Колючі чагарники і дерева. Жива огорожа-з чого краще зробити

123

Що таке жива огорожа? жива огорожа — це густа посадка групи чагарників в один або кілька рядів для створення перешкоди, аналогічної стандартної — паркану. Якщо ви вирішили створити живопліт своїми руками, то можна сказати, що вибрали один з кращих варіантів огорожі. Живоплоти використовуються не тільки для огорожі периметра ділянки, але і для розбивки його на зони. Висаджується жива огорожа в осінній період. Так рослини краще приживуться і зміцняться в землі.

Жива огорожа набагато корисніше в саду, ніж огорожа з цегли, каменю, дерева або металу. Наприклад, в літні спекотні дні жива огорожа створює хорошу атмосферу, трохи затінюючи сад і цим дарує прохолоду. У ній можуть знайти притулок різні корисні комахи і птахи.

Живопліт потрібно підрізати, формувати 1-2 рази на рік, інакше вона свавільно розростеться, що знизить декоративну і практичну функцію кущів. Практичну — тому що рівно підстрижена огорожа дозволяє зручно переміщатися по саду. Будьте готові до того, що деякі рослини повільно ростуть, хоча набагато декоративніше своїх швидкозростаючих товаришів. Тому, доведеться почекати, поки огорожа не виросте до потрібної висоти і ширини.

Якщо ви плануєте звичайне, банальне огорожу замінити живоплотом, то найкращий період її створення — це кінець літа, початок осені. Посадку живоплоту можна починати в кінці серпня і продовжувати до середини вересня.
Для того, щоб створити зелену огорожу у себе на ділянці, потрібно або виростити самому рослини, або ж купити хвойні або листяні породи. Якщо ви не хочете чекати, поки зелена огорожа з маленьких рослин виросте в досить високі, то можна купити в розпліднику рослини потрібно вам висоти.

Посадка живоплоту. спочатку потрібно визначиться з видом рослин, з висотою живої зеленої огорожі і з місцем для живоплоту. Місце для живоплоту потрібно намітити шнуром або посипати тонку лінію з піску. Справа в тому, чагарники для живоплоту висаджуються найчастіше не в окремі котловани а в траншею. Виберіть відповідне за вашими уподобаннями рослина-чагарник для живоплоту. Добре вивчіть його характеристику, висоту в дорослому віці, догляд за цією рослиною. Виростивши кущі або закупивши їх в спец. Бажано в цей же день їх і висадити. За наміченої лінії потрібно викопати траншею. Глибина і ширина траншеї залежить від земляного кома кореневої системи. Завжди робіть ями, траншеї на 5 — 10 см. Більше, ніж земляний ком рослини. Ці проміжки між землею і грудкою ми будемо заповнювати живильним грунтом. Так само на дно потрібно викласти торф, перегній, гній або компост. Тільки під хвойники не потрібно так багато поживного грунту, інакше «погорять» від надлишку. У підготовлену траншею висаджують на однаковій відстані кущики і землю навколо земляного кома трохи притискають. Відстань залежить від розміру і виду кущів. Відразу після посадки або на наступний день рослини підстригають, особливо вирізаючи довгі і нерозгалужені пагони. Не бійтеся кардинальної стрижки, буквально через 2-3 тижні кущики стануть пишними, випустять нові гілки. Протягом декількох тижнів живопліт потрібно якісно поливати на глибину залягання коренів, так як для розвитку кущів потрібно багато води.

Щоб кущі добре росли, слід їх вибирати не тільки по красі, а так само по тому, настільки вони будуть добре себе почувати на вашому грунті при кліматі вашого району. Для прикладу ми розповімо вам про 11 найвідоміших, популярних, добре зростаючих в середній смузі чагарників. Отже, поїхали …

Тис ягідний фото:

1. Тис ягідний (taxus baccata) — один з найпопулярніших хвойних довгожителів, при гарному догляді може жити до 1000 років. Добре росте на дренованих, пухких, влагопропускающих грунтах. Його можна використовувати для огорожі висотою від одного до чотирьох метрів. Добре переносить стрижку і формування куща, росте повільно, тому стригти потрібно один раз на рік. Нормально розвивається як в тіні так на яскравому сонці, але навесні потрібно трохи прикривати, так як яскраве сонце весняне може зробити на ньому «опіки». Так як він повільно росте, то потрібно дочекатися його нормального розвитку, щоб посадки рослин можна було назвати огорожею. М’ясиста частина плодів тиса їстівна, але кісточки та інші частини рослини отруйні — попередьте про це дітей!

Крім дикого тиса використовують для живоплоту і тис пряморастущий з жорсткою, свіжою зеленню гібрид ‘hicksii’ (taxus x media).

Туя західна фото:

2. Туя західна (thuja occidentalis) — ця рослина добре утворює густі порослі, вітро-і морозостійка. Можна використовувати для живоплоту висотою від двох до чотирьох метрів. Росте на сонячних місцях з живильним, вологим грунтом.

Звичайна, недорога туя швидко росте і через кілька років досягне рівня очей. Для того, щоб їх туї створити суцільну стіну, потрібно підстригати двічі на рік. Висаджувати потрібно обов’язково у вологий і пухкий грунт. А ось сильна посуха або застій води призводять до грибкових захворювань.

Не потрібно проводити сильну, радикальну стрижку, так як після цього туя не стане знову зеленою. Краще обрізати тільки зайві гілки або самі верхівки гілок. Існує великий вибір сортів туї з різними забарвленнями хвої, різною висотою і формою крони. Але для живоплоту найкраще підходить медленнорастущий сорт ‘smaragd’, що зберігає і в зимовий час свою зелене забарвлення.

Кипарисовик лавсона фото:

3. Кипарисовик лавсона — chamaecyparis lawsoniana) — дуже схожий на тую, але у кипарисовика більш тонкі і ніжні лускаті листя. Його унікальність в тому, що він має сорти з блакитним, жовтим, сірим забарвленням листя. Добре росте на сонячних або напівтінистих місцях на помірно вологих ґрунтах. Він більш вітро — і морозостійкий, ніж туя, але так само як і туя не любить сильних стрижок. Стригти потрібно один раз на рік. Найкращий сорт для живоплоту є синьо-зелений ‘columnaris’.

Лавровишня фото:

4. Лавровишня — prunus laurocerasus) — вічнозелений чагарник, що належить до підроду вишня роду слива, ось так…
Вирощують для створення живоплоту від одного до двох метрів у висоту. Лавровишня не вибаглива, може рости на сухих грунтах і при сухому вітрі, добре переносить як відкриті сонячні місця, так і глибоку тінь дерев. Цей чагарник зі своїми глянцевими листям підходить для оформлення саду в среднеземноморском стилі. Лавровишня широко розростається, тому її переважно стригти садовими ножицями один — два рази на рік. Для живоплоту добре підходять сорти з пряморослими гілками, наприклад, ‘herbergii’ або ‘rotundifolia’.

Вічнозелений падуб гостролистий фото:

5. Вічнозелений падуб гостролистий — ilex aquifolia) — з нього створюють живопліт висотою від одного до двох метрів. Любить напівтінисті, захищені місця з живильним, пухким грунтом. Не підходить для холодних регіонів, так як ряболисті сорти часто страждають від морозів. Стригти потрібно один раз на рік, падуб повільно зростає. Декоративні не тільки строкаті листя, але і жовті або яскраво — червоні ягідки. Падуб хоч гарний, але краса вимагає жертв — він часто уражається мінуючими мушками. Кращі сорти для живоплоту-це ‘siberia’ або ‘heckenstar’ (ilex x meserveae), а також ‘i. C. Van tol’.

Бирючина звичайна фото:

6. Бирючина звичайна — ligustrum vulgare) — одне з улюблених рослин для живоплоту у садівників, тому що вона дуже невибаглива. Може рости як в тіні, так і на яскравому сонці, і на будь-якому грунті. У живоплоту може досягати розмірів від одного до трьох метрів. Рослина швидкоросла і створює щільну огорожу, тому її потрібно підстригати 2 рази на рік. Недоглянуті кущі можна формувати кардинальної стрижкою. Бирючину дуже люблять птахи — в густих заростях гілок вони в’ють гнізда і висиджують пташенят, а отруйні для людини ягоди йдуть птахам на корм.

Хоча бирючина іноді турбує садівників сланкими пагонами і потужною кореневою системою, яка може заважати близько зростаючим іншим рослинам. Взимку більшість сортів не зберігають листя, утворюючи огорожу з густих заростей тонких гілок, але сорт «atrovirens » і бирючина овальнолистная краще зберігають своє листя взимку.

Самшит вічнозелений фото:

7. Самшит вічнозелений — buxus sempervirens) — можна сказати, що це один найпоширеніших чагарників для створення ландшафтного дизайну . Навіть у середньовічній європі він був на першому місці зі створення живоплотів, бардюрів і топіарних фігур. Так як самшит дуже повільно росте, то він досягає в живоплотах до 1 м висоти. Добре росте на сонці і в тіні. Грунт віддає перевагу поживну, гумусну, добре водопроникну, пухку, не суху.

Кущі самшиту в міру зростання стають все гущі і гущі. Добре переносять стрижку, не частіше ніжОдин раз на рік. Чи не бажана кардинальна стрижка, так як обростати молодою зеленню буде довго. Іноді, в дорослому віці уражається грибом cylindrocladium і можуть з’являтися симптоми — темно — коричневі плями і білий наліт на листках.

Щоб сформувати невисокі, компактні форми живоплоту можна висаджувати сорти ‘suffruticosa’ і ‘blauer heinz’, а для більш високих огорож підійде дикий вид buxus sempervirens.

Бук європейський фото:

8. Бук європейський (fagus sylvatica) а так само бук лісовий пурпурний (fagus sylvativa var. Purpurea) — є довгоживучими деревами для створення живоплоту висотою від півтора до чотирьох метрів і більше. Добре ростуть на вологих і поживних грунтах, в тіні і на сонці. Стрижку проводять двічі на рік. Темно-зелене листя восени стають жовто-помаранчевими. Декоративне листя тримається дуже довго, до настання снігопадів. Потрібно стежити, щоб грунт, де росте буки не була сильно вологою, від надлишку води стовбури і коріння буків сильно страждають.

Граб звичайний фото:

9. Граб звичайний — carpinus betulus) — не дивлячись на те, що його ще називають буком білим через сріблясто — сірої кори, він все ж відноситься до сімейства березових. Невибагливий, росте на сонці і в тіні, добре переносить посуху і надлишок вологи. Стрижку проводять двічі на рік. Яскраво-зелене листя восени стають лимонно-жовтими і опадають трохи раніше ніж листя бука.

Клен польовий фото:

10. Клен польовий — acer campestre) — невисоке, струнке дерево, яке краще висаджувати в пейзажних садах. Використовують для створення живоплоту в два — чотири метри. Добре росте як на сонці так і в півтіні, росте на будь-яких грунтах крім кислих і перезволожених. Клен швидко росте, тому його потрібно стригти два рази на рік, нормально переносить і радикальну стрижку аж до здеревілих гілок. Не боїться посухи, спеки, сухого вітру. Восени листя стає золотисто-жовтими, а на зиму опадає. Клени іноді пошкоджуються борошнистою росою. А через швидке зростання іноді схожі на недоглянуті чагарники. Птахи люблять вити гнізда в густих гілках клена польового.

Барбарис тунберга фото:

11. Барбарис тунберга (berberis thunbergii) — медленнорастущий чагарник, що утворює кулясту форму. Барбарис вирощують в живоплотах до півтора метра у висоту. На його коротких гілках є гострі шипи, тому цей чагарник як краще підходить для захисту вашої ділянки від непрошених тварин. Хоч барбарис і повільно росте, його все одно потрібно підстригати двічі на рік. Якщо барбарис запущений, то підійде радикальна стрижка. Декоративне листя барбарису-різні сорти мають зелену, жовту, пурпурову і ряболисті забарвлення. А восени листя стає насичено яскраво-багряними. Так само декоративні коралові плоди барбарису, які триматися на гілках до сильних морозів.
Жива огорожа своїми руками відео:


Осіння стрижка живоплоту відео:

Зміст

Зробіть добро, поділіться цією сторінкою в соц. Мережах

Вконтакте

Дуже багато створюють на своїй ділянці «зелені огорожі», здатні укрити сад від сторонніх. Якщо ви хочете, щоб такий паркан розрісся якомога швидше, вам потрібно вибрати швидкозростаючі чагарники і дерева для живоплоту.

1 недоліки і плюси швидкозростаючих сортів рослин

До вибору чагарників потрібно підійти дуже уважно, але перш ніж ви зберетеся придбати саджанці, обов’язково дізнайтеся про плюси і мінуси, основні характеристики швидкозростаючих типів . Це дозволить зрозуміти, в якому місці робити огорожу, які можливі проблеми у вас можуть виникнути при догляді і багато-багато іншого.

  • переваги. Перш за все, велика частина швидкозростаючих чагарників характеризується певною висотою. І якщо сорти рослин, які ростуть повільно, можуть вирости вище зазначених стандартів, то ці види – ні. Для них також характерна висока частота зростання і відмінна густота. Але саме основна перевага-висока швидкість росту, і саме тому вибирають такі чагарники ті, хто бажає якомога швидше виростити на своїй ділянці непроникне «зелене огорожу».
  • до недоліків можна віднести те, що подібні чагарники важко міняти в процесі їх зростання. А все за рахунок високої швидкості, що призводить до виникнення складнощів в процесі формування кущів. Але ж багато в чому саме від зовнішнього вигляду рослин залежить і загальний вигляд огорожі.

Таким чином, потрібно тисячу разів зважити плюси і мінуси, продумати, чи готові ви витрачати так багато часу на проведення всіх необхідних робіт, адже створення подібної огорожі зажадає від вас великих трудовитрат.

2 швидкозростаючі рослини і чагарники для живоплоту

Жива огорожа швидко вийде у вас в тому випадку, якщо використовувати для висадки вербу. Перш за все, дерево росте з неймовірною швидкістю. Друга перевага в тому, що ви зможете переплітати гілки, утворюючи зелене і щільне захаращення. Найбільше приваблює їх невибагливість, оскільки ці сорти дерев ростуть практично на будь-яких грунтах, швидко приживаються і відмінно переносять стрижку. До найбільш відомим сортам варто віднести всім відому плакучу вербу, червонотал, козячу і пурпурову верби. Чудово підійде для створення огорожі барбарис, який не тільки буде виконувати роль «паркану», але і принесе практичну користь у вигляді ягід, з яких ви зможете робити смачні варення. Швидка огорожа вийде і з такої рослини, як терен, який стане справжньою перешкодою для тварин і злодіїв, оскільки його гілки неймовірно колючі. Привертає простота догляду за ним, а також невимогливість рослини до умов утримання, морозостійкість. Чимало корисних властивостей має і шипшина, який не тільки швидко росте, але і порадує вас цінними і смачними плодами. Крім усього іншого, такий чагарник приверне на вашу ділянку птахів, які стануть справжнім захистом від шкідливих комах. Знайшли своє широке застосування і декоративні сорти чагарників, які хоч і не несуть особливої практичної користі, але зможуть стати чудовою прикрасою саду. Так , до них відносять, яка при правильному догляді буде досягати трьох метрів у висоту, різноманітні види пузиреплодника калінолістного, бузку.

3 правильна посадка і догляд як запорука отримання ефектного результату

Як ми вже сказали, при висадці швидкозростаючих порід вам потрібно бути якомога уважніше і акуратніше, особливо це стосується формування (обрізки) куща. У зворотному випадку можна сильно запустити рослину, тоді вам або доведеться витратити величезну кількість сил і часу на його відновлення, або викорчувати цілий кущ. Перш за все, почати варто з висадки. Так, заздалегідь розмічаємо територію і про всяк випадок обов’язково за допомогою мотузки створюємо її межі. Після цього вириваємо невеликі канави для посадки саджанців, при цьому їх розміри повинні бути більше саджанців. При висадці обов’язково дивіться за тим, щоб коренева система була неушкодженою , в зворотному випадку це може привести до того, що рослина просто зачахне. Обов’язково використовуйте мінеральні добрива, а після того, як висадіть саджанці, протягом трьох тижнів рясно поливайте свою огорожу.

Незважаючи на те, що ви вибрали чагарники для живоплоту швидкозростаючі, не потрібно очікувати, що вони вже на наступний рік досягнуть максимальних розмірів.

Для цього має пройти як мінімум три-чотири роки. Для додання необхідної форми, обов’язково натягніть дріт по лінії потрібної висоти. Стригти потрібно буде точно на її рівні, а не робити все «на око», в зворотному випадку у вас не вийде ідеальної форми. При цьому проводити обрізку чагарників необхідно тільки влітку, щоб жива огорожа швидкозростаюча не мала «лисин» біля коріння.

У наших краях не так вже й часто можна зустріти живопліт, але в останні роки цей спосіб озеленення починає активно використовуватися і нашими дачниками. І в цьому немає абсолютно нічого дивного. Живоплоти не тільки грають роль традиційного паркану, але і надзвичайно красиві. Використовуючи зарості чагарників, можна створити прекрасне місце для відпочинку. Ось тільки з чого краще зробити живопліт?

Види

Спершу слід розібратися з тим, які вони взагалі бувають. Тільки потім можна думати про те, які чагарники найкраще використовувати в вашому конкретному випадку. По-перше, вони діляться на формуються і вільно зростаючі (тільки зрідка підстригають). Зрозуміло, на присадибних ділянках найчастіше зустрічається перша категорія. Виняток можна зробити в тому випадку, якщо вам необхідно оригінальне огорожу пасовища або городу.

По висоті всі живоплоти можна розділити на такі різновиди:

  • високорослі, більше двох метрів.
  • Для них буде потрібно зробити паркан або встановити шпалери. Цей вид озеленення розташовують по периметру ділянки, формуючи каскади зелені.

    жива огорожа на дачі своїми руками: які рослини підійдуть

    Спираючись на параметри вибору, дачники або власники приватних будівель можуть підібрати живопліт з широкого асортименту рослин. Серед відповідних є листяні з красивими суцвіттями, хвойні з пишними лапами і кучеряві, що створюють неповторний силует.

    Самостійно можна виростити такі види чагарника:

    • барбарис;
    • барвінок;
    • бересклет;
    • бирючина;
    • глід;
    • жимолость;
    • кампсис;
    • кизильник;
    • кипарисовик лавсона колумнарис;
    • купрессоциапарис лейланда;
    • лавровишня;
    • падуб;
    • ялиця;
    • плющ;
    • самшит;
    • туя брабант.

    Всі ці рослини здатні створити щільну крону для закриття вашої ділянки від сторонніх очей або зробити поділ на зони відпочинку великої території. Більш детально розберемо посадку і догляд кожного виду, щоб легше було визначитися з вибором.

    Стаття по темі:

    Фото та інші матеріали з цієї статті спростять прийняття правильних рішень. Вони допоможуть точно реалізувати найсміливіші ідеї, виключити помилки і не перевищити встановлений бюджет.

    фото і назви швидкозростаючих рослин для живоплоту

    Для початку розберемо, як виглядає кожне з перерахованих рослин. Адже зовнішній вигляд грає величезну роль в створенні ландшафтного дизайну.

    • барбарис-пластична рослина. З нього можна формувати або високі паркани. Підходить для стрижки, тому надавати кущу можна будь-яку форму.
    • барвінок-вічнозелений кучерявий напівчагарник. Досягає у висоту 1,5 м.стебла і листя відрізняються витривалістю і довго зберігають гарний зовнішній вигляд. Квіти великі, синього або блакитного кольору.
    • бересклет-має багато різновидів, в тому числі і кучерявий варіант. Особливо популярні форчуна, блонді або санспот, які мають декоративну забарвлення листя.
    • бирючина-швидкозростаючий чагарник. Цвіте на початку літа, але не тривалий період. Підходить для південних регіонів: погано переносить мороз. У висоту більше 2 м не быает.
    • глід-чагарник часто використовують в ролі огорожі. Крім властивостей захисту, рослина володіє їстівними плодами, лікувальними для серцево-судинної системи.
    • ялина-хвойне дерево, яке нерідко використовують для декору. Вона невибаглива, легка в догляді і стійка до будь-яких морозів.
    • жимолость-має багато сортів, не вимоглива до грунту, і краще розташовувати рослина в півтіні. Стійка до морозів, що важливо в середній смузі росії.
    • верба-дерево, що має спадаючу водоспадом листя. В якості живого «паркану» застосовується недавно, але вже стало досить популярним. Верба стійка до морозів і легко розмножується живцями.
    • кампсис-багаторічна яскрава ліана. Невибаглива у догляді, швидко росте. Такий елемент декору зможе створити навіть початківець дачник.
    • кизильник блискучий — є різні види: листопадні або вічнозелені. Мають блискучу листя і невеликі квіти. Стійкі до морозу і не вибагливі до місця посадки.
    • кипарисовик лавсона колумнаріс-хвойна рослина. У висоту досягає від 5 до 10 м, діаметр крони – 2 м.пагони вертикальні і тугі. Можна розташувати рослини щільно один до одного для створення густої і рівномірної огорожі.
    • купрессоципарис лейланда-хвойна рослина, яку не слід садити на глинистих ґрунтах. Підходить суміш землі з торфом або піском в рівних пропорціях. Для формування огорожі рослини садять на відстані від 20 до 50 см.
    • лавровишня-багаторічний чагарник. Любить тінь і здатне витримати морози до 25 градусів. Швидкозростаючий сорт-лікарська лавровишня, інші варіанти ростуть повільно. Садять на відстані від 50 до 70 см.
    • падуб-вічнозелена рослина, у висоту до 3 м. Любить півтінь і поживний грунт. Не можна садити в холодних регіонах, а стригти можна не частіше одного разу на рік.
    • ялиця бальзамічна-вічнозелена рослина. Не любить міського життя: вихлопні гази погано впливають на ріст і колір. Підходить для середньої смуги і переносить морози.
    • плющ садовий-витка рослина, яке садять поруч зі звичайним парканом. Воно красиво обплітає конструкцію, роблячи її незвичайною і зеленою. У догляді невибаглива, але не варто забувати про безпеку і працювати з рослиною в рукавичках.
    • самшит-вічнозелений чагарник з довгим листям (3 см). Добре підходить для висадки в середній смузі, а найвища тривалість життя досягає 500 років.
    • туя брабант-відноситься до сімейства кипарисів. Існує інша назва — »дерево життя». Вічнозелена рослина стійка до посухи і відрізняється витривалістю і високим опором різним хворобам. Стригти можна двічі за рік.
    • туя смарагд-декоративний сорт хвойного дерева. Має пірамідальну форму, тому рослини можна зовсім не підстригати. У висоту досягає 10 м, в ширину-2 м.

    Існують і інші варіанти декоративних рослин, які використовують для створення живоплоту. Наведений список вважається найпоширенішим для посадки і простим у догляді. Як правильно садити і стригти чагарники і дерева, розглянемо далі.

    вічнозелений барбарис: посадка і догляд

    Барбарис-непросто красиве вічнозелена рослина, що використовується для створення цікавого ландшафтного дизайну, але і цілющий чагарник з їстівними плодами. З кори або деревини в промисловості отримують фарбу жовтого кольору, а в ягодах багато лимонної і винної кислоти. З них роблять цукерки, варення та інші солодощі.

    Розмноження

    Розмножувати чагарник можна декількома способами:

    • живці. їх нарізають і пророщують в теплиці, можна просто нарити поліетиленовою плівкою. У міру необхідності слід провітрювати молоді пагони, після появи перших листочків. Грунт навколо висадки слід рихлити.
    • насінням. вибирати слід добре дозрілі ягоди. Потім, відокремити кісточку від м’якоті і обробити слабким розчином марганцівки. Висівають восени в підготовлений грунт до початку заморозків. Якщо хочете садити по весні, то на зиму насіння помістіть в грунт, змішану з піском, і залиште в холодному місці. Через півроку або рік з найсильніших насіння з’являться пагони, які пересаджують на нове місце. Плодоносити рослина починає через 2-3 роки після сходів.
    • відводками. вибираєте на зростаючому кущі однорічні гілки, біля стовбура робите канавки, коли грунт підсохне, закріплюєте в них гілочки на глибину до 20 см.на поверхні залишають тільки верхівку втечі.
    • розподіл куща. обережно викопайте і розріжте кореневу систему куща. Слідкуйте, щоб не нашкодити коріння.

    Найпростіший спосіб – це прикопати молоді гілки. Ви отримаєте щільну огорожу, поступово розсаджуючи рослини в потрібному напрямку.

    посадка чагарнику

    До типу грунту барбарис невибагливий. Він може рости як в нормальній, так і в підвищеній кислотності грунту. Якщо на вашій ділянці показник кислотності перевищує всі норми, то перед висадкою рослини додайте в яму суміш з вапна і землі. Необхідно десь 400 г гашеного вапна і 200 г золи деревної.

    Для отримання живоплоту кущі висаджуються з розрахунку 2 рослин на 1 погонний метр. вибір сонячної або тіньової сторони не принциповий, так як чагарник легко пристосовується до різних умов навколишнього середовища.

    Дачники і власники приватних будинків не просто так вибирають барбарис. Він невибагливий у догляді і при цьому має гарний зовнішній вигляд з їстівними плодами. Ось кілька порад щодо догляду за рослиною:

    • раз в сім днів;
    • мінеральні добрива вносяться одноразово навесні, через рік після посадки;
    • часто рихлите грунт;
    • після декоративної обрізки прибирайте слабкі пагони і зламані гілки;
    • стригти можна тільки в червні або серпні.

    барвінок: фото квітів, і як доглядати за рослиною

    Цікава рослина з красивими квітами. Воно невибагливо в догляді, тому підійде для вирощування навіть початківцям садівникам. Квітка складається з п’яти пелюсток ніжно-фіолетового або синього відтінку.

    Впоратися з посадкою барвінку і доглядом у відкритому грунті може кожен. Рослина обраного сорту приживається на будь-якому грунті, можна висаджувати на схилахДілянка. Чагарник активно розростається, тому при висадці дотримується відстань в 30-35 см.

    Висаджувати можна на будь-якому грунті з сонячної або тіньової сторони. На ранніх стадіях росту варто забезпечити належний полив, потім, рослина обходиться без рясної вологості. Влітку живопліт досить поливати раз в 7-10 днів.

    В підкірці барвінок не потребує. А розмножувати його можна живцями, насінням, діленням куща або відведенням. Найпростіший спосіб-поділ, так як починається активне зростання відразу ж після розмноження.

    Рада! розсаджуйте чагарник навесні або на початку осені, влітку грунт буде недостатньо вологою для вдалого зростання нового рослини.

    Красиві квіти можна використовувати і в якості окремих елементів ландшафтного дизайну, добре барвінок виглядає на клумбах в квіткових композиціях. Ось відеоматеріал по догляду за даними рослиною:

    бересклет: посадка і догляд у відкритому грунті

    Бересклет-деревна рослина, невисока і вічнозелена. Застосовують його для створення живоплотів, оформлення парканів або прикраси ділянки. Одиночна рослина добре виглядає на смарагдовому газоні.

    Налічують близько 200 видів, кожен з яких виглядає красиво і своєрідно.

    Важливо! ягоди чагарнику отруйні, якщо є діти, стежте, щоб вони їх не з’їли, незважаючи на те що їх їдять птахи.

    Розмножать найчастіше відводами або поділом кореневої системи. Рідше використовують насіння або живці. Насіння важливо обробляти розчином марганцівки і висаджувати восени на глибину до 2 см.

    Вибір грунту, місця посадки і догляд

    тип грунту підходять слаболужні породи. Якщо у вас на ділянці кислотність грунту підвищена, то перед висадкою слід додати в грунт суміш з вапна і золи. місце для посадки рослина швидше розростається в ширину, тому посадіть огорожу на достатній відстані від інших дерев. догляд не переносить морозів, тому на зиму слід вкривати, а грунт навколо стовбура засипати опалим листям.влітку в спеку вимагає посиленого поливу. обрізка обрізати можна кілька разів за літо, при цьому слід видаляти сухі гілки і зламані відростки. шкідники схильні до атак гусениць, попелиці, борошнистого червця і цвілі. Обробляють так само, як і родючі дерева в звичайному саду.

    бирючина-жива огорожа для вашої ділянки

    Бирючина-поширений елемент ландшафтного дизайну. Відноситься до ролу маслинових і вічнозелених чагарників. У природі зустрічається в підлісках. Рослина не вибаглива до грунту, добре переносить посуху і морози. підходить для висадки в середній смузі росії.

    Бирючина добре приживається в місті і сільській місцевості, на чагарник не впливають вихлопні гази або забрудненість атмосфери. Добре росте на відкритій і досить зволоженій місцевості.

    Для посадки одиночних кущів викопують ями глибиною 40 см. Для створення огорожі в траншею додають субстрат (земляну суміш) з золи (300 г на погонний метр) і вапна (150 г), а також включають мінеральні добрива в кількості 70 г.

    Висаджуйте рослини на сонячній стороні, так як родом воно з південних країн. А в комплекс по догляду включається полив, який особливо важливий для молодих пагонів, підгодівлю мінеральними добривами навесні і обрізка. Навіть якщо ви не надаєте форму огорожі спеціально, слід проводити санітарну стрижку.

    Розмножувати найкраще відводами або живцями. Можна використовувати насіння або поділ кореневища. Ось відео по догляду та розмноження:

    Довговічна, невимоглива рослина-глід. Здатне цвісти і плодоносити з віку 10-15 років. Не вимагає спеціального догляду і прекрасно підходить для створення живоплоту в середній смузі росії.

    Коренева система глибока, тому пересаджувати можна тільки до 5 років. любить сонце, в тіні гірше плодоносить і цвіте. Росте на будь-яких грунтах. А розмножувати найкраще живцями.

    Для додання живоплоту з глоду густоти, обрізайте рослини і садіть їх на відстані 10-15 см.використовуйте траншею, глибиною до 1 м. У перший рік життя обрізаються всі пагони на висоті 15 см. Влітку можна вкоротити бічні втеки для стимуляції з росту. На другий рік основні гілки можна обрізати наполовину, а бічні знову вкоротити. А на третій приступити до формування потрібної форми, проводячи «стрижку» за 4-6 тижнів до вересня.

    Ось відеоматеріал по особливостям догляду за даною декоративною огорожею і вирощуванням самого куща:

    приклади живоплоту з ялини

    Ялина звичайна — найпоширеніша рослина в середній смузі. Вона володіє не тільки зовнішньою красою, але і непередаваним запахом хвої. На ділянці такі дерева чудово виглядають, добре очищаючи повітря від забруднень.

    Щоб вона не досягала своєї природної висоти в 50 м, її слід обрізати. Садять в траншею з глибиною 0,5 м і шириною під кореневу систему. їли не люблять великої кількості вологи, тому слід створити дренажний шар в траншеї, засипавши дно щебенем або керамзитом на 20 см.

    Щоб не було пересихання кореневої системи, коріння саджанців опускають в глиняну суміш перед посадкою на ділянці. Стригти в перший рік життя не можна. В іншому в спеціальному догляді дерево не потребує, крім регулярної обробки від шкідників, таких як попелиця, гусениці або павутинні кліщі.

    Ось фотопримери красивих огорож і варіантів ландшафтного дизайну з ялиною:

    жимолость каприфоль: посадка, догляд, фото рослини

    Сорт жимолості каприфоль-невибаглива рослина, що підходить для будь-якого типу шкіри. Пишно цвіте на сонці, а висаджувати найкраще в жовтні.

    Для посадки підготуйте яму в 0,5 м глибиною і додайте на дно перегній і деревною золою. Слідкуйте, щоб при висадці коренева система була нижче рівня грунту на 5 см.після закапування грунт навколо слід застелити торфом в 3 см шаром.

    Рослина не боїться морозів, тому чудово підходить для середньої смуги.

    Важливо! обрізаючи старі чагарники, залишайте пеньки 30-40 см у висоту, інакше вся коренева система може загинути.

    Після омолодження чагарник може сильно розростися, тоді на наступний рік проведіть проріджування, залишивши 10-15 найсильніших гілок. Ось відеоматеріал по правильному догляду і висадці рослини:

    жива огорожа з верби: особливості посадки

    Все частіше стали зустрічатися паркани з верби. Її красиві спадають водоспадом вниз гілки привертають увагу, а часто посаджені дерева дозволяють закрити ділянку від сторонніх очей.

    Для створення такої живої перешкоди найкраще підійдуть живці, заготовлені восени або навесні. Найкраще використовувати однорічні пагони, які зрізали восени і зберігали в прохолодному приміщенні.

    Можна купити готові саджанці, звертаючи увагу на їх кореневу систему, яка не повинна бути сухою. Живці легко приживаються в будь-який зволоженою грунті, але найбільш підходящим визнаний кислий грунт.

    Для створення живого паркану розмітьте периметр ділянки. Виройте траншею 40-50 см глибиною. Садити пагони треба поруч з вбитими кілочками, так як саджанців потрібно каркас. Садити треба на відстані 20 см і під кутом в 45⁰.

    Підгодовують рослину 2-3 рази комплексними сумішами, а в кінці літа додають в грунт сірчанокислий калій. При правильному догляді такий паркан прослужить до 50 років.

    кампсис крупноквітковий посадка і догляд у відкритому грунті

    Дивно красива ліана, яка швидко розростається і обплітає обрану ділянку паркану.

    При посадці слід враховувати один нюанс – коренева система активно розвивається і заповнює весь довколишній простір. При плануванні висадки, продумайте, як захистити інші рослини від агресивних коренів кампсису крупноквіткового. наприклад, посадити в вузький прохід між будівлями.

    Рослина любить багато тепла і сонце, а для гарного росту грунт повинен бути пухкий і слабокислотний. Садять в яму 50 см глибиною, куди додають перегній і комплексні добрива. На дно бажано насипати керамзит або дрібний гравій.

    Висаджувати можна на початку квітня, якщо не передбачаються повторні заморозки, а на саджанцях з’явилися бруньки.

    Важливо! заздалегідь продумайте опору для зростання ліани.

    Поливати слід регулярно, але не допускаючи перезволоження. Обрізати можна в разі потреби, а в підгодівлі рослина і зовсім не потребує. Нижче наведено відеоматеріал по правильному догляду і висаджування:

    кизильник блискучий — жива огорожа: фото цікавих рішень

    У посадці і догляді кизильник блискучий простий, тому навіть садівник-любитель впорається з такою живоплотом або варіантом декору ділянки.Це пряморастущий листяний чагарник, у висоту досягає 2 м, а суцвіття складаються з 5-8 квітів. Починає цвісти в травні. Плоди круглі і схожі на ягоди.

    посадка насінням висаджувати насіння слід густо, сходи дають не всі. Розсаджувати рослину не можна перших 1-2 роки, за цей період вони проростуть на 30 см.саджанці садять на відстані 1-2 м в траншею глибиною 60 см. Вниз ями укладається шар дренажу. вибір місця добре росте в тіні і на сонці, але не любить сильного вітру. грунт сухий грунт з глибоким проляганням грунтових вод полив і добрива підгодовують навесні органічними або мінеральними сумішами. А поливають грунт навколо чагарнику при пересадці або сильної посухи.

    Фотопримери огорожі з кизильника блискучого:

    фото кипарисовик лавсона колумнаріс в якості живоплоту

    Кипарисовик лавсона колумнаріс-невисоке вічнозелене дерево, невибагливе в догляді і відповідне для створення живого «парканчика». У висоту досягає не більше 10 м. Добре розвинена коренева система і висока стійкість до морозів.

    Фотопримеры зеленого паркану:

    купрессоципарис лейланда: посадка і турбота про рослину

    Купрессоципарис лейланда-вічнозелена конусоподібна рослина. Густа крона і звисають вниз пагони дозволяють створити щільну живопліт. Розмір одного дерева до 30 м у висоту і 3-5, 5 м в ширину. Щоб не допускати таких величезних габаритів слід вчасно обрізати і омолоджувати рослина.

    До грунту невибагливо і добре переносить тінь. Висаджувати краще саджанцями в траншею на відстані 40-60 см.

    лавровишня: опис і фото

    Варіант швидкозростаючої живоплоту з лавровишні прекрасно підійде для середньої смуги з сильними морозами. Зовні це чагарник-щось середнє між лавром і фікусом.

    Є карликові різновиди і звичайні. Другі досягають у висоту 10 м.дерево плодоносить і ягоди їстівні солодкі на смак, але багато декоративні варіанти вже позбавлені здатності приносити плоди.

    Спеціального догляду не потрібно. Добре переносить тінь і практично ніяким хворобам і шкідників не схильна. Легко розмножується насінням або відводками, а також продається в живцях.

    Рослини піддається будь-якій формі декорування: обрізку, загинання, обвиття навколо сітки. Тому так поширене в якості декоративного елемента для створення живоплоту.

    падуб: фото варіантів посадки

    Падуб любить тінь і вологу. Листя з гострими зубами, а плоди яскраво-червоного кольору. Розмножують насінням і використовують в якості живоплоту або для одиничного декору в поєднанні з іншими рослинами:

    ялиця бальзамічна: опис і фото

    Відноситься до сімейства соснових. Це хвойне постійно зелена рослина, яке стійке до морозів і невибагливо. У природних умовах дерево досягає у висоту 35 м, але в декоративних варіантах варіюється від 50 см до 2 м у висоту.

    Воліє сухий грунт, тому при підвищеній вологості в траншею перед висадкою насипається шар дренажу в 20 см з дрібного щебеню або битої цегли. Грунт варто удобрити сумішшю з мінеральних добрив. Під одну рослину готується яма розміром 50 на 50 см.

    Рослина добре переносить морози і розвивається в тіні. Потрібно декоративна обрізка з видаленням сухих гілок. Не варто розташовувати ялицю на ділянках з сильними поривами вітру: коріння занадто близько підходять до верхнього шару грунту.

    фото живоплоту з садового плюща

    Багаторічна витка рослина строкатого забарвлення з червоними прожилками або жовтими вкрапленнями. Зустрічаються листя з білою облямівкою. Красиво виглядає на будь-якому паркані або огорожі, може обплітають . Суцвіття зібрані в парасольки, всього налічують близько 15 видів.

    До швидкозростаючим відносять сорт колхидский, де пагони досягають 30 м в довжину. Ліана добре росте в грунтах багатих вапном, тому перед висадкою в яму слід додати гашене вапно з деревною золою, а також внести комплекс добрив.

    Для рясного росту слід правильно поливати рослину, яка любить вологу. І не забувайте, що працювати з обрізанням ліан варто в рукавичках.

    самшит: посадка, догляд, розмноження

    Самшит-вічнозелена рослина, посадку і догляд за яким може виконати будь-який садівник. Відноситься до одного з найдавніших видів декоративного чагарнику, що радує зеленню і в зимові холоди.

    Зустрічаються близько 30 видів самшиту, кожен з яких володіє своєю унікальністю. Найчастіше для посадки в якості огорожі, використовують вічнозелений або звичайний варіант.

    пересадка розсаджують рослину у віці від 3-ох років. Точних обмежень за часом року немає, можна здійснювати висадку з весни по осінь, причому більш молоді пагони краще висаджувати пізньої осені.садити краще в похмурий день, викопавши невелику яму, трохи більше розмірів кореневої системи. грунт не вибагливо у виборі грунту, але на дно траншеї слід постелити шар компосту в 10-15 см. розмноження тільки за допомогою живців, які висаджуються в . Близько 80% чагарників добре приживаються в пухкому грунті. Нові пагони краще спочатку накривати плівкою або банкою. догляд рослина переносить морози не вище 20⁰, в іншому випадку його варто укутувати або накривати мішковиною, а коневую систему захищати шаром опалого листя.

    Важливо! не можна накривати самшит поліетиленом: це призводить до надлишку вологи і рослина гине.

    Варіанти чагарнику самшит для декору або створення огорожі:

    жива огорожа з туї

    Туя-вічнозелена рослина, добре піддається стрижці і не вимагає спеціального догляду. Найчастіше висаджують два варіанти дерева: брабант і смарагд.

    туя брабант: опис, фото

    Нижче представлено фото туї брабант, посадка і догляд за якою не становить багато клопоту. Це вічнозелена рослина витримує морози до-30⁰. Середня висота — 20 м, а за рік дерево підростає на 30 – 80 см.розмножується живцями або насінням.

    Вибираючи місце для висадки, враховуйте, що туя любить світло і тепло. Від сонячних променів залежить яскравість забарвлення. Але не можна допускати і перегріву рослини. Тому знайдіть місце півтіні. садити саджанці варто на відстані півметра, так як дерево володіє широкою кроною.

    Удобрюють грунт в момент висадки. У перший рік ще 3 рази з проміжком в 4 місяці. Потім, можна зменшити до 1 разу – навесні.

    туя смарагд: посадка і догляд

    Вибір туї для живоплоту невипадковий. Унікальна і невибаглива рослина, яку можна обрізати кілька разів на рік і висаджувати в півтіні. Сорт хвойної туї смарагд має загострену форму і щільно прилеглу один до одного хвою.

    Колір завжди залишається смарагдово-зеленим, навіть в умовах сильних морозів. Чи не вибаглива до грунту, але в ямі слід зробити шар дренажу. Любить півтінь і обходиться без додаткових добрив і поливу.

    Висаджується саджанцями, доросла рослина виростає до 5 м у висоту. Прекрасно підходить для створення зеленого «парканчика».

    Стаття