Афанасій фет-біографія, інформація, особисте життя. Доповідь: афанасій опанасович фет

220

Коротка біографія афанасія фета

Афанасій опанасович фет – російський поет німецького походження, мемуарист, перекладач, а також з 1886 року член-кореспондент петербурзької ан. Фет народився 5 грудня 1820 року в садибі новосілки (орловська губернія). Батько письменника був заможним поміщиком німецького походження на прізвище фет. Мати афанасія вийшла заміж повторно за афанасія шеншина, який став офіційним батьком для письменника і дав йому своє прізвище.

Коли хлопчикові виповнилося 14 років, виявилася юридична незаконність цього запису, і афанасій був змушений знову прийняти прізвище фет, що було для нього те саме ганьби. Згодом, він все життя намагався повернути собі прізвище шеншин. Освіту фет отримав у німецькому приватному пансіоні. Приблизно в 1835 році почав писати вірші і проявляти інтерес до літератури. Після закінчення школи, він вступив до московського університету, де протягом 6 років навчався на словесному відділенні філософського факультету.

У 1840 році з’явилася збірка віршів поета «ліричний пантеон». На початку літературної кар’єри його підтримував друг і соратник аполлон григор’єв. У 1845 році фет вступив на службу і через рік отримав своє перше офіцерське звання. Через кілька років з’явився і друга збірка письменника, який отримав позитивну оцінку критиків. В цей же час загинула кохана поета марич лазич, якій були присвячені багато віршів зі збірки. Серед них, «талісман»і «старі листи».

Фет часто відвідував петербург, де спілкувався з тургенєвим, гончаровим та іншими письменниками. Там же він співпрацював з редакцією журналу «современник». Третя збірка віршів з’явився в 1856 році під редакцією тургенєва. Незабаром поет одружився на марії боткіної. Пішовши у відставку, письменник оселився в москві. У 1863 році з’явилося двотомне зібрання його віршів. У 1867 році йому було присвоєно звання мирового судді, а в 1873 році він, нарешті, зміг повернути колишнє прізвище і дворянський титул. Письменник помер від серцевого нападу 21 листопада 1892 року в москві. Похований в клейменово, нині орловська область, родовому селі шеншіних.

Творчість афанасія опанасовича фета

Творчість афанасія опанасовича фета (1820 — 1892) — одна з вершин російської лірики. Фет-поет великий, поет геніальний. Зараз в росії немає людини, яка не знала б віршів фета. Ну, хоча б «я прийшов до тебе з привітом» або «на зорі ти її не буди…» у той же час дійсного уявлення про масштаби цього поета багато хто не має. Уявлення про феті спотворене, починаючи навіть із зовнішнього вигляду. Хтось зловмисно постійно тиражує ті портрети фета, які були зроблені в період його передсмертної хвороби, де обличчя його страшно спотворене, розпухлі очі – старий в стані агонії. Тим часом фет, як видно з портретів, зроблених в період його розквіту, і людського і поетичного, — був найкрасивішим з російських поетів.

Драма пов’язана з таємницею народження фета. Восени 1820 року його батько афанасій неофітович шеншин відвіз з німеччини дружину чиновника карла фета в свій родовий маєток. Через місяць народилася дитина і був записаний сином а. Н. Шеншина. Незаконність цього запису виявилася, коли хлопчикові було 14 років. Він отримав прізвище фет і в документах став називатися сином іноземного підданого. А.а. Фет багато зусиль витратив на те, щоб повернути прізвище шеншина і права потомственого дворянина. Досі до кінця не розгадана таємниця його народження. Якщо він син фета, то його батько і.фет був двоюрідним дідусем останньої російської імператриці.

Загадкова і життя фета. Про нього кажуть, що в житті він був набагато прозаїчніше, ніж в поезії. Але це пов’язано з тим, що він був чудовий господар. Написав невеликий томик статей про економіку. З розореного маєтку зумів створити зразкове господарство з чудовим кінним заводом. І навіть в москві на плющисі в його будиночку був город і оранжерея, в січні дозрівали овочі і фрукти, якими любив пригощати гостей поет.

У зв’язку з цим про фету люблять говорити як про людину прозову. Але насправді і походження його таємниче і романтичне, і його смерть загадкова: ця смерть і була, і не була самогубством. Фет, мучений хворобою, нарешті, вирішив накласти на себе руки. Відіслав дружину, залишив передсмертну записку, схопив ніж. Скористатися ним завадила секретар. А поет помер-помер від потрясіння.

Біографія поета-це, перш за все його вірші. Поезія фета багатогранна, основний її жанр – ліричний вірш. З класичних жанрів зустрічаються елегії, думи, балади, послання. Як » оригінальний фетовський жанр «можна розглядати» мелодії » — вірші, які представляють собою відгук на музичні враження.

Одне з ранніх і найпопулярніших віршів фета – «я прийшов до тебе з привітом»:

Я прийшов до тебе з привітом,

Розповісти, що сонце встало, що воно гарячим світлом

По листах затріпотіло;

Розповісти, що ліс прокинувся,

Весь прокинувся, гілкою кожної,

Кожної птахом стрепенувся

І весняної сповнений спрагою…

Вірш написано на тему любові. Тема стара, вічна, а від віршів фета віє свіжістю і новизною. Воно ні на що відоме нам не схоже. Для фета це взагалі характерно і відповідає його свідомим поетичним установкам. Фет писав:»поезія неодмінно вимагає новизни, і нічого для неї немає убийственнее повторення, а тим більше самого себе… Під новизною я маю на увазі не нові предмети, а нове їх освітлення чарівним ліхтарем мистецтва».

Незвично вже сам початок вірша – незвично в порівнянні з прийнятою тоді нормою в поезії. Зокрема, пушкінської нормою, яка вимагала граничної точності в слові і в поєднанні слів. Тим часом початкова фраза фетовського вірша зовсім не точна і навіть не зовсім «правильна»: «я прийшов до тебе з привітом, розповісти …». Дозволив би собі так сказати пушкін або хто-небудь з поетів пушкінської пори? у той час в цих рядках бачили поетичну зухвалість. Фет віддавав собі звіт в неточності свого поетичного слова, в наближеності його до живої, часом здається не зовсім правильною, але від того особливо яскравою і виразною мови. Вірші свої він називав жартівливо (але і не без гордості) віршами «в розпатланому роді». Але який художній сенс у поезії»розпатланого роду»?

Неточні слова і як би неохайні, «розпатлані» вирази у віршах фета створюють не тільки несподівані, але і яскраві хвилюючі образи. Складається враження, що поет начебто спеціально і не замислюється над словами, вони самі до нього прийшли. Він говорить найпершими, ненавмисними словами. Вірш відрізняється дивовижною цілісністю. Це-важлива гідність в поезії. Фет писав:»завдання лірика не в стрункості відтворення предметів, а в стрункості тону». У цьому вірші є і стрункість предметів, і стрункість тону. Все у вірші внутрішньо пов’язано один з одним, все односпрямовано, йдеться в єдиному пориві почуття, точно на одному диханні.

Ще один вірш з числа ранніх-лірична п’єса » шепіт, боязке дихання… «:

Шепіт, боязке дихання,

Трелі солов’я,

Срібло і колихання

Сонного струмка,

Світло нічний, нічні тіні,

Тіні без кінця,

Ряд чарівних змін

Милого обличчя…

Вірш написано в кінці 40-х років. Воно побудоване на одних називних реченнях. Жодного дієслова. Тільки предмети і явища, які називаються одне за іншим: шепіт — боязке дихання — трелі солов’я і т.д.

Але при всьому тому предметним і речовим вірш не назвеш. Це і є найдивовижніше і несподіване. Предмети у фета непредметни. Вони існують не самі по собі, а як знаки почуттів і станів. Вони трохи світяться, мерехтять. Називаючи ту чи іншу річ, поет викликає в читача не пряме уявлення про саму речі, а ті асоціації, які звично можуть бути з нею пов’язані. Головне смислове поле вірша-між словами, за словами.

«за словами» розвивається і основна тема вірша: почуття любові. Почуття найтонше, словами невимовне, невимовно сильне, так про любов до фета ще ніхто не писав.

Фету подобалася реальність життя, і це відбивалося в його віршах. Проте, просто реалістом фета важко назвати, помічаючи, як тяжіє він в поезії до мрій, снів, інтуїтивним рухам душі. Фет писав про красу, розлитої у всьому різноманітті дійсності. Естетичний реалізм у віршах фета в 40-50 роках був дійсно спрямований на життєве і звичайнісіньке.

Характер і напруга ліричного переживання у фета залежать від стану природи. Зміна пір року відбувається по колу-від весни до весни. За таким же своєрідним колі відбувається і рух почуття у фета: не від минулого до майбутнього, а від весни до весни, з необхідним, неминучим її поверненням. У збірнику (1850) наПерше місце виділено цикл»снігу». Зимовий цикл фета багатомотивний: він співає і про сумну березі в зимовому вбранні, про те, як «ніч світла, мороз сяє, «і «на подвійному склі візерунки накреслив мороз». Снігові рівнини тягнуть поета:

Дивна картина,

Як ти мені рідна:

Біла рівнина,

Повний місяць,

Світло небес високих,

І блискучий сніг,

І саней далеких

Самотній біг.

Фет зізнається в любові до зимового пейзажу. У фета переважає у віршах сяюча зима, в блиску колючому сонця, в діамантах сніжинок і снігових іскор, в кришталі бурульок, в сріблястому пуху заіндевелих вій. Асоціативний ряд в цій ліриці не виходить за межі самої природи, тут її власна краса, яка не потребує людському одухотворенні. Швидше вона сама одухотворяє і просвітлює особистість. Саме фет слідом за пушкіним оспівав російську зиму, тільки йому вдалося настільки багатогранно розкрити її естетичний сенс. Фет вводив у вірші сільський пейзаж, сценки народного життя, з’являвся у віршах «дідусь бородатий», він «крекче і хреститься», або ямщик на трійці удалій.

Фета завжди вабила до себе поетична тема вечора і ночі. У поета рано склалося особливе естетичне ставлення до ночі, настання темряви. На новому етапі творчості він вже став називати цілі збірки» вечірні вогні», в них як би особлива, фетівська філософія ночі.

У «нічній поезії» фета виявляється комплекс асоціацій: ніч – безодня – тіні — сон – бачення — таємне, сокровенне – любов — єдність «нічної душі» людини з нічною стихією. Цей образ отримує в його віршах філософське поглиблення, новий другий сенс; в змісті вірша з’являється другий план-символічний. Філософсько-поетичну перспективу отримує у нього асоціація»ніч-безодня». Вона починає зближуватися з життям людини. Безодня-повітряна дорога-шлях життя людини.

Травнева ніч

Відсталих хмар над нами пролітає

Остання натовп.

Прозорий їх відрізок м’яко тане

У місячного серпа

Панує весни таємнича сила

З зірками на чолі. —

Ти, ніжна! ти щастя мені обіцяла

На суєтній землі.

А щастя де? не тут, в середовищі убогої,

А он воно — як дим

За ним! за ним! повітряною дорогою-

І у вічність полетимо.

Травнева ніч обіцяє щастя, людина летить по життю за щастям, ніч-безодня, людина летить в безодню, у вічність.

Подальший розвиток цієї асоціації: ніч-існування людини-сутність буття.

Фет представляє нічні години розкривають таємниці світобудови. Нічне прозріння поета дозволяє йому дивитися» з часу у вічність», він бачить»живий вівтар світобудови».

Толстой писав фету: “вірш одне з тих рідкісних в, яких не слова додати, зменшити або змінити не можна; воно живе саме і чарівно. Воно так добре, що, мені здається, це не випадковий вірш, а що це перший струмінь давно затриманого потоку».

Асоціація ніч – безодня — людське існування, розвиваючись в поезії фета, вбирає в себе ідеї шопенгауера. Однак близькість поета фета до філософа вельми умовна і відносна. Ідеї світу як уявлення, людини як споглядача буття, думки про інтуїтивні прозріння, мабуть, були близькі фету.

В образну асоціацію віршів фета про ніч і існування людини вплітається ідея смерті (вірш «сон і смерть», написаний в 1858 році). Сон сповнений суєти дня, смерть сповнена величавого спокою. Фет віддає перевагу смерті, малює її образ як втілення своєрідної краси.

В цілому «нічна поезія» фета глибоко своєрідна. У нього ніч прекрасна не менше дня, може бути ще прекрасніше. Фетовская ніч сповнена життя, поет відчуває «подих ночі непорочної». Фетівська ніч дає людині щастя:

Що за ніч! прозоре повітря скутий;

Над землею клубочиться аромат.

О, тепер я щасливий, я схвильований,

О, тепер я висловитися радий! …

Людина зливається з нічним буттям, він аж ніяк не відчужений від нього. Він сподівається і чогось чекає від нього. Повторювана у віршах фета асоціація-ніч-і очікування і тремтіння, трепет:

Берези чекають. Їх лист напівпрозорий

Сором’язливо вабить і тішить погляд.

Вони тремтять. Так діві нареченої

І радісний і чужий її убір…

У фета нічна природа і людина сповнені очікування потаємного, яке виявляється доступним всьому живому лише вночі. Ніч, любов, спілкування зі стихійним життям всесвіту, пізнання щастя і вищих істин в його віршах, як правило, об’єднуються.

Творчість фета являє собою апофеоз ночі. Для фета-філософа ніч являє собою основу світового буття, вона джерело життя і хранителька таємниці «подвійного буття», спорідненості людини із всесвітом, вона у нього вузол всіх живих і духовних зв’язків.

Тепер вже фета неможливо назвати тільки лише поетом відчуттів. Його споглядання природи виконано філософського глибокодумства, поетичні прозріння спрямовані на виявлення таємниць буття.

Поезія була головною справою життя фета, покликанням, якому він віддав все: душу, пильність, витонченість слуху, багатство фантазії, глибину розуму, навик наполегливої праці і натхнення.

У 1889 році страхов писав у статті «ювілей поезії фета»: «він у своєму роді поет єдиний, незрівнянний, що дає нам найчистіший і справжній поетичний захват, справжні діаманти поезії… Фет є істинний пробний камінь для здатності розуміти поезію…».

Список літератури

Маймин е. А. » а. А. Фет «, москва, 1989р.

Фет а. А. «вибране», москва, 1985р.

Журнал «російська словесність», № 4, 1996р.

Афанасій фет – видатний російський поет, перекладач і мемуарист, член-кореспондент петербурзької ан. Його вірші знають і читають не тільки в росії, але і далеко за її межами.

афанасій фет в молодості

Незабаром він успішно склав іспити в московський університет на юридичний факультет, проте потім перевівся на словесне відділення філософського факультету.

В університеті студент подружився з відомим письменником і журналістом михайлом погодіним.

Під час навчання в університеті афанасій фет не переставав складати нові вірші. Одного разу він захотів дізнатися думку погодіна, щодо своєї творчості.

Той позитивно відгукнувся про його вірші і навіть вирішив показати їх .

Яке ж було здивування фета, коли він дізнався, що його роботи справили прекрасне враження на відомого письменника. Гоголь назвав молодого поета»безсумнівним даруванням».

Твори фета

Окрилений похвалою, в 1840 р афанасій фет видав поетичну збірку «ліричний пантеон», який виявився першим в його творчій біографії. З того часу його вірші стали з’являтися в різних московських виданнях.

Через кілька років в житті фета відбулися серйозні зміни. У 1844 р з життя пішла його мати і улюблений дядько.

Афанасій фет-біографія, інформація, особисте життя. Доповідь: афанасій опанасович фет

Варто зауважити, що після смерті дядька, він розраховував отримати від нього спадок. Однак з якихось незрозумілих причин гроші зникли.

В результаті афанасій опанасович залишився практично без засобів до існування. Щоб нажити собі стан, він вирішив стати кавалеристом і дослужитися до офіцерського звання.

У 1850 р вийшов другий збірник афанасія фета, що викликав величезний інтерес у критиків і простих читачів. Через 6 років з’явився і третій збірник під редакцією .

У 1863 р. Фет видав двотомне зібрання власних віршів. У ньому було безліч ліричних творів, в яких він чудово описував і людські якості. Крім віршів він також захоплювався написанням елегій і балад.

Варто зауважити, що афанасій фет отримав велику популярність і як перекладач. За свою біографію йому вдалося перевести обидві частини «фауста» і безліч творів латинських поетів, серед яких були горацій, ювенал, овідій і вергілій.

Цікавий факт, що у свій час фет хотів виконати переклад біблії на , так як синодальний переклад він вважав незадовільним. Також він планував перекласти «критику чистого розуму». Однак цим планам так і не судилося збутися.

Афанасій фет-біографія, інформація, особисте життя. Доповідь: афанасій опанасович фет

Вірші фета

Серед сотень віршів в біографії фета, найбільш популярними вважаються:

  • якщо радує ранок тебе …
  • степ ввечері
  • тільки зустріч посмішку твою…
  • я довго стояв нерухомо …
  • я прийшов до тебе з привітом…

Особисте життя

По своїй натурі афанасій фет був досить неординарною особистістю. Багато хто бачив в ньому серйозного і задумливого людини.

Внаслідок цього його шанувальники не могли зрозуміти, як такій закритій особистості вдавалося жваво, яскраво і легко описувати природу і людські почуття.

Афанасій фет-біографія, інформація, особисте життя. Доповідь: афанасій опанасович фет

Одного разу влітку 1848 р фета запросили на бал. Знайомлячись із запрошеними гостями і спостерігаючи за танцями, він помітив чорняву дівчину маріюЩо захищає людину від переохолодження.

Правила прийому холодних ванн:

  1. відразу занурюватися в ванну не рекомендується, починати процедури слід з холодних обтирань, поступово переходячи на ванни для ніг.
  2. якщо такі ванни ви робите вперше, то температуру води повинна бути не нижче 25 °c , і з подальшими прийомами температуру знижувати на 2 градуси.
  3. тривалість процедури не впливає на результат.
  4. перед прийомом ванни розігрійте м’язи, виконавши кілька фізичних вправ.
  5. після прийому також важлива фізичне навантаження, пробіжка або стрибки.
  6. після прийому ванни, протягом години утримуйтеся від довгого перебування на вулиці.
  7. холодні ванни приймаються вранці, в зимовий час — не менше 1-го разу на тиждень, в літній — 2-3 рази на тиждень.

В результаті, такі процедури, додають сил, покращують настрій. Такі ванни позбавлять вас від метеозалежності і лунатизму, тому що загартовування готує організм до різних кліматичних та інших випробувань.

Дотримуючись загальних правил прийому даних ванн ви уникнете несприятливих наслідків для свого організму.

Вправи для схуднення у ванні

Одні з найсучасніших спортивних тренувань на схуднення вважаються аквагімнастика або акваеробіка.

Заняття виконуються безпосередньо у воді, такі вправи за лічені терміни призводять тіло до ідеальних параметрів, роблять шкіру гладкою і пружною, а також зміцнюються м’язи і спалюються калорії.

Температура води для таких тренувань не повинна перевищувати 34°c, в наступних сеансах її можна знижувати до 20°c.

Види вправ для ванних процедур:

  1. спочатку поніжтеся у воді, для розслаблення м’язів і позитивного настрою.
  2. у позиції напівлежачи, вхопившись за бортик ванни, робіть зарядку на згинання та розгинання ніг, по 10 раз в 2-3 заходу.
  3. у горизонтальній позиції, підніміть ногу і обхопіть її руками в області коліна і потягніть на себе. Те ж потрібно виконати і з іншою ногою, по 6 разів в 2 підходи.
  4. у положенні сидячи правою рукою вхопіться за правий бортик ванни і потягніть його до себе. Те ж виконайте з лівого боку.
  5. спираючись ногами об краї ванни, підніміть корпус тіла на поверхню води, 10 разів на 2 заходи.
  6. у горизонтальній позиції наберіть повні легені повітря, при цьому втягуючи живіт в себе, довше затримуючи дихання, ви допоможете організму більше розслабитися. Два тижні таких занять і плоский живіт вам гарантований.
  7. у положенні сидячи нахиляйтеся то в одну, то в іншу сторону, дотягуючись до пальців ніг.

Відео-варіант вправ у ванні:

Вправи у воді заборонено робити:

  • сердечникам;
  • гіпертонікам;
  • вагітним;
  • при наявності гінекологічних захворювань та інших будь-яких запалень;
  • застосуваннях;
  • варикозі.

Ванни для схуднення не тільки позбавлять вас від зайвої ваги, але і доставлять приємне релаксуюче задоволення. Додадуть впевненості, бадьорості і сил, знімуть стрес і стомленість.

Важливо пам’ятати, що ванних процедур не достатньо для того, щоб домогтися швидкого схуднення, щоб прискорити цей процес потрібно перейти на здоровий спосіб життя і правильне харчування.

Любіть себе і своє тіло, і будьте здоровими!

Вперед до стрункості!

Бажаєш схуднути, не використовуючи дієт? потрібна допомога і моральна підтримка на шляху до здорового і стрункого тіла?

Тоді скоріше пиши лист з позначкою «вперед до стрункості» на e-mail [email protected]

Пасивна методика корекції форм без виснажливих тренувань і жорстких дієт існує – і це ванни для схуднення. Привести в порядок фігуру, просто ніжачись в розслаблюючій воді зі спеціальними компонентами, дуже приваблива пропозиція. Однак на практиці все не так просто. Методика вимагає здорової шкіри, терпіння і вільного часу. Якщо це не зупиняє, можна спробувати побороти зайву вагу таким способом.

Ефективність для схуднення

Жиросжигающие ванни насправді ефективний метод моделювання тіла. В першу чергу вони знімають стрес, оскільки розслаблюють, а це вірний крок до схуднення. Уникаючи нервового напруження, людина перестає «заїдати» поганий настрій, не налягає на солодощі та алкогольні напої, що веде до природного зниження ваги. Інші корисні властивості ванн для схуднення полягають в наступному:

  • поліпшення роботи внутрішніх органів. Якщо організм функціонує правильно, зростає потреба в додатковій енергії, яку доводиться черпати з підшкірних жирових запасів. Процес призводить до більш активного розщеплення жирів і вуглеводів.
  • прискорення підшкірних процесів. «розгін» метаболізму і нормалізація обміну речовин сприяють виведенню з організму зайвої рідини, шлаків і токсинів, які часто складають левову частку зайвих кілограмів.
  • нормалізація кровообігу. Разом з цим клітини отримують велику порцію кисню і корисних речовин, що незамінне для природного схуднення.
  • усунення целюліту. Під впливом певних продуктів, що додаються в ванну для схуднення, «апельсинова кірка» стає менш вираженою, а в деяких випадках зникає зовсім.
  • підтягування шкіри. Найкорисніші для краси шкіри ванни, не менш ефективно працюють на зниження ваги, допомагають повернути чистоту, гладкість і пружність тілу. Особливо цінними такі властивості стають при знаходженні на дієті, коли зростає ризик виникнення розтяжок.

Звичайно, більший відсоток ефективності ванн для схуднення впирається в використовувані компоненти. Наприклад, розчини з агресивними речовинами на зразок оцту, магнезії і гірчиці в першу чергу впливають на метаболізм, а більш м’які – вино, масла, молоко – працюють над поліпшенням зовнішнього вигляду шкіри і борються з целюлітом.

Не менш важливо підійти до корекції фігури комплексно. Ця вимога не обов’язково, але бажано, оскільки обмежене харчування і фізична активність наближають момент схуднення. Звичайно ж вірити, що всього за 10 процедур вдасться позбутися від 10 і більше кілограмів, не виключаючи солодощів і продовжуючи лежати на дивані, не варто. Максимальний схил, на який можна розраховувати, становить від 4-х до 8 кг. При цьому додатково доведеться поєднувати сеанси якщо не з голодуванням і тренуваннями, то з масажем і антицелюлітними обгортаннями напевно.

Шкода

Подібно будь-якій іншій системі схуднення, ванни надають на організм потужний вплив. Особливо помітна навантаження на серце і судини, через що абсолютно неправильно ставитися до процедур як до розваги. Негативно позначитися на самопочутті і здоров’я можуть як гарячі «купелі», так і холодні, температура води при яких не перевищує 18 градусів. Причому останні, зі слів фахівців, більш небезпечні.

Худнути за допомогою ванн шкідливо при:

  • серцево-судинних захворюваннях;
  • схильності до стрибків тиску, гіпертонії і гіпотонії;
  • порушення цілісності шкіри (особливо небезпечно при проведенні гарячих сеансів);
  • шкірних хворобах на кшталт псоріазу, лишаю і дерматиту;
  • проблеми з психікою.

Сеанси шкідливі в період менструації і не повинні проводитися при наявності будь-яких патологій гінекологічного плану. Відмовитися від такого методу схуднення бажано при гарячкових станах, вагітності та грудному вигодовуванні. Навіть банально погане самопочуття має послужити причиною утримання від сеансу. Медицині відомі випадки, коли худнуть йдуть на крайні заходи на шкоду самопочуттю. Відчуваючи неприємну симптоматику під час процедури (прискорене серцебиття, спрага, запаморочення, печіння шкіри), необхідно зупинити сеанс, інакше є всі шанси потрапити на лікарняне ліжко!

Правила проведення

Приготування ванни для схуднення – справжнє мистецтво. І перш ніж отримати результат, потрібно оволодіти ним досконало. Для початку слід ознайомитися з рядом правил, які необхідно дотримуватися в точності:

  • відмовитися від їжі доведеться за 2 години до початку сеансу і через 2 години після нього.
  • ванну кімнату перед сеансом слід добре прогріти, якщо тільки ванна не обіцяє бути холодною.
  • перед початком процедури потрібно очистити тіло за допомогою м’якого скрабу. При відсутності такого можна скористатися мочалкою.
  • крім основного інгредієнта, спрямованого на знищення підшкірного жиру, в воду нічого додавати не потрібно.
  • під час сеансу можна просто розслабитися, але підвищити ефективність методики реально за допомогою масажу особливо проблемних зон.
  • з кожною процедурою час, проведений у воді, має збільшуватися. На самому початку тривалість сеансу дорівнює 10 хвилинам. Максимальна тривалість-25