Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

110

Дах і фасад є візитною карткою будь-якого приватного будинку. Тому кожному господареві заміської нерухомості хочеться, щоб ці дві складові не тільки виглядали гідним чином, але і служили надійним захистом його житла.

Особливу роль відіграє покриття даху, адже воно приймає на себе основний удар від природних стихій: вітру, снігу, дощу. Тому саме від нього залежить довговічність самого будинку.

Відмінним варіантом, що відповідає багатьом вимогам найвимогливіших господарів, є м’яка бітумна черепиця tegola (тегола).

Зміст

Переваги черепиці тегола

М’яка покрівля тегола не тільки надає будівлям гідний і стильний вигляд, але і має ряд безперечних переваг перед :

  • екологічність матеріалу за рахунок великого вмісту кисню;
  • підвищена звуко – і гідроізоляція за рахунок багатошаровості матеріалу;
  • простота і зручність при монтажі, можливість обробка різноманітних форм поверхні даху;
  • висока термостійкість;
  • менше число відходів при монтажі;
  • не втрачає властивостей і форму при зберіганні і транспортуванні;
  • широке розмаїття кольорової палітри і форми («луска» « » бобровий хвіст» і т. Д.);
  • прийнятна ціна.

Будова м’якої покрівлі тегола

Особливість будови черепиці тегола в тому, що вона складається з трьох основних частин:

  1. армуючий шар скловолокна є основою черепиці. Він виготовляється за особливою технологією, що підвищує технічні характеристики.
  2. сполучна ланка складається з двох типів бітуму, за рахунок яких підвищується стійкість черепиці до вологи і перепадів температур, а також гнучкість і еластичність
  3. зовнішнє покриття – це три види базальтового грануляту. Його дрібні, середні і великі частинки дуже щільно з’єднуються один з одним, захищаючи основний шар м’якої покрівлі від механічних пошкоджень і вологи. До складу верхнього шару додають різні колірні пігменти, які не вигоряють на сонці.

Необхідні матеріали та інструменти для монтажу

Щоб якісно виконати роботи з монтажу м’якої черепиці, вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • черепиця тегола в кількості, що відповідає площі даху;
  • рулонний підкладковий матеріал для додаткової гідроізоляції;
  • вологостійка фанера або осб плити для основи під черепицю;
  • бітумна мастика;
  • рулетка, молоток, покрівельні цвяхи, шуруповерт, саморізи;
  • ніж для різання черепиці з лезом у вигляді гачка;
  • шпатель або пістолет для бітумної мастики;
  • будівельний фен для розігріву бітуму при роботах на вулиці при температурі, меншій плюс 6 0 с.

Технологія монтажу м’якої покрівлі (черепиці) тегола

роботи з монтажу черепиці тегола рекомендується проводити на дахах, що мають скат від 12 0 і більше, щоб виключити затримування снігу і дощу в можливих зазорах. Мінімальна температура, нижче який фахівці не радять укладати таку покрівлю, становить мінус 10 0 с.

Щоб виключити відмінність відтінків черепиці, найкраще перемішати черепицю з чотирьох – п’яти упаковок матеріалу, що забезпечити більш рівномірний розподіл за колірною гамою.

Особливості та тонкощі застосування м’якої черепиці конкретної фірми-виробника можна буде дізнатися в доданих до матеріалу інструкціях. А ми розглянемо безпосередньо саму технологію укладання.

  1. на вже виготовлену дерев’яну обрешітку встановіть за допомогою шуруповерта і саморізів листи вологостійкої фанери або осб плити.
  2. для додаткової гідроізоляції по всій площі даху закріпіть підкладковий матеріал покрівельними цвяхами, починаючи знизу вгору. Нахлест матеріалу повинен становити не менше 10 см. Нанесіть на шви бітумну мастику.
  3. для створення першого ряду відріжте пелюстки від смуги гнучкої плитки, проклейте мастикою і встановіть по лінії карниза. Верхню частину вийшла стрічки зафіксуйте покрівельними цвяхами.
  4. другий і наступні ряди встановлюйте внахлест один на одного і зі зміщенням. Таким чином, буде утворюватися малюнок даху.

    Верхню частину листа черепиці з самоклеючими термоадгезивними бітумними точками притисніть до попереднього шару черепиці. При холодній погоді їх необхідно буде прогрівати за допомогою будівельного фена. Прибийте покрівельними цвяхами пелюстки черепиці між самоклеючих точок. Цвях повинен закріплювати відразу два шари черепиці: верхній і нижній.

  5. поступово просувайтеся до коника даху. Останній ряд перед коником перегніть на іншу сторону даху і зафіксуйте за допомогою цвяхів.
  6. для формування коника, відріжте пелюстки від плитки і ретельно закріпіть бітумною мастикою і цвяхами на конику. Монтаж цих елементів проводите у напрямку вітру.
  7. якщо під дахом знаходиться утеплена мансарда, то необхідно буде забезпечити вентиляцію, (для незамкнутого простору між кроквами) або вентиляційний коник (для замкнутого міжстропільного простору). Іншими словами між підставою і гідроізоляційним матеріалом повинен бути зазор не менше півсантиметра, повітря з боку карнизів повинен надходити в вентканал і виходити з боку коника або аератора.

Тепер, знаючи технологію монтажу м’якої покрівлі, ви без зусиль зможете встановити надійну і красиву дах своїми руками. І якщо навіть ви не впевнені в своїх силах і будете користуватися послугами професійних майстрів, то і в цьому випадку, знаючи як правильно зробити монтаж, зможете контролювати весь процес.

Гнучка черепиця тегола класик укладається на суцільне підставу, яке, перш за все, має бути рівним. Неприпустимі перепади по висоті понад 2 мм .

Найбільш поширені матеріали для основи – гладка дошка (обрізна, шпунтована), фанера підвищеної вологостійкості або. Можна монтувати дахове покриття також на підставу із залізобетонних плит. Незалежно від матеріалу, слід подбати, щоб підстава була сухою і чистою. Стикувати дошки або плити підстави потрібно вразбежку.

Розмітка покрівлі для монтажу м’якої черепиці тегола класик

Щоб правильно змонтувати гнучку черепицю і отримати красиве, довговічне покрівельне покриття, необхідно попередньо розмітити поверхню даху, як показано на рис. 1. Для цього вам знадобиться крейдована шнурка, яку частіше називають «відбиванням».

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі теголарис.1

  • за допомогою відбивання проведіть базову лінію, яка йде від точки x до точки y паралельно коника даху в 195 мм від карниза.
  • приблизно по центру лінії xy поставте точку а.
  • праворуч і ліворуч від цієї точки на рівній відстані від неї (близько 1,5 м) зробіть позначки в і с.
  • помістивши один кінець відбиття в точку в і працюючи шнуром, як циркулем, проведіть дугу над точкою а. Відстань до неї повинно бути більше відрізка ав, але менше відрізка вс (орієнтовно – 2 метра).
  • друга дуга на такій же відстані проводиться з точки с. Місце перетину двох дугових зарубок позначається, як d.
  • з точки а через точку d до самого верху покрівлі за допомогою відбивання проводиться пряма лінія, розташована точно посередині ската.
  • в 125 мм від неї відбивається паралельна лінія z.
  • вище лінії xy, паралельно їй і на рівній відстані один від одного, рівному 145 мм, проведіть горизонтальні лінії до самого верху даху.

Додаткова гідроізоляція

Необхідність додаткової гідроізоляції покрівлі з використанням і інших рулонних матеріалів багато в чому визначається кутом нахилу катів даху.

Якщо ухил не перевищує 30 градусів, то додаткову гідроізоляцію необхідно укласти по всій поверхні скатів. Рулони розкочуються паралельно карнизу і стикуються внахлест (уздовж – на 100 мм, а поперек – на 200 мм).

При більшому ухилі скатів ізоляційний матеріал можна укласти тільки в розжолобках і на стиках м’якої покрівлі з трубами, шахтами вентиляції, мансардними і горищними вікнами. Додаткової гідроізоляції потребують також інші місця, де можливе підвищене скупчення снігу і льоду в зимовий період.

Монтаж черепиці tegola classic

  • перший ряд з обрізаних листів шириною 195 мм укладається уздовж карниза, починаючи від лінії z. У нижній частині листи приклеюються бітумною мастикою, зверху-кріпляться чотирма покрівельними цвяхами, які забиваються в 50 м від верхньої кромки листа.
  • початкові лінії наступних рядів чергуються. Монтаж другого ряду м’якої черепиці ведеться від лінії ad, третього – від лінії z.
  • аналогічно укладаються всі парні і непарні ряди до верху ската.
  • вирівнювати ряди з заданим зміщенням допомагають ризики іПази, які є на всіх черепичних листах.

Важливо:

  1. на одному схилі, а бажано-на всій покрівлі слід укладати гнучку черепицю з однієї виробничої партії. У різних партіях колірні відтінки можуть відрізнятися, а це негативно позначається на зовнішньому вигляді даху.
  2. прибирати в процесі монтажу захисну плівку з нижньої частини черепичних листів не потрібно.
  3. різати бітумну черепицю тегола класик найкраще ножем з крючкообразним лезом.

Кріплення листів гнучкої черепиці тегола

Бітумна черепиця кріпиться до основи за допомогою стійких до корозії гальванізованих цвяхів зі сталі з цинковим покриттям. Для більш надійної фіксації інженери компанії» покрівлі-м » рекомендують використовувати кручені або ершені покрівельні цвяхи з великими капелюшками. Довжина їх підбирається в залежності від того, з якого матеріалу зроблено підставу під покрівельне покриття.

Кожен лист фіксується чотирма цвяхами по лінії клейових смуг. При цьому цвях одночасно повинен пробивати і покладений нижче лист в його верхній частині.

На схилах з великим нахилом (понад 60 градусів) необхідно додаткове закріплення верхніх кутів гонту. Крім звичайних чотирьох забиваються ще два цвяхи в 25 міліметрах від кутів.

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі теголаважливо:

  • якщо монтаж проводиться в холодну погоду (при +10 градусах і нижче), то бажано прогрівати будівельним феном клейову смугу нижчого листа, а пелюстки верхнього притискати до неї для більш надійного зчеплення.
  • стики покрівельного покриття з конструкційними елементами з іншого матеріалу-такими, як горищні та мансардні вікна, металеві або пластикові деталі – промащуються бітумною мастикою. Аналогічним чином обробляються ендови.
  • мастику можна купити в картриджах, готових до використання, або в банках. Мастика з банки накладається шпателем.
  • слідкуйте, щоб шар мастики був тонким – близько 0,5 – 1 мм.надлишок мастики не покращує склеюючих властивостей, але може бути шкідливий для використовуваних матеріалів.

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі теголарис.3

Ендова є зоною підвищеного зволоження, і тому потребує надійної гідроізоляції. В якості ізоляційного матеріалу використовується мембрана, яка укладається в ендову таким чином, щоб з кожного боку від осі було по 50 см плівки. Кріпиться вона за допомогою цвяхів, проміжок між якими повинен становити 10 сантиметрів.

Листи черепиці тегола класик можна приклеювати до гідроізоляційного шару бітумною мастикою або наплавляти будівельним феном.

Черепичне покриття в ендові монтується «методом підрізу».

  • починати монтаж слід з менш протяжного ската даху або з того, який має менший кут нахилу (на малюнку позначений, як скат i).
  • на другому схилі уздовж осі ендови в 30 сантиметрах від неї проводиться лінія.
  • відповідний з першого ската черепичний лист заводиться за вісь ендови і відрізається по цій лінії.
  • лист або приклеюється мастикою, або наплавляється феном.
  • наступні листи, які підходять з боку ската i, обрізаються і фіксуються аналогічним чином.
  • коли весь перший скат покритий черепицею, на схилі два поводиться нова лінія – в 10 см від осі ендови. До цієї лінії доводяться черепичні листи, які підходять з боку другого ската.
  • після обрізки листа по цій лінії верхній кут його обрізаного краю додатково підрізається під кутом 60 градусів.
  • листи фіксуються в ендові за допомогою бітумної мастики або будівельного фена.

Важливо:

  1. не можна використовувати цвяхи і інший кріплення на відстані менше, ніж 30 сантиметрів від осі ендови.
  2. щоб не пошкодити гідроізоляцію ендови, підрізати черепицю слід з максимальною обережністю на твердій підкладці (наприклад, з фанери).

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі теголарис.4

Фахівці компанії «покрівлі-м» нагадують, що добірні елементи для ковзанів і ребер покрівлі в комплекті черепиці тегола класик не передбачені. Конькові елементи викроюються зі звичайних черепичних листів, як показано на рис. 4. Вони вирізаються у вигляді трапеції і згинаються посередині, а їх установка проводиться по завершенні монтажу рядових листів.

Листи крайнього ряду, доведені до коника або ребра даху, перегинаються через нього і закріплюються на протилежному схилі.

Конькові елементи монтуються з урахуванням пануючого в даній місцевості напрямку вітру. Кріпити їх слід двома цвяхами по обидва боки. Капелюшки цвяхів закриваються наступним елементом, який укладається внахлест. Перед установкою кожен коньковий і реберний елемент рекомендується підігріти знизу будівельним феном, а після фіксації – промазати краю бітумною мастикою.

Важливо:

Деякі види покрівельних конструкцій вимагають індивідуального підходу при монтажі гнучкої черепиці tegola classic. Радимо, перш ніж купувати і укладати м’яку покрівлю, проконсультуватися з фахівцями компанії «покрівлі-м», якщо дах вашої будівлі володіє наступними особливостями:

  • опалювальний горище (житлова мансарда).
  • підстава під покрівельне покриття, виготовлене не з дерева (наприклад, залізобетонне або будь-яке інше, якщо воно не з дощок, орієнтовано-стружкових плит або вологостійкої фанери).
  • хоча б один зі скатів покрівлі по довжині більше 9 метрів.
  • монтаж здійснюється в холодну пору року і температура під час покрівельних робіт не перевищує +5 градусів.
  • складні або незвичайні кліматичні умови в місці будівництва-сильні морози, значні температурні перепади, велика сила вітру, рясні опади.

Зверніть увагу, що верхня частина черепичного листа на змонтованому покритті не видно. Тому її колір може бути іншим, ніж колір видимої частини. На зовнішньому вигляді даху це ніяк не позначається.

  • класик

Фірми виробники покрівельних матеріалів пропонують будівельникам і домовласникам масу варіантів облицювання даху. Близько половини всіх розробок належить італійській компанії»тегола».

Протягом чверті століття корпорація набула статусу світового лідера. Продукцію компанії щодня вибирають люди, які ведуть будівництво самих різних масштабів. Не дивно, адже м’яка покрівля не тільки захищає від атмосферних опадів, але і дозволяє отримати надійну, міцну і вельми привабливу на вигляд дах.

що необхідно врахувати

Власне, укладання матеріалу, що імітує черепицю, відноситься до фінальних робіт з облаштування покрівлі. Цьому заходу передує безліч інших операцій, без проведення яких навряд чи вийде повноцінно насолодитися результатом.

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Технологія монтажу м’якої покрівлі досить проста і зрозуміла практично інтуїтивно. До кожної упаковці покрівельного покриття додається інструкція, виконання якої практично повністю виключає неправильну укладку.

що передує монтажу?

Почнемо з того етапу, на якому у будівлі є лише «скелет» даху – кроквяна система. Детальний опис всіх робіт-питання специфічне, так що більш раціонально просто перерахувати все, що передує роботи по монтажу м’якої покрівлі:

  • пристрій пароізоляції

Проводиться за допомогою укладання спеціальної мембрани, яку настилають поперек крокв, починаючи від коника. Мембранні полотна укладають внахлест одне на інше, з невеликим заходом на стіни і обов’язковою герметизацією з’єднань.

  • теплоізоляція даху

Оберігає будівлю від втрати тепла. Кращий матеріал-мінвата. Для центральних регіонів росії рекомендований шар 20 см, для регіонів з більш суворим або м’яким кліматом розрахунки відповідно відрізняються.

  • укладання пародиффузионной мембрани

Цей шар захищає утеплювач від агресивних впливів атмосферного пилу і вологи. Як і внутрішня пароізоляція, проводиться укладанням полотен поперек крокв (внахлест з герметизацією).

  • організація венткамер

Контрбрус 50х50 мм, настилається паралельно кроквам, дозволяє створювати повітряний прошарок між ізоляційними шарами і майбутнім суцільним підставою покрівлі. Вентиляційна камера оберігає дах від накопичення конденсату і негативних наслідків цього явища.

  • пристрій суцільного підстави і » фартухів»

Необхідно для майбутньої установки водостічної системи і подальшого укладання фінішного покрівельного матеріалу. Цей етап робіт-надзвичайно відповідальний, від нього багато в чому залежить належний зовнішній вигляд і тривалість експлуатації планованої покрівлі.

  • монтаж водостічної системи

Ще один відповідальний і трудомісткий захід. Вимагає ретельних розрахунків і виконання зУрахуванням будівельних норм.

Всі перераховані роботи можна виконати, використовуючи матеріали виробництва тегола або будь-які інші.

  • гідроізоляція

Повинна бути суцільною, якщо ухил даху не перевищує тридцяти градусів. При більшому ухилі гідроізоляцію можна робити частковою. На дахах складної конструкції місце, яке категорично не можна залишити без водоізолюючого шару, – це внутрішній кут (ендова).

монтажні роботи

Після того як всі перераховані роботи завершені, настає вирішальний етап: монтаж гнучкої черепиці tegola.

які інструменти будуть потрібні?

Повний перелік — у списку нижче:

  • олівець;
  • рулетка;
  • складаний метр;
  • відбивка з фарбою;
  • ножі для різання черепиці з прямим і крючкообразним лезом;
  • молоток;
  • будівельний пістолет;
  • шпатель для нанесення мастики;
  • фен будівельний;
  • ножиці по металу;
  • шуруповерт.

Розмітка даху

Проводиться за допомогою крейдованої відбивання. Розмітка повинна відповідати параметрам обраного для укладання матеріалу. Основні рекомендації та правила нанесення ліній містяться в інструкції, яка додається до кожної упаковки черепиці тегола.

основний хід роботи

Технологія монтажу м’якої черепиці передбачає «старт» від лінії карнизного звису. Для укладання початкового ряду у рулонної смуги необхідно обрізати «пелюстки», орієнтуючись по спеціальних лініях. Викладку першої смуги проводять з граничною ретельністю, ретельно дотримуючись допустиму відстань від краю карнизного звису. Воно не повинно перевищувати одного сантиметра.

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Дуже важливо правильно зафіксувати смугу першого ряду. По нижньому краю її приклеюють бітумною мастикою, по верхньому – пробивають цвяхами. Цвяхи повинні бути спеціальними: ершенимі, з оцинкуванням. Параметри цвяхів наступні:

  • довжина: 25-25 мм;
  • товщина: не менше трьох міліметрів;
  • діаметр капелюшка: від дев’яти міліметрів.

Для металізованої черепиці необхідні цвяхи з нержавіючої сталі.

Кожен наступний черепичний гонт укладають, дотримуючись рекомендацій інструкції. Для кожного типу черепиці вони свої.

оформлення ендови і конькової частини

Для дахів складної конфігурації у внутрішній кут-одна з найвідповідальніших моментів. Розмітку покрівлі в цій області виробляють особливим чином, залишаючи по обидва боки від осі ендови 30-сантиметрову зону, в якій не повинні набиватися цвяхи. Зазвичай укладання м’якої черепиці виробляють спочатку по меншому схилу ендови, потім – по більшому, з пристроєм перехлеста.

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Для оформлення коньковой частини матеріал м’якої черепиці нарізають безпосередньо перед укладанням так, як це передбачено проектом покрівлі. Для поліпшення гнучкості матеріалу кожен фрагмент коньковой частини прогрівають будівельним феном з внутрішньої сторони. Фіксацію виробляють подвійну, бітумним герметиком і цвяхами.

укладання черепиці навколо вентиляційних елементів, труб, слухових вікон і снігозатримувачів

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Ці роботи проводять відповідно до інструкції з укладання, що додається до упаковки черепиці кожного конкретного типу. Ключовим принципом укладання є ретельна герметизація всіх з’єднань за допомогою силіконового герметика.

Тонкощі роботи

Монтаж м’якої покрівлі тегола необхідно вести з дотриманням певних вимог:

  1. не можна укладати металізовану черепицю, якщо температура повітря не досягає десяти градусів вище нуля.
  2. для черепиці з базальтовим покриттям температурні вимоги набагато менш жорсткі: від -10°c.
  3. при укладанні черепиці з металевим покриттям пересуватися по покрівлі можна тільки у взутті з м’якою гумовою підошвою.
  4. рукавички при роботі з металізованою черепицею обов’язкові.

При сумлінному підході до робіт, що передують укладку черепиці тегола, і дотриманні інструкції виробника м’яка покрівля прослужить до півстоліття, не вимагаючи ремонту та обслуговування.

P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: монтаж гнучкої черепиці тегола tegola

Якісне дахове покриття є запорукою не тільки естетично красивого зовнішнього вигляду вашого будинку, але і символом надійності і довговічності.

Гнучка черепиця tegola-це більше 100 колірних відтінків і 47 моделей чудових покрівельних матеріалів з відмінними фізико-механічними і візуальними якостями.

Чим більш якісне покриття ви виберете, тим більших проблем з дахом уникнете надалі.

Існує великий вибір покрівельних покриттів, проте перевагу бажано віддавати продукції відомих світових брендів, одним з яких є тегола.

Під торговою маркою tegola виробляється, яка є бітумною черепицею з фінішним покриттям з базальтового грануляту. Завдяки йому черепиця має нульове поглинання вологи. Гранулят використовується трьох різних фракцій через що відбувається більш щільне з’єднання частинок між собою. У компанії-виробника є багато різноманітних за формою і кольорами колекцій черепиці, а також елітна черепиця з «м’якою» основою і фінішним покриттям з міді. Вся продукція тегола має мінімальний термін експлуатації при незмінній якості 50 років.

Інструменти, необхідні для укладання

  1. рулетка.
  2. олівець.
  3. крейдована відбивка (»шнурка»).
  4. ніж з крючкообразним лезом.
  5. пістолет або шпатель.
  6. ножиці по металу.
  7. молоток.
  8. будівельний фен або пальник.

Складові шари черепиці

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

  1. скловолокно, просочене бітумом. Є центральним шаром, забезпечує стабільність форми, міцність і довговічність.
  2. два шари бітуму. Забезпечують довговічність, еластичність і гнучкість, підвищують термостійкість і вологостійкість черепиці. Центральний шар розміщується між цими двома шарами.
  3. базальтовий гранулят. Самий верхній шар, забезпечує не тільки гарний зовнішній вигляд черепиці, але і виконує захисну функцію від впливу води і механічних пошкоджень.
  4. крем’яний пісок. Самий нижній шар, захищає черепицю від склеювання при зберіганні і перевезенні, забезпечує зручність монтажу (не дає ковзати по ).

Технологія досить проста, адже вона має високий рівень еластичності і невелику вагу, її можна використовувати для влаштування покрівлі з найскладнішою конфігурацією . Але існує ряд особливостей, про які слід знати заздалегідь, щоб покриття було міцним і служило довгі роки.

Розмітка даху

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Підготовчий етап полегшує наступний, завдяки якісній розмітці ви зможете класти листи, не перекошуючи їх відносно один одного. На цьому етапі можна використовувати рулетку і олівець, але крім них краще потурбуватися придбанням крейдованої відбивання, яка значно полегшить проведення довгих ліній через весь скат.

  1. паралельно коника, на відстані в 19,5 см від карниза проводиться пряма ав, з умовною серединою с.
  2. від точки с в обох напрямках відкладають дві точки d і e на відстані близько 1,5 м.
  3. від точки d, а потім від точки е відкладають відстань близько 2 м і ставлять крапку х, вона повинна знаходитися над точкою с.
  4. проводиться пряма сх до верху даху. Вона перпендикулярна лінії ав і є центральною лінією ската.
  5. паралельно центральній лінії ската на відстані 16,5 см проводять лінію z.
  6. проводяться паралельні горизонтальні лінії, починаючи від лінії ав і до верху ската, крок дорівнює 14,3 см.

Додаткова гідроізоляція

В якості додаткової гідроізоляції для черепиці тегола рекомендується використовувати наступні прокладочні рулонні матеріали:

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

  1. «safety», який є гідроізоляційною бітумною мембраною на поліестровій основі. Буває товщиною 2 мм і 3 мм. Дану мембрану фіксують по нижньому краю бітумною мастикою, наприклад « «бітустік», а по бічних і верхньому краю — покрівельними цвяхами через кожні 10 см.нахлести, як поперечні, так і поздовжні проклеюються мастикою, нею ж герметизуються цвяхи, що фіксують попередній ряд.
  2. «icebar», який являє собою самоклеючу самоущільнюючу мембрану, що значно полегшує її монтаж. Її виготовляють з сбс-бітуму із захисним шаром полімеру. Має товщину 1,1 мм. Ця мембрана після зняття захисної плівки акуратно наклеюється на основу, а потім прокочується металевим валиком для кращої склеювання з основою і для усунення можливих повітряних бульбашок.

Укладання додаткової гідроізоляції потрібноВиробляти, грунтуючись на вихідних даних даху. Якщо ухил скатів менше 30°, то монтаж варто здійснювати на всій поверхні даху, паралельними карнизу рядами, з поздовжніми нахлестом — 10 см і поперечними — 20 див. Якщо ухил скатів більше 30°, укладання гідроізоляції проводиться по карнизу, в ендовах, навколо вентиляційних шахт, мансардних вікон, димохідних труб і в інших місцях ймовірного скупчення снігу. Якщо ухил скатів більше 30°, а довжина більше 9 м, то мембрану укладають комбінованим способом, вкриваючи не тільки певні місця, але і приблизно чверть площі скатів.

Укладання матеріалу

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

Порівняння схильності різних бітумів добовим перепадам температур. Стійкість черепиці тегола відчутно вище стійкості черепиць зі звичайних бітумів.

  1. початковий ряд м’якої покрівлі формується з листів черепиці з обрізаними пелюстками (виходять смуги шириною 19,5 см), його майже повністю закриють наступні ряди. Укладають його по лінії карниза, починаючи від лінії z, в обидві сторони. Нижній край кожної черепиці тегола фіксується бітумною мастикою, а верхній — 4-ма цвяхами, таким чином, щоб вісь цвяха була нижче кромки на 5 см.якщо для додаткової гідроізоляції використовувалася мембрана «safety», то цей ряд можна наплавити на неї будівельним феном або пальником.
  2. монтаж першого ряду (видимий ряд) черепиці проводиться від центральної лінії ската сх.
  3. другий ряд м’якої покрівлі кладуть, починаючи від лінії z.
  4. всі залишилися ряди на всій покрівлі кладуть, чергуючи: ряд від лінії сх, інший від лінії z, наступний знову від лінії сх і так далі. На кожному аркуші черепиці є спеціальні позначення, які полегшують вирівнювання і зміщення рядів при укладанні.

Технологія укладання листів різної форми для цієї черепиці однакова. Для кріплення всіх рядів, крім початкового, використовуються покрівельні цвяхи, такої довжини, яка підходить для наявного типу обрешітки. Кожен лист кріпиться 4 цвяхами таким чином, щоб кожен прошивав і верхній край лежачого знизу листа черепиці. Якщо матеріал укладається на дах, кут скосу скатів якої більше 60°, то цвяхів використовується 6. Двома додатковими цвяхами фіксуються верхні кути кожного листа на відстані 2,5 см від країв.

Укладання гнучкої черепиці в ендовах

Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

В ендовах проводиться монтаж гідроізоляційного покриття «safety» таким чином, щоб в кожну сторону від осі відходило по 50 см. По краях гідроізоляційна мембрана фіксується покрівельними цвяхами через кожні 10 см, відступаючи від кромки мембрани на 2-3 див. Потрібно прагнути, щоб ендова була застелена суцільною смугою, без накладань. Якщо такий варіант неможливий, то нахлест повинен становити 30 см і бути ретельно проклеєний, краще, якщо він буде у верхній частині даху.

Монтаж черепиці тегола проводиться безпосередньо на гідроізоляційну мембрану, що утворює так званий ендовий килим. Кожен лист фіксується цвяхами, але не ближче 30 см від осі ендови і бітумною мастикою. Також можна використовувати метод наплавлення. Для краще використовувати спосіб » підріз», за винятком того, коли ухили скатів рівні. В цьому випадку краще використовувати метод» косичка «або»подвійне плетіння».

Пристрій коника

Верхній ряд покрівлі потрібно довести до лінії коника. Виступаючу частину листів черепиці перегинають через коник і закріплюють на протилежному схилі. Далі проводиться установка коника. Конькові елементи вирізаються з листів черепиці і укладаються на коник і ребра з нахлестом в 5,1 см в напрямку переважного напрямку вітру. Кожен з цих елементів фіксується двома цвяхами, які повинні перекриватися наступним елементом. Щоб забезпечити краще прилягання коника, нижню сторону кожного елемента прогрівають будівельним феном або пальником або обробляють по периметру бітумною мастикою.

Для тегола необхідно гладке, сухе і чисте підставу, яке може бути виконано з osb — 3 (орієнтовано-стружкової плити), фанери підвищеної вологостійкості, шпунтованої, обрізної дошки, залізобетонних плит і т. Д. Допустимі перепади по висоті і проміжки між елементами підстави не повинні перевищувати 2 мм.

Розмітка даху

  • використовуючи «відбиття» (крейдований шнурку), проведіть лінію xy, що проходить паралельно лінії гребеня на відстані a=19,5 см від лінії карниза;
  • умовну середину цієї лінії позначте точкою а;
  • по обидві сторони від точки а на однаковій відстані, рівному приблизно 1,5 м, відзначте точки в і с;
  • використовуючи шнурку як циркуль з одним кінцем у точці в і довжиною, більшою, ніж ав, але меншою, ніж нд (близько 2 м), зробіть зарубку над точкою а. Повторіть теж дія з точки с. Отримані таким чином дуги перетинаються в точці d;
  • відбийте крейдованою шнуркою пряму лінію через точки ad до верху даху, позначивши таким чином центральну лінію ската;
  • паралельно аd на відстані b=16,5 см відбийте лінію z;
  • починаючи від лінії xy, відбийте паралельні горизонтальні лінії з кроком c=14,3 см до верху ската.

Додаткова гідроізоляція

Для додаткової гідроізоляції покрівлі можуть використовуватися наступні рулонні підкладкові матеріали:

  • «сейфіті «- гідроізоляційна бітумна мембрана на поліестровій основі, товщина 3 мм/2 мм, ширина 1 м, довжина рулону 10 м/15 м;
  • «айсбар » -самоклеюча самоущільнююча мембрана з сбс-бітуму із захисним полімерним шаром, товщина 1,1 мм, ширина 1 м, довжина рулону 25 м і 15 м.

При цьому «сейфіті» фіксується по нижньому краю бітумною мастикою «бітустік», а поверхнему і бічним – покрівельними цвяхами (див.нижче) з кроком 10 см. Поздовжній і поперечний нахлести проклеюються бітумною мастикою «бітустік», герметизуючи при цьому цвяхи, що фіксують попередній ряд. Місце на хлеста вирівнюється за допомогою шпателя і теплового будівельного фена.

«айсбар» після зняття нижньої захисної плівки акуратно (без утворення повітряних бульбашок) наклеюється на основу покрівлі і укочується металевим валиком для кращої склеювання з основою.

Монтаж черепиці

  • початковий ряд формується з листів рядової черепиці tegola з обрізаними пелюстками. Отримані таким чином смуги шириною 19,5 см укладаються по лінії карниза в обидві сторони від лінії z (рис. 2а) і фіксуються по нижньому краю бітумною мастикою «бітустік», а по верхній кромці 4 цвяхами (вісь цвяхів на 5 см нижче верхнього краю смуги). На гідроізоляційну мембрану «сейфіті» початковий ряд може бути наплавлений за допомогою теплового будівельного фена.

Укладання початкового ряду гнучкої черепиці тегола

  1. усічений початковий ряд черепиці;
  2. перший видимий ряд черепиці;
  3. карнизний металевий фартух / ринва (встановлюється з виносом ~ 3 см);
  4. бітумна мастика «бітустік»;
  5. гідроізоляційна мембрана (нахлест поперечний — 200 мм, поздовжній-100 мм);
  6. фіксуючий цвях;
  7. зона нахлеста гідроізоляції;
  8. підстава під черепицю: орієнтовано-стружкова плита (osb-3) або фанера підвищеної вологостійкості (фсф) товщиною від 9 мм.

усічений початковий ряд черепиці фіксується по нижньому краю бітумною мастикою» бітустик», по верхній кромці — 4 цвяхами (вісь цвяхів на 5 см нижче верхнього краю смуги).

  • далі перший ряд черепиці укладається від лінії ad(рис . 2б);
  • другий ряд укладається від лінії z (зі зміщенням 16,5 см від ad) (рис. 2б);
  • третій — від ad;
  • у зазначеному порядку виконується укладання покрівельного матеріалу на всій покрівлі. Спеціальні ризики на кожному аркуші полегшують вирівнювання і зміщення рядів при укладанні.

Кожен лист (гонт) черепиці тегола кріпиться 4 цвяхами таким чином, щоб цвях прошивав і верхній край низлежащего листа черепиці (рис. 2в). При укладанні матеріалу на схилах з ухилом більше 60 градусів лист повинен кріпитися 6 цвяхами (2 додаткових цвяха фіксують верхні кути листа на відстані від країв 2,5 см).

Ендова

В якості захисного підкладкового шару застосовується гідроізоляційна мембрана «сейфіті» шириною 1 м (по 50 см в кожну сторону від осі ендови). Гідроізоляційна мембрана фіксується по краях цвяхами з кроком 10 см. Монтаж м’якої покрівлі tegola проводиться на гідроізоляційну мембрану, м’яка черепиця тегола фіксується бітумною мастикою» бітустік » (не скрізь), або наплавляється за допомогою теплового будівельного фена. Пристрій розжолобків виконується способом»підріз».

Укладання ендови-спосіб «підріз»

  1. гідроізоляційна мембрана;
  2. фіксуючий цвях;
  3. бітумна мастика» бітустик»;
  4. лінія підрізу черепиці.

Укладання ендови із застосуванням ендовного килима

  1. гідроізоляційна мембрана «сейфіті колор» з гранульованимВашого підприємства.

    До того ж, замовляючи продукт безпосередньо у виробників – рибальських господарств і тваринницьких ферм, ви найменше ризикуєте. Так як такі підприємства зазвичай зареєстровані і діють згідно з усіма санітарними та іншими законодавчими нормами. Безсумнівним плюсом буде і ціна, на яку не впливатимуть посередники.

    При розрахунках обсягів закупівлі пам’ятайте, що під час процесів копчення риба і м’ясо втрачають деяку частку ваги. Близько 10 відсотків. Тобто на виході ви отримуєте менше, ніж закупили. Звідси і необхідність вибирати постачальника з розумом, аналізуючи всі моменти, від ціни до якості і місця розташування. Якщо вдасться знайти постачальника в регіоні дії вашого бізнесу, витрати на доставку до цеху можна буде значно скоротити, тим самим підвищивши частку прибутку. А також це знизить ймовірність закупівлі несвіжої сировини.

    У роботі з постачальниками також важливо дотримуватися процесів, що стосуються документів і ліцензій. З кожним постачальником укладайте договір, де будуть прописані номери сертифікатів, ветеринарних постанов, а також гарантії якості продукту. Більш того, документально повинні відображатися і дата поставки, тип сировини, вага.

    Законослухняні постачальники самі будуть прагнути до правильного документообігу. Тому що від цього залежить думка клієнтів, а відповідно і певна частина прибутку.

    Персонал на початковому етапі дії вашого бізнесу не обов’язково повинен бути численний. Досить буде двох осіб. Відповідального за саме виробництво і помічника.

    Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

    Ринки збуту

    Це дуже важлива частина вашого бізнесу. Все-таки ви маєте справу з харчовою продукцією, яку до того ж не можна піддавати довгому зберіганню на складі. А зіпсувався продукт призведе не тільки до втрати частини доходу, але може стати причиною великих неприємностей вже на старті справи, аж до повного закриття.

    Тому важливо відразу намітити точки збуту, не гнатися за великими обсягами з перших же кроків, вміти домовлятися в можливими посередниками до кінцевого споживача. Використовуйте всі можливі канали. Від ринків до невеликих продовольчих магазинчиків і пивних. Якщо ваш продукт відрізняється якістю і смаком, то покупцеві він доведеться до речі. Так як корисність такого продукту явно вище всіляких чіпсів і сухарів. А пиво і рибка просто створені один для одного. Про слоган для своєї продукції теж можете подумати у вільний час. Правильні маркетингові ходи можуть допомогти вам грамотно увійти на ринок.

    Як не варто гнатися за великими обсягами з перших кроків, так не варто і заламувати ціни для своїх перших клієнтів. Спочатку пропонуйте вигідну ціну, щоб напрацювати базу постійних клієнтів і оцінити всю таємницю попиту, вирости на дрібних, некритичних помилках. І потім вже довести свій бізнес до стадії розширення і зростання. І не забувайте, що завжди вашою перевагою має бути якість пропонованого товару.

    Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

    Ризики

    Так чи інакше, якщо ви не готові до великих ризиків і втрат капіталу, починайте з міні-коптильні. Розширюватися при цьому хоч і важко, але все ж набагато зручніше, маючи вже постійних клієнтів, канали закупівель і збуту.

    Як вже було сказано вище, вибирайте постачальників з розумом. Надійний постачальник з якісним товаром принесе вам більше підсумкового прибутку ніж сумнівний з низькою ціною.

    Сезонність впливає не тільки на попит, але і на виробничі процеси. Так в жарку погоду, щоб уникнути швидкого псування продуктів важливо дотримуватися певного температурного режиму, для чого може різко знадобитися закупівля додаткового холодильного обладнання. Враховуйте подібні «позаштатні» витрати ще на етапі написання бізнес плану. Це дозволить уникнути важких ситуацій.

    Теж стосується процесів транспортування товару. Під час навантаження-вивантаження продукція як правильно знаходиться під дією вуличної температури. Тому необхідно домогтися швидкості процесу, інакше є ризик псування товару.

    Графіки запуску бізнесу

    Інструкція по монтажу мякої покрівлі. Інструкція по монтажу мякої покрівлі з гнучкої черепиці tegola монтаж покрівлі тегола

    Мале виробництво

    — придбання обладнання для копчення, його установка, налагодження. На це відведіть 1 день.

    — 3 дня піде на підбір асортименту майбутнього товару.

    — 5 – на підготовки приміщення.

    — на реєстрацію своєї справи відводите як мінімум два робочі тижні. В цей же час можна зайнятися підбором співробітників.

    — ще один день на придбання першої партії товару.

    Якщо брати середню ціну по ринку, то на обладнання варто закласти 400 000 рублів. Ще 200 000 рублів на ремонт приміщення і приведення його у відповідний вигляд. 25 000 рублів на оформлення документації. Закупівля сировини на старті – 250 000 рублів. Оплата логістики, оренди торгової площі та електроенергії – в середньому 650 000 рублів. Заробітна плата персоналу з двох осіб-500 000 на рік. Податки та інші витрати – 420 000 рублів.

    &1&

    Великий бізнес

    Оренда приміщення під коптильний цех – 300 000 рублів. Електроживлення — 220 000 рублів. Сировини потрібно буде закуповувати на 2 800 000 рублів. Зарплата також 500 000 рублів. Податки 270 000 рублів. Логістика і невраховані витрати 300 000 рублів. Підсумок: 4 390 000.

    Дохід:

    Торгові мережі принесуть 400 рублів за кілограм. 800 кг – — це 320 000 рублів на місяць.  точки громадського харчування. 300 рублів за кілограм. 120 000 на місяць. Разом це 5 280 000 рублів на рік.

    Це приблизний розрахунок. Але щоб прибуток дійсно був не менше, знадобиться, як говорилося на початку статті, провести ретельний аналіз ринку, оволодіти всією необхідною інформацією – від пропозицій конкурентів до попиту на тих чи інших точках і переваг кінцевого споживача.

    Також закладайте ризики, адже одна або кілька обраних точок може виявитися нерентабельною, а постачальник раптом відмовиться від подальшої співпраці.

    Якщо все врахувати ще на етапі планування і підготовки бізнес плану, від подібних ризиків, до всієї необхідної документації та сертифікатів якості, якщо вкласти в проект не тільки гроші, але і бажання заробити, то справа окупиться досить швидко. Рентабельність бізнесу копчення м’яса і риби висока, а стартовий капітал можна варіювати в залежності від початкових обсягів. Та й якщо ви самі любитель копченої продукції, створювати бізнес або сімейну справу на тому, що вам до душі буде легше в усіх відношеннях.