Чому опадають квіти у баклажанів в теплиці і що робити

52

Вміст

  • 1 чому опадають зав’язі баклажанів в теплиці
    • 1.1 порушені терміни посадки
    • 1.2 перепади температури
    • 1.3 недолік світла
    • 1.4 висока вологість
    • 1.5 нестача або надлишок добрив
    • 1.6 відсутність запилення
    • 1.7 зайві суцвіття
    • 1.8 неправильний полив
    • 1.9 неякісне насіння
    • 1.10 шкідники
    • 1.11 хвороби
  • 2 що робити, якщо опадають квіти і зав’язі у баклажанів
  • 3 заходи профілактики
  • 4 висновок

Опадають квіти у баклажанів в теплиці з різних причин. В основному вони пов’язані з неправильним доглядом, наприклад, нерегулярними поливами, поганим освітленням. Часто листя опадає через захворювання і шкідників. Якщо забезпечити рослинам нормальні умови, це явище практично не спостерігається.

Чому опадають зав’язі баклажанів в теплиці

Якщо у баклажанів обсипаються квітки в теплиці, це явне порушення розвитку. Якщо умови цілком підходящі, таке явище виникає дуже рідко. У більшості випадків воно пов’язане з порушеннями правил догляду. Основні причини і способи їх усунення описані нижче.

Порушені терміни посадки

Квітки можуть опадати через порушення термінів посадки. Баклажани-дуже вимогливі, теплолюбні рослини. Вони нормально розвиваються в діапазоні температур 22-27 градусів тепла. Навіть в теплицю їх висаджують останніми-не раніше 15 травня. У сибіру, в північних регіонах терміни можуть зрушити до кінця місяця і навіть до першої декади червня.

Якщо висадити раніше, можна зіткнутися із загрозою поворотних заморозків. Коли нічна температура опускається нижче 15 градусів, зростання може призупинитися. Якщо це повторюється кілька днів поспіль, у баклажан згодом опадають квіточки. Тому з пересадкою поспішати не варто. Необхідно уважно стежити за прогнозом погоди. При необхідності використовують додаткове плівкове укриття або опалюють теплицю ночами.

Перепади температури

Температурні перепади впливають навіть гірше, ніж короткочасні заморозки. Якщо вночі різко похолодає, а вдень, навпаки, буде жарко, на баклажанах обсипається зав’язь. Це неминуче призводить до зниження врожайності, тому в більшості регіонів культуру рекомендується вирощувати в теплиці і не поспішати з пересадкою.

Недолік світла

Якщо баклажани цвітуть і опадають, це може бути пов’язано з недоліком освітлення. Рослини дуже вимогливі до світла, він необхідний їм ще на етапі вирощування розсади. Для цього рекомендують використовувати фітолампи або світлодіодні джерела світла. Якщо кущі часто залишаються в тіні, квітки можуть з’явитися, але після цього будуть опадати. При цьому зав’язалися плоди будуть менше за розміром-врожайність однозначно знизиться.

Квітки можуть опадати через недостатнє освітлення

Важливо! надлишку сонячного світла теж бути не повинно.

Розсаду краще не вирощувати на південних вікнах, а після пересадки на перших порах сіянці бажано притенить. В іншому випадку можуть опадати квітки. Помітити проблему можна по листю, які починають сохнути.

Висока вологість

У теплиці квітки баклажанів починають опадати через занадто високу вологість. Це дуже поширена причина, оскільки в закритому невеликому приміщенні повітря завжди більш вологий, ніж зовні. В результаті починає злипатися пилок, вона не може покинути квітка, він стає важким і може опадати.

Тому після поливу рекомендують регулярно провітрювати теплицю. Якщо вночі температура не опускається нижче 15-17 градусів, її залишають відкритою цілодобово.

Нестача або надлишок добрив

Якщо квітки баклажанів почали опадати, причина може бути пов’язана з недостатнім внесенням добрив. Рослини вимагають регулярних підгодівлі. Після пересадки в теплицю баклажанів дають азотні склади, а під час формування бутонів і цвітіння акцент роблять на калії і суперфосфаті.

Також дуже важливо проводити позакореневе підживлення бором. Якщо цього елемента бракує, квітки будуть опадати, а зав’язі формуються погано. Тому за сезон потрібно зробити хоча б одне обприскування.

Всі добрива вносять строго по інструкції. Якщо давати їх в надмірних кількостях, це призведе до засолення грунту, що знову ж позначиться на цвітінні. До того ж багато добрива впливають на ph. Якщо регулярно порушувати дозування, кислотність грунту зміниться, а засвоюваність поживних речовин погіршиться.

Особливо уважно потрібно стежити за азотними добривами. Квітки можуть опадати при їх надлишку в грунті. Азотні склади, використовувані в невеликій кількості, стимулюють набір зеленої маси.

Відсутність запилення

Квітки баклажанів будуть опадати і через відсутність запилення. Це буває пов’язано з високою вологістю. З іншого боку, іноді квітки дають занадто багато пилку, через що вона не може потрапити на маточки. Тому рослини варто періодично оглядати. Якщо зав’язі опадають, запилення проводять вручну за допомогою пензлика.

Якщо пилок накопичується на тичинках, необхідно штучне запилення

Зайві суцвіття

Якщо умови вирощування хороші, баклажани дадуть багато квітів. Спочатку все їх залишають, але після формування перших зав’язей зайві суцвіття видаляють. В умовах теплого клімату вони теж могли б дати урожай. Але оскільки в багатьох російських регіонах літо коротке, необхідно прищипнуть зайві бутони.

Також кущі потребують формування. Через 1-2 тижні після пересадки вибирають 3-4 найсильніших втечі. Решта прищипують пальцями. Тоді квіти не будуть опадати, а самі рослини дадуть хороший урожай.

Неправильний полив

Баклажани потребують регулярного і рівномірного поливу. Не можна, наприклад, дати їм багато води відразу і» забути » на тиждень. У нормі воду дають кожні 2-3 дні. При цьому потрібно стежити за станом грунту – вона повинна бути в міру вологою. Поверхневий шар може іноді підсихати. У спеку рослини поливають частіше. Причому воду потрібно використовувати тільки відстояну, а не холодну, щоб квітки не почали опадати.

Рада! для збереження грунтом природної вологості посадки рекомендують мульчувати. Можна використовувати солому, тирсу, сіно.

Неякісне насіння

Причина, по якій квітки будуть опадати, буває пов’язана і з неякісними насінням. При покупці вибирати слід тільки перевірених постачальників з хорошими відгуками. Бажано, щоб насіння були свіжими, не більше двох років після збору. Причому попередньо їх варто перевірити-занурити в розчин солі (5 г на 1 л), почекати кілька хвилин і відбракувати ті, що спливуть.

Шкідники

Якщо всі умови нормальні, квітки можуть почати опадати через вплив шкідників. Основну небезпеку для баклажанів представляють такі комахи:

  1. попелиця добре розмножується в умовах теплиці, де постійно волого і тепло. Вона харчується рослинними соками баклажана і виснажує його, через що квітки можуть опадати.
  2. білокрилка накопичується в основному зі зворотного боку листа. Також харчується соками рослини.
  3. павутинний кліщ — ще один небезпечний шкідник, який не видно оку через мікроскопічних розмірів. Однак визначити його присутність реально по павутинці, яка добре помітна. Вона обплутує пагони і листя баклажанів, заважає їм нормально рости, через що квітки будуть опадати.

Павутинка на рослині-ознака зараження павутинним кліщем

Хвороби

Окремі захворювання теж можуть призводити до опадання зав’язей

Основні причини такі:

  1. чорна ніжка-грибкова інфекція, що призводить до потемніння і витончення прикореневої шийки. Також визначити її можна по сірому нальоту уражених пагонів. Хвороба особливо небезпечна для розсади. Якщо сіянець заражений, його варто якомога швидше видалити від інших. Основні заходи профілактики-регулярне провітрювання і дотримання норм поливу.
  2. квітки можуть опадати і через тютюнової мозаїки. Вона проявляє себе нерівномірним забарвленням листя. На них з’являються темно-зелені плями, що нагадують мозаїку. Листя деформується і відмирає.
  3. біла гниль-грибкова інфекція, яка вражає спочатку кореневу систему, а потім всю надземну частину. Проявляє себе білим нальотом, на якому помітні тверді включення. Квітки можуть опадати, але плоди все одно формуються. Вони стають водянистими і несмачними.

Що робити, якщо опадають квіти і зав’язі у баклажанів

Щоб квітки перестали опадати, необхідно забезпечити правильний догляд:

  1. регулярний полив відстояною водою. У теплиці це досить робити два рази в тиждень. Молоді сіянці після пересадки поливають трохи частіше, в режимі «через день».
  2. Щоб квітки не стали опадати, необхідно регулярно удобрювати баклажани-мінімум три рази за сезон. До пікіровки дають настій коров’яку або курячого посліду. Замість цього можна внести комплексне добриво. Після пікіровки використовують аналогічний склад. Під час цвітіння дають суперфосфат (40 г на 10 л) і сульфат калію (30 г на 10 л), проводять позакореневу обробку борною кислотою (1 г на 10 л).
  3. грунт регулярно розпушують і видаляють бур’яни.
  4. рослини періодично оглядають і проводять обробку від захворювань. З грибковими інфекціями борються за допомогою фунгіцидів, наприклад, «максим», «бордоська рідина», «хом». Від комах обробляють народними засобами та інсектицидами, наприклад, «децис», «актара», «фуфанон».

Заходи профілактики

Щоб квітки на стали опадати, досвідчені садівники рекомендують вжити певних заходів профілактики:

  1. періодично міняти верхній грунт в теплиці. При укладанні нового грунту використовують суміш з дернової землі, торфу, піску і перегною в співвідношенні 2:1:1:1.
  2. якщо грунт кислий, обов’язково внести вапно в кількості 200 г на 1 м2.
  3. постійно контролювати рівень температури і вологості в теплиці (оптимально до 75%).
  4. щоб квітки не стали опадати, висаджувати баклажани рекомендують на відстані не менше 60 см один від одного.
  5. у період цвітіння зрошувати рослини слід пізно ввечері або рано вранці.
  6. проводити пасинкування, щоб всі саджанці отримували достатньо сонячного світла.

Регулярні підгодівлі і полив забезпечать повноцінний урожай

Висновок

Опадають квіти у баклажанів в теплиці часто через високу вологість, загущенности посадок. У парнику мало місця, тому дачники нерідко садять сіянці впритул один до одного. Але робити цього не варто: повітря буде занадто вологим, і рослини недоотримають сонячне світло.