Розташування і мікроклімат зимового саду. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів внутрішнє та зовнішнє затінення для зимового саду

103

Як правило, для зимового саду вибираються рослини, які не потребують підвищеної температури і вологості або додаткового освітлення взимку до закінчення світлового дня. Однак частий полив і неминучі обприскування листя для захисту її від сухості повітря або препаратами-інсектицидами все ж призводять до утворення конденсату на конструкціях приміщення. До того ж, в зимовому саду, як в невід’ємній частині житлового простору, необхідно створити комфортні умови і для утримання домашнього куточка природи, і для проживання господарів під його покровом.

Поряд з вбудованою в склопакети системою внутрішніх і зовнішніх водостоків необхідно запроектувати і систему вентиляції . Найбільш ефективний спосіб забезпечення природної вентиляції-пристрій горизонтально розташованих отворів (або відкриваються стулок) для подачі зовнішнього повітря в нижній частині зимового саду, а також фрамуг для провітрювання на похилому даху. Але в наш час в зимових садах все частіше застосовується система примусової вентиляції, що складається з припливних і витяжних вузлів.

Для кожного зимового саду вентиляційні системи проектуються инд ивидуально і повинні бути точно розраховані на конкретну кубатуру приміщення і заданий температурно-вологісний режим.

Можливе і застосування системи кондиціонування , яка, поряд з іонізаторами, очисниками і зволожувачами повітря, допоможе створити і підтримати мікроклімат на належному рівні (оптимальна температура повітря для зимівлі рослин – +18-20°с при відносній вологості 40%). З цією ж метою бажано застосування в зимових садах систем обігріву» тепла підлога», так як звичайні радіатори опалення занадто сильно пересушують повітря в приміщенні.

Автомобілістам добре відомо таке явище , як парниковий ефект, коли салон машини, залишеної під яскравими променями сонця, сильно нагрівається. Вся справа в тому, що скло пропускає короткохвильове випромінювання, яке, в свою чергу, нагріває предмети, що знаходяться в приміщенні. Нагрівшись, ці предмети починають самі випромінювати довгі хвилі в інфрачервоному діапазоні.

Площа скління в зимовому саду набагато більше , ніж у лобового скла автомобіля, і температура в ньому може піднятися до +70°с.тому, проектуючи зимовий сад, необхідно подумати і про системи захисту від зайвої сонячної енергії.

Підтримка заданої температури і управління численними приладами – досить трудомісткий процес. у сучасному будинку турботу про людей і рослинах бере на себе комп’ютер. А якщо в керуючу програму закласти дані про місцезнаходження сонця в ту чи іншу годину дня, то, навіть за відсутності господарів, слухняні комп’ютера жалюзі будуть опускатися і підніматися, оберігаючи листя від сонячних опіків.

Деякі групи рослин (кактуси, сукуленти або екзотичні пляшкові дерева) вимагають рідкісного поливу, інші ж – як, наприклад, папірус, – добре розвиваються тільки в сильно зволоженою грунті. Підключена до загальної мережі система крапельного поливу день у день буде доглядати за примхливими рослинами належним чином.

Незважаючи на великі фінансові витрати , система клімат-контролю для зимового саду цілком виправдовує себе, створюючи комфортне середовище проживання для всіх мешканців заміського будинку.

Зимовий сад використовується як приміщення з природним освітленням для розміщення кімнатних або екзотичних незимостійких рослин. Вентиляція зимового саду вирішує завдання:

  • надходження свіжого повітря;
  • відтік відпрацьованого повітря;
  • контроль температури і вологості.

Ці умови необхідні для створення сприятливого для життя рослин мікроклімату.

Правильна вентиляція зимового саду

Норми вентиляції зимового саду приймаються наступні:

  • температура 10-20°с (в залежності від виду рослин);
  • вологість 50-70%;
  • збереження температури грунту 20°с (для більшості кімнатних рослин).

Слід уникати задухи в теплу пору року і перееохолодження рослин в холодну пору. У свою чергу, зайва вологість може погубити рослини, привести до утворення на стінах приміщення конденсату, здатного істотно скоротити термін служби споруди.

Види вентиляції зимового саду

Вентиляція зимового саду буває природною або примусовою.
Природна вентиляція здійснюється за рахунок природного повітрообміну, який забезпечується відкриттям/закриттям кватирок або інших отворів. Головним мінусом є те, що відкривати/закривати кватирки доведеться вручну. Рослини не будуть захищені від надмірно теплого або холодного повітря — не будуть дотримані норми вентиляції зимового саду.
Примусова система вентиляції заснована на установці витяжних пристосувань в покрівлі і припливних пристосувань в нижній частині приміщення. Повітрообмін і контроль клімату здійснюють електровентилятори. Значимий мінус в тому, що це вимагає істотних постійних витрат на електроенергію.
Варто відзначити, що установка кондиціонера не вирішить завдання якісної вентиляції зимового саду, так як тільки нагріву або охолодження повітря недостатньо: необхідно, щоб повітря було придатне для життєдіяльності рослин.

Системи вентиляції на основі сонячної енергії

Існує спосіб організувати правильну вентиляцію без витрат на експлуатацію системи. Для цього використовується обладнання, що працює від джерел загальнодоступної невичерпної енергії (сонячної). Придумувати, як акумулювати сонячну енергію, не треба — подібні прилади вже розроблені і продаються в росії. Установка і монтаж здійснюються без труднощів. Подібні колектори поширені в світі (переважно, в європі, сша, канаді).
Енергія сонячних променів акумулюється і перетворюється в будь-який час року, і якісна вентиляція зимового саду за допомогою обладнання, що працює на альтернативному джерелі енергії, здійснюється автономно взимку, навесні, влітку і восени.

Атмосферу в зимовому саду і можливості його використання визначають не тільки особливості конструкції і наявність опалення, але і те, на який бік світла сад орієнтований.

Розташування

Зимові сади, орієнтовані на цю сторону, найсвітліші і теплі. Навіть якщо в них немає стаціонарного опалення, в сонячні весняні та осінні дні вони акумулюють достатньо тепла, щоб можна було, загорнувшись в плед, із задоволенням випити чашку чаю фактично під відкритим небом.

Південне орієнтування чудово тим, що дозволяє насолоджуватися сонячним теплом в холодну пору року, але ось влітку пекучі промені можуть стати справжньою проблемою.

Тому в світлопрозорої конструкції, що виходить на південь, потрібно неодмінно передбачити вентиляцію (краще — примусову). Якщо провітрювання буде природним, важливо розмістити мінімум одне відкривається вікно в кожній зі скляних стін і обов’язково одне в даху. Слід також подбати про надійний сонцезахист.

Захід

Західні світлопрозорі конструкції не такі жаркі, як південні, але все ж акумулюють досить багато тепла, тому хороші вентиляція і сонцезахист для них також актуальні.

Найбільше сонячних променів вони отримують після полудня, тому влітку ці прозорі кімнати комфортні для ранкового відпочинку, а в холодну пору — для вечірнього.

Схід

Зимовий сад, орієнтований на схід, отримує ранкове сонце. Влітку в ньому буде приємно перебувати рано вранці і ввечері, навесні і восени — в обідній час.

Північ

Зимовий сад, орієнтований на північ, грає роль і зони відпочинку, і своєрідного буфера, що утеплює приміщення, розташовані в найхолоднішій частині будинку.

Така прозора кімната комфортна влітку протягом дня. Якщо денна зона в будинку виходить на південь, зимовий сад можна використовувати як прохолодну літню вітальню.

Орієнтована на північ конструкція не вимагає інтенсивної вентиляції і затінення, зате взимку її майже неможливо використовувати, якщо тільки вона не опалюється.

Бажаючи влаштувати з північного боку засклену кімнату для цілорічного використання, пам’ятайте, що на опалення доведеться витрачати більше, ніж в аналогічному саду з південного боку. Крім того, для стін потрібно буде використовувати одно — або навіть двокамерні склопакети.

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню.

Мікроклімат

Щоб створити в зимовому саду оптимальний мікроклімат і уникнути утворення конденсату, потрібно забезпечити достатню вентиляцію простору.

Для цього застосовуютьЗацікавить не тільки заповзятливих мам. Однак дітям все-таки покладається краще, а значить, цей бізнес зажадає чимало вкладень, безліч сил і допомоги фахівців на всіх етапах, від вибору методики до покупки іграшок. Персонал у вашому бізнесі буде грати ще більшу роль, ніж красиві парти і квіти на підвіконнях, тому шукати його доведеться довго, а платити добре. В цілому ж, сфера це досить чуйна та ще й з соціальною відповідальністю, так що, якщо ви ніколи раніше не працювали з дітьми, вам обов’язково потрібно взяти людину з багатим досвідом адміністративно-педагогічної діяльності, звернутися до пропозицій франшиз… Ну, або просто забити і відкрити дитячий магазин.