Незвичайні гарбуза-сквоші: кращі сорти американської гарбуза

56

Ми б назвали ці овочі гарбузами. Однак, на заході є своя градація. Словом» гарбуз » (pumpkin) там називають, як правило, круглі помаранчеві плоди. А ось все, що незвичайне за формою або не забарвлене в колір апельсина – це сквоші (squash).

Ці незвичайні гарбуза родом з північної америки. Вони відомі вже 8000 тисяч років. За часів доколумбової епохи вони були дуже популярні у індіанців. Їх вирощували заради … Насіння, які у великих кількостях вживалися в їжу.м’якоть скошів теж їли, але популярністю вона не користувалася. Справа в тому, що тоді гарбуза не готували – гризли прямо з грядки. А свіжозірваний гарбуз, як відомо, – далеко не делікатес. До речі, слово «сквош «в перекладі з мови індіанців штату массачусетс означає»з’їдене сирим».

Коли до америки дісталися європейці, вони включили диво-гарбузи в свій раціон і почали експериментувати. Чого тільки з ними тепер не роблять: смажать, тушкують, запікають, солять, зацукровують. Ними начиняють пироги, додають в торти і хліб. А все тому, що приготовані сквоші виявилися справжніми ласощами – у них маса смакових відтінків! якщо читати описи сортів, слинки течуть:» з горіховими нотками«,»вершковий з відтінком мускату». І це не просто рекламний трюк виробників, вони насправді дуже солодкі і ароматні.

До речі, квіти сквошів також їстівні, і багато кухарів вважають їх делікатесом.

Створене людиною

Сквоші – найкрасивіші серед гарбузів. У європі та америці їх цінують найбільше. І навіть влаштовують всілякі фестивалі, на які з’їжджаються дачники і фермери, щоб похвалитися своїми сквошами неймовірних форм і забарвлень.трилисник (triamble or shamrock). Рідкісний австралійський сорт кольору морської хвилі і дуже незвичайної форми — його плоди схожі на листочок конюшини. Звідси, до слова, і назва. М’якоть у неї помаранчева, солодка, дуже смачна – ідеально підходить для запікання.

Культивари сквошів:

облізлий з езину (galeux d’ eysines)

Сорт облізлий з езину (galeux d ‘ eysines)

Таке неблагозвучне сорт отримав через наростів на скоринці. Але саме ця властивість робить його улюбленим серед любителів незвичайних гарбузів. До речі, в європі існують навіть цілі групи любителів «бородавчастих» плодів. Плоди у цього сквошу вагою 5-7 кг, приємного персикового відтінку. М’якоть помаранчева, солодка.

Ідеально підходить для супів – на його батьківщині, у франції, цей сорт саме так і використовують.

китайський мініатюрний білий (chinese minature white)

Сорт китайський мініатюрний білий (chinese minature white)

Ці чарівні крихти всього 8-10 см в діаметрі. Коли береш їх перший раз в руки, навіть не віриться що це гарбуз і що вона справжня! плоди прекрасно підходять для прикраси інтер’єру, стануть милим доповненням в квіткових композиціях. А господині, безсумнівно оцінять смак-ці гарбузики солодкі, ароматні. І дуже зручні для запікання: 1 плід – 1 порція.

чиказький бородавчастий хаббард (chicago warted hubbard)

Сорт чиказький бородавчастий хаббард (chicago warted hubbard)

Ця реліквія була виведена в садах чикаго в 1894 році. Як сказано в старовинному описі, шкірка у сквошу похмуро-оливкового кольору, покрита наростами. М’якоть помаранчева, солодка, з горіховими нотками.

солодка галушка (sweet dumpling)

Сорт солодка галушка (sweet dumpling)

Ці невеликі чарівні гарбузики вагою близько 1 кг вважаються одними з найсолодших. М’якоть у них помаранчева, ніжна — ідеальний варіант для запікання. Але частіше їх використовують для фарширування — виходить якраз одна порція.

солодка картопля тельми сандерс (thelma sanders sweet potato)

Сорт солодка картопля тельми сандерс (thelma sanders sweet potato)

Дуже красиві невеликі гарбузики вагою близько 1 кг приємного кремового кольору. М’якоть солодка, смачна. Ідеально підходить для порційного запікання. А ще з нею виходять надзвичайно смачні пироги.

Кабачки-дивачки: зимові та літні сквоші

Всі сквоші діляться на 2 групи – зимові, суть гарбуза і літні – сюди відносяться кабачки, патисони і крукнеки. З точки зору ботаніки-це підвиди твердокорой гарбуза. І якщо слідувати західній логіці, вони не помаранчеві і не круглі, а значить, сквоші.

Здавалося б, що в них дивного? дуже звичні овочі. Насправді ж, ці плоди теж здатні вразити уяву. Дивіться самі:

лимонний кабачок (lemon)

Сорт лимонний кабачок (lemon)

Плоди у цього сорту мають форму, розмір і колір лимона – не відрізниш! дуже гарні в смаженому вигляді, ідеально підходять для оладок. Батоги у цих кабачків довгі, як у гарбуза.

делікатесний кабачок (delicata)

Сорт делікатесний кабачок (delicata)

Цей диво-кабачок був виведений в далекому 1894 році. Поки плоди нестиглі, вони білого кольору з зеленими смужками, а коли дозріють, набувають жовтого відтінку. Смак у них ніжний, солодкий-справжній делікатес!

Плоди можна зривати молодими і готувати як кабачки, а можна використовувати стиглими, як гарбуз. Вага кожного кабачка – 1-3 кг. Батоги довгі.

гватемальський синій кабачок (guatemalan blue)

Сорт гватемальський синій кабачок (guatemalan blue)

Справжня реліквія з гватемали. За формою-типовий кабачок, але незвичайного блакитного кольору. А м’якоть у нього жовта, як у гарбуза, дуже смачна. Молоді плоди можна смажити як кабачки і робити з них оладки. А стиглі використовують як гарбуз. Вага кожного плоду до 5 кг. Батоги довгі.