Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

141

14 грудня 2010 року

Облаштування простору малого саду вимагає певної майстерності та креативного, творчого погляду на саме поняття ландшафтного дизайну. Однак малий простір саду має деякі переваги, якими не володіє великий за розмірами сад: малий сад зазвичай має чітко виражену форму і добре окреслені межі. Малі розміри саду зовсім не означають, що ви позбавлені можливості створити унікальне, що притягує погляд простір під відкритим небом.

При ландшафтному проектуванні малих просторів надзвичайно важливо приділити увагу геометричній формі саду і цілям, заради яких цей сад створюється. Наприклад, патіо або майданчик для відпочинку, можуть розглядатися як продовження самого будинку, продовжуючи архітектурну тему. Сад може стати «кімнатою» на свіжому повітрі, де затишно збереться компанія друзів. У цих випадках в дизайні саду краще використовувати строгий, формальний стиль геометрично правильних форм.

На противагу цьому ландшафтному рішенню сад, в дизайні якого переважають довільні лінії і вигини, справляє враження природності. Використання згинальних ліній і форм додасть простору саду відчуття руху. Ви можете додати природних ліній, виклавши в саду звивається гравійну або мощену доріжку, або ж створити квітники довільної форми.

Перед початком роботи над ландшафтним проектом визначитеся, для чого створюється цей сад. Малий сад або внутрішній дворик, в яких ви збираєтеся проводити свій вільний час, крім рослин і доріжок, повинні мати зручні, комфортні місця, де можна присісти і відпочити в тиші власного саду.

Для малого простору вдалим ландшафтним рішенням стане будівництво підпірних стінок, терас або піднятих патіо. Можна створити підняті квітники, які утворюють різні рівні і додадуть інтересу всієї ландшафтної композиції. Підняті тераси і квітники додадуть глибини простору малого саду.

Ви хочете облаштувати тінистий куточок, в приємній прохолоді якого коротати спекотні літні дні? при підборі рослин для малого саду треба особливо ретельно вивчити, які розміри дорослого дерева, чи підходять йому умови освітленості вашої ділянки, грунт і т.д. Якщо сад у вас невеликий, краще використовувати в ландшафтному дизайні тільки одне не дуже велике дерево — воно дасть достатньо тіні і зможе стати акцентом всієї ландшафтної композиції. Для зовсім маленьких садів від дерев бажано відмовитися, а замість цього посадити великий кущ, який краще впоратися з поставленим завданням.

У ландшафтному дизайні малого саду дуже важлива правильно обрана колірна гамма. Колір на малому просторі має надзвичайно сильний вплив на наше сприйняття ландшафтної картини в цілому. Побудована на контрасті світлих і темно-забарвлених рослин композиція створить привабливу для погляду картину (ландшафтні дизайнери називають її «фокальною точкою»).

При виборі кольору не варто обмежуватися лише відтінками самих суцвіть: використовуйте в дизайні саду колір листя, плодів, кори рослин. Колір може надати всьому вигляду саду відчуття тепла або, навпаки, прохолоди. Кольором під силу змінити навіть розміри саду: звичайно, не в дійсності, а лише в нашому сприйнятті. Холодні тони, такі як блакитний, синій, пурпурний, візуально видаляють від нас предмети і роблять простір саду більше. З іншого боку, теплі тони створюють в саду відчуття приватності і затишку. Не забувайте, що при всьому різноманітті кольорів і відтінків практично в будь-якому ландшафтному дизайні домінує зелений колір, особливо в теплу пору року. Зелений колір має безліч відтінків, що розрізняються за своєю насиченістю, — це дозволяє створювати дивно гармонійні композиції на основі м’яких переходів від одного відтінку до іншого. Одна з поширених помилок при дизайні малого простору-бажання використовувати велику різноманітність кольорів. Постарайтеся підібрати обмежену палітру і використовувати її в якості основної теми, що має свій розвиток в різних куточках вашого саду.

Оскільки проектування малого саду відрізняється особливою увагою до деталей, бажано перенести продуманий план на папір, щоб уникнути надалі помилок, виправлення яких може істотно збільшити бюджет проекту.

Як і при дизайні великих садів, підбір рослин для малого саду базується на їх адаптованості до ваших кліматичних умов і тривалого терміну декоративності. Це означає, що треба вибирати рослини, що мають цікаву форму, незвичайну текстуру кори, барвисту осіннє забарвлення листя або довго зберігаються декоративні плоди. Правильно підібрані цибулинні, багаторічні та однорічні рослини в бордюрі або квітнику додадуть вашому саду фарб з ранньої весни до перших заморозків. Листяні дерева і чагарники привнесуть в ваш осінній сад цілий віяло різноманітних відтінків: від лимонно-жовтого до глибокого бордового. Багато дерев і чагарників мають також червоні, сині, пурпурні плоди, що зберігаються на рослинах протягом зими. У зимові місяці справжньою окрасою саду можуть стати дерева і чагарники з декоративною корою — черемха, береза, дерен.

Уникайте посадки рослин, які з часом сильно розростаються і можуть порушить баланс і пропорції в малому саду. На обмеженому просторі особливо важливо своєчасно проводити формуючу обрізку рослин, починаючи працювати з формою вже з другого року після посадки.

Безумовно, контейнерні посадки — майже обов’язковий елемент ландшафтного дизайну малого саду. Вони привнесуть у ваш сад кольору і чарівного аромату. У контейнерах і вазонах можна вирощувати практично будь-які рослини: декоративні трави, квіти, вічнозелені чагарники і навіть невеликі деревця. Зараз пропозиція контейнерів для посадок настільки різноманітно, що можна знайти підходящий варіант для будь-якого ландшафтного стилю. Елегантні контейнерні посадки можуть бути використані в якості фокальних точок в ландшафтному дизайні малого саду. Контейнери з рослинами — прекрасний елемент декору, який стане цікавим акцентом в ландшафтній композиції. До того ж контейнерні посадки дуже мобільні — ви зможете легко змінити настрій вашого саду простий перестановкою квіткових вазонів, надавши саду новий, можливо, несподіваний навіть для вас вигляд.

Як бачите, садовий дизайн малого простору має деякі особливості і навіть труднощі, але у нього є і цілий ряд переваг. Трохи передбачливості і творчості — і малий простір під відкритим небом перетвориться в чудовий, що підкреслює вашу індивідуальність сад!

Оксана клевцова , компанія «психологія дизайну»

Види малих садів ландшафтного дизайну

Ландшафтний дизайн малого саду — територіально відокремлений відкритий простір, сформований засобами ландшафтної архітектури та дизайну. Площа ландшафтного дизайну малого саду може становити від декількох десятків квадратних метрів до декількох гектарів.

Ландшафтний дизайн малих садів відрізняються різноманіттям ландшафтних, композиційних, стильових особливостей, складу рослинності, прийомів обрізки рослин (дерев і чагарників), прийомів планування.

За ландшафтними особливостями можуть бути виділені:

— плоскі (рівнинні) сади ландшафтного дизайну, в яких ландшафтні композиції створені на плоскому рельєфі;

— горбисті сади ландшафтного дизайну, в ландшафтні композиції яких включений горбистий рельєф;

— «сухі» сади ландшафтного дизайну, в яких відсутні водні пристрої ірослинність;

— рокарії-сади ландшафтного дизайну, в яких композиції з каменів доповнені декоративною рослинністю;

— водні сади ландшафтного дизайну, в яких головним композиційним елементом є водні пристрої.

За складом рослинності можуть бути виділені:

— дендросади-сади ландшафтного дизайну з багатим асортиментом деревно-чагарникової рослинності;

— квіткові сади — сади ландшафтного дизайну з квітково-декоративних рослин;

В яких рослини підібрані таким чином, щоб протягом усього сезону в ландшафтному дизайні саду були квітучі рослини, які змінюють один одного;

— моносады — сади ландшафтного дизайну, в яких ландшафтні композиції сформовані з одного виду рослинності (наприклад, сад хвойних рослин,сад витких рослин, розарій, відділ бузку, топіарне (в садах яких здійснюється регулярна обрізка і стрижка рослин) та ін.)).

За колірною гамою можуть бути виділені:

— монохромні сади, в яких переважає один колір-зелений, білий, жовтий, червоний, синій або який-небудьІнший;

— поліхромні сади-сади з багатою колірною гамою.

За особливостями планування виділяють:

— сади з регулярним плануванням ландшафтного дизайну, для яких характерна геометрично чітка організація простору, застосування планувальних і рослинних елементів геометричних форм, що формуються за допомогою прийомів обрізки і стрижки дерев і чагарників;

— сади з вільним (пейзажним) плануванням ландшафтного дизайну, які відрізняються мальовничістю, мають наближені до природних форми рельєфу,водних пристроїв, рослинності;

— сади з комбінованим плануванням ландшафтного дизайну, в яких поєднуються прийоми регулярного і вільного планування.

За особливостями місця розташування в забудові можуть бути виділені:

— сади на штучних підставах-ландшафтні сади на дахах, терасах і т. П.;

— сади у внутрішніх двориках, курдонерах-ландшафтний дизайн саду в оточенні забудови;

— зимові сади-сади під скляним дахом.

За географічною ознакою розрізняються малі сади ландшафтного дизайну, просторові рішення яких асоціюються з тією чи іншою країною, географічним регіоном, наприклад альпійські сади, сади «в сільському стилі».

Альпійські сади (альпінарії) створюються за аналогією з природнимифітоценозами гірської місцевості.

Сади «в сільському стилі» слідують традиціям народної архітектури і мають суттєві відмінності в різних країнах і регіонах. Ландшафтна композиція таких садів включає характерні для сільської місцевості декоративні елементи: огорожі з дощок або тини, гончарні вироби, меблі з дерева. Використовується вертикальне озеленення: хміль, дикий виноград, а також ампельні рослини. У садах» в сільському стилі » застосовується велика кількість різноманітних квітів. Причому використовуються квіти не вишуканих садових форм, а прості і скромні, такі, як маргаритка, мальва, запашний горошок. Їх поєднання може бути яскравим, контрастним. Високі рослини (мальву, наперстянку, дельфініум) висаджують ближче до входів в будівлі або по краях огорожі. Частина рослин розміщується в глиняних горщиках.

Сквери є різновидом малих садів ландшафтного дизайну. Призначення скверів зазвичай пов’язане з функціональним призначенням прилеглої забудови. При просторовій організації скверів важливо враховувати особливостімістобудівної ситуації, зокрема конфігурацію ділянки, трасування пішохідних і транспортних зв’язків та ін.

Сквери розташовані біля громадських будівель , пам’яток архітектури, планувально орієнтуються на фасади будівель. В цьому випадку сквер може вирішуватися як відкрите фойє з розвиненими майданчиками відпочинку, часто мають осьове побудова з розкриттям композиції ландшафтного дизайну на вхідну зону будівлі. Наявність в сквері скульптурно-монументального об’єкта також обумовлює підпорядкування його планувального рішення скульптурної композиції ландшафтного дизайну.

Сквери, розташовані на площах , часто мають регулярний малюнок плану з діагональним або хрестоподібним розташуванням прямолінійних доріжок (головних — шириною 4-6 м, другорядних — 1,5-4 м). Важливою вимогою до архітектурно-ландшафтної організації такого типу скверів єрозмежування транзитних маршрутів і майданчиків відпочинку.

Сквери, розташовані біля транспортних магістралей потребують створення щільних посадок зелених насаджень, що забезпечують захист від загазованості і шуму, створюваних автомобільним транспортом. У місцях транспортних розв’язок повинні враховуватися вимоги забезпечення безпеки дорожнього руху за рахунок створення відкритих ділянок в «трикутниках видимості».

Сквери в житлових районах використовуються переважно як місця відпочинку жителів сусідніх будинків. Тут розміщуються дитячі ігрові, спортивні майданчики, а також прогулянкові алеї та майданчики відпочинку дорослого населення. У разі розташування ділянки в безпосередній близькості від транспортної магістралі, розміщення на ньому дитячих ігрових майданчиків не допускається.

У просторовій композиції ландшафтного дизайну скверу зазвичай домінує один елемент-центральний майданчик з монументальною скульптурою, квітковий партер, фонтан. Ділянка скверу в плані часто має спрощену геометризовану форму-квадратну, прямокутну, круглу, овальну та ін.

В середньому для міських скверів під доріжки і майданчики рекомендується відводити 23-32% площі, під озеленення зеленими насадженнями — 65-75 %, під квітники і декоративні споруди — 2-3% території, при цьому щільність посадок рослин може становити 100-120 дерев і 1000-1200 чагарників на 1 га площі.

Мало місця зовсім не означає мало ідей! ми покажемо, як перетворити в чудове місце для відпочинку і надати йому вигляд респектабельного саду.

Секрет успішного дизайну невеликого саду полягає в грамотному оформленні: придумайте цікаву ідею, навколо якої можна вибудувати весь простір, максимально використавши при цьому особливості . Важливо також всі елементи витримати в одному стилі і в єдиній колірній гамі — тільки тоді загальний вигляд ділянки буде гармонійним.

1. » хід кольором »

посадіть в різних куточках ділянки рослини двох-трьох спокійних відтінків, що гармонують один з іншим. Перегукуються фіолетові кущики, як на фото, перший — на передньому плані, другий — на задньому, візуально збільшують простір.

Перегукуються фіолетові кущики, перший на передньому плані і другий — на задньому, візуально збільшують простір

2. Опори для рослин

перевірений варіант оформлення-створити перспективу. оптимально, якщо вся ділянка не проглядається відразу. Зробіть так, щоб краси відкривалися поступово, при просуванні в глиб саду. Для цього використовуйте спеціальні перегородки:,.

Зліва: покриті зеленню опори для рослин, наприклад і перголи, створюють вертикальні структури і химерну гру тіней-простір стає об’ємним. Низька жива огорожа з ще й ділить ділянку на дві частини.

Праворуч: оптичну ілюзію створює решітка для, сконструйована так, ніби вона не плоска, а об’ємна.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Зліва: покриті зеленню опори для рослин створюють вертикальні структури і химерну гру тіней. Праворуч: оптичну ілюзію створить решітка для витких рослин, сконструйована так, ніби вона не плоска, а об’ємна

Розміри абсолютно всіх елементів оформлення, наприклад квіткової арки, повинні бути пропорційні розмірам саду . Інакше виникне відчуття дисгармонії.

3. Звивисті доріжки-наші союзники

вони допомагають створити ілюзію великого саду. Адже стежка, що ховається за поворотом, по-справжньому інтригує: йдеш по ній і не знаєш, де межі саду і які ще краси ховаються за поворотом.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Зліва: стежка, що ховається за поворотом, по-справжньому інтригує. Праворуч: до затишного місця для відпочинку під деревами веде кілька вузьких доріжок. Особливу принадність цьому куточку саду надають два кущика самшиту, що позначають вхід в цю зону

Спланувати садові доріжки і вибрати матеріали для їх облаштування вам допоможуть публікації:

4. Всі дороги ведуть… В центр саду

причому простір між стежками зайнято рослинами-відкритим залишається тільки куточок для відпочинку. Завдяки подібним прийомам зберігається ілюзія масштабності саду.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Всі дороги ведуть… В центр саду. Причому простір між стежками зайнято рослинами-відкритим залишається тільки куточок для відпочинку. Завдяки подібним прийомам зберігається ілюзія масштабності саду

незамінна річ на ділянці! засклену частину можна використовувати як міні-теплицю. А в самому будиночку знайдеться місце для зберігання садового приладдя, і навіть — мало місця, багато користі!
Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

6. Міні-алея з беріз з красивими білими стовбурами

намітить просторову перспективу в саду і додасть глибину простору.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Міні-алея з беріз з красивими білими стовбурами намітить просторову перспективу в саду і додасть глибину простору

7. Багаторівневі майданчики

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
За рахунок створення різнорівневих майданчиків можна домогтися візуального збільшення простору саду

8. Правда чи обман?

здається, що через цей химерний прохід в стіні можна потрапити в потопаючий в зелені куточок. Насправді ж це дуже якісний декоративний плакат. Непогана ідея, чи не так?

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Правда чи обман? здається, що через цей химерний прохід в стіні можна потрапити в потопаючий в зелені куточок. Насправді ж це дуже якісний декоративний плакат

9. Переносний фонтан

такий з різних за величиною ємностей вносить в сад різноманітність і завдяки своєму компактному розміру підходить навіть для самого маленького ділянки.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Переносний фонтан зРізних за величиною ємностей вносить в сад різноманітність і завдяки своєму компактному розміру підходить навіть для самого маленького ділянки

Вибрати готові моделі садових фонтанів можна на нашому маркеті, де представлені товари від різних інтернет-магазинів. .

13. Ефект дзеркала

на невеликій ділянці можна помістити навіть декоративний . Зрозуміло, що водойма буде невеликим, але навіть такий посприяє потрібному оптичному фокусу. Спокійна водна гладь, немов дзеркало, відображає на своїй поверхні небо, хмари і все те, що знаходиться навколо ставка. Завдяки такому ефекту сад здається більше, ніж він є насправді. На руку грає і витягнута прямокутна форма водойми: ця конфігурація візуально подовжує ділянку.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки
Спокійна водна гладь, немов дзеркало, відображає на своїй поверхні небо, хмари і все те, що знаходиться навколо ставка. Завдяки такому ефекту сад здається більше, ніж він є насправді. На руку грає і витягнута прямокутна форма водойми: ця конфігурація візуально подовжує ділянку

У невеликому саду чудово виглядають геометричні форми: квадрат, прямокутник і коло. Елементи таких конфігурацій вносять порядок і ясність в структуру всього садової ділянки — будь то

Благоустрій малих садів

Моделювання рельєфу . При благоустрої малих садів на схилах можуть бути влаштовані тераси, пов’язані сходами, пандусами і закріплені підпірними стінками, створений кам’янистий сад. Плоскі тераси геометричних або криволінійних форм або просто занижені майданчики допоможуть надати різноманітність благоустрою малого саду. На пологому схилі можна організувати терасний квітник.

З грунту, який залишається після будівництва будівель, можна створити штучний мікрорельєф. Насипи можуть виконувати шумо — і вітрозахисні функції. Природні поглиблення, улоговини можуть використовуватися для благоустрою декоративних водойм.

На дитячих майданчиках «скульптурна обробка» рельєфу дозволяє створювати декоративні ігрові пристрої: поєднання гірок, пагорбів з кратерами, тунелівЛандшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянкиі ін .

Водний благоустрій. У малих садах використовуються водойми і водотоки. Важливо, щоб їх розміри відповідали розмірам ділянки.

Вода як в русі, так і в статичному стані істотно збагачує просторову композицію ландшафтного дизайну малого саду. Вибір водних пристроїв багато в чому залежить від рельєфу ділянки і наявності водних ресурсів. Ухил території дозволяє сформувати систему мальовничих каскадів, водоспадів шляхом укладання каменів різної форми і величини.

Декоративні басейни можуть мати різноманітну конфігурацію, включати експозиції водної рослинності. Іноді у водойми запускають декоративних риб.

Широке поширення в малих садах благоустрою та ландшафтного дизайну отримали фонтани, джерела, розбризкуючі пристрої. Часто вони стають головним елементом просторової композиції ландшафтного дизайну.Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Мощення . У малих садах застосовуються різноманітні мощення. Найбільш раціонально і економічно застосування бетонних плит невеликого розміру, що мають різну геометричну форму — від круглої до багатогранної. Фактурний шар таких плит може бути кольоровим.

Для додання малому саду природного вигляду застосовуються мощення з натурального каменю або сірої, простих форм плитки, що імітує природний камінь, а також гравійні і піщано-гравійні покриття.

При створенні покриттів з природного каменю слід застосовувати камені морозостійких порід: кварцит, діабаз, базальт. Поверхня плит повинна бути шорсткою.

Декоративним ефектом володіють комбіновані мощення, коли використовуютьсяЛандшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянкикілька типів тротуарної плитки, вставки з натурального каменю. Не рекомендується, однак, застосовувати в благоустрої малого саду більше трьох видів матеріалів мощення.

Малі архітектурні форми для квітів, витких рослин . Арки, перголи, трельяжі не тільки прикрашають малі сади, а й служать акцентами в їх просторової композиції ландшафтного дизайну. Їх стиль повинен поєднуватися із загальним стильовим рішенням саду і навколишньої забудови.

Перголи, трельяжі слід розташовувати так, щоб крім своєї основної функції вони виконували роль кордону між різними зонами саду. Трельяж з цікавим малюнком може замінити живопліт або огорожу.

У малих садах доцільно розміщувати контейнери з рослинами. ЧастоЛандшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянкиквіткові контейнери розміщують групами по краях замощених плиткою майданчиків в місцях відпочинку, біля сходів, водойм.

Зазвичай контейнери для рослин роблять низькими і досить широкими, тому що маленькі контейнери не створюють належного композиційного ефекту. Величина рослин і розміри контейнера повинні відповідати один одному. На маленьких майданчиках не слід встановлювати величезні вази з квітами.

Контейнери в садах, витриманих в сільському стилі, можуть бути виконані у вигляді старих возів, дерев’яних бочок, глиняних глечиків.

Обладнання для відпочинку . Садові меблі в благоустрої малого саду може бути стаціонарною (круглий рік стоїть в саду) або переносний. Виконані зі стовбурів дерев, корчів, пнів столи і лави можуть служити композиційними акцентами композицій ландшафтного дизайну, що додають певнийЛандшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянкинастрій того чи іншого куточка саду.

Обладнання для відпочинку в малих садах слід виконувати в єдиному стилі, їх композиційно поєднуваних матеріалів.

Скульптура, художні композиції ландшафтного дизайну . Для малого саду важливе значення має вибір і розміщення художніх форм. Декоративна скульптура зазвичай розміщується поблизу глядачів. При цьому береться до уваги композиційна зв’язок з оточенням, сомасштабность простору і людині, силует, колір, а також умови огляду.

У малих садах набула поширення жанрова скульптура, що розміщується безпосередньо поблизу глядачів на газоні, на майданчиках відпочинку, біля водойм. Вона як би наближена до реальності, але за художніми прийомами не натуралістична.

Абстрактна скульптура і абстрактні композиції ландшафтного дизайну також набули великого поширення.

У малих садах крім стаціонарних художніх композицій ландшафтного дизайну влаштовуються тимчасові виставки скульптури.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Цікавитеся ландшафтним дизайном? шукайте оригінальну дворову альтанку, яка вмістить всіх ваших друзів, і залишить місце під квіткову клумбу? тоді ви знайшли те, що шукали. Прочитайте нашу статтю і відкрийте для себе нові можливості дизайну дворової території та саду.

Важко уявити сучасний сад без малих архітектурних форм, адже саме вони надають цілісність і завершеність заміському ділянці

Ландшафтний дизайн по праву займає перше місце за значимістю в оформленні заміського будинку. Він вимагає певного підходу при його плануванні та облаштуванні. Це обличчя вашої ділянки і головний об’єкт, який надалі буде створювати для вас і ваших гостей теплу і дружню атмосферу літніх вечорів, а також відпочинок душі і тіла від повсякденних турбот і суєти. Адже заради природної краси природи, квітів, дерев, співу птахів і дзюрчання струмочків люди і купують заміські ділянки. Великим значенням в дизайні ландшафту є малі архітектурні форми. Широке застосування різних елементів маф дозволяє упорядкувати садову ділянку або весь земельний простір навколо будинку самими різними, неймовірними способами.

Малі архітектурні форми-це елементи вуличного декору (екстер’єру), які використовуються для створення сприятливих умов перебування на міській, придворовій і садовій території. Деякі вам вже відомі, а з іншими, які прийшли в сучасне життя з часів античності та епохи відродження, познайомитеся далі.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Ландшафтний дизайн садової ділянки складається з безлічі малих архітектурних форм-композицій і споруд, що виконують естетичні та практичні функції

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Використання маф на садовій ділянці надає території певну стилістичну спрямованість

Елементи архітектурних форм:

  1. паркани та огорожі.
  2. альтанки.
  3. квітники і клумби.
  4. міські та садові лавки.
  5. скульптури.
  6. фонтани.
  7. монументи.
  8. ротонди.
  9. жива огорожа і навіси (перголи, трельяжі і берсо).
  10. пам’ятники.
  11. містки.

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Правильно підібрана садова скульптура виглядає вишукано і актуально

Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

Дерево є найдоступнішим матеріалом для виготовлення малих архітектурних форм, тут все обмежується лише вашою фантазією і бажанням

  • кіоски без фундаменту;
  • павільйони;
  • Повинні потрапляти на горщик з цикламенами. Не виносить» сплячий » квітка і тютюнового диму, це теж потрібно враховувати при виборі місця.

    Якщо у вас немає окремої тераси або лоджії — не переживайте. Влітку цикламен нормально переносить підвищені температури.

    Який догляд в домашніх умовах потрібен квітці в цей час?

    Деякі початківці квітникарі думають, що раз цикламен в стані спокою, то і поливати не потрібно. Скільки шикарних красенів було знищено завдяки таким радам!

    Цикламен проводить в спокої кілька місяців і за цей час не тільки земляний кому сильно пересохне, але і сам бульба. Він втратить не тільки накопичені, під час підготовки до спокою, поживні речовини — бульба може остаточно висохнути.

    У кращому випадку рослина очікує тривале реанімування, в гіршому — врятувати його не вдається і цикламен гине. Під час відпочинку краще скоротити полив, але повністю не припиняти. Полив повинен бути дуже помірним, щоб бульба не піддавався гнилі (про те, як правильно поливати цикламен, можна дізнатися ).

    У стані спокою цикламени не підгодовують, але для профілактики гнилей трохи «фітоспорін» не зашкодить. Додайте всього кілька крапель, і гнилі квітки не страшні.

    Коли і як «розбудити»»

    Приблизно до вересня період повного спокою у цикламенів поступово припиняється. Закінчення» сплячки», коли рослина прокидається, можна побачити по відростання у бульби нових листочків і бутонів.

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Багато починаючі любителі цього яскравого представника сімейства первоцвітних бояться купувати його. Вони думають, що з таким розкішним квіткою дуже багато метушні. Але це далеко не так.

    Дотримуйтесь усіх умов, і квітка зможе показати все , на що здатний, тобто буде радувати вас всю зиму пишним, шикарним цвітінням.

    Важливих умов для прекрасного самопочуття «сплячого вихованця» не багато: прохолодне приміщення, вологе повітря і правильна відправка вихованця в стан спокою!

    Корисне відео

    Дивимося відео про цикламен і період спокою:

    Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть ctrl + enter .

    1. Поясніть будь ласка різницю між цикламенами, перським, європейським і неаполітанським.

    Відповідь: неполітанський цикламен-видовий, його можна вирощувати у відкритому грунті. Цвіте восени рожевими квітами, причому спочатку з’являються квіти, а вже після цвітіння відростає листя. Бульба плоска з корковою поверхнею, листя довгасто-серцеподібні, зверху з сріблястим малюнком. Коріння розташовані на верхній частині бульби, тому його слід заглиблювати в грунт.

    Перська цикламен — найбільш поширений в кімнатній культурі. Цвіте з осені до весни. Бульба куляста, зверху горбиста розміром до 15 см в діаметрі, коріння, відходять від нижньої частини бульби. Листя серцеподібні (до 15 см в діаметрі), зверху з сріблясто-сірим малюнком. Квіти в основному рожевого забарвлення.

    Відповідь: неполітанський цикламен можна вирощувати в садах. Цвіте восени. Квіти рожеві, бульба плоска з корковою поверхнею, листя довгасто-серцеподібні, зверху з сріблястим малюнком. У природі неаполітанські цикламени (цикламен плющелістний, або неаполітанський — с. Hederifolium = с. Neapolitanum ten. = с. Linearifolium dc) цвітуть у вересні-жовтні, причому спочатку з’являються квіти, а вже після цвітіння відростають листя. Коріння розташовані на верхній частині бульби, тому його слід заглибити в грунт.
    Перська цикламен — найбільш поширений в кімнатній культурі. Цвіте з осені до весни. Бульба куляста, зверху горбиста розміром до 15 см в діаметрі, коріння, відходять від нижньої частини бульби. Листя серцеподібні (до 15 см в діаметрі), зверху з сріблясто-сірим малюнком, знизу — зелені. Квіти різного забарвлення — від рожевих до блідо-лілових і білих з фіолетовими плямами в основі. Має період спокою і вимагає прохолодної температури змісту. Розмножується насінням.

    Цикламен європейський-вічнозелена рослина, що не скидає листя, без періоду спокою. Листя значно дрібніше, ніж у цикламена перського (діаметр близько 2-4 см). Квітки теж дрібніше, в основному рожевого забарвлення і з приємним ароматом. Бульби близько 10 см в діаметрі, кулясті або неправильної форми – подовжені, витягнуті, сплощені, з корінням, розташованими по всій поверхні. На відміну від цикламена перського протягом усього року відмінно росте на підвіконнях при температурі 18-20 °с і вологості повітря 30-35 %. Розмножується насінням і дочірніми бульбами.

    2. Чи обов’язково відправляти цикламен на спокій?

    Відповідь: на сплячку припадають травень-червень. Якщо до цього часу квітка не засне, то його насильно укладати не треба. Необхідно тільки захистити від жарких променів, поставивши їх в тінь. Молоді ж цикламени можуть взагалі не йти в період спокою, продовжуючи цвісти і цвісти. Головне-забезпечити їм оптимальні умови і не забути про підгодівлю, щоб не виснажити. З роками вони «увійдуть в режим».

    3. Чи правда, що під час періоду спокою цикламен скидає все листя?

    Відповідь: далеко не завжди. Якраз краще старе листя, а також і коріння зберегти. Потрібно розрізняти: листя самі відмирають, або ж просто горять на весняно-літньому сонці? у першому випадку цей процес поступовий, у другому — листя починає підсихати і жовтіти одночасно, причому навіть наймолодші.

    4. Чи треба після цвітіння прибирати цикламен в темне місце?

    Відповідь: після цвітіння бульба набирається сил і поживних речовин для майбутнього цвітіння і продовжує рости. Тому після цвітіння полив не скорочують, проте зменшують підгодівлю. Умови освітлення теж не змінюють. Прибирати квітка з підвіконня можна, якщо цикламен скинув все листя, проте не в темне місце, а в менш освітлене.

    5. Чи треба поливати цикламен в період спокою?

    Відповідь: коріння у цикламена на час спокою не відмирають, тому в цей час бульби потребують помірної вологості грунту, тобто простіше кажучи — не давати землі пересихати зовсім. Таким чином, збережуться коріння, і квітка швидко піде в зростання. І, звичайно ж, поливати тільки в піддон.

    6. Коли цикламен повинен «прокинутися»?

    Відповідь: влітку. До серпня повинні здатися маленькі бутончики, щоб до листопада розквітнути.

    7. При підвищенні температури вище 12 градусів листя жовтіє і дрібні бутони сохнуть. Як привчити цикламен до більш підвищеної температури?

    Відповідь: цикламен просто повинен звикнути до нових умов. Взимку йому не стільки сама температура страшна, скільки сухе гаряче повітря. Особливо важко переносять зміну умов»голландці». Зараз можуть допомогти регулярні «вологі обтирання», зволожувач повітря або блюдечко з водою, поставлене поруч, регулярний полив. Влітку ж у цикламена почнеться новий період вегетації, і до того часу він, як правило, успішно адаптується. В цей час його потрібно захистити від прямих сонячних променів і піклуватися про своєчасному поливі і підгодівлі.

    8. Мені подарували цикламен-великий вже, красивий. Коли його краще пересаджувати і чи треба це взагалі робити?

    Відповідь: цикламени пересаджують після періоду спокою, при перших ознаках пробудження. Грунт повинен бути пухким, ідеально — на основі верхового торфу. Я додаю трохи перліту для розпушення. 1/3 бульби повинна залишатися над землею.

    9. У мене цикламен, вирощений з насіння (посадка-лютий) був пересаджений влітку. Спочатку випустив маленькі бутончики, в листопаді вони взяли і засохли, зате пішов викидати листя, що досі і продовжує робити… Умови утримання не змінювалися. З чим це може бути пов’язано?

    Відповідь: це пов’язано з недоліком поливу. Необхідно поливати частіше і краще знизу в піддон, так квітка не візьме зайвої води.

    10. У мене ще є маленький цикламенчик, вирощений з насіння. Сіяла в серпні. У нього зараз 4 листочка. Його потрібно пересаджувати? у горщику йому явно не тісно, росте потихеньку. І чи є якісь «особливі» рекомендації по догляду за такими малятками?

    Відповідь: якщо не тісно і з грунтом все в порядку, пересаджувати не потрібно. Вони такі ніжні, коли маленькі! простежте, щоб бульба не був заглиблений.

    11. У мене 4 цикаменчика зійшли вже місяці 3 тому, але у них як і раніше по одному листочку на довгій ніжці (близько 5см), і більше листочки не з’являються. Щось не так?

    Відповідь: на зростання цикламенів сильно впливає кислотність середовища. Її оптимальне значення становить від 6,0 до 7,0; рн нижче 5,5 сильно уповільнює зростання сіянців. Якщо сіянці ростуть погано, треба в горщики підсипати крейду або доломітове борошно.

    12. Як дізнатися, що цикламену стало тісно в горщику і його пора пересаджувати і який обсяг горщика треба вибирати?

    Відповідь: цикламенам великі горщики не потрібні. Потрібно дивитися, наскільки виріс бульба. В середньому для молодих рослин підійде горщик на 1-2 см ширше попереднього. Висота і ширина горщика повинні приблизно збігатися, або ж ширина повинна бути трохи більше. У будь-якомуТакож розміщуються камінчики поменше. Центральним об’єктом цієї колонади малих архітектурних форм може стати відома давньогрецька скульптура або красивий фонтан.

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Дерев’яний місток через садову водойму

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    У невеликий водний простір чудово впишеться витончена скульптура оголеної купальниці

    Завдяки великому вибору будівельного матеріалу, деревини і використання металів можливе створення широкого спектру варіантів ландшафтного дизайну. Грамотне і організоване облаштування ділянки малими архітектурними формами доступно для кожного домовласника.

    відео: свіжі ідеї облаштування саду

    фото красивих садових композицій

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки

    Ландшафтний дизайн малих садів. Ландшафтний дизайн маленького дачної ділянки