Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

125

Існують квіти, які будуть добре цвісти в важких середовищах — хоч в приміщенні хоч на вулиці. Знаючи до якої групи віднесли рослина, правильно забезпечити правильний догляд. Основні принципи вирощування складаються із забезпечення вологості повітря, часу надходження вологи в грунт і контролю сприятливої температури. Наявність сонця є одним з найважливіших факторів. Всі кімнатні квітучі розподілені на види. Деякі можливо культивувати виключно у відкритому просторі. Деякі квіти можливо виростити тільки в домашніх умовах поза несприятливого середовища.

Зміст

Загальні відомості про камбрії-гібриди онцидіумної групи

Камбрія, або, як зазвичай написано на стікері до рослини, cambria, — загальна назва однієї групи орхідей , об’єднаної однією ознакою. Як здається, це абсолютно різні орхідеї і багатьох любителів ця дивина ставить в глухий кут. Але все камбрії є штучно отриманими гібридами, виведеними для декоративного використання в домашніх умовах.

Найбільш поширеними гібридами орхідей серед камбрій є різні рослини, отримані від схрещування численних видів онцидіумів, кохліод, брасій, мільтоній, одонтоглоссумов. Гібриди ці можуть називатися камбріямі, але іноді зустрічаються під більш вузькими назвами — колманари, беаллари, вільсонари та ін всіх їх об’єднує здатність цвісти кілька разів на рік множинними квітами на довгих прямостоячих квітконосах.

Камбрія-нескладне в догляді і вдячна рослина, яке готове радувати цвітінням свого власника не один раз на рік незалежно від сезону. Якщо ви тільки збираєтеся почати знайомство з орхідеями , то ці рослини, поряд з фаленопсисами, — ідеальний варіант для початківців любителів.

Біологічні особливості камбрій

Камбрія в форумі

Орхідея зірочка або камбрія (cambria)

Камбрія — гібрид, виведений з трьох різних сортів орхідей miltonia. Brassia і oncidium. Різноманітність кольорів камбрії настільки велике, що з першого погляду її досить складно впізнати. Єдина яскрава відмінна риса цієї орхідеї-побеговий тип зростання. Всі гібриди мають округлі псевдобульби. Листя вузькі і довгі. Другою ознакою можна назвати квіти у формі зірки. Але на нього не можна покладатися. Побачивши різноманіття гібридів cambria, складно повірити, що всім цим квітам потрібні однакові умови утримання . Але повірте, це дійсно так. Мало того, в домашніх умовах вирощувати камбрію дуже просто.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Температура вмісту камбрії

Камбрії прекрасно себе почувають в досить широкому діапазоні температур. Від 15 до 25 градусів тепла. Тобто в домашніх умовах проблем з цим не буде. Нічний перепад температур їй і зовсім не потрібно. У спеку камбрія може» заснути», але і тут вам не доведеться боротися з цим. Коли сприятливий температурний режим відновиться, все повернеться на круги своя.

Освітлення

Cambria вважаються помірно світлолюбними орхідеями. Для того щоб ваша камбрія цвіла, вам доведеться утримувати її на південному, або західному вікні. Але до прямих сонячних променів вона нетерпима. Рослина може запросто отримати опік. Особливо це відноситься до камбриям з тонкими, крихкими листочками.

Полив камбрії

Даний вид орхідей надзвичайно сприйнятливий до якості води. Ні в якому разі не поливайте cambria брудною або жорсткою водою. Для цих цілей завчасно відставайте воду. Метод поливу камбрій є тільки один-занурення в воду. Поставте горщик з камбрією в таз з чистою водою хвилин на 20. За цей час субстрат повинен грунтовно промокнути. Не допускайте попадання води на псевдобульби. Камбрія може загнити.

Камбрія відноситься до тих видів орхідей, які краще просушити, ніж «втопити». Перед поливом обов’язково переконайтеся в тому, що субстрат грунтовно просох. Коріння цієї рослини дуже тендітні і тонкі. Загнивання відбувається дуже швидко. Всього одним несвоєчасним поливом ви можете вбити камбрію.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноженняКамбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Параметри вологості

У літній час при оптимальних температурах піклуватися про підвищену вологість для вашої камбрії вам не доведеться. Кімнатна вологість чудово сприймається нею. У зимовий час вологість краще збільшити. Особливо якщо ваша камбрія знаходиться в безпосередній близькості до батарей.

Як пересадити камбрію

Не варто часто пересаджувати камбрії. Як і всі орхідеї вони нетерпимі до такого «варварства». Але, вам слід запам’ятати, що камбрії не переносять занадто кислий субстрат. Тому, як тільки ви помітили ознаки розкладання кори в горщику – краще пересадите рослину. Інакше коренева система швидко загниє.

На дно горщика помістіть великі шматки кори. Потім акуратно помістіть рослину в горщик. Якщо коренева система досить велика, підгинайте коріння не всередину, а назовні. Ближче до стінок горщика. З приводу горщика. Великих горщиків cambria не любить. Новий горщик повинен бути трохи більше старого. Потім присипте коріння сумішшю кори і деревного вугілля. Дрібної фракції.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження
Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Коли цвіте камбрія

Якщо ваша камбрія вже більше року не цвіте, можна сприймати це як сигнал занадто частого поливу. Почнемо з того, що необхідні поживні речовини камбрія накопичує в своїх псевдобульбах.

Як тільки ви помітили, що новий паросток сформував псевдобульбу, різко скорочуйте частоту поливу. Псевдобульби повинні зморщитися. Не лякайтеся, це нормально. Як тільки псевдобульба повністю сформувалася-припиняйте полив взагалі. Не лякайтеся, рослина не загине. Ви ж пам’ятаєте, що поживні речовини є в псевдобульбах? псевдобульби зморщаться ще більше. Навіть нова. Полийте тільки через пару тижнів. Зовсім трохи. Як правило, період «сушки» камбрії займає від двох до чотирьох тижнів. Після чого прокльовується цветонос. Як тільки ви його помітили, повертайтеся до звичайної частоти поливу.

Догляд за камбріями

Ще один вид орхідей, який часто можна зустріти на прилавках квіткових магазинів — камбрія (cambria). У гібридних камбрій настільки різні квіти за розміром і забарвленням, що можна подумати, що це різний вид орхідей. Не дивлячись на все це розмаїття, догляд за ними однаковий і зовсім не складний. Камбрії рекомендуються новачкам.

Камбрія-умовна, торгова назва гібридної орхідеї, в родоводі якої намішано кілька різних представників онцидіумної групи. На етикетці часто пишеться «cambria mix», так придумано ще й для простоти вимови виду орхідеї .

На дно горщика поміщають дренаж (керамзит, пінопласт, гранітні камінчики), потім кладуть шматки кори, акуратно садять рослину і засипають більш дрібною корою. Бульби в субстрат не заглиблювати, нехай вони залишаться на поверхні субстрату.

Підживлення

Удобрювати камбрії потрібно в період зростання слабким розчином добрива з позначкою «для орхідей». Не перестарайтеся, корінці легко обпалити міцним розчином добрив. Під час цвітіння підгодівлю припиняють.

Спокій

Камбрії цвітуть на нових дорослих, зрілих ростах, або випускають цветонос до визрівання бульби в будь-який час року, не вимагаючи при цьому періоду спокою. З кожної бульби камбрія цвіте тільки 1 раз — одним квітконосом або двома, по одному з кожного боку бульби. Після цвітіння дайте відпочити орхідеї, поливайте помірно. Як побачите «нирку» нового зростання, почекайте трохи-дайте їй підрости на кілька сантиметрів (маленька нирка може легко зіпріти у вологому середовищі) і починайте знову поливати.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Гібридна орхідея камбрія невибаглива і не дуже вимоглива в догляді . Її можна купувати без побоювань, що вона загине через місяць. Головне дотримуватися кількох простих правил.

Коли і як з’явилася на світ ця красуня?

Загальна інформація

Перша орхідея роду камбрія була виведена на початку xx в в англії . При її створенні використовувалися види орхідей одонтоглоссум, і брассія.

На основі цієї першої орхідеї було виведено безліч видів. Всі вони належать до роду камбрія.

Найбільш поширені з них :

  • брассидиум;
  • мильтассия;
  • велстекеара;
  • колманара;
  • беаллара;
  • буррагеара;
  • мильтонидиум;
  • одонтиода.

Цвітуть камбрії приблизно раз в 9-10 місяців, незалежно від пори року. Квіти дуже яскраві, красиві, зберігаються довго, близько 4-7 тижнів.

Фото орхідеї камбрія.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

До кінця цвітіння у камбрії утворюється нова помилкова цибулина, з якої на наступний рік виростає цветонос. Як же правильно доглядати за орхідеєю камбрія, щоб вона щорічно радувала око своїм цвітінням?

Догляд в домашніх умовах

Догляд за орхідеєю камбрія (cambria) не складний. Полягає він уПравильній посадці, поливі, добриві і підтримці необхідної температури.

Посадка

Для цієї орхідеї необхідна хороша вентиляція кореневої системи. обов’язковий хороший дренаж. Коріння не переносять перезволоженого грунту і можуть почати гнити. Горщик для посадки краще вибирати керамічний або пластмасовий, з дренажними отворами на дні і в стінах.

За розміром горщик підбирається з таким розрахунком, щоб коріння майже повністю заповнювали його обсяг. Вони акуратно розправляються уздовж стінок, не підгинаючись всередину.

Грунт повинен містити в своєму складі вугілля і кору, і бути досить грубозернистою.

Вугілля в складі грунту дозволяє не просихати коріння протягом 5-6 днів, що і необхідно для камбрії.

Освітлення

Ця рослина любить рясне розсіяне освітлення , без попадання прямих сонячних променів. Якщо цвітіння припадає на зимовий період, то камбрії необхідна додаткова підсвічування спеціальною лампою. Розташовувати цю орхідею краще на вікнах східного, західного і північно-східного напрямку.

У спекотні літні дні її обов’язково треба притіняти .

Температура

Орхідея камбрія не переносить спеку, різкі перепади температури і протяги. Оптимальним режимом для неї будуть показники від +16с взимку, до + 25 з літом, але не вище.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Полив

При поливі треба дотримуватися обережності, ця рослина не терпить перезволоження . Поливати треба тоді, коли майже повністю висохне грунт. Ідеальним варіантом поливу є занурення горщика з рослиною в кип’ячену, злегка теплу, воду на 20-25 хвилин.

Стежити, щоб вода не перелилася через верх горщика. Завдяки дренажним отворам, рослина вбере стільки води, скільки йому потрібно.

Вологість повітря

Якщо температура в кімнаті не вище +18с, додаткове зволоження не потрібно. При більш високій температурі вологість повітря повинна бути близько 40-50%. Можна проводити обприскування простору навколо рослини, в жарку погоду-до 2 разів на день.

Не можна допускати прямого попадання води на листя і квіти.

Підживлення

Підгодовувати камбрію починають в період зростання, з березня по вересень, приблизно раз на місяць. Для цього використовують спеціальні добрива для орхідей в слабкій концентрації.

Непогано використовувати в якості добрива слабку заварку чаю. З початком цвітіння підгодівлі закінчують.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Грунт

Можна використовувати готову земляну суміш для орхідей, а можна приготувати грунт самостійно.

До складу грунту повинні входити: соснова або ялинова кора, коріння папороті, вугілля і мох. При зниженій вологості повітря можна додати шматочки сухого торфу, а при підвищеній – трохи крихт пемзи.

Період спокою

Як правило, орхідея камбрія не має яскраво вираженого періоду спокою. У зимовий період, при зниженні температури, скорочують полив і перестають підгодовувати. Якщо період цвітіння або зростання помилкових цибулин припадає на зиму, то рослині забезпечують додаткове підсвічування, підгодівлю і полив.

Обрізка

Обрізку камбрії не проводять. Після цвітіння у рослини видаляється висохлий цветонос.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Пересадка

Орхідея погано переносить пересадку, тому проводити її потрібно не частіше ніж раз на 2 роки . Орієнтуватися треба на непоміщаються в горщику помилкові цибулини. Пересадку проводять після закінчення цвітіння або при проростанні нових корінців.

Рослина акуратно обтрушують, при необхідності, зрізають згнилі коріння. Місця зрізів присипають корицею або вугіллям і висаджують в підготовлений грунт.

Розмноження

Розмножується камбрія діленням куща . При пересадці кущ розділяється на 2-3 частини.

Головне , щоб на кожній відокремленій частині було не менше трьох помилкових цибулин.

Шкідники і хвороби

Найнебезпечнішими для камбрії шкідниками є щитівка, павутинний кліщ, попелиця і трипси. Уражену рослину треба ізолювати і обробити листя концентрованим розчином господарського мила або інсектицидним препаратом.

З можливих хвороб камбрія може страждати бактеріальними і грибними інфекціями. В цьому випадку, уражені листя видаляють і обробляють рослину спеціальними лікарськими препаратами, а потім пересаджують в свіжий грунт.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Можливі проблеми при вирощуванні орхідеї камбрія

Якщо рослина довго не цвіте або замість квітконосу з’являється нова помилкова цибулина, то причиною може бути перезволоження грунту.

Якщо пожовкли листя – занадто багато світла.

Листя біліють-надмірна підгодівля. Необхідно обережно удобрювати камбрию. Через високий вміст солей в грунті, вона може загинути.

В’януть і скручуються листя – рослині не вистачає води і тепла.

Орхідеї завжди викликають захоплення своєю красою, але через складність у догляді не всі квітникарі прагнуть завести у себе в будинку це чудове рослина.

Камбрія – єдина орхідея, яка не завдасть клопоту навіть починаючому квітникарю. Вона невибаглива в догляді, але володіє вражаючою красою і витонченістю .

Камбрія – домашня красуня, штучно виведена різновид орхідей. Її використовують тільки для розмноження в домашніх умовах.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Види і сорти

– складається з безлічі яскравих квіток. Кожна квітка має великий нижній пелюстка з вишневими дрібними крапками і рази в два менші (по ширині) верхні пелюстки з багряними плямами. З центру проявляється яскраво-жовта серединка, схожа за формою на язичок.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

– пелюстки вузькі схожі на малинові зірочки без блиску, з кремовим контуром. Листя довгі, вузькі з невеликим зламом і досить гнучкі.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

(«bartley schwarz») – верхня частина квітки має яскраві червоні переливи в той час як нижній великий пелюстка має білосніжну поверхню.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

– білосніжні краю пелюсток змінюються вишневими плямами у напрямку до серцевини, з якої видніється кругле жовта пляма. Тільки нижній пелюстка має округлу форму і широку пластину, в той час як інші являють собою вузькі, подовжені з загостреним кінцем пелюстки.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

– має багряну плямистість на поверхні пелюсток. Нижній, більший пелюстка, покритий плямами тільки до середини, а далі йде розсип з такого ж кольору точок. З центру квітки видніється жовта серцевина, за формою більше нагадує квадрат.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

– пелюстки квіток червоні, тільки нижній має червоні розводи до середини довжини, а далі заповнений точково. З сердцевінкі виходять жовті смужки-штрихи.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

На ряду з камбрією існують також інші гібридні види орхідей: буррагеара , беаллара , колманара , каланта та інші, які раніше вважалися досить рідкісними екземплярами, а зараз стали дуже популярними для домашнього вирощування і є чудовою прикрасою будь-якого вікна.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Камбрія догляд в домашніх умовах

На відміну від інших орхідей, камбрія не потребує перепадів температур вранці і ввечері, а також в залежності від сезону. Оптимальною вважається температура в межах 18-24°с, а це як відомо стандартна кімнатна температура.

Камбрія вимагає яскраве освітлення, але в той же час неприпустимо потрапляння прямих сонячних променів, які не тільки приведуть до в’янення квіток, але і до опіків на листках і передчасного висихання коренів. З огляду на, що взимку кількість світлового дня набагато менше, втім, як і якість (похмурі дні), то потрібно організувати додаткове джерело світла (лампи).

Необхідно оберігати квітка від протягів, але свіже повітря все ж повинен заходити.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Камбрія полив

Полив повинен проводитися не частіше одного разу на тиждень, при цьому, не надто сильно заливаючи квітка, інакше ніжні коріння швидко загниють. Загрожує і пересихання грунту.

Найкраще подавати воду не зверху, а знизу, за рахунок занурення горщика з орхідеєю в мисці таким чином, щоб вода заповнила 3/4 частини горщика. У такому положенні витримуємо 10-15 хвилин, потім витягуємо і даємо воді вільно стекти. Зайву воду з піддону обов’язково злити.

Для того, щоб визначити, коли ж поливати вашу дорогоцінну орхідею, є простий спосіб: простий дерев’яною паличкою (тоненькою), акуратно проткнути грунт в горщику до самого дна, потім витягнути, і якщо паличка мокра тільки на 1/4 висоти земляного кома. Головне не пошкодити коріння, паличку просувати повільно і ближче до стінки. Вода повинна бути м’яка, очищена або кип’ячена.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Грунт для камбрії

Субстрат підбирається великим з уповільненою ступенем розкладання. Для конкретного різновиду орхідеї загрожує використання великої кількості кори, так як при її розкладанні відбуваєтьсяОкислення, що шкодить і самій рослині.

Корисними компонентами в складі суміші для орхідеї будуть торф (або пенза), мох і вугілля – для поліпшення аерації кореневої системи. У квіткових магазинах продаються готові суміші для камбрії. Звичайно ж не забуваємо про хороше шарі дренажу на дні горщика. Добрива вносяться у весняно-літній період.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Камбрія пересадка

Пересадку проводити не рекомендовано, тільки у виняткових випадках. Рослина не любить, щоб його зайвий раз турбували. Пересадку можна провести, наприклад, якщо камбрії стало тісно в горщику і її коріння почали вилазити за його межі.

У цьому випадку ріст рослини може припинятися, чого краще не допускати, тому пересадка дозволяється. Важливою умовою, є те, що після пересадки перший полив проводиться не раніше, ніж через тиждень.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Горщик для камбрії

Горщик повинен бути добре провітрюваним, але не прозорим, тому можна віддати перевагу керамічному.

Розмір ємності для посадки вибирається не великий, приблизно за розміром коренів, вони повинні повністю заповнювати ємність, і мати лише невелику свободу.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Орхідея камбрія розмноження

Купуючи даний вид орхідеї звертайте увагу на те, що запорукою нормального росту і пишного цвітіння є наявність мінімум трьох бульб.

Розмножують камбрію діленням кореневища, таким чином, щоб у кожної деленки залишалося мінімум три псевдо бульби, якщо менше, то, швидше за все, рослина не приживеться. Місця зрізів обробити деревним вугіллям.

Кожен екземпляр поміщається в окремий горщик з субстратом. Врахуйте, що в перший час, до вкорінення квітка потребує опори, так що можна розмістити навколо нього 1-2 дерев’яні або пластикові палички і зафіксувати орхідею. Як і при пересадці, так і при розмноженні, перший полив проводиться тільки через 5-7 днів.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Хвороби і шкідники

Частою причинно поява темних плям на листках може бути перезволоження. Необхідно спробувати скоротити частоту (проміжок) поливів, можливо коріння не встигають як слід просохнуть і як результат – починають підгнивати.

Якщо краї листя починають жовтіти , значить рослина отримує занадто багато сонячного світла. Тим самим воно виснажується, втрачає свої життєві соки, починає жовтіти і засихати.

Камбрія може піддаватися ураженню бактеріальними і грибковими інфекціями. Крім того, не виключено, що на листках орхідеї можуть оселитися такі шкідники: червоний павутинний кліщ, довгоносик, білокрилка, попелиця, щитівки, трипси .

Камбрія (cambria) — квітка сімейства орхідних, являє собою гібрид онцидіуму і мільтоніі. Вивели цей сорт для кімнатного квітництва, завдяки цьому вони прості в догляді і відмінно живуть в квартирах.

Квітка камбрія відноситься до різновиду симподіальних орхідей, їх псевдобульби мають довгасту форму і добре розвинені, довжиною досягають 8 см. На кожній такій псевдобульбі розташовані довгі листи, близько 2-3 штук, які в довжину можуть досягати 50 см, досить широкі, плотнорасположенние, колір – темно-зелений з помітною і яскравою центральної житлової. Цибулина зацвітає один раз, випускає близько двох квітконосних стеблинки, після завершення цвітіння їх видаляють.

Квітки досить великі, близько 10 см в діаметрі, часто бувають червоного кольору зі світлими або білими цятками. Після видалення відцвілих псевдобульб, камбрія утворює нові, які проростають іншими квітконосами. Під час придбання квітки не варто брати квітка з єдиною псевдобульбою. Справа в тому, що така камбрія практично завжди нежиттєздатна і навряд чи приживеться. Найкраще буде купити рослину з трьома або більше псевдобульбами.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

місце розташування та освітлення

Камбрії люблять розсіяне, але яскраве світло. У літню пору квітка найкраще утримувати на західному або східному вікні, або південні вікна краще злегка затінити, щоб уникнути прямих променів, а надалі – опіків на листках рослини. Якщо взимку камбрія знаходиться в періоді спокою, то додаткового освітлення не потрібно, а якщо активне цвітіння все ще триває, то краще буде підсвітити її лампами протягом 10-12 годин.

Температура

Орхідея камбрія не особливо примхлива до температурного режиму в приміщенні. Вона прекрасно росте і цвіте при звичайній кімнатній температурі. Оптимальна температура для камбрії — 18-25 градусів. Так само квітка не потребують сильних перепадах між температурою дня і ночі, як того вимагають інші види орхідей, що і робить камбрію комфортною для кімнатного вирощування.

вологість повітря

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

В цілому, можна сказати, що камбрія не потребує підвищеної вологості повітря в приміщенні. Вона росте і при 25-30% вологості, але коли починають формуватися нові квітконоси, все ж краще підвищити вологість в кімнаті до 35-40%, це допоможе камбрії перенести спеку, не втративши якості зростання і цвітіння.

Полив

Поливати квітку слід помірною кількістю води. Попередньо воду відстоюють протягом доби. Поливати камбрію краще методом занурення горщика з квіткою в воду на 20-30 хвилин. Вода повинна бути теплою.

Після того, як квітка «нап’ється», його слід вийняти з поливального резервуара, але відразу не ставити на звичне місце — воді необхідно дати стекти, інакше просто не уникнути загнивання кореневої системи. Необхідно стежити за тим, щоб між поливами камбрії земля в горщику просихала майже до самого дна.

Грунт

Оптимальний склад грунту для кабрії складається з коренів папороті, деревного вугілля, соснової кори, лісового моху і кокосових чіпсів.

підживлення і добрива

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Квітка підгодовують спеціальними мінеральними добривами для орхідей в період з лютого по жовтень двічі на місяць. Є невелика особливість: в перший місяць добрива і в останній місяць кількість підгодівлі дають мінімальне, роблять це для того, щоб квітка звик або відвик від підгодівлі. Взагалі існує думка, що камбрію не варто «перегодовувати», краще трохи «недогодувати». Також можна удобрювати орхідею під час обприскування.

Пересадка

Ця квітка погано переносить пересадку. Робити це потрібно в крайніх випадках, тільки коли максимально розростаються коріння або необхідно замінити грунт в разі невеликого загнивання. Пересадку виробляють зазвичай один раз в 2-3 роки. Пересадку камбрії проводять тільки після повного завершення періоду цвітіння. Після того, як пройшла пересадка, рослина залишають в спокої і не поливають протягом 5-7 днів.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Камбрія розмножується методом поділу куща. При пересадці бульби відокремлюються один від одного так, щоб не пошкодилися коріння. Якщо коріння все ж пошкоджені, то при посадці їх потрібно рясно присипати активованим вугіллям, щоб уникнути попадання інфекцій.

Розсаджені псевдобульби, які поки ще не вкоренилися, погано тримаються в грунті, тому їх краще закріпити паличкою-опорою. Перший полив після розсадження нових камбрій здійснюють через 7-8 днів, за цей час квітка починає вкорінюватися, а пошкоджені корінці гояться. Якщо при розмноженні залишилися старі бульби, то потрібно дочекатися, коли вони загинуть, щоб виросли нові, і почалося цвітіння.

хвороби і шкідники

Камбрія може хворіти різними грибковими і бактеріальними інфекціями. Якщо це сталося, то уражений орган квітки видаляють і обробляють фунгіцидом. Також камбрію може вразити щитівка, орхідейна попелиця і павутинний кліщ.

труднощі при вирощуванні

  • якщо у рослини пожовкли листя, значить треба звернути увагу на надмірне освітлення.
  • мляві листя означають або малий полив, або занадто низьку температуру змісту.

орхідея камбрія-догляд, полив, пересадка (відео)

Новачкам знайомство з екзотичним світом орхідей радимо починати не з фаленопсиса, як можна було б припустити, а невибагливою cambria. Міжвидові гібриди з цією назвою створені для розведення в домашніх умовах, їх родовід являє собою мікс генетичного матеріалу багатьох видів – онцидіума, мільтоніі, брассії, одонтоглоссума. Орхідея камбрія володіє привабливими якостями-шикарним цвітінням, витривалістю, хорошою енергією росту. Будучи, за великим рахунком, гібридним онцидіум, камбрія догляд в домашніх умовах воліє подібний з батьківським.

Неповторна і багатолика зірочка камбрія

Перший гібрид, що носив це ім’я, створений більше 100 років тому бельгійським селекціонером. Він вийшов настільки вдалий і адаптований, що орхідея камбрія, завдяки нескладному догляду в домашніх умовах, швидко стала популярною.
Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

РослинаВідноситься до групи з побеговим (симподіальним) типом росту, складається з декількох псевдобульб. Вегетація відбувається за наступною схемою. Біля основи материнської бульби прокльовується молодий паросток, який формує кущик з 4-5 довгих вузьких листків світло-зеленого кольору. Усередині розетки оформляється і починає рости бульба, в дорослому вигляді вона велика, овальної форми, злегка плеската. З пазух нижніх листків виходять квітконоси, як правило, два. Тут же, біля основи, з’являються молоді пагони.

Орхідея камбрія красиво цвіте, її фото вражає великими (до 20 см) квітами строкатого забарвлення, за формою нагадують зірочки. На кожній стрілці може закласти до 15 бутонів, палітра різна – багато білого, всі відтінки червоного, фіолетового, навіть коричневого. Пелюстки покриті цяточками, недбалими мазками, плямами, як ніби хтось хлюпнув фарби не дивлячись.

Популярні види

Унікальна гібридна орхідея увібрала кращі риси батьків-великі квіти від одонтоглоссума, форму і неповторний аромат – від мільтоніі, їх велика кількість, невибагливість у догляді – від онцидіума. У квіткових магазинах під брендом камбрія вам, швидше за все, запропонують популярні гібриди.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Нюанси вирощування та догляду

Догляд за cambria такий же нескладний, як за представниками онцидіумної групи. Розглянемо основні нюанси.

Особливості життєвого циклу

Фізіологічні процеси рослини протікають циклічно, умовно їх можна розбити на періоди.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Світлові і температурні переваги

Вважається, що до освітлення гібридна орхідея менш вибаглива, ніж її природні родичі. Рослина затишно себе почуває на північно-східних, західних вікнах, любить і яскраве світло – тільки не полуденний палючий. У кімнаті з південною експозицією горщик краще видалити від вікна або закривати в спекотні години жалюзі.

Температурний діапазон змісту обумовлений помірно-теплими уподобаннями батьківської групи гібрида. Температура 22 — 25⁰ с вдень і на 4-5 градусів нижче вночі ідеальна для вегетації і безперебійного цвітіння. Між спекою і прохолодою орхідея камбрія віддасть перевагу останній варіант, але бажано не нижче 15 — 16⁰ с.

Рада! вибираючи місце розташування для рослини, пам’ятайте, що одна з умов цвітіння – більш холодне утримання вночі. У кімнаті з яскравим сонцем домогтися температурного перепаду легше, ніж в приміщенні, затіненому цілодобово.

Обережно з водою!

Коренева система-вразливе місце cambria. Якщо тільки з якоїсь причини вони перестають споживати вологу (холодно, жарко, стрес), але при цьому знаходяться у вологому субстраті, висока ймовірність загнивання. Цією особливістю обумовлений режим водних процедур.

  • між поливами кора повинна просихати повністю, а не тільки зверху.
  • оптимальний спосіб поливу-занурення в теплу воду (30–35⁰) на 15-20 хвилин.
  • частота залежить від різних факторів-температури, вологості, складу субстрату. Орієнтовно, раз на 5-7 днів влітку, 10-14-взимку.
  • орхідею містять суші, ніж зазвичай, коли починають рости бульби-це пов’язано із закладкою квітконосу. Другий сухий період-відразу після цвітіння, щоб рослина відпочило перед вигонкою молодого втечі.
  • потрібно бути акуратним з водою, коли молодий паросток тільки рушив. Поки у нього немає коренів, він харчується за рахунок псевдобульби і додаткова волога йому не потрібна.
  • якщо квітка здорова, занурення час від часу можна замінювати теплим душем. Імітація дощу стимулює фізіологічні процеси, цвітіння. Процедура протипоказана, якщо є небезпека загнивання коренів або бульб.

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Орхідея камбрія не вимагає високої вологості, в домашніх умовах досить звичайних 35-40%. Підвищувати її потрібно в спеку, щоб компенсувати випаровування вологи листям. Ефективні обприскування зони листя водяним пилом, установка поруч ємності з водою.

Рада! гібриди групи cambria сприйнятливі до засолення субстрату, тому вода для поливу повинна бути високої якості – очищеної, дистильованої, кип’яченої або відстояною.

Схема підгодівлі

Догляд в домашніх умовах за камбрією включає підгодівлі, але через сприйнятливих коренів з добривами не можна переборщувати. Коли потрібна поживна підтримка рослині?

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

  • у період вегетації молодого втечі, до початку відростання псевдобульби. Як тільки бульба здалася, підгодівлі припиняють.
  • продовжують, коли орхідея почала виганяти квіткову стрілку і до розпускання першого бутона. Під час цвітіння годувати не потрібно.

Частота підгодівлі — на другий, третій полив, добрива, що містять npk в рівних частках або з превалюванням фосфорно-калійної групи. Щоб не обпекти корінці, чергують кореневі підгодівлі з обприскуванням по листю і стеблах. В останньому випадку концентрацію розчину зменшують до 25% від норми.

Секрети цвітіння

Цвітіння гібридів цього виду не прив’язане до пори року, залежить від дозрівання бульби. Кожна стрілка цвіте 1-1, 5 місяці. Якщо кущ великий, складається з різновікових бульб, то квітконоси можуть змінювати один одного.

Рада! якщо орхідея вигнала стрілку взимку, слід потурбуватися про додаткове освітлення, інакше вона може засушити бутони.

Коли потрібна пересадка?

Камбія архідея. Камбрія догляд в домашніх умовах полив пересадка і розмноження

Догляд за камбрією в домашніх умовах передбачає пересадку. Рослина не любить, коли його безпричинно турбують, йому подобаються маленькі горщики – максимум коренів і мінімум субстрату. Приводів для пересадки кілька:

  • непридатний субстрат-засолений мінералами, кислий, злежаний;
  • проблеми з кореневою системою;
  • орхідея переросла горщик-бульбам нікуди рости;
  • бажання поділити розрісся кущ.

Субстрат для посадки беруть такий же, як для фаленопсиса. На дно кладуть великі шматки, зверху засипають дрібними. Горщики підійдуть пластикові, глиняні, є спеціальні – з бічними отворами для циркуляції повітря.

Оптимальний час пересадки – початок зростання, коли новий пагін досяг 5-7 см і почав відрощувати корінці