Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

188

Досліди з льодом для дітей-це завжди цікаво. Проводячи досліди разом з владом, я навіть зробила кілька відкриттів для себе.

Сьогодні знайдемо відповіді на наступні питання:

  • як поводиться вода при заморожуванні?
  • що буде, якщо заморозити солону воду?
  • шуба зігріє лід?
  • і деякі інші…

Заморожування води

вода при замерзанні розширюється. На фотографії стаканчик із замороженою водою. Видно, що лід піднявся горбком. Вода замерзає не рівномірно. Спочатку лід з’являється у стінок склянки, поступово заповнюючи всю посудину. У воді молекули рухаються хаотично, тому вона приймає форму судини, в який налита. Лід же має чітку кристалічну структуру, при цьому відстані між молекулами льоду більше, ніж між молекулами води, тому лід займає більше місця, ніж вода, тобто розширюється.

Солона вода замерзає?

Чим більше солона вода, тим нижче температура замерзання. Для експерименту ми взяли два стаканчика-в одному прісна вода (позначений буквою в), в іншому дуже солона вода (позначений буквами в+с).

Простоявши в морозилці всю ніч, солона вода так і не замерзла, але в стаканчику утворилися кристали льоду. Прісна вода перетворилася на лід. Поки я маніпулювала зі стаканчиками і розчинами солі, владик створив свій незапланований експеримент.

Налив в кухоль воду, рослинне масло і непомітно поставив в морозилку.на наступний день я виявила кухоль з льодом і плаваючим помутнілим маслом. Робимо висновок, що різні рідини мають різну температуру замерзання.

Солона вода в морозилці не замерзла, а що буде, якщо посипати лід сіллю? перевірити.

Досвід з льодом і сіллю

Візьмемо два кубики льоду. Один з них посиплемо сіллю, а другий залишимо для порівняння.сіль роз’їдає лід, проробляючи канавки і ходи в крижаному кубику. Як і очікувалося, кубик льоду, посипаний сіллю, розтанув набагато швидше. Саме тому двірники взимку посипають доріжки сіллю. Якщо посипати сіллю лід, можна не тільки спостерігати за таненням, але і трохи помалювати!

Ми заморозили велику ледишку і посипали її сіллю, взяли пензлики іакварельні фарби і стали творити красу старший син наносив на лід фарбу пензлем, а молодший руками.

Наша досвідчена творчість об’єднує всю сім’ю, ось і макарушкіна ручка потрапила в об’єктив фотоапарата!

Макар і влад дуже люблять все заморожувати . Іноді в морозилці знаходяться абсолютно несподівані предмети.

Цей досвід я мріяла зробити ще з дитинства, але у мами не було шуби, а мне потрібна була саме шуба і ніяких замінників! улюблений купив мені шубу, і тепер представляю вашій увазі цей диво-досвід. На початку я не уявляла, як можна зважитися на те, що б загорнути морозиво в шубу, навіть якщо дуже хочеться поекспериментувати. А якщо досвід не вдасться, як її потім відпирати. Ех, була не була!..

морозиво поклала в пакетики:) загорнула шубою і стала чекати. Ура, все чудово! шуба ціла, і морозиво розтануло набагато менше, ніж контрольний зразок, що стояв поруч без шуби.

Як же здорово бути дорослою, мати шубу і робити які завгодно дитячі досліди!

Діти люблять фарбувати і прикрашати. А кольоровий лід доставляє масу позитивних емоцій і дозволяє розвивати творчість у малюків. Досліди не просто яскраві, пізнавальні, а й корисні. Рецепти ще більшої кількості яскравих експериментів для дітей дарую вам зараз. Завантажуйте корисний збірник дослідів для вашої домашньої лабораторії- «досліди з водою». Пишіть в коментарях ваші відгуки про досліди та побажання: які досліди ви б хотіли побачити на сторінках нашого сайту. Наука-це ж весело.

Ваша галина кузьміна

Залежно від способу заморожування продуктів лід може бути супутником зберігання продуктів в камері або свідчити про порушення. При ручному розморожуванні випарник розташований в камері. Природно, конденсат осідає на холодних поверхнях в морозильній камері, утворюючи лід. Якщо використовується ноу фрост, конденсат виводиться за межі камери.

Камера з ручним розморожуванням представляє шафа з подвійним корпусом, запінений поліуретаном. Внутрішня камера має конструкції, виконані як підставки під ящики або лотки з тонкого алюмінієвого листа. Знизу до кожної поличці підведені трубки випарника.

Продукти розміщуються у висувних ящиках або за дверцятами. Під час заморожування виділяється вода, вона осідає на трубках, ось чому лід намерзає під ящиками в морозильній камері. Тому небезпечно допускати великий шар-важко витягувати продукти, можна випадково пошкодити трубку.

Утворення льоду в морозильній камері під поличками – природний фізичний процес. Але лід є ізолятором, погіршує тепловіддачу. Чим більше сніговий наріст в камері, тим довше цикл роботи компресора, витрачається більше енергії на заморозку продуктів.

чому наморожується лід на дверцятах в морозильній камері

Трапляється, в аварійний сигнал показує порушення режиму в морозильній камері-нещільно закриті двері або відійшло ущільнення. Намерзання льоду прискорюється. Тепер він пухкий, нагадує сніг, загортає кришки контейнерів, осідає на дверцятах. Через таку шубу холод проходить насилу, компресор працює без зупинки.

Причиною прискореного намерзання льоду в морозильній камері є безперервне надходження свіжого повітря. Теплий агент містить багато рівноважної вологи, вона і випадає в осад на холодні поверхні. Але іній, намерзлий на двері, розширює існуючу щілину, збільшуючи обмерзання. Навколо дверного отвору в запіненій частині проходить теплий контур холодоагенту. Лід підтає, підтікає під нижній ящик, на дні морозильної камери утворюється полій.

Якщо морозильна камера має електронне управління, регулятор перестане розподіляти холод у відкритий контур, почнеться підтавлення продуктів.

чому в морозильній камері внизу намерзає лід

Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

Буває, продукти в морозильнику підтають через відсутність або зниженої напруги в мережі. Якщо холодильник після простою включається самостійно, утворила калюжа може залишитися непоміченою і замерзнути, створюючи лід під морозильною камерою.

При максимальному режимі заморозки під час відкривання дверей іній підтає і краплями стікає вниз, там і замерзає. Потрібно тримати середню температуру-менше паморозі, економна витрата енергії. Дотримуючись рекомендацій виробника, можна домогтися, щоб внизу морозильної камери не накопичувався лід.

лід на дні морозильної камери ноу фрост

Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

Якщо морозильна камера використовує конвективний спосіб передачі холоду від випарника до продуктів, всередині не повинно бути інею. Випарник знаходиться за панеллю в охолоджуючому відсіку, там же розташований вентилятор, тен відтайки і отвір для видалення конденсату за контур.

Трапляється, отвір засмічується, дренажний шланг перемерзає, злипається, і вода накопичується в камері з випарником, замерзає брилою, просочується в робочу камеру, утворюючи в морозильній камері лід. Незабаром ноу фрост стане неробочою через скупчився льоду і обмерзлого вентилятора. Іноді краплі через панелі скочуються довго, і в морозильній камері намерзають брили льоду прямо в лотках.

Якщо панелі холодні, на стінах морозильної камери ноу фрост намерзне тонкий шар льоду. Поступово він розтане, краплями стече на піддон. Що робити, якщо в ящику намерзає лід? вимикати холодильник або компресор морозильної камери, розморожувати систему і шукати несправність.

у морозильній камері холодильника самсунг утворюється лід

Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

Багато користувачів сучасних двокамерних холодильників самсунг на форумах скаржаться, що з ноу фрост доводиться часто розморожувати холодильник. Постійно заморожується випарник і вентилятор зупиняється. Спочатку вода зливається вниз, ось чому в морозильній камері ноу фрост утворюється лід на дні. Потім відтайка продовжує працювати, але внизу накопичується лід, шубою покривається випарник. Причина утворення льоду в морозильній камері самсунг відома фахівцям.

Відбувається повне заморожування повітряних лабіринтів за панелями. Необхідно розморозити апарат протягом 2 діб і знову запустити. Чи не допоможе, ще раз розморозити, і прочистити дренаж за панеллю. Одночасно потрібно переконатися, що зливний отвір розташований вище лотка для конденсату, шланг не злиплий. Переморожування дренажної трубки-основна причина появи льоду в морозильній камері холодильника самсунг.

Відео

Пропонуємо відео урок по темі.

Лід в морозильній камері

Не за горами новий сезон зимової риболовлі з льоду. Прагнення рибалок якомога раніше

Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

Досліди з льодом для дітей-це завжди цікаво. Проводячи досліди разом з владом, я навіть зробила кілька відкриттів для себе.

Сьогодні знайдемо відповіді на наступні питання:

  • як поводиться вода при заморожуванні?
  • що буде, якщо заморозити солону воду?
  • шуба зігріє лід?
  • і деякі інші…

Заморожування води

Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодомвода при замерзанні розширюється. На фотографії стаканчик із замороженою водою. Видно, що лід піднявся горбком. Вода замерзає не рівномірно. Спочатку лід з’являється у стінок склянки, поступово заповнюючи всю посудину. У воді молекули рухаються хаотично, тому вона приймає форму судини, в який налита. Лід же має чітку кристалічну структуру, при цьому відстані між молекулами льоду більше, ніж між молекулами води, тому лід займає більше місця, ніж вода, тобто розширюється.

Солона вода замерзає?

Чим більше солона вода, тим нижче температура замерзання. Для експерименту ми взяли два стаканчика-в одному прісна вода (позначений буквою в), в іншому дуже солона вода (позначений буквами в+с).Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодом

Простоявши в морозилці всю ніч, солона вода так і не замерзла, але в стаканчику утворилися кристали льоду. Прісна вода перетворилася на лід. Поки я маніпулювала зі стаканчиками і розчинами солі, владик створив свій незапланований експеримент.

Налив в кухоль воду, рослинне масло і непомітно поставив в морозилку.Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодомна наступний день я виявила кухоль з льодом і плаваючим помутнілим маслом. Робимо висновок, що різні рідини мають різну температуру замерзання.

Солона вода в морозилці не замерзла, а що буде, якщо посипати лід сіллю? перевірити.

Досвід з льодом і сіллю

Візьмемо два кубики льоду. Один з них посиплемо сіллю, а другий залишимо для порівняння.Скільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодомсіль роз’їдає лід, проробляючи канавки і ходи в крижаному кубику. Як і очікувалося, кубик льоду, посипаний сіллю, розтанув набагато швидше. Саме тому двірники взимку посипають доріжки сіллю. Якщо посипати сіллю лід, можна не тільки спостерігати за таненням, але і трохи помалювати!

Ми заморозили велику ледишку і посипали її сіллю, взяли пензлики іСкільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодомакварельні фарби і стали творити красу старший син наносив на лід фарбу пензлем, а молодший руками.

Наша досвідчена творчість об’єднує всю сім’ю, ось і макарушкіна ручка потрапила в об’єктив фотоапарата!

Макар і влад дуже люблять все заморожувати . Іноді в морозилці знаходяться абсолютно несподівані предмети.

Цей досвід я мріяла зробити ще з дитинства, але у мами не було шуби, а мнСкільки морозиться лід в морозилці. Досліди з льодоме потрібна була саме шуба і ніяких замінників! улюблений купив мені шубу, і тепер представляю вашій увазі цей диво-досвід. На початку я не уявляла, як можна зважитися на те, що б загорнути морозиво в шубу, навіть якщо дуже хочеться поекспериментувати. А якщо досвід не вдасться, як її потім відпирати. Ех, була не була!..

&1&морозиво поклала в пакетики:) загорнула шубою і стала чекати. Ура, все чудово! шуба ціла, і морозиво розтануло набагато менше, ніж контрольний зразок, що стояв поруч без шуби.

Як же здорово бути дорослою, мати шубу і робити які завгодно дитячі досліди!

Діти люблять фарбувати і прикрашати. А кольоровий лід доставляє масу позитивних емоцій і дозволяє розвивати творчість у малюків. Досліди не просто яскраві, пізнавальні, а й корисні. Рецепти ще більшої кількості яскравих експериментів для дітей дарую вам зараз. Завантажуйте корисний збірник дослідів для вашої домашньої лабораторії- «досліди з водою». Пишіть в коментарях ваші відгуки про досліди та побажання: які досліди ви б хотіли побачити на сторінках нашого сайту. Наука-це ж весело.

Ваша галина кузьміна

Залежно від способу заморожування продуктів лід може бути супутником зберігання продуктів в камері або свідчити про порушення. При ручному розморожуванні випарник розташований в камері. Природно, конденсат осідає на холодних поверхнях в морозильній камері, утворюючи лід. Якщо використовується ноу фрост, конденсат виводиться за межі камери.

Камера з ручним розморожуванням представляє шафа з подвійним корпусом, запінений поліуретаном. Внутрішня камера має конструкції, виконані як підставки під ящики або лотки з тонкого алюмінієвого листа. Знизу до кожної поличці підведені трубки випарника.

Продукти розміщуються у висувних ящиках або за дверцятами. Під час заморожування виділяється вода, вона осідає на трубках, ось чому лід намерзає під ящиками в морозильній камері. Тому небезпечно допускати великий шар-важко витягувати продукти, можна випадково пошкодити трубку.

Утворення льоду в морозильній камері під поличками – природний фізичний процес. Але лід є ізолятором, погіршує тепловіддачу. Чим більше сніговий наріст в камері, тим довше цикл роботи компресора, витрачається більше енергії на заморозку продуктів.

чому наморожується лід на дверцятах в морозильній камері

&1&

Трапляється, в аварійний сигнал показує порушення режиму в морозильній камері-нещільно закриті двері або відійшло ущільнення. Намерзання льоду прискорюється. Тепер він пухкий, нагадує сніг, загортає кришки контейнерів, осідає на дверцятах. Через таку шубу холод проходить насилу, компресор працює без зупинки.

Причиною прискореного намерзання льоду в морозильній камері є безперервне надходження свіжого повітря. Теплий агент містить багато рівноважної вологи, вона і випадає в осад на холодні поверхні. Але іній, намерзлий на двері, розширює існуючу щілину, збільшуючи обмерзання. Навколо дверного отвору в запіненій частині проходить теплий контур холодоагенту. Лід підтає, підтікає під нижній ящик, на дні морозильної камери утворюється полій.

Якщо морозильна камера має електронне управління, регулятор перестане розподіляти холод у відкритий контур, почнеться підтавлення продуктів.

чому в морозильній камері внизу намерзає лід

&1&

Буває, продукти в морозильнику підтають через відсутність або зниженої напруги в мережі. Якщо холодильник після простою включається самостійно, утворила калюжа може залишитися непоміченою і замерзнути, створюючи лід під морозильною камерою.

При максимальному режимі заморозки під час відкривання дверей іній підтає і краплями стікає вниз, там і замерзає. Потрібно тримати середню температуру-менше паморозі, економна витрата енергії. Дотримуючись рекомендацій виробника, можна домогтися, щоб внизу морозильної камери не накопичувався лід.

лід на дні морозильної камери ноу фрост

&1&

Якщо морозильна камера використовує конвективний спосіб передачі холоду від випарника до продуктів, всередині не повинно бути інею. Випарник знаходиться за панеллю в охолоджуючому відсіку, там же розташований вентилятор, тен відтайки і отвір для видалення конденсату за контур.

Трапляється, отвір засмічується, дренажний шланг перемерзає, злипається, і вода накопичується в камері з випарником, замерзає брилою, просочується в робочу камеру, утворюючи в морозильній камері лід. Незабаром ноу фрост стане неробочою через скупчився льоду і обмерзлого вентилятора. Іноді краплі через панелі скочуються довго, і в морозильній камері намерзають брили льоду прямо в лотках.

Якщо панелі холодні, на стінах морозильної камери ноу фрост намерзне тонкий шар льоду. Поступово він розтане, краплями стече на піддон. Що робити, якщо в ящику намерзає лід? вимикати холодильник або компресор морозильної камери, розморожувати систему і шукати несправність.

у морозильній камері холодильника самсунг утворюється лід

&1&

Багато користувачів сучасних двокамерних холодильників самсунг на форумах скаржаться, що з ноу фрост доводиться часто розморожувати холодильник. Постійно заморожується випарник і вентилятор зупиняється. Спочатку вода зливається вниз, ось чому в морозильній камері ноу фрост утворюється лід на дні. Потім відтайка продовжує працювати, але внизу накопичується лід, шубою покривається випарник. Причина утворення льоду в морозильній камері самсунг відома фахівцям.

Відбувається повне заморожування повітряних лабіринтів за панелями. Необхідно розморозити апарат протягом 2 діб і знову запустити. Чи не допоможе, ще раз розморозити, і прочистити дренаж за панеллю. Одночасно потрібно переконатися, що зливний отвір розташований вище лотка для конденсату, шланг не злиплий. Переморожування дренажної трубки-основна причина появи льоду в морозильній камері холодильника самсунг.

Відео

Пропонуємо відео урок по темі.

Лід в морозильній камері

Не за горами новий сезон зимової риболовлі з льоду. Прагнення рибалок якомога ранішеПрикриті тонким, ще не розмитим льодом. Пешня в цій ситуації повинна доповнювати льодобур, а зворотну дорогу потрібно перевіряти кілька разів за день.

Останній лід

Цей період в еволюції льоду настає, коли навесні середньодобова температура повітря стає близькою до 0°, тобто починається танення снігу і з’являються талі води. У перший час лід стає небезпечним біля берегів, де сніг сходить швидше, ніж на льоду. Струмочки талої води, стікаючи у водойму, підмивають край льоду, а тепло, що виходить від нагрітої землі, ще більше сприяє процесу руйнування льодової кромки.

Удавана міцність прибережного льоду після ранкового заморозка оманлива – з сонячним обігрівом він може не відпустити рибалок назад, тому вихід на берег треба приготувати заздалегідь, прихопивши на лід довгі жердини або дошки. Бажано, щоб вихід був на мілководді, і краще на тій стороні, де лід у другій половині дня виявиться в тіні від лісу або високого берега. Пройде ще деякий час, і біля берега утворюються широкі розводдя, причиною яких будуть руйнування припаю і прибуток води у водоймі. Хоча основний лід залишиться ще досить надійним, але вибиратися на нього без човна нерозумно.

Основний масив льоду руйнується поетапно: коли середньодобова температура повітря перевалить за плюсову позначку, то на поверхні льодового покриття почне інтенсивно танути сніг, і цей процес буде прискорюватися вітрами, сирими туманами і дощами. Поверхнева вода вбирається в лід, порушуючи його монолітну структуру, викликаючи розпадання льоду на окремі, що стоять вертикально кристали (голчаста структура), і зв’язок між цими елементами поступово слабшає. Одночасно лід підтає і знизу. З цих причин весняний лід підступний: втративши пружні властивості моноліту, він не затріщить попереджувально, як в перволедье, а зі зрадницьким шиплячим звуком раптом несподівано розпадеться під ногами необережного рибалки.

Особливо небезпечний лід там, де всю зиму під снігом стояла вода – — ці калюжі видно і на останньому, безсніжному льоду, і такі місця треба обходити стороною. Краще за останнім льоду пересуватися по старих зимових стежках (вони виділяються на його поверхні) і рибалити на «насиджених» місцях – тут лід товщі і краще проморожений за зиму.

Ні в якому разі не можна збиратися великими групами, в купи, «обрубуючи» щасливого побратима, – колективні купелі, як правило, закінчуються трагічно.

Рятувати провалився на весняному льоду треба осмислено, ні в якому разі не підходячи близько до утворилася майні: слід підбиратися до неї поповзом, насуваючи попереду себе довгий жердину або дошку, або кинути потопаючому з безпечної відстані кінець товстої мотузки з широкою петлею, яку той накине на себе. Втім, все залежить від стану «купається», замерзнувши, він може впасти в шоковий стан, але ще триматися на плаву. Тоді треба діяти гранично швидко, і без надувного човна тут не обійтися.

Фізично сильній людині, що потрапила в неприємну ситуацію, допоможуть спеціальні «рятівники» – пристрої, схожі на товсте шило і висять на шнурах на рибальському одязі. Встромивши їх в край льоду, можна підтягнутися і вибратися з води. Однак ці хороші засоби порятунку малопридатні на занадто пухкому весняному і на молодому тонкому льоду.

Щоб неприємність не трапилася, треба завжди тверезо оцінювати, коли риболовлю з льоду краще залишити до наступного сезону і перейти до вудіння в проводку на малих річках.

На річках, ще скутих льодовим панциром, на лід не слід виходити, коли позначилася помітний прибуток води, а риболовлю краще продовжити на стоячих водоймах, притому великих, повільно реагують на підйом рівня. Тут сигналом до остаточного відходу на берег стане приліт чибісів і чайок, а іноді і трясогузок.

У народі кажуть: «трясогузка хвостом лід розбиває». Після прильоту цієї спритної пташки, діловито бігає по льоду і збирає перших весняних комах, можна з упевненістю сказати, що до розпадання льоду залишилося не більше тижня.

Хочеться вірити, що читачі не вважатимуть цю статтю всього лише попередженням, що лід може бути небезпечний на всіх етапах його становлення. Сподіваюся, що вона додала їм знань про цей чудовий феномен і допомогла стати крижаному помосту надійним другом для всіх захоплених риболовлею.

А. Маілков «рибалка – elite № 06 – 1999 р.»

Wikihow працює за принципом вікі, а це означає, що багато наших статей написані декількома авторами. При створенні цієї статті над її редагуванням і поліпшенням працювали, в тому числі анонімно, 37 осіб(а).

Зимові прогулянки, в тому числі з використанням снігоступів, поїздки на снігоходах ,підлідна риболовля (з автомобілем або без), лижний спорт, катання на ковзанах і ігри на льоду можуть бути небезпечними, якщо ви не можете визначити, чи достатньо міцний лід, щоб витримати навантаження. Існують різні способи для того, щоб оцінити потенційну надійність льодового покриття – можна спостерігати за кольором льоду і досліджувати його товщину, а також звертати увагу на зовнішні фактори, такі як температура, місцеві умови і особливості. Однак повністю виключити ризик під час проведення спортивних заходів неможливо. Якщо ви сумніваєтеся — не виходьте на лід; і вже тим більше не варто цього робити не по сезону рано чи занадто пізно.

Кроки

    Врахуйте, що лід ніколи не буває абсолютно безпечним. погодні умови і непомітні або невідомі фактори можуть раптово перетворити, здавалося б, надійний лід в смертельно небезпечний. Прийміть всі можливі запобіжні заходи з метою запобігання нещасним випадкам і подбайте про те, щоб можна було негайно вжити рятувальні заходи, якщо щось піде не так.

    Розробіть план екстреного порятунку. попередьте знайомих, куди ви відправляєтеся. На випадок якщо в той час, як ви вивчаєте льодові умови або розважаєтеся, відбудеться щось непередбачене, у вас повинен бути вироблений алгоритм дій, який дозволить вам дістатися до безпечного місця, де можна буде негайно отримати допомогу.

    • порада для новачків: відповідно до сезону ви повинні бути дуже тепло одягнені. Не нехтуйте засобами порятунку на водах, хоча б рятувальним жилетом, особливо якщо ви перевіряєте лід на міцність або відправляєтеся в поїздку на снігомобілі. Тримайте при собі льодоруб, який може допомогти вам вибратися, якщо ви потрапите в полином. Ніколи не вирушайте в дорогу поодинці, візьміть з собою одного або двох друзів. Поставте знайомих до відома, де ви і ваші друзі перебуваєте і коли ви розраховуєте повернутися додому. Це не той випадок, коли можна проявляти безтурботність і діяти спонтанно.
    • майте при собі запасний набір теплого сухого одягу в водонепроникному речмішку. Завдяки цьому ви зможете зменшити ризик переохолодження, відразу ж змінивши промоклий одяг. Іншими корисними складовими рятувального комплекту є ковдра, грілки для рук і для ніг, товсті шкарпетки, запасні вовняні шапочки, свічки і сірники. Приготуйте всі ці речі на випадок занять будь-якими зимовими видами спорту, наприклад, катання на ковзанах. Для більш докладного ознайомлення дивіться розділ»речі, які вам знадобляться».
  1. Зрозумійте, що міцність льоду визначається низкою факторів, а не якимось одним. про його надійності можна судити, оцінивши сукупність наступних показників:

    • зовнішній вид льоду – його колір, структура та особливості
    • товщина льоду – для тих чи інших видів діяльності визначена товщина, про що можна прочитати нижче
    • температурний максимум протягом певного часу і протягом дня
    • сніжне покриття
    • глибина води під льодом
    • розмір водойми
    • хімічний склад води – солона вона або прісна
    • погодні зміни в даній місцевості
    • протяжність льодового покриття
  2. Вибирайте місця, де лід регулярно тестується на міцність відповідними службами. такі служби можуть існувати при курортах, клубах, національних парках або в складі державних органів. Вони повинні проводити виміри щонайменше щодня. Поцікавтеся у співробітників цих служб про результати перевірки, цим ви убезпечите себе. Вони, як правило, користуються якісними вимірювальними приладами і мають доступ до досліджень, а ще вони багато знають про лід і добре підготовлені до позаштатних ситуацій. Ви позбавите себе від ризикованих випробувань льодового покриття на міцність і будете почувати себе впевненіше. Проте, це не означає, що про запобіжні заходи можна забути.

    Поговоріть з місцевими жителями. якщо ви приїжджий, не варто проявляти ніякого зарозумілості. Зайдіть в бакалійну крамницю, рибальський магазин або магазин спортивного інвентарю і заведіть розмову, загляньте в поліцейську ділянку або в пожежну частину іРозпитайте про небезпечні і безпечні місця в окрузі. Нехай краще вони допоможуть вам зараз, ніж будуть виручати вас з біди пізніше.

  3. Огляньте лід. придивіться, чи немає на ньому будь-яких тріщин, розломів, підозрілих місць або нерівних поверхонь, і визначте його колір(а). Ви можете покладатися тільки на власний зір . Цей побіжний погляд допоможе вам вирішити, чи варто продовжувати дослідження.

    • при наявності наступних ознак вам краще відмовитися від будь-яких подальших спроб виходу на лід:
      • вода, підтоплює кромку льоду, або поблизу від неї
      • б’ють під льодом ключі в ставках і озерах з джерельною підживленням.
      • наявність витоку або припливу у покритого льодом водойми
      • тріщини, розломи або ополонки
      • лід, який, мабуть, підтанув, а потім його знову підморозило
      • нерівні поверхні, яких ви не помічали раніше-наприклад, здиблені крижані гребені, викликані течіями або вітрами
    • запам’ятайте цю пісеньку: «товстий і синій, перевірений і надійний; тонкий і крихкий — шлях занадто ризикований.»
  4. Вам необхідно розбиратися в значенні тієї чи іншої забарвлення льоду. але хоча це і вельми корисний індикатор, покладатися тільки на колір не варто. Наприклад, лід будь-якого кольору, що піддається впливу поточної води знизу, буде більш крихким, ніж лід, який не відчуває такого впливу. Зазвичай, по колірному спектру льоду ви можете зробити наступні висновки:

    • від світло-сірого до чорного-талий лід, який іноді утворюється, навіть якщо температура повітря нижче 32°f (0°c). Небезпечний: через недостатню щільність він не може витримати навантаження – тримайтеся подалі.
    • від білого до тьмяного, непрозорого-просочений водою сніг замерзає на поверхні льоду, формуючи ще один тонкий крижаний шар зверху. Такий лід занадто пористий, всередині його можуть бути повітряні кишені, тому він часто буває крихким.
    • від синього до прозорого-лід високої щільності, дуже міцний, найбезпечніший, якщо, звичайно, він досить товстий. Не ризикуйте, якщо його товщина менше 4 дюймів (10 см).
    • строкатий і пухкий лід, званий також «гнилим» -не стільки через його кольору, скільки через його структури. Це талий лід. Він зрадницьки оманливий-дуже може бути, що він розтанув в середині або знизу, хоча зверху здається товстим. Найчастіше він зустрічається навесні і може мати коричневий відтінок через рослинних пігментів, бруду та інших природних матеріалів, що піднімаються до поверхні під час відлиги. Ви не ступите і кроку.
  5. Перевірте товщину льоду. якщо ви вже закінчили огляд і вам здається, що все в порядку, вам необхідно переконатися в цьому, дослідивши товщину льоду.

    • проводьте дослідження в присутності хоча б одного товариша (система взаємовиручки). Одягніть рятувальний комбінезон або інший рятувальний засіб і використовуйте мотузки, щоб у разі необхідності ваш друг міг витягнути вас.
    • виходьте на лід, тільки якщо кромка льоду достатня міцна. Якщо вона пухка або розтріскана, заради вашої власної безпеки продовжувати не варто, адже прибережна крижана кромка сама тендітна.
    • щоб виміряти товщину льоду, зробіть сокиркою невелику ополонку або скористайтеся ручним буром.
    • вивчіть показники безпечної товщини льоду. Існують рекомендовані критерії, про які вам потрібно пам’ятати при будь-яких діях, що вживаються вами на льоду. (майте на увазі, що їх дотримання рекомендується , але саме по собі не гарантує вашої безпеки.) лід стає «безпечним» при товщині приблизно 4 — 6 дюймів (10-15 см). Навіть не думайте виходити на лід товщиною 3 дюйми (7,5 см) або менше. Однак, навіть при товщині в 9 — 10 дюймів (22,5 – 25 см), лід може таїти приховані загрози, такі як стрімка течія, яка невпинно підточує лід знизу. У цьому випадку навіть товстий лід може тріснути в будь-яку мить.
    • у звичайних умовах, правила для безпечної товщини льоду наступні:
      • 3 дюйма (7 см) (молодий лід) – «тримайтеся подалі
      • 4 дюйма (10 см) – підходить для підлідної риболовлі, лижних походів і піших прогулянок (витримує вагу приблизно 200 фунтів (80 кг))
      • 5 дюймів (12 см) — придатний для одиночних снігоходів і снігомобілів (витримує вагу приблизно 800 фунтів (320 кг))
      • 8 – 12 дюймів (20-30 см) — витримує одиночний автомобіль або групу людей (приблизно 1500 — 2000 фунтів (600-800кг))
      • 12 – 15 дюймів (30-38 см) – витримує вагу легкого вантажного пікапа або автофургона
    • ці норми вважаються загальноприйнятими.
  6. Майте на увазі, що товщина льоду не є однаковою всюди, навіть на одному і тому ж водоймі. надійність крижаного покриття визначається не тільки за кольором і товщині, але і по ряду інших показників. Враховуйте також:

    • характер водойми: ставок це, озеро або річка, і чи присутній помітна течія під льодом? чи має водойму притоки або витік? це може стати приводом для занепокоєння.
    • склад води: солона вона або прісна? морський лід зазвичай менш міцний і при однаковій товщині може не витримати таку ж вагу, як і прісноводний. Для отримання більш детальної інформації щодо точних критеріїв дивіться зовнішні посилання нижче.
    • температурний максимум і пору року: температура постійно змінюється. Враховуйте мікроклімат в даній місцевості. Зимовий лід набагато міцніше, ніж весняний, останній швидко підтає і стоншується під променями сонця.
    • розмір і глибину водойми: льодостав на великих водоймах займає набагато більше часу, ніж на маленьких.
    • наявність снігового покриття: сніг є природним утеплювачем; під снігом лід зазвичай більш тонкий і менш міцний.
    • величина вантажу: який тиск ви піддаєте лід? чи повинен він витримувати тільки вас або також і ваш засіб пересування? людське тіло і снігомобіль з тим же самим тілом на ньому мають дуже різні параметри розподілу вагового навантаження.
  7. Якщо у вас є хоч найменші сумніви, знайдіть альтернативу. любителі катання на ковзанах завжди можуть скористатися льодовим катком або контрольованою частиною озера; лижникам і водіям снігомобілів можна порадити дотримуватися доріг на суші; пішоходам також краще обходити лід стороною. У будь-якому випадку їм усім необхідно мати при собі рятувальний комплект незалежно від того, куди вони збираються відправитися і як довго вони збираються бути в дорозі.

    Підказки

    • пам’ятайте, що наїжджені льодові дороги і переправи аж ніяк не роблять лід міцніше. Слід регулярно міняти маршрути.
    • у разі якщо вам необхідно перейти водойму по льоду, кращий спосіб для цього — опуститися на карачки і рухатися, широко розставляючи руки і ноги. Намагайтеся рухатися як ящірка, рівномірно розподіляючи вагу свого тіла. Взяти з собою довгу дошку або жердину – відмінна ідея. Якщо лід почне тріщати — а ви іноді отримуєте повторне попередження-покладіть жердину на лід і використовуйте для розподілу своєї ваги по більшій площі.
    • подорожуючи, ставтеся відповідально до інших людей. Якщо ви є керівником (в школі або спортивному таборі і т.п.), стежте за тим, щоб ваші підопічні не покидали певну вами територію і негайно ж повертайте їх назад. Переконайтеся, що встановлено достатньо попереджувальних значків, щоб катаються на ковзанах та ін., не могли зробити непоправної помилки і вийти за межі безпечної зони. Необхідно також, щоб поруч обов’язково був присутній навчений наданню першої медичної допомоги людина з рятувальним комплектом.
    • собачі упряжки на льоду трохи безпечніше, тому що собаки, можуть відчувати утворення тріщин. Все ж не робіть нічого ризикованого і будьте точно так же готові до нещасних випадків, як і при інших зимових видах спорту.
    • якщо ви повинні кататися на тонкому льоду (в буквальному значенні), переконайтеся, що вода неглибока (тобто 2 — 3 фути (60 – 90см)). Якщо ви провалитеся, то вимокнете і замерзнете, але зможете вибратися на берег, незважаючи на неприємні відчуття. Зрозуміло, для дітей це неприпустимо.
    • перетинати ненадійний лід удвох безпечніше по різні боки каное, що штовхається по льоду. Не забудьте про весла. Вони можуть знадобитися вам на розлученнях.

    Попередження

    • ця стаття стосується жителів країн з холодним кліматом, таких як канада, північна частина сша і росія. Якщо у вашій країні або області відсутні звичайні зимові умови, врахуйте, що лід буде небезпечним в будь-який час року і навіть не думайте займатися нічим з вищеописаного без ради професіоналів, найкраще місцевих державних органів, уповноважених давати подібні рекомендації.
    • ніколи не пийте спиртного, займаючись зимовими видами спорту, — дочекайтеся повернення в своє житло або дачний будиночок. Алкоголь може викликати помилки при управлінніСнігоходом, збільшити час реакції і погіршити здатність швидко діяти в надзвичайній ситуації. Алкоголь не допомагає боротися з холодом; насправді він збільшує тепловіддачу і може привести до гіпотермії.
    • ніколи не виїжджайте на лід, якщо він не був перевірений професіоналами і визнаний безпечним. Але навіть при виконанні цієї умови водії іноді провалюються під лід. Якщо ви повинні їхати, будьте напоготові – не женіть, опустіть скла (включіть грубку на велику потужність, якщо це заподіює вам незручність) і відстебніть ваші ремені безпеки.
      • переконайтеся, що ви знаєте, як вибиратися з потопаючої машини, і ви обговорили рятувальні заходи з усіма пасажирами.
      • їдьте по льоду повільно, особливо наближаючись до берега. Чому? вага машини — будь то снігомобіль, автомобіль або вантажівка-тисне на лід зверху. У міру вашого просування це викликає невелике, але чутливе хвильове коливання, яке поширюється по льоду перед вами. Ця хвиля може відбитися від берега при вашому наближенні. Залежно від вашої ваги і швидкості ця обставина може стати причиною крижаного розлому.
      • не беріть дітей в поїздки по льодових дорогах, хіба що у вас просто немає іншої можливості надати необхідну невідкладну допомогу. У вас не буде часу подумати про них, коли ви будете вибиратися з потопаючої машини.
    • водіям снігомобілів не слід їхати на великій швидкості-якщо вони не бачать, що попереду, швидше за все вони потраплять в ополонку, тому що не зможуть вчасно загальмувати. До того ж на слизькому льоду різко об’їхати раптово з’явилася полином може бути просто неможливо. Більш ймовірно потрапляння в занос, в результаті якого ви якраз і потрапите в воду. Краще залишайтеся на березі.
    • ніколи не катайтеся на ковзанах, не грайте і не пускайтеся в дорогу по льоду, пішки, на лижах або на снігомобілі, в нічний час. Ви нічого не зможете побачити, якщо станеться нещастя і, швидше за все, не отримаєте допомоги.
    • не думайте, що раптове сильне похолодання робить лід безпечнішим. Насправді в цьому випадку лід стає крихким і ламким ще швидше, ніж під час короткої відлиги. Завжди перевіряйте.
    • те, що в обстеженій вами області лід здається безпечним, ще не означає, що десь в іншій частині цього ж водойми він буде таким. Якщо ви збираєтеся вийти за межі досліджуваної вами області, ви знову повинні проводити перевірку або визначати межі зони безпеки.
    • коли ви рухаєтеся по лижній трасі або дорозі для снігомобілів, не використовуйте покриті льодом потоки, річки, ставки або озера в якості найкоротшого шляху, якщо вони не визнані такими місцевими властями і не обстежуються щодня. Люди часто прагнуть зрізати шлях в кінці дня, коли спортсмени втомилися і хочуть швидше дістатися додому і вже темніє; переважно в цей час відбуваються нещасні випадки, просто тому, що ви втомилися. До того ж вплив денного тепла позначається до кінця дня, коли лід стає найменш міцним.