Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

112

Астраханські помідори чудово визрівають лежачи на землі, але не варто повторювати цей досвід в підмосков’ї. Нашим томатам потрібна опора, підтримка, підв’язка. Мої сусіди використовують всілякі кілочки, підв’язки, петлі, готові підпори для рослин і огорожі з сітки. У кожного методу фіксації рослини у вертикальному положенні є свої переваги і «побічні ефекти». Розповім, як я розміщую кущі помідорів на шпалерах, і що з цього виходить.

Мухи-ознака антисанітарії і переносники інфекційних захворювань, небезпечних як для людей, так і для тварин. Люди постійно шукають способи, як позбутися від неприємних комах. У цій статті ми розповімо про бренд «злісний тед», який спеціалізується на засобах захисту від мух і знає про них дуже багато. Виробник розробив спеціалізовану лінійку препаратів для позбавлення від літаючих комах в будь-якому місці швидко, безпечно і без зайвих витрат.

Літні місяці — час цвітіння гортензій. Цей красивий листопадний чагарник розкішно пахне квітами з червня по вересень. Великі суцвіття флористи охоче використовують для весільних декорів і букетів. Щоб помилуватися красою квітучого куща гортензії в вашому саду, варто подбати про належні умови для нього. На жаль, деякі гортензії не розквітають з року в рік, незважаючи на турботу і зусилля садівників. Чому так відбувається, розповімо в статті.

Кожен дачник знає, що для повноцінного розвитку рослинам потрібен азот, фосфор і калій. Це три основних макроелементи харчування, дефіцит яких істотно позначається на зовнішньому вигляді і врожаї рослин, а в запущених випадках може привести і до їх загибелі. Але при цьому далеко не всі розуміють важливість інших макро — і мікроелементів для здоров’я рослин. А вони важливі не тільки самі по собі, але і для ефективного засвоєння того ж азоту, фосфору і калію.

Садова суниця, або полуниця, як звикли ми її називати — одна з ранніх ароматних ягід, якій нас щедро обдаровує літо. Як же радіємо ми цьому врожаю! щоб «ягідний бум» повторювався щороку, нам треба влітку (після закінчення плодоношення) подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав’язі, а влітку — ягідки, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення.

Гострий маринований кавун-пікантна закуска до жирного м’яса. Кавуни і кавунові кірки маринують з незапам’ятних часів, проте процес цей трудомісткий і вимагає часу. За моїм рецептом просто приготувати маринований кавун за 10 хвилин, і вже до вечора буде готова гостра закуска. Зберігається кавун маринований зі спеціями і чилі в холодильнику кілька днів. Обов’язково тримайте банку в холодильнику, не тільки заради збереження-в охолодженому вигляді ця закуска-просто пальчики оближеш!

Серед розмаїття видів і гібридів філодендронів є чимало рослин як велетенських, так і компактних. Але жоден вид не потягається в невибагливості з головним скромником-філодендроном червоніючим. Правда, його скромність не стосується зовнішності рослини. Червоніють стебла і живці, величезні листя, довгі пагони, що формують хоча і дуже великий, але і разюче витончений силует, виглядають дуже ошатно. Філодендрон червоніючий вимагає тільки одного — хоча б мінімального догляду.

Густий суп з нуту з овочами і яйцем — простий рецепт ситного першого блюда, приготованого за мотивами східної кухні. Подібні густі супи готують в індії, марокко, країнах південно-східної азії. Тон задають спеції і приправи — часник, чилі, імбир і букет пряних спецій, який можна зібрати на свій смак. Обсмажувати овочі і спеції краще на топленому вершковому маслі (дхі) або змішати в каструлі оливкова і вершкове масло, це, звичайно, не те ж саме, але схоже за смаком.

Слива-ну хто з нею не знайомий?! вона улюблена багатьма садівниками. А все тому, що має значний список сортів, дивує відмінними врожаями, радує своєю різноманітністю за термінами дозрівання і величезним вибором кольору, форми і смаку плодів. Так, десь вона відчуває себе краще, десь-гірше, але від задоволення вирощувати її на своїй ділянці не відмовляється практично жоден дачник. Сьогодні її можна зустріти не тільки на півдні, в середній смузі, а й на уралі, в сибіру.

Багато декоративні і плодові культури, крім посухостійких, страждають від палючого сонця, а хвойні в зимово-весняний період — від сонячних променів, посилених відображенням від снігу. У цій статті розповімо про унікальний препарат для захисту рослин від сонячних опіків і посухи — саншет агроуспіх. Проблема актуальна для більшості регіонів росії. У лютому і на початку березня сонячні промені стають більш активними, а рослини ще не готові до нових умов.

«кожному овочу свій термін», а кожній рослині свій оптимальний час для посадки. Будь-якому, хто стикався з посадкою рослин, добре відомо, що гарячий сезон висадки рослин — весна і осінь. Це обумовлено декількома факторами: навесні рослини ще не рушили в бурхливе зростання, немає виснажливої спеки і частенько випадають опади. Однак, як би ми не старалися, нерідко обставини складаються так, що посадки доводиться проводити в самий розпал літа.

Чилі кон карне в перекладі з іспанської мови-чилі з м’ясом. Це блюдо техаської і мексиканської кухонь, основні інгредієнти якого — чилі перець і подрібнена яловичина. На додаток до основних продуктів йде цибуля, морква, помідори, квасоля. У цьому рецепті чилі з червоною сочевицею виходять дуже смачними! блюдо вогняне, обпалює, дуже ситне і обалденно смачне! можна приготувати велику каструлю, розкласти в контейнери і заморозити — цілий тиждень буде смачна вечеря.

Огірок-одна з найулюбленіших городніх культур наших дачників. Однак не всім і не завжди городникам вдається отримати дійсно хороший урожай. І хоча вирощування огірків вимагає регулярного уваги і турботи, є невеликий секрет, який дозволить в рази підвищити їх врожайність. Йдеться про прищипування огірків. Для чого, як і коли прищипувати огірки, розповімо в статті. Важливим моментом агротехніки огірків є їх формування, або тип зростання.

Тепер у кожного садівника є можливість виростити абсолютно екологічно чисті, корисні для здоров’я фрукти і овочі у власному саду. Допоможе в цьому мікробіологічне добриво атлант. У його складі-бактерії-помічники, які поселяються в зоні кореневої системи і починають працювати на благо рослини, дозволяючи йому активно рости, залишатися здоровим і давати високі врожаї. Зазвичай навколо кореневої системи рослин співіснує безліч мікроорганізмів.

Літо асоціюється з прекрасними квітами. І в саду, і в кімнатах хочеться милуватися на розкішні суцвіття і зворушливі квітки. І для цього зовсім не обов’язково використовувати зрізані букети. В асортименті кращих кімнатних рослин чимало красивоцветущих видів. Вони влітку, коли отримують найяскравіше освітлення і оптимальну тривалість світлового дня, здатні затьмарити будь-який букет. Як живі букети, виглядають і недовговічні або всього лише однорічні культури.

Також важко уявити його і без різнобарв’я «подушок» і «килимів» грунтопокривних флоксів.

Флокс шиловидний ( phlox subulata) — найбільш популярний представник групи сланких флоксів. Майже настільки ж часто в наших садах зустрічається флокс дугласа (phlox douglasii ), рідше — флокси роздвоєний (phlox bifida), багатоквітковий (phlox multiflora) та інші.

Група об’єднує види, батьківщина яких-високогірні і горбисті сухі райони північної америки, що обумовлює особливості їх зростання і вимоги до утримання в саду. Це низькорослі вічнозелені трав’янисті рослини або напівчагарнички, з голчастим листям, що утворюють розповзаються дернинки різного ступеня щільності.

Цвітуть ці види дуже рясно, терміни цвітіння в середній смузі — середина-кінець травня, протягом двох-трьох тижнів. Відцвіла куртина зберігає декоративність протягом усього садового сезону. У теплу довгу осінь можлива друга хвиля цвітіння, але значно більш убога.

Грунтопокривні флокси в дизайні саду

Використання сланких флоксів в саду багатопланово. Вони гарні в , на пологих схилах і, і на . Сланкі флокси не агресивні і добре поєднуються з іншими невисокими багатолітниками і різних термінів цвітіння, ефектно підкреслюють красу .

Флокс шиловидний

Йому потрібно сонячне місце — в тіні рослина виживе, але буйного цвітіння не буде. Грунт повинна бути пухкої ,небагатої (перегодовані флокси активно нарощують зелену масу, але цвітуть бідно) і без застою води. Полив — за необхідності, підгодівля-перед цвітінням і після, коли йде бурхливе відростання нових пагонів. Хворобами іФлокси під час вегетації поливають, прополюють і удобрюють. Маніпуляції дозволять продовжити цвітіння і підтримати декоративність.

Поливати необхідно часто, в ранкові або вечірні години. Прополка не настільки обтяжує, оскільки під щільними кущиками бур’янам не дуже комфортно.

Після того, як закінчиться цвітіння, гілки варто обрізати. Така подзимняя обрізка омолоджує і продовжує термін життя почвопокривних флоксів. Старі пагони, до того ж, затінюють молоді і їм бракує світла і простору.

Пересаджувати кущі треба не рідше одного разу на 4-5 років, щоб уникнути виродження сортових ознак і підтримки вихідної величини квіток. Після пересадки декоративність відновиться тільки до майбутнього року.

Підгодівлю можна провести найпростішу, розчином деревної золи, в ній є всі необхідні органічні елементи. Або придбати в магазині спеціальне, мінеральне комплексне добриво.

Укриття на зиму ця рослина не вимагає, крім північних районів. Товстий сніговий покрив відмінно оберігає від вимерзання кущики флоксів. Для пробудження від зимової сплячки і стимулювання зростання деякі садівники використовують полив таким препаратом, як гумат.

Увага! якщо ви помітили, що листочки стали коричневі і скрутилися, значить, їх вразили гусениці або черв’яки. Такі ділянки потрібно вирізати і знищити.

Інші захворювання-септоріоз, фомоз, борошниста роса, вимагають профілактичної обробки бордоською рідиною, колоїдною сіркою. Всі процедури проводити тільки в теплу пору при температурі не нижче 17-20 градусів.

Варто уникати щільної, загущеної посадки рослин цього виду, щоб хвороби і шкідники не переселялися з куща на кущ, а також для кращого провітрювання.

флокс в дизайні саду

Рослина улюблена за чудове поєднання з іншими багатолітниками і чагарниками, з тюльпанами та іншими цибулинними рослинами. Улюблені сусіди цих невисоких кущиків-півонії і клематиси, лилейники.

Вони створюють фон, прикривають простір, довго цвітуть. Гарні для посадки на центральному плані, можуть складати основу композиції, в таких посадках:

  • кам’янисті садки;
  • альпійські гірки;
  • в якості бордюру;
  • острівці на газоні;
  • вертикальне озеленення і підвісні кашпо;
  • біля декоративних хвойників;
  • близько садового ставка.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Довгоживучі флокси низеньких сортів відразу стають улюбленцями ділянок, радуючи власників своїм ніжним цвітінням з ранніх весняних днів до самої осені.

Флокси-яскраве і пишне прикраса саду. Вирощуванням їх займаються для зрізання, декорування ділянок, створення композицій у відкритому грунті. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості посадки цієї рослини, а також все про догляд за ним.

Сорти і різновиди флокса шиловидного

Білосніжні, темно-червоні, рожеві, лілові — багато відтінків має флокс шиловидний, посадка і догляд за яким під силу і новачкам. Свою назву він отримав через вузьких, загострених листя, схожих на шила. Цей флокс відноситься до почвопокровним видам, які навесні розпускаються раніше за інших. Квітучий килим гарний не тільки на фото, але і на будь-якому дачній ділянці.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Сорт» кенді страйпс «

Серед сортів шиловидного флокса найбільш цікаві такі:

  1. «кенді страйпс»» біла квітка з рожевою смугою по центру.
  2. «теллярия». Бузковий, у формі зірочки. Дуже довго цвіте.
  3. »майшнее». Сліпучо-біла квітка, один з найпоширеніших.
  4. «дюймовочка». Має насичене рожеве забарвлення. Швидко розростається.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Сорт» дюймовочка »

Посадка і догляд за рослиною

Вибираючи ділянку для шиловидних флоксів, віддайте перевагу сонячному і сухому місцю. Також зверніть увагу на грунт. Він повинен бути неродючим, сухим і пухким. Кислотність-нейтральна або слаболужна. На вологих чорноземах рослини дають багато зелені, але практично не цвітуть. Глибина посадки повинна бути не більше 15 см, тому що коріння у флоксів не дуже довгі. Відстань між кущиками-близько 20-30 см.

Рада. Кращі попередники для флоксів-трави-багаторічники, календула . Чи не вкорінюйте ці квіти після садової суниці: велика ймовірність того, що в грунті залишаються нематоди, які швидко приживуться на нових рослинах.

Догляд за флоксами включає в себе:

  • регулярне розпушування грунту;
  • знищення бур’янів;
  • помірний полив теплою водою (від холодної стебла тріскаються);
  • видалення суцвіть, які зів’яли.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Важливо знати, що флокси не можна поливати холодною водою

Кожні 5 років флокси потрібно пересаджувати, щоб цвітіння їх було пишним і тривалим. Ці квіти вважаються морозостійкими, але за умови, що взимку їх вкриє достатній шар снігу. Тому восени необхідно зрізати бадилля, а коріння присипати землею, перемішаної з торфом. Додатково накрийте їх соломою, ялиновими гілками, опалим листям.

Увага! якщо зимова погода-відносно тепла, без сильних заморозків, з частими відлигами — укриття слід зняти, тому що. Флокси можуть випрівати.

Добриво і підгодівля флоксів

Однорічні сорти потребують 4-х підгодівлі за сезон, багаторічні — в 5-ти (остання випаде на період дозрівання насіння).

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Кілька разів за сезон обов’язково підгодуйте флокси

Приблизна схема внесення добрив:

  1. кінець весни: 25 г рідкого гною на 10 л води.
  2. початок червня. Те ж саме, але з додаванням суперфосфату.
  3. початок липня. Рідкий гній без добавок.
  4. кінець липня. Добриво калієм і фосфорною сіллю. Внесення калійно-фосфорної підгодівлі. Краще робити у вечірній час.

Можна користуватися для добрива флоксів золою. Візьміть 350 г, залийте їх 2-ма л води, кип’ятіть 10 хв. Використовуйте як для кореневого підживлення, так і по листу.

Рада. Після зими полийте флокси гумусом. Це прискорить їх зростання і розвиток коренів.

Розмноження багатолітника

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Захист від хвороб і шкідників

Найбільш часто флокси страждають від ряболисті і борошнистої роси. У першому випадку на листках з’являється негарний візерунок, невластивий рослині, у другому — білий матовий наліт. Профілактика цих хвороб-весняна обробка бордоською рідиною. Якщо ж помітили симптоми, видаліть пошкоджені рослини.

Також серед хвороб флокса зустрічаються:

  • септоріоз (ознаки: бурі цятки на листках);
  • фомоз (ознаки: крихкість пагонів, висихання листя).

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Пагони флокса, заражені фомозом

При появі симптомів септоріозу, окропити кущі і грунт біля них бордоською рідиною. Повторну обробку зробіть через 14 днів. Розвиток фомозу легше попередити, обприскуючи флокси колоїдної сірої.

Увага! температура повітря при обробці повинна бути не менше + 18º c.

З шкідників найбільше флоксам докучають нематода та інші нитчасті черви. Якщо вони оселилися на рослинах, стебла стають крихкими, листя і квіти деформуються. Уражені флокси потрібно викопати і спалити, а грунт — обробити нематоцидами.

Поєднання флокса з іншими рослинами

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Флокси в ландшафтному дизайні

Вдалі композиції флокса з примулою , маком, едельвейсом, карликовими ірисом і полином, айстрою . Яскраво виглядає ця квітка на тлі хвойніков з чіткою формою: туї, ялівцю, сосни, карликової ялини. Гармонійні поєднання шиловидного флокса з іншими почвопокровними (очитком , молодилом). Однорічні рослини гарні в ансамблі з дзвіночками , левовим зевом, злаками.

Рада. Підбираючи» сусідів » для флокса, приймайте до уваги період цвітіння рослин. Грамотно комбінуючи квіткові культури, ви можете створити барвисту клумбу, яка буде радувати вас з весни і до осені.

Застосування флокса шиловидного в ландшафтному дизайні

  1. в якості газону. Особливо вдало для декорування великих ділянок в саду.
  2. на альпійських гірках і в рокарії . Тут флокси прикрасять верхівки, а також згладять нерівні схили.
  3. для створення бордюрів уздовж альтанок, доріжок в саду.
  4. в міксбордерах (змішаних квітниках). Шиловидний флокс краще буде виглядати на передньому плані.
  5. у проміжках між доріжками, викладеними камінням або плитами, і на кам’яних сходах.
  6. для квіткових композицій в контейнерах. Їх ставлять на балконі або біля входу в альтанку, біля хвіртки.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Флокси на альпійській гірці

Щоб визначитися, що підійде саме вам, подивіться яскраві фото з флоксами. Але будьте впевнені: яке б застосування цим квітам ви не знайшли, вони будуть скрізьВиглядати святково і оригінально. Потрібно тільки трохи пофантазувати, щоб зробити свою ділянку ще привабливіше.

Як правильно вирощувати флокси: відео

Види і сорти флокса шиловидного: фото

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібнийКвіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібнийКвіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібнийКвіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Ці яскраві і ошатні представники сімейства синюшних крім дивовижних декоративних характеристик володіють ще й багатьма іншими достоїнствами. Флокси невибагливі і здатні виростати в умовах невеликої освітленості і на самих різних грунтах. Вони дуже довго стоять в букеті, а тому відмінно підходять для декору кімнати.

В рід цієї рослини входить більше сімдесяти видів, з яких майже тридцять є дикорослими, а решта — окультуреними. Тільки сортів і гібридів цієї квітки налічується до чотирьохсот. У переважній більшості вони є багаторічними культурами. Найбільш поширені в нашій країні флокси їх квітки розпускаються в середині травня. Серед цього виду найбільш поширений флокс сланкий шиловидний. Свою назву він отримав завдяки дрібним довгастим листям, з вигляду нагадує шило.

Опис

У висоту вічнозелений шиловидний флокс сланкий, що закриває землю щільним килимком, досягає максимум двадцяти сантиметрів. Стебла цієї рослини густо покриті короткими дрібними жорсткими листям. На кожному стеблі буває по одному або по дві квітки, що мають в діаметрі два з половиною сантиметри. Забарвлення може бути самим різним: рожевим, червоним, білим, пурпуровим (флокс дуглас), ліловим і т.д. Цвіте ця культура перший раз досить рясно в середині травня і до кінця червня, другий раз менш щедро — з серпня по вересень.

Флокс сланкий є дуже зимостійким. Він вважається справжньою окрасою підпірних стінок і кам’янистих садків. Шиловидний флокс сланкий багато садівників люблять через його здатності з весни до глибокої осені залишатися смарагдово-зеленим.

Хоча його квіти самі по собі досить дрібні, їх суцвіття настільки багато виглядають, що практично приховують листя і стебла. В європі шиловидний флокс сланкий вперше з’явився в англії. Він відразу став дуже популярним. Його почали вирощувати навіть в англійських садах в маєтках знаті.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Сорти сланких шиловидних флоксів

Білосніжні, рожеві, темно-червоні, лілові, пурпурно-блакитні — ці квіти неймовірно красиві в саду. Важко перерахувати всі відтінки, які має флокс шиловидний. Посадка і догляд за цією квіткою під силу навіть садівникові-новачкові. Флокс шиловидний відноситься до почвопокровним. Практично всі сорти цієї рослини використовуються для прикраси рокария. У наших садах поширені багато багаторічних сланких. Вони починають цвісти в кінці травня і чудово виглядають на присадибній ділянці. Великою любов’ю у вітчизняних садівників користуються і чарівний флокс дуглас, і пурпурно-блакитний ругеллі. Основною характеристикою, що об’єднує всі сланкі види цієї квітки, є невисокий стебло і густі суцвіття.

Вельми цікаві такі сорти, як кенді страйпс, що дає білі квітки з рожевою смужкою в центрі, бузкова теллярія, схожа на зірочку, майшнее, швидко розростається дюймовочка.

Флокс шиловидний: посадка

Коренева система у цієї рослини залягає неглибоко. Під час підготовки грунту перед посадкою потрібно ретельно очистити місце від бур’янів. Справа в тому, що вони можуть прорости крізь дернину і зіпсувати зовнішній вигляд квітника. Досить помістити посадковий матеріал на відстані двадцяти п’яти сантиметрів один від одного, і вже через рік буде сформований суцільний килим. Щоб процес зростання був прискорений, стебла флокса слід розкласти в правильному напрямку і добре закріпити їх.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Посадочні ямки потрібно викопати на глибині в двадцять-тридцять сантиметрів, старанно удобрити їх компостом або перегноєм, змішаним з золою і суперфосфатними добривами.

Вимоги до грунту

Всі сланкі флокси прекрасно себе почувають на пухких, сухих грунтах. Це дивно, але на родючих грунтах вони утворюють більше зелені, ніж суцвіть. Справа в тому, що в дикій природі вони завжди ростуть на «бідній» землі. У регіонах з кислим грунтом у флокса буде нестача макроелементів, тому перед посадкою грунт потрібно вапнувати. Найчастіше для цього використовується доломітове борошно. Залежно від виду землі кількість вапняку може варіюватися від 230 до 440 грам на один квадратний метр. На важкому грунті безпосередньо перед посадкою в ямки потрібно обов’язково внести пісок.

Догляд за флоксом

Він зводиться до прополки, поливу і триразової підгодівлі. При правильному виборі місця посадки, відповідному грунті і належному догляді флокс сланкий шиловидний зберігає свою красу близько шести років. І хоча ця рослина є морозостійким, в теплу зиму його листя випрівають. В результаті флокс може втратити свою декоративність, проте при правильному догляді може відновитися. Доданий в землю гумус сприяє швидкому зростанню рослини і його рясному цвітінню. Ця рослина дуже любить світло і добрива. Однак слід пам’ятати, що його не можна перегодовувати. В іншому випадку сила флокса «піде в листя», і у нього буде красива і потужна зелень, а ось квіток можна не дочекатися. Полив повинен бути рідкісним і не дуже рясним.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Флокси, які досягли п’ятирічного віку, обов’язково потрібно омолоджувати, оскільки їх стебла починають потроху «дерев’яніти», а листя — відмирати. До того ж дорослі рослини більше схильні до різних хвороб, та й квітки на чагарнику, що росте більше п’яти років на одному місці, дрібнішають, а сам кущик здається ослабленим. Культурі часто потрібно підгодівля деревною золою, що містить всі необхідні мікроелементи за винятком азоту.

Флокс сланкий: розмноження

Більшість селекціонерів вважає, що казково красиві яскраві невисокі кущики цієї рослини є найбільш невибагливими і ефектними культурами, використовуваними для прикраси садів. Розмножується шиловидний флокс як вегетативно, так і насінням. Найлегшим і поширеним способом є поділ куща. Пересадка проводиться навесні. Дистанція між кущиками повинна становити максимум тридцять сантиметрів. При бажанні в домашніх умовах можна розмножувати рослину і стебловими живцями, які нарізаються ще до пробудження нирок. Їх висаджують в землю ранньою весною. Живці досить швидко вкорінюються, і вже до осені з них виходять повноцінні рослини. Розмноження насінням практикують дуже мало.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

Особливості вирощування

В північних регіонах, де рослини потрібно вкривати на зиму, для флокса краще використовувати ялиновий лапник, який не буде закислювати землю.

Сухе листя для цього не підійдуть. Навесні, для того щоб допомогти флоксу швидше прокинутися, його можна полити розчином гумату. Це прискорює як його зростання, так і розвиток кореневої системи.

Кращими попередниками для шиловидних флоксів вважаються календула, газонна трава, тагетес та інші культури, які теж не переносять надлишку вологи. Не можна садити цю рослину, наприклад, після суниці. Як і інші вічнозелені культури, шиловидний флокс краще висаджувати в тих місцях, де взимку багато снігу.

Шкідники

Шилоподібні флокси найчастіше страждають від борошнистої роси і різних гусениць, які швидко пошкоджують стебла рослини. Поразка можна помітити по закрученим коричневого кольору листю. Такі ділянки відразу необхідно видалити.

Квіти флокс дугласа. Флокс шилоподібний

На такі місця флокс не рекомендується висаджувати протягом трьох років. Ця рослина може хворіти і від від поганого провітрювання, а також від нестачі добрива. Не слід садити флокси дуже близько один до одного, щоб не заражати сусідні кущики.