Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

166

Меблі, покрита лаком, не виходить з моди багато років. Привабливий вигляд її поверхні прикрасить майже будь-який інтер’єр, додасть йому особливого шику. Але як би акуратно не доглядали за такими меблями, з часом на ній все одно з’являються подряпини і навіть тріщини. В цьому випадку не варто засмучуватися, так як є відмінне рішення – це реставрація меблів своїми руками. Звичайно, дану процедуру не слід проводити з дешевими екземплярами з дсп. За великим рахунком, це просто втрачений час. Відновленню підлягає старі меблі, яка робилася на століття. Поліровану радянську також легко оновити в домашніх умовах.

Ремонт меблів своїми руками починають з початкового обстеження ступеня пошкодження поверхні. дана процедура визначає послідовність подальших дій. Ступінь пошкодженості буває різною і визначається природним старінням або механічним впливом. Перерахуємо деякі ознаки:

  • візуальне визначення старіння, втрата блиску лакового покриття, поява незначних плям;
  • виникнення сітки павутинки на поверхні лакованих меблів;
  • поява глибоких тріщин або відколів.

При появі будь-яких ознак не потрібно засмучуватися. Реставрація лакованої або полірованої меблів-просте рішення проблеми, таку роботу можна зробити акуратно, не втративши цінність виробу і не порушуючи структури поверхні. Після відновлення лакофарбового покриття улюблені речі будуть радувати ще довгий час.

Перед тим як оновити старі меблі, пам’ятайте, що не завжди варто відразу ж міняти лакований шар. Деякі природні фактори старіння надають старовинних меблів особливого шарму і збільшують її вартість.

Зміст

короткі характеристики реставраційних складів

Поширеним в побуті способом усунення невеликих дефектів, якими покривається меблева поверхня, є протирання її ватним тампоном, просоченим спиртом. Після обробки пошкодженої ділянки на деякий час можна поправити положення. Але в деяких випадках даний спосіб може завдати шкоди декоративному шару. Тому не варто експериментувати, краще підібрати спеціалізований склад.

Представимо характеристики деяких лаків для реставрації меблів:

  • шеллачний лак. склад після нанесення на поверхню здатний вдало підкреслити фактуру деревини і забезпечити її оригінальним відтінком. Це перевірений матеріал, який використовується для відновлення лакування досить давно. За консистенцією політура не в’язка, нагадує забарвлену воду. Відновлення лакового шару відбувається досить довго, для досягнення необхідного результату наносять до 40-60 шарів складу.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

  • нітроцелюлоза. даним складом можна відновити полірування великої площі. Для виконання ремонту і нанесення шару необхідно використовувати розпилювачі, які здатні забезпечити необхідну швидкість роботи. В іншому випадку, можливе утворення крапельок, які будуть швидко застигати. При таких умовах гладкої поверхні досягти буде неможливо. Звичайні пульверизатори для лакофарбових складів не підійдуть, рекомендується звернутися до послуг реставратора.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

  • пентафталевий склад. таким лаком дуже зручно виконувати ремонт меблів своїми руками, так як ніяких особливих пристосувань для його нанесення не потрібно. Після повного висихання проводять ретельне шліфування і наносять за допомогою малярської кисті фінішний шар. В цьому випадку поверхня вийде глянсовою. Якщо потрібен матовий ефект, то засіб необхідно наносити тампоном. Для грунтування купувати додатковий засіб не потрібно. В якості грунтувального виступає перший шар пентафталевого лаку. Всього наносять не менше чотирьох шарів.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Після вибору лакуючого засобу для полірування меблів варто визначитися і з кольором покриття. дуже часто використовують безбарвні лаки для збереження структури дерева. Однак, коли оновлюється лаковані меблі, намагаються підібрати лак в тон поверхні.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

необхідні інструменти та матеріали

Перш ніж починати реставрувати меблі, потрібно підготувати ряд інструментів і матеріалів. Отже, вам знадобиться:

  • ганчірка;
  • малярська кисть;
  • скребок і наждачний папір;
  • малярський скотч;
  • розчинник;
  • шпаклівка по дереву (при серйозних дефектах);
  • а також сам лакофарбовий склад.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

технологія оновлення лакувального шару

Процес відновлення дерев’яних меблів своїми руками складається з декількох етапів. Як приклад буде приведена реставрація дитячого ліжечка:

1. Попередня підготовка. перед тим як оновити поліровані меблі, її необхідно розібрати. Далі наносимо на поверхню розчин для очищення, потім ретельно промиваємо теплою водою. Ця процедура дозволить розм’якшити стару полірування, лак потріскається і в деяких місцях відшарується. Його залишки потрібно прибрати за допомогою скребка. Далі проводять шліфування наждачним папером. Почати потрібно з більшої абразивності і завершити дрібної. Поверхня повинна стати матовою і однорідною. Далі пил прибираємо щіткою або вологою ганчіркою.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

2. Нанесення лакофарбового складу. залежно від обраного лакуючого матеріалу для реставрується меблів, визначається кількість наносяться шарів. Кожен наступний шар наноситься після того, як повністю просох попередній (сушка не менше 8 годин). Якщо використовується акриловий лак, то для нанесення першого шару склад потрібно розбавити уайт-спіритом. Далі відновлення меблів супроводжується шліфуванням поверхні, після чого наносять ще 2-3 шари нерозбавленого лаку.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

3. Етап шліфування відновленого шару. шліфування відреставрованих ділянок проводиться акуратно наждачним папером з найдрібнішою зернистістю до отримання однорідної матової поверхні. Далі все ретельно протирається ганчіркою. Ремонт старої речі дозволив нам отримати абсолютно нове ліжко.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

На відео: реставрація дитячого ліжечка.

особливості часткової реставрації

Вироби з дуба є досить міцними, тому реставрація дубових меблів в основному виконується частково. У цьому випадку застосовуються такі методики, як декупаж або штучне зістарювання. розглянемо докладніше, як відреставрувати дерев’яні меблі частково. Для цього готуємо наступні інструменти:

  • клейовий склад для декупажу;
  • фарби на акриловій основі;
  • ножиці;
  • серветки з бажаним малюнком;
  • кракелюрний лак.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Розглянемо, як проходить реставрація старих меблів своїми руками на прикладі стільниці старовинного столу. при оновленні деяких ділянок, вони повинні бути огороджені від інших. Тому за допомогою малярного скотча захищаємо непотрібну область поверхні. потім проводимо такі операції:

  1. виділену частину офарблюємо акриловою фарбою зеленого кольору і даємо час їй добре просохнути.
  2. поверх фарби наноситься кракелюрний лак, і також чекаємо, поки він висохне.
  3. наступний шар фарби буде вже бежевого кольору, після закінчення деякого часу покриття почне тріскатися. Для прискорення утворення тріщин можна застосувати будівельний фен.
  4. на наступному етапі з серветок вирізаємо сподобався орнамент. Зображення маємо на поверхні стільниці і промазуємо зверху декупажним клеєм.
  5. коли клей підсохне, наносимо фінішний шар прозорого лаку.

Важливо! всі роботи необхідно проводити при горизонтальному розташуванні поверхні. Це запобіжить утворенню патьоків і розлучень.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

У підсумку отримуємо стіл з елементами декупажу, який за великим рахунком не буде відрізнятися від антикварних виробів.

На відео: стілець в техніці декупажу.

способи усунення незначних дефектів

Тепер поговоримо про способи, які можна застосувати на початковому етапі. Поява будь-яких незначних одиничних дефектів не вимагають глобальних робіт з відновлення поверхні:

  • як оновити меблі своїми руками, якщо вона втратила блиск? для того щоб повернути їй первісний вигляд, необхідно підшукати в магазинах засіб по догляду за меблями, що містить апельсинове масло. сам процес полягає в тому, що змочену водою поролонову губку підігрівають в мікрохвильовій печі. Далі на поверхню наноситься засіб і тут же розтирається нагрітою губкою.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

  • якщо з’явилися незначні потертості, то реставруємо поверхню внутрішньою стороною бананової шкірки. при більш істотних дефектах застосовують такі засоби: меблевий маркер для ретуші, спирт, віск. для початку поверхню очищають від пилу і бруду за допомогою мильного розчину. Після висихання починають протирати м’якою ганчіркою, просоченою спиртом. Таким способом відновлюємо первісний вигляд покриття. Якщо подряпини глибші, то спирт не допоможе. Їх ретушуємо маркером. Потім поліруємо воском.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

  • при розбуханні деревини, коли, наприклад, протекла вода, і меблева дошка ввібрала її в себе, можна скористатися сіллю і оливковою олією. засоби змішують і наносять на пошкоджене місце, залишають на півгодини. Сіль зможе витягнути вологу, а оливкова олія не дасть пересушити деревину.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

  • як відремонтувати меблі при більш серйозних пошкодженнях (сколах, вм’ятинах та інше)? тут не обійтися без процесу шпаклювання. відмінно підійде спеціальна суміш по дереву, хоча можна використовувати і автомобільну шпаклівку. Дефекти акуратно закладаються, суміші дають час для просушування і потім шліфують наждачним папером дрібної зернистості.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Ремонт дерев’яних меблів нескладний, але трудомісткий процес, який вимагає витримки і терпіння. Виконуючи правильно всі етапи реставрації, можна продовжити термін служби улюблених речей. В основному були розглянуті варіанти, як відновити старі меблі своїми руками, яка ще виготовлялася з натуральної деревини. У нинішній час меблі в основному проводиться з листів дсп. Слід зазначити, що ремонт корпусних меблів своїми руками в принципі не відрізняється. Можна скористатися всіма представленими вище алгоритмами.

народні засоби в допомогу (2 відео)

меблі до і після реставрації (20 фото)

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів
Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Майстерня миколи дрьоміна пропонує реставрацію та відновлення лакового покриття меблів за доступними цінами. Якщо ви хочете повернути привабливий зовнішній вигляд столу, шафі або буфету, звертайтеся до наших фахівців. Ми усунемо будь-які дефекти і відновимо глянсовий блиск і ідеальну гладкість поверхонь. Розцінки на реставрацію лакованої дерев’яних меблів в нашій майстерні представлені нижче:

послуга вартість на одиницю виробу, м 2 переклеювання стільця з підлокітниками або без (залежить від конструкції) від 1000 до 2500 руб. переклейка столу (довжина до 2 м) від 1000 до 5000 руб. Видалення вибоїв, подряпин, заміна лакофарбового покриття на стільниці від 2000 до 4000 руб. Повна шліфування до шпону, заміна лакофарбового покриття, підбір кольору від 3000 до 5000 руб. Видалення «гижі» — здуття, отклейка шпону косметичний ремонт стільців від 1000 до 1800 руб. Видалення вибоїв, подряпин, заміна лакофарбового покриття на стільці, кріслі (робота з повного відновлення) від 2000 до 5500 руб. Тумби, шафи, ящики і інші меблі визначається майстром при огляді

Як виконується відновлення лаку на меблях?

При неправильному догляді або під впливом часу лакофарбове покриття може покриватися мережею тріщин, спучуватися, сколюватися і змінювати колір. Щоб усунути ці та багато інших дефекти, фахівці використовують якісні матеріали, які підбираються індивідуально під кожне ремонтується виріб.

Реставрація глянцевих меблів буває:

1. Частковий. В цьому випадку майстри усувають дрібні дефекти поверхні: тріщини, відколи, сліди від гарячого посуду, потертості та інші. Пошкоджені ділянки акуратно шліфуються, а потім розкриваються шаром лаку. Такий вид ремонту спрямований на те, щоб максимально зберегти первинний зовнішній вигляд виробів.

2. Комплексний. Цей вид робіт спрямований на ремонт гарнітурів з великими пошкодженнями поверхні: старий лак знімається повністю, а потім наноситься новий шар лакофарбового покриття. При цьому колір виробу може змінюватися за бажанням замовника.

Переваги реставрації глянцевих (лакованих) дерев’яних меблів в нашій майстерні

1. Ми приймаємо на відновлення вироби в будь-якому стані, усуваємо навіть найскладніші і великі пошкодження.

2. Роботи виконуються в стислі терміни, можливий виїзд майстрів для проведення ремонту на дому.

3. Ми гарантуємо, що відремонтовані вироби будуть мати привабливий зовнішній вигляд і вихідні експлуатаційні якості, не втратять антикварної цінності.

4. Для обробки поверхонь ми використовуємо тільки професійні засоби, які утворюють довговічні і зносостійкі покриття.

Лаковані меблі в усі часи користувалася великим попитом. Виглядають такі вироби неймовірно красиво, і інтер’єр завдяки їм стає більш солідним. Але є у цих меблів величезний недолік — її дуже легко подряпати. Тому старі предмети інтер’єру намагаються відновити, щоб не купувати нові. Всі ці проблеми цілком вирішувані, можна поліпшити зовнішній вигляд лакованих виробів настільки добре, що ніхто навіть не здогадається, що їм вже багато років. Реставрація лакованих меблів-це справа досить трудомістка, але цікава. Сьогодні ми розповімо вам, як це зробити своїми силами.

Відновлення поверхонь з дерева

Наскільки б обережно ми не зверталися з меблями, на ній все одно з часом з’являються плями, потертості, подряпини. Всі ці дефекти легко усунути, головне-знати, як це зробити правильно:

  • якщо поверхня з дерева втратила свій лиск, то необхідно знайти якісне засіб по догляду за нею з вмістом апельсинового масла. Спочатку візьміть чисту губку, трохи змочіть її, прогрійте 20-30 секунд в мікрохвильовці. Засіб розбризкайте за допомогою пульверизатора, потім протріть гарячою губкою. Обов’язково користуйтеся гумовими рукавичками.
  • плями і потертості на дереві можна прибрати за допомогою бананової шкірки. Досить злегка потерти нею пошкодження.
  • серйозні плями видаляються за допомогою ретушуючих маркерів, денатурованого спирту і воску. Спочатку поверхня очищається миючим засобом для посуду, потім після висихання протирається спиртом. Колір повністю відновлюється в більшості випадків. Глибокі подряпини зафарбовуються маркером необхідного відтінку.

Важливо! щоб повернути поверхні блиск, необхідно покрити її воском або відполірувати м’якою тканиною.

  • якщо виникла необхідність вирівняти невеликі нерівності, то можна скористатися манікюрною пилкою.
  • якщо дерево сильно розбухло від вологи, то виправити проблему можна за допомогою оливкової олії і солі. Досить змішати ці інгредієнти, нанести кашку на пошкодження, акуратно втираючи круговими рухами. Склад залишається на 20-30 хвилин. Сіль просто вбере вологу, оливкова олія зробить волокна знову еластичними.
  • при наявності відколів проблема вирішується за допомогою шпаклівки. Можна використовувати автомобільну або спеціальну для дерева. Краще купити світлу шпаклівку, і надати їй необхідний колір. Скол замазується, потім шпаклівка розподіляється по прилеглій поверхні. Як тільки вона висохне, слід вирівняти поверхню наждачним папером.

Як самостійно відновити полірування?

Ремонт полірованої поверхні меблів-справа складніша. Як і будь-яка інша реставрація, починається вона з очищення і знежирення лакового покриття. Надійніше і безпечніше очищати її за допомогою миючого засобу.

Виконайте оновлення полірування, залежно від характеру пошкоджень, наступним чином:

  • йод дозволяє зафарбувати подряпини на темних меблів. Щоб досягти необхідного відтінку, досить розбавити його водою або нанести в кілька шарів.

Важливо! також можна використовувати меблеві маркери.

  • глибокі подряпини видаляються за допомогою мастики. Щоб її приготувати, необхідно змішати три частини скипидару і чотири частини розтопленого воску. Паста наноситься на поліровану поверхню, потім вона натирається м’якою тканиною.
  • якщо у вас вдома є крем для взуття відповідного відтінку, то можна їм замазати подряпину, потім тканиною відполірувати.
  • будь-які плями відомого або невідомого походження видаляються бензином. М’яку тканину змочують в ньому, потім натирають. Після повного зникнення плям меблі полірується м’якою ганчіркою до блиску.

Важливо! відновити блиск допомагає суміш денатурованого спирту з лляною олією.

  • якщо на меблях залишилися білі плями від гарячого, то можна протерти їх спиртом. Потім поверхня оновлюється сумішшю спирту і лляної олії.
  • найглибші плямиВиводяться за допомогою суміші спирту і оліфи. Досить змастити цим складом плями до повного їх зникнення. Потім поверхня протирається спиртом, ганчіркою полірується.

Як своїми руками видалити з меблів стару полірування?

Часто так трапляється, що повне відновлення лакового покриття меблів своїми руками просто неможливо через присутність на ній прийшла в непридатність полірування. Сучасні предмети інтер’єру в основному фарбують тонуючими фарбами, за рахунок чого їх поверхня стає матовою. Наскільки б серйозною не була проблема з такими меблями, однозначно необхідно видаляти полірування.

Зробити це можна декількома способами, адже за складом лаки також бувають різні, тому доводиться підбирати підходящий варіант відновлення досвідченим шляхом. Виконайте видалення полірування одним із запропонованих методів:

  1. прибрати стару полірування можна механічним способом. Звичайно, краще скористатися спеціальною шліфувальною машинкою, але якщо її немає, то можна використовувати наждачний папір великої зернистості, яка дозволить зчистити шар лаку до появи деревини. Після цього береться папір дрібної зернистості, поверхня шліфується до гладкості. Але цей варіант не завжди спрацьовує.
  2. також можна використовувати старе скло. Одягніть рукавички, розбийте шматок скла на кілька фрагментів. Потім зчистіть гострими гранями покриття до деревини. Поглиблення і фаски соскребаются гострими краями. Після того, як основну полірування ви видалите, можна взяти наждачний папір дрібної зернистості і довести покриття до гладкого стану.
  3. у крайніх випадках застосовують хімічні методи. У продажу є готові засоби для видалення полірування. Але працювати з ними слід особливо обережно — краще на протязі або відкритому повітрі, оскільки їх випаровування шкідливі для здоров’я. В інструкції на упаковці є всі рекомендації з видалення полірування.

Як зробити фарбування полірованої меблів?

Якщо ви вирішили пофарбувати старі меблі, то:

  1. спочатку очистіть її від пилу, протріть вологою ганчіркою, дайте гарненько висохнути.
  2. потім шпаклівкою вирівняйте всі нерівності, дочекайтеся, поки вона висохне.
  3. візьміть наждачний папір, зашкурьте спочатку середнім, далі-дрібним зерном.
  4. потім нанесіть ґрунтовку і дочекайтеся її висихання.

Важливо! грунтовка підбирається під фарбу, яку планують використовувати для фарбування.

Фарбування відбувається за допомогою пензлика або валика:

  • досить нанести фарбу в кілька шарів, але тільки послідовно, щоб не з’явилися патьоки. Щоб поверхня вийшла однотонною і рівною, краще нанести два-три тонких шару.
  • лак наносити краще в теплому стані за допомогою пензлика або фарбопульта.
  • насамперед фарбуються внутрішні поверхні, потім — стики і краю, далі можна переходити до зовнішніх стінок.

Якщо дотримуватися такої послідовності, ви не забруднитеся і не зачепите вже пофарбовані поверхні.

Як самостійно відновити поверхню з шпону?

Реставрація меблів з шпону відбувається зокрема з використанням вже відомих засобів, ось тільки методи істотно відрізняються.

Давайте розглянемо найбільш популярні та ефективні з них:

  1. якщо шпон після попадання повітря здувся, то необхідно набрати трохи клею пва в одноразовий шприц, проколоти міхур, ввести його в порожнину. Потім зверху накладається шматок щільної тканини і ставиться вантаж. Якщо поверхня увігнута або опукла, то в якості вантажу краще використовувати мішок з нагрітим піском.
  2. у тому випадку, якщо шпон був приклеєний за допомогою спиртового клею, то повернути назад здулася частина можна за допомогою його пропрасовування гарячою праскою через тканину. Занадто сильно перегрівати праска не можна, щоб не розтягнути шпон.
  3. можна також скористатися вологою ганчіркою. Якщо прикласти її до поверхні і пропрасувати, то дерево розбухне і стане знову еластичним. Щоб здуття зафіксувати, можна ввести всередину клей пва, а потім нагріти його праскою.
  4. якщо здулося місце тріснуло, то досить відірвати відшарувався шматок. Потім зчистити старий клей, намазати клеєм пва, поєднати лінії розлому, укласти зверху товсту тканину, до повного висихання поставити вантаж.
  5. сліди реставрації та подряпини видаляються зі шпону та ж, як з дерева, тобто зафарбовуються меблевим маркером. Глибокі подряпини заповнюються розплавленим воском, потім він розтирається, шліфується, вся поверхня покривається лаком.

Реставрація або ремонт старих меблів своїми руками-процес дуже складний, але захоплюючий! подарувати нове життя улюбленому дивану, в якому засипали ще коли були маленьким, змусити виблискувати древній комод, в якому зберігається багато пам’ятних серцю речей — все це ви можете зробити, проявивши трохи старанності. Після реставрації сімейні артефакти можуть служити і радувати око ще багато років, зберігаючи історії і традиції вашого роду.

Старі майстри-меблевики працювали, знаючи, що річ купується на покоління. Їх естетика і художній смак століттями удосконалювалися і тому органічно приймають в себе і віяння сучасності. Тому старі меблі стрімко зростає в ціні. Оновити старі меблі-це не тільки економія грошей але і дуже творчий і захоплюючий процес.

Ознаки антикваріату:

  • клеймо
  • розміри кріплення.

Дуже важливо: знімати кріпильні деталі потрібно викруткою під шліц, не надто вузькою або широкою, з рівним, але зі злегка злизаними кутами жалом.

Перш за все виймаємо всі ящики і оглядаємо їх кути. Округлість без задирів-ознака старовини. Клеймо потрібно шукати на задній стінці, спіді стільниці або днище. Пил і павутину акуратно знімають м’яким пензлем або пилососом.

Антикварні меблі xviii — ix століть

Кріплення – гвинти, шурупи, куточки – уважно оглядаємо. Різьба нестандартна, крок і профіль плавають – значить, стара; нарізалася вручну або на примітивному верстаті з ножним або лучковим приводом.

Дерев’яні меблі

Вдихати друге життя має сенс тільки в те, що служило вірою і правдою довгі роки. Те, що було зроблено майстрами з великої літери. Погодьтеся, китайські меблі з дсп навряд чи буде ремонтуватися. Її доля-це утилізація.

Перш за все потрібно розібратися, а чи не потрапив до вас антикваріат? тоді вважайте вам пощастило, нічого не робіть до оцінки! музеї та колекціонери доручають реставрацію тільки майстрам, і будь-яка самодіяльність знижує вартість речі в десятки разів. Як визначити антикварні меблі це чи ні?

Повний ремонт меблів з оновленням і новим декором включає в себе наступні етапи:

  • акліматизація;
  • розбирання;
  • чистка та миття;
  • ревізія поверхні;
  • усунення дефектів лаку або його змивка, в залежності від його стану та подальших намірів;
  • усунення дефектів деревини;
  • перебирання і посилення кріплень; фанеровка;
  • прокраска і грунтовка деревини;
  • фарбування і/або розпис поверхні дерева;
  • поверхневе декорування;
  • надання деталям ефекту старовини;
  • захисна лакування;
  • полірування;
  • обтяжка сидінь, подушок, підлокітників, якщо ремонтується м’які меблі;
  • збірка.

Всі зазначені роботи цілком можуть бути виконані в домашніх умовах. Але перш ніж описувати робочі операції, дамо зведення по інструментах і матеріалами, щоб надалі не розкидатися і не відволікатися.

Видалення подряпин

Затірки для тріщин на лаку

Рецепт 1 – парафін і кольоровий меблевий віск 1:1. Склад, підібраний по тону, втирають в тріщини за допомогою лощила, до прогрівання від тертя. Залишки видаляють безворсової (старої і добре простиранной) дрантям, змоченою гасом або скипидаром. Годиться і для затирання дрібних тріщин в дереві.

Рецепт 2, для дрібних подряпин-лляне або реп’яхову олію і етиловий спирт 1:1. Наносять тампоном з білої фланелі або байки; по висиханні полірують чистою сухою суконкою.

Відколи на дерев’яній поверхні.

Скол на дерев’яній поверхні є серйозним дефектом, але тим не менш і його можна виправити самостійно. Як ми вже говорили, для закладення дефектів застосовується твердий і м’який віск. Але для боротьби зі сколами більш підходящим вибором буде шпаклівка для дерева. Компанії випускають шпаклівку на водній, нітро — і поліефірній основі. Цей матеріал наноситься шпателем і після висихання повністю імітує деревину. Шпаклівка так само підбирається за кольором і може змішуватися з морилкою.

Пошкодження лакофарбового покриття.

Нерідко на покритій лаком поверхні меблів або підлоги утворюється вм’ятина від падіння будь-якого масивного предмета.В даному випадку відновити цілісність покриття дуже складно, найбільш підходящими для цього матеріалами є ретушуючий лак або прозорий лак в бульбашці з пензликом всередині. Ці матеріали підбираються за ступенем блиску реставрується поверхні. Однак вирівняти поверхню повністю за допомогою лаку не можна, можна лише зробити дефект менш помітним.

Фанерування

Високоякісна фанерування робиться в два шари: испод з лущеного шпону ділової деревини і особа – з струганого шпону цінних порід. На жаль, при відшаруванні фанерування обидва шари найчастіше сходять разом, і їх доводиться розділяти, а для цього потрібно зняти фанеровку з усієї площини і фанерувати її заново.

Старий клей знімається пар змивом, але ось наклеювання має особливості:

  • наклавши лист іспода для остаточного приклеювання, п.4 в перед. Тут же випрасовують бульбашки гарячим карбувальним молотком: великі і подовжені бойком, а дрібні округлі – обухом.
  • випрасовують під 45 градусів щодо волокон шпону ялинкою, тобто поперемінно в різних напрямках.
  • як тільки бульбашки спадуть, всю поверхню пропрасовують гарячою праскою.
  • площину накривають поліетиленом, накладають лист товстої рівної фанери і сушать не менше 3-4 днів під важким гнітом.
  • якщо після просушування виявляться бульбашки, впорскують в них шприцом емульсію пва і повторюють розгладження.
  • точно так само наклеюють лицьовий лист.

Інкрустація

Справжня дерев’яна інкрустація – інтарсія – для самостійного виконання недоступна. Але її може з успіхом замінити мозаїка з дерева-маркетрі. Роблять маркетрі так:

  • на аркуші паперу на пва зі шматочків шпону, можливо, підфарбованого морилкою, збирають в дзеркальному відображенні малюнок.
  • по висиханні клею малюнок перевертають папером догори і наклеюють на площину, як фанеровку.
  • папір з шаром клею знімають дрібної, 220-240 номер, шкіркою на бруску.
  • весь маркетрі покривають захисним лаком.

Аплікації

Найпростіша і доступна з аплікацій по дереву – декупаж. Готових наборів продається безліч, та й техніка проста: фрагменти з кольорового паперу наклеюють на основу пва або акрилом і потім покривають лаком.

Надання ефекту старовини.

Багато хто бажає «зістарити» свої меблі. Основних способів два: кракелюр і патинування. Патинування меблів-зовсім не створення штучної патини на металі; його використовують не тільки для «старіння», але і для поверхневого декорування в прованському стилі. Потрібно знати, що кракелюр на патинованих меблів навряд чи коли доречний: патинують найчастіше під метал, а хто де коли бачив бронзу або срібло в сітці дрібних тріщин? але перейдемо до техніки.

Кракелюр

Кракелюр на меблях робиться тим же самим лаком краке, що і на живопису або венеціанської штукатурці. Краке наносять на схопилася, але ще вологу, що дає легкий отлип фарбу. Застигаючи, краке стягується, тягне за собою ще м’яку фарбу, і на ній утворюється сітка дрібних тріщин. Кракелюр можна покривати захисним лаком.

Меблева патина

Патинування меблів – це послідовне нанесення на неї всіх шарів світлішаючої фарби, так імітується окислюваний потертий метал. Кожен шар розтушовується. Для патинування під бронзу спочатку наносять акрилову фарбу золотистий металік, а по ній – її ж бронзову або втирають бронзову пудру. Патинування під срібло, як на ілюстрації з лінкрустою, можна робити алюмінієвої, а потім цинкової пудрою.

Основний принцип-патинування з западин на опуклості, адже і реально рельєф стирається по вершинах. Техніка така:

  • на куточок плоскою пензлика беруть крапельку фарби першого шару, вводять у западину і начорно розтушовують тієї ж пензлем.
  • по схоплюванні лощилом, бархаткою або суконкою розтушовують начисто в сторону опуклості, поступово зводячи тон до фону.
  • так само наносять другий, і, якщо потрібно, наступні шари.

При зовнішній простоті техніка патинування меблів вимагає серйозного навички і твердої руки, тому освоювати її потрібно поступово, тренуючись на різного роду уламках і відходах.

Лакування та полірування

Для захисного лакування меблів використовують будь-які меблеві лаки. Зістарені меблі для виду краще покривати масляним лаком, але він довго сохне і вимагає регулярного догляду поліролью з рослинним маслом або восковим зі скипидаром. Все ж, кращим меблевим лаком слід визнати прозорий або тонований акриловий: він придатний для будь-якої поверхні, надзвичайно міцний і практично не вимагає догляду.

Полірування лаків «старих» типів робиться суконкой, бархоткой або повстю, але акрил вони труть погано, через його міцності. Акрилове покриття полірують лощилом шкіряним (так швидше, але тільки рівні поверхні) або фетровим з пастою гоі, знайомої кожному чоловікові, який служив в армії. На лощило капають гас до помітного зволоження, натирають його гоі і потім полірують меблі. Пасти йде трохи: якщо полірування пішла туго, але зелень гоі ще видно на лощилі, просто капають ще гас. Сліди гоі на меблях легко стираються дрантям, злегка змоченою тим же гасом.

Корпусні меблі

Рано чи пізно відбувається ситуація, коли корпусні меблі втрачає свій первісний вигляд. Кухонний гарнітур і ті ж книжкові полиці потребують ремонту. Є і невеликі проблеми: ламаються ручки, погано закриваються шухлядки. Але не завжди є можливість купити нові меблі. Та й від старих меблів, часом, просто шкода позбавлятися. Потрібно відремонтувати корпусні меблі своїми руками.

Звичайно, якщо ви не впевнені у власних силах, за ремонт краще не братися. Краще найняти на роботу фахівця, який впорається з поставленим завданням в найкоротші терміни. Знайти його зовсім не складно. Досить дістатися до всесвітньої павутини або розкрити газету з безкоштовними оголошеннями, і ви побачите величезну кількість пропозицій з даної тематики. Тільки не варто забувати, що ремонтом повинні займатися справжні майстри, дилетантам у вашому будинку не місце.

Подряпини, тріщини, потертості

Протріть місця, які втратили свій товарний вигляд, лляною олією. Його можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині або на ринку. Зачекайте, поки поверхня повністю висохне. Візьміть невеликий шматочок чистого сукна і відполіруйте поверхню до блиску. У тому випадку, коли лак пошкоджений сильно, необхідно місце пошкодження покрити шаром воску. Підберіть потрібний відтінок і в дорогу!

Якщо ви виявили на лакованій поверхні якісь плями, то краще на початку з’ясувати їх походження. Коли це зробити не вдасться, протріть плями ганчіркою, змоченою в спирті. Як ви вже зрозуміли, ремонт корпусних меблів своїми руками не вимагає якихось нечуваних витрат. Якщо ж плями все одно не зникають, то краще операцію повторити.

Усунення відколів

Відколи зазвичай з’являються на кутах і являють собою невеликі поглиблення світлого кольору (кольору дсп).

Процес усунення складається з декількох етапів:

  1. підготовча обробка відколу . При цьому стамескою необхідно обробити скол таким чином, щоб його краї стали прямими.
  2. закладення відколу . Для цього твердий віск відповідного кольору розплавляють воскоплавителем або запальничкою і наносять його на скол з невеликим запасом.
  3. вирівнювання поверхні . Після підсихання воску за допомогою стамески, пропрацювавши кожну площину, акуратно зрізають зайвий віск, формуючи чіткий прямий кут поверхні, виробляють легку шліфування повстяною тканиною.
  4. відновлення текстури . Тонким ретушуючим фломастером наносять лінії по відколу відповідно до загальної текстурою, кожен раз протираючи паперовою серветкою для легкого змазування чітких меж ліній і більшої правдоподібності.
  5. розтин лаком . Для фіксації закладення і для додання відновленої поверхні характерного блиску виробляють обробку лаком-спреєм.

Петлі дверцят

Найчастіше при експлутації корпусних меблів доводиться регулювати, або відновлювати дверні петлі і отвори під них.

На жаль дсп не витримує багаторазового вгвинчування і вигвинчування шурупів, але простий ремонт врятує ситуацію. Його нескладно виконати і в домашніх умовах, володіючи мінімумом інструменту.

Як правило проблемою стає провернутий, або вирваний з тіла меблів шуруп, вже не виконує свою функцію. Що слід зробити:

Рассверливаем отвір свердлом по дереву на 8мм, діємо акуратно, щоб не пройти наскрізь.

Беремо меблевий шкант 8мм діаметром:

І зануривши в пва, забиваємо в наш отвір. Після висихання клею, зрізаємо виступаючуЧастина гострої стамескою.

Тепер можна заново засвердлити отвори тонким свердлом і ввернути шурупи на місце. Після ремонту, таку петлю можна регулювати багаторазово без особливих наслідків-бук тверда деревина і вирвати з нього шуруп важко, а сам шкант тримається міцно за рахунок більшої поверхні зчеплення і клею.

Реставрація антикварних старовинних меблів

Музеї та колекціонери доручають реставрацію тільки довіреним майстрам, і будь-яка самодіяльність дилетантів знижує вартість речі в десятки, сотні разів, аж до нуля.

Підсумок

Реставрація меблів своїми руками-заняття важке і копітка, але вдячне. Старі меблі після реставрації здатна прослужити ще дуже довго. Вона створює в будинку затишок, сердечну, дружню атмосферу і набуває велику цінність. Реставрація старих меблів здійсненна в домашніх умовах але якщо ви не впевнені, що впораєтеся все таки краще довіриться професіоналам, особливо якщо реставрувати потрібно антикварні меблі.

Старі меблі втратили колишній лиск? набридла, але викинути шкода? все це можна виправити: можна зовнішній вигляд поліпшити так, що ніхто і не подумає, що меблів багато років. Реставрація меблів своїми руками-кропітка праця. Але нічого надскладного робити не доведеться. Деякі способи настільки прості, що впорається може кожен (мова, звичайно не про предмети антикваріату).

реставрація дерев’яних поверхонь

Як би акуратно не зверталися з меблями, все одно виникають потертості, подряпини, плями. Їх нескладно усунути. Головне-знати як і чим.

відновлюємо полірування

Відновлення шару лаку — справа складна. Будь-яка реставрація меблів починається з очищення і знежирення і ремонт лакового покриття теж. Використовуємо миючий засіб для посуду, розведене у воді: безпечно і надійно. Після висихання приступаємо до оновлення полірування.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Просто освіжити поблекшую полірування на меблях можна приготованими своїми руками сумішами:

  1. по дві частини лляної олії і скипидару і частина оцту. Все змішують, наносять тампоном, чекають поки вбереться і полірують.
  2. змішати в рівних частинах масло і пиво і цим складом протерти меблі. Після того як вбралася натерти.
  3. більш блискучою поверхню буде, якщо пиво закип’ятити з шматком воску, остудити і злегка теплою нанести на меблі. Коли склад вбереться, поверхню натирають до блиску.

Ще кілька рецептів у відео.

як видалити полірування з меблів

Досить часто доводиться полірування знімати: не наймодніша це обробка. Сучасні меблі найчастіше фарбується покривними або тонуючими фарбами, причому поверхня-матова. У будь-якому випадку потрібно видаляти полірування. Способів кілька. Так як лаки бувають різними за складом, підбирати доводиться досвідченим шляхом. Але один з методів повинен спрацювати.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

як пофарбувати поліровані меблі

Якщо старі меблі готувалася під фарбування, її потрібно очистити від пилу, протерти вологою ганчіркою і дати висохнути. Після вирівняти все шпаклівкою, зрівняти всі нерівності, дочекатися, поки висохне. Взяти наждачний папір і знову шкурити спочатку середнім, потім дрібним зерном. Далі наносимо шар грунтовки і чекаємо його висихання.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Ґрунтовку купують під ту фарбу, яку збираються використовувати, або можна фарбу розвести сумісним розчинником і покрити замість грунту. Після висихання можна фарбувати.

Фарбувати можна валиком або пензлем. Зазвичай необхідно кілька шарів: не намагайтеся відразу наносити багато фарби, так як можуть з’явитися патьоки. Краще нанести кілька тонких шарів. Так поверхня буде рівною і однотонною. Ще одна хитрість: для рівномірного забарвлення шари наносять в різних напрямках — уздовж, потім поперек. Це відноситься і до нанесення лаку.

З деякими видами лаку простіше працювати коли вони теплі. Їх трохи нагрівають і потім наносять краскопультом або пензлем. При розігріві потрібно бути акуратним: можуть спалахнути пари.

По порядку фарбування: спочатку фарбують внутрішні поверхні, краї і стики, потім переходять до зовнішніх. При такій послідовності менше шансів забруднитися або зачепити пофарбовану вже поверхню, зіпсувавши її.

Якщо лакове покриття рівне, без дефектів, а його необхідно зафарбувати, можна обійтися і без видалення цього шару. Є спеціальні грунти для складних поверхонь. Промащуєте ними поверхню, і після висихання фарбуєте. Вони мають компоненти, які проникають навіть в шар лаку. Тому фарба буде добре наноситься і довго триматися. Але у таких грунтів є мінус: вони дорого коштують. Зате істотно економлять час.

Деякі секрети забарвлення деревини (в тому числі і брашірованіе і забарвлення в два кольори) є в статті « «. Кілька секретів рівного нанесення акрилової фарби дивіться у відео.

Якщо відновлення не принесло очікуваного результату, може потрібно змінити зовнішній вигляд? як

як відновити шпон

Шпоновані меблі вимагає особливого підходу. Засоби в основному ті ж, методи відрізняються. Наприклад, якщо після потрапляння шпон здувся, в одноразовий шприц набираєте клей пва, проколюєте міхур, в порожнину вводите клей. Зверху укладаєте шматок щільної тканини і ставите вантаж. Якщо поверхня нерівна (опукла або увігнута), в якості вантажу використовують мішок з щільної тканини з нагрітим піском.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Якщо шпон приклеєний на спиртовий клей, повернути на місце здулася частина можна пропрасувавши через ганчірку гарячою праскою. Але не варто перегрівати праска: шпон може розтягнутися. Ступінь нагріву-середня.

Якщо прасування через суху ганчірку не допомагає, спробуйте повторити операцію з вологою (намочіть і добре її відіжміть). Є ймовірність, що деревина розбухне і стане більш еластичною. Для надійної фіксації здуття можна ввести туди пва, а потім нагрівати його праскою.

Якщо здуття тріснуло, його теж можна спробувати заклеїти з прогріванням (через ганчірку). Якщо не вийшло, відриваєте відшарувався шматок. Чи не відрізаєте, а саме відламуєте: на шпоні розломи після реставрації менш помітні, ніж розрізи. Тому відламуєте відсталий шматок. З місця пошкодження і шматка шпону зчищають старий клей (наждачним папером або пилочнок для нігтів — в залежності від розмірів). Далі ремонт шпону на меблях стандартний: намазали клеєм пва, поклали, поєднавши лінії розлому, зверху поклали товсту тканину і поставили вантаж до висихання.

Реставрація полірованих меблів. Реставрація лакованих меблів

Подряпини і сліди реставрації на шпоні видаляють також, як і на дереві: зафарбовують меблевим маркером відповідного відтінку. Якщо подряпина глибока, на неї наносять трохи розплавленого воску для реставрації меблів (шпателем). Після висихання віск розтирається, при необхідності використовується наждачний папір з тонким зерном, але після такої обробки відреставрований шматок покривається шаром лаку.

Реставрація меблів своїми руками вимагає терпіння і акуратності. Доводиться діяти поступово і методично: намазали, чекаємо висихання, зрівняли, знову намазали і т.д. Іноді доводиться пробувати кілька методів: пошкодження бувають різні, як і матеріали, які використані при виготовленні (клей, лаки і т. Д.). Але в результаті меблі буде виглядати набагато краще.