Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

151

Щоб в будинку завжди було тепло, опалення працювало без збоїв і відрізнялося низькою ціною, необхідно правильно вибрати джерело тепла і радіатори. Від них залежить, наскільки ефективною буде робота всієї системи. Сьогодні на російському ринку можна побачити дуже великий асортимент самих різних опалювальних пристроїв. Серед такого достатку найбільш вигідними можна назвати біметалічні радіатори.

Будь-який біметалічний опалювальний радіатор зроблений з двох основних елементів:

  • металевих труб;
  • панелей з алюмінію.

За рахунок такого поєднання комплектуючих деталей відбувається дуже ефективна передача тепла. Гарячий теплоносій рухається по сталевому сердечнику, зробленому з металевих труб. Алюмінієва оболонка швидко нагрівається і добре опалює приміщення.

Фігурна алюмінієва оболонка такого сердечника відрізняється гарним зовнішнім виглядом. Вона відіграє важливу роль в рівномірному розподілі тепла.

Завдяки алюмінієвим панелям радіатор виходить досить легким, якщо порівнювати його масу з аналогічними чавунними батареями. Це набагато спрощує монтажні роботи. Оригінальна форма корпусу завжди притягує до себе погляди. Біметалічний радіатор крім стильного вигляду у багато разів збільшує тепловіддачу.

Металеві труби, з яких виготовлений сердечник, відрізняються підвищеною міцністю. Вони можуть вільно витримати тиск в 40 атмосфер і температуру теплоносія понад 130 градусів.

До кожного приладу додається паспорт, в якому вказані граничні параметри температури теплоносія і максимального тиску.

Зміст

що краще: моноліт або секція

Вибираючи для свого опалення біметалічне обладнання, необхідно подумати і про конструкцію самого радіатора. Він має кілька різновидів:

  • секційний;
  • монолітний.

Порівняльні характеристики таких пристроїв можна побачити в нижче представленій таблиці:

Виробники супроводжують свою продукцію самими різними технічними матеріалами. У них входить інструкція з експлуатації, керівництво користувача і каталоги продукції. У представлених таблицях можна зрозуміти, скільки необхідно секцій, щоб обігріти приміщення певної площі.

Секційні системи своїми експлуатаційними характеристиками значно поступаються монолітним біметалічним радіаторів. Протікання можуть утворюватися в місцях стикування.

Основним недоліком монолітних конструкцій можна назвати їх вартість. вона набагато вище ціни секційних пристроїв.

Монолітні біметалічні радіатори повинні обов’язково встановлюватися в багатоповерхових будівлях. Справа в тому, що теплоносій завжди подається під дуже високим тиском. Тільки монолітні конструкції можуть вільно його витримати.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

порівняння біметалічних радіаторів

Кожен господар, створюючи в своєму будинку опалювальну систему, завжди намагається вибрати виріб, що має найоптимальніші технічні параметри і найкращі експлуатаційні характеристики.

Для порівняння біметалічних радіаторів розглянемо їх технічні характеристики.

Перш за все, вони повинні мати один типорозмір.

Всі довідники вказують параметри тільки однієї секції, але цього недостатньо для порівняння. А значить, необхідно порівнювати не самі прилади, а тільки конструктивні частини.

Головним параметром будь-якої батареї вважається її міжосьова відстань. Воно вимірюється між віссю верхнього і нижнього колектора. Сьогодні в основному виготовляються моделі, у яких міжосьова відстань знаходиться в діапазоні 200-800 мм.

Прилади, що мають велику міжосьову відстань, зазвичай випускаються з сильно збільшеним розміром висоти секції. Однак при цьому ширина радіатора набагато менше. Такі конструкції зустрічаються досить рідко. Вони застосовуються тільки тоді, коли інтер’єр кімнати настільки малий, що не дає можливості встановити горизонтальний радіатор.

розміри біметалічних радіаторів

Найважливішими геометричними параметрами приладу вважаються:

  • ширина;
  • висота;
  • глибина секції.

Зазвичай висота більше міжосьової відстані на 60-80 мм.в основному на заводах випускаються прилади, у яких ширина секції не більше 80 мм. Загальна ширина радіатора визначається за кількістю секцій.

Глибина знаходиться в межах 80-100 мм. Цей розмір може мати постійне значення або змінюватися по висоті. Яскравим представником такої конструкції є прилад фірми «royal thermo» із серії «dream liner».

потужність приладу

Залежно від значення цього параметра визначається кількість секцій батареї, щоб можна було обігріти конкретну площу.

Ємність секції

Циркуляція теплоносія відбувається по металевих сердечниках. Це н-подібна система, що має 2 колектора, що з’єднуються вертикальною трубою. З’єднання секцій відбувається сталевими ніпелями. Така конструкція не дозволяє алюмінію контактувати з теплоносієм.

Сердечники біметалічних приладів зроблені з круглих трубок, що дозволяють зменшити ємність секції. Наприклад, в моделі «rifar base 500» ємність досягає 0,2 л, а в звичайному алюмінієвому радіаторі типу «rifar alum 500» при однаковому типорозмірі ємність досягає 0,27 л.

Вага секції

Біметалічні радіатори опалення відрізняються більшою масою в порівнянні з алюмінієвими. Це пов’язано із застосуванням металевих сердечників. У металу показник щільності завжди вище, ніж у алюмінію. Тому і маса більше.

Наприклад, якщо взяти біметалічний радіатор марки «varmega bimega 500/80» , його вага досягає 1,75 кг. Алюмінієва батарея моделі «almega 500/80», випущена тим же виробником, важить тільки 1, 2 кг.Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Тиск

Біметалічні прилади вільно витримують тиск в діапазоні 16-40 атмосфер. Коли випробовується система, подається тиск вище робочого в 1,5 рази. Ніяких протікань при цьому не допускається. У паспорті пристрою вказується максимальний тиск, який може бути в системі. Якщо параметр буде вище, можливе руйнування приладу.

як розрахувати число секцій

У доданій до приладу інструкції обов’язково вказується його потужність. Спираючись на це значення, розраховується кількість секцій.

Основні показники розраховуються за формулою а = б х 100 / в:

  • а-кількість необхідних секцій.
  • б-площа опалювального приміщення.
  • в-теплова потужність.

Наприклад, нам потрібно опалити приміщення, площа якого 12 кв. Метрів, а висота стелі досягає 3,5 м.
Розраховуємо за формулою потужність однієї секції. В результаті:
А = 12 х 100/200 = 6 секцій.
Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Іноді при розрахунку остаточне число виходить не цілим. Округлення виконується в більшу сторону. Виробники випускають біметалічні батареї самих різних габаритів, тому не складе ніяких труднощів створити їх комбінацію.

фірми виробники

Коли купується будь-який товар, дуже важливо знати, де він був виготовлений, яка фірма його випустила. Адже брендовий товар завжди краще звичайного. Це стосується і біметалічних пристроїв.

Сьогодні на російському ринку представлено багато різних приладів. Серед них найбільш визнаними і популярними вважаються наступні види.

італійські радіатори

Інженери італійської фірми» sira » придумали конструкцію біметалічного радіатора. Сьогодні можна придбати на будівельному ринку кілька моделей:

  • «radena»;
  • «global style».

Зовнішній вигляд таких італійських приладів відрізняється від аналогів своєю привабливістю і оригінальністю. Радіатори компактні, мають високоякісну обробку, цікавий дизайн. Вони розраховані на тривалий термін експлуатації. Одну секцію можна придбати в межах 1500 рублів.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

російські прилади

Найпопулярнішою торговою маркою залишається «rifar». Якість цих пристроїв не нижче італійських моделей, проте їх вартість майже в 3 рази менше. Одну секцію можна купити в межах 500 рублів.

Південна корея

Біметалічні радіатори випускає компанія «марс». У приладах встановлений мідний сердечник. Кожна секція реалізується на ринку по 400 рублів.

Польські моделі

Випуском займається компанія «regulus-system». Як і в корейських радіаторах, сердечник виконаний з мідних трубок. Фірма дає 25-річну гарантію на свою продукцію за умовиПравильної експлуатації.

Китай

У китайських біметалічних радіаторів немає особливого декору, вони не відрізняються гарним зовнішнім виглядом. Однак вартість таких моделей на порядок менше аналогічної продукції.

Радіатор опалення — це опалювальний прилад, в народі звично іменований»батарея». Опалювальні прилади передають доставлене до них по трубах тепло в приміщення, які потребують обігріві. Радіатори опалення виготовляються з різних матеріалів, внаслідок чого мають різну теплопровідність і здатність витримувати внутрішній тиск.

Види радіаторів опалення в залежності від матеріалу виготовлення.

Алюмінієві радіатори відрізняються хорошою теплопровідністю і тепловіддачею. Приємний зовнішній вигляд, легкість, здатність витримувати високий робочий тиск – це плюси. мінус: алюміній, вступаючи в реакцію з водою, виділяє водень, який накопичується в радіаторі. На перших порах необхідно щодня спускати з теплоносіїв накопичився газ, інакше система опалення не буде функціонувати.

Алюмінієвий радіатор

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Біметалічний радіатор-модифікація алюмінієвого радіатора. Вони так само красиві і ергономічні, як алюмінієві. Відрізняються наявністю внутрішніх сталевих елементів. Здатні витримувати тиск до сорока атмосфер, мають більший запас міцності. Невибагливі до середовища.

чавунні радіатори опалення старого зразка абсолютно не естетичні. фарбувати їх незручно, але можна приховати під спеціальними захисними екранами. Зараз існують більш сучасні моделі чавунних радіаторів вдосконаленого виду. Безсумнівний плюс чавунних радіаторів в їх невибагливості . вони здатні служити до 50 років без заміни, їм не страшна ні іржава вода, ні наявність забруднень. Мінусом чавунного радіатора є низька теплопровідність в порівнянні з радіаторами, виконаними з сучасних матеріалів.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Чавунний радіатор

Сталеві радіатори опалення випускаються двох видів: панельні, секційні і трубчасті. панельні радіатори недорогі,невибагливі, конструкція їх про ста. Трубчасті радіатори мають дуже високу тепловіддачу і тривалим терміном служби (до 25 років). над їх створенням працюють дизайнери, що дозволяє віднести цей вид сталевих радіаторів до класу преміум. Секційні являють собою конструкцію з декількох секцій пов’язаних між собою за допомогою точкового зварювання. Це значно збільшує термін експлуатації і дозволяє витримувати перепади тиску.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Сталевий панельний радіатор

Мучитеся питанням про покупку водонагрівача, але не можете вибрати марку? читайте в нашій статті, якийБіметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Читайте цікаву статтю, як підключити алюмінієві радіатори опалення

Що необхідно знати про розміри батарей опалення?

Радіатори опалення випускають різного розміру, що дозволяє підібрати для їх установки оптимальне місце в приміщенні.

Помилка у виборі розмірів радіаторів опалення призведе до надмірно низької, або, навпаки, високій температурі в приміщенні, що обігрівається.

Знаючи розміри радіаторів опалення, їх потужність і площа приміщення, де збираєтеся їх встановити, нескладно підрахувати оптимальну кількість необхідних опалювальних приладів. Вибір висоти радіатора опалення залежить від передбачуваного місця установки. Найчастіше батареї опалення встановлюються під вікном, тому для розрахунку висоти радіатора опалення необхідно заміряти відстань від підлоги до підвіконня. Так само всі опалювальні прилади повинні знаходитися на одному рівні. По висоті радіатори опалення поділяються на три види:

  • стандартна висота.
  • низькі радіатори опалення.
  • високі радіатори опалення.

Довжина радіатора залежить від кількості секцій.

Розміри чавунних радіаторів опалення

  • стандартні розміри чавунних радіаторів опалення: довжина секції 93 мм, глибина — 140 мм, висота 588 мм.
  • низькі радіатори опалення розміри: висота 388 мм, інші параметри ті ж.
  • високі чавунні батареї опалення: висота від 661 до 954 мм, довжина секції 76 мм, глибина — 203 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Чавунні радіатори опалення здатні служити до 50 років без заміни

Розміри алюмінієвих радіаторів опалення

  • стандартні розміри алюмінієвих радіаторів опалення: висота 575-585 мм, довжина секції-80 мм, глибина-80-100 мм.
  • низькі: висота від 200 до 400 мм, довжина секції від 40 мм, глибина до 180 мм.
  • високі: висота 590 мм, глибина 95 мм, довжина секції 80 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Алюмінієві радіатори відрізняються хорошою тепловіддачею

Розміри біметалевих радіаторів опалення

  • стандартні розміри біметалевих радіаторів опалення: висота 550-580 мм, довжина секції 80-82 мм, глибина 75-100 мм.
  • низькі: висота 30 -500 мм, довжина секції 80 мм, глибина-95 мм.
  • високі: висота 880 мм, довжина секції 80 мм, глибина-95 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Біметалічні радіатори зібрали в собі всі найкращі якості сталевих та алюмінієвих радіаторів

Розміри сталевих радіаторів опалення

  • стандартні розміри секційних трубчастих радіаторів: висота 600 мм, довжина радіатора 400-3000 мм
  • низькі: висота 400-500 мм, довжина радіатора 400 — 3000 мм
  • високі: висота 700 — 900 мм, довжина та ж.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Сталеві радіатори найчастіше використовуються при системах індивідуального опалення

Потужність і розмір

Від розміру опалювального приладу залежить його потужність. середня опалювальна потужність секції чавунного радіатора стандартної висоти становить 160 вт , тоді як потужність секції алюмінієвих і біметалічних радіаторів опалення – 200 вт. Тому для якісного обігріву приміщення розмір купується чавунного радіатора повинен бути більше, ніж розмір відповідних за параметрами радіаторів з алюмінію і біметалічних. Розрахувати потужність радіатора опалення для вашого приміщення можна наступним чином. для початку потрібно дізнатися обсяг приміщення. Для цього ширину множимо на довжину і на висоту. Довжина-5м, ширина — 3 м, висота -2,5. 5*3*2,5=37.5 куб.м для обігріву 1 куб. М в стандартній споруді витрачається 41 вт теплової потужності. Для обігріву кімнати об’ємом 37,5 куб.м буде потрібно 37.5*41=1537,5 вт, тобто приблизно 1600 вт. На випадок екстремальних холодів, при розрахунку отриману потужність краще збільшити на 15-20%. 1600 + 20%= 1920вт = 1,92 квт знаючи потужність опалювального приладу, розрахуємо кількість секцій радіаторів стандартного розміру. Потужність секції чавунного радіатора 160 вт. 1920:160 =11,25 тобто 12 секцій . Потужність секції алюмінієвого радіатора 180вт 1920: 180=10,6 тобто 11 секцій. потужність секції біметалічного радіатора 200 вт 1920:200=9,6 тобто 10 секцій. потужність секції сталевого радіатора 140 вт 1800:140 =13,7 тобто приблизно 14 секцій.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Округляти потужність завжди слід в більшу сторону, занижувати її не можна!

Це приблизні дані, багато що залежить від моделі радіатора, його висоти, тепловіддачі. В принципі, кожен поважаючий себе виробник на упаковці вказує, яка потужність однієї секції радіатора. Знаючи її, можна розрахувати точну кількість секцій, необхідних для обігріву вашого приміщення.

Вибір габаритів батарей опалення

Габарити радіаторів опалення вибирають виходячи з вироблюваної ними теплової потужності. якщо радіатори опалення поміщати, як рекомендується, під вікнами, слід враховувати такі особливості:

  • відстань від підвіконня до верху радіатора не повинно бути менше 100 мм;
  • відстань від підлоги до радіатора – не менше 60 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Як заощадити на опаленні розповість стаття «опалення на сонячних батареях: ціна, зручність, монтаж». Читаємо

Все про водонагрівачі накопичувальні електричні горизонтальні плоскі дізнаємося за посиланням:

Підсумок

Вибираючи розмір радіаторів для будинку, пам’ятайте, що розрахунок теплової потужності слід проводити виходячи не з обсягу приміщення в цілому, і враховуючи обсяг кожної кімнати окремо. так, якщо у вас кілька кімнат, підрахуйте обсяг кожної з них, і обчисліть, скільки радіаторів потрібно для обігріву спальні, скільки – для кухні, скільки – для залу, для ванної, окремо загостривши увагу на розміри радіаторів опалення. Слід враховувати, що при використанні екрану для радіатора або декоративної решітки, повинен бути проведений перерахунок потужності радіатора в більшу сторону.
Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміридопускається установка додаткових радіаторів уздовж глухих стін в кутових кімнатах, що запобігає промерзання стін і захищає від вогкості.

При покупці радіаторів опалення не покладайтеся у всьому на продавців.

Зробіть попередні розрахунки потужності,Прикиньте необхідні розміри опалювальних приладів. В цьому випадку ви не тільки придбаєте ті опалювальні прилади, які найбільш відповідають вашим запитам, але і можете заощадити чималі гроші.

Представлене відео допоможе вам при виборі радіатора опалення

Найчастіше в квартирах і заміських будинках сьогодні встановлюють біметалічні радіатори опалення. Цей різновид батарей відрізняється невисокою вартістю, має відмінні експлуатаційні характеристики і виглядає естетично. Іноді житлові приміщення опалюються і з використанням чавунних, сталевих або алюмінієвих моделей. Опалення-один з ключових факторів, звертати увагу на який при покупці слід обов’язково.

Переваги біметалічних радіаторів опалення

Популярність батарей цього різновиду пояснюється дуже просто. Чавунні радіатори досить надійні, але виглядають не дуже естетично. До того ж їх складно монтувати. Алюмінієві батареї виглядають сучасно і привабливо. Однак цей метал не дуже добре переносить контакт з киснем в теплоносії. Тому алюмінієві радіатори досить швидко виходять з ладу і починають протікати. Сталеві батареї служать довше. Однак при цьому і виглядають вони не так естетично.

Біметалічні моделі поєднують в собі переваги алюмінієвих і сталевих радіаторів. В сучасний інтер’єр такі батареї вписуються просто ідеально. Секції в них виконані з алюмінію. При цьому і служать вони довго, так як труби, по яких через них тече теплоносій, виконані зі сталі.

Що слід враховувати при виборі розмірів батареї

Встановлюють радіатори опалення зазвичай під вікнами. Таке розташування дозволяє витрачати енергію теплоносія максимально раціонально. З урахуванням цього зазвичай і вибирають розміри радіаторів опалення.

Монтується батарея таким чином, щоб відстань від її верхнього краю до виступу підвіконня становило не менше 10 см.при цьому над підлогою радіатор повинен розташовуватися на висоті приблизно 8-12 см. При порушенні цих вимог в районі секцій батареї не відбувається ефективного повітрообміну. А отже, потенціал радіатора використовується не повністю. Таким чином, вибираючи батарею, в першу чергу ви повинні подивитися на висоту. Вона повинна бути менше приблизно на 20 см, ніж відстань від виступу підвіконня до підлоги.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Розміри біметалевих радіаторів опалення: висота

При виготовленні як і будь-якого іншого обладнання, звичайно ж, дотримуються певні стандарти. Біметалічні радіатори (в залежності від модифікації) за паспортом можуть мати висоту 200, 350 і 500 мм.всі ці варіанти є досить-таки популярними, і придбати їх при необхідності можна без будь-яких проблем. Однак цифри 200, 350 і 500 мм фактичною висотою радіатора не є, а вказують лише на відстань між центрами вхідний і вихідний труб. Але самі секції батареї зазвичай мають трохи більшу довжину. Які розміри радіаторів опалення по висоті будуть найзручнішими, можна дізнатися, якщо додати до міжосьової відстані 8 см. Таким чином, батарея з маркуванням 350 займе під підвіконням приблизно 430 мм, модель 500 мм — 580 мм, 200 — 280 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Ширина радіаторів

За цим показником батарею слід вибирати максимально уважно. Залежить ширина радіатора від кількості секцій, яке може бути різним. Необхідне число таких елементів для однієї батареї розраховується за особливою формулою. Вважається, що для обігріву 10 м 2 кімнати потрібно 1 квт потужності радіатора. Формула розрахунку необхідної кількості секцій, таким чином, виглядає так: n = s х 100/q. На місце s потрібно підставляти показник загальної площі того приміщення, в якому буде встановлюватися радіатор. Значення q-це потужність однієї секції. Останній показник визначити нескладно. Виробник зазвичай вказує потужність однієї секції в технічному паспорті. Показник цей може бути різним, але найчастіше його значення наближене до 180 вт (для моделей 500 мм). 8 см-це ширина, яку в більшості випадків має одна секція радіатора опалення. Розміри батареї, таким чином, безпосередньо впливають на її потужність.

Для прикладу зробимо розрахунок радіатора опалення для кімнати в 30 м 2 . У цьому випадку формула буде такою: 30 х 100/180 = кількість секцій. Тобто 16-17 штук. Ширина радіатора при цьому буде великою — 16 х 8 = 128 см. Встановлюються радіатори під підвіконням зазвичай в спеціальну нішу. Такий широкий радіатор в неї може і не поміститися. В цьому випадку потрібно просто придбати дві батареї по 8 секцій. Ширина кожної складе 64 см. При виборі кількості секцій, крім усього іншого, слід брати до уваги те, що по довжині радіатор повинен перекривати не менше 70-75% віконного отвору.

Товщина батареї

Опалення біметалевих, таким чином, можуть бути різними. Глибина ж їх зазвичай становить 80 або 100 мм. Іноді у продажу зустрічаються і варіанти на 90 мм. В даному випадку вибір залежить виключно від особистих переваг самих господарів будинку. Якщо ніша під батарею глибока, можна придбати радіатор товстіший. Якщо ж стіна знаходиться в одній площині з краєм підвіконня, варто, звичайно ж, купити радіатор на 80 мм.у цьому випадку при необхідності його буде простіше замаскувати.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Розміри чавунних радіаторів

Стандартні радянські батареї цього типу мали висоту 580 мм, ширину ребра — 94 мм і товщину 140 мм.багато власників будинків і квартир досі вважають такі моделі найнадійнішими. Тому чавунні радіатори і сьогодні користуються попитом. Виробники, звичайно ж, це помітили і почали поставляти на ринок в тому числі і чавунні радіатори в ретро-стилі, що відрізняються дуже привабливим дизайном. При бажанні для будинку можна купити, звичайно ж, і такі батареї. Розміри їх можуть бути різними. На ринку існують низькі, стандартні і високі моделі цього типу. Приблизні розміри чавунних радіаторів опалення різних видів можна подивитися в таблиці нижче.

Дуже часто стильні чавунні ретро-радіатори мають невеликі ніжки. В цьому випадку висота розраховується, звичайно ж, з їх урахуванням.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Якими бувають розміри сталевих радіаторів опалення

Конструктивно такі батареї відрізняються і від чавунних, і від біметалевих. Являють собою сталеві радіатори єдину панель прямокутної форми. Усередині неї є канали, призначені для теплоносія. У продажу існують також сталеві радіатори трубчасті. За зовнішнім виглядом вони нагадують чавунні моделі. У свою чергу, трубчасті батареї можуть бути секційними або цільними.

Розміри по висоті і ширині можуть мати найрізноманітніші. При виборі таких радіаторів в першу чергу звертають увагу на товщину. Чим більше цей показник, тим потужніше батарея. Залежить товщина сталевих радіаторів від кількості панелей і рядів оребрення. Останній показник може коливатися від 0 до 3. Таким чином, товщина радіатора зі сталі найчастіше становить 61-170 мм.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Ширина залежить від кількості використаних в них секцій. Моделі цього типу через особливого дизайну встановлюються зазвичай тільки в офісах або адміністративних приміщеннях.

Алюмінієві моделі

Існують алюмінієві радіатори опалення, розміри по висоті і довжині мають значні або невеликі. Але найбільш поширеним варіантом є такі батареї з міжосьовою відстанню 350 і 500 мм.приблизно 80% всіх наявних на ринку алюмінієвих моделей мають саме таку висоту. Але іноді у продажу зустрічаються і радіатори з міжосьовою відстанню 20-80 см.

Останнім часом виробники почали випускати і дуже цікаві плінтусні моделі алюмінієвих батарей. Візуально розміри радіаторів опалення цього різновиду дуже невеликі. Вся справа в їх незначній висоті. Однак довжина у таких моделей може бути досить-таки великий. При бажанні на ринку сьогодні можна знайти і дуже цікаві вертикальні алюмінієві радіатори. У таких моделей висота може досягати 2-2,5 м, а ширина — бути незначною.

Глибина радіаторів цього різновиду, як і біметалічних, може дорівнювати 8 або 10 см. Ширина секції алюмінієвої батареї в більшості випадків 8 см.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри

Особливості монтажу радіаторів

Розміри біметалевих радіаторів опалення, як і чавунних або алюмінієвих, таким чином, слід підбирати якомога ретельніше. Які б габарити, однак, не мала батарея, встановлювати її, звичайно ж, потрібно правильно. До стіни радіатори опалення зазвичай кріпляться на кронштейни. Перед їх установкою в обов’язковому порядку робиться розмітка. Монтують радіатори або строго горизонтально, або з невеликим ухилом у напрямку струму теплоносія. В останньому випадку з секцій простіше видаляти повітряні пробки. Підключатися до магістралей батареї можуть трьома способами: знизу, по діагоналі іЗбоку. У будь-якому випадку на кожен радіатор слід ставити індивідуальний вентиль. Це дозволяє ремонтувати батарею без необхідності відключення всієї системи опалення в цілому. Також на кожен радіатор в обов’язковому порядку встановлюється і кран маєвського (або який-небудь його сучасний аналог).

Цугунов антон валерійович

Час на читання: 6 хвилин

Серед різних видів батарей біметалічні радіатори займають особливе місце. Поєднання позитивних характеристик двох металів-алюмінію і сталі – дозволяє домогтися видатних показників міцності і тепловіддачі. Розглянемо пристрій і особливості цих приладів і познайомимося з правилами вибору і підключення біметалічних батарей.

Пристрій і властивості біметалічного радіатора

Біметалічні радіатори мають комбіновану структуру – їх внутрішня частина, що контактує з теплоносієм, виготовлена зі сталі; зовнішня частина, що відповідає за якість тепловіддачі, виконана з алюмінію. Такий розподіл матеріалів дозволяє по максимуму використовувати позитивні якості обох металів, нейтралізуючи їх недоліки.

Від алюмінію біметалічні радіатори опалення отримали:

  • високу теплоинертность;
  • відмінну тепловіддачу;
  • швидку реакцію на регулювання температури батареї.

Сердечник зі сталі наділив батареї наступними характеристиками:

  • стійкістю до перепадів тиску і гідроударів;
  • стійкістю до електрохімічних впливів;
  • невимогливістю до якості теплоносія;
  • довговічністю.

Доступна кількість секцій — від 4 до 14, ефективна робота з теплоносієм до 135 °с, витримують тиск до 100 атмосфер. Продумана логістична система, співпраця з надійними постачальниками і партнерами, а також гарантія і страховка безпосередньо від виробника роблять бренд stout кращим вибором.

Порада: оскільки зовні біметалічний секційний радіатор практично не відрізняється від алюмінієвого, зрозуміти, який радіатор перед вами, можна в першу чергу по вазі. Біметалічний прилад зі сталевим сердечником значно важче алюмінієвого аналога.

Можливі проблеми при експлуатації

Прилади з біметалу мають велику кількість переваг. Які ж з їх особливостей можна віднести до недоліків?

  1. незважаючи на можливість використання біметалевих батарей в системі з будь-яким теплоносієм, низька якість останнього негативно позначається на тривалості терміну служби приладу.
  2. різний коефіцієнт розширення у металів, присутніх в конструкції батареї, може з часом привести до нестабільності тепловіддачі, зниження міцності приладу.
  3. використання в системі теплоносія низької якості може призводити до засмічення каналів, появи корозії, погіршення тепловіддачі.

Конструктивні особливості

Біметалічні батареї можуть мати два різновиди конструкції.

  • дешевші моделі відрізняються наявністю сталевої серцевини тільки у вертикальних каналах. Такі радіатори іноді називають полубиметаллическими. Незважаючи на те, що за своїми характеристиками вони значно перевершують алюмінієві прилади, вони все ж не володіють достатньою міцністю, властивою повноцінним біметалічним батареям.
  • справжні біметалічні опалювальні прилади мають цілісний каркас зі сталі, в процесі виробництва заливається під тиском сплавом алюмінію.

Окремо можна згадати мідно-алюмінієві радіатори, які за своїми характеристиками перевершують всі існуючі види батарей. Вони мають прекрасну стійкість до корозії, мають чудову тепловіддачу і тривалий термін експлуатації, але висока вартість не дозволила їм отримати широке поширення.

Розміри батарей

Габарити приладу мають значення, оскільки при необхідних параметрах потужності він повинен поміститися в ніші під вікном. Які розміри можуть мати біметалічні батареї?

Біметалічні радіатори опалення характеризуються стандартними розмірами висоти. Прилад має маркування, яке позначає міжосьова відстань приладу-200, 350 або 500 мм.

Важливо! при виборі радіатора необхідно враховувати, що міжосьова відстань – це проміжок між вхідним і вихідним отворами батареї, яке не відповідає всій висоті корпусу. Щоб дізнатися реальну висоту приладу, потрібно додати 80 мм до значення міжосьової відстані.

Ширина приладу опалення буде залежати від кількості секцій, яке розраховується виходячи з параметрів приміщення і потужності окремої секції.

Увага! підбираючи розмір радіатора, не забувайте про те, відповідно до технічних норм прилад повинен бути встановлений на відстані не менше 10 см від підвіконня і 6 см від підлоги.

Розрахунок кількості секцій біметалічних батарей

Скільки секцій радіатора з біметалу можуть повноцінно обігріти приміщення? розрахунок біметалічних радіаторів вимагає знання двох параметрів:

  • скільки квадратних метрів займає площа приміщення;
  • потужність однієї секції приладу.

Згідно будівельним нормам для обігріву 1 квадратного метра житлової площі потрібно приблизно 100 вт потужності. Для того щоб дізнатися загальну потужність, необхідну для , значення площі множиться на 100. Отриманий результат ділиться на потужність секції обраного радіатора.

Дізнаємося, скільки секцій приладу знадобиться для кімнати площею 25 кв.м. При використанні біметалічного приладу, потужність однієї секції якого дорівнює 170 вт.

  1. 25 х 100 = 2500 вт – необхідна потужність.
  2. 2500: 170 =14,7 – округляємо до 15-отримуємо необхідну кількість секцій.

З огляду на той факт, то параметри системи можуть змінюватися через знос обладнання або засмічень, можна додати 20% запасу. Більша кількість секцій може знадобитися для обігріву кутової квартири, приміщення з великою кількістю вікон, високими стелями. Для регіонів з суворим кліматом необхідну кількість секцій буде більше в 1,5-2 рази.

Важливо! оскільки батареї, що мають кількість секцій, що перевищує 10, прогріваються недостатньо ефективно, бажано встановити кілька радіаторів з меншою кількістю секцій.

На що звернути увагу при виборі

З’ясуємо, які характеристики біметалічного радіатора потрібно вивчити при покупці.

  1. робочий тиск. Біметалічний секційний радіатор повинен витримувати постійне навантаження в 15 атмосфер, для централізованої системи опалення краще вибирати прилад з максимальним значенням робочого тиску.
  2. номінальна потужність секції-потрібна для розрахунку їх кількості.
  3. розміри. Для стандартних підвіконь висотою 80 см підійде модель з міжосьовою відстанню 500 мм.
  4. товщина вкладок зі сталі. Чим товщі стінки, тим міцніше прилад і тим довше він прослужить.
  5. ціна. Біметалічні радіатори коштують не менше ніж на 20% дорожче алюмінієвих. Якщо ціна нижча, швидше за все, це «напівбіметал» низької якості.

Установка радіаторів

Які труби найкраще підходять для біметалічних батарей? досвідчені майстри радять поєднувати біметалічні радіатори опалення з армованими поліпропіленовими трубами. Допускається використання сталевих і металопластикових труб на цангових з’єднаннях, проте в цьому випадку потрібно бути готовим до протікання і засмічення. В силу своєї надійності оптимальним способом з’єднання при підключенні є метод точкового зварювання.

Традиційно прийнято розміщувати радіатор під вікном строго по центру. Це дозволяє приладу створювати теплову завісу, що створює перешкоду для проникнення холодних потоків повітря крізь вікно.

Які можуть бути варіанти підключення біметалічного радіатора?

  • бічне або одностороннє підключення має максимальну ефективність, але тільки при невеликій кількості секцій (до 12 штук). При більшій кількості секцій віддалений від труби, що подає ділянку буде погано прогріватися.
  • нижнє підключення менш ефективно з точки зору віддачі тепла, застосовується тільки в разі специфічної конфігурації системи.

Біметалічні радіатори опалення розміри технічні характеристики. Радіатори опалення: стандартні і нестандартні розміри