Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

120

Забарвлення-один з найпопулярніших способів облицювання внутрішніх приміщень. Найчастіше фарбують водоемульсійними складами, представленими на ринку в широкому асортименті виробників і квітів. Поговоримо про правила вибору лакофарбових матеріалів і особливості фарбування кімнат.

вибираємо водоемульсіонку-яку використовувати для ремонту?

Представлені на ринку водоемульсійні фарби розрізняються по виробнику, складу і технічним характеристикам. Одні матеріали підходять тільки для використання всередині приміщень, але навіть в сприятливих умовах швидко блякнуть і відпадають, інші можуть застосовуватися як для обробки кімнат, так і для зовнішніх стін, але зберігають свої візуальні характеристики протягом багатьох років. Саме тому необхідно вміти правильно вибирати облицювання для будинку.

Основою всіх водоемульсійних фарб виступає вода, в яку додають мінеральні або полімерні елементи. При висиханні вода випаровується, а що залишилися компоненти утворюють на поверхні міцну плівку, не тільки надає стінам привабливий зовнішній вигляд, але і захищає будівельні конструкції від зовнішніх негативних впливів.

Фарбування стін та інших поверхонь водоемульсійною фарбою призведе до потрібного результату тільки в тому випадку, якщо ви зможете підібрати матеріал за складом, повністю відповідного місця його використання. за компонентами водоемульсійні лакофарбові облицювання поділяють на наступні типи:

  1. 1. Мінеральний. Фарба створюється із застосуванням білого цементу або вапна. Відрізняється низькою вартістю і хорошою адгезією, але швидко вигорає на сонці і легко пошкоджується при механічних впливах.
  2. 2. Силікатний. Виготовляється з рідкого скла, яке забезпечує матеріалу високу стійкість до впливу навколишнього середовища. Може використовуватися для оздоблення інтер’єру та екстер’єру, зберігає свої характеристики протягом 10 років.
  3. 3. Акрилова. Створює гладку поверхню, ідеально рівно лягає на стіни, затягує невеликі (до 1 мм) тріщини, тобто спрощує попередню підготовку стін до фарбування. Через гігроскопічності акрилові склади можна використовувати тільки в сухих кімнатах. В деякі фарби такого типу додають латекс, що забезпечує матеріалу вологостійкість і знижує до мінімуму паропроникність.
  4. 4. Силіконовий. Сучасна фарба, здатна затягувати тріщини шириною до 2 мм, що створює щільну плівку на пофарбованій поверхні. Пропускає водяні пари і протягом тривалого часу зберігає свої якості, але коштує дуже дорого.

Після визначення найбільш підходящого для вас типу водоемульсійної облицювання необхідно вибрати виробника. Ми рекомендуємо купувати склади тільки від відомих компаній. Краще більше заплатити за облицювання і насолоджуватися її відмінними характеристиками протягом тривалого часу, ніж заощадити і перефарбовувати поверхню знову вже через кілька місяців.

На думку професіоналів, краще вибирати фарби наступних брендів:

  • marshall;
  • finncolor;
  • empils;
  • alpina;
  • dufa;
  • tikkurila;
  • beckers;
  • dulux;
  • sherwin-williams;
  • parker paint.

Склади цих брендів гарантовано зроблять оформляються поверхні привабливими, захистять їх від негативних впливів і будуть служити вам максимально довго.

підготовчі роботи — що потрібно зробити до фарбування?

Щоб якісно пофарбувати стіни, необхідно попередньо підготувати поверхню. Стіна повинна бути рівною, для цього її можна спочатку обклеїти шпалерами під фарбування або зашпаклювати нерівності і прогрунтувати. Водоемульсійні склади не можна наносити поверх побілки і масляної фарби. Якщо у вас саме цей випадок, то стару облицювання потрібно попередньо зняти до штукатурки, вирівняти стіну і тільки потім фарбувати.

Для демонтажу старої водоемульсіонки слід спочатку шпателем зчистити все, що вдасться, потім змочити старе покриття з усіх боків гарячою водою – змочуйте валик і кілька разів ретельно прокочуйте по поверхні. Потім залиште стіну на 5 хвилин, потім повторіть процедуру. Після 2-3 обробок гарячою водою фарба здувається і її легко можна буде очистити шпателем. Для видалення побілки ця технологія теж підходить, але краще використовувати не гарячу, а холодну воду.

Після видалення побілки необхідно ретельно просочити стіну розчином соди, щоб нейтралізувати залишилися частинки вапна.

Якщо потрібно прибрати зі стіни масляну фарбу, то можна скористатися спеціальними хімічними очисниками, але вони токсичні і дороги. Другий спосіб-використання дрилі або болгарки зі спеціальною насадкою – щіткою з металевим дротом. Цією насадкою потрібно зчищати фарбу на малих обертах інструменту.

На наступному етапі вам потрібно вирівняти стіну. Якщо ви використовуєте акрилову або силіконову облицювання, незначні тріщини можна залишати, обробка їх приховає, але всі інші дефекти доведеться усувати. Спочатку закрийте шпаклівкою всі виїмки і великі тріщини. Після закладення великих дефектів потрібно згладити незначні нерівності, а потім прогрунтувати стіни валиком.

Для кращої адгезії можна зашпаклювати стіни тонким шаром шпаклівки повністю. Так ви отримаєте максимально рівну однотонну поверхню, для обробки якої можна буде використовувати лакофарбові матеріали будь-якого кольору. Після висихання шпаклівки стіни повторно гарантують і тільки потім переходять до фарбування. Грунтовку потрібно підбирати з урахуванням типу використовуваної фарби, для акрилової водоемульсіонкі потрібна акрилова грунтовка, для силіконової – силіконова і т. Д.

правила обробки-колеруем фарбу і вибираємо валик

Водоемульсійна фарба має білий колір, проте за рахунок додавання в неї фарбувального пігменту можна отримати будь-який відтінок з ral палітри. Для додання матеріалу потрібного кольору можна замовити колерование в магазині, де його зроблять в спеціальних автоматичних пристроях, або окремо купити колір і додати його в водоемульсіонку самостійно.

Ми рекомендуємо користуватися автоматичним колерованием, так як при додаванні самостійно ви визначаєте відтінок на око, тому ви навряд чи зможете точно вирахувати потрібну кількість пігменту, плюс вам доведеться за один раз замішувати обсяг матеріалу, якого повинно вистачити на фарбування всіх поверхонь. Повторити раніше зроблений на око колір практично неможливо.

Для нанесення емалі можна використовувати валики різних типів. Найбільш поширені дешеві поролонові інструменти, їх можна купити в будь-якому магазині. Їх головний недолік полягає в тому, що вони вбирають багато фарби і на стіні через це можуть утворитися мікроскопічні бульбашки. Такі бульбашки можуть негативно позначитися на привабливості облицьованої поверхні – стіна може виглядати шорсткою і нерівною. Менше проблем виникає при використанні щільних поролонових валиків, але вони набагато рідше зустрічаються в магазинах.

Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

Велюрові валики набагато менш поширені, їх зазвичай доводиться шукати в спеціальних магазинах. Вони дозволяють наносити фарбу на поверхню максимально рівномірно. Недолік велюру в тому, що він погано вбирає рідину, тому на валику залишається дуже мало фарби, а значить, процедура фарбування може істотно затягнутися. Хоча цей недолік може стати перевагою при фарбуванні стелі.

Ворсисті валики-кращий вибір для фарбування поверхонь водоемульсіонкой своїми руками. На ринку зустрічаються такі валики з різною довжиною ворсу, яка визначає шар набирається і наноситься фарби. Якщо ви облицьовуєте добре зашпакльовані поверхні, то можна використовувати інструменти з будь – якою довжиною ворсу, єдине-не беріть самі «волохаті», при їх використанні фарба може розбризкуватися.

Ворсисті валики виготовляють з різних матеріалів. Найкращими вважаються інструменти з повсті та хутра, вони дорожче інших, але прослужать вам дуже довго. Доступні штучні матеріали набагато дешевше, але і зношуються значно швидше. Для водоемульсіонок підходить також поліамідний ворс, що дозволяє наносити фарбу без розлучень. Якщо вам потрібно пофарбувати емаллю бамбукові шпалери з неяскраво вираженою фактурою, то ми рекомендуємо використовувати для роботи ворсисті валики з натурального хутра або поліамідного волокна з довжиною ворсу від 6 до 14 мм.

грамотне нанесення облицювання-запорука привабливої поверхні

Коли всі необхідні матеріали придбані, а стіна підготовлена до роботи, ви можете приступати до найважливішого – фарбування поверхонь. Робота може здатися складною, тільки якщо вам раніше не доводилося працювати з фарбами, в дійсності з нею може впоратися будь-хто, хто здатний розібратися, за який кінець валика потрібно триматися.

Спочатку вам потрібно виставити межі поверхні, що фарбується – захистити плінтуса, лиштви та інші елементи інтер’єру від забруднення малярським скотчем. Налийте в малярський піддон готову до використання фарбу і приробити до валика ручку, щоб можна було наносити облицювання на всю стіну відразу від підлоги і до стелі.

Найкраще наносити фарбу від одного з кутів оформляється поверхні. Прокрасьте пензликом сам кут і частина прилеглої до нього стіни на відстані до 50 мм від кута. Далі візьміть валик, занурте його в фарбу, обпаліть і починайте роботу зверху, розгортаючи облицювання вниз. Прокрасьте суцільну смугу стіни, рухаючи валик тільки вгору і вниз. При нанесенні наступної смуги намагайтеся на 5-7 см заходити на вже пофарбовану поверхню, так ви уникнете появи погано профарбованих кордонів між смугами.

Ми рекомендуємо фарбувати швидко, адже водоемульсіонка починає застигати вже через 10-20 хвилин після нанесення. Не робіть перерв, на всю роботу ви витратите всього пару годин. Якщо ви ненадовго зупинитеся і одна зі смуг підсохне, цілком ймовірно, що її межа буде помітна навіть після повного висихання облицювання.

Фарбувати другий кут можна тільки після того, як до нього залишиться відстань, рівну ширині одного валика. Так ви зможете однією смугою завершити роботу над однією стіною і перейдете до наступної, поки кут ще не просохне. Для додання стіні яскравості і соковитості її потрібно покрити 2-3 шарами фарби. Кожен наступний шар можна наносити тільки після повного висихання попереднього.

вологостійкі фарби

Традиційною методикою обробки санвузла є його облицювання кахлем. Однак технологія ця досить витратна, та ще й вимагає певних навичок, так що часто новачки шукають, ніж пофарбувати стіни у ванній замість плитки.

Для обробки поверхонь, які практично зі стовідсотковою ймовірністю будуть контактувати з вологою, можна використовувати найрізноманітніші склади:

  1. водоемульсійна фарба з добавками, що захищають її від розмивання. Сама по собі водоемульсійна погано сприймає зволоження, так що ділянки, куди вода потрапить з гарантією, таким матеріалом обробляти не варто. А ось на питання про те, чи можна фарбувати водоемульсійними пігментами стіни, які не будуть безпосередньо контактувати з вологою, можна дати позитивну відповідь.
  2. масляна фарба-варіант, який сьогодні практично не використовується, а ось раніше він був одним з основних. Так, для неї характерна прийнятна вологостійкість, але при цьому вона повільно сохне, а при перепадах температури в приміщенні практично гарантовано почне відшаровуватися від основи .
  1. алкідна емаль-напевно, найкращий вибір в ситуаціях, коли пріоритетом є захист від намокання основи . Після полімеризації емалевий шар стає практично герметичним, і стіна набуває майже абсолютну вологостійкість. А ось якщо вам потрібна фарба без , то тут алкідні склади не підійдуть – навіть через кілька днів після нанесення своєрідний «аромат» буде відчуватися.
  2. вибираючи, якою фарбою краще фарбувати стіни у ванних кімнатах, фахівці найчастіше віддають перевагу акриловим (латексним) пігментів . В принципі, кращий варіант і правда знайти складно: акрил і акрилово-латексний комплекс відрізняються хорошою покриваністю і непоганий адгезією до будь-якої поверхні, вони не токсичні і легко наносяться на стіни. Вологостійкість акрилу цілком прийнятна: якщо не терти стіну губкою з миючим засобом і своєчасно видаляти вологі плями, то прослужить обробка не один рік.
  1. силіконова фарба для стін у ванній кімнаті-це ще одне дуже гідне рішення. Для силіконових складів характерна підвищена вологостійкість, і якби не ціна (потрібно визнати – чимала), то я б сміливо рекомендувати ці пігменти в якості універсального рішення.

миються покриття — в чому їх перевага?

Плитка і фарбування стін такій кімнаті, як ванна, виконують загальну функцію – крім декорування вони ще й захищають несучі поверхні від впливу вологи. Але в ряді випадків простий захисту недостатньо: там, куди краплі води потрапляє регулярно, потрібна саме миється фарба.

Між вологостійкими і миються пігментами варто провести чітку межу:

  1. вологостійкої називають фарбу, яка здатна без зміни зовнішнього вигляду та інших фізико-хімічних параметрів витримувати тривалий час в приміщенні з підвищеною вологістю. Якщо на неї періодично буде потрапляти вода – нічого страшного, але регулярне зволоження спровокує швидку деградацію фарбувального шару.
  1. на відміну від вологостійких фарб миються формують на підставі щільну плівку, яка не тільки не боїться вологи, але і активно протистоїть набухання, стирання і впливу хімічних засобів.
  2. іншими словами, будь-який миється склад є вологостійким, але не будь – яку вологостійку фарбу можна мити, тим більше-регулярно.

Якщо ж говорити про вибір пігменту саме для фарбування стін ванної кімнати своїми руками, то я б рекомендував зупинитися на акрилових складах з підвищеною вологостійкістю . Номінально вони не є миються, але при цьому дуже добре переносять різні впливи. Більш міцні матеріали потрібні будуть у виняткових випадках-наприклад, при фарбуванні приміщення з встановленою душовою кабінкою відкритого типу.

технологія фарбування

підготовка поверхонь

У цьому розділі я розповім, як пофарбувати своїми руками стіни у ванній кімнаті, забезпечивши декоративному шару достатній запас міцності і довговічності. Основна складність полягає в підготовці поверхонь, тому саме їй я і приділю максимум уваги.

Багато хто цікавиться, чи можна пофарбувати стіни поверх старої фарби. Єдиної думки з цього приводу серед майстрів немає, але з моєї точки зору, таке рішення – це невиправданий ризик.

Навіть якщо сьогодні здається, що старий оздоблювальний шар тримається непогано і не збирається відшаровуватися, то хто дасть гарантію, що він не вступить в реакцію з ґрунтовкою або фарбою і не відвалиться буквально через два-три місяці.

Ось чому в першу чергу нам потрібно розібратися, чим видалити фарбу зі стін. Я зазвичай дію так:

  1. для початку виконую механічну очистку-беру шпатель і з його допомогою зчищаю все, що зчищається. Дію досить інтенсивно, але обережно: бажано не пошкодити штукатурний шар, оскільки дефекти потім доведеться вирівнювати шпаклівкою.
  2. як правило, шпателем ніколи не виходить зняти всю фарбу, і доводиться вирішувати, як здерти залишки. Тут на допомогу приходить будівельний фен: нагріваю шар матеріалу, чекаю, поки він почне розм’якшуватися і видаляю за допомогою того ж шпателя.
  3. якщо немає, то на питання, як зняти фарбу зі стін у ванній, є і ще одна відповідь: хімічні змивки! купую флакон кошти, наношу його на пофарбовану ділянку, вичікую, поки компоненти вступлять в реакцію – і потім видаляю частково розчинену масу практично без зусиль.
  1. нарешті, якщо планується обшивка ванної гіпроком або повне перештукатурювання, то вирішуючи, як віддерти фарбу, можна не делікатничати: беремо болгарку з насадкою-крацовкой, включаємо її і зчищаємо все, що є на стінах, включаючи шпаклівку і частина штукатурки.

Пилу і сміття буде дуже багато, тому працюємо в окулярах і респіраторі.

  1. для початку виконується чорнове вирівнювання стін-або оштукатурювання, або обробка вологостійким гіпсокартоном. На цьому етапі я намагаюся отримати ідеально рівні площини з мінімальною кількістю дефектів .
  2. після висихання штукатурки виконую шпаклівку вологостійким складом. Також шпаклівкою потрібно обробити шви між гіпсокартонними плитами і місця кріплення обшивки до каркасу.
  1. висохлу шпаклівку обов’язково шліфую з використанням абразивних сіток. Спочатку затираю поверхню великим абразивом, а потім «доводжу» площині фінішної шкіркою з дрібним зерном. Чим менше нерівностей буде на площині – тим краще буде виглядати пофарбована стіна.

При шліфуванні утворюється велика кількість гіпсового пилу. Змішуючись з фарбою, вона погіршує її властивості, тому я віддаю перевагу обробити стіни пилососом для отримання найкращого результату.

  1. підготовка під фарбування закінчується ґрунтовкою. Для роботи використовую вологостійкий акриловий склад, який наношу мінімум в два шари. Щоб акрил встиг полимеризоваться, між підходамиРоблю паузу мінімум в 2-3 години (точний час підкаже інструкція до грунтувального складу).

Нарешті, нам необхідно подумати про захист від фарби всіх інших поверхонь. Для цього підлогу застилає газетами або поліетиленовою плівкою, а стелю по периметру обклеюємо малярським скотчем. Також варто закрити поліетиленом або щільною тканиною труби і сантехніку: як би акуратно ми не працювали, а краплі все одно будуть розлітатися.

Якщо наш дизайн-проект передбачає використання двох або більше кольорів, то межі між ними також варто відзначити малярським скотчем. Це, до речі, цілком розумне рішення і з чисто практичної точки зору: нижня частина стін забарвлюється миється пігментом більш темного відтінку, а верхня – просто вологостійкої світлою фарбою.

Фарбуємо стіни

Для фарбування стін у ванній нам будуть потрібні:

  • валик з телескопічною рукояткою (так звана вудка);
  • кілька пензликів різної форми для прокраски у важкодоступних місцях;
  • лоток для фарби;
  • рукавички;
  • респіратор;
  • захисні окуляри;
  • косинка на голову;
  • стелаж або козли — для високих приміщень;
  • ганчір’я і розчинник для видалення крапель фарби.

Забарвлення починається з підготовки пігменту:

  1. розкриваємо ємність з фарбою, і, якщо це не було зроблено раніше, додаємо в неї колір. Колеровочную рідина ретельно перемішуємо, домагаючись рівномірного фарбування і збігу кольору з еталонним зразком.

Можна брати попередньо заколеровані фарби, але я вважаю за краще працювати з білою основою: нічого складного в додаванні пігменту немає, зате економія виходить цілком відчутною.

  1. одночасно з колеровкой перевіряємо ємність на наявність нерозчинного осаду. Вся справа в тому, що акрилові, латексні та інші фарби при неправильному зберіганні можуть розшаровуватися, втрачаючи всі свої позитивні якості. Від осаду можна позбутися, процідивши фарбу через спеціальний фільтр або просто капроновий панчіх .
  2. безпосередньо перед роботою перемішуємо пігмент ще раз, щоб підвищити однорідність. Далі наливаємо невелику кількість складу в лоток і приступаємо до роботи.
  3. беремо валик, занурюємо його в фарбу і кілька разів прокочуємо по рифленій майданчику лотка для розподілу пігменту по ворсу.

Якщо відшліфувати стіни якісно у нас не вийшло, і дефекти видно навіть неозброєним оком, то перший шар можна нанести пензлем. Витрата буде більше, але більш товстий шар приховає частину нерівностей.

  1. спочатку фарбуємо кути і стики стін, а потім починаємо поступово обробляти площині, регулярно додаючи фарбу на валик.
  2. залишаємо перший шар сохнути, а після його висихання повторюємо забарвлення. Пігмент ретельно розтираємо по поверхні, намагаючись не залишати патьоків, але уникаємо і непрокрасов.
  1. зазвичай для досягнення потрібного результату досить двох шарів фарби. Якщо ж використовується світлий склад з низькою покриваністю, то для маскування підстави іноді доводиться наносити і три, і чотири шари .

Сушка приміщення

Щоб нанесений декоративний матеріал не почав відвалюватися від основи в перші тижні, потрібно забезпечити йому оптимальні умови полімеризації:

  • перше, і найважливіше-вентиляція . Рівень вологості у ванній зазвичай вище, ніж в іншій квартирі, тому в такому середовищі пігмент буде сохнути дуже довго. Прискорити процес можна забезпечивши ефективне видалення вологого повітря природним або примусовим шляхом.
  • далі-відсутність протягів. Якщо ми не зможемо виконати цю вимогу, то полімеризація пройде нерівномірно, і в плівці фарби виникнуть зони напруги, які рано чи пізно приведуть до утворення тріщин .
  • нарешті, важлива і постійна достатня температура. У ванній кімнаті потрібно забезпечити температурний режим на рівні + 20..+ 250с з мінімальними перепадами – тоді не буде ні відшарувань, ні лущення лакофарбового шару .

Висновок

Фарбування стін у ванній – це не таке і просте захід. Втім, шанси на успіх є, причому чималі: досить дотримуватися моїх порад, а також рекомендацій, наведених на відео в цій статті.

Мені здається, цієї інформації буде цілком достатньо для досягнення гідного результату, але якщо питання виникнуть, сміливо задавіть їх в коментарях: сподіваюся, зможу виявитися корисним!

[натисніть на фото
Для збільшення ]

Якщо ви вирішили змінити дизайн квартири і пофарбувати стіни в квартирі фарбою, то це чудове рішення, яке відкриває для вас простори дизайнерської думки. Але необхідно вирішити якою фарбою фарбувати стіни, адже виробники пропонують величезний асортимент фарб і кожен хвалить свою продукцію.

Питання, які необхідно собі задати перед покупкою фарби

Для початку необхідно вирішити для себе кілька питань. Яке приміщення ви хочете пофарбувати. Якщо це ванна або санвузол — то основним критерієм вибору тут буде стійкість до підвищеної вологості. Якщо це кухня-то зносостійкість, можливість частого миття. Якщо це дитяча або спальня — то паропроникність і екологічність фарби — основні критерії вибору. Потім потрібно подивитися тип стіни, визначитися з сумою яку ви хочете витратити на цей захід, і, мабуть, все. У магазині необхідно дивитися, щоб на банку з фарбою було написано — фарба для стін. Необхідно також враховувати ступінь підготовленості ваших стін до фарбування: матова фарба з ефектом шовку приховає недоліки стін не гірше шпалер, а глянцева тільки підкреслить дефекти.

Технології

Працюємо з олійною фарбою
Якщо вам належить працювати з олійною фарбою, то обов’язково скористайтеся корисними рекомендаціями, які дають професіонали з малярних робіт

Що вибрати, фарбу, лак, блакить?
Кінцевим фактором при виборі стане рівень вологості. Забарвлення віконних рам в різні кольори люди почали ще 2 століття тому

Видаляємо стару масляну фарбу: способи
Приступаючи до ремонту, багато хто стикається з вибором: зчистити стару фарбу або поверх неї провести реставрацію стелі або стін

Видалення старої фарби з віконних рам
Багатьом доводилося стикатися з проблемою видалення старої фарби з віконних рам. Це складне завдання, особливо, коли на дерево нанесено кілька товстих шарів емалі

Готуємо текстурну фарбу самостійно
Спочатку пісок додавали в фарбу для текстурної обробки стелі і для приховування дефектів гіпсокартону. Сьогодні ж текстурні фарби застосовуються і на стінах, і на стелі для додання їм унікального дизайну

Яку фарбу вибрати для фарбування бетонної підлоги?
Бетон-це матеріал, основною відмінною рисою якого є підвищена механічна міцність

Особливості нанесення гумової фарби: поради та рекомендації
Сьогодні різноманітність будівельних матеріалів таке, що рядовий покупець, який заходить в магазин, просто не дізнається багатьох назв

Фарбування стелі і стін — досить популярний і відносно простий спосіб зміни кольорової палітри інтер’єру і зорового сприйняття приміщення. Завдяки широкому вибору матеріалів та інструментів впоратися з цією роботою під силу навіть малярам-новачкам. Головне-грамотно підібрати фарбу, спосіб фарбування і дотримуватися технологічного процесу.

Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування

Сучасна фарба для стін і стель розширює можливості дизайнерів при створенні незвичайних дизайнерських проектів, недоступних до реалізації з іншими оздоблювальними матеріалами. Фарбування в інтер’єрі володіє істотними плюсами:

Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

  1. практичність в плані чистоти і гігієни — багато фарби добре переносять вологе прибирання.
  2. можливість без капітальних вкладень оновити інтер’єр приміщення-попередній шар лфм є непоганою основою для перефарбовування.
  3. багата колірна палітра фарб сприяє створенню ексклюзивних інтер’єрних рішень будь-якої стилістики.

Красиве покриття поверхні можливо отримати, застосовуючи лакофарбові матеріали належної якості. Тому до питання вибору фарби треба підійти з особливою педантичністю і відповідальність.

Фарбування стін і стель: фото інтер’єрів.

Водоемульсійна фарба

Особливу популярність при фарбуванні стін і стель в приміщенні придбала водоемульсійна фарба. Це обумовлено багатьма перевагами водно-дисперсійної емульсії:

  • фарба щільно лягати на оброблювану поверхню і практично не відшаровується;
  • дуже швидко сохне-досить пару годин;
  • стійкість до впливуПеремішується і тестується на невеликій ділянці стіни.

    Фарбування стелі

    Послідовність фарбування стелі валиком:

    1. виконати підготовку стін до фарбування стелі — кутові стики закрити малярським скотчем, вертикальні поверхні завісити поліетиленовою плівкою.
    2. частина фарби вилити в малярський лоток з отжимающей сіткою.
    3. валик занурити у фарбу, розкачати його по ребристій поверхні лотка.
    4. наносити фарбу смугами шириною 50 см внахлест один на одного.

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Правила нанесення фарби валиком:

    • фарбування починається з далекого від вхідних дверей кута;
    • фарбу слід наносити поперек шару грунтовки;
    • зазвичай наноситися не менше 2-х шарів фарби;
    • для фарбування не можна використовувати той же валик, що і для грунтовки;
    • у винятках, коли фарба наноситися в один шар, її треба розгортати уздовж кімнати — перпендикулярно до стіни, на якій знаходиться вікно.

    Важливо! при роботі з ве-фарбою не обов’язково чекати, коли просохне попередній шар. Можна відразу наносити наступний. Така техніка називається «мокрою».

    Особливості фарбування стелі пульверизатором:

    • оптимальна відстань від поверхні, що фарбується до сопла фарбопульта — 70 см;
    • під час розпилення пульверизатор не можна тримати на одному місці — загрожує утворенням патьоків;
    • розпилювач треба переміщати безперервно і плавно.

    Технологія фарбування стелі фарбопультом: відео

    Фарбування стін

    Фарбування стін виконується після фарбування стелі. Якщо стіни фарбуються в інший колір, треба по горизонтальній лінії, що межує з стельовими гантелями, закріпити малярський скотч.

    Порядок роботи:

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Важливо! косметичне фарбування стін і стелі треба проводити в світлий час доби, щоб дефекти і патьоки відразу можна було побачити і усунути. Розтушовувати фарбу слід в напрямку сонячних променів — від вікна вглиб приміщення

    Бордюри, окантовки та інші декоративні елементи фарбуються в останню чергу.

    Фарбування стін водоемульсійною фарбою

    Існує кілька способів фарбування стін, і один з них – метод пульверизації. Як показує практика, технологія фарбування стін за допомогою розпилення найбільш проста, а результат виходить більш акуратним. Та й з фінансової точки зору цей метод фарбування стін найбільш економічний. Незалежно від того, використовуєте ви емаль або водоемульсіонку, важливо дотримуватися правильну технологію процесу, і тоді результат виявиться на вищому рівні.

    Як і якою фарбою пофарбувати стіни, ви отримаєте рекомендації на цій сторінці.

    Фарбування стін дозволить захистити їх поверхні від впливів і пошкоджень і додасть їм естетичний вигляд. Перед тим як пофарбувати стіни фарбою, слід враховувати, що робота повинна починатися тільки на ідеально рівних поверхнях, в іншому випадку фарба швидше підкреслить, ніж приховає навіть невеликі вади.

    Якою фарбою пофарбувати стіни: емалі

    Зазвичай (якщо інше не передбачено виробником), технологія фарбування стін являє собою послідовне нанесення 2-3 шарів: основи, проміжного і поверхневого. Вони можуть виконуватися різними типами фарб. Склад для основи добре вбирається і виконує також функції грунтовки і захисту від вологи. Поверхневі фарби більш еластичні і надають стінам задані відтінок і текстуру.

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбоюФарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Якщо ви не знаєте, якою фарбою краще фарбувати стіни, то для внутрішніх робіт сміливо використовуйте різні емалі (масляні, алкідні, епоксидні, нітроцелюлозні та ін.). В основному всі ці типи фарб токсичні (працювати з ними бажано в добре провітрюваному приміщенні, в респіраторі), легкозаймисті і менш довговічні, але все одно продовжують використовуватися, так як добре лягають і швидко сохнуть.

    Крім того, вони дозволяють отримувати різні за фактурою стіни: матові, шорсткі, напівматові, шовковисті, напів-глянцеві, глянцеві. Напівматові і матові поверхні найбільш ефективно приховують нерівності, а фарби з глянцевим ефектом краще виглядають на бездоганно гладких стінах і завдяки високій відбивної здатності роблять кімнату більш світлою.

    Якою фарбою краще фарбувати стіни: водоемульсіонка

    Абсолютно рівні поверхні (наприклад, стіну, облицьовану гіпсокартоном) рекомендується фарбувати водно-дисперсійними фарбами (водоемульсіонкой). На відміну від більшості складів на розчинниках, водно-дисперсійні утворюють паропроникне покриття, яке як би «дихає», що благотворно позначається на мікрокліматі приміщення. Найчастіше вони застосовуються для фарбування стін, рельєфних шпалер (шпалер під фарбування) і стель в сухих (спальні, вітальні, офіси і т.п.) і вологих ( , ванні кімнати, і т. П.) приміщеннях.

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбоюФарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Велика частина всіх водно-дисперсійних фарб-це склади на основі акрилових сполучних (акрилові фарби). Вони добре зберігають колір, не жовтіють, стійкі до миття, прості в застосуванні і дозволяють створювати еластичні покриття, здатні приховати тріщини шириною до 0,5 мм.

    Водно-дисперсійні фарби випускаються, як правило, білого кольору. Для отримання потрібного відтінку в фарбу додають спеціальний колерующій склад (колір). Перед застосуванням водно-дисперсійна фарба не розбавляється водою. Як правильно фарбувати стіни фарбою на водній основі? на оброблювану поверхню водоемульсіонку наносять за допомогою валика, кисті або методом пульверизації (аерографом або фарбопультом).

    Як правильно фарбувати стіни фарбою

    При правильному виконанні робіт на пофарбованій поверхні не повинні бути помітні стики гіпсокартонних листів. Згідно з вимогами снип 3.04.01 — 87 «ізоляційні та оздоблювальні покриття»: «у місцях сполучення поверхонь, пофарбованих в різні кольори, викривлення ліній не повинні перевищувати для простої забарвлення 5 мм, для поліпшеної-2 мм (на 1м поверхні)». Крім того, пофарбовані поверхні після висихання повинні бути однорідними, без смуг, плям, патьоків, бризок, стирання (омелювання). Не допускаються просвічування з нижчих шарів фарби, відшарування, нерівності, зморшки, наявність видимих крупинок фарби, згустків плівки, слідів кисті, валика і тампона. Місцеві виправлення, що виділяються на загальному тлі (крім простого забарвлення), не повинні бути помітні на відстані 3 м від поверхні.

    Як правильно фарбувати стіни, щоб отримати рівномірно забарвлену поверхню? для отримання такого покриття фарба наноситься в три шари. Забарвлення першими двома шарами найкраще виробляти хутряним валиком з довгим ворсом, рясно змоченим фарбою. Завдяки цьому пофарбована поверхня не висихає занадто швидко, що дає можливість зробити шар більш рівним. Фінішне фарбування проводиться малярським валиком з ворсом середньої довжини. Для змочування валиків фарбою бажано використовувати плоский металевий ящик з поздовжніми стінками. У ящику встановлюють сито (сітку) з осередками розмірами 10-20 мм, по якому проводять змоченим у фарбі валиком, щоб усунути надлишки і рівномірно розподілити склад по всьому периметру валика. Можна придбати спеціальну кювету для фарби. Для усунення надлишків і рівномірного розподілу фарби вона має нахилену ребристу поверхню. На час невеликих перерв в роботі валик слід загортати в поліетилен, щоб уникнути засихання фарби на його «шубці». Черговий шар наноситься після повного висихання попереднього.

    Рада з фарбування стін щодо дотримання певної послідовності наступний: спочатку фарбують стелю і стельові плінтуси (молдинги, карнизи), і тільки потім стіни. Фарбу кладуть спочатку в одному напрямку і більш товстим шаром, а потім розтушовують в іншому. Ще одна рекомендація по фарбуванню стін: розтушовування ведеться у напрямку світлових променів, що падають з вікна. У тому випадку, якщо в приміщенні кілька вікон, то розтушовують фарбу по його довжині.

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбоюФарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Як видно на фото, фарбування стін з бордюром (смуга шириною 50-200 мм) ведеться від стелі і карниза. Потім триває по лінії, наміченої фарбою іншого кольору. Потім відводиться і забарвлюється безпосередньо бордюр. Частину, що залишилася стіни обробляють в останню чергу. Внизу бордюру можна провести фільонку шириною близько 10 мм. Вибір забарвлення, звичайно ж, залежить від смаку і фантазії, але бажано, щоб кольори бордюру і фільонки гармоніювали з кольором стін.

    Забарвлення методом пульверизації (розпилення) вважається одним з найшвидших, акуратних і економічних способів. Вона підходить для обробки об’єктів практично будь-якої форми, в тому числі таких, які важко піддаються фарбуванню за допомогою кисті або валика. За допомогою розпилення зручно фарбуватиПлоскі поверхні-двері, стіни, декоративні екрани, меблі — оскільки цей метод дозволяє отримати ідеально гладкий, тонкий шар фарби.

    Фарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбоюФарбування по старій фарбі та інших складних поверхнях. Вибір фарби для фарбування стін і стель: характеристики та особливості застосування фарбування стін емалевою фарбою

    Для покриття невеликих площ вам достатньо буде придбати повітряний розпилювач-аерограф, що представляє собою ємність, забезпечену системою підкачки і пульверизації. Більш досконалими і потужними є електричні фарбопульти. Вони дозволяють досягти високої продуктивності і гарантують якість.

    Фарбуючи поверхню стіни методом пульверизації, фарбу необхідно наносити швидкими, але плавними рухами з боку в бік, ні в якому разі не зупиняючись і не концентруючи струмінь в одній точці. Фарба, використовувана в даному випадку, менш густа, ніж та, що призначена для нанесення пензлем або валиком, тому при розпиленні занадто товстим шаром швидко утворюються краплі, що стікають вниз і порушують рівномірність забарвлення.

    Тепер, коли ви знаєте, як правильно пофарбувати стіни, можна приступати до роботу.