Як правильно користуватися піротехнікою. Пошуково-рятувальна служба челябінської області

125

Де купувати піротехніку

Як правило, піротехніка в нашій країні є сезонним товаром і з’являється на прилавках приблизно за місяць до нового року. Але є компанії, що спеціалізуються на продажу піротехнічних виробів протягом усього року. Найкраще купувати настільки специфічний товар саме в таких магазинах. Візити контролюючих органів протягом року напевно змусили господарів обзавестися всією дозвільною документацією і забезпечити якість реалізованого товару.

В особливо просунутих магазинах стоїть телевізор з dvd-плеєром. З їх допомогою і диска із записом перед покупкою можна наочно побачити очікуваний від покупки ефект. Так менше шансів зіпсувати святковий настрій від блідого непоказного феєрверку, розрекламованого продавцем як зразок буйства фарб і шумових ефектів.

Що можна придбати у вільному продажу

Піротехніка ділиться на чотири категорії за небезпекою.

До першої категорії відносяться петарди, хлопавки з конфетті, ляскаючі кулі, бенгальські і римські свічки, наземні і настільні фонтани. Ця піротехніка-найдешевша і, як правило, не найскладніша і ефектна. Купується вільно, без спеціального дозволу.

До другої категорії відносяться літаючі і наземні феєрверки: римські свічки, метелики, фонтани і т.д. Літаючий феєрверк являє собою кілька послідовних залпів висотою до 30 м. Виглядає він вельми непоказно: заряди вистрілюються по одному і швидко згасають. Наземний салют набагато ефектніше, але тривалість його невелика: фігури світяться до 20-ти секунд і згасають. Купується вільно, без спеціального дозволу.

До третьої категорії відносяться ракети і батареї салютів. У цій категорії лідер продажів-батареї: складаються з декількох зарядів, що вилітають один за одним без перерви. Ціна задоволення коливається від 150 до 10000 руб.на ціну впливає: складність ефекту (один або кілька кольорів), висота феєрверку (15-60 м), калібр стовбура (1 або 1,2 дюйма). Ракети, на відміну від салютів, стартують із землі самостійно за рахунок невеликого порохового двигуна, в повітрі вибухають і утворюють кулі самих різних кольорів і ефектів. Продаються ракети поштучно і в упаковках по кілька штук. Краще купувати ракети упаковкою, так як ефект від однієї ракети може не збігтися з ефектом, вподобаному вам на відео. Купується вільно, без спеціального дозволу.

До четвертої категорії відносяться професійні салюти. Як правило, ми спостерігаємо їх у день перемоги, день міста. Таку потужну, висотну піротехніку можуть придбати тільки професійні піротехніки, пред’явивши в магазині посвідчення, так як поводження з подібною піротехнікою вимагає спеціальних знань і навичок, відсутність яких може привести до сумних наслідків: вишибной заряд піротехніки четвертої категорії може містити в собі до декількох кілограмів чорного пороху, яким в середні століття з успіхом руйнували кріпосні стіни. Якщо вам пропонують придбати» професійний » салют, то, швидше за все, це продукт третьої категорії, але за завищеною ціною.

На що необхідно звертати увагу при покупці

• обов’язково перевірте упаковку. Цілісність упаковки повинна бути збережена. Порушена упаковка в кращому випадку призведе до неспрацьовування піротехніки, в гіршому – до її передчасного спрацьовування і, як наслідок, травм і опіків.
• виразна інструкція із застосування російською мовою, що міститься на упаковці, або видана продавцем. Якщо в чомусь сумніваєтеся, то проконсультуйтеся у продавця про порядок застосування вашої покупки.
• переконайтеся в наявності інформації про різновиди піротехніки, ефекти, кількість залпів і розмір калібру.
• у разі, якщо ви вирішили придбати багатозалповий салют, перевірте, щоб в упаковці був запасний гніт.

Як і де використовувати піротехніку

• вдома рекомендується використовувати тільки бенгальські вогні, невеликі хлопавки і настільні фонтани.
• всі інші види піротехніки краще використовувати тільки на свіжому повітрі. При використанні ракет не слід щільно фіксувати її хвіст (рейку) в снігу, ракета може не злетіти і вибухнути на землі. Батарею салютів, навпаки, необхідно щільно фіксувати в снігу, щоб уникнути зміщення траєкторії польоту зарядів. Те ж саме стосується римських свічок та вуличних фонтанів. Петарди, як і всю піротехніку необхідно підривати осторонь від скупчення людей. Ні в якому разі не підбирайте відразу не спрацювала піротехніку, так як сповільнювальний заряд може продовжувати тліти і спрацьовування відбудеться трохи пізніше, у вас в руках…
Якщо у вас виявилася прострочена продукція, перед тим, як її викинути, слід кілька годин потримати піротехніку в теплій воді, щоб виключити небезпеку несподіваного вибуху.

У зв’язку з почастішали нещасними випадками при використанні піротехніки в москві заборонено використовувати піротехніку в громадських місцях. Порушення даної заборони загрожує винному штрафом від 1000 до 1500 рублів (ст.3.4. Коап м москви). Також карається несанкціоноване проведення феєрверків (салютів) або їх проведення в невстановлених місцях або з порушенням правил їх проведення. Громадян штрафуватимуть на суму від 1500 до 2000 рублів, посадових осіб — від 3000 до 4000 рублів, юридичні особи — від 5000 до 6000 рублів (ст.3.5. Коап м москви). Щоб уникнути непорозумінь громадянам і організаціям м москви всі забави з піротехнічними виробами рекомендується проводити в спеціально відведених для цього місцях .

На закінчення

Давайте поважати один одного. Перш, ніж ви вирішите використовувати піротехніку у дворі свого будинку, подумайте, як поставляться до цього ваші сусіди, особливо літні люди зі слабким серцем і грудні діти, що мирно сопуть в своїх ліжечках. Може бути, краще знайти пустельне місце і таааак бабахнути, щоб потім весь рік згадувати про цю яскраву подію?

Знайшли помилку? виділіть текст і натисніть ctrl + enter

Купувати піротехніку рекомендується в спеціалізованих магазинах та інших торгових точках, де продають тільки сертифіковану продукцію. Для кожного піротехнічного вироби обов’язкова наявність докладної інструкції по застосуванню російською мовою, що містить назву заводу виробника, дату виготовлення, термін зберігання і правила користування виробом. Перед застосуванням потрібно уважно прочитати інструкцію.

Небезпека застосування піротехніки

Умовно феєрверки можна розділити на дві великі групи: прості і складні. Застосування простих феєрверків не вимагає спеціальних знань і навичок. Такі вироби можна без зусиль використовувати самостійно, якщо уважно прочитати інструкцію, дотримуватися заходів технічної безпеки, зазначені на упаковці, і, звичайно ж, керуватися здоровим глуздом.

Найпоширеніші серед найпростіших піротехнічних засобів — хлопавки і бенгальські вогні. Вміст хлопавки вилітає з корпусу під тиском, а тому снарядом не можна мітити в обличчя і на освітлювальні прилади, щоб не пошкодити очі і не викликати руйнувань. Хлопавки не слід застосовувати поблизу полум’я свічок, розпечених спіралей. Це може призвести до займання конфетті або серпантину.

Кольорові бенгальські вогні виділяють в процесі горіння шкідливі окису, тому запалювати їх краще тільки на відкритому повітрі, або відразу добре провітрювати приміщення.

Складні феєрверки ( ракети, літаючі феєрверки) — професійний вид розважальної піротехніки. Їх зберігання і застосування пов’язане з високим ступенем небезпеки, і неспеціаліст може брати участь в таких шоу тільки в якості глядача, на безпечній відстані.

Ракети швидко злітають, залишаючи за собою ледь видимий слід, на висоту від 20 до 100 м, там запалюється піротехнічний склад, і ракета викидає яскраві іскри, парашути, голосно плескає, демонструючи багатобарвний барвистий салют. Після розриву ракети на висоті рейка-стабілізатор (у деяких видів вона досить важка) падає на землю, тому запуск ракет краще проводити як мінімум в 100 м від глядачів.

Літаючі феєрверки розкручуються на землі і злітають вертикально вгору на висоту до 20 м, розкидаючи іскри у вигляді парасольки. Феєрверк може яскраво світитися різними кольорами, плескати, викидати парашут. Не можна запускати цей феєрверк поблизу від будівель, житлових будинків, проводів і при сильному вітрі — інакше він може потрапити на балкон або вибити скло.

Порядок застосування піротехнічних виробів

1. Виберіть місце для феєрверку. Це може бути великий відкритий майданчик, двір, сквер або галявина, вільна від дерев і будівель.

2. Уважно огляньте вибране місце, по сусідству, в радіусі 100 метрів, не повинно бути пожежонебезпечнихПравила безпеки на нашому сайті —

Як вибрати майданчик правильно і безпечно

1. Переконайтеся, що вибране місце не примикає до пожежонебезпечних об’єктів і на ньому не припарковані машини.

2. Запускайте феєрверки у видаленні від будинків: заряди можуть потрапити у вікна або на балкони.

3. Дотримуйтесь «закон про тишу»: як правило, він діє з 23:00 до 07: 00.

4. За законом, феєрверки можна запускати тільки в місцях, узгоджених муніципалітетом. Повний список майданчиків можна дізнатися на нашому сайті.

Отже, ідеальний майданчик: це безлюдне місце, пустир, без будинків по сусідству і припаркованих автомобілів.

Як запускати батареї салютів

Батареї салютів — це особливе доповнення до свята, що вимагає обережності і дотримання техніки безпеки. Розберемо, як правильно запускати батарею салютів будь-якого розміру.

1. Встановіть коробку з феєрверком на горизонтальній поверхні, без нахилів.

2. Щоб коробка не перекинулася, зміцните її. Влітку підійдуть цеглини, камені, а взимку — сніг.

3. Акуратно звільніть гніт.

4. Якщо гніт прихований під кришкою, її слід відігнути і акуратно відірвати. Це дозволить уникнути закривання кришки при спрацьовуванні батареї.

5. Розправте гніт на максимальну довжину, не смикаючи його.

6. Підпаліть гніт запальничкою з витягнутої руки.

7. Гніт загорівся? тоді швидко відійдіть за 20 метрів і насолоджуйтеся видовищем!

Як запускати римські свічки

Римські свічки дуже популярні і видовищні, але з ними потрібно поводитися акуратно. Якщо встановити свічку неправильно, заряди почнуть стріляти по глядачам, машинам і будівлям. Щоб свято пройшло безпечно, зробіть наступне:

1. Трубку застроміть в сніг, пісок на ⅔ її довжини або примотати до міцного стовпа.
2. Підпалюючи гніт, переконайтеся, що виріб встановлено правильно — трубка повинна дивитися вгору під невеликим кутом, щоб снаряди вилітали в сторону від глядачів.
3. Розправивши гніт, підпаліть його запальничкою з витягнутої руки, потім швидко відійдіть на безпечну відстань (від 15 метрів)
4. Заздалегідь прочитайте на упаковці, скільки зарядів містять свічки. Поки виріб не відпрацювало всі заряди, не підходьте до нього.

Купуйте ракети і римські свічки в компанії русалют

Купівля та зберігання

Для безпеки на святі важливий правильний вибір і зберігання піротехніки.

1. Основне-термін придатності і стан виробу. Перевірте при покупці, чи не прострочена піротехніка, не підмокло чи сам виріб або його упаковка. Після висихання піротехніка може не спрацювати або спрацювати невірно.

2. Не купуйте піротехніку зі слідами псування, без інструкції та сертифікатів безпеки піротехнічних виробів.

До речі, всі товари нашого каталогу мають необхідні сертифікати

Якщо феєрверк не спрацював

Таке буває вкрай рідко, але що ж робити якщо підпалений феєрверк не спрацьовує.

1. Зачекайте десять хвилин. Не можна підходити до феєрверку відразу-бракований виріб іноді спрацьовує із затримкою.

2. Переконайтеся, що піротехніка не тліє.

3. Якщо час минув і тління немає, ви можете підійти і оглянути виріб.

4. Не запускайте його повторно! краще утилізувати браковану піротехніку. Помістіть феєрверк в ємність з водою на дві доби, після чого викиньте.

Якщо наша піротехніка не спрацювала, то ми зробимо обмін.

Як використовувати петарди

«молодший брат» феєрверків і найпростіший вид піротехніки теж вимагає правильного поводження.

1. Запаліть петарду і відкиньте на 5 метрів від себе;

2. Для петарди« «лимонки»: висмикніть чеку і відкиньте, почувши шипіння.

3. Гніт петарди підпаліть на відстані витягнутої руки і відкиньте в сторону.

4. Ніколи не кидайте петарди в сторону, де можуть перебувати люди.

Будьте обережні і гарного свята!

Де заборонено застосовувати піротехніку

Плануючи свято з піротехнікою, правильно вибирайте час і місце. Закон «про тишу» забороняє порушувати тишу і спокій в нічний час. У москві він діє з 23:00 до 07: 00, в інших регіонах проміжок відрізняється.

Застосовувати піротехніку не можна в будівлях, на дахах і балконах. Небезпечно запалювати петарди і феєрверки поруч із залізницями, газопроводами і пожежонебезпечними об’єктами.

Виняток-піротехніка холодного вогню (бенгальські свічки і фонтани холодного вогню). Вона допустима на сценах, концертах і в приміщеннях. За використання інших видів піротехніки на сценах, стадіонах, мітингах, масових заходах, об’єктах культурної спадщини та кладовищах передбачений штраф у розмірі від 500 до 1000 рублів.

Закон розцінює ці дії як дрібне хуліганство. Гірше того, неправильне використання піротехніки небезпечно для вас і оточуючих. Будьте обережні!

Завершення свята

Після запуску салюту очистіть місце проведення від залишків піротехніки. Не варто перетворювати його в мінне поле. Ретельно зберіть їх і на добу помістіть в ємність з водою: навіть після використання залишки можуть бути вогненебезпечними.

Після такої обробки можна викинути використану піротехніку разом з побутовим сміттям. Спалювати на відкритому багатті такі відходи не можна — може вибухнути те, що не прогоріло при запуску.

Сертифіковану піротехніку побутового призначення куплену в магазині можна запускати самим дотримуючись умов запуску, норми і правила. Доступна побутова піротехніка не зброя, не потрібні спеціальні дозволи для запуску феєрверку. Якщо салют стріляє в різні боки значить ви купили прострочений феєрверк або не сертифікований контрафакт. Не прострочений феєрверк за терміном придатності, правильне зберігання і правильне використання роблять запуск феєрверків безпечним розвагою. Скільки часу і як стріляє феєрверк відео дивитися можна при покупці. Як самим встановити піротехніку — правильна установка феєрверку і підготовка до запуску салюту: продавець покаже як влаштувати феєрверк як правильно підготувати салют і гніт до запуску. Під час ігор з феєрверками запуск салютів і петард треба зробити безпечно. Як запускати салют правильно як підпалити феєрверк. Підпалювати гніт феєрверку треба перебуваючи збоку не нахиляючись над ним. Треба знати як правильно користуватися феєрверками, процедуру запуску салюту. Наші продавці покажуть як горять феєрверки, скажуть про особливості різних видів піротехніки та техніки безпеки при запуску салютів. Чи можна самим запалювати салюти. Як самому зробити феєрверк самостійно як запустити салют своїми руками. Запуск феєрверків якихось особливих складнощів не представляє. Самому запускати великий салют можна. Головне щоб феєрверк був до 3 класу небезпеки включно. Якраз такі якісь феєрверки дозволено продавати в магазинах. Клас небезпеки салюту багато в чому залежить від калібру ствола з якого запускають салютну кулю і від радіусу розльоту піротехнічних елементів після того як вибухають салюти вгорі. Купити салют 4 класу небезпеки може тільки піротехнік, так як користуватися феєрверками професійними треба навчатися і знати як зробити автоматичний запуск холодних фонтанів від батарейки одночасно на сцені, як зробити феєрверку автоматичний дистанційний запуск салюту як «підривати» феєрверк на відстані — для цього використовують електричні дроти і запалювачі. Для запуску звичайної піротехніки (до 3 класу) використовується гніт. Як» підривати » феєрверки інструкція із застосування є на кожному піротехнічному виробі де написано як підпалити і запустити феєрверк правильно. Інструкція по запуску (правила запуску) салюту, з якого боку і як підпалювати феєрверки різних видів відрізняються, як і відстань від будівель житлових будинків на якому можна стріляти салюти. Дивитися салюти висотні краще в будь-якому випадку з відстані не менше 40 метрів від місця запуску феєрверку. На відкритих місцях безпечно і добре дивитися вибух салюту в москві. Як «підривати салют» як користуватися феєрверками правильно…

Заходи безпеки при використанні феєрверків (правила запуску феєрверків):

Як поставити салют щоб не впав як закріпити феєрверк — салют закріплювати не потрібно якщо він широкий і невисокий, досить феєрверк поставити на тверду рівну поверхню. А якщо високий феєрверк нестійкий-щоб не впав треба феєрверк зміцнити з боків снігом, землею або наприклад, примотати феєрверк римську свічку скотчем до вбитого кілочка. Яким боком як встановити салют правильно треба знати. Якщо ви запускаєте віяловий салют як поставити феєрверк треба запитати у продавця, щоб глядачі бачили широкий панорамний феєрверк.

Як запустити феєрверк з коробки. Перед тим як відкривати коробку з феєрверком прочитайте інструкцію по запуску. Спочатку потрібноДістати феєрверк з коробки якщо ви купили великий салют з коробкою. Як правильно розпакувати салют: розпакуйте упаковку — відкрийте коробку салюту і приготуйте салют до запуску. Якщо салют зверху закритий кришкою треба відкрити салют, а краще відірвати картонну кришку у салюту. При цьому папір, фольгу або целофан не потрібно зривати зверху салюту . Якщо не видаляти верхня плівка на феєрверку при запуску прогорить або буде пробита автоматично і не завадить правильно запустити феєрверк.

Гніт від салюту повинен розташовуватися зверху або збоку феєрверку. гніт знаходиться під фольгою . Обережно приберіть упаковку з гніту (бікфордів шнур, вогнепровідний шнур або запал зеленого кольору) і трохи відігніть його в сторону щоб було зручно підпалювати гніт для салюту феєрверку.

Як запускати феєрверк з двома гнітами салют. Якщо у салюту два гніту, треба підпалювати гніт який вказаний як основний. А другий-запасний гніт для салюту який підпалюється якщо відірвався гніт від салюту основний (при запуску від запасного гніту салют буде стріляти в зворотному порядку). Але головне призначення запасного гніту інше — він використовується для з’єднання феєрверків і запуску декількох салютів поспіль. Другий гніт прибирати або відривати не навіщо, він не завадить. Важливо знати-купити бікфордів шнур вогнепровідний шнур для феєрверку в магазині простим громадянам не можна (щоб не влаштували чого). Тільки професійні піротехніки з ліцензією можуть купити гніт для феєрверків.

Як об’єднати салюти як правильно з’єднати феєрверки салюти між собою гнітом — при наявності запасного гніту є чим з’єднати феєрверки і послідовно запустити два салюти один за іншим. І немає необхідності нічого придумувати як зробити феєрверку самому своїми руками гніт для салюту. Як зробити з’єднання феєрверків для поетапного запуску — треба послідовно з’єднати два салюту скотчем зв’язати гніт запасний від одного салюту з основним гнітом другого салюту. При запуску з таким способом з’єднання салютів між їх роботою все одно буде пауза 2-3 секунди поки вогонь пройде по з’єднувальних гнотах між феєрверками. А при одночасному підпалюванні феєрверків (паралельному запуску салютів) важко влаштувати одночасне закінчення. Феєрверки із затримкою запуску спрацьовують по різному навіть якщо разом одночасно запустити два феєрверки однакових. Але це і необов’язково-бачити повтор красивого салюту поруч з невеликою затримкою в 1-2 секунди теж багатьом подобається!

Послідовність запуску феєрверків-як пустити салюти один за іншим. Правильно запустити кілька салютів і феєрверків краще як небудь творчо — не одночасно підпалити відразу, а окремо запалювати салюти по черзі з невеликим часовим інтервалом. Для чого треба заздалегідь при підготовці феєрверку придумати порядок запуску і як встановити салюти щоб підпалює феєрверки людина запускаючи салют наступний був подалі від вже палаючої піротехніки. Вирішіть на місці як розставити салюти щоб був гарний об’ємний феєрверк. Краще коли салюти б’ють з різних місць, а не з однієї точки — тоді вийде вгорі широкий феєрверк красивий «на все небо». Великі салюти з великими калібрами треба ставити далі від людей. Добре виглядає коли спочатку підпалюють фонтани і римські свічки, потім запускають маленькі салюти і далі «по наростаючій», в кінці багато салютів одночасно. Важливо щоб піротехнічне шоу не переривалося. Так можна самому зробити феєрверк» граючи » піротехнічними ефектами, самому зробити шоу з феєрверків і салютів.

Не нахиляючись над феєрверком присядьте поруч з ним, з витягнутої руки підпаліть гніт і відразу відійдіть на безпечну відстань.

Римські свічки трубки з піротехнічними зарядами всередині — феєрверки «як палиці» стріляють салют вгору з боку гніту. Перед запуском римські свічки треба закріпити в землі або в снігу вертикально гнітом вгору.

Що робити якщо феєрверк не спрацював, не вибухнула петарда — якщо феєрверк не загорівся або салют стріляв не повністю або прогорів гніт і погас ні в якому разі не нахиляйтеся над піротехнікою і тим більше не заглядайте в трубу піротехнічного виробу або виду згаслого феєрверку. Полагодити піротехніку, виправити-досить небезпечно. Чому не можна феєрверки запускати (намагатися запускати) в такому випадку? усередині феєрверку може залишитися тліючий гніт, салют раптом може почати стріляти. Такий феєрверк небезпечний для людей і краще від нього скоріше позбутися. Якщо феєрверк не спрацював повністю найкраще що з феєрверком можна зробити це залити його водою і утилізувати з побутовими відходами — викинути феєрверк в сміттєвий контейнер.

В яку погоду можна запускати салюти підривати феєрверки — погодні умови також можуть не дозволити феєрверкам спрацювати як треба. Сильний вітер здуває в бік вогонь сухого феєрверку фонтану (мокрий феєрверк не спрацює зовсім), при цьому добре закріплені салюти стріляють феєрверки правильно. Буває салют в дощ не завжди запускається. Чи можна запускати феєрверки в дощ. салют можна запускати під дощем . Феєрверк в дощ запускається і спрацьовує добре, головне щоб він не встиг намокнути. Принаймні запускати салют під час дощу пожежо — безпечніше, ніж в суху жарку погоду. Не ставити в калюжу коли запускаєте феєрверк. Під час дощу у салюту відкрити (відірвати) кришку треба безпосередньо перед тим як підпалюєте гніт, щоб гніт не намок від води і не згас. Чи можна підривати феєрверки петарди в дощ. Можна, принцип той-же: головне щоб гніт у феєрверку петарди не намок — не кидайте петарди в калюжу.

Які феєрверки можна запускати в приміщенні — запускати феєрверки в приміщенні заборонено . Це все феєрверки крім спеціально призначених для цього «домашніх» феєрверків (хлопавки, маленькі бенгальські вогні, настільний фонтан холодного вогню). Тільки пневматичні паперові салюти феєрверки можна запускати в приміщенні.

Де запустити салют «підірвати» феєрверк в москві. При використанні феєрверків часто виникають питання-як запустити салют в місті чи можна запускати феєрверки у дворі будинку, на природі або на дачі в приватному секторі, як близько до житлових будинків можна запускати салюти? які феєрверки можна, а які не можна запускати в конкретних умовах залежить від виду і розміру феєрверків. На піротехнічному виробі вказано радіус небезпечної зони. Для невеликих наземних феєрверків і фонтанів безпечну відстань від 5 метрів і більше. Інша справа великі вогняні фонтани, літаючі феєрверки і батареї салютів. Треба вибрати майданчик де є відкритий простір в колі радіусом не менше 20 метрів без дерев людей і житлових будинків для запуску феєрверків. Салюти стріляють вгору на велику висоту з чого випливає що над майданчиком не повинні проходити електричні дроти. При покупці феєрверку продавець може пояснити особливості піротехнічного виробу і показати як стріляють салюти на відео. У деяких містах, наприклад в москві виділяються дозволені місця для запуску феєрверків — список місць. На новий рік і в свята при масовому запуску феєрверків в місті це особливо актуально.