Зварювальний апарат інвертор: який краще для будинку і дачі? напруга холостого ходу. Цей процес виглядає таким чином.

125

Маючи приватний будинок або дачу, час від часу стикаєшся з необхідністю щось приварити. Кожен раз платити за послуги зварнику накладно, тим більше що багато роботи не вимагають особливої кваліфікації. Тоді виникає бажання придбати зварювальний апарат і навчитися їм варити самостійно. Найпростіше вчитися зварюванні на інверторних зварювальних апаратах. Вони управляються електронікою, завдяки чому мають кілька функцій, які значно полегшують життя початківцю зварнику. Ці агрегати дозволяють отримати якісний шов навіть без наявності великого досвіду. Тепер справа за малим: потрібно дізнатися, як вибрати зварювальний інвертор.

Як вибрати зварювальний інвертор для будинку або дачі, якщо марок налічуються десятки?

Зміст

про категорії та ціни

Всі інверторні зварювальні апарати ручного дугового зварювання, що працюють з плавляться електродами, позначаються mma умовно можна розділити на дві великі групи:

  • побутові — для періодичного використання і нескладних робіт. Якщо ви не плануєте масштабної будівництва, апарат вам потрібен буде раз в два-три місяці, щоб щось полагодити, підварити і т.д., то робочого ресурсу агрегатів цієї групи досить. Це найдешевші з інверторних сварочников. Коштують вони 3-5 тисяч рублів або близько того, випущені в китаї.
  • професійні-для щоденної багатогодинної роботи. Це варіант для тих, хто буде використовувати інвертор на виробництві або планує масштабне будівництво: побудувати дачу або будинок, зварити металевий паркан і сходи. Вартість цих агрегатів близько 300-400$.

Є ще проміжний клас-напівпрофесійні. За характеристиками і ціною вони знаходяться приблизно посередині. Це хороший вибір для тих, хто любить щось майструвати, а ще любить хороший інструмент. Всі градації дуже умовні, але якщо ви скажете продавцеві про те, якого класу хочете мати апарат, він вас зрозуміє і запропонує кілька варіантів.

Асортимент навіть в звичайному будівельному магазині може поставити в глухий кут, а в спеціалізованому….

Є ще універсальні або комбіновані зварювальні інвертори. Вони можуть варити в декількох режимах, один з яких зазвичай — ручне електродугове зварювання. Ці агрегати відносяться до класу професійних, зручні своєю універсальністю — деякі можуть працювати і як різак, а також варити в середовищі інертних газів, що дозволяє без проблем і нержавійку. Це обладнання стане в нагоді, якщо у вас є ще й машина — зможете робити ремонт самостійно, а також варити всяку «дрібниця» по господарству.

визначаємося з характеристиками

Вибрати цінову категорію-це добре, але потрібно ще й технічні характеристики підібрати. Спочатку визначимося з електроживленням. Якщо ви вибираєте агрегат для приватного використання в будинку або на дачі, швидше за все, вас більше влаштує живлення від мережі 220 в.зварювальні інвертори є і від 380 в, але навряд чи вдома у кого-то є такі джерела. А якщо є — вибирайте трифазні інвертори. Їх набагато менше, але вони теж є.

Зварювальний струм

Як вибрати зварювальний інвертор за технічними характеристиками? у цій справі виходять з тих виробів і їх товщини, з якими ви плануєте працювати. В першу чергу вибирають максимальний зварювальний струм, який може видати агрегат. Позначається imax, одиниця виміру-ампери.

Є досить чітка залежність між товщиною металу, з яким ви хочете працювати, і струмом, який потрібен буде для зварювання. Ця залежність представлена в таблиці.

діаметр електродів, мм товщина металу, мм зварювальний струм, ампери 1,5 мм 1,2 — 2,0 мм 30 — 75 а 2,0 мм 1,5 — 3,0 мм 40 — 100 а 2,5 мм 1,5 — 5,0 мм 50 — 120 а 3,0 мм 2,0-12,0 мм 100-150 а 4,0 мм 4,0-20, мм
120 — 200 а 5,0 мм 10 — 40 мм 170 — 270 а

Якщо ви збираєтеся варити чорний метал (куточки, швелера і т.д.) товщиною не більше 1 см, вам достатньо щоб інвертор міг видавати 160-180 ампер. Якщо хоча б час від часу, працювати доведеться з більшою товщиною, потрібен струм до 200 ампер. Листи заліза товщі 2 см в побуті ніде не використовуються, так що 220-250 ампер для будинку або дачі явний перебір. Навряд чи варто переплачувати за непотрібну потужність, краще тоді гроші витратити на придбання агрегату вище класом (або на , без якої починаючому зварнику буде важко).

Мінімальний струм imin потрібен при . Якщо вам потрібно буде варити сталь або нержавійку товщиною до 2 мм, вам потрібно буде гріти зварювані деталі якомога менше. Тут і знадобиться мінімальний струм. Як правило нижня межа регулювання 10 а, але є агрегати, на яких менше 30-40 а не виставиш. Вони хороші для тих випадків, якщо для «тонких» операцій у вас є спеціальне обладнання (наприклад, зварювальний напівавтомат).

Важлива також організація регулювання сили струму. Вона може бути ступінчастою або плавною. Плавне регулювання краще — вона дозволяє точніше підібрати режим роботи для кожного металу і електрода.

напруга холостого ходу

Ця характеристика вимірюється на включеному обладнанні без навантаження. Позначається як uxx, одиниця виміру-вольти (в). Вона визначає, наскільки легко буде запалюватися зварна дуга і наскільки дуга буде стабільна. Діапазон значень-40-90 в. Чим вище заявлено напруга холостого ходу, тим легше буде йти зварювання.

напруга живлення

Як вже говорили, велика частина інверторів працює від мережі 220 в.але на російських мережах більш-менш стабільна напруга підтримується тільки у великих містах. У сільській місцевості напруга в 190 в — це вже добре. Але інверторні зварювальні апарати тим і хороші, що вони невимогливі до напруги живлення. Вони спокійно варять при 180-190 в, а деякі моделі і при 150 в можуть «тягнути» електрод 3 мм діаметром.

Якщо у вас в селищі напруга низька, зверніть увагу на цей показник. Він прописується зазвичай просто як «напруга» і через тире проставляють мінімальне і максимальне значення: наприклад 150-245 в.іноді можна побачити такий запис: 220 в +10%, -30%. Це означає, що нормально апарат буде варити, якщо напруга живлення буде знаходиться в межах від 154 в до 244 в (220 в — 30% = 154 в, і 220 в + 10% = 244 в).

режим роботи на максимальному струмі

Якщо працювати вам доводиться на максимально можливому струмі, то агрегату доведеться давати час охолонути. Тобто, якийсь час варіть, якийсь час відпочиваєте. Ці проміжки вважаються на 10 хвилин, позначається в технічних даних як «пв на максимальному струмі», вимірюються у відсотках — %.

Наприклад, якщо в характеристиці варто пв на максимальному струмі 40%, це означає, що з 10 хвилин 4 ви можете варити, а 6 будете чекати, поки апарат охолоне. Нормальними характеристиками вважаються хоча-б 50-60%, хорошими-70% і вище.

Врахуйте, що ця вимога стосується тільки максимального струму, або близького до нього. На середніх або низьких токах необхідності в примусових зупинках немає. Вам все одно доведеться час від часу міняти електроди або положення, рухати деталь. Так що паузи будуть.

Ось і всі технічні параметри, які потрібні. Тепер ви знаєте, як вибрати зварювальний інвертор за характеристиками. Але і це ще не все. Є ще й додаткові функції. Для новачків вони можуть бути дуже корисні. А ще на вибір можуть вплинути деякі експлуатаційні моменти.

додаткові функції інверторних зварювальних апаратів

Наявність або відсутність сервісних функцій не критично, але сильно полегшує життя, особливо новачкові. Набір їх зазвичай стандартний:

  • «гарячий старт » hot start-впливає на розпал дуги. При розпалі подається додатковий імпульс, який дозволяє легко почати зварювання.
  • «форсаж дуги » — arc force-при різкому наближенні до металу автоматично збільшується сила зварювального струму. Це не дає електроду залипнути.
  • «антизалипание» — anti stick-відключає живлення при залипанні електрода, включає після його відриву. Зручна функція, особливо вона актуальна для початківців зварників.

Є ще деякі корисні функції. Наприклад, індикація і автоматичне відключення при перегріванні. Це корисне доповнення-не завжди можна встежити за часом, або індикатором перегріву. Автоматичне відключення рятує від перегорання і дорогого ремонту.

Зверніть увагу на комплектацію: крім зварювального апарату зазвичай йде кабель пританія (іноді він знімний, іноді стаціонарний), два зварювальних кабелю — один з затискачем для кріплення на деталь, другий — з утримувачем електрода. Краще, якщо кабелі легкі, гнучкі і довгі. Але така розкіш є далеко не завжди. Найчастіше робочі кабелі мають довжину близько 2 метрів, що не завжди зручно. Розглядаючи кабелі, зверніть увагу на те, як вониЗакладені, припаяні (краще) або затиснуті/завальцьовані.

Зверніть увагу на наявність гарантійного терміну, а також на те, наскільки близько до вашого будинку/дачі розташований найближчий сервісний центр. Відсутність сервісної мережі-тривожний знак. Це означає, що навіть при гарантійній поломці ремонтувати ви його будете самі, за гроші. Не будете ж ви відправляти на ремонт апарат через половину нашої немаленької країни…

як вибрати виробника зварювального інвертора

Тепер ви знаєте, як вибрати зварювальний інвертор за технічними характеристиками. Залишається найскладніше завдання: вибрати марку апарату, а вірніше, виробника.

китайські зварювальні апарати або?

У категорії побутових зварювальних інверторів практично всі агрегати родом з китаю. Є зовсім невідомі нікому марки, є працюють роками і заробили певний авторитет. Відомі китайські марки-це, як правило, обладнання, що випускається солідними заводами, оснащеними сучасним обладнанням.

«господарями» бренду бувають європейці, американці і навіть росіяни, а виробничі потужності розміщені в китаї. Ця схема вже давно відпрацьована і добре відома. Тому останнім часом в описах апаратів з’явилося навіть два рядки:» батьківщина бренду «і»країна виробник». Назвати ці інвертори «китайськими» начебто, і не зовсім правильно, але зроблені то вони там. Загалом, вирішувати вам.

Відомі на ринку китайські інверторні зварювальні апарати мають не найнижчі ціни. Зате вони перевірені, і у більшої частини є мережа сервісних майстерень або договір на ремонт з якоюсь з аналогічних служб. Ось кілька таких марок, які мають в основному, непогані відгуки:

    • зварювальні інвертори fubag( фубаг), батьківщина бренду — німеччина, виробник — китай або франція. Серію in збирають у франції, а серію ir в китаї. Допустиме відхилення в живлячій напрузі 220 в +/- 15% (190 — 250 в).
      • серія сварочников fubag in може працювати в mma і tig режимі (зварювання в аргонової середовищі, для режиму тіг потрібен спеціальний комплект обладнання — купується додатково). Ціна від 11,8 тис рублів за апарат потужністю 16 ампер, до 18 тис руб.за потужність 220 ампер.
      • серія инверторнызх зварювальних апаратів ir-це тільки зварювання mma, є функції «антизалипание»і «гарячий старт». Ціна від 7 тис. Руб. За 160 амперний і до 9,5 тис.руб за 220 ампер.

    • ще один представник російських інверторів, що випускаються в китаї-інверторні зварювальні апарати»кедр».
      • серія «кедр mma» — працюють тільки з електродами, що плавляться. Є функція» гарячий старт «і»антизалипання». Ціни від 7,5 тис. Руб. За самі малопотужні (170 ампер) і до 9,5 тис. Руб. За агрегат потужністю 220 ампер.
      • серія «кедр arc» агрегати професійної серії, в них присутня ще функція стабілізації дуги, ціна від 10,5 тис.руб за агрегат потужністю 160 ампер, і до 28 тис. Руб за 400 амперний агрегат.

    • зварювальні інверторні апарати»интерскол». Це ще один бренд родом з росії, що випускає апаратуру в китаї. Особливість комплектації: вилка підключення до електромережі не входить в комплект. Заявлено, що працює апарат при живленні від 140 до 240 в. Є дві лінійки:
      • «интерскол иса, для mma (ручного електродугового зварювання плавким електродом). Ціни від 6,5 тис. Руб. За апарат видає 160 ампер, до 10 тис.руб. За потужність 250 ампер.
      • серія інтерсокл ісп-крім зварювання мма може працювати в режимі mig / mag (в середовищі інертних або захисних газів). Ціна за ісп 160 ампер — 19 тис. Рублів, за ісп 200 ампер — 21 тис. Руб.

  • зварювальні інвертори foxweld (»фоксвелд») — китайського виробництва. Непогані характеристики, широкий вибір. Є кілька лінійок бюджетних сварочников для дачі, що працюють на зниженій напрузі.
    • foxweld дачник-ціна від 7,2 тис рублів за агрегат потужністю 160 а.цифровий дисплей з великими цифрами полегшує сприйняття інформації. Напруга живлення — 180-240 в, правда не найкращі показники роботи на максимальному струмі: пв 40%. Напруга холостого ходу 56 в.
    • foxweld корунд — при загальних аналогічних характеристиках має кращу вольт-амперну характеристику: напруга холостого ходу 78 в.
    • foxweld майстер може працювати з комплектом аргоннодугового зварювання. Пв на максимальному струмі ще нижче: 35%. Є функції «гарячого старту» і «антизалипания», форсаж дуги.

російські зварювальні інвертори

Зварювальних апаратів, які виробляються в росії, небагато. Кілька років тому з’явилися інвертори «торус», які відповідають заявленим характеристикам і дають стабільну дугу. Що радує — тривала гарантія — 3 роки. Такий термін зустрічається дуже нечасто, так що це вже вселяє надію на те, що працювати все повинно добре. Лінійок дві:

  • побутові апарати » торус» — 165 , 175, 200, 210 (це потужність в амперах). Ціна від 13 тис. Руб. За 165 амперну модель до 15 тис руб.за більш потужні — 200-210 ампер, пв на максимальному струмі 60%.
  • професійна лінійка торус 235 прима, 250 екстра, торус 255 профі (від 17,3 тис.руб до 20,5 тис. Руб), пв на максимальному струмі 80%.

Заявлене напруга живлення 165-242 в. Зверніть увагу, зварювальні кабелі не входять в базову комплектацію. Їх потрібно купувати окремо.

Випробування зварювального інверторного апарату торус 250 дивіться на цьому відео.

Випускають в росії і інверторні сварочники inforce. Вони відносяться до категорії професійних, є всього дві моделі на 200 і 250 ампер. Працювати можуть як в режимі mma так і tig (пальник і балони з газом купуються окремо). Регулювання струму плавне — від 50 до 200/250 ампер, співвідношення роботи/відпочинку на максимальному струмі — 60%. Ціна інверторів inforce 16-21 тис, рублів.

У нижньому новгороді на підприємстві «електроінтел» випускають інверторні зварювальні апарати neon (неон). Ця техніка розроблена для роботи в суворих умовах: нормально варить при температурі від -40°с до +40°с.апарати універсальні — працюю теж як в режимі ручного електродугового зварювання, так і в режимі tig. Для апаратів такого типу ціна дуже навіть невисока. Наприклад, зварювальний інвертор neon (неон) вд 160 коштує 9,7 тис.руб. Друга модифікація, яка може підійти для побутового використання (для будівництва, наприклад) це neon вд 180 продається за ціною 12,5 тис. Рублів. Апарати мають всі сервісні функції і багатоплатну структуру (більш ремонтопридатні, ніж одноплатні аналоги). Співвідношення роботи / відпочинку пв на максимальному струмі-80% (вимірювалося при температурі +40°c).

Для того щоб забезпечити нормальну якість зварювання, попередньо потрібно визначити, можливості якого інверторного зварювального апарату краще підійдуть для виконання необхідної роботи. Для цього недостатньо просто зайти в магазин і запитати: як правильно вибрати інверторний зварювальний апарат? так як продавець магазину не знає ні того, який вид робіт належить виконувати, ні наскільки частим буде процес зварювання, ні, тим більше, який рівень майстерності має зварювальник.

Досвідчені зварювальники кажуть, що кращий зварювальний апарат необхідно вибирати індивідуально. А якщо досвіду не вистачає, то краще скористатися порадою досвідчених майстрів.

Що таке зварювальний інверторний апарат?

як всі знають, зварювання-це процес, за допомогою якого кілька металевих частин з’єднуються в одне ціле. Щоб зробити зварювання, використовують зварювальний апарат-пристрій , який оснащений електричною дугою, за допомогою електроструму нагріває і плавить метал.

До зварюваної деталі струм проводиться через спеціальний дріт — електрод. Джерело живлення електричної дуги відрізняється по виду. Одним з джерел живлення і є інверторний зварювальний апарат, основна відмінність якого, від простого зварювального обладнання, полягає у використанні високочастотного струму.

За рахунок високої продуктивності, інвертор є основним пристроєм для розробок нових видів обладнання для зварювання. На ринку сьогодні можна побачити зварювальний інверторний напівавтомат . При цьому в інших видах зварювальних пристроїв джерелом живлення є випрямляч або трансформатор. Інверторний напівавтомат може забезпечити часткову механізацію процесу зварювання-в цьому основну роль відіграють плавляться електроди, що подають електродний дріт в зварювальну зону. Всі інші зварювальні роботи виконуються вручну.

Крім джерела живлення, в інверторний зварювальний апарат також входить:

  • понижуючий трансформатор;
  • пристрій, який управляє струмом і забезпечує подачу дроту (плавляться електроди);
  • затиск;
  • Ідея бізнесу: як відкрити кулінарні курси для початківців

    Перед тим, як почнемо

    Визначитеся, з якою метою ви створюєте курси. Існує маса напрямків, охопити все неможливо. Ви можете вибрати уроки:

    • для молодих господинь;
    • дитячі заняття з оформлення страв, приготування бутербродів або випічці;
    • курси з вивчення особливостей національних кулінарних традицій;
    • майстер-класи від відомих шеф-кухарів.

    Вивчіть попит. Він безпосередньо залежить від розміру населеного пункту. У мегаполісі знайдуться клієнти на будь-який з напрямків. У маленькому містечку вибір невеликий, і доведеться починати з найбільш затребуваних тем.

    Основні ризики

    Приватних курсів для початківців кулінарів небагато, але вам доведеться конкурувати з професійними державними та комерційними навчальними закладами. На відміну від цих установ, ваш напрямок-новий і слабо відомий російському споживачеві.
    На полицях книжкових магазинів ви побачите масу посібників з кулінарії, дізнатися цікаві рецепти і ази готування можна з численних жіночих журналів, спеціальних рубрик в газетах. По телевізору йдуть популярні шоу від відомих шеф-кухарів, мережа інтернет наповнена різними варіантами рецептів і порадами від досвідчених господинь. Конкурувати з цим дуже складно. Вам доведеться популяризувати свою пропозицію і шукати ефективні рекламні прийоми для залучення клієнтів.

    Розташування

    Ідеальний варіант – приміщення ресторану або кафе. Їх кухня вже пристосована для проведення курсів. Якщо ви не є власником подібного закладу, можна орендувати приміщення збанкрутілої їдальні або домовитися з господарем діючого ресторану про проведення занять по певних днях і годинах. Це самий мало витратний варіант, але доведеться підлаштовуватися під графік роботи закладу. Як правило, найактивніші дні і години в роботі кафе збігаються і з найзручнішим часом для бажаючих вивчати ази кулінарії. Це вечір і вихідні дні. Також, ви не зможете збільшити кількість занять.
    Швидше за все, вам доведеться шукати приміщення непрацюючої їдальні або кафе або орендувати непристосовані площі і робити в них ремонт. Вибирайте приміщення з необхідними комунікаціями – вентиляція, каналізація, електромережа, що дозволяє підключити кухонне обладнання. Стіни і підлоги повинні бути покриті керамічною плиткою. Вишуканий дизайн не потрібен-важливі зручність і охайність.
    Шукайте будівлі, розташовані ближче до центральних вулиць. У невеликому місті оренда коштує не дорого. Для мегаполісу з високими цінами підійдуть і спальні, густонаселені райони.

    Обладнання

    Для курсів початківців кулінарів необхідний повний комплект кухонного начиння:
    — посуд;
    — ножа;
    — обробна дошка.
    Мінімальний комплект меблів:
    — робочі столи;
    — полиці для зберігання продуктів і прянощів;
    — стілець;
    — стійкий.
    Обладнання стандартне:
    — плита;
    — холодильник;
    -витяжка.
    Якщо ремонт непристосованого приміщення на велику суму не потягне, то придбання повного комплекту обладнання вимагає значного стартового капіталу. Мінімум-400 000 рублів, це можливо при покупці речей, що були у вжитку.

    Кадри

    Найскладніше завдання – пошук викладачів. Вони повинні бути кваліфікованими кухарями і кондитерами з солідним досвідом роботи. Але також ці люди повинні вміти спілкуватися з різними категоріями учнів, володіти викладацьким талантом і здатністю цікаво підносити матеріал про технологію приготування різних страв. Викладач на платних курсах повинен бути артистом. Чи побажають клієнти прийти на ваші курси знову і порекомендувати їх своїм знайомим, в першу чергу залежить від захопливості викладу і великої кількості професійних секретів, про які неможливо дізнатися з загальнодоступних книг з кулінарії. Знайти людей, що поєднують перераховані вище якості, непросто.
    У мегаполісі з великою кількістю шикарних ресторанів і блискучих кухарів проблема пошуку зводиться лише до питання оплати. Зірка ресторанного бізнесу приваблює клієнтів, готових заплатити будь-які гроші за можливість прослухати майстер-клас від знаменитості. У маленьких містечках справи йдуть складніше. Можливо, вам доведеться готувати кадри самостійно, оплачуючи талановитим кухарям спеціальні курси. Варто звернути увагу на викладачів професійних навчальних закладів. Там нерідко працюють відмінні педагоги, яких надихне можливість отримати солідну надбавку до офіційної зарплати і шанс вийти за рамки програми.

    Документи та ліцензії

    Для офіційного оформлення кулінарних курсів для початківців можна вибрати одну з форм реєстрації.

    Недержавна освітня установа
    Для цієї форми характерні спрощена система оподаткування в розмірі 6% від чистого прибутку, необхідність реєструвати тов і отримати обов’язкову ліцензію від департаменту освіти. Для цього слід підготувати і подати пакет документів:
    — заява від засновника.
    — завірена копія свідоцтва про реєстрацію тов.
    — установчі документи, відомості про засновників, статут.
    — довідка про постановку на облік в податковій і оквд.
    — довідка про взяття на облік у позабюджетних фондах.
    — повні відомості про викладачів (копії паспортів і документів про освіту).
    — програми навчання.
    — відомості про приміщення та довідки про дозвіл на роботу від пожежної охорони та сес.
    — відомості про наявність навчальної літератури по кожній з програм і необхідного матеріально-технічного забезпечення.
    Спеціальна комісія розглядає всі документи протягом місяця. Ця форма реєстрації необхідна, якщо ви плануєте працювати з розмахом і надавати своїм слухачам офіційні сертифікати про проходження курсу. Якщо ж ваші амбіції не настільки великі, або ви плануєте протестувати бізнес-ідею, рекомендується другий варіант.

    Розвиваючий центр
    Згідно із законами про освіту, іп має право на надання педагогічних послуг. Але в разі відкриття розвиваючого центру ліцензія не потрібна. Вибравши таку назву, ви можете створити курси в якості іп. Коди квед:
    92.51-установа клубного типу;
    93.05-персональні послуги.
    Для цієї форми реєстрації передбачений варіант ссо (15% від загальної і 7% від чистого прибутку), що зводить клопоти і витрати на ведення бухгалтерії до мінімуму. Необхідно відкрити рахунок в банку.
    Враховуючи те, що ви маєте справу з продуктами і кухонним обладнанням, необхідно укласти договір на послуги вивезення сміття. Дозволи від пожежної охорони і сес потрібні, але в ситуації з розвиваючим центром вони незначні.
    Ця форма організації курсів не передбачає видачу офіційних документів про закінчення навчання, але передбачає мінімум клопоту і максимум свободи дій.

    Маркетинг

    Рекламні прийоми залежать від обраного напрямку і масштабу діяльності. При наявності достатнього стартового капіталу використовуйте змі. Якщо бюджет обмежений, створіть сайт школи і не економте на його популяризації. Працює і зовнішня реклама-барвисті афіші, банери.
    Велику роль зіграє ефектне відкриття ваших курсів-вишукані страви та оригінальне оформлення, інформативні буклети про заплановані програми навчання та викладачів. Запросіть на цей захід журналістів, популярних людей, блогерів. Їх відгуки в соціальних мережах викличуть великий інтерес до ваших курсів.

    Прибутковість

    Визначити рентабельність курсів кулінарії без конкретних вихідних даних неможливо. Тут все залежить від наявності або відсутності пристосованого приміщення і обраного вами напрямку. Можна лише визначити приблизні доходи.
    Заняття повинні проводитися не менше 3-х разів на тиждень. Тривалість одного уроку — 3-4 години. Все залежить від часу приготування конкретного блюда і стилю викладання кожного з майстрів. Чисельність групи не повинна перевищувати 7-и осіб. Так педагог зможе приділити увагу кожному з учнів. Можливі індивідуальні заняття або з виїздом додому. У цьому випадку вартість уроків вище.
    Загальний дохід повинен покривати всі витрати і приносити чистий прибуток. Мінімум-40 000 рублів для маленького міста і 100 000 рублів для великого. На цей рівень бажано вийти через 3-4 місяці.

    Резюме

    Кулінарні курси для початківців-цікавий і новий напрямок. Прогнозувати прибутковість дуже важко-все залежить від маркетингу і викладачів. Творчий підхід і гнучка цінова політика допоможуть створити успішний бізнес і вийти на гідні прибутки.

    Працювати або на одному, або на іншому напрузі.

    Зварювальний апарат на 380 в може бути однофазним і трифазним. Останні забезпечують більш якісну зварювання, але надають досить високе навантаження на електромережу. Тому використання такого обладнання має свої обмеження.

    Враховуйте тип електродів і максимальну товщину одержуваного шва. Як правило, в побуті практично не доводиться працювати з металами товщі 0,5 см. В даному випадку буде досить агрегату з вихідним струмом до 160 а. У побуті найчастіше використовуються електроди діаметром до 4 мм.

    Зварювальні апарати бувають декількох типів. Потрібно вивчити особливості кожного з них, щоб зробити правильний вибір.

    Повернутися до змісту

    Переваги та недоліки зварювальних інверторів

    Це найбільш сучасні і перспективні агрегати. У подібному зварювальному апараті електрику неодноразово змінює свої властивості. Спочатку струм проходить через напівпровідник і випрямляється, після цього він згладжується під впливом спеціального фільтра.

    Відбувається перетворення постійного струму в змінний, з підвищенням його частоти. Далі струм переходить в міні-трансформатор. Там відбувається зниження його напруги і збільшення сили струму. Потім струм піддається впливу високочастотного фільтра і випрямляча. Щоб утворилася дуга, здійснюється подача постійного струму на електроди.

    Головною перевагою зварювального апарату інверторного типу є те, що він збільшує частоту струму. Це властивість дозволило істотно зменшити габарити і масу агрегату. Однак на цьому переваги інверторів не закінчуються. Серед них можна відзначити наступне:

    • дуже високий коефіцієнт корисної дії: енергетичні втрати істотно знижуються, інвертор може працювати від звичайної домашньої розетки;
    • тривала робота без відпочинку;
    • широкий діапазон сили струму, що дозволяє працювати з безліччю різних електродів, в тому числі і надтонких;
    • можливість плавного регулювання напруги та струму;
    • робота контролюється за допомогою мікропроцесорів і керуючих схем, це забезпечує максимальну стабільність роботи;
    • такі апарати оснащуються системами захисту від стрибків напруги;
    • можливість отримання високоякісного зварного шва. Розбризкування розплаву мінімально;
    • підвищена безпека.

    Але і недоліки теж є, а саме:

    1. зварювальні інвертори коштують досить дорого. Ремонт і обслуговування теж не з дешевих. Наприклад, якщо зламається блок силових транзисторів, ремонт обійдеться в 30%, а то і в усі 50% нового агрегату.
    2. такі апарати погано переносять проникнення в їх корпус пилу, а під час роботи вона затягується охолоджуючими кулерами. Через попадання металевого пилу струм може замкнути. Щоб цього не сталося, зварювальний апарат доведеться часто очищати м’якою щіткою або продувати повітрям, особливо якщо він використовується на виробництві або будівельному майданчику.
    3. електроніка таких апаратів дуже чутлива до низьких температур і вологи, а також до їх перепадів. У зимовий період з’являються певні труднощі з роботою. Потрібно забезпечити відповідні умови зберігання (холодний підвал, гараж і т.п. Не підійдуть).
    4. під час роботи апарату можуть створюватися перешкоди в основній мережі.

    Зварювальний інвертор-це найкраще рішення для початківця майстра.

    Працювати з таким апаратом нескладно, і якщо раніше ви не мали подібного досвіду, ви все одно швидко навчитеся. Підійде він і для досвідченого зварника. В даному випадку проявляться всі сильні сторони інвертора.

    Компактні габарити і невелика вага такого зварювального апарату забезпечують високу мобільність. Якщо на об’єкті доводиться часто переміщатися, інвертор просто незамінний. Однак за функціональні переваги, компактність, велика кількість електроніки та інше доводиться платити.

    Повернутися до змісту

    Особливості зварювальних трансформаторів

    В даний час це найбільш поширений тип апаратів для зварювання. Подібні агрегати відносно недорогі, невибагливі і надійні. Вони мають досить просту конструкцію.

    Електрична енергія в такому агрегаті перетворюється за допомогою потужного силового трансформатора. У складеному сердечнику відбувається підготовка струму шляхом механічного регулювання магнітного потоку.

    Первинна обмотка живиться від мережі, сердечник намагнічується, на вторинній обмотці індукується змінний струм підвищеної сили і зниженої напруги. Чим менше буде витків на котушках вторинної обмотки, тим більше буде сила струму і менше напруга. Силу струму можна регулювати, але тільки механічно. Для цього вторинна обмотка переміщається на сердечнику. Якщо її наблизити, силові характеристики зростуть.

    Схема приєднання до мережі зварювального апарату: 1-мережа живлення, 2 — трансформатор, 3 — другий провід вторинної обмотки, 4 — труба, 5 — тримач, 6 — електрод, 7 — перший провід вторинної обмотки, 8 — другий провід регулятора, 9 — захисне заземлення, 10 — регулятор,11 — висновок від первинної обмотки трансформатора, 12-рубильник.

    Головні переваги трансформатора:

    • порівняно низька вартість (до 3 разів менше інверторних апаратів з аналогічними характеристиками);
    • простота конструкції, експлуатації, ремонту та обслуговування;
    • висока надійність (відсутні примхливі електронні елементи).

    Головні недоліки:

    • великі розміри і солідна вага;
    • важко домогтися шва високої якості;
    • складно утримувати дугу, особливо якщо немає досвіду роботи зі зварюванням;
    • відносно низький коефіцієнт корисної дії (до 80%) – апарат споживає велику кількість енергії, так що його не можна підключати до внутрішньобудинкової електромережі.

    Завдяки своїй доступній вартості трансформатори набули широкого поширення навіть на виробництві. Якщо агрегат планується використовувати в домашніх умовах, немає особливих вимог до якості зварювальних швів і мобільності, слід віддати вибір на користь зварювального трансформатора.

    Повернутися до змісту

    Основні характеристики зварювальних випрямлячів

    У таких зварювальних апаратів багато подібностей зі зварювальними трансформаторами. У них не відбувається зміни частоти струму. Він індукується на обмотках силового трансформатора. При цьому знижується напруга. Після перетворення струм проходить через блок випрямлячів (селенових або кремнієвих). В результаті на електроди подається постійний струм. Це дозволяє отримати дуже стійку електричну дугу, без відчутних переривань і стрибків.

    Такі зварювальні апарати мають досить складну конструкцію. У більшості випадків виникає необхідність в організації примусового охолодження за допомогою вентиляторів. Дані пристрої зазвичай оснащуються додатковими дроселями. Це дає можливість отримання необхідних характеристик вихідного струму.

    У комплекті з випрямлячами може йти різна апаратура: пускорегулююча, вимірювальна, захисна. Дуже важливо враховувати струмовий і температурну стабільність. Для цього зварювальні випрямлячі комплектуються вітровими реле, плавкими запобіжниками, термостатами, автоматами. Найбільшого поширення набули трифазні випрямлячі.

    Серед очевидних переваг можна відзначити:

    • можливість отримання шва найвищої якості;
    • простоту підтримки дуги, що дозволяє працювати з випрямлячем навіть новачкам;
    • досить велику глибину плавлення;
    • мінімальні розбризкування;
    • можливість зварювання теплостійкої сталі, чавуну, різних кольорових металів;
    • більш компактні габарити і меншу вагу в порівнянні зі зварювальними трансформаторами.

    Основні недоліки:

    • досить висока вартість, практично така, як у інверторів;
    • необхідність контролювати роботу охолоджувальної системи;
    • відсутність можливості підключення апарату до побутової мережі;
    • нижчий, ніж у інверторного апарату, коефіцієнт корисної дії;
    • відносно складна конструкція.

    Щасливий власник заміської нерухомості крім зеленого газону і чистого повітря отримує досить широкий фронт робіт, багато з яких пов’язані з металом. Але, на жаль, не завжди їх можна виконати за допомогою метизних виробів та інструменту. Наприклад, швидко зібрати паркан або металоконструкцію для альтанки можна тільки за допомогою електрозварювання. Тому кожен господар з часом намагається придбати надійний апаратДля зварювання.

    Надійні трансформаторні джерела струму все ще популярні серед забудовників, тому що надійні, дешеві і цілком підходять для домашніх робіт. Однак негативних аспектів у такого інструменту також чимало, тут і значна маса, і великі габарити. Більш того, апарат на базі трансформатора споживає багато електроенергії і просаджує мережу під час роботи.

    Інша справа інверторні агрегати – вони невеликі за розмірами і вагою, а також прості в управлінні. Практично всі зварювальні інвертори та відгуки який краще з них купити, відповідають пунктам, які перераховані нижче:

    • високий ккд, що дозволяє підключати апарат до побутової розетки.
    • агрегат не впливає на рівень мережевої напруги.
    • прилади зберігають працездатність навіть при істотних осіданнях напруги.
    • доступна вартість.

    що потрібно врахувати

    Зазвичай дачники, які знають, який краще купити інверторний апарат, вже мають практичний досвід. На підставі їх думки можна скласти список параметрів, які слід врахувати при покупці.

    потужність або номінальний струм зварювання

    Домовласники, ще не вирішили, який зварювальний інвертор вибрати для будинку і відгуки повинні враховувати, а вони говорять про те, що номінальний струм – це умова, при якому агрегат буде працювати без перевантаження. Припустимо, для роботи з електродом на 3 мм і металом товщиною 4 мм потрібен струм величиною 120 а, але пристрій для зварювання має виробляти номінально 170-180 а. Таким чином, необхідний запас по струму 30-50%, щоб апарат не перегрівався і функціонував при зниженні напруги в мережі до 170 в.

    Мережа живлення

    Інверторні агрегати для зварювання поділяються на пристрої, здатні працювати тільки зі стабільною побутовою електромережею 220 вольт ±15-20%, і зварювальники, які можуть харчуватися від нестабільного джерела напруги від 150 до 260 вольт. Працюючи навіть від напруги, якісний апарат повинен забезпечувати оптимальний режим зварювання.

    наявність додаткових функцій

    багато зразків зварювальної техніки мають додаткові функції, які покликані полегшити процес для початківця зварника:

    • arc force (форсаж дуги) – стабілізація дуги, що запобігає залипання електрода.
    • hot start – гарячий старт) — короткострокове збільшення рівня струму в момент розпалу дуги.
    • anti stick – антиприлипання) — відключення струму при залипанні електрода і моментальна його подача після «отлипания».

    сервіс і гарантія

    На думку майстрів, пристойний агрегат повинен мати тривале сервісне обслуговування. Всі, хто цікавиться, як вибрати зварювальний інвертор для приватного будинку і які відгуки склалися у популярних моделей, зобов’язані дізнатися наявність гарантійного терміну. Практика показує, що кращий виробник той, який швидко і якісно виконує ремонт, має власні сервісні центри і базу запасних частин.

    Якщо сервіс відсутній, то потрібно взяти до уваги наявність ремонтних комплектів в магазинах інструменту. Надійні бренди встановлюють сьогодні гарантійні терміни від року до двох років.

    огляд: який зварювальний інвертор краще для домашнього використання і доступні відгуки власників

    Вибрати агрегат для зварювання на сучасному ринку проблематично – кількість моделей, представлених на ринку, явно перевищує попит. Досвідчені зварювальники не люблять різноманітні експерименти і вважають за краще купувати тільки перевірені роботою екземпляри.

    Серйозний виробник ніколи не пожертвує репутацією, і якість такого продукту завжди буде на висоті. Тому роздумуючи над тим, якої фірми вибрати апарат з робочим струмом 160 ампер, перш за все розглядаються інверторні агрегати з «авторитетом».

    &1&

    Форсаж-161

    Рязанський приладовий завод розробив найкомпактніший у своїй лінійці апарат для ручного зварювання. Потужність 5,5 квт здатна витримати будь-яка побутова розетка. Агрегат належить до класу «інтелектуальних», він універсальний і конструктивно продуманий. Його вартість-11 900 рублів. Основні параметри говорять тільки про переваги пристрою:

    • мобільність і портативність, можливість збільшення штатного мережевого проводу до 50 метрів.
    • низьке енергоспоживання і можливість роботи від напруги.
    • при наявності додаткового обладнання можливість організації аргонодугового зварювання.
    • широкий функціонал і збільшений гарантійний термін до 3 років.

    Ось який відгук про побутовому зварювальному інверторі краще скаже про цей виріб:

    &1&

    «максимальний струм в 160 а виставляється за допомогою «крутилки» з позначки 15 а.цього вистачає, щоб варити електродами діаметром до 4 мм, причому, з будь-яким покриттям. Брав в комплекті ще пальник tig, тепер можу працювати аргонодугового зварюванням з чавуном і нержавійкою».

    По обладнанню агрегат не найпростіший-тут є системи arc force, hot start і antistick. Все це дозволяє йому функціонувати в діапазоні від 188 до 245 вольт, а «трійкою» можна варити навіть при 140 вольтах. Багато майстрів відзначають технологічну фішку — » режим очікування», в який переходить прилад, коли напруга дорівнює 100 в.

    Форсаж-161 – хороший недорогий зварювальний апарат, масою всього 4 кг.він має приосадкувату конструкцію, що робить його стійким, проте це не подобається майстрам, які звикли працювати зі сварочником на плечі. Ще один негатив можна почути від олексія д. З пушкіно:

    «у комплекті немає маски, рукавичок і щітки. Також окремо довелося купувати кабель. В принципі, ці проблеми не настільки серйозні, якщо врахувати його функціональні можливості. Ще одна особливість-апарат здатний працювати від генератора потужністю від 9 квт».

    Arc 160 pfc

    Агрегат для дугового зварювання від компанії «сварог» в деяких тестах очолює рейтинг зварювальних інверторів, потрібно сказати, що не дарма – він здатний працювати з електродами до 4 мм.як опція доступна аргонодугове зварювання, а також наплавлення за технологією tig. Розпал останнього режим проводиться при торканні. Потенційного покупця може збентежити вартість конструкції-20 750 рублів, але олександр ш. Стверджує, що це варто того:

    &1&

    «на холостому ходу апарат бере всього 70 вольт, мережа потрібна однофазна, здатний працювати від генератора. У конструкції є вентилятор і система захисту від перегріву. Додаткових функцій небагато, але hot start є в наявності. Сила струму регулюється від 10 до 160 а»»

    Основна перевага arc 160 pfc – це здатність працювати при напрузі 90 вольт. Це стало можливо завдяки системі pfc, яка являє собою додатковий підвищує блок живлення. На питання, який зварювальний інвертор вибрати для будинку і які відгуки про них, можна дати одну відповідь – агрегат від фірми «сварог» цілком підійде для домашніх робіт, якщо ще врахувати п’ятирічний гарантійний термін.

    Нехай нікого не бентежить країна виробник – так, це китай, але якість виконання на висоті. Практика і думки реальних домовласників підтверджують надійність і функціональність апарату.

    fubag ir 160 — найнадійніший і дешевий зварювальний інвертор для домашнього господарства

    Fubag представляється як німецький виробник профінструменту, але, думається, що агрегати для домашнього використання з серії ir випускаються в китаї. Але це не настільки важливо для бажаючих якісно зварити металеву конструкцію, тим більше, що ціна апарату всього 7 300 рублів. При всьому цьому, сварочник без питань варить «четвіркою», для чого споживає тільки 5 квт.

    Агрегат зібраний на базі технології igbt, яка допомагає зробити високоякісний шов. Незважаючи на відсутність додаткових опцій, початківець зварювальник без проблем відразу приступить до роботи, що підтверджують численні оцінки приватних домовласників:

    «незважаючи на те, що fubag ir 160 найдешевший зварювальний інвертор, пристрій має на борту захист від перенапруги і перегріву. Вентиляція включається відразу ж після натискання кнопки «мережа». Як для бюджетної машини, fubag функціонує в діапазоні 150-240 вольт, що досить непогано. Деякі незручності виникають при зварюванні електродами на 4 мм, тому що для цього потрібен максимальний струм».

    Деякі нарікання можуть викликати такі фактори:

    1. для роботи в режимі аргонодугового зварювання апарат не призначений.
    2. живити агрегат від будь-якого генератора неможливо.

    &1&

    Хто ще не вирішив, який недорогий зварювальний інвертор краще і не чув відгуки про моделі, то йому варто звернути увагу саме на фубаг ір 160. Ергономіка приладу не викликає негативної реакції, сам корпус має ступінь захисту ip21s. Маса агрегату дещо завищена, але цілком адекватна-4,6 кг.

    В комплекті є