Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

99

Зимові сади. пропозиція фірми sch üco

«класичні» прилаштовуються зимові сади являють собою одноповерхові павільйони, що будуються безпосередньо перед будівлею або вписані в повороти і вигини плану. Інтегровані зимові сади є яскравими композиційними елементами і підвищують вартість будівлі. Завдяки, застосовуваних schüco, мрії про зимовий сад стають реальністю. Різноманітні конструктивні можливості профільних систем schüco знаходять застосування як при новому будівництві, так і при реконструкції. На їх основі створюються окремо розташовані споруди та прибудови до будівель різного призначення: засклені тераси і веранди, теплий зимовий сад з великою кількістю тропічних рослин і особливо модні сьогодні робочі кабінети.

Великі скляні поверхні та вузький профіль schüco забезпечують максимальне проникнення світла. Великий асортимент комплектуючих розширює можливості адаптації систем при наявності спеціальних вимог. Для кожного об’єкта і кожного стилю schüco пропонує адекватні рішення без будь-яких обмежень на зразок жорстко зафіксованих растрових розмірів. Schüco не бентежать складні архітектурно-композиційні рішення. Найбільшу складність в конструюванні зимових садів традиційно представляють покрівельні конструкції. Для кліматичних умов росії з її тривалою зимою і значними сніговими навантаженнями особливо важлива надійність покрівельних систем скління.

Профільна програма schüco дозволяє проектувати і виробляти світлопрозорі покрівлі зимових садів в широкому спектрі геометричних можливостей. На вибір пропонуються різні форми дахів, від односхилих і двосхилих до чотирьохскатних і вальмових. У зимових садах з профілів серій wi60 і wa60 ухил даху допускається в межах від 7° до 45°. Профільні конструкції мають гарну теплоізоляцією, особливо в критичних точках: в коньковом вузлі і вузлі відмінювання крокв із зовнішньою стіною. Перекриваюча система водовідведення з поперечного прогінного профілю в кроквяної балці забезпечує максимальну герметичність.

Серія wi60 призначена для конструювання покрівель з «внутрішніми» несучими кроквами, розташованими під площиною скління. Серія wa60 призначена для конструювання покрівель з «зовнішніми» несучими кроквами. Це рішення ефективно для установки суцільного сонцезахисту, що забезпечує повне затемнення покрівлі. Зовнішня елегантність споруди укупі з ефективністю конструктивного рішення в частині сполучення покрівлі з вертикальними скляними стінами забезпечується стіновий профільної серією fw50+wi. Для дверей ефективні широкомасштабні панорамні рішення. Варіантів безліч: підйомнороздвижні, що складаються розсувні, відкидні.

Регулювання мікроклімату

Мікроклімат зимового саду регулюється комплексом пристроїв, що включають автоматичне управління відкриванням вікон, системами припливної та витяжної вентиляції, або повністю автоматизованим пристроєм клімат-контролю vento-control. Vento-control один здатний забезпечити оптимальну освітленість і природну вентиляцію приміщень за допомогою автоматичного управління системою провітрювання і затінення, включення і виключення вентиляторів, регулювання температури і вологості повітря в зимовому саду.

Температура. Дані датчика температури в vento-control порівнюються з запрограмованими величинами; ступені провітрювання і позиції вікон управляються в залежності від різниці температур і заданого часу провітрювання.

Вологість. Дані датчика вологості в vento-control порівнюються з запрограмованими величинами; при перевищенні заданих величин вікна відкриваються і включаються вентиляційні пристрої.

Освітленість. Природна освітленість-окремо з півночі, сходу, півдня і заходу або середня величина освітленості за всіма чотирма напрямками – контролюється зовнішніми датчиками. При перевищенні запрограмованого порога освітленості маркізи і жалюзі автоматично опускаються. Додатково можна встановити «температурний поріг» для маркіз. В даному випадку для отримання сигналу затінення повинні бути перевищені граничні значення освітленості і температури.

Сигнал оповіщення про вітер, дощ і мороз. Якщо починається дощ або сила вітру досягає максимального значення, то зовнішні датчики посилають сигнал на vento-control, і маркізи або штори прибираються, а вікна закриваються. При сигналі «мороз» (температура<5°с) маркізи не опускаються, щоб уникнути пошкоджень від криги. Таймер дає можливість запрограмувати інтервали провітрювання: допускається до 20 провітрювань в день тривалістю до 59 хвилин. При цьому початок і закінчення включення виставляється з точністю до хвилини від 0.00 до 23.59. За допомогою другого таймера можна запрограмувати підняття і опускання штор в певний час.

При настанні темряви штори і жалюзі автоматично опускаються, а зі сходом сонця знову піднімаються. Можна зафіксувати на дисплеї vento-control кліматичні дані: температуру всередині / зовні приміщення, вологість повітря всередині / зовні приміщення, швидкість вітру — і система буде підтримувати задані параметри автоматично. А можна управляти всіма підключеними приладами вручну, наприклад, натисканням кнопки відкрити або закрити вікно, підняти або опустити маркізи, а також встановити ступені провітрювання. Можна використовувати режим «автоматичний контроль безпеки». Вентилятори при цьому управляються автоматично, але вікна залишаються закритими. Завдяки комплексним рішенням schüco в області конструювання зимових садів і формування їх мікроклімату купується новий простір для життя, гармонійно з’єднує будинок і навколишнє середовище

Мікроклімат зимового саду

Невагома на вигляд, прозора споруда служить органічним продовженням приміщення, значно розширюючи його межі і впливаючи на внутрішній клімат. Мікроклімат зимового саду відрізняється від кліматичного режиму звичайного приміщення. Завдяки новим матеріалам, а також сучасним інженерним і технічним можливостям в області вентиляції, опалення та затінення зимовий сад можна перетворити в ідеальне місце відпочинку.

Для комфортного перебування в зимовому саду дуже важливий тепловий баланс. Тому завчасно і ретельно продумайте систему вентиляції та опалення. Тепле повітря легше холодного. Піднімаючись вгору, він збирається під скляним дахом. Цей термічний потік створює природне провітрювання, подобу потоку тепла в каміні, але для підтримки в зимовому саду нормального мікроклімату цього недостатньо. У приміщенні зимового саду важливий свіже повітря. Для вентиляції необхідними елементами є відкриваються вікна і розташовані в площині даху люки. Вони можуть відриватися за допомогою жердин для ручного відкривання і електропідйомників з дистанційним управлінням. У деяких конструкціях зимових садів продумана вентиляція кожної окремої деталі, кожного стикувального вузла. Щоб забезпечити рекомендоване десятикратне оновлення повного об’єму повітря для зменшення вологості та охолодження в жарку погоду необхідно, щоб площа вікон, що відкриваються становила 1/6 (1/5) всієї площі вікон.

У прохолодну пору року знадобиться обігрів приміщення. Тому зимовий сад необхідно обладнати системою опалення. Процеси передачі тепла в скліннях під впливом сонячних променів грунтуються на властивості скла пропускати короткохвильове випромінювання, яке нагріває предмети (підлога, стіни) в прибудовах. Нагрівшись, ці предмети самі випромінюють довгі хвилі в інфрачервоному діапазоні. Завдяки склінню ця енергія більше не випускається назовні. При цьому корисним є не тільки пряме сонячне випромінювання, але і випромінювання неба, покритого хмарами. Застосування сонячної енергії для обігріву приміщень означає найбільш ефективне використання випромінювання, що не перевищує температурні межі комфортності (30°с). Тепло повинно акумулюватися в підлозі і стінах, тепле повітря повинен надходити в приміщення самого будинку, з яким зимовий сад повинен з’єднується через двері і вікна. При цьому спосіб експлуатації має вирішальне значення, оскільки всі вищеназвані параметри повинні постійно регулюватися. Для обігріваються зимових садів рекомендуються спеціальні теплозахисні скла. Сонцезахист передбачає використання зовнішніх систем затемнення або внутрішніх затемнювачів.

Зимовий сад-досить складний організм. Він повинен відповідати таким характеристикам, як безпека конструкції, захищеність внутрішнього простору від охолодження і перегріву, висока стійкість до атмосферних впливів. Комплексне рішення цихПоради нивната psychophysiological држава, тие првично припаѓаат на «социјално ранлива група», тоа е, до група луѓе чија способност да се заштитат себе си е ограничен, и нивната способност да управуваат со нив и нивните околните околности е намалена поради болест. Во овој контекст, речиси секој еден од нив се изложени на ризик од добивање во конфликтни ситуации, и затоа треба посебно внимание и заштита. Сепак, во услови кога има време, сили и можности да работат во насока на поквалитетна заштита, голем број на луѓе покажуваат однесување не се должи на вистински здравствен статус, пониско ниво на интелигенција или слабеење на volitional карактеристики. Наместо тоа, тие може да се припише на голем недостаток на свест, резултатите од недоволно медицинска и правна култура. Таквите пациенти сега се повеќе шанси да прима ниско-квалитетна грижа и да станат лица чии права се повредени или повредени.

Ако ви се обидете да се репродуцираат на генерализирана слика на «особено ранливи на конфликтот пациентот», тогаш таквото лице, како по правило:

– не ги знаат своите права и легитимни интереси;

– не знам другите луѓе одговорности, професионална и службена употреба во здравствените;

– не прашува на лекарите прашања за тоа што се случува во неговото тело;

– верува дека кога да се побара лекарска помош, тој «вознемируваат» на здравствен работник со неговите проблеми;

– без двоумење, јас сум подготвен да плати каде што велат тие;

– не ги читаат нивните медицински документи (уверенија, медицинска евиденција);

– не се соберат информации за тоа каде е најдобро да се испита и да се третира за својата болест;

– тоа е не се фокусира на критичка анализа на она што се случува, но на кротките послушност кон упатствата на «луѓето во бели мантили».

Близок познаник со пациенти на оваа прилично голема група покажува дека наведени карактеристики за повеќето од нив не се стабилни личната (и затоа не е лесно да се отстранат) карактеристики. Извршување минимални (ако е можно индивидуални) медицински и правни воспитно-образовна работа со таквите луѓе може да се направи своите пациенти се доволно образувани и, соодветно на тоа, повеќе згрижени. На повеќе надлежни пациентот, докторот е, помалку веројатно е дека таквите пациентот ќе стане жртва на нападот и конфликт.

Се разбира, проблемот на конфликти во медицинската практика не е само проблем на некомпетентни лекар и жртва-пациент или злонамерни пациентот и страдалец-лекар; овој проблем е комплексен и бара решенија на различни нивоа. Но, кога зборуваме за лекар, мора да се запамети дека лекар мора јасно да се знае своите права и одговорности, ја вршат својата работа професионално и чесно, ги третираат нивните колеги со достоинство, а во исто време тие мора да имаат добар тим за да ги заштити.

© 2015-2019 веб-сајт
Сите права им припаѓаат на нивните автори. Овој сајт не тврди авторството, но обезбедува бесплатно користење.
Страница создавање датум: 2016-02-13

Вологості, а так само відтік і приплив свіжого повітря в споруду. Найбільш часто вікна для вентиляції встановлюють з південно-західної або південної сторони. Такий стан вікон найбільш ефективно для профілактики задухи в сонячні спекотні дні.

Електровентилятори здійснюють повітрообмін і регулюють відповідний клімат в зимовому саду. Причому працюють вони і на витяжку і на приплив повітря. Механічні вентилятори працюють на приплив, доставляючи свіже повітря над підлогою, чим сприяють посиленню ефекту кондиціонування.

Природна вентиляція зимового саду
У дах найчастіше монтують механізми природної вентиляції-клапани .
Відкриття і закриття клапанів відбувається за допомогою термогідравлічного циліндра. Він знаходиться внизу клапана. Віск, що міститься в циліндрі, стає м’яким і розтікається, коли навколо циліндра повітря досягає заданої температури (цифра температури залежить від виду циліндра і встановлюється в залежності від потреби). Розтікся віск рухає поршень, клапан вентиляції спрацьовує, вентиляція відкривається. При зниженні температури обсяг воску зменшується, пружина в циліндрі тисне на поршень. Відбувається зворотний процес, клапан закривається.

Повітрообмін в середньому досягає 200-300 м3/год. Заміна термогідравлічного циліндра електричним приводом дозволяє управляти клапаном електричним шляхом. Розкривши самого клапана розташовують на різній висоті. У внутрішній стороні можна розташувати сітку з нержавіючої сталі, як захист від комах.

Значення температури (при відкритті / при закритті) :
16-21°c / 19-14°c
19-23°c / 21-16°c
21-25°c / 22-18°c
25-29°c / 25-23°c

способи припливу повітря для вентиляції зимового саду

Система вентиляції в зимовому саду дозволяє контролювати мікроклімат в приміщенні і створювати оптимальні умови для вирощування рослин.

Такі матеріали, як скло, пластик, метал зупиняють приплив свіжого повітря ззовні. Це може привести до надмірної вологості і утворення конденсату в зимовому саду. Крім того, в закритому непровітрюваному заскленому приміщенні в жарку літню погоду температура може досягати +70 градусів за цельсієм.

Важливими складовими системи вентиляції є забезпечення припливу свіжого повітря, витяжка відпрацьованого теплого повітря і повітрообмін. Для досягнення оптимального результату в нижній частині стіни роблять припливні отвори, а у верхній – витяжні. Щоб уникнути протягів, ці отвори розміщують в шаховому порядку.

Для створення регульованого повітрообміну в зимовому саду влаштовують повітропровід з повітрозабірниками, розташованими під стелею. У них можна встановити вентилятори . Щоб забезпечити циркуляцію повітря в приміщенні, можна використовувати стаціонарний або переносний вентилятор. Важливо, щоб він був низькошвидкісним і працював безшумно.

Приплив повітря з вулиці по підземній трубі
Раціональний, хоча і трудомісткий спосіб організації припливу повітря. Припливне отвір розташовують в стіні або в підлозі зимового саду. Цей спосіб хороший тим, що, проходячи по трубі під землею, холодне повітря трохи нагрівається, а гарячий – охолоджується.
Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду
Перевага полягає в тому, що температура повітря буде завжди стабільною. В цьому випадку потрібні дві вентиляційні труби. По одній повітря з вулиці надходить в підвал, по іншій – з підвалу в зимовий сад. Припливне отвір в зимовому саду можна зробити як в стіні, так і в підлозі.

Приплив повітря з вулиці
Найбільш простий спосіб організації припливу повітря. У стіні залишають отвір, закриваючи його гратами. Для посилення припливу повітря іноді ставлять вентилятор.

Як правило, для зимового саду вибираються рослини, які не потребують підвищеної температури і вологості або додаткового освітлення взимку до закінчення світлового дня. Однак частий полив і неминучі обприскування листя для захисту її від сухості повітря або препаратами-інсектицидами все ж призводять до утворення конденсату на конструкціях приміщення. До того ж, в зимовому саду, як в невід’ємній частині житлового простору, необхідно створити комфортні умови і для утримання домашнього куточка природи, і для проживання господарів під його покровом.

Поряд з вбудованою в склопакети системою внутрішніх і зовнішніх водостоків необхідно запроектувати і систему вентиляції . Найбільш ефективний спосіб забезпечення природної вентиляції-пристрій горизонтально розташованих отворів (або відкриваються стулок) для подачі зовнішнього повітря в нижній частині зимового саду, а також фрамуг для провітрювання на похилому даху. Але в наш час в зимових садах все частіше застосовується система примусової вентиляції, що складається з припливних і витяжних вузлів.

Для кожного зимового саду вентиляційні системи проектуються инд ивидуально і повинні бути точно розраховані на конкретну кубатуру приміщення і заданий температурно-вологісний режим.

Можливе і застосування системи кондиціонування , яка, поряд з іонізаторами, очисниками і зволожувачами повітря, допоможе створити і підтримати мікроклімат на належному рівні (оптимальна температура повітря для зимівлі рослин – +18-20°с при відносній вологості 40%). З цією ж метою бажано застосування в зимових садах систем обігріву» тепла підлога», так як звичайні радіатори опалення занадто сильно пересушують повітря в приміщенні.

Автомобілістам добре відомо таке явище , як парниковий ефект, коли салон машини, залишеної під яскравими променями сонця, сильно нагрівається. Вся справа в тому, що скло пропускає короткохвильове випромінювання, яке, в свою чергу, нагріває предмети, що знаходяться в приміщенні. Нагрівшись, ці предмети починають самі випромінювати довгі хвилі в інфрачервоному діапазоні.

Площа скління в зимовому саду набагато більше , ніж у лобового скла автомобіля, і температура в ньому може піднятися до +70°с. Тому, проектуючи зимовий сад, необхідно подумати і про системи захисту від зайвої сонячної енергії.

Підтримка заданої температури і управління численними приладами – досить трудомісткий процес. у сучасному будинку турботу про людей і рослинах бере на себе комп’ютер. А якщо в керуючу програму закласти дані про місцезнаходження сонця в ту чи іншу годину дня, то, навіть за відсутності господарів, слухняні комп’ютера жалюзі будуть опускатися і підніматися, оберігаючи листя від сонячних опіків.

Деякі групи рослин (кактуси, сукуленти або екзотичні пляшкові дерева) вимагають рідкісного поливу, інші ж – як, наприклад, папірус, – добре розвиваються тільки в сильно зволоженою грунті. Підключена до загальної мережі система крапельного поливу день у день буде доглядати за примхливими рослинами належним чином.

Незважаючи на великі фінансові витрати , система клімат-контролю для зимового саду цілком виправдовує себе, створюючи комфортне середовище проживання для всіх мешканців заміського будинку.

Ажурна прибудова зимового саду делікатно доповнює архітектурний вигляд основного будинку, виконуючи роль прозорого сполучної ланки між будинком і садом на вулиці

Як зробити заміський будинок чарівним і романтичним? як розсунути рамки буденного і наблизити мальовничий пейзаж? як створити чудовий куточок, в якому можна буде милуватися живими картинами змінюють один одного пір року? як, нарешті, збільшити площу будівлі, не торкнувшись його архітектурні пропорції?

На всі ці, здавалося б, риторичні питання є цілком конкретна відповідь: потрібно влаштувати зимовий сад.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Маються на увазі не морозостійкі рослини або вічнозелені дерева, а прибудови до будинку або самостійні споруди, зведені на основі світлопрозорих конструкцій. Першими до подібних зимових садів, як стверджують деякі історики від архітектури, додумалися англійці. На туманному альбіоні сонце в дефіциті, і в будинках панує сутінок. А в скляних будівлях і природа здається ближче, і з денним світлом все в порядку. Так чи інакше, але бажання бути одночасно і в саду, і в будинку відвідувало людей з незапам’ятних часів. Скажімо, прототипи оранжерей (прямих «родичок» консерваторіумів) з’явилися ще в стародавньому римі. Не дивно, що зимові сади набули широкого поширення. До того ж завдяки досягненням прогресу світлопрозорі споруди значно просунулися в плані енергозбереження та комфорту.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Зовнішня сонцезахист захищає зимовий сад від спеки краще, ніж внутрішня

Оранжереї і зимові сади — зовсім не одне і те ж. Перші призначені для вирощування екзотичних рослин, в тому числі плодоносних. Щоб зелень добре себе почувала, їй необхідно забезпечити відповідну атмосферу. До того ж квіти і дерева прийнято садити в стаціонарні квіткарки. Що стосується зимових садів, то вони створюються для споглядання мальовничих околиць і, що називається, для душі.Рослинність тут необов’язкова. У скляній кімнаті підтримується мікроклімат, сприятливий для людей. Якщо рослини і присутні, то в переносних горщиках або діжках, поміщених на підставки з коліщатками. У літню пору зелених «друзів» можна вивезти прогулятися на відкрите повітря.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію зимового саду від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню

З чого почати облаштування зимового саду?

Для початку слід визначитися з місцем розташування майбутнього зимового саду . Бажано не виставляти його на самий пригрів. Щоб виключити перегрів, прибудови краще розташовувати на північних, східних і північно-східних фасадах. У зимовий сад, звернений на захід, сонце заглядає ближче до вечора і вже не так нещадно палить, як вдень. Навпаки, в світлопрозорих прибудовах, орієнтованих на південь, південний захід і південний схід, нестерпно жарко завжди, особливо влітку. Разом з тим зимові сади нерідко служать функціональним продовженням одного з житлових приміщень. Наприклад, до кухні прилаштовується скляна їдальня, до спальні — кабінет або тренажерний зал, а до вітальні — кімната відпочинку, більярдна або приват-вітальня. Зрозуміло, що в такій ситуації питання орієнтації по сторонах світу носить другорядний характер. Доводиться забезпечувати сприятливий мікроклімат за рахунок природної вентиляції, засобів затінення та іншими способами.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

При виборі місця для зимового саду слід враховувати його функціональне призначення, умови будівництва, а також рух сонця в різні пори року і тінь від дерев або будівель

Особливості конструкцій зимових садів

Зимовий сад не терпить легковажного ставлення. Зведення світлопрозорих споруд і прибудов — справа виключно професіоналів. Зимові сади замовляють в спеціалізованих фірмах або в компаніях, що займаються виробництвом сучасних віконних конструкцій (в тому числі великої площі). Перш за все розробляється детальний проект, причому замовник не залишається осторонь від цього процесу. На місці проводять ретельні виміри майбутньої будмайданчика.

Потім створюють ескізний проект зимового саду . Клієнту пропонують кілька варіантів на вибір. За затвердженим ескізом складають робочу документацію. Якщо господаря все влаштовує,» рабочку » відправляють на завод. Там за кресленнями виготовляють всі конструктивні та інші елементи зимового саду. Після чого світлопрозору конструкцію монтують на місці, на заздалегідь підготовленому фундаменті.

Прозорі стіни і стеля повинні бути максимально герметичними, міцними і довговічними. Застосовуються різні матеріали, кожен з певними перевагами і недоліками. Якщо говорити про каркас прозорої оболонки, то тут використовуються пластикові профілі, посилені сталевими вставками, або профілі з алюмінію. Рами виготовляються як з пластику, так і з дерева.

Вибір-справа смаку і фінансових можливостей, проте фахівці рекомендують використовувати поєднання спеціально оброблених дерева і алюмінію. Такий союз, доповнений полімерним прошарком, вельми міцний, забезпечує кращу теплоізоляцію, до того ж нешкідливий для людини. Та й чисто естетично дерев’яні деталі в зимовому саду виглядають до місця.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Вузол кріплення крокв до коньковому профілю в англійському зимовому саду, спорудженому в едвардіанському стилі. Сталевий кріпильний елемент закривають декоративною пластиковою накладкою

Прозоре пишність зимового саду тримається на міцному, надійному, стійкому і, що важливо, «теплом» каркасі. Для створення несучої конструкції використовують пластикові, металеві або дерев’яні профілі. Втім, слово» профіль » тут не цілком підходить. Насправді застосовуються комбіновані елементи і вироби. При цьому слід розділяти «чисто англійські» конструкції, розроблені і вироблені спеціально для зимових садів, і віконні профільні системи, використовувані взагалі для скління великої площі (в тому числі для висотних будівель). Класичні консерватори поставляються спеціалізованими компаніями з великобританії (park lane, ultraframe, eurocell, heywood williams та ін.). Ці системи включають в себе повний набір елементів і деталей на всі випадки життя і дозволяють створювати будь-які легкі світлопрозорі споруди. Формально англійські профілі відносяться до виробів з пвх. Але насправді пластикова у них тільки оболонка. Всередині розташований складний за формою металевий вкладиш, який забезпечує профілям високі показники міцності і експлуатаційні показники.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Кватирки і віконні стулки в зимових садах відкриваються тільки назовні. Це робиться для того, щоб не пошкодити жалюзі і як можна вільніше використовувати підвіконня

З іншого боку, зимові сади з «теплого» алюмінію теж без пластику не обходяться. Системний алюмінієвий профіль (»агрисовгаз«,» тат — проф», росія; newtec, італія; schuco, німеччина; reynaers, бельгія та ін.) складається з двох частин, з’єднаних структурної поліамідної вставкою, яка розриває місток холоду і перешкоджає витоку внутрішнього тепла. До того ж на елементи алюмінієвих конструкцій часто поміщають пластикові накладки. Виключно «садову» продукцію виробляє, мабуть, тільки компанія four seasons solar products (сша). Зазвичай же при спорудженні зимових садів комбінують фасадні та покрівельні (для дахів) профільні системи (schuco, reynaers та ін.).

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Двосхилий прибудова-оптимальне рішення для дерев’яних будинків (з колод або бруса). Втім, такі зимові сади добре виглядають з будь-якими будівлями

Виробники віконного пвх-профілю (veka, profine, rehau, schuco, німеччина; deceuninck, бельгія та ін.) не залишилися осторонь від «садобудівництва». Правда, пластикову продукцію довгий час використовували тільки при спорудженні відносно невеликих зимових садів і в основному для виготовлення вертикальних елементів каркаса. Зараз для цієї мети застосовують системи фасадного скління.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Відмітна особливість зимового саду в вікторіанському стилі-п’ятипроменева (гранована) форма даху. Фронтальна частина нагадує вишуканий еркер готичного замку

До того ж з’явилася спеціалізована продукція, призначена для зведення світлопрозорих будівель (rehau, deceuninck). Однак такі системи в основному тримаються на металі — оцинкованої сталі і навіть «теплом» алюмінії. Пластик виконує теплоізолюючу і декоративну функції. При цьому, на відміну від англійських конструкцій, інноваційні пвх-продукти вельми масивні і ажурністю похвалитися не можуть.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Універсальний варіант зимових садів-традиційні односхилі світлопрозорі прибудови, які ще називають соляріями (середземноморський стиль)

Каркас дерев’яних зимових садів виготовляють з високоміцного і стабільного клеєного бруса («юкко», «баварський дім», «віконна верф» — все росія). Матеріал виробляють з першосортної деревини сосни, модрини або дуба. Клеєний брус обробляють антисептиками і антипіренами. Готову конструкцію покривають тонованим лаком або фарбують. Зовні дерево захищають особливими алюмінієвими накладками. До речі, для спорудження зимових садів застосовують і фасадні дерев’яні системи (raico bautechnik, німеччина).

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Едвардіанський зимовий сад-наочний яскравий зразок англійського консерватизму, що поєднує в собі елегантну респектабельність і благородну простоту

У північних кліматичних умовах на конструкцію зимового саду впливають значні снігові і вітрові навантаження. Щоб полегшити скляному будиночку життя, дах роблять з ухилом не менше 30°. Про зворотних схилах (спрямованих до стіни основної будівлі) не варто і думати. Вони створять снігові мішки, які піддадуть реальній загрозі цілісність покрівлі (а вже протікання точно будуть забезпечені). Нападник сніг рекомендується якомога швидше зчищати. Адже замети провокують іншу серйозну проблему-обмерзання покрівлі. Якщо господарів не приваблює перспектива щозими вправлятися з віником і лопатою, то їм слід встановити кабельну систему обігріву скляного даху. Не вдаючись в технічні подробиці, скажімо, що секції кабелю, що гріє монтують уздовж карнизів і укладають в жолоби і водостічні труби.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Конструкція зимового саду з пвх — найекономічніше рішення. Пластик може бути кольоровим, а також покритим плівкою » під дерево»

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Дерев’яна конструкція зимового саду приваблює своєю натуральністю і хорошими теплоізоляційними якостями

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Алюмінієвий каркас зимового саду надійний, довговічний і має високу несучу здатність

А зимовий сад з опаленням або без?

Зимовий сад можеБути як опалювальним, так і неопалюваним приміщенням будинку. Якщо ви плануєте активно використовувати його тільки в теплу пору року, можна обійтися переносним обігрівачем для рідкісних прохолодних вечорів. У разі коли приміщення буде періодично використовуватися в холодний період, розумно зробити автономне опалення за допомогою системи «тепла підлога».

Якщо ж в зимовому саду планують влаштувати повноцінну житлову кімнату, здійснюють підключення до центральної системи будинку. Важливо пам’ятати, що для збереження в зимовому саду комфортної температури, в його конструкції повинні бути застосовані матеріали з низьким коефіцієнтом теплопередачі — склопакети, а не одинарне скло, стільниковий полікарбонат товщі 24 мм, а також теплоізолюючий каркас.

Ще один момент: горщики з квіточками в ряд — це ще не зимовий сад. Епіцентром зеленого оазису повинна стати квіткарка-невелика штучна «грядка», в яку ви — садиться основна частина рослин. Але просто виконати в підлозі поглиблення і засипати його землею — цього зовсім недостатньо, щоб вийшла діюча квіткарка. Грядка повинна обов’язково мати дренажну систему: в підставі поглиблення робиться стічний отвір, потім в виїмку засипають 10-15-см шар гравію або керамзиту, який покривають склотканиною. Поверх склотканини вже засипається грунт (склотканина не дає землі проникати в дренаж), в якій будуть пускати коріння ваші зелені улюбленці. Глибина шару грунту може бути різною — земля насипається з урахуванням обсягу кореневої системи майбутніх мешканців «грядки».

Підводка води

Продовжуємо відтворювати шматочок природи у себе вдома, але тепер моделюємо інший фактор — водне забезпечення. Для рослин посуха просто згубна. Спосіб полегшити регулярні поливи-підвести до зелених насаджень водопровід, встановити групу поливальних форсунок, можливо, забезпечивши автоматикою, яка самостійно буде регулярно окропляти рослини цілющою вологою.

Якщо підводити водопровід до прибудови з зимовим садом, то труби доведеться прокладати на значній глибині, нижче рівня зимового промерзання грунту. Інший вихід-труба може бути обплетена електричним термоелементом, що попередить руйнівне заледеніння, гарантуючи рослинам стабільне «пиття», причому теплої води. Ще один момент, пов’язаний з водою-конденсат, який майже неминуче буде утворюватися на стеклах, а потім стікати вниз, утворюючи калюжі на підлозі. Грамотно вибудувавши вентиляцію, утворення калюж можна попередити.

Не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Щоб створити в зимовому саду оптимальний мікроклімат і уникнути утворення конденсату, потрібно забезпечити достатню вентиляцію простору. Для цього застосовують спеціальний профіль, що має отвори, а також вікна. Площа відкриваються вентиляційних кватирок повинна становити як мінімум 3 % від всієї площі скління. Найкраще провітрювання буде відбуватися, якщо відкриваються стулки розташовані по діагоналі один до одного (тобто важлива наявність відкриваються вікон в даху).

Слід пам’ятати, що природна вентиляція працює, коли зовнішня температура нижче внутрішньої мінімум на 5 °с. Якщо у вас орієнтований на південь зимовий сад, краще передбачити примусове провітрювання, що забезпечується електродвигуном і вентилятором. Система включається і вимикається автоматично за сигналом датчиків температури, дощу і сили вітру. Для зимового саду, в якому вирощують екзотичні рослини, передбачають систему клімат-контролю. Ефективна вентиляція важлива також для світлопрозорої конструкції, використовуваної в якості басейну.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Якщо в зимовому саду не забезпечений достатній повітрообмін, вікна будуть пітніти

Неодмінно потрібно подбати про природну циркуляції повітряних мас і підтримці температури. Щоб в приміщенні діяла природна вентиляція, по діагоналях розміщуються кватирки. Нагріте повітря піднімається вгору, і через вентиляційну кватирку в кутку під стелею виходить назовні. Через отвір в протилежному кутку, тільки внизу, біля підлоги, в сад проникає прохолодне повітря з вулиці.

Для природної вентиляції повітря зовні повинен бути приблизно на 5°с градусів холодніше температури в зимовому саду, але можна забезпечити і механічну. Для цього монтується апаратура «клімат-контролю», яка датчиками відстежує основні характеристики повітря в приміщенні, і, відповідно до заданих параметрів, періодично влаштовує примусову вентиляцію. Людина може і самостійно провітрювати зимовий сад, відкриваючи фрамуги. Також можна встановити ряд інших пристроїв, облагороджують атмосферу — наприклад, іонізатор.

Яка дах підходить для зимового саду?

Для дахів зимових садів не використовують звичайні склопакети, так як, по-перше, застосовуваний склопакет повинен витримувати значні снігові навантаження (і чим менше ухил даху зимового саду, тим більше навантаження), по-друге, в разі руйнування скла (наприклад, при сильному граді або падінні черепиці з прилеглої даху) не повинно утворюватися небезпечних осколків. Здешевлюючи конструкцію, проектувальник не повинен забувати про можливі наслідки.

Герметичність даху безпосередньо залежить і від того, наскільки продумана конструкція кроквяно-стійкової системи і наскільки грамотно і сумлінно виконаний монтаж. Важливо також, чи добре підходить для подібних конструкцій система профілів. Наприклад, якщо використовувати холодний каркас, в умовах високої вологості зимового саду навіть герметичній даху може спостерігатися скупчення конденсату на стійках і ригелях. Застосовуючи» теплу», наприклад, металопластикову систему цього явища можна уникнути.

На зведення зимового саду з «теплого» алюмінієвого профілю або клеєного бруса в середньому потрібно 60 робочих днів , тобто близько трьох місяців. Проектування та виготовлення конструкції-це 45 днів . Решту часу припадає на монтаж і облаштування зимового саду (обробку, установку підвіконь та ін.). Заміри супроводжуються геодезичної зйомкою майбутнього будмайданчика. Потім отримані дані використовуються при ескізному проектуванні, виконуваному за допомогою комп’ютерного моделювання. Так що замовник має можливість оцінити об’ємну модель майбутнього зимового саду і зробити оптимальний вибір.

В ході розробки ескізів також приймаються рішення, що стосуються декоративного оформлення конструкції (фарбування алюмінієвого профілю, ламінування пластикових накладок під дерево і т.д.). На основі узгодженого з замовником ескізу виконується робоча документація, яку відправляють в цех. Паралельно з виготовленням каркаса і комплектацією зимового саду на місці споруджують фундамент (за спеціально розробленими кресленнями).

Збірка конструкцій і будівництво зимового саду

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Зимовий сад вимагає хорошого фундаменту

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

До закінчення робіт конструкція повинна бути захищена спеціальною стрічкою

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Конструкцію встановлюють в рівень з відміткою чистового статі

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Ухил даху не повинен бути менше 14°. Оптимальний — від 25°

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Жолоб забезпечує відведення води з даху

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Примикання даху до будівлі здійснюють з допомогою герметизуючих матеріалів

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Всі кріпильні елементи повинні бути виконані з нержавіючої сталі

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Якісні комплектуючі та професійна збірка гарантують відмінний результат

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Скління зимових садів

Для скління зимових садів використовують два види виробів: склопакети і панелі з світлопрозорого пластику полікарбонату. Втім, стіни, в основному, заповнюють склом. При цьому зазвичай вибирають двокамерні склопакети (три скла плюс дві повітряні камери). Для дахів такі вироби занадто великовагові. Щоб знизити навантаження на каркас і забезпечити гідний рівень теплозбереження, перевагу віддають однокамерним склопакетам з низькоемісійним склом, яке за рахунок особливого покриття відображає інфрачервону (променеву) складову теплової енергії всередину приміщення.

Природного освітлення-сонячного світла, в зимовий сад має проникати якомога більше. Саме для цього стіни і стеля створюються прозорими. Для захисту від зайвого сонячного ультрафіолету зимовий сад засклюється спеціальними матеріалами – склопакетами з триплексу або стільниковим полікарбонатом.

Триплекс — «сандвіч» з двох стекол товщиною в кілька міліметрів, міцно-міцно з’єднаних між собою прошарком полімерної речовини. За теплоізоляції якості триплексу вище, ніж у звичайного скла, крім того, в разі занадто сильного удару «сендвіч» не розлетиться на гострі осколки, всі частинки утримає на своїх місцях полімерний прошарок. Мінусів у триплексу небагато-порівняноВелика вага, який серйозно ускладнює стельову конструкцію, а також дещо менша прозорість в порівнянні зі звичайним склом.

Стільниковий полікарбонат-полімерний прозорий матеріал з численними перевагами. Вага в десятки разів менший, ніж у скла, теплоізоляція висока, він гнучкий і ударостійкий. Крім того, полікарбонат зі спеціальним покриттям затримує жорсткий ультрафіолет. Мрія, а не матеріал, по — тому останнім часом для скління зимових садів часто вибирають саме полікарбонатні листи.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Каркас зимового саду виготовлений з системного профілю rehau

Існує два види такої продукції — з твердим піролітичним покриттям (k-скло) і м’яким напиленням (e-low скло). Причому друге на 80% ефективніше першого (правда, і дорожче майже вдвічі). Разом з тим низькоемісійне енергозберігаюче скло може зіграти з зимовим садом злий жарт. Влітку воно «перекриє» всі виходи сонячному теплу, що неминуче призведе до перегріву приміщення. Щоб цього не сталося, рекомендується комбінувати низькоемісійне скло з теплопоглинаючим (тонованим) або відображає. Крім того, випускається продукція, що поєднує функції теплозбереження і солярного контролю.

Не варто забувати і про естетичний потенціал скління. Для збагачення пластики фасадів і досягнення вражаючих оптичних ефектів використовують вітражні вставки і композиції, а також вигнуті (молльовані) елементи і фрагменти з ламінованого скла. Правда, художні вишукування коштують чималих грошей. А якщо, навпаки, потрібно заощадити? тоді в якості покрівельного матеріалу краще використовувати легкий стільниковий полікарбонат (lexan, австрія; marlon, великобританія; polygal, ізраїль та ін.). Панелі з цього матеріалу в 3-5 разів дешевше склопакетів. Причому така покрівля, на відміну від скляної, не потребує посиленої несучої конструкції (ось вам і ще одна стаття економії). До того ж стільниковий полікарбонат набагато «тепліше» скла. Скажімо, панель товщиною 25 мм за своєю теплоізоляційної здатності (опору теплопередачі) перевершує двокамерний склопакеті низькоемісійним e-low склом.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Конструкція зимового саду виготовлена з «теплого» алюмінію-профільна система fw50 +

Однак у цього матеріалу є свої недоліки. Йому властиво значне лінійне розширення (при підвищенні температури), що необхідно враховувати в ході проектування зимового саду. Інакше панелі будуть або жолобитися влітку, або випадати з профілю взимку. Щоб підтримувати пластикову покрівлю в чистоті і порядку, доведеться періодично старанно відмивати її від пилу за допомогою спеціальних складів. Але головне-полікарбонат закриває небо над головою, не дає спостерігати за падаючими краплями дощу або пурхають сніжинками, захоплюватися серпневими зірками і тріпотіти при спалахах блискавки. А чи не для того, за великим рахунком, влаштовують зимовий сад?

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Для затінення зимового саду використані римські штори

Ефективний захист від сонця в зимовому саду забезпечують різноманітні засоби затінення. Зсередини скляні стіни і дах зазвичай постачають рольшторами, жалюзі, маркізами. Зовні монтують маркізети-особливі вироби з щільної, довговічною і нелиняющей тканини. Зауважимо, що зовнішнє затінення краще внутрішнього, так к а к частково поглинає сонячне тепло. Для затінення підійдуть і роль-віконниці, хоча вони швидше затемнюють зимовий сад. Їх зазвичай використовують з метою безпеки — щоб захистити скляний будинок від не санкціонованого проникнення при тривалій відсутності господарів.

Іноді світла і тепла від сонця надходить занадто багато, від надлишків доводиться захищатися за допомогою захисних покриттів. Це затемнюючі плівки, які наносяться на склопакети і не пропускають до 40 — 60% сонячних променів. Інший варіант-установка на стеклах жалюзі, регулюючи які, можна домагатися потрібного рівня природного освітлення. Однак треба враховувати, що для багатьох заморських рослин в наших широтах більшу частину року світла бракує. «зелені друзі» починають буквально бліднути і чахнути.

Скупому сонцю потрібна підмога – спеціальні світильники. У сонячному світлі для рослини ключові червоний і синій частини спектра. Червоний особливо важливий, він забезпечує швидкий ріст рослин. Тому в зимовому саду встановлюють натрієві лампи, які дають потужне світло в «червоній смузі». Метало-галогенові лампи заповнюють недолік освітлення в синій частині спектра. Найкраще використовувати комбіновано обидва види ламп потужністю освітлення до 100 вт на 1 м2. Головне — не переборщити, щоб не допустити опіків.

При установці штучного освітлення не варто забувати і про себе. Поряд зі спеціальними світильниками зимовий сад обладнають ілюмінацією для відпочиваючих людей. Наприклад, світильниками м’яких тонів. Можлива і така варіація: розставити частину рослин по стелажах і поличках, на яких закріплюються невеликі освітлювальні прилади.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Елегантний каркас з «теплого» алюмінію. За склом з солнцеотражающим покриттям прохолодно навіть в липневу спеку

Системи зимових садів продумані до дрібниць. Вони містять не тільки всі необхідні конструктивні елементи і функціональні вироби, а й різноманітні предмети декору: вітражні вставки, розкладки, хрестинг-ковзани і шпилі, карнизи, ручки, поріжки і багато іншого. Все це багатство дозволяє створювати виразні і гармонійні світлопрозорі композиції. Причому в пластикових англійських садах кількість фіксацій зведено до мінімуму, а переважна більшість профілів кріпиться на засувках, що значно спрощує монтаж. Більш того, господарі можуть замовити по каталогу зимовий сад-конструктор і зібрати його самостійно, заощадивши до 40% загальної вартості на монтажних роботах.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Зимовий сад-відмінне місце для занять фізкультурою і спортом. Арки каркасної конструкції виготовлені з гнутого клеєного бруса. Зовні дерево захищене алюмінієвими накладками

При спорудженні зимових садів особливу увагу слід приділяти безпеці скління. Стінові склопакети повинні бути укомплектовані ударостійким загартованим склом. Для даху цього недостатньо. У покрівельні склопакети включають триплекс-багатошарове скло, скріплене спеціальною плівкою. Таке покриття важко розбити. Якщо ж це все-таки трапиться, плівка навіть при сильному ударі утримає осколки, не даючи пошкодженому триплексу розсипатися.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Квітучий зимовий сад. Конструкція виконана з фасадного системного профілю на базі клеєного бруса therm + 50 н-1 від raico bautechnik

Мікроклімат зимового саду

Тема підтримки в зимовому саду сприятливого мікроклімату заслуговує окремої розмови. Основи благополуччя закладаються ще на стадії проектування. Про «теплих» профілях і просунутих склопакетах вже було сказано. Тепло в зимовий сад може надходити від різних джерел. Однак при влаштуванні системи опалення краще не нехтувати традиційними рішеннями. Скажімо, стандартні настінні радіатори не тільки забезпечать комфортну температуру, але і позбавлять вертикальне скління від запотівання. Справа в тому, що взимку, коли температура в приміщенні і на вулиці значно різниться, на холодних склопакетах може випадати конденсат. Потоки теплого повітря, що піднімаються від радіатора, нагрівають скло і, таким чином, запобігають утворенню роси. Для покрівельного скління потрібні інші обігрівачі, наприклад, підлогові конвектори. Попутно відзначимо, що існують склопакети з електрообігрівом, які самостійно справляються з конденсатом.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Зимовий сад з каркасом з клеєного бруса

Система опалення повинна бути спроектована так, щоб виключити нерівномірний обігрів. Тоді в зимовому саду не виникнуть протяги. Пом’якшити теплове середовище дозволяє, що утворюють єдину опалювальну площину. Але їх використовують в якості додаткового джерела тепла. Підлогове опалення на водній основі далеко не завжди здатне забезпечити необхідну температуру. Електричні ж теплі підлоги «поодинці» споживають занадто багато енергії і до того ж часом негативно впливають на рослини. До речі, при плануванні озеленення про це слід подумати заздалегідь. Адже кожна ботанічна композиція вимагає свого температурно-вологісного режиму і, отже, особливого підходу до організації опалення.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Ажурність зимового саду посилена за рахунок стильного декору

Для забезпечення природної вентиляції потрібно, щоб 20-40% площі скління зимового саду займали вікна, що відкриваються. Повітряна тяга виникає через різницю парціального тиску. Отже, вхідні отвори повинні знаходитися ближче до землі, а вихідні — під самим карнизом і на даху. Відкривання і закривання вікон краще доручитиСистемі дистанційного керування, оснащеної датчиками дощу і вітру. Тим часом взимку інтенсивне провітрювання навряд чи обрадує господарів. Щоб забезпечити повітрообмін при за критих вікнах, встановлюють спеціальні вентиляційні клапани, які відкриваються під тиском теплого повітря.

Опалення та вентиляція зимового саду-особливості та правила. Види вентиляції зимового саду

Клеєний брус всередині пофарбований білою фарбою. Зовні встановлені коричневі металеві накладки в тон обробці фасадів основної будівлі

Рослини зимового саду

Облаштувавши приміщення для зимового саду, можна приступати до вибору його зелених мешканців. Основних претендентів на житлоплощу зазвичай ділять на дві групи за місцем походження. Перша-тропічні рослини азії, африки та америки; наприклад, ліровидний фікус, бегонія та інші. Друга-субтропічні рослини китаю, японії і но-вої зеландії (гібіскус, камелії та інш.), пустельні рослини африки і америки (алое, агава, молочай та ін.).

Перші вимагають високої вологості і середовищ — ній температури повітря на рівні 18-24°с, другі – менш вибагливі, і задовольняються середньою температурою в 13°с. Не останню роль у виборі рослин для заселення в зимовий сад повинні грати і особисті переваги. Рослини повинні добре виглядати у відповідній обстановці. У кого-то серед заростей влаштований декоративний водоспад, у кого – то-ставок. Зелений куточок часто обставляють меблями-найкраще для цього підходять плетені екземпляри. І частіше за інших-це саме крісло-гойдалка: в ньому можна розслаблятися, м’яко погойдуючись в оточенні зелені і відчуваючи себе наполовину вдома, наполовину на природі. Хтось встановить більярдний стіл, хтось-тенісний столик.

Вартість зимового саду

Облаштування зимового саду — справа недешеве. За різними оцінками, тільки будівельні витрати на 1м2 саду складають від 10 000 рублів. Але витрати і труднощі шляху не повинні відлякувати. Зимовий сад у вашому домі-море користі і задоволення.