Відео про каркасних будинках. Відео: технологія будівництва каркасного будинку

52

Відео про каркасних будинках. Відео: технологія будівництва каркасного будинку

Головна

Даний розділ містить відео по технології будівництва каркасного будинку, яке ми рекомендуємо, як посібник з культури будівництва, загальним методам і способам будівництва каркасного будинку, а також вимогам з безпеки.

Відео поетапного будівництва каркасних будинків, продемонстровано на прикладі наших проектів. В окремий розділ ми виділили відео зведення фундаменту, а даний розділ містить невеликі ролики по різних етапах будівництва каркасного будинку: збірка каркасних стін, установка крокв і перекриттів в каркасному будинку, правильна установка вікон і т.д. А також, безліч порад і рекомендацій по швидкому, якісному і недорогому будівництву каркасного будинку.

50. Kd.i: прозорий дах тераси. Недорого і швидко.

49. Kd.i: табуретка за 2 години і 100 рублів своїми руками. Ч2.

48. Kd.i: табуретка за 2 години і 100 рублів своїми руками. Ч1.

47. Kd.i: великі вікна — не гуд для свого будинку.

46. Kd.i: інструкція. Онлайн розрахунок прогину балок.

45. Kd.i: монтаж м’якої покрівлі, досвід і матеріали + недоліки, особливості. Ч. 2

44. Kd.i: крокви даху збірка і кріплення з перекриттям.

43. Kd.i: повний розклад всіх етапів будівництва каркасного будинку від а до я.

42. Kd.i: дод. Утеплення покрівлі до 300мм.

41. Kd.i: балкон над ганком своїми руками.

40. Kd.i: тераса своїми руками від а до я поетапна будівництво

39. Kd.i: саморізи для перфорованого кріплення.

38. Kd.i: асиметрична кутова тераса: як влаштована і як зробити.

37. Kd.i: монтаж м’якої покрівлі шинглас своїми руками: поетапна інструкція.

36. Kd.i: зручні сходи своїми руками за 14 хв., 6,9 т. Р. Покрокова інструкція. Ч3.

35. Kd.i: вирівнювання стійок і каркасних перегородок.

34. Kd.i: вирівнювання стійок і каркасних перегородок.

33. Kd.i: підйом і установка крокв.

32. Kd.i: як закріпити брус до паль. Для гаража, навісу, тераси.

31. Kd.i: сходи за 21хв, 9,4 тр своїми руками. Покрокова інструкція. Зручна і безпечна.

Каркасний будинок недоліки. Дерев’яний будинок за каркасною технологією

Дерев’яний каркасний будинок, — це міцне і довговічне будова. Такий будинок може стати місцем постійного проживання, або використовуватися в якості літньої дачі. Каркасні будинки відрізняються різноманітністю архітектурних рішень, швидкими темпами будівництва і економічністю.

  • в основі даної технології лежить зведення дерев’яного каркаса будівлі з подальшою обшивкою і утепленням стін. Дерев’яний каркас виготовляється з цільного або клеєного бруса, в якості утеплювального матеріалу використовуються:
  • пінобетон;
  • мінеральна вата;
  • полістирол;
  • базальтові плити;
  • піноплекс.

Зовнішня обробка сайдингом, вагонкою, імітацією цегляної кладки або блокхаусом дозволяє будові виглядати сучасно і естетично. Вибір утеплюючих і обшивальних матеріалів безпосередньо впливає на енергоефективність майбутнього будинку, а також на мікроклімат у внутрішніх приміщеннях, тому на них не слід економити.

Каркасний будинок може бути встановлений на легкому фундаменті, зібраний каркас не вимагає усадки – до обшивки стін і їх утеплення можна приступати негайно. Щоб каркасний будинок був теплим і безпечним, слід уважно підійти до вибору утеплювального матеріалу. При недостатній товщині шару утеплювача будинок буде швидко остигати, що призведе до значних витрат на опалення.

Неякісний утеплювач може вбирати вологу і руйнуватися під її впливом. Намоклий утеплювач — це ідеальне середовище для розвитку цвілі і грибків, тому при будівництві обов’язково використання пароізоляції.

Також варто пам’ятати про те, що багато видів утеплювача відрізняються підвищеною горючістю і виділяють токсичні речовини при горінні. Щоб уникнути проблем при експлуатації каркасного будинку, доцільно встановити вентильовані фасади і покрівлю, а також використовувати так звані «дихаючі» вікна.

Каркасне будівництво будинків. У чому полягає технологія будівництва каркасного будинку: поетапно з картинками

Будівельний ринок останні кілька років заполонили так звані каркасні будинки, які щотижня у величезній кількості зводяться як фірмами, так і своїми руками.

Причина такої любові до «каркасникам» криється в простоті зведення і темпах будівництва.

Поетапне будівництво каркасного будинку дозволяє за один сезон змонтувати повноцінний житловий будинок, який буде досить презентабельно виглядати, і відрізнятися привабливою ціною і економічністю в обслуговуванні. Технологія проста для розуміння і реалізації своїми руками.

Каркасний будинок своїми руками

У чому суть будівництва каркасного будинку

Як зрозуміло з назви, технологія полягає у формуванні якогось каркаса з дерева (дощок або бруса) або металу, з поступовою поетапної обшивкою його шарами з плівок, мембран, утеплювачів та ін.

Така багатошарова конструкція стін дозволяє домогтися хороших теплових характеристик при досить тонких стінах.

Стіна будинку в розрізі без додаткового утеплення пінопластом

Які ж матеріали формують стіну?

  • утеплювач мінеральна вата
  • утеплювач листи пінопласту
  • гідроізоляція у вигляді плівки або мембрани
  • пароізоляція у вигляді дифузійної мембрани
  • листи осб
  • зовнішня і внутрішня обробка

Утеплення каркасного будинку, як ми написали вище, краще робити двох видів. Зсередини утеплюємо будинок мінеральною ватою, а зовні – листами пінопласту.

Листи пінопласту дозволять поліпшити звукоізоляції, вони є відмінним вітрозахистом і при зниженні властивостей мінеральної вати з часом (таке може статися при попаданні вологи або роси всередину стін) дозволять зберегти теплові характеристики будинку.

Утеплення будинку своїми руками за допомогою матів

Гідроізоляція необхідна для захисту утеплювача від вологи, яка надходить зовні у вигляді опадів.

Її необхідно укладати внахлест, фіксуючи спеціальної липкою стрічкою для утеплювача. Це дозволить зробити 100-відсотковий захист від води.

Гідроізоляція стін ізоспаном в каркасному будинку

Пароізоляція фіксується з внутрішньої сторони стіни, і дозволяє стінам «дихати».

Крапельки вологи, які можуть конденсуватися в стіні, спокійно виводяться в кімнати, завдяки чому утеплювач служить набагато довше.

При використанні якісних мембран, ризик утворення грибка на стінах, чорних плям цвілі та інших побічних ефектах герметичних стін знижується до мінімуму.

А пристрій правильної вентиляції каркасного будинку повністю прибирає ці ризики.

Пароізоляція стін зсередини будинку за допомогою мембрани своїми руками

Листи осб прибиваються поверх всієї конструкції, і є основою, до якої будуть кріпитися оздоблювальні матеріали.

Кожен етап робіт можна виконувати своїми руками завдяки легкості будівельного матеріалу. Технологія досить проста, а починати її необхідно з будівництва каркаса.

Обшивка будинку осб-плитами

Перший етап будівництва: фундамент

Як і будь-яке інше будівництво, каркасний будинок починається з зведення фундаменту.

Фундамент може бути:

  • стрічковий
  • стовпчастий
  • пальовий

Решта видів ми розглядати не будемо, так як вони використовуються вкрай рідко.

У чому суть цих фундаментів?

Стрічковий являє собою монолітний фундамент з бетону, який в рідкому стані заливають під несучі зовнішні і внутрішні стіни.

Для цього необхідно нанести розмітку за допомогою кілків і мотузки, помітити місця майбутніх стін, вирити траншеї своїми руками або екскаватором (мінітрактором).

В траншею встановити опалубку, яка може бути знімною, незнімної, придбаної в магазині, взятої в оренду або збитої з дощок або фанери своїми руками.

Готову опалубку гідроізолюємо звичайною плівкою зсередини і заливаємо цементну суміш для стрічкового фундаменту.

Коли вона застигне, необхідно зняти опалубку і перевірити геометрію. При перепадах по висоті-нанести додатковий шар цементу для вирівнювання.

Стрічковий фундамент своїми руками

Стовпчастий фундамент являє собою стовпи, які встановлюються в певних місцях: по кутах, в місцях перекриття, на відстані один від одного не більше 2-2,5 метрів.

Стовпи можуть бути заливні з цементу абоЗбірні з блоків. Заливні робляться також, як при стрічковому фундаменті, тільки вириваються не траншеї, а ями, в які встановлюється опалубка квадратної або прямокутної форми. Опалубка також гідроізолюється.

Стовпчастий фундамент під будинок

Не забувайте при заливних видах фундаменту використовувати укосіни, так як часто рідкий цемент настільки важкий, що розсовує опалубку, збиту своїми руками.

Важливо: не забудьте втопити арматуру в наливних фундаментах або сітку, щоб зробити його більш міцним. Також необхідно на даному етапі встановити анкерні болти.

Каркасний будинок через 10 років. Проблеми виникли біля будинку через 20 років експлуатації:

1. Років через п’ять (може трохи більше) після початку експлуатації, будинок був покритий сайдингом. Просто набридло підфарбовувати, навіть пофарбоване дерево час від часу вимагає догляду. Сайдинг дозволяє забути про проблеми зовнішнього вигляду будинку.

2. Будинок досить великий за площею підстави (7х10), як і писав стоїть на дрібно заглиблених стовпчиках. Як наслідок немає нічого дивного в тому, що основа будинку трохи гуляє, це призводить до невеликої зміни в поведінці дверей, то закриваються із зусиллям щільно, то їх неможливо зафіксувати в закритому положенні, двері зроблені з дерев’яного масиву, тут на їх функціональність так само впливає вологість навколишнього повітря.

3. Якщо на даху накопичується багато листя, то в місці стикування тих площин у тераски дах починає трохи підтікати, це не пов’язано ніяк з каркасною технологією, це пов’язано швидше за все з занадто маленькою за розмірами ендовой закладеної за технологією фірми і відсутністю підкладки у металу. Тут я про це згадую тільки з однією метою — в місці протікання немає ніяких слідів, вода вільно зливається під будинок, через стелю і підлогу, і не залишає ніяких слідів гниття. Власне сама протікання була виявлена недавно, чисто випадково. Вся деревина на будівництво поставляється просушеної, фабричної сушки і неохоче вбирає воду, точніше взагалі не вбирає. Були проведені дослідження, порівняли деревину природної сушки, вбирання оди до 80% і спеціальної промислової сушки вбирає воду до 15%,

4. Основний недолік, про який хочеться сказати, це погана звукоізоляція між першим і мансардним поверхом. Перекриття: статеві дошки 25 мм на цвяхах з насічками, 10 см утеплювача, і вагонка стелі першого поверху, не служить для звуку якимось гідним перешкодою. Якщо внизу розмовляють, всі звукові коливання чутні нагорі.