвилин. Потім ємність виймають, дають пристрою охолонути. Внутрішній простір протирають ганчірочкою насухо.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

засоби для чищення мікрохвильових печей: вибираємо відповідне

Якщо не хочеться використовувати підручні засоби, варто придбати вже готовий склад, який призначений спеціально для чищення. У магазині, що спеціалізується на продажу побутової хімії, можна знайти різні миючі засоби. При їх розробці виробники врахували особливості експлуатації свч-печей. Засіб для чищення мікрохвильовки може бути в формі аерозолю, твердого бруска, спрею або рідини.

Перед застосуванням конкретного засобу слід детально ознайомитися з інструкцією, що додається виробником. Окремі склади слід утримувати на поверхні мінімум 15 хвилин, інші – не більше 5. Після цього їх слід видалити за допомогою вологої ганчірки.

Увага! використання побутової хімії неминуче призведе до появи характерного запаху.

Для очищення мікрохвильовки можна використовувати:

назва/зображення спосіб застосування особливості
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюгосподарське мило досить збити за допомогою губки густу піну, а потім нанести її на очищаються стінки. Через півгодини склад можна видалити за допомогою губки. Найдоступніший склад. Специфічний запах змушує звернути увагу на інші варіанти.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюзасіб для миття посуду готується мильний розчин, за допомогою якого відмиваються стінки губкою. Зі стінок видаляються залишки піни, після чого вони насухо витираються за допомогою рушники. Завжди є в арсеналі кожної господині. Вимагає ретельно змивання. Існує ризик потрапляння вологи всередині приладу.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюспрей amway склад розпилюють, рівномірно покриваючи всю поверхню печі. Після закінчення деякого часу, як правило, кілька хвилин, жир видаляють за допомогою дрантя. Поверхня насухо витирають серветкою. Не можна допускати потрапляння складу на решітки, за якими знаходиться магнетрон.
Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотоюtopperr склад розпилюють і через кілька хвилин витирають вологою ганчіркою. Чистку слід виконувати в рукавичках. Дозволяє швидко видалити нагар, масложирові та інші забруднення. Володіє антибактеріальними властивостями. Створює бар’єр, що перешкоджає утворенню мікроорганізмів і бактерій. Дозволяє усунути неприємний запах.

Мікрохвильова піч присутня в кожному будинку — її активно застосовує кожен з членів сім’ї. У зв’язку з цим на ній часто залишаються плями жиру або ж частинок їжі. Як почистити мікрохвильовку всередині від жиру, щоб вона знову стала білосніжною?

Більшість нинішніх компаній випускають цілий ряд спеціалізованих засобів для чищення свч-печей. Як правило, це спреї. Користуватися ними просто-нанесіть спрей на дно і стінки мікрохвильовки, залиште хвилин на 7 і протріть все серветкою – спочатку мокрою, а після – сухою.

Увага! будьте дуже обережні, щоб засіб не потрапило на решітки, які закривають магнетрон.

домашні засоби для миття свч-печей

Відмити брудну мікрохвильовку в домашніх умовах буде не так вже й важко. У цьому допоможуть продукти, які є в кожній кухні. Ось кілька ефектних засобів, готових впоратися із завданням не гірше магазинних спреїв.

Столовий оцет

За допомогою оцту ви зможете швидко відчистити навіть дуже сильні забруднення.

  1. змішайте літр теплої води з декількома столовими ложками оцту або оцтової есенції.
  2. посуд з цим розчином поставте в піч і включіть її на повну потужність.
  3. хвилин через 10-20 жир на стінках розчинитися під дією «кислого» пара.
  4. вимкнувши мікрохвильовку, почекайте ще годину.
  5. вимийте її зсередини теплою водою з додаванням засобу для миття посуду.

Харчова сода

Ще один хороший спосіб, який допоможе прибрати навіть застарілий жир.

  1. налийте в миску 0,5 л теплої води.
  2. додайте 2-3 ст. Л. Харчової соди.
  3. виберіть той режим, при якому вода буде кипіти — содовий пар роз’їсть жир.
  4. виставте таймер на 10 хвилин.
  5. вимкніть свч-піч, почекайте ще чверть години і вимийте її стінки.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

лимонна кислота

Чистка лимонною кислотою користується величезним попитом, адже дозволяє дуже швидко відмити боки мікрохвильовки.

  • крок 1. Розчиніть упаковку лимонної кислоти в ємності з чистою водою.
  • крок 2. Поставте її всередину печі і включіть на всю потужність.
  • крок 3. Зачекайте ще годину і змийте залишки жиру.

Приємним бонусом стане приємний цитрусовий аромат, який пошириться по всій кухні.

Увага! якщо камера печі покрита шаром емалі, не застосовуйте лимонну кислоту і оцет занадто часто!

апельсинові шкурки

Прекрасна альтернатива для лимонної кислоти. З’ївши апельсин або ж мандарин, не викидайте шкурки, а використовуйте їх на благо чистоти на своїй кухні.

  • 1. Помістіть кілька шкурок в скляну кружку з водою.
  • 2. Поставте її в мікрохвильовку на 5-10 хвилин. Увімкніть піч на всю потужність.
  • 3. Акуратно протріть стінки.

Ще один ефективний спосіб! швидко і легко:

господарське мило

Вважаєте брусок мила пережитком минулих років? і робите це даремно! за своїми дезінфікуючим і миючим властивостям воно ні в чому не поступається дорогим магазинним засобам. І це дуже швидкий спосіб відмити брудну піч!

  1. змочіть мило водою.
  2. гарненько його вспеньте.
  3. нанесіть цю піну на стінки і дно печі.
  4. залиште на півгодини.
  5. залишки мила разом з жиром змийте чистою теплою водою.

поролонова губка і» фейрі » для миття посуду

Ні-ні, вам навіть не доведеться довго терти мікрохвильовку. Все буде набагато простіше!

  1. рясно змочіть губку водою.
  2. капніть на неї «фейрі», «досі» або будь-яке інше хороший засіб для миття посуду.
  3. гарненько його вспеньте, стискаючи губку руками.
  4. покладіть її всередину мікрохвильовки і включіть на мінімальну потужність приблизно на 30 секунд. Слідкуйте за тим, щоб губка не загорілася і не розплавилася.
  5. відкрийте дверцята печі і отмойте розм’якшений жир все тієї ж губкою.

Як ефективно помити мікрохвильовку всередині і зовні. Як в домашніх умовах швидко помити мікрохвильовку всередині? як помити мікрохвильовку всередині лимонною кислотою

гримуча суміш для мікрохвильовки

Завдяки цій суміші ви відмиєте весь жир буквально за 5Хвилина.

  • крок 1. Змішайте оцет, соду і воду.
  • крок 2. Ємність з розчином поставте в піч.
  • крок 3. Увімкніть її на повну потужність і кип’ятіть 5 хвилин.
  • крок 4. Вимкнувши свч-піч, не відкривайте її дверцята ще мінімум хвилин 20.
  • крок 5. Вимийте мікрохвильовку.

як не допустити появу жиру на стінках свч-печі?

Проблема забруднених стінок вирішується дуже просто-достатньо накрити тарілку спеціальною пластиковою кришкою. Тоді жир і частинки їжі не будуть бризкати і капати.

Тепер ви знаєте, як правильно чистити мікрохвильовку від жиру. Залишилося з’ясувати ще кілька важливих моментів:

  • перед початком роботи вимкніть свч-піч від електромережі (вийміть вилку з розетки);
  • порядок чищення такий-спочатку вимийте кільце і скляну тарілку, потім протріть решітку, верхню стінку, боковини, в кінці помийте дно і дверцята;
  • якщо ви маєте намір чистити внутрішню поверхню за допомогою побутової хімії, зупиніться на м’яких і гелеподібних засобах. Їх потрібно нанести на стінки, розтерти кухонною губкою і залишити на півгодини;
  • не використовуйте абразивні засоби і металеві щітки або мочалки;
  • будьте обережні з водою — стежте за тим, щоб волога не потрапила на важливі елементи;
  • не застосовуйте агресивні засоби – вам напевно не вдасться їх повністю змити з поверхні мікрохвильовки. Значить, при подальшій готуванні вони потраплять в їжу;
  • навіть не намагайтеся самостійно розібрати пристрій, навіть якщо бруд проникла всередину;
  • щоб уникнути накопичення жиру, щодня протирайте дно і стінки вологою губкою;
  • позбутися неприємного запаху допоможе активоване вугілля, залишений в печі на ніч.

Прислухавшись до наших порад, ви зможете легко відмити брудну мікрохвильовку і продовжити термін її служби.