Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.

128

При проведенні ремонту в туалетних і ванних кімнатах практично у кожної людини виникає болюче питання: як заховати водопровідні та каналізаційні труби так, щоб вони не псували інтер’єр приміщення?

Дійсно, якщо хромований полтенцесушитель може служити в якості деталі інтер’єру, то звичайні сталеві, металопластикові або полімерні труби дуже псують вигляд. А що стосується каналізаційної розводки, що має ще й більший діаметр, то вона здатна кому завгодно зіпсувати настрій.

Тому, плануючи ремонт в санвузлі, краще заздалегідь обміркувати всі можливі способи приховати труби і при цьому не влаштувати собі головний біль в разі їх протікання.

Існує два основних способи закамуфлювати труби в санвузлі:

  • проштробити канали в стінах і змонтувати в них труби, а потім обштукатурити і зробити фінішне покриття стін.
  • прокласти труби звичайним шляхом і приховати їх за допомогою різних конструкцій – коробів, подіумів, фальш-стін.

Перший варіант можна використовувати не у всіх ситуаціях. Більш того, зараз цей варіант взагалі не рекомендується до реалізації, оскільки доступ до труб вкрай утруднений і в разі аварії потрібно довбати стіни, що призведе необхідності робити ремонт в приміщенні заново.

але все-таки це спосіб досі використовується. Його можна застосовувати для металевих труб, з’єднаних на зварюванні і мідних паяних трубопроводів.

Якщо ж труби з’єднані різьбовими фітингами, цього робити категорично не можна. Фітинги — це найбільш ймовірні місця протікання, і доступ до них повинен бути вільним.

Також не можна замуровувати в стіни місця розміщення фільтрів грубої очистки, запірних кранів і водяних лічильників.

Цей спосіб не годиться в тих випадках, коли товщина цегляної стіни невелика (півцеглини) і в панельних будівлях.

Другий варіант може бути реалізований декількома способами:

  • установка декоративного короба-найпростіший і очевидний спосіб приховати комунікації як водопровідні, так і каналізаційні.
  • пристрій фальш-стіни-цей варіант найчастіше використовують в тих санвузлах, де труби розташовані в ніші.
  • обшивка стін гіпсокартоном або пластиковими панелями по каркасу з розміщенням труб в просторі між капітальною стіною і обшивкою.

Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.

  • якщо довжина трубопроводів невелика, то труби можна приховати всередині предметів меблів, розташованої в санвузлі.
  • для забезпечення вільного постійного доступу до труб можна використовувати ролети.
  • якщо взагалі не хочеться возитися з декоративними конструкціями, то можна «одягнути» труби в декоративні хромовані решітки з дрібним осередком. Такий варіант більше підходить для санвузлів в стилі «хай-тек».

Це найочевидніший і простий для виконання власними силами варіант. Якщо в колишні часи основним матеріалом для реалізації цього варіанту були деревина, фанера і двп, то поява на ринку гіпсокартону і профілів для його кріплення значно спростило завдання. Для санвузла можна використовувати як звичайний гіпсокартон, так і вологостійкий. Матеріал також хороший тим, що легко декорується кахельною плиткою або забарвлюється.

Відстань від стінок короба до труб має становити не менше 3 см.

Це дозволяє трубах провітрюватися і дає можливість більш вільно оперувати інструментом в разі поломки.

Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.у коробі необхідно передбачити дверцята, що забезпечує доступ до вентилів і лічильників води. Для запобігання випадкового відкриття, її можна забезпечити меблевими магнітами. Дверцята може бути як гіпсокартонної, так і пластикової. Зараз в хорошому будівельному магазині можна придбати такі дверцята практично будь-якого розміру і кольору.

Якщо короб буде облицьований плиткою, то краще купити спеціальний ревізійний люк, який також обробляють плиткою, після чого він стає практично непомітний.
Короб можна зробити і з панелей пвх, які також легко кріпляться на сталевий профіль. Головне-вибрати панелі, максимально гармоніюють з дизайном приміщення. Усередині короба можна організувати полички для численних чистячих і миючих засобів. У разі аварії на трубах таку конструкцію розібрати навіть простіше, ніж гіпсокартонну.

Коробом можна закрити як вертикальні стояки, так і горизонтальну розводку.

Це варіант передбачає пристрій додаткової перегородки, повністю закриває одну зі стін приміщення. Очевидно, що такий варіант значно зменшує корисний обсяг приміщення. Для маленької ванної кімнати він не годиться.

Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.такий варіант успішно використовується в туалетах, де труби розташовуються позаду унітазу в ніші. Це простір і без фальш-стіни непридатне до експлуатації, тому його можна вільно закрити практично без втрати корисної площі приміщення.

Тут також використовується гкл, який після установки стіни зазвичай облицьовують плиткою.

Такий спосіб дозволяє також організувати установку прихованого змивного бачка, залишивши на декоративній стінці тільки кнопку зливу води.

Обшивка стін пвх-панелями або гіпсокартоном

Це спосіб приховати комунікації варто використовувати там, де стіни санвузла нерівні, і обшивка використовується як спосіб надати приміщенню правильні геометричні форми.
Тоді розміщення труб в просторі між базовою стіною і обшивкою цілком доцільно.

Але врахуйте, що в разі потреби розібрати обшивку не так просто, як окремо стоїть короб. І не варто забувати про ревізійних вікнах або люках, що дають доступ до найбільш проблемних вузлів комунікацій.

Деякі ділянки труб можна приховати, розмістивши їх за предметами вбудованої меблів. Для ванних кімнат це непоганий варіант. Це варіант дозволяє не тільки приховати комунікації, але і перетворити весь інтер’єр ванної кімнати, позбувшись від зайвих поличок. Адже всередині тумбочок і пеналів будуть розташовуватися не тільки труби, але все дрібниці на зразок численних флакончиків, мочалок, губок та інших необхідних дрібниць.

Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.мінусом цього варіанту є складність підбору відповідних тумбочок і шафок і необхідність їх доопрацювання. Крім того, потрібно використовувати меблі з матеріалів, які не бояться вологи. Тому простіше замовити меблі для ванної спеціально, хоча обійдеться це значно дорожче.

Використання ролетів

Це дуже хороший варіант для маскування труб, що дозволяє мати постійний необмежений доступ до них. Але ролетні системи неможливо встановити» в нікуди», вони монтуються в уже існуючу основу. Так що в будь-якому випадку доведеться встановити короб або фальш-стіну. Тільки замість ревізійного люка монтується ролетна система.

Для використання в санвузлах годяться не будь-які ролетні системи, а тільки ті, які спеціально призначені для сантехніки.

Вони відрізняються від звичайних матеріалом виконання – зазвичай це пластик або нержавіючий метал.

Якщо ширина отвору для ролет становить не більше 52 см, то використовуються жалюзі, що відкриваються вручну. Якщо ж отвір більше, то можна придбати модель з електродвигуном, який повинен бути укладений у вологозахищену коробку.

Отвір, що закривається ролетної системою, може бути як досить маленьким, так і являти собою одну зі сторін короба (тобто від підлоги до стелі). Тоді доступ до труб буде абсолютно не обмежений.

Як заховати труби у ванній? як закрити труби в туалеті — ефективні варіанти дизайну і декору (45 фото) дверцята закрити труби.найчастіше такі короба використовуються для того, щоб заховати труби опалення. Вони мають перфоровану поверхню, але перфорація досить дрібна, тому труби будуть практично не видно, але зате їм буде забезпечена хороша вентиляція.

Короби бувають прямокутної форми з гострими кутами, з округленими кутами і овальні. Вони можуть бути хромованими або мати порошкове покриття з поліестеру.

Ці екрани легко знімаються в разі, якщо необхідний ремонт. Вони довговічні і прості в догляді. Зрозуміло, що великий вузол комунікацій закрити таким коробом неможливо, але лінійні ділянки труб він маскує добре. Якщо ванна кімната обладнана в сучасному стилі, то даний спосіб цілком можна розглянути.

Таким чином, існує чимало способів закамуфлювати труби. Ми розглянули основні, які використовуються найбільш часто. Є і більш екзотичні і витратні варіанти-наприклад, обклеювання каналізаційних стояків мозаїкою або перетворення їх в грецькі колони. Але для цього необхідно, щоб санвузол мав відповідний дизайн.

Починаючи ремонт в санвузлі, багато хто замислюється про те, як замаскувати каналізаційні труби.

І правда, адже помітні труби, вентилі і лічильники аж ніяк не додадуть краси інтер’єру кімнати. Як же краще заховати комунікації,Виробництвом меблів для санвузлів.

Рольставні

Сантехнічні рольставні набули поширення відносно недавно. Вони являють собою мобільну конструкцію, що складається з рами-підстави і десятків вузьких панелей, які при необхідності збираються в рулон, відкриваючи доступ до труб. Рольставні для туалету роблять з матеріалів, які не бояться вологості. Управляти цим пристосуванням можна за допомогою кнопок або дистанційно, використовуючи пульт.

У продажу можна знайти сантехнічні рольставні різних забарвлень, в тому числі, прикрашені малюнками та орнаментами.

Жалюзі

Варіант маскування труб в санвузлі, дуже схожий на попередній, — це сантехнічні жалюзі. Рольставні, по суті своїй, є більш пізньої, модифікованої різновидом жалюзі. Останні влаштовані значно простіше-конструкція не передбачає рами, а управління можливо тільки механічне. жалюзі роблять переважно з пластика, тому вони є вологостійкими, але не дуже міцними.

Підручні матеріали

Задекорувати непривабливі на вигляд сантехнічні та каналізаційні труби також можна за допомогою підручних засобів. Які матеріали використовувати-залежить тільки від вашої фантазії. Ось кілька найцікавіших і легкоплотімих в життя ідей:

  • пофарбувати труби в яскравий колір або намалювати на них візерунки;
  • замаскувати труби під дерева, перетворивши туалет в ліс або джунглі;
  • обмотати труби мотузкою або тасьмою;
  • використовувати для декорування штучні рослини;
  • обклеїти труби декоративними камінчиками;
  • прикрасити труби спеціальними стікерами і наклейками для домашнього декору.

Способи обшивки

Отже, для того щоб зашити комунікації в туалеті, можна використовувати один з двох найбільш підходящих для цього матеріалів: гіпсокартон або пластикові панелі. ми склали для вас короткі інструкції зі спорудження загородок для труб.

Як загородити труби фальш-стіною з гіпсокартону?

Спочатку потрібно запастися інструментами і матеріалами для роботи. Для побудови гіпсокартонного короба нам знадобляться:

  • необхідна кількість листів гіпсокартону;
  • металеві профілі і напрямні;
  • рулетка;
  • молоток;
  • будівельний рівень;
  • перфоратор і шуруповерт;
  • ножівка і ножиці по металу;
  • саморізи;
  • дюбель-цвяхи.
  • першим етапом креслимо розмітку майбутнього короба на підлозі і на стінах. По ній будуть укладатися профілі і напрямні, тому дуже важливо все точно заміряти. Розраховуючи розміри короба, не забудьте врахувати товщину оздоблювальних матеріалів (в нашому випадку – керамічної плитки).
  • далі, відповідно до проведених розрахунків, нарізаємо металевий профіль на кілька частин необхідної довжини. За допомогою дюбель-цвяхів кріпимо відрізки профілю по розмітці.
  • тепер вирізаємо з листа гіпсокартону деталі, які будуть служити бічними сторонами нашого короба. Кріпимо до гіпсокартонних заготовок профіль на саморізи. Вставляємо вийшла конструкцію в каркас, зібраний в попередньому пункті.
  • нарізаємо стельовий профіль на кілька частин, рівних ширині короба, і встановлюємо їх в якості перемичок. Закриваємо передню частину короба гіпсокартоном.
  • на заключному етапі доводимо нашу конструкцію» до розуму»: зміцнюємо стики між гіпсокартонними листами, шпаклюємо, монтуємо захисні куточки. В останню чергу наносимо декоративне покриття-фарбуємо короб або облицьовуємо його кахлем.

Як загородити труби пластиковими панелями?

Набір інструментів і матеріалів, необхідний для зведення короба з пластикових панелей дуже схожий на той, який ми використовували в попередньому розділі. відмінність полягає лише в наступних пунктах:

  • панелі пвх;
  • металеві ud — і cd-профілі;
  • герметик на основі силікону;
  • пластиковий плінтус;
  • різак або гострий ніж.
  • спочатку монтуємо каркас. Робимо все практично так само, як і у випадку з профілями для гіпсокартону: малюємо розмітку, нарізаємо профілі, кріпимо їх на дюбелі або саморізи. Заздалегідь в потрібних місцях встановлюємо поперечки-перемички, які будуть знаходитися між панелями.
  • тепер приступаємо до обшивки каркаса панелями. В першу чергу монтуємо стартовий профіль і фіксуємо на ньому першу панель за допомогою саморізів. По черзі встановлюємо необхідну кількість панелей, прикріплюючи кожну наступну до попередньої. Для установки останньої панелі використовуємо стартовий профіль.
  • озброївшись ножем або різаком, прорізаємо в потрібних місцях отвори для установки дверцят. У місцях, де стикуються панелі, кріпимо пластиковий плінтус.

Який варіант вибрати: закрити труби рольставнями, заховати їх за жалюзі, зашити гіпсокартоном або закрити пластиковими панелями? рішення буде багато в чому залежати від того, якими фінансовими можливостями ви маєте в своєму розпорядженні. Самі бюджетні варіанти-це жалюзі і пвх панелі.

Маскування гіпсокартоном вимагає облицювання конструкції плиткою, а сантехнічні рольставні – саме по собі задоволення не з дешевих, так само, як виготовлення під замовлення сантехнічної шафи.

Що потрібно зробити перед монтажем?

Який би із способів маскування труб в туалеті ви не вибрали, перед тим, як загородити їх остаточно, переконайтеся, що всі елементи сантехнічних комунікацій знаходяться в справності і ремонт буде потрібно не скоро. Також рекомендується вжити таких профілактичних заходів:

  • по можливості і при необхідності замінити старі частини системи на нові;
  • переконатися, що в найближчому майбутньому немає небезпеки протікання;
  • перевірити стан водопровідних і каналізаційних труб;
  • герметизувати всі стики і з’єднання.

Численні труби, стояки, відводи, лічильники і вентилі – все це розташоване в маленькому санвузлі, який і без того не відрізняється особливою красою. Не дивно, що роблячи, багато хто замислюється про те як приховати труби. В рамках цієї статті ми розберемося і покажемо фото як правильно заховати труби в туалеті або ванній кімнаті.

У стандартних квартирах, як правило, санвузол роздільний і основна маса комунікацій таких , як, система водопроводу, також там підключається і водяний і все це знаходиться саме в туалеті, перетворюючи його в якусь подобу технічної будки, куди випадково був встановлений унітаз. У приватному будинку справа йде простіше і, тим не менш, знайдеться пара-трійка труб, які кидаються в очі. Способів їх декорування багато, але перед тим як заховати труби в туалеті потрібно провести ряд підготовчих робіт.

Перед початком робіт

Плануючи ремонт ванної кімнати і туалету, обов’язково продумайте спосіб маскування водопровідних труб

Перш за все, необхідно переконатися в справності комунікацій. Ні в якому разі, не повинно бути корозійних ділянок і, тим більше, протікання. Перед тим як заховати труби опалення та водопостачання бажано виконати їх ізоляцію.
Заздалегідь потрібно визначити місце розташування технологічних люків і встановити магістральні фільтри для очищення води. Останнім часом, особливою популярністю користуються рольставні для туалету. Такий варіант поєднує в собі акуратний зовнішній вигляд і повний доступ до комунікацій.
Обов’язково звертають увагу на стан стін. Необхідно переконатися, що на них відсутні сліди цвілі або грибка. При наявності останніх, проводять ретельне механічне очищення і дворазову обробку фунгіцидами.

Важливо! сантехнічні люки забезпечать вільний доступ до тих ділянок комунікацій, які потребують періодичного обслуговування, наприклад лічильники, фільтри.

Як вибрати сантехнічний люк: доступ до комунікацій

Сантехнічний або ревізійний люк, встановлений в стіни, дозволяє зберегти доступ до основних елементів комунікацій. На будівельному ринку представлено кілька їх варіантів:

  • готові люки. Зазвичай, пластикові, також можуть бути виконані з металу або нержавіючої сталі. Не потребують додаткової обробки.
  • ревізійні люки встановлюються, якщо стоїть питання про те, як заховати всі труби в туалеті або у ванній під плитку. Вони відносяться до розряду люків — невидимок. Сантехнічні дверцята декорується тими ж оздоблювальними матеріалами, які використовуються для стін, завдяки чому вона стає практично непомітною.
    Каркас таких люків сталевий, а дверцята виконані з гіпсоволокна. Використовуються для прорізів різного розміру, завдяки чому розводка труб в туалеті ставати максимально доступною.

РевізійніРулетка;

  • кріпильний матеріал;
  • монтажний комплект для рольставні;
  • Процес монтажу

    В залежності від розмірів рольставні їх можна монтувати на всю площу стіни або окремими блоками.

    Для монтажу рольставні по всій площі слід провести наступні підготовчі роботи:

    • вирівняти стіни так, щоб відстань між ними було однаково по всій висоті;
    • монтаж можна робити як перед остаточною облицюванням інших стін, так і після;

    Монтаж невеликої рольставні здійснюється в конструкцію зі сталевих профілів, аналогічну для кріплення пластикових панелей.

    Важливо! відстань між профілями має відповідати необхідному отвору для монтажу рольставні.

    Згідно інструкції встановлюються напрямні і верхній короб.

    фото: установка напрямних

    На барабанний вал кріпляться ламелі. Вони повинні знаходитися в пазах напрямних планок.

    фото: кріплення ламелей

    Після установки останньої ламелі конструкція перевіряється на відкриття і закриття. У підсумку повинна вийти конструкція, як на малюнку.

    фото: перевірка працездатності

    Однак варто відзначити, що для монтажу рольставень потрібна кваліфікація і досвід. Найкраще для цього залучити фахівців.

    Відео про встановлення рольставнів

    Закриваємо гіпсокартоном

    Гіпсокартон, як матеріал виготовлення фальш-стіни в туалеті, розглядається як основа для облицювання (вологостійких шпалер, плитки, фарбування).

    Матеріали та інструменти

    Для проведення робіт будуть потрібні:

    • рулетка і рівень;
    • дриль і шуруповерт;
    • кріпильні навіси;
    • листи гіпсокартону.

    Для робіт в приміщенні з підвищеною вологість необхідно використовувати вологостійкий гіпсокартон. Стандартні розміри листа складають: ширина — 1,2 м.; висота – 2, 2,5 і 3 м. Товщина 12,5 мм.

    • монтажні дюбеля і прес шайби для кріплення гіпсокартону;
    • фінішна шпаклівка і паперова стрічка для ізоляції стиків.

    Процес монтажу

    Кріплення каркаса для монтажу панелей гіпсокартону повністю аналогічна каркасу пластикових панелей.

    фото: монтаж профілів

    Робиться розмітка для монтажу сталевого профілю, кріпляться навіси, на які встановлюють профіль.

    Перед монтажем не потрібно встановлювати ревізійні люки — по завершенню всіх робіт в гіпсокартонної стіни роблять отвори, рівні габаритам люків і ставлять в ці отвори.

    фото: обшивка гіпсокартоном

    Поверхня обробляється фінішною шпаклівкою.

    Ховаємо труби під плиткою

    Традиційне використання керамічної плитки для облицювання стін в туалеті можливо і при виготовленні фальш-стіни.

    фото: короб під плиткою

    Матеріали та інструменти

    Для роботи потрібні:

    • рулетка і рівень;
    • дриль і шуруповерт;
    • шлицевая і хрестова викрутка;
    • сталевий профіль для виготовлення каркаса;
    • кріпильні навіси;
    • гіпсокартон або інший вологостійкий матеріал, який стане основою для плитки;
    • плитка;
    • клей для плитки;
    • плиткоріз.

    Процес монтажу

    Монтаж плитки може бути здійснений як на фальш-стінку, так і в разі застосування штробованого приховування каналізаційних труб.

    На підготовлену для монтажу поверхню наноситься шар клею. Монтажна частина плитки зволожується для кращої зчіпки з клеєм.

    фото: каркас для короба

    Установка плитки робиться від кута.

    Після остаточного монтажу в заздалегідь підготовлені отвори встановлюють ревізійні люки.

    фото: вирізаємо отвори під люки

    Для того, щоб не псувати естетичний вигляд, можна застосувати спеціальні конструкції люків, на які можна клеїти плитку.

    фото: клеїмо плитку

    Відео; приховування труб в туалеті під плитку

    Приховування горизонтальних труб

    Приховування можливе кількома способами:

    • монтаж конструкції з профілів з подальшим облицюванням;
    • купівля спеціальних декоративних коробів для приховування труб.

    Вибір залежить від конкретної конфігурації трубопроводу і площі приміщення.

    Якщо декоративний короб відповідає загальній стилістиці туалету, то такий монтаж буде оптимальним. Він не займе багато часу і коштів.

    При вирішенні завдання приховування каналізаційних труб в туалеті слід дотримуватися «золотої середини». Дизайн повинен гармонійно поєднуватися з функціональною складовою.

    Відео: монтаж люка-невидимки в коробі