Як прискорити інтернет мтс модем. Збільшуємо швидкість модему мтс.

94

Щоб мати можливість використовувати інтернет в будь-якому місці поза домом, багато людей купують usb-модеми від різних мобільних провайдерів. Інтернет будемо там, де є вишки стільникового зв’язку.

Однак часто швидкість інтернет-з’єднання може бути низькою. Швидкість падає там, де багато таких же користувачів, стіни квартири погано пропускають сигнал або вишка знаходиться на значній відстані.

Про те, як збільшити швидкість інтернету через модем, буде детально розглянуто нижче.

Як збільшити швидкість usb-модему

У нашій країні інтернет по usb-модему надають компанії мтс, білайн, мегафон. У кожної компанії свої тарифи, але однакові модеми. А, значить, для всіх варіантів будуть однакові способи збільшення швидкості.

Розглянемо їх докладніше.

Як збільшити швидкість модему за допомогою подовжувача

Найпростіший спосіб, щоб збільшити швидкість передачі модемів мегафон, мтс або білайн — використовувати подовжувач.

Для цього необхідно купити 2-3 метровий usb-подовжувач, який вставляється в модем. Потрібно намагатися розташувати модем якомога вище і якомога ближче до вікна, де зазвичай найкращий сигнал прийому.

Важливо розуміти, що велика довжина подовжувача призведе до періодичних втрат зв’язку з модемом. Тому 2-3 метри-оптимальний варіант.

Як збільшити швидкість за допомогою антени

Можна також виготовити антену з підручних засобів або купити її в магазині. Тим, хто хоче все зробити своїми руками, допоможе дана інструкція:

  1. для початку знадобиться товста мідний дріт, яка буде служити приймаючої сигнал антеною.
  2. робимо з неї вісімку.
  3. припаюємо до неї кабель приблизно 70 ом.
  4. з іншого кінця дроту звільняємо центральну жилу і обмотуємо її навколо модему.
  5. антену виставляємо у вікно в сторону вашої найближчої мобільної вишки. Якщо не знаєте, де вона, то можна покрутити антену, поки не знайдете максимальний сигнал зв’язку.

Іншим популярним варіантом антени є антена з банки пива або кави. Беремо таку банку і проробляємо в ній дірку для модему. Розміщуємо модем всередину і підключаємо до подовжувача. Швидкість завдяки цьому підвищиться.

Збільшення швидкості інтернету за допомогою wi-fi роутера

Для цього способу знадобиться роутер з usb-входом або без нього, але тоді знадобиться провід для з’єднання модему і роутера.

Суть полягає в тому, що роутер краще ловить сигнал, ніж usb-модем, тому що має антену. До того ж, роутер дозволяє налаштувати wi-fi з’єднання.

Найзручнішим місцем розташування роутера буде горище вашого будинку, але якщо ви використовуєте роутер не за містом, то можна помістити його ближче до вікна.

Підключаємо до роутера модем. Також можна скористатися, як в першому способі, подовжувачем, що поліпшить результат. Після цього залишиться тільки налаштувати wi-fi з’єднання і користуватися підвищеною швидкістю передачі даних.

Не завжди є можливість використовувати провідний інтернет, наприклад на дачі, в заміському будинку, в новому офісі, а мобільний інтернет працює погано або взагалі пропадає. Щоб не спалювати нервові клітини, по 10 хвилин намагаючись завантажити відео або важку сторінку, можна купити антену-підсилювач. Ця стаття присвячена одній із сучасних моделей-hite hybrid, яка допомагає збільшити швидкість як інтернету 3g, так і 4g (lte), не вимагає довгих налаштувань (у мене на підключення пішло не більше п’яти хвилин) і підключається за допомогою одного кабелю, по якому відбувається і харчування, і передача даних.

Антена hite hybrid підсилює сигнал за технологією mimo, що значно збільшує якість і стабільність з’єднання з інтернетом. Заявлений коефіцієнт підсилення антени для 4g — 2 × 16 дбі, для 3g — 2 × 13 дбі.

До всього іншого, інтернет можна роздати через роутер: hite hybrid сумісна з усіма роутерами, і ви можете підключити її як до пк, так і до маршрутизатора.

Ми протестували антену hite hybrid на посилення 4g-сигналу і отримали хороші результати не тільки в швидкості інтернету, але і в зручності установки і налаштування антени.

До речі, оскільки інтернет 4g ще далеко не повсюдний, в разі його відсутності антена підсилює 3g-сигнал, і це заслуговує окремої згадки.

Вже зараз і з перспективою на майбутнє

Зараз всі мобільні оператори переходять з 3g на інтернет четвертого покоління, але все ж зона покриття 4g є не скрізь.

Виходить, якщо ви вирішили посилити 3g-сигнал, треба купувати антену саме для цієї частоти прийому, а через рік-два, коли зона покриття 4g дійде до вашої місцевості, доведеться купувати нову.

З hite hybrid такі неприємності виключені. Вона підсилює 3g-і 4g-сигнали і вибирає найкраще, так що не треба турбуватися про частотах і покупці нового обладнання.

Комплектація і настройка

У коробці ви знайдете саму антену і акуратно складені poe-адаптер, ethernet-кабель для підключення, адаптер живлення і кріплення.

Антена і комплектуючі в коробці

Антена hite hybrid має міцний і повністю герметичний корпус з металу та пластику з габаритами 250 × 250 × 75 мм і вагою 2 кг

корпус антени з вологозахищеними роз’ємами

Зрозуміло, найкраще, якщо антена буде встановлена на вулиці, на даху будівлі або на кронштейні за вікном. В цьому випадку можна домогтися максимального посилення.

Робочий діапазон температур від -30 до + 50 °c. Виробник обіцяє, що можлива робота і при більш низьких температурах, якщо взимку не відключати живлення. У комплект входить кріплення на щоглу (або кронштейн).

До антени підходить кабель довжиною 30 м. Цього цілком вистачить, щоб протягнути його з дому на дах, але якщо потрібно більше, то можна подовжити його до 100 м.

Як ми вже писали вище, цей кабель служить і для живлення, і для передачі даних, що ще більше спрощує монтаж — ніяких перехідників і подовжувачів купувати не доведеться. У комплекті вже є все, що потрібно для роботи антени.

Вибираємо sim

Для антени знадобиться sim-карта. Якщо ваша сімка не підтримує 4g-мережу на частоті 2 500-2 700, антена буде працювати з 3g-мережею на частоті 1 900-2 200.

В цілому, антена буде працювати з будь-яким російським оператором, який надає мобільний інтернет за технологією 3g або 4g. Я тестувала антену з сімкою «мегафона» з інтернетом 4g.

sim-карта «мегафон» 4g

Вставляємо сімку в спеціальний слот і закручуємо вологозахисну кришку. Герметично, так що за збереження своєї сімки можна не турбуватися.

Відкриваємо на пк адресу, вказану в інструкції, і бачимо інтерфейс управління підключенням.

інтерфейс управління підключенням

Перед вами стан підключення і статистика.

статистика

Тестування антени в польових умовах

Щоб протестувати швидкість антени, я використовувала сервіс speedtest.net. Для порівняння швидкості взяла з собою модем від «мегафона» і тестувала його з тієї ж сімкою 4g.

Ми вирішили протестувати антену в польових умовах, для яких вона, власне, і призначена. Оскільки у мене немає ні дачі, ні заміського будинку, ми просто виїхали на природу — в ліс недалеко від міста (близько 12 км).

Локація 1. Поляна в лісі, 12 км від міста

6,21 мбіт/с — вхідна швидкість, 1,21 мбіт/с — вихідна швидкість.

Модем: не підключається.

на галявині

Збирали за інструкцією, включеною в комплект: підключили антену до poe-адаптера, адаптер — до ноутбука і включили його в мережу автомобіля через перетворювач.

підключення антени
підключена і готова до роботи

Відразу треба сказати, ми тестували не в одному місці-десь антена працювала краще, десь гірше. У початковій локації, де модем геть відмовлявся ловити 4g-сигнал, антена видала вхідну швидкість 6,21 мбіт / с.

Локація 2. На височині, 12 км від міста

8,62 мбіт/с — вхідна швидкість, 1,05 мбіт / с — вихідна швидкість.

Модем: не підключається.

Поруч з машиною ловила найкраще, хоча за рахунок довгого кабелю ми пересувалися по всій галявині, намагаючись зловити кращий сигнал. Найвдаліший показник в цій місцевості-8,62 мбіт / с (зупинилися на височини).

результати speedtest у другій локації

Наступне місце було ближче до міста, десь за 5 км, у полі.

Локація 3. Поле, 5 км від міста

11,95 мбіт/с — вхідна швидкість, 0,44 мбіт / с — вихідна швидкість.

Модем: 0,05 мбіт/с — вхідна швидкість, 0,05 мбіт/с — вихідна швидкість.

ловимо сигнал в поле

Тут почав працювати модем від «мегафона». Він видав показники 0,05 мбіт / с (не кажучи про те, що ми ледве дочекалися, коли він взагалі відкриє тест швидкості).

З антеною мобільний інтернет від «мегафона» злетів до 11,95 мбіт / с. В принципі, цеБули кращі показники, яких вдалося домогтися.

Загальне враження

Якщо використовувати 3g/4g-антену за містом, де інтернет часто взагалі пропадає, показники сильно відрізняються від того ж модему (що можна бачити на скронях вище).

На лісовій галявині в 12 км від міста ми отримали швидкість, з якою можна користуватися інтернетом, не ризикуючи розбити комп’ютер від сказу.

В принципі, якби замість людини, яка бродить по полю і лісових галявинах, піднімаючи антену над головою, був майстер, який встановить антену на даху дачі, швидкість була б ще бадьоріше.

Але, як я вже говорила вище, щоб підключити антену і отримати свої законні 5-10 мбіт/с навіть на 3g, не потрібно ніяких знань і умінь.

Так що, якщо ви давно страждаєте від повільного мобільного інтернету (або його відсутності), почитати докладні характеристики і замовити антену можна тут↓

3g/4g-антена hite hybrid

P. S. Компанія hite виробляє і більш потужні 4g lte антени , але ми вибрали для тестування модель hybrid за її універсальність і простоту настройки.

У цій статті хочу описати всі можливі способи збільшити швидкість інтернету через модем 3g. Відразу хочу обмовитися, що гідної швидкості через 3g модем не домогтися, я маю на увазі завантажувати фільми в hd перетворитися в затяжну епопею, яка швидше за все вам набридне і ви відмовтеся від цієї затії. Але домогтися швидкості в кілька мегабайт і спокійно лазити по інтернету і без гальм переглядати ролики в yutoobe-це цілком реально. Я опишу всі можливі способи збільшити швидкість інтернету через 3g модем в порядку їх складності, спочатку опишу елементарні кроки по збільшенню швидкості, потім поступово буду їх ускладнювати.

Збільшення швидкості за допомогою usb подовжувача.

Все гранично просто, купуєте usb подовжувач 2-3 метра (середньої вартості) і підключаєте через нього модем, при цьому 3g модем намагаєтеся підняти якомога вище і бажано якомога ближче до вікна (зазвичай там сигнал краще, відповідно і швидкість інтернету вище). Не рекомендую використовувати usb кабелі довжиною 5 м. І більше оскільки відбуваються втрати сигналу в кабелі і підключення до модему періодично втрачається.

Збільшення швидкості інтернету 3g модему за допомогою антени.

Антену можна зробити самому або купити. Детальний опис використання покупної антени ви можете прочитати в статті як збільшити швидкість інтернету 3g / 4g модему за допомогою зовнішньої антени . Нижче опишу процес створення антени для 3g модему своїми руками.
Антена харченко
Робимо з мідного товстого дроту (підійде і алюмінієва трубка) вісімку, розміри згідно малюнку.

Приспівуємо кабель (краще використовувати 75 ом).
Для підвищення ефективності антену харченко постачають рефлектором-металевою пластиною (135×120 мм), яку прикріплюють за допомогою діелектрика (не проводить струм, в даному прикладі пробки з під шампуню). Роблять отвір для телевізійного кабелю. В отвір вставляють кабель і закріплюють все за допомогою термоклея.

Закінчений варіант виглядає так:

Виносимо назовні антену і направляємо на вишку 3g, якщо не знаєте де вона, спробуйте повертати антену і вибравши найбільш стійкий сигнал, закріпіть антену.
Дану антену підключаємо шляхом обмоткою центральної жили кабелю навколо модему. Можна звичайно і припаяти кабель до модему, але це я не рекомендую робити, оскільки такий спосіб може нашкодити вашому 3g модему.

Другий популярний варіант виготовлення антени — з банки кави або пива. Для того що б виготовити подібну антену необхідна банку з під кави або з під пива, з прорізаним отвором для модему. Вставляєте в банку модем і підключаєте його за допомогою usb подовжувача.

Направляти антену слід на встановлену вишку 3g, якщо не знаєте де вона, пробуйте методом проб і помилок, повертайте в різні боки визначте де краще сигнал і зафіксуйте положення антени.

Збільшення швидкості інтернету 3g модему за допомогою usb подовжувача по кручений парі.

Збільшення швидкості інтернету 3g модему за допомогою wi-fi роутера.

Для цього способу нам знадобитися wifi роутер з usb входом, наприклад dlink dir620 або zyxel keenetic 4g.(ті хто буде підключатися таким способом повинні усвідомлювати, що зручніше буде всі пристрої підключати по wifi, інакше доведеться тягнути виту пару до комп’ютера). Суть способу в наступному-підключаєте до роутера модем (рекомендую додати до цього способу перший спосіб і підключити через usb подовжувач).

Налаштовуєте wifi (стаття про налаштування wi — fi на dlink dir620 ) і все. Суть способу в тому, що роутер можна розташувати на верхньому поверсі будинку або на горищі, там де краще прийом 3g (необхідно врахувати, що в місці де буде роутер необхідна мережа 220, для його підключення).

У цій статті я розібрав основні способи збільшення швидкості інтернету через модем 3g їх можна всіляко схрещувати між собою. Не можу сказати який із способів є більш ефективним, по скільки це залежить від багатьох факторів. Якщо у вас є свій спосіб збільшити швидкість інтернету 3g модему буду радий якщо ви поділитеся.

У цій статті ми розгорнуто розповімо про ефективний спосіб прискорити свій інтернет користувачам 3g-модемів будь-якого оператора приблизно в 10 разів, витративши півгодини часу і майже не витративши грошей. Тема особливо актуальна для пацієнтів проживають у віддалених районах, але буде нітрохи не менш цікава міським жителям, незадоволеним швидкістю, оскільки спосіб ефективний скрізь. Також, побіжно пробіжимося по безлімітним інтернет-тарифами операторів «великої трійки» з метою показати, хто з них, на мій погляд, пропонує найбільш економічні пакети послуг.

Ні для кого не буде секретом, що швидкість передачі даних безпосередньо залежить від якості сигналу, який в свою чергу залежить від віддаленості базових станцій/ретрансляторів, фізичних перешкод (забудова/дерева), а також якості антени.

Сучасний 3g-модем на догоду мініатюризації укомплектований крихітною антеною, яка працює виключно завдяки кваліфікації проектувальників і є головним джерелом проблем зі швидкістю. Звідси робимо висновок, що для вирішення цієї проблеми потрібна інша, більш потужна антена, а оскільки в 3g-модем другу антену не впихнеш, то вона повинна бути зовнішньою. За аналогією з телевізором, коли ми міняємо кімнатну антену з шумами і перешкодами на зовнішню з потужним і чистим сигналом.

Зовнішні антени для бездротових модемів існують, вони з’явилися на ринку порівняно недавно слідуючи тренду неважливої якості сигналу, тому поки коштують істотних грошей. До того ж, під питанням реальна ефективність деяких екземплярів, ну і до купи не всі люблять купувати через інтернет неперевірені прилади, тому має сенс ознайомитися з альтернативними варіантами.

Пошук в інтернеті показав, що наша голь як і раніше хитра на вигадку, «на коліні» майструючи антени, часто навіть перевищують по ефективності ринкові. Збираються працездатні антени різних форм-факторів і різновидів, з різних підручних матеріалів (аж до кавових банок), тому знову ж таки має сенс рушити в цьому напрямку.

В лідерах народної творчості зараз антени 2-х видів: так звана «баночна», споруджується з кавової банки, в якій ріжеться отвір і модем просто вставляється в неї до половини, і так звана «рамкова», вона ж зигзагоподібна, вона ж «антена біквадратічнимі», вона ж антена харченко, яка згинається з мідного дроту за пару десятків хвилин.

Обидві антени широкосмугові спрямовані, тобто ними потрібно просканувати 360 градусів простору і точно прицілити на базову станцію. Де знаходиться базова станція з’ясується по зміні рівня сигналу, тому що оператор такі дані давати не бажає. Оскільки ми переслідуємо конкретну мету, то для 100% досягнення результату найкраще буде звіритися з науковими джерелами. Про банкові антени наука говорить порівняно мало, а ось рамкові антени харченко описані в підручниках дуже докладно.

У числі плюсів такої антени її випробуваність, застосовність для будь-яких приймаючих/передавальних приладів, а також можливість подальшого апгрейда для підвищення ефективності, тоді як про кавово-банкову антену такого сказати не можна. До того ж антена харченко не вимагає високої точності виготовлення, в цьому секрет її популярності. Отже, рішення прийнято. Описувати процес згинання зволікання, думаю, сенсу не має, також як і заглиблюватися в перерахунок антени під потрібні нам частоти (1900-2100 мгц), все вже зроблено до нас і для нас. Нам же знадобиться тільки програма mdma для вимірювання якості сигналу і фото процесу виготовлення антени.

ЦяАнтена буде працювати навіть без рефлектора (пластинки текстоліту на фото). Беремо екранований кабель, як у телевізійної антени, 75 або 50 ом, припаюємо цю справу і наша перша антена готова. Для тих, хто шукає простоти можна на цьому варіанті і зупинитися, залишилося тільки підключити її до модему і налаштувати, антена цілком ефективна.

Підключення антени до модему є найскладнішим етапом. Варто особливо відзначити, що у всіх модемів є гніздо під зовнішню антену на платі під корпусом, але тільки у деяких моделей воно є для користувача збоку під заглушкою. Існує 3 варіанти підключення: 1) купити перехідник відповідний до конкретного модему, 2) розкрити модем щоб припаяти до плати провід зі зручним користувачеві роз’ємом, 3) виготовити джек–коннектор самостійно. Є і четвертий спосіб, але його варто розглядати як останню альтернативу. Ось він:

Ось результати застосування, зафіксовані програмою mdma, при не зміщується з місця модемі, що лежить на поличці біля вікна (використовується usb-подовжувач).

Без антени:

З антеною:

Тепер, коли у нас є хороша для скачування «важкого» контенту швидкість , слід звернутися до тарифів операторів мобільного інтернету: білайн , мтс, мегафон . Який з тарифів вибрати вирішувати тільки вам, до того ж ціни варіюються в залежності від регіону.

На цьому стаття завершена, сподіваюся вона допоможе вам поліпшити швидкість 3g-інтернету.

Для тих, хто живе на селі, в станиці або взагалі важкодоступному хуторі, питання доступу до інтернету актуальне, як ніколи. Виділені провідні лінії ще не скоро з’являться у віддалених куточках нашої батьківщини, тому доводиться користуватися альтернативним варіантом в особі 3g-модемів.

Спробуємо розібратися, що це за пристрій і 3g-модему. Причому зробити це найбільш безболісно в плані ціни і якості прийому.

Що таке 3g-модем

Це пристрій, який для прийому і передачі використовує операторів. І що найголовніше — мережі бездротові. Плюси такого виду приймачів-це відсутність проводів, простота підключення і мобільність. Зворотний бік грішить поганою якістю зв’язку укупі з нестабільним сигналом, тому 3g-швидкість інтернету може коливатися у великому діапазоні — від 0 до заявлених 5 мбіт/сек.

Чому саме 3g?

Інтернет-провайдери перестраховуються, проводячи виділені лінії в більш-менш великі селища, розраховуючи на невелику споживчу здатність. Тому дуже часто в сервісному центрі можна почути про відсутність технічної можливості до підключення. У приватних секторах про дротової мережі і зовсім мови поки не йде.

Деякі провайдери пропонують оплатити монтаж таких мереж адміністрації селища або хутора (всі мешканці скинулися — справа пішла). Але в цьому випадку вони вже не перестраховуються, а, навпаки, беруть кількість користувачів із запасом, тобто сума на виході виходить практично непідйомною.

Тому єдине, що залишається сільському жителю, стражденному інтернет-спілкування, це вибрати модем 3g. Швидкість інтернету, звичайно, не дуже яка в цьому випадку, але краще, ніж телефонія зі 128 кбіт/сек.

Переваги та недоліки

Незаперечною перевагою 3g-модему є мобільність. Це особливо актуально для людей, які в силу обставин постійно пересуваються, використовуючи при цьому інтернет для роботи або розваг. А для жителів селищ і хуторів це часом єдине вирішення питання зв’язку зі всесвітньою павутиною.

В іншому-суцільні недоліки. На швидкість інтернету 3g-модему впливають ландшафт, дощ, сніг і навіть туман, а тарифи стільникових операторів, в порівнянні з виділеною лінією, просто грабіжницькі, в той час як надається якість послуг залишає бажати кращого. Стабільність сигналу такого роду приймачів не піддається ніякій критиці.

Де вихід?

Навіть незважаючи на такий важкий список недоліків, сільського жителя це не зупиняє. Буквально в кожному будинку, де є комп’ютер або лептоп, можна побачити модем 3g. Швидкість інтернету, як уже говорилося вище, залишає бажати кращого, тому вихід тільки один — збільшити швидкість прийому і передачі сигналу своїми руками. Кулібіни в нашій вітчизні ще не перевелися, а значить, будемо використовувати перевірені ними методи і підручні засоби.

Інтернету 3g

На просторах мережі запропоновано багато способів прискорення 3g-інтернету, але відразу варто відзначити, що всілякий софт і ручна допомагають лише на 2-3%, а це сміховинний приріст. Впаювання в блок модему вкрай небажано-надійність такого методу під питанням, а ось пошкодити пристрій можна запросто.

Накручування мідного дроту і синергія з жерстяною банкою вагомих результатів також не дадуть, навіть якщо ви встановите приймач на дах будинку.

Єдиний варіант, який перевірений і правдоподібний з точки зору законів фізики, не вимагає великих витрат і працює на 100 % — це використання параболічної антени, яка використовується для мовлення супутникового тб. Причому чим більше діаметр «тарілки», тим вище 3g-швидкість інтернету. Також варто згадати і про коефіцієнт посилення-оптимальний варіант в нашому випадку-19 дб.

Параболічної антеною

Для експерименту підійде будь-яка антена, але краще взяти вже зарекомендувала себе з позитивного боку «тарілку» від «триколор». Коштує вона недорого — в межах 1000 рублів (ціна на офіційному сайті — 750 руб.). Монтаж нескладний і здійснюється за допомогою штатного кронштейна (докладніше — в інструкції з експлуатації пристрою).

Суть полягає в тому, що в фокусі антени замість коннектора ми встановлюємо наш 3g-модем. Це дозволить сфокусуватися електромагнітним хвилям на сигналі в точці модему. Тобто «тарілка» використовується за своїм прямим призначенням, але з невеликою поправкою — вона фокусує не супутникові канали, а хвилі оператора стільникового зв’язку, збільшуючи тим самим швидкість 3g-інтернету («мегафон», мтс, «білайн» — не встоїть будь-який провайдер).

Можна піти ще далі, роздаючи інтернет по всьому будинку через вайфай-роутер. Для цього з’єднуємо модем з» тарілки » через usb-кабель з роутером і підключаємося до мережі з будь-якої точки будинку через лептоп, планшет або персональний комп’ютер.

Щоб оберегти наш модем від всіляких стихій, можна гідроізолювати його за допомогою будь-якої пластикової колби (коробочка від вітамінів, пігулок або щось в цьому роді). У будь-якому випадку технічне виконання такого пристрою не викличе проблем. Але щоб швидкість 3g-інтернету (мтс особливо) була на високому рівні, необхідно коректно налаштувати нашу антену.

Налаштування антени

Для правильного налаштування «тарілки» нам знадобиться будь софт, який дозволяє контролювати рівень сигналу на нашому пристрої в реальному часі. На численних форумах і спеціалізованих ресурсах вкрай тепло відгукуються про утиліту wlanexpert, завантажити яку можна на офіційному сайті розробника. Вона призначена якраз для динамічного моніторингу рівня стільникового сигналу (причому будь-якого оператора).

Якщо бажання користуватися стороннім софтом немає, то можна вдатися до стандартних програм, якими оснащені флеш-модеми операторів. Хоча динаміка зміни простежується занадто туго і запізніло, проте утиліти працюють. Головне, щоб ви могли контролювати рівень сигналу під час налаштування антени.

Все, що вам потрібно зробити, це повернути «тарілку» вгору або вниз для пошуку стабільного і максимально заповненого сигналу від стільникового оператора. Потім антена попередньо фіксується і перевіряється протягом доби-двох. Якщо сигнал нормальний, то монтуємо «намертво» і користуємося високошвидкісним інтернетом.

Тонка настройка

Після того як ви підключили модем і запустили програму з контролю сигналу, необхідно технічно підлаштувати рівень прийому/передачі. На прикладі вищезгаданої програми wlanexpert: показання сигналу повинні бути меншими по модулю. Іншими словами, -50 дб буде краще, ніж -60 дб.

Варто відзначити, що кріплення антени повинні бути ослаблені під час налаштування, так як затягнуті болти не дозволять вам точно налаштувати сигнал (занадто тугий і розкиданий хід). Для початку потрібно відрегулювати прийом в горизонтальній площині, звіряючись з показаннями програми (помічник в цій справі явно не буде зайвим). Після того як ви знайшли потрібну точку, позначте маркером положення антени. Потім необхідно провести аналогічну настройку у вертикальній площині з такими ж умовами.

Після того як стабільний сигнал знайдений, закріпіть частину болтів на кронштейні, але не все, так як може знадобитися додаткове обертання «тарілки».Після цих маніпуляцій можна спробувати покрутити сам модем (разом з пластиковою колбою) для більш тонкої настройки. Як тільки оптимальний сигнал буде знайдений, потрібно заізолювати стик кабелю і колби.

На цьому регулювання закінчена. Якщо протягом доби / двох сигнал кардинально не змінювався і зв’язок була стабільною, то можна закрутити всі болти кронштейна і насолоджуватися високою швидкістю інтернету.