Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

116

Чагарник в період цвітіння схожий на різнокольорові галявини. Величезні капелюхи покривають зелень так щільно, що сад почне просто пахнути. Зовнішній вигляд бутонів незвичайний, він схожий з невеликими повітряними кулями різних кольорів. Через свою невибагливості, різноманітності відтінків гортензія стала популярна серед російських садівників.

Через свою невибагливості, різноманітності відтінків гортензія стала популярна серед російських садівників

Рід рослини входить у велику групу гортензієвого сімейства. У нього входять невеликі дерева і кущі. Всього рослин в групі більше 80 видів. Гортензія прийшла в росію з японії. Рослина видає такий чіткий аромат, що навіть одиничний невеликий квітка створить приємне літній пахощі. Довгий час квіти прикрашали квартири, але селекціонери створили види, які прикрасили ділянки. Гортензія перестала боятися холодного клімату, морозів і дощів. Завдяки працям вчених пишні бутони стали популярними по всій країні.

різновиди гортензії (відео)

види і сорти гортензії

Сімейство яскравих кольорів налічує понад 100 сортів. Для певного клімату вибирають потрібний вид, починають за ним доглядати, розділяти і поширювати серед друзів. Серед усього різноманіття намагаються вибирати популярні сорти, які вже перевірені садівниками.

гортензія дуболістная

Назву сорт отримав через схожість форми листя. Вони різьблені, семилопатеві – як у могутнього дерева, — дуба. Росте у висоту до 2 метрів. Суцвіття мають форму конуса. Біля основи розташовується найширша частина, до вершини – звужується. Листя протягом літа і осені змінюється. Від яскравого зеленого поступово переходить до пурпурного і бордового. Квіточки-махрові і пухнасті. Форма суцвіть-великі волоті. Дуболістной білої гортензією закривають фасади будівлі . Залишають вільними тільки віконні прорізи. Квітучі будинки будуть настільки незвичайні, що порівняти їх можна тільки з казковими палацами.

гортензія дуболістная

гортензія попеляста

Чагарник цікавий зовні. Сорт-листопадний. Висота доходить до 2м. Крона створюється об’ємна, широка і спадаюча. Виходить такий підлозі куля або сфера чергувань листя і бутонів. Листя має опушення з тильного боку. На кущі завжди багато молодих пагонів, які відтіняють колір бутонів. Листя досить великі – до 15см. По краях чітко помітні різці. Суцвіття формуються до середини літа і радують господарів до першого снігу. Іноді стоять навіть під пухнастою ковдрою зі сніжинок.

Сорт не боїться зими, тому підійде для вирощування практично на всій території росії. Молоді кущі можуть підмерзнути, їх слід укрити, щоб дати можливість закріпитися до наступних сезонів. Квітка росте на всіх видах грунту, його можна висаджувати в будь-якому місці, не замислюючись про вибір більш підходящого на ділянці. Кущу буде добре скрізь.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія попеляста

Пірамідальна різновид: суцвіття мають форму піраміди. вони звужуються до вершинки. Щільна піраміда при близькому розгляданні складається з білих і рожевих бутончиків. З боку весь букет рожевий. До осіннього сезону він стає насиченим, що переливається під променями яскравого, але вже не жаркого сонця, що радує любителів квітів перед довгою зимою. Рослина внесе свою чарівність в осінній сезон, прикрашаючи ділянку до перших заморозків

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

гортензія шорстка

Сорт має відмінні листя. Вони великі, шорсткі на дотик, мають сильне опушення. Колір листя привабливий і насичений – смарагдово-зелений. Інша відмінність-невисокий зріст. Він не піднімається вище метра. Таке зростання нескладно пояснити. Взимку верхня наземна частина куща відмерзає. Рослина відроджується щороку. Цвітіння починається з середини липня.

Садівники вибирають сорт через листя: вона так оригінальна, що не потрібно цвітіння, щоб створити дивовижну декорацію ділянки. Шорсткість листя створює враження срібного відливу, шоколаду і червоного вина. Змінюючись кілька разів за сезон, вона перетворює весь сад, але особливо привабливо виглядає з червоним листям.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія шорстка

гортензія саржента

Вид порівняємо зі створенням чарівників. Казкова королівська саржента подобається всім. Листочки на дотик нагадують оксамит. Кожна пелюстка в розкритому бутоні розташований окремо. Оригінальність виходить через дивовижних переходів колірних відтінків: насичений фіолетовий тон змінюється блідо-рожевим і ніжно-блакитним. Місцями проскакують легкі білі цятки. висотою кущ може зрівнятися з невеликими фруктовими деревами – до 4 м.розквітаючи в кінці літа, протримається до першого снігу.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія саржента

гортензія крупнолистная (садова)

Великі листочки мають овальну форму з загостреним кінцем. Поступово садовий квітка укрупнюється. Суцвіття — у формі куль, об’ємних і щільних. Кожне суцвіття щільно примикає до іншого. Здається, якщо зрізати бутон, то його можна катати як м’ячик по поверхні землі. У сорту багато кольорів: синій, білий, рожевий. Садівники з’єднують їх в один кущ, і отримують строкатий квітковий килим.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія крупнолистная (садова)

гортензія черешковая (кучерява)

Вид відрізняється щільними кучерявими стеблами, він відмінно росте в природних умовах. Милуватися можна в японії, китаї і на сахаліні. По стеблах розташовуються невеликі суцвіття глибоких тонів. Стебла ховаються під бутонами, що створюють об’ємні кулі. Здається, що кольорові (сині, рожеві, фіолетові) кульки розкотилися по темному зеленому фону. Черешковий вид висаджують в затіненому місці. він недовго радує своїми бутонами, всього кілька тижнів на початку літа.

В’юнкий сорт допоможе прикрасити огорожі, оформити місце відпочинку на веранді, оригінальний в інтер’єрі. Гортензія стане цікавою кольоровою огорожею, що відокремлює овочеві культури від квіткових. Черешковий сорт теплолюбний, його захищають від морозів, вкриваючи на зиму кореневу систему і зміцнилися стебла рослини.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія черешкова (кучерява)

гортензія промениста

Сорт дуже не вибагливий, у нього величезна кількість колірних забарвлень. Найбільш привабливі білі гортензії. Дивовижні суцвіття розташовуються на довгому тонкому стеблинці. Пелюстки мають форму ніжних округлих овалів, загострених догори. Здалеку можна порівняти з великими пухнастими кульбабами. Висота куща — 3 м.цвіте приблизно місяць, самий пік – вересень. Листя теж овальні, але більш витягнуті.

Сорт не морозостійкий, його слід приготувати до холодів. Коріння закривають листям або компостної насипом.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія промениста

гортензія пильчатая

Сорт віддає перевагу яскравим сонячним променям, які створюють для нього особливий мікроклімат. Кущ не високий. Приблизний зростання — до 1,2 -1,4 м.

Найчарівнішим з сорту є вид «блакитний птах». його називають ще птахом щастя. Куля з блакитних пелюсток стає плоским і таким ніжним, що, здається, ось-ось злетить. Пелюстки розташовуються один над одним, створюючи оригінальну композицію з білими нераспустившимися бутонами. Суцвіття відрізняються за формою-волоті у вигляді рівних плоских щитків. Пильчатий вид витримує мороз до 25 градусів.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійгортензія пильчатая

посадка гортензії на садовій ділянці

Квітковий кущ не любить відкритих місць. Частина дня йому потрібно перебувати в тіні. Але не слід вибирати темну частину території. Квіти чекають сонця. Якщо залишити гортензію на яскравому сонці, вона просто згорить. Спочатку стане блідою, потім сухою. Насиченість кольору залежить від кислотності грунту.

Правил роботи з сортами не надто багато. Більшість з них невибагливо, добре приживається і розростається. За один сезон формується великий красивий квітковий букет.

вибір і підготовка місця

Обов’язково підбирають місце на території ділянки для висадки гортензії. Потім викопують яму. Розмір залежить від сорту і кореневої системи. Стандартний розмір ями для молодого куща:

  • діаметр-0,5 на 0,5 м;
  • глибина – до 70 см.

Якщо пересаджують зрілий кущ, спочатку обкопують навколо нього траншею, приблизно вираховуючи площа розташування куща. Наступні дії:

  • на дні ями створюється дренажний шар;
  • засипається торф;
  • додається пісок;
  • приблизно на половині додається хвоя або стружка;
  • верхній шар повинен бути більш легким.

У грунт з підвищеною кількістю лугу вносять добрива, що нормалізують склад.

особливості догляду за гортензією (відео)

технологія і терміни посадки гортензії на ділянці

Временная нагрузка для жилых помещений — 150 кг/м 2

(дбн в.1.2-2:2006 «нагрузки и воздействия», таблица 6.2)

150*1,3=195

Нагрузки

Коэффициент

Обрешетка из сосновых досок, толщиной 50 мм, 600 кг/м 3

Металлочерепица — 5 кг/м 2

Стропильная нога сечением 10х20см, шаг стропил 1,2м, из соснового бруса 600 кг/м 3

10*20*600/(1,2* 10000)=10

Итого:

Потолок – гипсокартон 9,5мм – 7,5 кг/м 2

Утеплитель – минеральная вата, толщиной 200 мм, 135 кг/м 3

Итого:

Балка чердачного перекрытия сечением 5х15см, шаг балок 1,2м, из соснового бруса 600 кг/м 3

5*15*600/(1,2* 10000)=3,8

3,8*1,1=4,2

Снеговая нагрузка (дбн в.1.2-2:2006, раздел 8 и приложение е) — 87 кг/м 2 , коэффициент «мю» = 1,25

87*1,25=109

Нагрузки

Коэффициент

Стена из газобетона на клее толщиной 300 мм, 400 кг/м 3

300*400/1000=120

Утеплитель из пенополистирола толщиной 80 мм, 50 кг/м 3

Штукатурка толщиной 20 мм, 1700 кг/м 3

Г ипсокартон 12,5мм – 9,5 кг/м 2

4 . нагрузка от 1 м 2 кирпичной перегородки.

Нагрузки

Коэффициент

Перегородка из полнотелого кирпича на тяжелом растворе толщиной 120 мм, 1800 кг/м 3

120*1800/1000=216

Г ипсокартон 12,5мм с двух сторон – 9,5 кг/м 2

5 . нагрузка от собственного веса железобетонных конструкций (на 1 пог. Метр).

Нагрузки

Коэффициент

Колонна сечением 0,3х0,3м, 2500 кг/м 3

0,3*0,3*2500=225

Железобетонная балка под коньком и под стропильной ногой сечением 0,3х0,4м, 2500 кг/м 3

0,3*0,4*2500=300

Железобетонная обвязочная балка по периметру дома сечением 0,3х0,25м, 2500 кг/м 3

0,3*0,25*2500=188

Теперь необходимо перейти к сбору нагрузок на фундаменты. В отличие от нагрузки на ленточный фундамент, которая определяется на погонный метр, нагрузка на столбчатый фундамент собирается в килограммах (тоннах), так как по сути является сосредоточенной и передается в виде силы n от колонны – фундаменту.

Как перейти от равномерно распределенной нагрузки к сосредоточенной? нужно умножить ее на площадь (для нагрузки, измеряемой в кг/м 2) или на длину (для нагрузки, измеряемой в кг/м). Так, на колонну, расположенную на пересечении осей «2» и «б» нагрузка передается с прямоугольника, обозначенного на рисунке выше розовым цветом, размеры этого прямоугольника 2,75х3 м 2 . Как определить эти размеры? по горизонтали у нас есть два пролета между соседними колоннами: один 4,5 м, второй – 1,5 м. От каждого из этих пролетов половина нагрузки приходится на одну колонну, а половина – на другую. В итоге, для нашей колонны длина сбора нагрузки будет равна:

4,5/2 + 1,5/2 = 2,25 + 0,75 = 3 м.

Точно так же определяется длина сбора нагрузки в перпендикулярном направлении:

3/2 + 2,5/2 = 1,5 + 1,25 = 2,75 м.

Площадь сбора нагрузки для колонны по оси 2/б равна: 3*2,75=8,25 м 2 .

Но для этой же колонны площадь сбора нагрузки от крыши уже будет другой, т.к. Колонны по оси «3» на втором этаже уже нет (это видно на разрезе дома), и пролет справа от колонны возрастает до 4,5 м. В табличном расчете это будет учтено.

6. Определим нагрузку на столбчатый фундамент под колонну в центре здания (по оси «2/б»).

Нагрузки

От собственного веса колонны общей высотой 7м

От собственного веса балки под коньком длиной 2,75м (см. Чертеж)

От перекрытия над первым этажом (площадью 2,75*3,0=8,25м 2)

От конструкции крыши (суммарная длина наклонных стропил 2,6+2,6=5,2м; длина сбора нагрузки вдоль оси «2» 2,75м)

45*5,2*2,75 =644

От балок перекрытия чердака (площадь сбора нагрузки 4,5х2,75 м 2)

От утеплителя крыши и гипсокартона (площадь сбора нагрузки 4,5х2,75 м 2)

От веса перегородки (длина 2,75 м, высота 2,8 м)

235*2,75*2,8=1810

259*2,75*2,8=1995

На перекрытие над первым этажом (площадью 2,75*3,0=8,25м 2)

Снеговая нагрузка (суммарная длина наклонных стропил 2,6+2,6=5,2м; длина сбора нагрузки вдоль оси «2» 2,75м)

87*5,2*2,75=1244

109*5,2*2,75=1559

Пояснения:

1. Высота колонны считается от верха фундамента до низа перекрытия плюс от верха перекрытия до низа балки под коньком.

2. При подсчете нагрузки от конструкций крыши нужно обращать внимание на площадь сбора нагрузки – для наклонных элементов площадь больше, для расположенных горизонтально – меньше. В данном случае стропильные ноги, металлочерепица и обрешетка расположены наклонно и имеют большую площадь, чем расположенные горизонтально деревянные чердачные балки, утеплитель и гипсокартон. Для двух других колонн будет иная ситуация.

3. Нагрузка от веса перегородки берется от той части перегородки, которая опирается на участок перекрытия, с которого собирается нагрузка (на рисунке заштрихован розовым). Т.к. В таблице 4 собиралась нагрузка от 1 кв. Метра перегородки, то ее нужно умножить на высоту и длину перегородки.

7. Определим нагрузку на столбчатый фундамент под колонну по наружной стене (по оси «1/в»).

Нагрузки

От собственного веса балки под стропилом длиной 3,25м

От собственного веса обвязочной балки длиной 3,25м

От перекрытия над первым этажом (площадью 3,25*2,4=7,8м 2)

От конструкции крыши (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «1» 3,25м)

45*3,23*3,25 =472

50*3,23*3,25=525

От утеплителя крыши и гипсокартона (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «1» 3,25м)

35*3,23*3,25=368

44*3,23*3,25=462

От веса стены (длина 3,25 м, суммарная высота 4,2 м)

170*3,25*4,2=2321

187*3,25*4,2=2553

От веса перегородки (длина 3,25 м, средняя высота (1,55+2,75)/2=2,15 м)

235*3,25*2,15=1642

259*3,25*2,15=1810

На перекрытие над первым этажом (площадью 3,25*2,4=7,8м 2)

Снеговая нагрузка (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «1» 3,25м)

87*3,23*3,25=913

109*3,23*3,25=1144

Пояснения:

1. Высота обвязочной балки считается до низа перекрытия, чтобы не учитывать один и тот же бетон дважды.

2. Утеплитель и гипсокартон в данном случае расположены наклонно, поэтому и площадь их берется соответственно.

3. Высота перегородки из-за наклонной крыши не одинаковая. Среднюю высоту находим как сумму наименьшей и наибольшей высот перегородки (на участке, с которого собирается нагрузка), деленную на два.

8. Определим нагрузку на столбчатый фундамент под угловую колонну (по оси «4/г»).

Нагрузки

От собственного веса колонны общей высотой 4,2м

От собственного веса балки под стропилом длиной 2,15м

От собственного веса обвязочной балки суммарной длиной 2,15+1,65-0,3=3,5м

От перекрытия над первым этажом (площадью 2,15*1,65=3,6м 2)

От конструкции крыши (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «4» 2,15м)

45*3,23*2,15 =313

50*3,23*2,15=347

От утеплителя крыши и гипсокартона (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «4» 2,15м)

35*3,23*2,15=243

44*3,23*2,15=306

От веса стены вдоль оси «4» (длина 2,15-0,3=1,85 м, суммарная высота 4,2 м)

170*1,85*4,2=1321

187*1,85*4,2=1453

От веса стены вдоль оси «г» (длина 1,65-0,3=1,35 м, суммарная высота 2,8+(1,57+2,32)/2=4,8 м)

170*1,35*4,8=1102

187*1,35*4,8=1212

На перекрытие над первым этажом (площадью 2,15*1,65=3,6м 2)

Снеговая нагрузка (длина наклонного стропила 3,23м; длина сбора нагрузки вдоль оси «4» 2,15м)

87*3,23*2,15=604

109*3,23*2,15=757

Пояснения:

1. Балка под стропилом расположена только вдоль оси «4», вдоль оси «г» ее нет, поэтому длина балки берется 2,15 м. В то время как обвязочная балка идет по периметру здания, и ее длину находим сложением участков 2,15 м и 1,65 м, за вычетом 0,3 м – размер стороны колонны (чтобы не дублировать один бетон дважды).

2. Суммарная высота стены вдоль оси «г» находится, исходя из следующих данных: 2,8 м – высота кладки на первом этаже; 1,57 м – наименьшая высота стены на втором этаже на участке, с которого собирается нагрузка; 2,32 м — наибольшая высота стены на втором этаже на участке, с которого собирается нагрузка.

9. Определим нагрузку на 1 погонный метр фундаментной балки от стены из газобетона

Нагрузки

От веса 1 пог. Метра стены первого этажа (высота стены 2,8 м)

Пояснение:

Т.к. Дом каркасный, то несущимиРазмерами. Для уменьшения веса плиты, как правило, выполнены пустотелыми.

вернуться к оглавлению

Способы заделки балки

Схема заделки концов деревянных балок в чердачном перекрытии в стену толщиной в 2 кирпича.

Надежность и безопасность перекрытия во многом определяются правильностью заделки балки в стену. Заделка определяет характер опирания на кирпичную стену, и этот этап строительства является важнейшим.

Деревянная балка устанавливается в нишу, сделанную в кирпичной кладке, глубиной до 150 мм. Торцевые концы проходят определенную обработку: торец стесывается под углом порядка 60º, пропитывается антисептиком и смолой, обертывается толем или рубероидом. Обернутые концы укладываются в кирпичную стену с зазором от задней стенки ниши на 30-50 мм. Зазор заполняется теплоизоляцией (минеральная вата, войлок и т. Д.). Уложенные концы, как правило, промазывают (заделывают) раствором бетона, битумом или покрывают слоем толя.

вернуться к оглавлению

Кирпичная стена большой толщины и опирание на нее балки

В случае когда толщина кирпичной стены превышает 600 мм (2,5 кирпича), рекомендуется несколько отличный способ заделки. Гнездо в кирпичной кладке выполняется таким образом, чтобы между торцом балки и задней стенкой ниши оставалось расстояние не менее 100 мм. Общая глубина ниши выбирается с учетом того, что балка должна опираться на стену на длине не менее 150 мм. Оставленный зазор позволяет уложить в него теплоизоляционный материал и обеспечить воздушную прослойку.

Нижняя часть гнезда усиливается при помощи бетонного раствора, битумного слоя и двух слоев толя или рубероида. Таким образом создается подушка для укладки, которая при этом выравнивает поверхность кладки. Ниша в ее верхней и боковых частях покрывается толью.

вернуться к оглавлению

Опирание балки при уменьшении толщины стены

Схема заделки концов балки в стену толщиной 0,64 м и более.

При выполнении перекрытия на кирпичных стенах толщиной порядка 500 мм (2 кирпича) методику заделки следует изменить. В нишу глубиной до 250 мм, оставленную в кирпичной кладке, устанавливается деревянный ящик (короб) с 2-3 стенками. Между задней стенкой ниши и ящиком укладывается просмоленный войлок. Стенки ящика обрабатываются антисептиком и пропитываются смолой.

Нижняя часть ниши выравнивается двумя слоями толя или рубероида. Боковые стенки гнезда утепляются войлоком. Ящик устанавливается в нишу так, чтобы он прижимал войлок. Брус перекрытия опирается на нижнюю часть ящика на длине не менее 150 мм.

При уменьшенной толщине кирпичной стены следует контролировать толщину стенки, оставшейся после формирования ниши. При толщине стенки менее 50 мм возникает опасность проникновения холода, и, следовательно, необходимо предусмотреть дополнительное утепление в зоне опирания балки на кирпичную стену.

вернуться к оглавлению

Монтаж и крепление балок

Процесс монтажа балок при изготовлении перекрытий зависит от назначения перекрытия, его площади и нагрузок. Обычно деревянный брус распределяют вдоль несущих кирпичных стен на расстоянии от 600 до 1500 см друг от друга. Заделку балок начинают с крайних и равномерно распределяют по длине стены. Рекомендуется обеспечить зазор между крайней балкой и краем стены не менее 5 см.

Схема укладки перекрытий и последующей фиксации.

Важным элементом монтажа перекрытия является проверка горизонтальности крепления балок и равного уровня расположения всех балок относительно пола. Отклонение горизонтальности или неравномерность уровня вызовет дополнительную нагрузку в зоне опирания на кирпичную стену, особенно после дальнейшей укладки поперечных досок перекрытия.

Увеличить надежность и жесткость опирания на кирпичную стену можно путем использования дополнительных крепежных элементов. Наибольшее применение нашли стальные анкеры. Анкер укрепляется так, чтобы между наружной поверхностью стены и его концом оставалось расстояние не менее 15 мм. Анкер и брус перекрытия скрепляются гвоздями и металлической накладкой размером не менее 6х50 мм.

вернуться к оглавлению

Монтаж перекрытия

После завершения монтажа и заделки балок производится монтаж поперечного настила перекрытия. Для изготовления настила используются доски толщиной в 25-45 мм, толстая фанера. Установку настила производят поверх слоев теплоизоляции. При изготовлении междуэтажных перекрытий настилается еще и шумоизолирующий слой. Монтаж настила производится поверх брусков (лагов), которые крепятся поперек несущих балок.

При изготовлении перекрытия необходимо использовать стандартный инструмент. Рекомендуется следующий набор инструментов.

Для обработки и крепления деревянных элементов:

  • ножовка,
  • топор,
  • молоток,
  • болгарка,
  • дрель,
  • перфоратор (для работ с кирпичом).

Для проведения измерений и замеров:

  • рулетка,
  • линейка,
  • уровень.

Приємні на дотик:

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Цвіте гортензія регулярно, в липні.

Суцвіття плоскі, щитковидні, діаметром 16 см.плодущие квітки — блідо-фіолетові, стерильні — білі. Пригнути рослина до землі неможливо, тому пагони восени коротко обрізають. Коротку здеревілу частина і пристовбурні кола закривають сухим листом або ялиновим гіллям.

Іноді для захисту від холоду підставу куща мульчують, а крону обв’язують покривним матеріалом — лутрасилом, спанбондом і потім крафт-папером. При такому укритті пагони можуть зберегтися, якщо зима виявиться сприятливою. Якщо не пощастить-нічого страшного, пагони, як уже говорилося, відростуть заново.

Рано навесні, як тільки мине небезпека сильних заморозків, мульчу і крафт-папір прибирають, але не раніше середини квітня. Цю роботу проводять в похмурий день, ближче до вечора, щоб не викликати опіку променями яскравого весняного сонця. Сама теплолюбна зі згаданих в цій книзі гортензій, відноситься до 7 зоні за системою зональної градації, прийнятої департаментом сільського господарства сша і використовуваної в інших країнах.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Гортензія шорстка

Гортензія шорстка (н. Aspera) родом з гімалаїв і західного китаю. Схожа на гортензію саржента, теж опушена. У природі це маленьке деревце або чагарник висотою від 4 до 10 м.листя дещо дрібніше і вужче, ніж у саржента, з пильчатими краями і довго відігнутим кінцем. Діаметр суцвіть-25 см.

Подивіться на фото-у цього виду садових гортензій стерильні квітки білі, рожеві, блакитні, можуть бути з зазубреними пелюстками, центр суцвіття пурпурний:

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Зимостійкість у гортензії шорсткою така ж, як у саржента, тому рослини вимагають однакового догляду.

У гортензії шорсткою є сорти, але вони не дуже відрізняються один від одного.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Деякі з них об’єднують в групу віллоза (villosa group ).

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Серед них- ‘velvet lace’ з суцвіттями в бузково-фіолетових тонах і’ anthony bullivant ‘ з рожевими стерильними квітками і фіолетовими — плодущими.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Мабуть, з усіх сортів гортензії шорсткою найцікавіші — ‘peter chappell’ і’ macrophylla’.

У першого центр світлий, стерильні квітки білосніжні з широкими зазубреними пелюстками, у другого — стерильні квітки рожеві, бхромчатие.

Декоративний чагарник гортензія попеляста (з фото)

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Батьківщиною декоративного чагарнику гортензія попелястої, або сірої (н. Cinerea ) є схід північної америки. Вона дуже схожа на, відрізняється від неї добре вираженим сіруватим опушенням на нижній частині листа.

На фото видно, що попеляста гортензія утворює великі напівкулясті суцвіття:

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Висота чагарнику-1,1-1,5 м.в гбс ран вирощується з 1954 р. (насіння було отримано з амстердама і турина).

Проблема в тому, що самостійність такого виду визнають далеко не всі систематики. У серйозних зарубіжних довідниках рослина називають н. Arborescens var. Discolor, тобто гортензія деревоподібна, різновид різнобарвна. Але і це ще не все.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Існує старий гібрид (до 1860 р.) — гортензія сірувата (н. Х canescens), у якій теж сірувате опушення з нижньої сторони листа. Оскільки всі три гортензії (видова деревоподібна різновид різнобарвна, попеляста і сірувата) давно в культурі, навряд чи хто в змозі їх розрізнити.

Яка справа садівникам до тонкощів систематики? прямий. У посадженого вами рослини може бути різна зимостійкість. Варіанти два. Перший — вона дорівнює зимостійкості гортензії деревоподібної. Другий-рослина витримує зниження температури до -23 градусів. В цьому випадку чагарник підходить для озеленення південних районів росії.

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Гортензія сіра ‘sterilis ‘, яку можна зустріти в садових центрах, схожа на гортензію деревоподібну ‘grandiflora’, але у неї сіра нижня сторона листа і менше) стерильних квіток в суцвітті.

Гортензія дуболістная: фото і опис сортів

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Гортензія дуболістная – н. Quercifolia) — сама екзотична серед інших гортензій. Це північноамериканська рослина висотою 1,5 — 3 м.її «родзинка» — приємні на дотик фактурні листя, що нагадують за формою листя дуба червоного. Такі листя-головна відмінність даної форми від інших видів цього чагарнику.

Як показано на фото, у дуболістной гортензії краю кожного листа гострі, з зазублинами:

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Розмір листа — до 25 см.свіжі пагони і молоді листочки покриті легким пушком білого кольору, який з часом зникає, залишаючись тільки на нижньому боці листа. Восени листя стає багряно-червоними.

У гортензії величезні, до 30 см волотисте суцвіття з переважанням стерильних квіток, які спочатку стоять, як свічки, потім поступово схиляються. На жаль, в середній смузі росії вона практично не цвіте. Фахівці припускають, що справа не тільки у відносно низькій морозостійкості чагарнику (він витримує короткочасне зниження температури до -29°с), а в недостатній кількості сонячних днів.

Там, де клімат м’якше і сонця побільше, популярні сорти дуболістной гортензії:

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

‘snow flake’

Квітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензійКвітка схожий на гортензію. Рідкісні види гортензій

Теплолюбний чагарник з величезними шапками суцвіть прийшов в європу з японії в xviii столітті. Довгий час гортензія залишалася домашнім рослиною, але і садівники любителі, і селекціонери професіонали старого світу наполегливо працювали над тим, щоб вивести цей запашний чагарник в свої сади. До кінця xix століття робота увінчалася успіхом, і шанувальники рослини отримали морозостійкі сорти, прекрасно почувають себе в помірному кліматі.

Види і сорти

Сімейство гортензієвих налічує близько 100 видів. Однак не всі з них придатні для посадки на дачній ділянці і в саду нашої кліматичної зони. Ми з’ясували, які види і сорти гортензії для саду відмінно приживаються і успішно ростуть саме в наших широтах. Зупинимося на найпопулярніших рослинах серед садівників. У їх число входять: гортензія волотисте (сорти white moth, floribunda, unique), гортензія деревоподібна (сорти анабель і снігова куля), гортензія пильчатая (сорт bluebird (блакитний птах)), гортензія саржента, гортензія черешкова, гортензія дуболістная (сорти snow queen і snow flake), і найпоширеніша гортензія садова, або крупнолистная (сорти quadricolor, lilacina, nigra, grandiflora, perfecta, altona). Трохи докладніше про кожного.

  • волотисте-біло-кремові квіти, зібрані в суцвіття пірамідальної форми, в процесі цвітіння приймають рожевий відтінок, який до осені набуває густоту відтінків. Дуже швидко росте, тому вимагає постійної обрізки. Дає довгий цвітіння восени.
  • деревоподібна-візуально нагадує калину, суцвіття біло-кремові, кулясті. Виростає до 2,5 м, листя загострені, квітки щільно прилягають один до одного. Цвітіння триває з липня місяця по вересень.
  • пильчатая — цей вид любить сонце, порівняно невисока (до 1,2 м), особливо гарний сорт bluebird, з ніжними блакитними квітками, складовими плосковидний куля. Довгий період цвітіння (з червня по вересень).
  • саржента-листя з оксамитовою поверхнею, суцвіття дуже великі (до 30 см в діаметрі), з вишуканими переходами кольору, від насиченого фіолету всередині і блідо-рожевими облямівками по краях. Може вирости до 4 метрів. Початок цвітіння припадає на кінець літа.
  • черешкова-відноситься до кучерявим видам, листя темно-зелені, стебла червоно-коричневі, віддає перевагу півтіні, цвіте кілька тижнів на початку літа.
  • дуболістная-листя за формою нагадують дубові, виростає до 2 метрів, суцвіття конусоподібні. До осені шорстка листя набуває пурпурові і бордові відтінки. Квітки білі, у сорту snow flake махрові.
  • садова, крупнолистная-яскраві зелене листя овальної форми, злегка загострені, з кулястими суцвіттями, росте до 2 м. Квітки, в залежності від сорту, пофарбовані в сині, білі і рожеві відтінки. Теплолюбна, необхідно вкривати на зиму.

Ідея! ще один вид-гортензія попеляста-часто використовується в якості живоплоту. У неї дрібні квітки і тьмяно-зелене листя.

Особливості догляду

Тільки при правильному і серйозному підході до вимог самої рослини можна прогнозувати позитивний результат.

У правильний догляд за гортензією входять:

Висадка

Вибираючи саджанці, уважно огляньте кореневу систему. Звичайна практика-висадка рослини пізньою весною.

Рада! якщо коренева система куща сильно розвинена, то посадка гортензії може пройти і в вересні. За два-три теплих тижні осені він встигне зміцнитися в грунті і добре переживеЗима.

Підготовка грунту під посадку полягає у внесенні торфу з піском і землі з хвоєю. Викопайте яму 50х50 см, проведіть дренаж. Заповніть її грунтом, при необхідності (якщо грунт лужна), додайте добриво-підкислювач.

При висаджуванні гортензії навесні кореневища слід трохи вкоротити і обрізати однорічні пагони, залишивши лише 3-4 пари нирок. Посадивши кущ в грунт, полийте його, почекайте, поки вода вбереться, і замульчируйте торфом або тирсою шаром 6-8 см.

Для створення живоплоту саджанці розташовують на відстані 0,7-1 м один від одного. Якщо хочете отримати один, але густий і пишний кущ, беріть для посадки 4-5-річні саджанці, викопавши яму трохи меншої глибини (35-40 см) і шириною в 50-70 см.

Обрізка

Обрізка кущів – це обов’язкова процедура, якого б виду рослина гортензія не було. При неконтрольованому зростанні гілки куща розростаються так, що втрачають свій естетичний вигляд. Врахуйте, що перше здорове цвітіння починається на 3-й рік після висадки, все, що з’явиться раніше, безжально обривайте. Це дасть можливість кущу правильно розвинутися.

Для вже сформованих рослин проводиться весняна омолоджуюча стрижка, спрямована на формування куща. Процедура проводиться до початку сокоруху в рослині. Якщо ви помітили, що суцвіття гортензії слабшають і зменшуються в розмірах, обріжте кущ «на пень» (при обрізанні залишають лише стебла в 15-20 см від землі). Рослина добре переносить таку кардинальну маніпуляцію і швидко розростається, повертаючи пишність квіткам.

Проріджує обрізка необхідна і для живоплоту з гортензій. Робіть її на власний розсуд, але не раніше, ніж кущі наберуть силу.

Рада! чи не обдирайте суцвіття вручну, зрізайте їх акуратно секатором, щоб не торкнутися верхню частину гілок з нирками.

Полив

Теплолюбна квітка гортензія любить вологу. Важливо, щоб грунт під кущем завжди була в стані легкої зволоженості. Для цього необхідно два рази на рік мульчувати грунт під рослиною за допомогою хвої, листового перегною, стружок або кори.

Поливають кущі гортензії 2 рази в тиждень при сухій погоді, і 1 раз, якщо протягом тижня були дощі. Під кожен кущ необхідно влити 30-50 літрів. Вода повинна бути м’якою.

Восени, в сухі дні, рослині корисний рясний полив, він допоможе гортензії спокійно пережити морози.

Рада! при мульчированной торфом грунті рясний полив рослини слід проводити рідше, приблизно 1 раз на місяць.

Підживлення

Успішне вирощування гортензії неможливо без грамотної підживлення. Після посадки, на початку росту саджанця внесіть під кущ суперфосфат (30-40 г), сечовину з розрахунку 20-25 г на один квадратний метр, сірчаний калій (30-35 г).

Під час формування бутонів рослині необхідні додаткові порції добрив: суперфосфат (60-80 г) і сірчаний калій (40-45 г).

В кінці серпня підготуйте гортензію до зимівлі, поклавши під кожен кущ 15-20 кг гною (перепрілого) або компосту. Гілки гарненько обробіть бордоською рідиною. Ближче до середини жовтня необхідно підгорнути кущі на висоту близько 30 см, а в листопаді гілки гортензії треба пригнути до землі і укрити ялиновим гіллям.