Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

109

Він відноситься до красивих декоративних чагарників невибагливим і швидкозростаючим. Цей кущ відрізняється своєю кулястою кроною з пониклими розлогими гілками, гофрованими листям, що вкривають його пишно і рясно. Пузиреплодник краснолистний відрізняється кольором листя і володіє високою декоративністю протягом усього сезону. Його часто використовують в одиночній посадці або як з пузиреплодника.
«заміські хобі»

Характеристика пузиреплодника

Дорослий кущ досягає висоти до трьох метрів, листя трьох-п’ятипалі схожі з листям калини. Це багаторічна рослина починає навесні або на початку літа цвісти, покриваючи весь кущ білими квітами з безліччю тичинок у вигляді півкуль в діаметрі 5-7 см.культура представлена декількома сортами

З листям різноманітного забарвлення.

Посадка пузиреплодника

Для підтримування високої декоративності культури необхідно садити рослину на відкрите сонячне місце. При посадці в тіні або півтіні пузиреплодник відмінно росте, але листя його блякне.

Культура росте на будь-якому грунті за умови, що в ній немає вапна, і зроблений дренаж. Звичайно, на багатій родючій землі рослина росте набагато швидше, виглядає ефектніше і яскравіше. Перевагою культури є стійкість до вихлопних газів, тому рослину можна сміливо висаджувати біля доріг.

Вирощувати пузиреплодник з насіння так, як є ймовірність втратити основні характеристики культури. Бажано його купувати в розпліднику, вирощеному в контейнері. Цю рослину можна садити в будь-який час. Щоб посадити рослину необхідно заздалегідь приблизно за два тижні викопати посадкову яму діаметром і глибиною до 50 см, на дно якої помістити родючу суміш, яка повинна осісти до часу посадки.

Під час посадки рослину акуратно щоб не пошкодити кому землі з корінням дістають з контейнера і поміщають в яму. Потім засипають родючою землею, заглибивши кущ на 5 см, щоб з’явилися додаткові пагони. Обов’язково потрібно полити саджанець водою з розчином «корневина» і замульчувати пристовбурні кола. Мульча охоронить появу кірки на поверхні і коріння отримають достатньо повітря для подальшого зростання.

пузиреплодник

Догляд за пузиреплодник

Культура невибаглива, росте швидко, за сезон при сприятливих умовах може додати у висоту і ширину до 40 см.можна формувати форму куща, роблячи потрібну обрізку, яку він переносить безболісно і починає обростати новими молодими пагонами. Формуючу обрізку проводять ранньою весною до моменту пробудження нирок або восени після періоду вегетації. Для отримання сильного куща обрізку проводять вже на висоті 45-55 см.щоб надати кущу форму фонтану, потрібно вирізати всі пагони біля основи, залишивши тільки п’ять сильних гілок, які обрізають на висоті 1,5 м. Санітарну обрізку проводять щовесни, вирізаючи сухі і поламані гілки.

Рослина погано переносить посуху. А при поливі потрібно дотримуватися обережності, так як вода здатна обпалити листя, суцвіття. Тому полив при сухій погоді краще проводити ближче до вечора два рази на тиждень, виливаючи під доросле дерево не менше 40 літрів води. Але і перезволоження може позначитися негативно на рослині. Воно може захворіти борошнистою росою і навіть загинути.

Пузиреплодник надзвичайно зимостійкий і в середній смузі можна його не вкривати на зиму. Правда, в сильні морози можуть підмерзнути кінчики гілок.

Підгодівлю пузиреплодника проводять навесні і восени. Навесні підгодівля зводитися до того, що під кущ готується суміш 0,5 л коров’яку з додаванням по столовій ложці сечовини, аміачної селітри і розлучається в 10 л води. Під дорослий кущ вносять 15 літрів цієї суміші. Восени під кущ вносять розчин нітроамофоски (2 ст. Л. На відро) і витрата становить 15л / рослина.

Розмноження пухирника

Його проводять декількома способами: поділ куща, відводками, живцювання.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляджива огорожа з пузиреплодника

Розведення відводками

Для цього вибирають здоровий втечу, спрямований в сторону, видаляють з нього листя, залишивши їх на верхівці. Цей втечу на початку весни укладають в борозенку глибиною 15 см, закріплюють скобами, засипають землею. До осені втечу вкоренитися. Необхідно регулярно зволожувати відводок, щоб швидше росла коренева система. Восени відводок можна відокремити від материнської рослини і укрити на зиму.

Живцювання

Для цієї мети використовують молоді пагони, які виросли в цьому сезоні. Приготовані живці замочують в стимуляторі коренеутворення, висаджують в пісок і вкривають поліетиленовою плівкою або пластиковими пляшками. Посадки постійно зволожують, провітрюють, а на зиму вкривають. Навесні вкорінені живці можна висадити на підготовлене місце.

Сорти пузиреплодника

Найбільшою популярністю користуються сорти калінолістного пузиреплодника, що має листя червоного або жовтого кольору.

Тепер ви переконалися, що посадка, догляд і навіть розмноження чагарнику цілком під силу городнику з невеликим досвідом. Пузиреплодник краснолістний дійсно невибагливий чагарник , який своєю красою буде, і радувати вас довгі роки.

поділіться з друзями в соціальних мережах!

сайт некомерційний, розвивається на особисті кошти автора і ваші пожертвування. Ви можете надати допомогу!

(навіть невеликою сумою, можна ввести будь-яку)
(картою, з стільникового тел, яндекс грошима-виберіть потрібне)

Спасибі!

запрошую вас до групи на subscribe.ru для дачників, садівників:» заміські хобі » все про заміське життя: дача, сад, город, квіти, відпочинок, риболовля, полювання, туризм, природа

Пузиреплодник — це кущі з сімейства розоцвітих, які радують не тільки красивими, білими або рожевими, зонтичними суцвіттями, а й оригінальною листям і невибагливістю. Відомо ця рослина також під назвами таволга або спірея калінолістная.

Пузиреплодник – дуже зимостійка рослина, живе до 30 років, причому досягає 1 – 3м у висоту (в залежності від сорту), нарощуючи за рік до 40 см у висоту і стільки ж в діаметрі. Цвіте цей чагарник у другій половині літа, близько одного місяця.

Спіреї часто використовують для створення живоплотів, адже вона добре переносить стрижку і формування, а також загазованість повітря і затінення. Однак в щільній тіні листя строкатих і кольорових сортів можуть позеленіти. Ще одна перевага пузиреплодника-дуже висока стійкість до шкідників і захворювань.

Якщо ви вирішили завести собі це прекрасна рослина, ви можете купити його в садовому центрі (тільки в контейнері – коріння на відкритому повітрі швидко пересихають і відмирають), виростити його з насіння або спробувати розмножити чийсь кущ-наприклад, якщо він вже росте у ваших друзів. Дорослі кущі можна розмножувати діленням куща, живцюванням або відводками. Розмноження насінням проводиться вкрай рідко, адже воно не зберігає ознаки сорту материнської рослини.

Живцювання

Живцювання – це найпростіший і популярний спосіб розмноження пузиреплодника, що дає стабільно хороший і швидкий результат. Послідовність дій така:

  1. у першій половині літа, до початку цвітіння, підбираються гілочки на живці – зелені пагони поточного року.
  2. нарізаються живці довжиною близько 10 – 20см, причому на кожному має бути по 3-4 вузла (точки росту листя або бруньок).
  3. з нижньої половини держака листя видаляють повністю, а на верхній – вкорочують вдвічі.
  4. деякі садівники радять злегка подряпати шкірку біля основи живця-з цих пошкоджень корінці з’являються швидше.
  5. підстава живця припудрюють або замочують в стимуляторі коренеутворення – наприклад, корневин. Нерідко живці пузиреплодника вкорінюються і без такої стимуляції.
  6. висаджують їх у вологу суміш піску з торфом або чистий грубозернистий річковий пісок.
  7. «діток» вкривають плівкою або половинками пластикових пляшок для створення підвищеної вологості повітря і більш стабільного мікроклімату. Тільки стежте, щоб на це укриття не потрапляли прямі промені жаркого льотного сонця – адже тоді температура в парничку може підвищитися до 60 – 80 0 с!
  8. подальший догляд полягає в регулярних провітрюваннях і зволоженнях грунту. За бажанням, укриття можна прибрати приблизно через місяць – коли почнуть рости молоде листя або пагони, підтверджуючи успішне укорінення.
  9. восени, перед морозами, молодь вкривають-найкраще ялиновим ялиновим гіллям, а підстава стеблинки мульчують торфом, листям або просто сухою землею шаром до 8см.
  10. навесні молодий кущик акуратно розкривають і пересаджують на постійне місце.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

Розподіл куща

Поділ куща-трохи менш популярний спосіб розмноження пузиреплодника,Адже він вимагає великих фізичних зусиль, а кількість отриманих молодих рослин дуже обмежено. Однак якщо у вас є пишний дорослий кущ, його можна розсадити на 4 – 6 частин.

Проводити поділ куща найкраще навесні, перед періодом активного росту. Однак, допускається ця процедура і восени (після цвітіння, мінімум за 1,5 місяці до морозів) і навіть влітку – за умови наявності певної вправності і високій швидкості роботи.

Посадочні ями під деленки краще підготувати заздалегідь, поки материнське рослина ще не чіпали.

Для зручності весняної пересадки можна обрізати всі стебла на висоті 60 – 70см – рослині це піде тільки на користь, стане додатковим стимулом зростання нових пагонів.

Дорослий здоровий кущ акуратно викопують (коренева система – мочковая, її можливо витягти з грунту повністю) і ділять на кілька частин – так, щоб у кожної було хороше кореневище і хоча б одна здорова гілка більше 20см.

Відокремлені частини максимально швидко висаджують на нові місця, не допускаючи пересихання коренів, і поливають.

Зверху грунт злегка мульчують, щоб уникнути утворення кірки.

Найменші відокремлені кущики в першу зиму потребують укриття.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

Відводками

Відводками пузиреплодник розмножують часто, адже це не клопітно і надійно. Однак, якщо вам потрібно відразу багато молодих рослин (більше 2 – 3 штук), застосування цього методу може бути скрутним – краще вибирайте живцювання.

Для початку вкорінення відводка найкращий час – квітень, коли тільки-тільки розпустилися листя. Для цього буде потрібно бічна молода гілка, яку можна легко пригнути до землі. З цієї гілки обривають майже все листя, залишаючи їх лише на верхівці – останніх 10см, а під нею викопують канавку глибиною близько 10 — 15см. Підготовлений втечу фіксують в канавці всієї «облисілої» частиною (не відрізаючи від батьківського куща), закріплюють перукарськими або дерев’яними шпильками і засипають живильним грунтом. Кінчик гілки, на якому ви залишили листя, повинен залишитися відкритим – його можна підв’язати або оперти на кілочок для додання вертикального положення.

В такому положенні триває обмін речовинами між всім кущем і зеленим кінчиком відводка, а на закопаному ділянці гілки замість листя наростають корінці.

Подальший догляд полягає в поливах в особливо посушливі періоди і легкому поверхневому розпушуванні після поливу. Відокремлювати молоде рослина можна вже в кінці сезону, перед морозами, але в першу зиму ще потрібно укриття з ялинового гілля.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

Насінням

Насінням , як ми вже згадували вище, пузиреплодник розмножують рідко. Припустимо цей спосіб при використанні покупних насіння або для розмноження видових (не сортових) рослин – як правило, з однотонною зеленим листям. З насіння ж сортових кущів виросте не більше 20% рослин з тим же кольором листя, що у батьків – а решта будуть зелені.

Якщо вам в руки все ж потрапили насіння пузиреплодника, сіяти їх краще восени, а якщо з яких-небудь причин це неможливо, то перед весняним посівом необхідна стратифікація – 1 – 2 місяці в холодильнику або в заметі в полотняному мішечку. Восени посів проводять відразу у відкритий грунт, з додаванням піску і торфу, на глибину 2 — 3см і накривають плівкою. Після стратифікації, навесні, сіяти можна і в приміщенні, але теж в легкий грунт, на таку ж глибину і під плівку. Пікіровку проводять після появи 2 – 3 пари справжніх листків.

Саджанці, вирощені в приміщенні, до вулиці привчають поступово-перші рази виносять на 30 хвилин в день, в тінь, а потім поступово збільшують тривалість «прогулянок» і яскравість освітлення. До постійного життя на вулиці сіянці готові, коли час прогулянок досягне 2 годин в день.

Висаджують пузиреплодник на сонячне місце або в півтінь, в нейтральну або кислуватий грунт (лужна реакція грунту згубна для цього куща). Для цього готують яму приблизно в 2 разів більше, ніж земляний кому на коренях саджанця; дно ями засипають шаром торфу, компосту або листового перегною; саджанець розміщують посередині ями так, щоб коренева шийка була нижче рівня грунту максимум на 5 см.

Відстань між «солирующими» рослинами залишають 1,5 – 2м. Для створення живоплоту зазвичай висаджують кущі» змійкою», в два ряди, відступаючи між рядами до 40см, а між рослинами в одному ряду – до 50см. Особливо красиво виглядає чергування різних сортів пузиреплодника з контрастним забарвленням листя.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

догляд за підрослими рослинами

Мабуть, головна процедура для пузиреплодника-щорічна стрижка. Крім санітарної стрижки, в ході якої видаляються поламані, підмерзлі і засохлі гілки (а також гілки із зеленим листям на кущах іншого кольору), необхідна формує обрізка, яка стимулює активне зростання молодих пагонів. Проводиться вона восени, після цвітіння куща; в ході стрижки все гілки коротшають на 1 – 2 третини довжини. Для формування щільного куща-кулястого, овального або куба – всі пагони обрізають в півметрі над рівнем землі – це стимулює зростання нових пагонів від основи. Для створення більш природною для цієї рослини форми фонтану з розлогою кроною — парасолькою, вибирають 5 – 6 найміцніших пагонів, їх обрізають на висоті 120 – 150 см, а всі інші вирізують під корінь.

У найспекотніші і посушливі періоди необхідний полив, особливо для молодих рослин. На великий дорослий кущ може піти до 40л води по 2 рази на тиждень. Однак, будьте уважні на важких грунтах – застій вологи в грунті згубний для пузиреплодника.

Підживлення проводять двічі за сезон, на самому початку, при розпусканні бруньок, і в самому кінці, після цвітіння. Зазвичай навесні вносять коров’як або пташиний послід (500 мл на відро води), куди можна додати по столовій ложці аміачної селітри і сечовини. Восени ж використовують повне мінеральне добриво або нітроамофоску (1 сірникова коробка на відро води).

І химерно гофрованими листям.

Пузиреплодник (physocarpus) – листопадна культура родини розоцвітих. Відрізняється особливою невибагливістю, прекрасно переносить спеку, посуху, холод. Цвіте красень рясно, його квітами можна милуватися з початку до середини літа.

Оригінальній назві пузиреплодник зобов’язаний латинській мові (physo: «пузир», а carpos: «плід»). Плоди чагарнику нагадують маленькі скляні кульки, які, як і листя вміють змінювати забарвлення. Спочатку бульбашки салатові , у міру дорослішання змінюють колір на зелений, червоно-рожевий і коричневий.

Багата прикраса

Чудово виглядає пузиреплодник в ландшафтному дизайні . Його стрімке зростання дозволяє в короткі терміни створити неповторну за красою живопліт. Рослина можна використовувати і для солітерних висадок, прикрас різних бордюрів .

Він дуже подобається дітям. Граючи в тіні розлогого чагарнику, можна натискати на серцевину квіточки. Плодики лопаються з гучним бавовною, як ніби салютують.

Ця забавна рослина просто призначена для свята і красивого веселощів. Подивіться про те, як може воно виглядати в якості живоплоту:

Розбираємося в видах

Найбільш поширені в нашій країні пузиреплодник калінолістний і амурський. Калінолістний особливо віддаємо перевагу ландшафтними дизайнерами за його більш привабливий вигляд.

  • калінолістний пузиреплодник. Чагарник володіє тонкими, дуже пишними гілками і напівсферичною формою. Квіти рослини білосніжні, або рожеві починають демонструвати свій кокетливий вигляд в липні (при ранній весні вже в травні). А плодики-кульки дозрівають на початку осені.

Різними колірними виконаннями пузиреплодник зобов’язаний праці селекціонерів, які на підставі калінолістного виду створили безліч сортів чагарнику з різним забарвленням листя .

  • золотисто-жовтий лютеус. Оригінальний кулястий лютеус схожий на неприв’язані лози винограду. Чагарник володіє розкішним, величавим видом і характерним жовтим забарвленням листя, які до кінця літа змінюють колір на зеленуватий. Кора рослини може відшаровуватися стрічками.
  • пурпурний ред барон. один з найкрасивіших видів пузиреплодника. Забарвлення листя здатна змінюватися в залежності від перебування на сонці (в тіні листя змінює насичено-бордовий відтінок на зелений з червоним). А по осені стає бронзуватою.
  • лимонний дартс голд. Це ефектна рослина незамінна при створенні невисоких живоплотів (виростає чагарник до 2,5 метрів). Огорожі з нього виходять дуже красивими, щільними і легкими в догляді.

Садова життя

Здійснюється посадка і догляд за пузиреплодник дуже просто – ця рослина одне з найбільш невибагливих серед садових побратимів.

Посадка

Доглянете освітлене містечко для свогоУлюбленець. Під сонцем він краще розвивається, виглядає набагато яскравіше і красивіше. Садити рослину найкраще навесні, або восени. Чагарник висаджують саджанцями (при насіннєвому висіві губляться сортові ознаки).

  1. викопайте ямки глибиною близько 50 см (для рослин групових посадок дотримуйтеся відстані між ямами в 1,5-2 м, для живоплотів в 0,8-1,2 м).
  2. дно ямки покрийте шаром торфу або перегною.
  3. саджанець, не обтрушуючи грунту з коренів, акуратно встановіть в яму.
  4. закопайте паросток приблизно на 5 см і відразу полийте його корневином (для кращого вкорінення).
  5. залишкове вільне місце заповніть мульчею (сухим грунтом). Це робиться для того, щоб уникнути появи сухої кірки, що перешкоджає доступ повітря.

Температура, вологість повітря

Пузиреплодник відмінно переносить морози і суху холодну пору. Він витримує будь-яку температуру повітря, але дуже пекучих, суворих холодів не любить. Найулюбленіша для нього температура — від +17° до + 25° с.

Так само він ставиться і до вологості. Невибаглива рослина не реагує на перепади вологості повітря і добре переносить як вологий клімат, так і сухий.

Полив

Чагарник необхідно поливати, орієнтуючись на грунт. Якщо грунт дуже сухий, бідний, поливайте частіше. Воду лийте рясно, під самий кущ (коріння у чагарнику ростуть дуже глибоко).

  • молоді кущики. поливайте їх часто і рясно.
  • дорослі рослини. близько 1-3 разів щотижня (стежте за погодою).

Якщо літо спекотне і сухе, зволожуйте чагарник до самої осені, але при цьому стежте, щоб в грунті не застоювалася вода, це погано впливає на здоров’я куща.

Освітлення

Невибагливий пузиреплодник спокійно ставиться до тіні і сонця. Але все-таки буде краще, якщо вирощувати його на сонячних ділянках, тоді рослина заграє своїми яскравими кольорами і не потьмяніє (в тіні листя знижують яскравість забарвлення).

Підживлення

Чагарник любить підгодівлі. Удобрювати його потрібно вже з початку весни, застосовуючи азотовмісні склади. Восени, перед настанням зими внесіть під кущ мінеральні добавки.

  • весна . розчиніть аміачну селітру (1 ст.л.) у воді (10 л). У масу вмішайте 0,5 л коров’яку і сечовину (1 ст.л). Добриво вноситься під корінь під час поливання.
  • осінь . розчиніть нітрофоску (5 г або 1 сірникову коробку) у воді (10 л).

Витрата добрив залежить від віку чагарнику. Більш дорослому рослині потрібно близько 10-15 літрів підгодівлі. Чагарнику молодші близько 10-12 літрів.

Обрізка

Дуже важлива частина догляду – це обрізка. Пузиреплодник чудово її переносить, це дає можливість формувати з чагарнику красиві фігури, огорожі, бордюри. Завдяки регулярній обрізці рослина стає більш щільним і компактним.

  • санітарна . проводиться весь сезон, починаючи з весни. При санітарній обрізку видаляються всі старі, зламані пагони.
  • формувальна . її проводять по осені, після відцвітання куща. У перший рік молоді гілочки вкорочують на половину довжини. У наступні роки життя гілки обрізаються на 2/3 довжини.
  • омолоджуюча . робиться на кущах старше 5 років, проводять її по осені або в ранню весну. Старі пагони видаляють повністю, дощенту, інші до місця, де відходить бічна гілка.

Жива огорожа потребує стрижки 1-2 рази протягом усього сезону (при необхідності стригти можна і частіше). При цьому перша стрижка проводиться в квітні, до розпускання бруньок.

Розмноження

Найкраще розмноження цієї культури відбувається при живцюванні або пересадкою відводками.

Живцювання. підберіть відповідне рослина з розвиненими бічними пагонами. Акуратно відріжте молоді гілочки, що утворилися в нинішньому році. Замочіть їх в імуномодуляторах (корневин, циркон) для кращого коренеутворення. Потім перемістіть юні гілки в ємність, наповнену сумішшю торфу і піску.

Грунт близько росточков зволожите і накрийте плівкою. Регулярно поливайте паростки, час від часу знімайте плівку, щоб вони «подихали». На зиму ретельно утеплите молоді рослини, а навесні їх вже можна сміливо переносити на ділянку в сад.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

Сорт пузиреплодника «diabolo» відрізняється не тільки глибоким багряним забарвленням листя, але і червоними квітами

Чагарник пузиреплодник належить до групи рожевоцвітих. Він невимогливий до умов вирощування. У догляді за ним найважливішим є своєчасна обрізка.

Обрізка пузиреплодника

Крона пузиреплодника об’ємна і розлога. Її діаметр може становити більше 2 м. Край листової пластини загострений, зубчастий. Листя мають неправильну форму і відтінок яскраво-зеленого кольору. Кущ цінується за суцвіття, що нагадують формою півсферу. Вони складаються з безлічі дрібних квіток білого відтінку. Плоди схожі на червоні бульбашки. Згодом вони темніють і набувають бурий тон.

Обрізка пузиреплодника повинна бути своєчасною

Чагарник швидко розвивається і невимогливий до зовнішніх умов. Доглядати за ним нескладно. Важливо забезпечити рослині рясний полив. Воно погано переносить посуху. Не менш важлива своєчасна обрізка. Вона допоможе зберегти красу пишної крони. Обрізка може бути 3 типів:

  • санітарна-необхідна для підтримки здоров’я рослини і його активного розвитку. Ця маніпуляція полягає в зрізанні обламаних гілок і видаленні висушених.
  • формувальна-потрібно для додання кроні певної форми і збільшення її густоти, а також для додання потужності стеблах. Мінімальна висота такої обрізки — 40 см.
  • омолоджуюча – полягає в позбавленні від старих пагонів і укорочуванні довжини бічних пагонів.

Чагарник потребує регулярних обрізках. У пузиреплодников з кольоровою листям необхідно видаляти пагони, на яких формуються зелене листя.

Коли робити обрізку пузиреплодника?

Догляд за чагарником здійснюється в міру необхідності. Кращий час для зрізання і укорочення гілок – весна і початок осені. Терміни обрізки пузиреплодника залежать від її різновиди:

  • санітарна-може здійснюватися в будь-який час, якщо на рослині присутні пошкодження. При відсутності прямої необхідності така процедура проводиться навесні в профілактичних цілях.
  • формувальна-здійснюється після того, як кущ відцвіте. Пагони коротшають на половину довжини.
  • омолоджуюча-проводиться восени після того, як листя опаде повністю. Навесні омолоджувати чагарник можна тільки до початку розпускання листя.

Якщо чагарники складають живопліт, стригти їх потрібно трохи частіше. У період вегетації необхідно до 4 стрижок. Перший раз процедура проводиться в квітні до моменту, коли почнуть розпускатися нирки.

Податливість рослини дозволяє надавати його кроні будь-яку форму. Його естетичні властивості можна використовувати в ландшафтному дизайні.

Пузиреплодник калінолістний прийшов до нас з країн східної азії та північної америки. Вперше потрапив на сторінки ботанічних довідників у 1793 році. Перша спроба вирощування була зроблена в 1836 році. З тих пір кущі є прикрасою садів і галерей не тільки любителів екзотичних рослин, з плином часу він зайняв належне місце серед чагарників. Основне середовище зростання-береги річок і щільні зарості лісів, його часто знаходять на схилах скель.

В даний час його використовують для живоплотів, а також для групових або одиночних посадок, в якості прикраси саду. Це одне з рослин, яке підлягає охороні в заповідних районах, незважаючи на його широке поширення в міських посадках. Одна з його назв-спірея калонолістная. Тепер він перестав бути екзотикою і зустрічається практично у всіх країнах світу.

В основному це чагарниковий вид. Рідко досягає у висоту більше 3 метрів. Але в ширину може розростися до 4 і більше метрів. Листя пузиреплодника схожі на лопаті гребного гвинта моторного човна. За текстурою дуже схожі на зелень мати-й-мачухи. Лицьова сторона темного зеленого кольору з жорсткою шкіркою, зі зворотного боку, мають набивання, що нагадує повсть сірого кольору.

Відео » живцювання пузиреплодника»

догляд за рослиною

При всій своїй невибагливості пузиреплодник калінолістний вимагає невеликого догляду. Який в основному зводиться до поливу, обрізку і підгодівлі чагарнику. Що в цілому навіть для початківця садівника-любителя не складе ніяких проблем.

  • полив

На один кущ рослини потрібно не менше 40 літрів води. Часто поливати чагарник не слід, достатньо одного разу на тиждень. Найоптимальніший час це відразу після світанку або перед заходом сонця. Але важливо дотримання заходів, так як рослина критично ставиться до переливання і застоюВода.

  • підживлення

На початку осені пузиреплодник калінолістний підгодовують аміачною селітрою, сечовиною або добривами з основою з коров’яку.

Перед зимою необхідно внесення під рослини нітроамофоски. На десять літрів води розлучається дві столові ложки добрива.

  • підготовка до зими

Щоб чагарники не померзли, грунт під ними посипають тирсою, самі рослини загортають.

Для рослин, які посадили недавно, найкращим укриттям будуть ялинові гілки.

Пузиреплодник догляд і вирощування. Красень пузиреплодник: вирощування і догляд

Жива огорожа з пузиреплодника

обрізка пузиреплодника калінолістного

Щоб підкреслити красу пузиреплодника калінолістного, його крону необхідно обрізати.

Обрізка включає в себе:

  • формування крони чагарнику, полягає в обрізанні молодих пагонів на половину довжини;
  • зняття всіх пошкоджених листя за період зимівлі рослини;
  • також необхідно в березні і листопаді місяцях прибрати всі старі пагони, які вже не будуть приносити квітучий вигляд;
  • декоративна обрізка, що виражається у формуванні дизайну саду або огорожі, якщо вона виконана правильно, то з куща виростає безліч додаткових пагонів.

Результатом всіх заходів буде щільна і красива крона, на якому будуть відсутні шкідливі комахи. Єдине захворювання, якому схильний пузиреплодник калінолістний, це загнивання кореневої системи, якщо грунт, куди його висадили занадто важка або є надлишок вологи. У таких випадках необхідно під струменем води змити земляний кому з кореневої системи, обрізати пошкодження, промити все марганцівкою і пересадити чагарник на нове місце.

Відео » обрізка пузиреплодника калінолістного»

дизайнерські вишукування

Пузиреплодник калінолістий прикрасить будь-яку ділянку, ставши для нього справжньою родзинкою. Чагарник виключно добре виглядає як при монопосадках, так і в групі інших рослин.

Якщо висадити його більш щільно, то вийде красива жива огорожа, яка не тільки прикрасить ландшафт, але і послужить чудовим парканом.

Відео » жива огорожа з пузиреплодника»

Листя пузиреплодника калінолістного, завдяки своїй колірній гамі додадуть саду ошатний вигляд. А насіння з їх характерним хрускотом, стануть чудовою іграшкою ля маленьких дітей.