Велика китайська стіна: цікаві факти

103

Тут зібрані найцікавіші факти про велику китайську стіну:
Вкс — найдовша стіна в світі і найбільша споруда давнини.
Приголомшливі пейзажі: від пляжів циньхуандао до скелястих гір навколо пекіна.

Складається велика китайська стіна з безлічі секцій-ділянок:

  • бадалін
  • хуанг хуанченг
  • цзюйюнгуань
  • джі йонгуан
  • шаньхайгуань
  • янгуан
  • губейку
  • джіанку
  • джин шан лінг
  • мутяньюй
  • симатай
  • янменгуан

Велика китайська стіна: цікаві факти
А ось цікавий факт. Чому бійниці великої китасйкой стіни дивляться в бік китаю ? насправді на фото видно, що вони дивляться в обидві сторони відразу — тобто їх робили з розрахунком, щоб можна було захищатися з обох сторін.

Довжина великої китайської стіни в кілометрах

  • всупереч загальноприйнятій думці, стіну не видно з космосу без хорошого наближення.
  • вже за часів династії цинь (221-207 до н.е.) для будівництва використовували клейке тісто з рису в якості своєрідного матеріалу для скріплення кам’яних блоків.
  • робочою силою на будівництві були військовослужбовці, селяни, засуджені і бранці, природно не по своїй волі.
  • хоча офіційно 8851 км, довжина всіх відгалужень і ділянок, побудованих за тисячі років, оцінюється в 21 197 км. Окружність екватора 40 075 км.

Велика китайська стіна: цікаві факти

  • існує популярна легенда про менг джинг ню, чий чоловік помер на будівництві. Її плач був настільки гірким, що велика китайська стіна розвалилася, оголивши кістки чоловіка, і дружина змогла його поховати.
  • на ділянці губейку досі залишилися сліди від куль, тут в минулому був жорстокий бій.
  • під час культурної революції (1966-1976 рр.), безліч каменів зі стіни вкрали для побудови будинків, ферм і резервуарів.
  • Велика китайська стіна: цікаві факти

  • північно-західні ділянки стіни (наприклад, в провінціях ганьсу і нінся) швидше за все зникнуть протягом 20 років. Причиною цьому як природні умови, так і діяльність людини.
  • найвідомішу частину великої стіни-бадалін, відвідало понад 300 глав держав і високопоставлених осіб з усього світу, першим став радянський політик клим ворошилов в 1957 році.
  • Велика китайська стіна: цікаві факти

    Велика китайська стіна( китай): історія створення

    Значимість: найдовше зміцнення, коли-небудь побудоване людиною.
    Цілі споруди: захист китайської імперії від монгольських і маньчжурських загарбників.
    Значимість для туризму: найбільша і в той же час найбільш популярна пам’ятка кнр.
    Провінції, в яких проходить велика китайська стіна: ляонін, хебей, тяньцзінь, пекін, шаньсі, шеньсі, нінся, ганьсу.
    Початок і кінець: від шаньхайгуаньського проходу (39.96 n, 119.80 e) до пояса цзяюй (39.85 n, 97.54 e). Відстань безпосередньо-1900 км.
    Найближча ділянка до пекіна: цзюйюнгуань (55 км)

    Велика китайська стіна: цікаві факти
    Найбільш відвідувана ділянка: бадалін (63 млн. Відвідувачів за 2001 рік)
    Ландшафт: в основному гори і височини. Велика китайська стіна, китай простягається від бохайського узбережжя, що в циньхуандао, навколо північної частини китайської рівнини, через лесове плато. Далі вона йде уздовж пустельній провінції ганьсу, між тибетським плато і лесовими пагорбами внутрішньої монголії.

    Велика китайська стіна: цікаві факти

    Висота над рівнем моря: від рівня моря до більш ніж 500 метрів.
    Найбільш підходящий час року для відвідування великої китайської стіни: ділянки, що біля пекіна краще відвідувати навесні або восени. Цзяюйгуань — з травня по жовтень. Шаньхайгуаньський прохід-влітку і на початку осені.

    Велика китайська стіна — найбільше кладовище. На її будівництві життя втратили понад мільйон людей.

Покласти двп на дерев’яну підлогу. Двп на підлогу-особливості покриття, підготовка поверхні та інші нюанси робіт

Самим практичним і користуються попитом є підлогове покриття з лінолеуму.

Матеріал не промокає, коштує дешевше модних аналогів, наприклад, паркету або ламінату, та й монтаж не викликає особливих труднощів.

Щоб правильно облаштувати підлогу, давайте розглянемо, як стелити лінолеум на двп своїми силами.

Від того, як буде підготовлено підставу, залежить термін служби лінолеуму.

Підлоговий матеріал відрізняється гнучкою і м’якою структурою.

Укладання його на нерівну основу відразу зіпсує естетичний вигляд підлог.

Нове покриття відобразить всі западини і виступи чорнової .

Деякі господарі нехтують процесом підготовки підстави, намагаючись приховати його дефекти під лінолеумом більш товстої структури. Це свого роду самообман.

Підлогове покриття приховає вади на короткий час. В процесі використання структура лінолеуму почне осідати. Спочатку на поверхні відобразяться всі дефекти чорнової підлоги, а потім в цих місцях лінолеум просто почне тріскатися.

Виготовити ідеально рівну чорнову підлогу можна листами двп. Це найбільш економічний і простий . Вартість двп невелика, а укласти його можна на будь-яку поверхню підстави, головне, щоб воно було рівне.

Підготовка двп

Плити двп дуже чутливі до вологи і під її впливом можуть змінити свій зовнішній вигляд. Підлоги вологих кімнат застеляти двп під лінолеум, взагалі, не можна, так як на них з’являться своєрідні здуття.

Для сухих кімнат і з середньою вологістю двп перед необхідно підготувати:

  • якщо укладання двп буде відбуватися в сухому не опалювальному приміщенні, листи з тильного боку необхідно злегка змочити водою. Це можна зробити широким пензлем або валиком. Двп укладають стопкою один на одного і витримують дві доби. Під своєю вагою листи вирівняються, придбавши товарний зовнішній вигляд.
  • цих процедур можна уникнути в сухому постійно опалювальному . Тут досить листи просто скласти стопкою на дві доби.
  • для приміщення з середньою вологістю двп захищають обробкою оліфи. Вона глибоко проникає в структуру плити, створюючи вологовідштовхуючий бар’єр.

Цей обов’язковий процес підготовки запобіжить здуття плит під лінолеумом. Під час розрівнювання плит, зверху стопки можна укласти вантаж.

укладання двп на бетонну основу

Велика китайська стіна: цікаві факти

укладання двп на дерев’яну основу

Дерев’яна підлога з дошки також є не кращим підставою під лінолеум. Як би його не вирівнювали, з часом дошки будуть прогинатися, створюючи виступи на стиках. Укладені зверху плити двп згладять всі нерівності, створюючи ідеальну поверхню для лінолеуму.

Перед укладанням плит дерев’яну основу ретельно готують. Наявні гнилі дошки замінюють новими. Далі, підстава бажано обробити шліфувальною машиною.

Вона зачистить всі вади. Рівну підлогу обробляють антисептиком і після повного висихання приступають до укладання двп.

Плити укладають аналогічним методом від кута кімнати, дотримуючись зазори від стіни. Тільки їх кріплять не клеєм, а цвяхами або саморізами.

Обов’язкова умова – їх капелюшки повинні потопати в поверхню плити, інакше на лінолеумі буде видно виступи. Крок кріплення становить 100-150 мм.

фінальна обробка чорнової підлоги з двп

Коли всі плити двп закріплені до основи, необхідно зробити фінальну обробку поверхні. Між укладеними обов’язково утворилися стики.

Їх необхідно ретельно зашліфувати наждачним папером, видалити весь пил і зашпаклювати акриловим герметиком або будь-який інший шпаклівкою по дереву. Ділянки з висохлої шпаклівкою треба знову зашліфувати. Залишки пилу краще видалити пилососом.

На цьому чорнову підлогу з двп готовий для укладання лінолеуму і можна переходити до наступного, основного, етапу монтажу підлогового покриття.

підготовка лінолеуму до укладання

Перед настилом треба щоб лінолеум пролежав в розгорнутому стані не менше трьох діб. Структура матеріалу звикне до температури приміщення, стаючи м’якою і більш податливою для подальшої роботи.

Визначити готовність лінолеуму до можна по розгладженню на його поверхні всіх хвиль. Давайте розглянемо докладні кроки, що вказують, як стелити лінолеум на двп підлогу в різних кімнатах квартири.

підгонка лінолеуму

Лист лінолеуму треба розкласти в кімнаті так, щоб його сторони лежали внахлест зі стінами. Якщо велика кімната вимагає укладання декількох шматків, їх необхідно поєднати по малюнку.

Дуже важливо, щоб на з’єднуються стиках були відсутні зазори. Іншими словами, перед початком укладання лінолеуму треба провести його позиціонування.

Порядок підгонки залежить від приміщення, кількості укладаються листів і форми візерунка:

  • пол маленької кімнати бажано покрити цільним листом лінолеуму. Його розгортають від краю однієї зі стін, залишаючи зазор не більше 3 мм.на інші три стіни лист повинен заходить трохи з запуском. Іноді зустрічаються нерівні кімнати з різною відстанню між стінами. Тут доведеться розкладати лінолеум внахлест на всі чотири стіни.
  • велика площа підлоги зазвичай вкривається декількома шматками лінолеуму. Природно, посеред кімнати будуть стики. Укладання листів починають від стиків, роблячи точну підгонку. Після цього, рулони розгортають далі по підлозі, роблячи невеликі запуски на всі стіни. При укладанні декількох листів, їх треба постаратися розташувати так, щоб стики не потрапляли в місця з частим перебуванням людей. Наприклад, таке місце є на кухні біля газової або біля дивана перед телевізором. Постійне механічний вплив від ніг призведе з часом до відшаровування країв підлогового покриття.
  • укладання декількох шматків покриття приносить наступну проблему, пов’язану з поєднанням малюнка. Лицьова сторона лінолеуму прикрашена різними візерунками. Чи не поєднання їх на видимому місці зіпсує естетичний вигляд інтер’єру кімнати. Процес суміщення передбачає зрушування шматків відносно один одного до отримання позитивного результату. Першими поєднують візерунки на стиках посередині кімнати. Якщо підлога сусіднього приміщення теж покритий лінолеумом або іншим покриттям з аналогічним візерунком, потрібно максимально поєднати орнамент в отворі дверей.
  • тепер необхідно поговорити про форму самого візерунка. Дрібний малюнок без чітких прямих ліній буде добре виглядати в будь-якому положенні. А ось орнамент лінолеуму, що імітує плитку або паркет, має багато рівних, чітко виражених ліній. Вони повинні лежати паралельно стінам. Якщо такий візерунок розташувати під будь-яким кутом, створиться перетину стін. Надати лініях правильного напрямку допоможе провертання шматків покриття проти або за годинниковою стрілкою.
  • багато кімнат мають виступи і ніші, які потрібно обійти, укладаючи підлогове покриття. Ніша зазвичай знаходиться біля вхідних дверей або під вікном. Виступом може служити, наприклад, встановлений від підлоги до стелі короб, що закриває домашні комунікації.
  • з виступом справа полягає простіше. Досить відігнути край лінолеуму і під лінійку накреслити олівцем з тильного боку проекцію виступу, дотримуючись точні розміри. Далі, залишається вирізати непотрібний фрагмент і укласти розкроєний лінолеум навколо виступу.
  • виріз під нішу виконують приблизно таким же способом, тільки на лінолеумі вирізують не розмічений фрагмент, а відрізають відходять від нього шматки. Тут треба не помилитися, роблячи напуск на . Він повинен бути трохи більше глибини ніші. Краще взяти з запасом, адже зайве завжди можна відрізати. Як і в колишньому випадку, лінолеум відгинають для нанесення розмітки. Наступним кроком відрізають від розміченого фрагмента відходять шматки, а рештою виступом застеляють нішу.
  • якщо в кімнаті потрібно вирізка двох фрагментів, наприклад, біля вхідних дверей і навпроти стоїть вікна, то роботу починають від дверей. Першою роблять підгонку листа для покриття дверної ніші, а наступної закривають нішу під вікном. При розташуванні навпроти дверей замість ніші виступу, порядок підгонки залишається колишнім.

Якісна підгонка повинна відповідати всім перерахованим вимогам і тільки тоді можна приступати до обрізки зайвих ділянок покриття.

Обрізка країв

Обрізку зайвих країв виконують по всьому периметру . Для цього край листа відгинають так, щоб він впритул лежав до стіни. Притиснувши місце згину довгою лінійкою або рейкою, лінолеум прорізають гострим ножем.

Як варіант без лінійки, лінолеум можна прорізати по стіні. Особливо це актуально для квартир старих будівель, де про рівність стін можна тільки мріяти. Така обрізка підганяє покриття точно за формою стіни, не залишаючи зазорів.

І