Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

138

Або ванній вимагає періодичної чистки. Вона постійно контактує з водою, тому на поверхні неминуче виникають не тільки забруднення, але і різного роду відкладення.

Вапняковий наліт і іржа, саме з ними найскладніше впорається при очищенні сантехніки. Крім усього, деякі сучасні матеріали, з яких зроблені раковини не переносять чищення агресивними речовинами.

Як відмити раковину і при цьому не пошкодити її покриття? для кожного типу мийки слід використовувати тільки відповідний засіб.

Матеріал раковини

Сильно забруднену мийку можна відмити тільки сильнодіючими засобами. Але перш ніж починати захід, важливо визначити, з якого матеріалу вона проведена.

Сучасні сантехнічні вироби бувають:

  • емальовані;
  • з нержавійки;
  • чавунні;
  • керамічні або фаянсові;
  • зі штучного каменю.

Самими не примхливими вважаються керамічні раковини. Їх дозволяється мити різними засобами побутової хімії. Однак таке покриття можна подряпати металевою щіткою.

Кераміка або фаянс не окислюється, так як не вступає в реакцію з миючими хімічними речовинами. Це означає, що термін її служби особливо тривалий.

Емальовані вироби більш чутливі до кислотних чистячих складів, тому застосування агресивних засобів має бути рідкісним.

З вибором засобу для чищення нержавіючої сталі і чавуну, потрібно бути акуратніше. Така мийка має властивість окислюватися, на ній можуть виникнути з часом темні плями.

Як очистити раковину?

З чого почати миття предмета сантехніки з будь-якого матеріалу? найважливіше, що потрібно зробити, це підготувати мийку до миття.

Існують загальні правила чищення:

  1. якщо на раковині стоять будь-які предмети, то їх обов’язково треба прибрати, щоб вони не заважали.
  2. відразу слід підготувати всі потрібні приналежності, щітки, губки і миючі засоби.
  3. мити раковину треба тільки в гумових рукавичках, щоб уберегти шкіру рук від негативного хімічного впливу чистячих засобів.
  4. перед тим, як помити кухонну мийку, її обов’язково треба очистити від жиру і слідів їжі, які можуть в ній перебувати.
  5. далі можна починати очищення складних забруднень, за допомогою чистячих засобів. Якщо вони занадто летючі або мають сильний запах, то під час прибирання слід відкрити вікно.

Чим чистити сантехніку?

Сьогодні існує безліч хімічних складів для чищення сантехніки. Їх можна придбати в магазинах побутової хімії. Однак бувають випадки, коли такі кошти не допомагають.

Також деякі господині вважають за краще більш безпечні домашні речовини для прибирання, і вважають магазинну хімію занадто шкідливою.

Комусь, можливо, необхідно терміново помити раковину, а часу бігти в магазин, просто немає.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Підручні домашні засоби для очищення :

  • сода;
  • перекис водню;
  • лимонна кислота або сік лимона;
  • відбілюючий засіб;
  • нашатирний спирт;
  • напій кока-кола;
  • засіб для миття посуду.

Емальовані

На такому покритті завжди з плином часу відкладається наліт і виникає іржа.

Боротися зі складними забрудненнями можна так:

  1. буде потрібно змішати 100мл нашатирю і 50мл перекису водню. Одержаний розчин наносять на ділянки, які погано відмиваються, і залишають на 5-10 хвилин. Потім сантехніку повністю миють розчином від вапняного нальоту, і промивають чистою водою.
  2. можна змочити ганчірку і опустити її в порошок лимонної кислоти, а потім ретельно протерти поверхню чаші.
  3. столовий оцет-хороший миючий засіб для миття раковин. Їм слід натерти забруднені ділянки, і залишити не більше ніж на 5 хвилин, а потім промити водою.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Нержавіюча сталь

Відмити жир і наліт від такого матеріалу найпростіше.

Не можна використовувати для миття кислотовмісні склади, це може привести до окислення і псування вироби.

Як прибрати забруднення з нержавійки:

  1. для сильно забрудненої кухонної чаші жировими відкладеннями підійде спосіб замочування. Потрібно просто набрати в неї гарячу воду і додати посудний засіб. Все гарненько збовтуємо і залишаємо до охолодження. Спускаємо воду і протираємо стінки мийки жорсткою щіткою або губкою.
  2. можна змочити раковину киплячою водою і присипати зверху содою. Через 5 хвилин сантехніку натирають жорсткою стороною посудної губки, і обполіскують проточною водою.
  3. якщо на металі виникла темна пляма, то його потрібно потерти губкою, змоченою в відбілюючому засобі. Потім слід набрати в мийку воду і налити пару ковпачків відбілювача, щоб очищене пляма не виділялося.
  4. почистити змішувачі з нержавіючої сталі або кухонну чашу вийде за допомогою напою кока-кола. Все що необхідно, це вилити вміст пляшки в раковину з заткнутим зливом, і залишити поки забруднення не розчиняться. Кран буде досить просто протерти напоєм. Кока-колою також можна почистити раковини з іншого матеріалу, і навіть унітаз.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Чавунна мийка

Терти металевими мочалками такий виріб не можна. Крім цього, метал не терпить фарбувальних речовин, при контакті з ними він відразу набуває такий же відтінок. Також мийка з чавуну може окислюватися, якщо в ній надовго залишати .

Відмити чавунну сантехніку можна наступними способами:

  1. вологу поверхню потрібно просипати содою і енергійно потерти стінки, дно і бортики щільною губкою. Далі треба просто змити соду водою.
  2. для особливо забруднених ділянок потрібно приготувати розчин з відбілювача і води (1 до 3), а потім нанести його на плями. Тривалість витримування складу залежить від того, наскільки складне забруднення.

Кераміка і фаянс

Щоб повернути керамічної або фаянсової чаші чистоту, застосовують такі рецепти:

  1. буде потрібно змішати 1 ч.ложку соди і 100 мл теплого оцту, а потім складом помити раковину. Така суміш відмінно прибирає наліт і навіть іржу.
  2. виріб білого кольору вийде відмити за допомогою відбілювача. Для кольорової мийки це засіб краще не використовувати.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Терти такого роду виріб металевою щіткою не можна, але можна застосовувати практично всі засоби для очищення, що і при очищенні інших типів раковин.

Мийки з каменю-це сучасний винахід, але вони не терпить різких температурних перепадів, тому обдавати її киплячою водою при чищенні вкрай небажано.

Сильні хімічні речовини для чищення сантехніки можуть і зовсім не знадобитися. Для цього треба просто своєчасно промивати свіжі забруднення на раковині звичайним мильним розчином.

Щоб змішувачі завжди блищали, і на них не залишалися сліди бризок води, їх можна злегка натерти гліцерином або оливковою олією.

Після прибирання, і на ніч завжди видаляйте вологу сухим .

Потрібно розуміти, що блиск раковини і чистота унітазу не тільки задовольняють естетичні очікування. Це гарантія, що більшість мікроорганізмів і бактерій знищені і змиті в каналізацію після ретельного чищення сантехніки в домашніх умовах.

Регулярна турбота про санітарний стан ванни, раковини і унітазу дозволяє утримувати приміщення в чистоті і витрачати на це менше часу. Перш ніж приступати до роботи, слід розуміти алгоритм дій, вибрати відповідне засіб для чищення для сантехніки.

Приділіть увагу препаратам, які збираєтеся купити. Деякі з них універсальні і здатні замінити відразу кілька подібних, що заощадить місце в шафі для зберігання і бюджет.

Забруднення на сантехніці виникають не тільки при проведенні гігієнічних процедур, частіше причиною служить водопровідна вода. При відсутності системи фільтрації вона містить домішки, які поступово осідають на поверхні і утворюють іржавий наліт.

Типи забруднень, які псують вигляд сантехніки

Перед вибором засобу для чищення ванної кімнати або кухні огляньте стан поверхні унітазу, раковини, біде і душової кабіни. Це допоможе вам при виборі препарату для очищення.

Ймовірні причини забруднень:

  • іржа. саме вона істотно впливає на появу жовто-оранжевого забарвлення на поверхні сантехніки. Процес корозії в залізних трубах постійний, крім того вода зі свердловини теж містить сполуки заліза, які стають причиною налипання на поверхні емалі.
  • сечовийКамінь. мабуть, найчастіший «винуватець» погіршення зовнішнього вигляду унітазу і появи засмічень у зливі. Утворюється при недостатній кількості води в бачку або нерегулярному змиві після використання сантехніки. Так само, як і іржу сечовий камінь видалити складно за одну очистку.
  • вапняні відкладення. прямий результат надмірної жорсткості води, яка потрапляє у водопровідну систему. Солі кальцію кристалізуються на поверхні, де зазвичай накопичується вода. Несвоєчасне видалення слабкого нальоту призводить до нарощування шару, зміни кольору за рахунок розмноження бактерій.
  • відколи і подряпини на поверхні. удари, абразивні щітки і агресивні препарати для чищення сантехніки служать утворенню мікротріщин. Пухка поверхня без емалі затримують бруд, яка з часом сильно погіршує зовнішній вигляд унітазу або ванній.

Види засобів для чищення сантехніки

Завдання не тільки впоратися з чищенням сантехніки, щоб підтримувати її чистоту і свіжість. Важливо правильно підібрати хімічний засіб, який буде ефективно справлятися з поставленою метою і не зашкодить емаль. Вибір препаратів величезний, щоб підібрати їх, систематизуємо призначення:

  • луги . У складі їдкий натрій, який руйнує жирові нальоти і полегшує видалення іржі, мінеральних солей. Лужні засоби без різкого запаху, не дратують слизові і добре змиваються проточною водою. Фаянс не піддається пошкодженням, поверхня після лугу залишається блискучою і гладкою.
  • хлор. ефективне застосування забезпечують його дезінфікуючі властивості. Засоби побутової хімії на його основі використовують для чищення сантехніки, профілактики розмноження мікроорганізмів. Не агресивний для різних матеріалів. Мінус-дратує дихальні шляхи, слизові. Хлорне засіб має на увазі використання гумових рукавичок і дотримання обережності. Істотним недоліком можна вважати запах, який довго тримається, якщо не провітрювати приміщення.
  • кислоти. до складу включають ортофосфорну, соляну, мурашину, щавлеву кислоти або їх поєднання в різних пропорціях. Хімічні засоби універсальні для боротьби з іржею, шаром сечового каменю, вапняним нальотом. Працювати з кислотним препаратом треба обережно, є ймовірність руйнування емалі при частому застосуванні препарату. Крім того, присутній різкий запах, який дратує нюх.

Споживачі часто діляться своєю думкою в інтернеті і дають поради щодо вибору хімічних засобів, які вважають ефективними для сантехніки. Універсальними препаратами визнані «доместос», «брефф», «туалетний каченя». Густий гель плавно стікає і дає можливість максимально продезінфікувати поверхню і розчинити наполегливі плями іржі, вапняного нальоту і бруду. Препарати помірно піняться, часто пофарбовані, що дозволяє нанести засіб для чищення на потрібну ділянку. Після використання довго залишається легкий запах з парфумерної ароматом.

«санітарний гель», «сіліт», «бінго», «сарма» підходять для частого застосування на будь-яких поверхнях, які потребують очищення і профілактики появи жирових, вапняних і мінеральних відкладень. Порада! вибираючи препарат для чищення, віддавайте перевагу густим кремам і гелям. З ними легше працювати, і по витраті вони економічніше.

Як чистити сантехніку

Дрібниць немає, навіть лійка душа потребує регулярного очищення. За даними американських досліджень, вона часто забруднена патогенами, які пов’язані із захворюванням легенів людини.

Для очищення сантехніки підійдуть і більшість домашніх засобів: столовий оцет, лимонна кислота, сода і сіль. Вони чудово справляються із завданням, особливо, якщо мешканці будинку схильні до алергії або принципово відмовляються від використання хімії.

Унітаз

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовахнайважче впоратися з сечовим каменем. Для максимальної ефективності і при великих відкладеннях краще видалити воду з ємності і розподілити хімічний засіб по поверхні. Для розчинення і руйнування потрібно не менше години, після чого жорсткою пластиковою щіткою зчищають відкладення.

Якщо вирішено використовувати кристали лимонної кислоти для боротьби з вапняними відкладеннями і іржею, необхідно 3-4 чайних ложки порошку. Його сиплять в бак з водою, на внутрішню поверхню і зливний отвір. Через 2-3 години зчищають бруд і наліт всередині унітазу.

Паперові серветки слід просочити оцтовою есенцією і розкласти всередині поверхні унітазу, де є сліди іржі. Через годину потерти потемніння щіткою і промити водою.

Популярним домашнім засобом вважають напій «кока-кола». За допомогою просочених паперових серветок, розкладених на поверхні, можна домогтися видалення іржі і більшості забруднень. Не поспішайте побачити результат, дайте час для хімічної реакції. Після потріть щіткою поверхню і змийте водою.

Перевіреним і доступним способом боротьби з сечовими відкладеннями вважають суміш столового оцту і соди. увечері додайте 2 столові ложки порошку і склянку рідини в слив унітазу. Вранці можна зчистити крихкий наліт йоржиком з меншим зусиллям.

Ванна

Тут застосовують ті ж способи, що і при очищенні унітазу. За допомогою паперових серветок можна домогтися більш тривалого впливу для очищення поверхні. Дійте акуратно, щоб не пошкодити блискучий шар емалі абразивними губками. Краще використовувати пластикові щітки або губки.

Сода з оцтом або будь-який санітарний гель можуть впоратися з поставленою метою і надати первісний вигляд виробу. Обов’язково приділяйте увагу зливного отвору. Видаляйте своєчасно накопичився сміття з решітки. Поки йде процес очищення поверхні, можна одночасно засипати гранули хімічного засобу для розчинення відкладень у зливі. Це усуне затхлий запах, поліпшить швидкість видалення води і зменшить ймовірність засмічень.

При дезінфікуванні і чищенні раковини проводять подібні процедури. Старою зубною щіткою наносять чистячий гель на ободок зливного отвору, з’єднання змішувача і крана. Після потрібного терміну, зазначеного на етикетці препарату, зчищають вапняний наліт і іржу, промивають водою. Особливий блиск хромованим виробам можна надати за допомогою полірування. Для цієї мети використовують суху серветку з мікрофібри.

Плитку і меблі протирають універсальним препаратом, після чого видаляють його залишки м’якою мокрою серветкою. Не забувайте регулярно очищати вентиляційну решітку. Шви плитки пористі, затримують пил і сприйнятливі до розмноження бактерій. Використовуйте дезінфікуючий засіб з хлором, яке знищить мікроорганізми. Обов’язково промийте оброблені ділянки водою і по можливості провітріть приміщення.

  • кращого ефекту ви досягнете, якщо будете чистити сантехніку не менше 1 разу на тиждень.
  • викидайте без жалю баночки і коробочки, якими не користуєтеся. Це звільнить місце на полицях, і прискорить процес прибирання.
  • завжди дотримуйтесь інструкції, зазначеної на хімічному миючому засобі.
  • дотримуйтесь запобіжних заходів при роботі з їдкими препаратами.
  • провітрюйте приміщення ванної кімнати якомога частіше.
  • регулярно просушуйте вологі рушники і міняйте на чисті кожні 3-4 дні.

Крани на кухні і у ванній постійно контактують з водою. В результаті на них утворюються відкладення солей, тобто вапняний наліт. Він позбавляє крани первісної чистоти і блиску. Білі розводи з’являються як зовні, так і всередині сантехніки. Згодом кран може і зовсім перестати повертатися через наліт. Щоб не доводити сантехніку до такого стану, необхідно регулярно проводити прибирання. Є безліч методів видалення вапняного нальоту з використанням підручних засобів. Так що почистити кран в домашніх умовах не складе труднощів.

Практично в будь-якому будинку якість трубопровідної води залишає бажати кращого. Справа в тому, що ця вода дуже жорстка. У ній міститься велика кількість солей кальцію і магнію. Вода постійно залишається в крані і місцях стику з трубами. В результаті там утворюється вапняний наліт, тобто відкладення тих самих солей кальцію і магнію.

Вчасно виявити наліт не завжди можливо. Тому з часом він перетворюється в водний камінь, видалити який дуже складно.

Прискорюється утворення вапняного нальоту при частому використанні гарячої води. Так як висока температура сприяє осіданню солей на поверхні.

Регулярне чищення крана-запорука довгої служби сантехніки.

Основні помилки

При чищенні хромованих поверхонь крана потрібно дотримуватися певних правил, щоб не пошкодити покриття:

  1. не можна терти кран металевими губками. В іншому випадку на поверхні залишаться подряпини.
  2. не вартоВикористовувати чистячі засоби, в яких міститься велика кількість абразивних частинок.
  3. не рекомендується застосовувати засоби, до складу яких входять соляна, сірчана або фосфорна кислоти. Інакше поверхня може покритися темними плямами або іржею.
  4. змішувати кілька різних складів небажано, так як результат може виявитися несподіваним.

Багато засобів можуть залишити на хромованому покритті подряпини та інші пошкодження, так що варто використовувати тільки перевірені способи чищення.

народні засоби

Якщо на крані з’явився вапняний наліт, то його необхідно видалити якомога раніше. Для цієї мети можна використовувати підручні засоби, які знайдуться практично у будь-якої господині:

  • господарське мило;
  • соду;
  • оцет;
  • лимонну кислоту;
  • колу;
  • дитяче масло.

господарське мило

Господарське мило має дезінфікуючі властивості і здатне очистити вапняний наліт. Бажано використовувати мило з позначкою 72%.

Алгоритм дій:

  • натерти господарське мило на крупній тертці;
  • змішати отриману стружку з гарячою водою до консистенції нежирної сметани;
  • додати в приготований розчин харчову соду або невелику кількість кальцинованої;
  • змочити ганчірку в суміші і обробити хромоване покриття;
  • залишити на 1 годину;
  • промити поверхні проточною водою.

За допомогою цього способу можна позбутися тільки від свіжого вапняного нальоту.

Сода

Звичайна харчова сода також допоможе очистити кран від вапняного нальоту. Буде потрібно:

  • розвести соду невеликою кількістю води до стану кашки;
  • отриману суміш нанести на ділянки крана, покриті вапняним нальотом;
  • почекати 1 годину;
  • протерти поверхню м’якою ганчіркою.

Якщо подекуди залишився вапняний наліт, то його можна потерти зворотною стороною губки для миття посуду. Робити це потрібно акуратно, щоб не подряпати покриття.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Ще одна важлива умова — не втирати соду в поверхню при нанесенні, так як вона володіє абразивними властивостями.

Оцет

Перевагою оцту при чищенні крана від вапняного нальоту є швидкість його дії.

Інструкція із застосування:

  • змішати 9%-й оцет з водою в рівних пропорціях;
  • намочити м’яку ганчірку отриманим розчином;
  • протерти поверхню сантехніки;
  • залишити на кілька хвилин;
  • промити очищені ділянки проточною водою або вологою ганчіркою.

Якщо забруднення сильні, то можна використовувати інший метод:

  • підігріти оцет, налитий в ємність;
  • змочити тканину гарячим оцтом і обернути кран в місці скупчення нальоту;
  • почекати пару годин;
  • після закінчення відведеного часу зняти компрес і протерти поверхню чистою вологою тканиною.

Оцтовий компрес здатний впоратися навіть із застарілим вапняним нальотом.

лимонна кислота

Ще один засіб, що допомагає-лимонний сік або лимонна кислота.

Етапи чищення:

  • насипати трохи лимонної кислоти на вологу ганчірку;
  • протерти поверхні, забруднені вапняним нальотом;
  • почекати кілька хвилин;
  • промити покриття проточною водою і витерти насухо.

Якщо під рукою є свіжий лимон, то можна розрізати його навпіл і протерти однією половинкою хромовані поверхні. Через кілька хвилин змити сік лимона водою. Лимонний сік також допоможе в тому випадку, якщо хочеться, щоб кран блищав як новенький.

Дитяче масло

Незвичайний засіб для чищення крана — дитяче масло.

Порядок дій:

  • змочити м’яку ганчірку дитячим маслом;
  • протерти забруднені області;
  • змити залишки масла водою;
  • відполірувати кран м’якою тканиною, наприклад, фланеллю або замшею.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Дитяче масло добре справляється з мильними розводами, жирними плямами і свіжим вапняним нальотом.

Кола

Ще один засіб, який рідко застосовується для видалення вапняного нальоту, але практично завжди отримує хороші відгуки господинь — звичайна кола.

Можна зробити компреси з солодкою газованою водою:

  • змочити ганчірку колою;
  • покласти її на ділянку, забруднену вапняним нальотом;
  • залишити на 15 — 20 хвилин;
  • після закінчення відведеного часу промити поверхню водою;
  • витерти покриття сухою ганчіркою.

Активною речовиною в цьому випадку є кислоти, що входять до складу коли.

чистка аератора і душової лійки

Недостатньо очистити тільки зовнішню поверхню крана. Усередині також накопичується вапняний наліт.

З часом він може стати причиною виходу сантехніки з ладу.

В сучасних змішувачах встановлюються аератори — сіточки на носику крана. Коли ця деталь засмічена, її необхідно зняти і почистити.

Ознаки того, що аератор засмітився:

  • при повністю відкритому крані натиск води стає дуже слабким;
  • вода біжить нерівномірно, потік періодично посилюється;
  • самий запущений випадок-вода не тече, хоча вона є в системі і кран відкритий.

Етапи чищення аератора:

  1. для початку знадобиться відкрутити насадку крана. Для цього її потрібно обернути ганчіркою, затиснути плоскогубцями і повернути за годинниковою стрілкою. На дешевій китайській сантехніці зазвичай встановлюють аератори з пластику або алюмінію. Тому вони ламаються при відкручуванні насадки. В цьому випадку слід купити новий аератор в магазині сантехніки. Якісна деталь може бути виготовлена з латуні або сталі і прослужить набагато довше колишньої.
  2. якщо насадка не відкручується, то можна накласти на неї оцтовий компрес. Через кілька годин рухливість відновиться.
  3. відкручений аератор варто почистити від крупного сміття проточною водою.
  4. після помістити виріб в ємність з 9% — м оцтом і залишити на 1 — 12 годин в залежності від забрудненості.
  5. після закінчення відведеного часу промити аератор під струменем води і акуратно прочистити отвори голкою.
  6. очищену насадку слід зібрати і прикрутити на місце.

Нерідко забиваються отвори гідромасажної насадки. Можна підігрітим оцтом. Для цього потрібно:

  • налити столовий оцет в ємність і підігріти його;
  • замочити в теплому оцті частини розібраної лійки душа;
  • залишити на 1 — 2 години;
  • після закінчення цього часу промити деталі проточною водою і за допомогою голки обережно прочистити отвори;
  • зібрати лійку і прикрутити її назад.

Справитися із застарілим вапняним нальотом — не найпростіше завдання. Він може стати причиною поломки крана. Щоб цього не допустити, потрібно регулярно чистити сантехніку від нальоту. Тоді вона прослужить власнику довгі роки.

Охайність домогосподарки легко визначити, просто побіжно заглянувши в туалет і оцінивши стан санфаянса. Ніякої освіжувач повітря не допоможе, коли сам унітаз вичищений недбало. Звичайно, якщо сантехніка чиститься досить сумлінно і регулярно, то для підтримки чистоти і блиску буде досить кілька крапель будь-якого миючого засобу. Але навіть при старанному догляді не все залежить від прибиральниці.

На блискучому фаянсі утворюються патьоки іржі, росте вапняний наліт, з’являються відкладення сечового каменю… Про те, яке незліченна кількість бактерій і мікробів цілком комфортно і стрімко розмножуються в теплі і волозі унітазу, навіть не варто нагадувати. Повністю виключити їх поява на унітазі неможливо, в силу специфічної і унікальною його функції. Але зробити так, щоб число шкідливих мікроорганізмів було мінімальним, і ускладнити їм можливості для розмноження — це цілком під силу зробити кожної старанної господині.

Пошук відповіді на питання «як чистити унітаз» починається з оцінки:
— виявлення найбільш забруднених ділянок;
— визначення виду забруднення;
— вибір відповідного засобу для чищення.

Канули в лету часи, коли господиня могла скористатися однією лише банальною хлоркою. Не станемо розглядати засоби, що спеціалізуються на» пробиванні » засмічень , це окрема тема для розмови і асортимент досить вузький. Зазвичай засмічення виникають у випадках, коли до питання регулярного чищення унітазу підходять вкрай зневажливо або використовують унітаз замість сміттєвого бака. Вибирати миючі засоби для чищення унітазів набагато складніше. Сьогодні хімічна промисловість випускає в продаж незліченну кількість пропозицій, одні з яких забезпечують успішну боротьбу з однимКонкретним видом бруду, а інші претендують на гучне звання універсальних. Господині залишається тільки вирішити, чим відмити унітаз.

У наш час існує безліч способів і можливостей вибрати кращий засіб для чищення унітазу. Можна пробувати все, і методом «тику» визначити оптимальне для себе. Можна довіритися рекламі. А можна витратити деякий час і вивчити це питання більш детально за допомогою інтернету, порад досвідчених друзів або за спеціальними журналами. Тоді можна дізнатися, що чистячі засоби для унітазів випускають в самих різних складах і в будь-якій формі, намагаючись зробити застосування максимально зручним і безпечним. Щоб не загубитися в такому розмаїтті і вибрати найефективніший засіб для чищення унітазу, варто докладніше зупинитися на декількох найбільш поширених.

Чому і чим ми чистимо унітаз

Звичайне змивання не забезпечує необхідної чистоти в туалеті. Елементарні правила гігієни вимагають регулярно чистити і дезінфікувати унітаз, як місце потенційного зосередження шкідливих мікроорганізмів. Якість води в наших будинках часто неважливе, у багатьох регіонах її жорсткість дуже висока. Не завжди ідеально підігнані ущільнювачі в бачку. В результаті насичена вапном і іржею вода сочиться по унітазу, розмальовуючи його химерними, але вкрай непривабливими патьоками. А недбайливе ставлення до обов’язкового спускання води після відправлення потреби призводить до поступового наростання відкладення, відомого як сечовий камінь. Навіть на новенькому унітазі можуть з’явитися неприємні іржаві «доріжки» і сірі розлучення. І тоді доведеться докладати постійних зусиль, щоб відмити унітаз від іржі і нальотів.

Тому у будь-якої уважної і небайдужої господині рано чи пізно виникне питання: як відмити унітаз від жовтого нальоту? як якісно, а головне, чим відмити іржу в унітазі ? найпростіший спосіб-відправитися в найближчий господарський магазин і придбати засіб для чищення унітазу своїми руками. Найчастіше це адаптовані універсальні засоби, які комплексно допомагають позбавлятися і від сечового каменю, і від нальоту. Те, що одночасно з цим, знищуються шкідливі мікроби, мається на увазі само собою, адже в більшість складів включаються дезінфікуючі речовини, крім агресивних кислот і лугів. Одночасно із засобом необхідно придбати щільні гумові рукавички і респіратор (якщо належить працювати з хлоркою або кислотами).

Будь-який миючий засіб для унітазів здебільшого складається з поверхнево-активних речовин (пар-ів), до яких виробник додає хлор, луг або кислоту. Пар розщеплює забруднення, полегшуючи їх відділення і зняття. Кислоти, луги і хлорка багаторазово підсилюють дію пар-ів. При цьому у кожного з додаткових компонентів своя функція. Луги краще справляються з жирами, а кислоти – з іржею і нальотом. Хлор розправляється і з тим, і з іншим, попутно дезинфікуючи поверхню. Тобто спочатку потрібно зрозуміти, з чим саме має бути боротьба, а потім вирішувати, яке найкраще засіб для чищення унітазу потрібно вибрати. Який сенс брати склад, який добре бореться з сечовим каменем, але малоефективний проти іржі.

Важливо і те, в якій формі випускається засіб, від цього іноді безпосередньо залежить ефективність впливу складу. За текстурою такі кошти поділяють на порошки, гелі та рідини.

Абразивні (порошкоподібні) — це найдешевший і досить ефективний метод. Чистячий порошок просто наноситься на йоржик і поверхню старанно натирається. Але робити це доведеться досить довго, докладаючи значних зусиль. А ще такий засіб для чищення унітазу залишає цілком помітні подряпини на поверхні, в яких з часом сліди іржі або наліт проявляються все помітніше.

Абразивні порошки часто включають до свого складу хлорку. Дізнатися хлорвмісні кошти неважко по дуже характерному запаху. У чистому вигляді хлорку сьогодні застосовують рідше, в основному, в медичних установах, в дитячих садах і школах. Це порошкоподібний засіб для миття та дезінфекції унітазів неймовірно агресивно і має сильний задушливий запах, прирівняний до впливу отруйних речовин. Тому працюють з такими засобами тільки в рукавичках і захищаючи органи дихання.

Хлорка здатна розщепити і жир, і наліт, і іржу, але найбільш ефективна вона як дезінфікуючий засіб. Однак з часом хлорка роз’їдає поверхню, фаянс втрачає блиск і гладкість. Для повсякденного чищення хлорку використовують у вигляді рідинного розчину, якою періодично обробляють унітаз. І все ж хлорка поступово витісняється більш сучасними складами.

У продажу є недорога і вельми ефективна щавлева кислота. Вона продається у вигляді порошку. Єдиний, але істотний мінус цього засобу — в його підвищеній кислотності, тому працювати потрібно із застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж необхідно строго дозувати час впливу на поверхню унітазу, так як щавлева кислота може досить сильно роз’їсти її. Але зате забезпечується абсолютна чистота і білизна унітазу, навіть, якщо застосовується не хімічно чиста щавлева кислота, а засіб, в якому вона — лише одне зі складових. Гелі та рідини також досить ефективний засіб для чищення унітазу.

Не пошкоджуючи поверхню, вони роблять її бездоганно чистою без особливих зусиль. Залишається тільки визначитися, який конкретно склад буде потрібно, якщо потьмянів унітаз. Хтось вважає за краще купувати окремо засоби для чищення унітазів від іржі, для кого-то набагато актуальніше придбати ефективний засіб для чищення унітазів від сечового каменю. Треті зацікавлені тільки в дезінфікуючих властивостях складу. Але розумніше знайти щось універсальне, щоб заощадити час і кошти, а також знизити неминуче пошкодження поверхні унітазу.

Розглянемо чистячі склади з точки зору хімічних компонентів. Виділяють лужні і кислотні засоби. Визначають це за коефіцієнтом кислотності, який може коливатися від 3 до 12. Лужними вважаються кошти, де коефіцієнт кислотності від 7 до 12. Все, що нижче-кислотні засоби. Обробка унітазу обома типами складів ідентична. Воду зливають з бачка, поверхню просушують, після чого наносять засіб. Через хвилин двадцять бачок наповнюють знову і виробляють змивання.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Кислотний засіб для чищення унітазів і пісуарів допоможе очистити фаянс від всіх забруднень. Такий засіб для миття унітазу може включати в себе різні активні кислоти, які відмінно справляються з іржею і нальотом вапна. Як і у випадку з порошками, застосовують і готові засоби з кислотою, і кислоти в хімічно чистому вигляді. Вибір визначається ступенем забруднення унітазу.

Дуже забруднені унітази обробляють кислотними складами. Засіб для чищення унітазів з соляною кислотою-одне з найпотужніших. Така речовина вимагає граничної обережності, не можна вдихати пари і допускати потрапляння на шкіру. Соляна кислота очистить саму в’їдається бруд, це дуже сильний засіб для чищення унітазів. Але в силу її особливої агресивності такий засіб не можна застосовувати, якщо унітаз підключений до пластикових труб – кислота просто їх роз’їсть. Постійно використовувати такий склад категорично не варто. Але зате після придбання такого засобу вже не виникне питання-чим відмити унітаз в домашніх умовах.

До слова, соляна кислота може використовуватися не тільки в складі засобу для чищення, особливо застарілий бруд видаляють чистою технічною соляною кислотою, яка продається на ринках. Досить змочити пляму і злегка потерти його. І робити це потрібно в особливих протихімічних рукавичках. В особливо «важких» випадках кислотою буквально заливають місце забруднення, після чого використовують жорсткий скребок або ніж.

У складі готового засобу і в чистому вигляді застосовують лимонну і оцтову кислоти. Це виправдано, коли вирішується чим відмити унітаз від каменю. Адже оцет і лимонна кислота прекрасно розчиняє вапно. Не потрібно довго ворушити простори інтернету, щоб дізнатися, як відмити унітаз від вапняного нальоту. Кислоти заливають в унітаз, дають час, щоб забруднення «відкисло», після чого йоржиком акуратно прочищають сантехніку. Але оцтова і лимонна кислоти справляються тільки з невеликими забрудненнями. Оцет можна використовувати вже готовим, купивши його в магазині. Годиться і 9% — ний оцет, але краще придбати есенцію, її дія більш ефективно. Засіб для чищення унітазу лимонна кислота готується самостійно, для чого стандартний пакет порошку, який можна придбати в будь-якому магазині, розчиняється в літрі води. Далі сантехніка обробляється аналогічно чищенню оцтом.

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах
Але логічніше за все вибрати готові миючі засоби для чищення унітазів, що мають індекс кислотності нижче семи. ЦейЗасоби відмінно справляються не тільки з вапняним нальотом. Вони незамінні, якщо постала проблема — як відмити унітаз від сечового каменю. Ці непривабливі розлучення утворюються на стінках унітазу, якщо нехтувати змиванням.

Засихаючи, розлучення наростають і зливаються в брудно-сірі плями, які буквально на очах розчиняються, коли використовуються засоби для чищення унітазів з кислотою. Залишиться тільки ретельно обполоснути сантехніку чистою водою.
У кислотні і лужні склади сьогодні намагаються не включати хлор, як найбільш хімічно небезпечний елемент. Сучасний засіб для миття унітазу здатне і без хлорки якісно впоратися з усіма проблемами. Можливо, з першого разу це вдається не завжди, але після повторної обробки результат зазвичай радує.

Якщо вже нічого не допомагає

Не завжди непривабливий вигляд унітазу – вина ледачої господині. Іноді нам доводиться, в’їжджаючи в куплену на вторинному ринку квартиру, досить довго жити зі старою сантехнікою, мимоволі приймаючи те, що залишилося «у спадок». Однак, дещо можна зробити і в цьому випадку. Найпотужнішим способом позбутися від іржі, нальоту і сечового каменю навіть в самому запущеному випадку, вважається автомобільний електроліт – розчин сірчаної кислоти і дистильованої води. Це насправді найкращий засіб для чищення унітазу від каменю, хоча і дуже їдке. Працювати з ним слід дуже обережно, дозуючи засіб строго на місця особливого забруднення. При цьому потрібно максимально захистити шкіру і органи дихання, надіти гумовий фартух і чоботи. Електролітом не можна чистити пластикові деталі або заливати всередину зливного бачка, так як склад майже миттєво роз’їсть всі ущільнювачі і арматуру.

Чистимо зовні-пам’ятаємо про внутрішній простір

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах
Унітаз чистять не тільки зовні. Особливу увагу приділяють питанню: як відмити унітаз всередині. Перш за все, це простір під обідком, саме важкодоступне місце. Чим відмити наліт в унітазі в цьому складному місці вже написано вище, спеціального складу або засобу не існує. Єдина вимога-особлива форма носика флакона із засобом, вигин якого дозволяє заливати склад прямо під ободок. Дозволивши засобу розм’якшити всі забруднення і відкладення, можна прочистити під обідком тонкої зігнутої платівкою і кілька разів спустити воду з бачка. Непогано закріпити успіх спеціальними пластинками, які поміщаються під ободок, взаємодіють з водою при кожному спусканні і служать хорошою профілактикою проти відкладень бруду.

Чистим повинен бути не тільки унітаз

Крім унітазу варто приділити увагу і кришці. Так як саме з нею стикається наша шкіра, то краще, якщо засіб для чищення дерев’яної кришки унітазу або пластикового стільчака буде нейтральним, тобто містити мінімум кислот, хлору або їдкого лугу. Тут не підійде засіб для чищення унітазів від каменю, іржі або, тим більше, хлорка. Тому виробники побутової хімії намагаються запропонувати все нові і ефективні засоби для чищення унітазів без хлору. Ефект чистоти і дезінфекції досягається в таких складах за рахунок особливого підбору пар-ів. Вибираючи, чим відмити кришку унітазу, потрібно особливо уважно вивчити склад. Особливо це питання актуальне в сім’ях з маленькими дітьми, чия ніжна шкіра набагато чутливіше, ніж доросла.

Бачок унітазу теж потребує періодичного очищення. На його стінах більшою мірою відкладається іржа, що надходить по трубах. Його очищають, попередньо повністю спустивши воду. Засіб для чищення бачка унітазу може бути рідким – це для регулярної і серйозної чистки бачка, або твердим, у вигляді таблеток – для профілактики забруднень. Але підбирати їх потрібно дуже обережно, адже арматура бачка найчастіше пластикова, під впливом сильних кислот або лугів вона просто зруйнується, як і гума ущільнювачів. В процесі чищення засіб наносять губкою точно на стіни і навколо арматури, ретельно змиваючи згодом. Щоб знизити утворення нальоту іржі воліють застосовувати профілактичні засоби, типу таблеток в спеціальному тримачі на стінці бачка. Вони повільно розчиняються, перешкоджаючи забрудненню стін бачка і не дозволяючи іржі просочуватися в унітаз, забиваючи труби.

Газована вода проти хімії

Як чистити унітаз, бездоганна чистота санфаянса. Ефективні методи очищення раковин з різних матеріалів як очистити сантехніку в домашніх умовах

Але не завжди куплені кошти-кращий вихід. Допитливий народний розум, підмітивши деякі» побічні ефекти » найбільш звичних і буденних продуктів, запропонував оригінальні ідеї використовувати їх як домашнє засіб для чищення унітазів. Найяскравіший приклад-гнана лікарями солодка газована вода кока-кола. У багатьох популярних жіночих журналах в рубриці корисних порад можна дізнатися як відмити унітаз кока-колою. Найчастіше її використовують для позбавлення від нальоту і каменю, при невеликих забрудненнях. Напою потрібно багато, не менше 4 літрів, та й за часом процес займає години три-чотири. Але після закінчення господиня отримує чистий блискучий фаянс. Таким же ефектом володіють і деякі ароматизовані газовані напої. До того ж вони одночасно працюють як ароматизатори.
Чистка унітазу народними засобами не обмежується газованою водою. Туалети можна чистити і дезінфікувати навіть банальної перекисом водню в суміші з аміаком. Багато господинь будь-яким новомодним засобам воліють старий добрий пральний порошок.

Так що очистити унітаз власними силами і домашніми засобами цілком реально. Чим можна відмити унітаз легко з’ясує будь-яка дбайлива господиня. В цьому немає нічого складного. Наводити ж повний список сучасних чистячих засобів для туалетів немає необхідності. Досить просто розуміти, яке саме з них може знадобитися для конкретного унітазу. А ще не потрібно надто запускати процес наведення чистоти в такому делікатному місці, щоб потім не вдаватися до допомоги «важкої артилерії», електроліту або соляної кислоти.

Якщо ж вибір припав на хімічну продукцію, не зайвим буде пам’ятати про запобіжні заходи:
— яскраві барвисті ємності із засобами повинні бути недосяжними для дітей;
— з будь-яким хімічним засобом потрібно працювати в рукавичках і в пов’язці;
— перед покупкою непогано з’ясувати, чи немає алергії на окремі компоненти засобу.