Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

147

Ці вироби широко використовуються у виробничій сфері для створення різноманітних електронних і електронно-механічних пристроїв, в системах передачі сигналу і т.д. Вони затребувані у виробничій і космічній, автомобільній і залізничній сфері, системі телекомунікацій.

Кабельна збірка-це виріб, як правило, складається з одного кабелю і двох з’єднань, а кабельний електричний джгут має кілька відгалужень і магістралей.

Виробництво таких виробів ведеться за спеціальними кресленнями, в яких враховується матеріал і товщина жили кабелю, його обмотки, довжина проводу, тип(-и) сполучних елементів і т.д.

Причиною і економічним обґрунтуванням їх створення є необхідність підвищення продуктивності праці працівників, які здійснюють збірку певного обладнання, зниження трудових і тимчасових витрат монтажу.

Наша компанія пропонує з’єднувальні джгути і кабельні збірки в широкому асортименті. Для їх виготовлення ми використовуємо дроти і з’єднувальні елементи від перевірених постачальників, сучасне високопродуктивне обладнання та технічні пристосування.

Продукція фірми проходить перевірку, тому ми можемо гарантувати її високу якість, повну відповідність гост і технічним вимогам. Наявні у нас виробничі потужності дозволяють виготовляти товарну продукцію в досить великих обсягах, необхідних для забезпечення безперебійного постачання певного виробництва.

Наша компанія є надійним і сумлінним партером

При веденні комерційної діяльності наша компанія основний упор робить на якість, зниження собівартості готової продукції, часу виконання замовлення, організацію безперебійних поставок.

Маючи великий досвід в даній сфері виробництва, ми пропонуємо на ринку по-справжньому якісний продукт, який високо оцінений багатьма покупцями. Компанія отримала листи подяки від наступних компаній:

Ват холдингова компанія » коломенський завод»;

Тов «лін-електро»;

Тов» трансконвертер»;

Ват»жовтневий електровагоноремонтний завод».

Процес і джгутів включає наступні роботи:

  • мірна різка проводів;
  • зачистка кінців;
  • збірка їх в джгути, протяжка через спеціальні трубки або бандажування стяжками і стрічками;
  • маркування проводів;
  • опресування кінців в колодках.

В результаті виходить надійне, зручне в користуванні кабельне з’єднання з адаптованими під певні комунікаційні роз’єми кінцями.

Всі перераховані вище роботи виконуються в повністю автоматичному або напівавтоматичному режимі під контролем досвідчених операторів-електриків, які уважно стежать за всіма процесами. Це гарантія того, що в партії всі вироби будуть ідентичними, ситуацій, коли одна кабельна збірка підходить, а інша ні, не виникне. Кожна з партій готових виробів супроводжується документами, в яких вказані якісні характеристики входить в неї товарного продукту.

Після завершення процесу виготовлення джгута він піддається електричному контролю на предмет правильності збірки. Перевірка і приймання готової продукції здійснюється на спеціальних стендах, істотно прискорюють проведення цієї роботи. На завершальному етапі товар упаковується в спеціальний матеріал і відправляється на склад або замовнику.

Висока якість нашої продукції підтверджено сертифікатом від незалежного експерта тов «лін-електро», а також смк гост ісо 9001-2011.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Переваги замовлення продукції у нас

Ми пропонуємо як готові вироби, так і виробляємо їх на замовлення. Технологія і використовується в процеси виготовлення обладнання дозволяють гнучко реагувати на вимоги замовників. Ми готові, дотримуючись термінів, виготовити як дуже велику, так і дрібну партію товару, забезпечувати систематичні поставки сполучних джгутів і кабельних збірок. Жодна партія товару до нас не повернулася через наявність дефектів або бракованих виробів.

Виготовлення продукції за індивідуальним замовленням проводиться в повній відповідності з технічним завданням. Вона гарантовано буде виконувати поставлені завдання, забезпечувати стабільну і безперебійну передачу сигналу, цифрової інформації і т. Д., на всі 100% відповідати заявленим характеристикам. При виготовленні може бути використана нормативно-технічна документація замовника або нашої компанії.

Перед відправкою замовнику товарний продукт упаковується, що запобігає його пошкодженню, втраті корисних властивостей під час транспортування.

Ми виробляємо електричні джгути і кабельні збірки за доступними цінами. Оптимізація виробничих процесів, робочого місця кожного співробітника, оснащення виробництва тільки сучасним високопродуктивним і точним обладнанням дозволяють істотно знизити собівартість готової продукції без шкоди якості. При організації праці і самого виробництва ми використовуємо досвід успішної і фінансово стабільної японської компанії «тойота». Високий рівень автоматизації праці дозволяє мінімізувати вплив людського фактора на результати виробництва, практично зводить до нуля поява неякісних, дефектних виробів, забезпечує їх ідентичність.

Нам по плечу будь-яка, навіть дуже складна виробнича задача. Ми готові виготовити найскладніший кабельний джгут або збірку.

За всю виготовлену продукцію наша компанія несе повну відповідальність, гарантує її тривалу роботу за умови дотримання режиму і правил експлуатації.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

У нас можна замовити кабельний джгут будь-якої конструкції, довжини, пропускної здатності, призначення, для виготовлення якого будуть використані дроти з певними характеристиками, екранує і захисною ізоляцією, стійкою до загоряння, механічних пошкоджень, що не втрачає своїх властивостей при підвищених і знижених температурах.

Залежно від призначення вони поділяються на джгути:

  • промислових обчислювальних мереж;
  • систем зберігання і передачі даних;
  • живлення і передачі сигналів;
  • введення / виведення інформації;
  • об’єднання окремих плат і елементів;
  • облаштування автомобільної електропроводки.

Замовлення того чи іншого продукту здійснюється в режимі онлайн, шляхом розміщення заявки на сайті. Крім цього, зробити замовлення можна, зв’язавшись з нашим оператором. У нього можна отримати консультацію щодо умов придбання та оплати товару. Він при необхідності надасть будь-яку допомогу в рамках своєї компетенції.

Ми не беремо передоплату, розрахунок за відпущені товари можна зробити після їх отримання. Клієнту надається вибір:

  • внести плату готівкою;
  • оплатити замовлення банківською картою;
  • перерахувати гроші з рахунку на рахунок.

Ми швидко реагуємо на будь-яку заявку, в стислі терміни погоджуємо всі нюанси і приступаємо до виробництва виробів. Після упаковки готової продукції ми організуємо її доставку транспортними компаніями. Також придбати у нас ті чи інші вироби можна на умовах самовивозу.

До атегорія:

Виробництво радіоапаратури

Заготівля монтажних проводів, кабелів і джгутів

Заготівлю монтажних проводів починають з правки (вирівнювання) проводу, що надходить на завод в бухтах. Після цього провід розрізають на заготовки необхідної довжини (вказана в технічній документації).

При монтажних роботах зрощування проводів з окремих відрізків не допускається. Марку дроту, його перетин і забарвлення також визначають за технічною документацією.

Спосіб заготівлі монтажних проводів залежить головним чином від масштабу виробництва. При індивідуальному виробництві провід нарізають ножицями або кусачками по масштабній лінійці. У серійному виробництві для мірного різання проводів знаходять широке застосування різні пристосування і верстати, значно підвищують продуктивність праці і точність цієї операції.

На рис. 1 показані ножиці для мірного різання проводів, що характеризуються високою продуктивністю при точності різу + 0,5 мм. Ножиці мають рухливий і нерухомий диски з отворами різних діаметрів, упор і ручку. При неробочому положенні ножиць отвори в дисках завдяки наявності фіксатора і пружини, що працює на розтяг, збігаються. Нарізці партії заготовок передує установка упору за допомогою стрілки на необхідну довжину; відліки виробляють по лінійці з поділками. Потім вибирають поСкоротити трудомісткість операції.

Більш продуктивним і якісним способом закладення бавовняної ізоляції на кінцях дроту є закладення за допомогою хлорвінілових, гумових або ліноксінових трубок (рис. 13).

Для відрізання трубок необхідної довжини застосовують верстат, показаний на рис. 14. Верстат працює по автоматичному циклу. Продуктивність його 300 тис. Заготовок в зміну. Він дозволяє розрізати трубки діаметром від 2 до 6 мм на відрізки довжиною від 8 до 20 мм.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 14. Верстат для відрізання ізоляційних трубок: 1 — хлорвінілова трубка, 2 і 5 — напрямні втулки, 3-притискної ролик, 4 і 7 — шестерні, 6-ніж, в — мила шестерня, 9 — нерухомий ніж, 10-провідний ролик

Основними деталями верстата є дві шестерні, на одній з яких укріплений ніж 6, а на валу другий-змінний ведучий ролик 10. Для приводу шестерень використовується мала шестерня 8, укріплена на валу двигуна н обертається зі швидкістю 6000 об!хв.

В процесі роботи верстата хлорвінілова трубка проходить через направляючу втулку 2 і, потрапляючи на змінний ведучий ролик 10, притискається гумовим притискним роликом 3, а далі подається в другу направляючу втулку 5 і, нарешті, на лезо нерухомого ножа 9. При кожному обороті обертового ножа хлорвінілова трубка відрізається. Регулювання довжини відрізаються трубок виробляють, підбираючи змінний сталевий ролик з гострою пересічної накаткою.

Закладення нітролаком виконують на ділянці проводу довжиною 8 — 10 мм (рис. 15).

При закріпленні кінців обплетення проводів бпвл , мгвл і мгвсл нітролаком або оклетневкой оплетку попередньо зрушують на 3-5 мм від місця зрізу поліхлорвінілової ізоляції, а надлишок її розганяють уздовж дроту.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 15. Закріплення ізоляції проводу нітролаком: 1 — жила, 2 — нітролак, 3-ізоляція

При видаленні ізоляції з проводів бпвл і мгвл електрообпалом кінці обплетення спікаються з внутрішньою ізоляцією, тому закріплювати їх не потрібно.

Текстильну ізоляцію проводу пвл знімають на ділянці довжиною 8-10 мм від місця зрізу гумової ізоляції.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 16. Оброблення кінця екранованого проводу: 1-жила, 2-ізоляція, 3-екрануюча обплетення

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 17. Оброблення кінця дроту бпвле (бпше , мгвле, мцсле ): 1-жила, 2 — плаетикатовая ізоляція, 3 — текстильна обплетення

Кінці екранує обплетення зрізають монтажними ножицями на 20 мм, для цього зрушують край обплетення, розрізають обплетення уздовж на 20 мм і акуратно обрізають навколо, щоб зріз був рівним і без стирчать жилок.

Закладення кінців екранує обплетення виконують декількома способами:
— протягуванням кінця дроту через отвір, зроблене в оплітці і підключенням вільного кінця обплетення до корпусного пелюстки;
— подпайкой до обплетення додаткового проводу; намотуванням на обплетення голого лудженого проводу і подальшим пропаюванням цього місця;
— закріпленням екранує і текстильної обплетень нитками з подальшим покриттям нітроклеєм і припаюванням до середини екранує обплетення дроти мгв (цей спосіб застосовується для коротких проводів).

В першому випадку надходять наступним чином: кінець обплетення розширюють, зрушуючи вправо, і на відстані 20 мм від кінця проводу роблять в оплітці отвір діаметром 3-4 мм; через цей отвір провід протягують і витягують з обплетення, а вільний кінець обплетення витягають і в місці виходу проводу щільно притискають до ізоляції. Кінець екранує обплетення використовують для підключення до корпусного пелюстці. У тому випадку, коли довжина обплетення недостатня, до кінця екранує обплетення підпоюють відрізок голого проводу мм діаметром 0,5-0,8 мм, кінець якого довжиною приблизно 4 — 6 мм вводять всередину обплетення з її торця, обжимають і припаюють припоєм пос -40. На рис. 188 показаний зразок такої закладення.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 18. Закладення заземлюючого кінця екрануючої обплетення: 1-провід мм. 2-екрануюча обплетення, 3-нітроклей

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 19. Підпайка додаткового проводу до екранує оплітці: 1-жила, 2 — пластикатова ізоляція, 3 — нітролак, 4 — провід мгв , 5-поліхлорвіні — ловяя трубка (якщо необхідно ізолювати екранує оплетку), 6 — екранує оплетка, 7 — бавовняна нитка № 20, 8-текстильна обплетення

Спосіб підпайки додаткового проводу до екранує оплітці показаний на рис. 19. На обплетення надягають поліхлорвінілову трубку і роблять на ній клиноподібний виріз. У цьому місці до обплетення підпоюють припоєм посв -33 розпушений кінець дроту мгв довжиною 40-50 мм, перетином 0,35 мм2. Після цього місце пайки і кінець екранує обплетення зі зрушеним кінцем текстильної обплетення закріплюють ниткою № 20 і покривають ніт-роклеєм.

Спосіб намотування додаткового проводу на екранує оплетку показаний на рис. 20. На кінець обплетення щільно намотують 2-3 витка голого лудженого проводу мм діаметром 0,5 мм.один кінець цього проводу притискають монтажними плоскогубцями до обплетення, а інший (довжиною 40-50 мм) залишають вільним. Витки дроту припаюють до обплетення припоєм посв -33 методом занурення. На вільний кінець голого проводу надягають ліноксіновую трубку, а місце пайки щільно закривають відрізком ізолюючої трубки довжиною 15-20 мм.

Кінці екранує і текстильної обплетень закріплюють нитками і нітроклеєм. Розпушений кінець дроту мгв припаюють до середини екранує обплетення припоєм посв -33. На екранований провід надягають хлорвінілову трубку, а вільний кінець підпаяного проводу пропускають через попередньо зроблену в середині трубки проріз, а потім витягують назовні.

Зазвичай монтажні дроти, що прокладаються в одному напрямку, ув’язують в загальний джгут бавовняними або лляними нитками. Джгутовий монтаж відрізняється підвищеною механічною міцністю, зменшує розкид власної ємності схеми і знижує трудомісткість монтажних операцій.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 21. Закладення кінця екрануючої обплетення разом з текстильною опліткою 1-нітроклей, 2-текстильна обплетення, 3-бавовняна нитка № 20, 4-екрануюча оплегка

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 22. Пайка додаткового проводу до екрануючої оплітці: 1-провід мгв перетином 0,35 мм2, 2 — екрануюча оплетка, 3-поліхлорвінілова трубка

Зразок джгута роблять на стадії проектування приладу. Рекомендується наступний порядок відпрацювання джгута. На повністю зібраному і приготованому для монтажу шасі згідно монтаж — 238 ної схемою і таблиці монтажних з’єднань розкладають дроти. Кінці проводів закріплюють на контактних пелюстках і маркують. Розкладку проводів ведуть таким чином, щоб готовий джгут не лежав на кріпильних деталях (гайках, гвинтах, скобах і т. П.) і по можливості не утрудняв доступ до них; крім того, ізоляція проводів джгута не повинна стосуватися контактних пелюсток близько розташованих деталей.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 20. Намотування додаткового проводу на екранує оплетку: 1-жила, 2 — ізолятор, 3 — полихлорвиниле вая трубка або бирка, 4 -провід мгв січі ням 0,35 мм2 або провід mm&0,5 мм 5 — шнура поліхлорвінілова трубка (якщо необ хідно ізолювати екранує оплетку) 6 — екранує обплетення

Ізоляцію проводів у місцях проходу джгута через отвори в шасі і екранах оберігають поліхлорвініловими трубками, прокладками, а також спеціальними гумовими втулками (пістонами) і ізоляторами.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 24. Закріплення нитки на джгуті: 1-нитка, 2-джгут

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 23. Ув’язка проводів в джгут: i-провід, 2-джгут, 3 — відгалуження джгута, 4-нитка

Спочатку укладають короткі дроти і в останню чергу найбільш довгі з таким розрахунком, щоб останні утворили лицьову сторону джгута. В середину джгута укладають екрановані дроти, не укладені в поліхлорвінілові трубки. Якщо по ту в джгуті передбачені запасні дроти, їх укладають зверху на найбільшу довжину джгута.

Обов’язково передбачається запас проводу по довжині на закріплення (20-25 мм на обидва кінці) і такий же запас на повторне закріплення кінців проводів в разі обривів. Таким чином, крім відстані між точками підключення проводу, у напрямку його укладання дається ще 40-50 мм.до закріплення другого кінця вимірюють довжину проводу, а результати заносять в таблицю монтажних з’єднань.

Після розкладки джгута дроти ув’язують міцною ниткою за допомогою зігнутої голки; петлі слід в’язати з натягом через рівні інтервали (не більше 20 мм), а також в місцях відгалуження проводів (рис. 23). Закріплюють початок і кінець нитки, як показано на рис. 24.

Коли в’язка джгута закінчена, його виймають з приладу і правлять на рівній поверхні; гілки джгута, розташовані в різних площинах, відгинають на 90° в площину основної частини джгута.

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 25. Ескіз джгута

Потім джгут кладуть на лист креслярського паперу лицьовою стороною вниз н змальовують в натуральну величину.

Ексіз джгута застосовують для виготовлення досвідченого шаблону, який

Бюретка химическая. Работа с пипетками и бюретками

Бюретка представляет собой небольшой стеклянный сосуд, который изобрел французский физик и химик гай-люссак. Благодаря своей универсальности, такая химическая посуда просто незаменима при проведении экспериментов. Бюретки в лаборатории используют для точного определения небольших объемов веществ, а также для выполнения титрования.

Бюретка – что это такое?

– стеклянный сосуд цилиндрической формы с нанесенными на него делениями, оснащенный зажимом или краном.

Изготавливается емкость из специального стекла устойчивого к термическому и химическому воздействию. Верхняя часть посуды должна быть гладкой и иметь упрочняющий фланец. Кран и сливной кончик, в зависимости от вида сосуда, может быть как цельным, так и раздельным.

Если вы не знаете, что такое бюретка , важно заметить, что она применяется в лабораторных условиях для измерений объемов жидкостей или газов.

Существует несколько различных видов емкостей:

  • без времени ожидания.
  • с установленным временем ожидания.

На основании их объема выделяют:

  • микробюретки.
  • объемные бюретки.

Первый вид характеризуется небольшим объемом и наличием делений по 0.01 миллилитру. Такая особенность позволяет производить отсчет с точностью, равной 0.005 мл. В свою очередь, микробюретки подразделяются на три типа. Они состоят из самой колбы, резиновой груши, спускового крана и отводной трубки для удаления лишней жидкости. Чаще всего они применяются при проведении микро-количественного анализа.

Что касается объемных бюреток, то их цена деления составляет 0.1 мл, при этом они позволяют определить значение с точностью до 0.02 миллилитра. Одна из разновидностей такой посуды — бескрановая бюретка мора. Ее особенность заключается в примирении зажима мора. В него закладывается стеклянный шар или специальная палочка с шарообразным концом, а удаление жидкости происходит за счет нажатия на внутренний элемент.

Данный вид посуды, как правило, используется для растворов слабых щелочей, которые имеют свойство заедать притертые краны. Но у него есть и значительный недостаток, обусловленный тем, что с момента начала и конца выливания раствора резиновая трубка растягивается неодинаково. Погрешность устраняется путем использования плотного куска трубки и минимизации использования растворов, провоцирующих окисление каучука.

Еще один вид бюреток – с автоматическим нулем. Раствор в такую посуду подается снизу, а его избыток удаляется при помощи отводного отверстия с трубкой. В момент прекращения подачи жидкости, ее уровень автоматически устанавливается на верхнем срезе, первая метка обозначается как 1 мл.

Для чего используется бюретка?

Начинающие физики и химики иногда даже не знают, для чего используется бюретка и как она работает. Говоря о микробюретках, стоит отметить, что банга – это один из самых распространенных видов посуды. Он закрепляется в лапке штатива. Верх посуды обязательно защищают для того, чтобы предотвратить испарение или попадание пыли. Для этого используют специальные пробки.

Емкость гибшера заполняется путем открытия крана, который позволяет раствору по дополнительной трубке попасть в основную емкость. Избыток вещества, как правило, сливается через носик. Нулевой уровень в такой посуде устанавливается в момент касания раствором верхней грани. После достижения нулевого уровня, спуск раствора прекращается.

Анализируя, для чего нужна нужно отметить: она также используется для измерения небольших объемов жидкостей. Заполняется емкость за счет резиновой груши, а излишки вещества (при наличии) сливаются через боковую отводную трубку.

Объемные бюретки (например, бескрановой емкости мора), заполняют через воронку. Также допускается нижнее наполнение, однако, для этого сосуд должен иметь двухходовой кран.

Особенности измерений

Контрольной точкой при измерениях всегда считают нижний край первого мениска, по нему же и происходит калибровка. Отсчет по верхнему краю допускается только для непрозрачных растворов. При этом, температура должна составлять 20 градусов по цельсию.
Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Жидкости в бюретках отмеряются до нулевого деления, которое находится примерно на 5 миллилитров выше нужного уровня. При достижении этой отметки, для максимально точного измерения, ждут 15-20 секунд и подставляют сосуд, куда спускается излишек.

Для чего нужна бюретка в химии?

Конечно, для точного определения небольших объемов жидкостей при проведении исследований и титровании. Однако часто это трудно сделать из-за возникновения эффекта отражения.

Его проявление связано с тем, что у других видов химической посуды метка окружает горлышко, а у бюреток она нанесена только частично. Поэтому для максимально точных измерений используются дополнительные элементы. Так, на заднем фоне держат матовое стекло или картон.

Чаще всего в лабораторных условиях применяется бумага с нижней зарисованной частью. Для проведения измерений, делают несколько разрезов, чтобы надеть бумагу на сосуд. Как правило, верхняя часть заштрихованной полосы располагается на нижнем краю мениска, что позволяет повысить его четкость.

Бюретка – разновидность химической посуды, незаменимая в лабораторных условиях. Знание основных правил использования этой емкости позволит сделать точные измерения.

Купить бюретки

Вы всегда можете приобрести у нас, в компании , бюретки для своей лаборатории.

При проведении объёмно-аналитических измерений в титриметрии применяется специальная мерная посуда: мерные колбы, пипетки, бюретки, мерные цилиндры и пробирки. Работа с ней требует определённых навыков и умений. Для получения правильных результатов в объемном анализе все операции необходимо выполнять очень тщательно, используемая посуда должна быть чистой и соответствовать целям и задачам проводимых измерений.

Мерные колбы

Мерные колбы — этот тонкостенные плоскодонные круглые сосуды с длинным узким горлышком, на котором нанесена метка в виде тонкой кольцевой черты. Они бывают разной вместимости: от 25 мл до 2 л (рис. 3).

Рис. 3. Мерные колбы

Мерные колбы предназначены для приготовления растворов точной концентрации (т.е. Стандартных растворов), а также для разбавления уже имеющихся растворов до указанных объёмов.

Сухие навески (в том числе содержимое фиксаналов) или имеющийся раствор (при его разбавлении) вносят в мерную колбу через воронку, смывая затем остаток вещества с воронки (и ополаскивая ампулу фиксанала) дистиллированной водой (рис. 4).

Рис. 4. Приготовление рабочего раствора из фиксанала

Для растворения внесённого вещества в колбу добавляют дистиллированную воду (примерно до половины её объёма). Вращательными движениями содержимое колбы тщательно перемешивают, пока не образуется однородный раствор. После этого добавляют через воронку очередную порцию воды, пока уровень жидкости не станет ниже круговой метки на горлышке колбы на 3-5 мм. Затем оставшуюся часть воды добавляют по каплям и доводят объём раствора точно до метки. Для правильного измерения объёма жидкости в мерной колбе (и в другой мерной посуде) необходимо, чтобы глаз наблюдателя и круговая метка на её горлышке находились в одной и той же горизонтальной плоскости (рис. 5).

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Рис. 5. Отсчет уровня жидкости в сосуде при разных положениях глаза
2 — правильное положение глаза, 1, 3 – неправильное

Объём прозрачных жидкостей отмеривают по нижнему краю их мениска (который должен совпадать с круговой меткой колбы), а интенсивно окрашенных (например, раствор kmno 4) – по верхнему.

Хранить полученный раствор в мерной колбе не рекомендуется. После приготовления его необходимо перенести в предназначенный для этих целей стеклянный сосуд, снабжённый хорошо притёртой стеклянной пробкой.

Пипетки

Пипетки предназначены для отбора небольших, точно отмеренных объёмов жидкости, и переноса их из одного сосуда в другой. Различают пипетки мора , градуированные пипетки и автоматические пипетки , называемые иначе пипеточными дозаторами (рис. 6, 10).

Рис. 6. Пипетки: а – простая (пипетка мора); б — градуированная.

Пипетки мора представляют собой стеклянную трубочку с оттянутым носиком и с расширением в средней части. Они предназначены для отбора строго определённого объёма жидкости, который цифрой указан на одной из стенок расширения.

Градуированные пипетки предназначены для отмеривания различных небольших объёмов жидкости с помощью шкалы, нанесённой на их стенку. Они тоже представляют собой стеклянные трубки с оттянутым носиком.

Для отбора пипеткой мора и градуированной пипеткой необходимого объёма жидкости и переноса его в другой сосуд поступают1, двох ножів 2 і жорстко пов’язаних з ними фрез 3. Переміщенням втулки уздовж осі в сторону від обмежувального упору 5 встановлюють довжину обробки. При обертанні фрез назустріч руху кабелю 4 екранована обплетення загинається і зрізається, потрапляючи в зазор між зубами фрез і ножів. Круговий зріз екранує обплетення забезпечується радіальним обертанням блоку. Решта шарів з бавовняної, поліетиленової та гумової ізоляції видаляються механічно (надрізом) або термомеханічно.

Для вилучення ізольованого проводу з екранує обплетення застосовують діелектричну голку з гачком, яка гострим кінцем розширює жили обплетення і через отвір протягує провід. Звільнену від проводу частина обплетення підпоюють до корпусного пелюстки безпосередньо або через відрізок монтажного проводу.

Після зняття ізоляції оголені кінці багатожильних проводів скручують в обертовому свердлильному патроні, в якому зміцнюється втулка з конічним отвором, а всі підготовлені дроти надходять на флюсування і облуговування розплавленим припоєм пос-61. Для запобігання волокнистої ізоляції від разлохмачіванія її кінці закріплюють нітроклеєм, штампованими наконечниками з пластмаси, шляхом одягання відрізків ліноксінових або поліхлорвінілових трубок, бандажуванням нитками. Нарізка діелектричних трубок на ділянки необхідної довжини проводиться на автоматі, схема якого наведена на рис. 12.10. Він дозволяє нарізати трубки діаметром 2…5 мм і довжиною 8…20, мм. Продуктивність автомата становить 300 тис.заготовок в зміну.

Зменшення трудомісткості монтажно-складальних робіт, зниження кількості неправильно виконаних з’єднань, полегшення контролю знаходження несправностей і ремонту досягається маркуванням проводів. Її виконують за допомогою зміни забарвлення ізольованих монтажних проводів, липких стрічок з цифровими або літерними кодами, маркіровочмих трубчастих бирок або шляхом нанесення маркувальних знаків безпосередньо на ізоляцію проводів. Найбільшого поширення набули два останніх методу через високу продуктивність і надійність виконання. Маркувальні бирки

Виробництво сполучних джгутів і кабельних збірок. Виготовлення джгутів проводів виготовлення та укладання монтажних джгутів презентація

Отримують на автоматі, аналогічному наведеному на рис. 4.10, додатково забезпеченому змінним підігрівним маркувальним пуансоном, який при своєму русі вдавлює фарбу з перемотується рулону кольорової стрічки в поверхню діелектричної трубки. Зміна пуансона і стрічки відбувається протягом 1 хв.обладнання для маркування ізоляція проводів будується за тим же принципом, але операція виконується до розрізання проводів на ділянки (верстат фірми artos, сша). Маркувальні бирки одягаються на провід таким чином, щоб були перекриті обрізи ізоляції на 1 ..» … 3 мм і виключені їх зміщення під час експлуатації.

Збірка джгутів відповідно до креслення і таблиці монтажних з’єднань проводиться вручну, із застосуванням електрифікованого шаблону або на верстатах з чпу. Широке поширення набули економічні у виготовленні електрифіковані шаблони, так як при цьому знижується трудомісткість роботи і скорочується величина можливого браку. На таких шаблонах кінцеві шпильки замінюються швидкозатискними кнопками, в які монтуються світлодіоди або сигнальні лампочки (зелені), а на таблиці з’єднань поруч з кожною трасою і на касетниці біля касети з відповідним підготовленим проводом встановлюються контрольні лампочки червоного кольору. Лампочки і затискачі комутовані таким чином, що при включенні шаблону в мережу загоряється пара зелених лампочок, позначаючи місце укладання, і пара червоних лампочок, які визначають тип проводу і його місце зберігання в касетниці. Після правильного укладання і фіксації дроти сигнальні лампочки першої траси гаснуть, загоряються лампочки другий траси і т.д. Контроль правильності укладання проводів проводиться з пульта управління по світінню всіх лампочок, розташованих у таблиці з’єднань.

В умовах серійного виробництва використовується автоматичне обладнання з чпу (наприклад, верстат фірми eiectromat, ндр). Він призначений для виготовлення джгутів на шаблонах розміром 550×1250 мм 20 проводами різних кольорів діаметром по ізоляції 0,5… 1,5 мм, в тому числі трьома парами звитих проводів розміром 2×1 мм. Автомат складається з укладальної головки, барабана, на якому кріпиться шаблон, двох механізмів переміщення барабана, що складаються з крокового електродвигуна, черв’ячної передачі і магнітного гальма, а також системи управління, що працює від перфострічки. Точки повороту і робочі кроки автомата визначаються координатами на кресленні джгута. Для перевірки складеної програми і розміщення кінцевих і трасувальних штирів на шаблоні замість укладальної головки зміцнюється самописець, який відтворює малюнок джгута. У зазначених на малюнку місцях просвердлюються отвори і вставляються штирі для кріплення проводів.

Перед пуском автомата бухти з проводом встановлюють на кронштейнах, а кінці проводів вводять в магазин, розташований на укладальної голівці, в послідовності, яка визначається програмою. Переміщенням магазину провід подається в укладальну головку, яка заводить його в отвір шаблону поруч з початковим штирем і закріплює шляхом навивки на цей штир. Укладання проводів по трасі здійснюється під будь-яким кутом за рахунок обертального і поперечного переміщення барабана з шаблоном. На кінцевому штирі відбувається відрізка проводу і повторення операції його закріплення. Для усунення пошкодження проводу укладальна головка рихтує його, а після укладання декількох проводів в одній площині піднімається вище. Якщо на одному штирі закінчується кілька проводів, то автомат відрізає їх на різну довжину і навиває на різній висоті.

Шаблон із зібраним джгутом знімається з барабана і замінюється новим, а знятий надходить на в’язку. Час переналагодження автомата на інший тип джгута залежить від його величини і складності. Зміна шаблонів проводиться за 30 с. Середня швидкість розкладки 10 м/хв.так як джгут зібраний на автоматі з.непідготовлених проводів, то ці операції виконуються після в’язки, але із застосуванням ручних пристосувань.

Укладені в джгут дроти, не знімаючи з шаблону, обв’язують нитками, стрічкою шириною 10…50 мм, термоусадочною плівкою, шкірою або спресовують гумою. Крок в’язки визначається перетином монтажних проводів, числом проводів в джгуті n і його діаметром d. На криволінійних ділянках крок в’язки зменшується в 1,5-2 рази. В’язку нитками здійснюють вручну або за допомогою пневматичних пристосувань.

З наведеного опису тп видно, що в умовах серійного виробництва можливі два варіанти маршруту виготовлення джгутів: 1) автоматична підготовка проводів до монтажу і ручна збірка на шаблоні; 2) автоматична розкладка проводів і їх ручна підготовка до монтажу.

Вибір оптимальної структури визначається з реальних умов по мінімуму трудовитрат.

Далі виготовлений джгут надходить на перевірку правильності монтажу і якості виконання підготовчих операцій. Збірка джгута з з’єднувачами, перемикачами та іншими контактними елементами, а також укладання на каркасі конструктивів і кріплення проводиться аналогічно з плк.