Чорні ягоди, схожі на ожину

109

Ожина – популярний багаторічний чагарник, плоди якого при дозріванні набувають чорний відтінок. Однак її ягоди за зовнішнім виглядом схожі і з іншими культурами. І в деяких випадках визначити, де які плоди, вдається далеко не відразу. Ягода, схожа на ожину, може бути як їстівною, так і отруйною. Щоб не помилитися з вибором, необхідно розглянути всі можливі варіанти.

Чорні ягоди, схожі на ожину, можуть кардинально відрізнятися за смаком

Особливості ягід ожини

Ягоди ожини являють собою складний плід, що складається з численних невеликих зрощених кістянок. Відтінок їх змінюється в процесі їх розвитку. Спочатку кістянки зелені, потім набувають червоного кольору і при повному дозріванні темніють.

Плоди мають подовжену форму з заокругленим кінчиком. Середня вага їх коливається в межах 5-8 г, в залежності від сорту. Поверхня може бути глянсовою або з сизим нальотом. Кістянки мають соковиту м’якоть, кисло-солодкий смак. Вони багаті вітамінами групи b, c, a, мінеральними речовинами.

Які ягоди схожі на ожину

Збірні кістянки чорного кольору утворюються у декількох культур. І щоб вміти їх відрізняти від ожини, потрібно розглянути кожен плід окремо, а також звернути увагу на зовнішній вигляд самої рослини.

Чорноплідна малина

Копітка робота селекціонерів призвела до появи чорноплідних видів малини. Найпоширенішими сортами є кумберленд і угольок. Обидва чагарники відрізняються високою стійкістю до морозів і захворювань. Рекомендовані до вирощування в умовах центральних і північних регіонів.

Кістянки чорноплідної малини їстівні, солодкі, мають округлу форму. Їх забарвлення змінюється від рожевого до темного в міру дозрівання. Плоди невеликі. Середня вага їх становить 1,5-3 г.відмінною особливістю є легке відділення кістянок від ложа при дозріванні, а у ожини вони щільно тримаються при зніманні.

Пагони у чорноплідної малини сіро-блакитного відтінку, покриті коротким ворсом

Шовковиця

Так називається дерево, плоди якого схожі на ожину. Ягоди досить великі, їстівні, овально-довгастої форми. Довжина їх досягає 4-5 см, в залежності від сорту. Поширена також і інша назва дерева з ягодами схожими на ожину, а саме тутовник. Зустрічаються сорти з чорним і білим відтінком плодів. Батьківщиною перших є персія.

Дерево шовковиці досягає висоти 20 м.листя жорсткі, темно-зелені, з зазублинами по краю.

Чорна ягода на дереві, схожа на ожину, має зовсім інший смак. Вона солодка, без частки кислинки, і дуже соковита. Плоди шовковиці не відокремлюються від плодоніжки при зборі. Зібраний урожай легко мнеться, тому погано переносить транспортування і тривале зберігання в свіжому вигляді.

Шовковиця є теплолюбною культурою

Лаконос ягідний

Ця рослина можна рідко зустріти на території росії. Батьківщиною його вважається північна америка.

Лаконос ягідний – це трав’яниста багаторічна рослина сімейства фітолаккових. Щорічно він випускає кілька потовщених прямостоячих стебел, висотою 1,5 м.зацвітає рослина в кінці травня, а його суцвіття зовні нагадують гіацинти. А до кінця літа на лаконосі дозрівають великі ягоди, схожі на ожину будовою і темним відтінком.

Ця культура вважається лікувальною. У народній медицині використовують білі коріння рослини для полегшення ревматичного болю. А ось ягоди лаконоса, схожі на ожину, вважаються отруйними. Їх вживання призводить до серйозних порушень серцевого ритму.

Важливо! для лікування можна використовувати тільки білі коріння лаконоса ягідного, на зламі яких відтінок не стає червоним.

Плодоложе у ягід лаконоса навіть при дозріванні залишається яскраво-червоним

Інші ягоди, схожі на ожину

До числа схожих плодів на ожину можна віднести і мора. Ця рослина є близьким родичем малини і відноситься до сімейства розоцвіті. У природі чагарники мора поширені в тропіках південної америки, мексики, перу. Але при цьому вони добре переносять заморозки і плодоносять при температурі вище + 12 °с.

Важливо! чагарник мора швидко розростається і здатний пригнічувати розвиток сусідніх рослин.

Ягоди у цієї культури невеликого розміру, округлі складні кістянки. У міру дозрівання їх забарвлення змінюється від червоного до чорного. Смак солодкий, з терпкістю, м’якоть соковита. Кістянки мора багаті аскорбіновою кислотою, кальцієм, залізом. Урожай можна вживати в свіжому вигляді і переробляти.

Чагарник мора починає плодоносити в рік посадки

Ягоди ожини також схожі на ожину. Цей чагарник не можна зустріти в природі, так як він є гібридом. Висота рослини досягає 2 м.культура невимоглива до складу грунту і умов вирощування, але не переносить застою вологи біля коріння.

Складні кістянки ожиномалини їстівні, солодкі, соковиті, ароматні. Середня вага їх становить 1,5-3 м забарвлення змінюється кілька разів протягом сезону. Спочатку він зелений, згодом білий, рожевий і в кінці стає чорним.

Ожиномалина характеризується високою врожайністю

Висновок

Ягода, схожа на ожину, може бути їстівною і отруйною. Тому вживати плоди потрібно при повній впевненості, що вони відносяться до першої категорії. Тільки в цьому випадку можна розраховувати, що вони принесуть користь, а не нашкодять здоров’ю.