Пиріг дерев’яного перекриття між поверхами. Типова конструкція перекриття на балкових опорах

111

Пиріг дерев’яного перекриття між поверхами. Типова конструкція перекриття на балкових опорах

Пристрій дерев’яного перекриття між поверхами зазвичай відрізняється від конструкції стелі по ряду параметрів, перш за все, за способом укладання дерев’яних балок і товщині. Якщо при облаштуванні стелі дерев’яні несучі елементи найчастіше спираються на стіни або спеціально сформований бетонний пояс, то перекриття між поверхами доводиться врізати в стіни коробки. Відповідно, вимоги до міцності балок і товщині перекриття між поверхами набагато жорсткіше, ніж для стелі.

Конструктивно дерев’яне перекриття збирається з наступних деталей:

  • опорні дерев’яні балки, що сприймають вагу всіх елементів конструкції, масу меблів, побутової техніки, людей, – всього, що знаходиться поверхом вище;
  • підшивка фанерою або плитами осб стельової поверхні;
  • система лагів з дошками підлоги верхнього поверху;
  • укладені на дерев’яну обрешітку мати або плити теплоізоляції;
  • плівка гідроізоляції від протікання вологи з підлоги поверхом вище і обов’язково пароізоляція, що перешкоджає проникненню водяної пари в елементи дерев’яного перекриття з нижнього поверху.

Пристрій дерев’яного перекриття між поверхами в значній мірі нагадує покрівельний пиріг звичайної двосхилим даху, але існує одна особливість. Якщо крокви мають хоча б одну точку кріплення на шарнірі, то дерев’яні балки перекриття між поверхами найчастіше доводиться укладати по вільно-ковзної схемою, без фіксації в точках опори. За умови, що відстань між стінами не більше 3 м.

Такі схеми використовують в будинках з цегляними і бетонними стінами, де жорсткість коробки дозволяє застосовувати самоустановлювальні дерев’яні перекриття. Що це дає? незалежно від опади будівлі і тиску на підлогу верхнього поверху, площина перекриття буде залишатися в одному і тому ж положенні.

Якщо довжина балок дерев’яного перекриття перевищує 4,5 м, або стіни будинку виготовляються зі слабких матеріалів, наприклад, газобетонних блоків, пінобетону, арболита, несучі перекриття між поверхами обов’язково потрібно зміцнювати додатковими куточками, анкерами, підкосами і штирьовими закладеннями.

Дерев’яні перекриття в будинку. Стельові перекриття в будинку між поверхами з дерев’яних балок

Дерев’яні балкові перекриття підходять для будівель з будь-яких матеріалів, але частіше споруджуються в каркасних, брусових і дерев’яних будинках. Однак важливо враховувати, що вони мають деякі обмеження на застосування:

  • при облаштуванні міжповерхового перекриття ширина прольоту не повинна перевищувати 5 м.
  • при спорудженні горищних горизонтальних огороджувальних конструкцій максимальна ширина прольоту повинна становити до 6 м.

Малюнок 8. Конструкція перекриття по дерев’яних балках

Головним достоїнством перекриттів по дерев’яних балках є швидкий і простий монтаж без залучення вантажопідйомної техніки і застосування спеціального обладнання. Не менш вагомі плюси-мала вага і невисока собівартість.

З недоліків особливо виділяється схильність деревини до гниття і низька межа вогнестійкості.

Як монтують дерев’яні перекриття?

Пристрій міжповерхового перекриття цього типу виконується з балок листяних або хвойних порід деревини. Перетин може бути різним в залежності від габаритів прольоту і вертикальних навантажень, які будуть впливати на конструкцію — 50×200, 100×100, 100×200 мм або інше.

Послідовність і особливості пристрою:

  • монтаж балок. Перед установкою весь пиломатеріал треба обробити антисептичним складом (для захисту від грибка і цвілі) і антипіренами (для збільшення рівня вогнестійкості). При обпиранні брусів на бетонні і кам’яні стіни їх кінці краще додатково гідроізолювати, наприклад, обернути руберойдом. Кінці балок зазвичай роблять скошеними, а при установці залишають зазор 20-30 мм до задньої стінки.

    Де 1-дерев’яна балка;

    2 – гідроізоляційний матеріал;

    3 – теплоізоляція (можна використовувати монтажну піну);

    4 – розчин.

    Малюнок 9. Місце обпирання дерев’яної балки на стіни в розрізі

  • монтаж накату. До бічних гранях балок кріпляться черепні бруски (рис. 10), на них буде укладатися накат з дощок, які повинні щільно прилягати між собою.

    Де 1-дерев’яна балка;

    2 – черепний брусок;

    3 – накат;

    4 – пароізоляційна мембрана;

    5 – теплоізоляційний матеріал;

    6 – чистова підлога;

    7 – чистова стеля нижнього поверху.

    Малюнок 10. Пристрій накату

  • ізоляційні роботи. Поверхня накату обов’язково встеляється пароізоляційної мембраною, поверх якої укладається теплоізоляція (зазвичай мінеральна вата). Утеплювач потрібно накрити гідроізоляційної плівкою.
  • оздоблювальні роботи. Поверх балок виконується пристрій чистового статі. Якщо перекриття міжповерхове, знизу балок проводиться обробка стелі нижнього поверху.

Чим утеплити перекриття між поверхами. Спільноти «будівництво (і все, що з ним пов’язано) «блог» пароізоляція. Утеплення. Міжповерхове перекриття.

Запис про мій косяк і парочка питань до вас.

Голова пішла обертом від усіх цих паро-вітро-гідро-теплоізоляцій. Вирішив і вас трохи завантажити. Так склалося, що в нашій бригаді, одночасно, три людини (я в тому числі) будують (або добудовують) дерев’яні будинки. І одночасно ж, у всіх трьох виникла однакова проблема. Потекла вода зі стелі. У всіх по різному, але за єдиним принципом. У першого прям ушат води вилився при протиканні пароізоляції. Другий вкручував саморіз в стелю і з нього закапало. У третього (чи то пак, у мене) поки тільки маааленькая вогкість.

Всі ми допустили одну і ту ж помилку. Зробили ось такий пиріг.

Я ж, ще й балки укутав. Ну ніяк мені інакше, стеля першого поверху вже на чистову зроблений.

Потім стопятьдесят роклайта.

І все укутав пароізоляцією.

Добре хоч дошку прибити не встиг.

Минуло три тижні.

Спочатку перший колега сповістив про протікання. Я не надав цьому значення.

А пару днів тому, другий оголосив про краплі з самореза, ввернутого в стелю. Після цього і я забив тривогу. Разом поїхали на моє будівництво століття, відкинули дошки, відсмикнули плівку

І виявили краплі конденсату.

Власне, прочитавши не один том усіляких форумів і прокрутивши в голові всі свої роботи, прийшов до деяких висновків і до ще більшої кількості питань.

1. Не зробив вентзазор між ватою і верхнім шаром плівки. Зробивши. 2. Даремно закутав балки зверху. Вони будуть пріти від висхідного з першого поверху пара. Що з цим робити, незрозуміло. Адже стеля вже виведений на чистову і пофарбований.

3. Не можна було класти поверх вати пароізоляцію, це зрозуміло. Питання . Чи обов’язково другим шаром повинна бути двох-тришарова мембрана або можна кинути вітрозахист, вона ніби як пропускає пар?

З матеріалів є: мегаізол д, який якраз і натягнутий був, в якості пароізоляції. І мегаізол а, який хочу пустити верхнім шаром.

Так, доповнення. Другий поверх буде опалювальним, але не скоро. Зараз завдання-запустити перший поверх. Але і накидати чорнову підлогу другого поверху, щоб по ньому можна було ходити і, бажано, вже не розкривати в майбутньому.

Заздалегідь вдячний розгорнутим відповідям.

Звукоізоляція міжповерхового перекриття по дерев’яних балках. Принцип пристрою і роботи плаваючої підлоги

Рис.1. Для захисту в будинку приміщень, розташованих під перекриттям, від ударного шуму, на перекритті влаштовують плаваючий підлогу: 1-стіна; 2-пружний шар звукоізоляції; 3 — вологоізоляція; 4 — бетонна стяжка; 5 — залізобетонне перекриття; 6 — герметик

Звукоізолюючі властивості плаваючої підлоги поліпшуються якщо:

  • збільшувати масу верхнього шару-бетонної або збірної стяжки ;
  • застосовувати для пристрою звукоізолюючого шару матеріали з низьким значенням динамічного модуля пружності;
  • збільшувати товщину шару звукоізоляції;
  • збільшувати масу (товщину) залізобетонного перекриття;
  • відокремлювати стяжку від бічних поверхонь стін пружними прокладками.

Важливо ! шар звукоізоляції плаваючої підлоги повинен володіти певним ступенем пружності. Коливальна система: стяжка-звукоізоляція, повинна мати низьку резонансну частоту. Чим нижче — тим краще. Тому, слід застосовувати матеріали спеціально призначені для звукоізоляції в конструкції плаваючих підлог. Про це має бути прямо зазначено в документах на матеріал. Наприклад, так:

Як бачите, в інструкції виробника вказано призначенняМатеріалу-плаваюча підлога, а також маса стяжки (100 кг/м2 ) і товщина звукоізоляційного шару (40 мм ) з цього матеріалу, при яких коливальна система буде налаштована на частоту, що забезпечує найкраще зниження ударного шуму.

На будівництвах часто можна бачити застосування в плаваючих підлогах випадкових теплоізолюючих матеріалів, які тільки створюють видимість звукоізоляції для замовника.

Необхідно чітко розрізняти, що для міжповерхового перекриття, що розмежовує опалювальні приміщення, необхідна звукоізоляція. Для цокольного перекриття головне-теплоізоляція.

А для горищного перекриття важливі обидві властивості — теплоізоляція і звукоізоляція від ударів крапель дощу по покрівлі. Властивості матеріалів, конструкція перекриттів і підлог в цих випадках повинні бути теж різними.

Не забуваємо також про необхідність забезпечувати в житлових кімнатах нормоване теплоусвоєння підлоги.

Пиріг міжповерхового перекриття каркасного будинку. Якою має бути конструкція перекриття

Для забезпечення стабільності, гасіння вібрацій і повноцінної шумоізоляції міжповерхове перекриття повинно витримувати навантаження близько 120-130 кг/м2сверх експлуатаційної. Це необхідно, щоб застосувати в якості частини наповнювача важкий сипучий матеріал, здатний ефективно поглинати механічні коливання. Також для усунення коливань підлоги поверх перекриття потрібно пристрій напівсухий або звичайної цементної стяжки товщиною 40-50 мм.

Найбільш оптимальним матеріалом для спорудження каркаса вважається брус лвл шириною 200 мм. Однак через його низьку поширеність на вітчизняному ринку будматеріалів забудовникам доводиться шукати альтернативи. Такий може бути калібрована дошка вищого сорту, але і цей варіант підійде не всім через високу вартість.

Для каркасного будинку доречно пристрій перекриття за перехресною схемою: два ряди несучих балок 100х50 мм, розташованих поперечно. Така конструкція сильно полегшує прокладку комунікацій поперек розташування балок, що особливо важливо при влаштуванні повітряного опалення . Перехресний каркас відрізняється високою стійкістю до прогину і надає можливість легко розділити основний і шумопоглинаючий наповнювач.

Головним недоліком перехресних балок можна назвати необхідність двосторонньої жорсткої обшивки перекриття. Механічні зв’язки між брусами дозволяють тільки виключити зміщення несучих балок, але вони не можуть компенсувати навантаження, пов’язані з ексцентриситетом. Крім того, наявність важкого наповнювача і стяжки на підлозі зобов’язує використовувати фанеру товщиною від 10 мм або осп 12-14 мм. Конструкція перекриття

Основа дерев’яного перекриття-це балки, які утримуються на несучих стінах і служать своєрідним «фундаментом» для інших елементів конструкції. Так як балки при експлуатації перекриття будуть нести на собі все навантаження, особливо увагу слід приділити їх грамотному розрахунку.

Для балок зазвичай використовують масивний або клеєний брус, колоди, іноді — дошки (одиничні або скріплені по товщині цвяхами або скобами). Для перекриттів бажано використовувати бруси з хвойних порід (сосни, модрини), які відрізняються високою міцністю на вигин. Бруси з листяних порід працюють на вигин набагато гірше і можуть деформуватися під навантаженням.

На балки перекриття з обох сторін закріплюють чорнові дошки (osb, фанеру), поверх яких нашивають лицьове покриття. Іноді підлогу другого поверху настилають на лаги, які закріплюють на балках.

Варто пам’ятати, що дерев’яне перекриття з боку першого поверху буде стелею, а з боку другого поверху (мансарди, горища) – підлогою. Тому верхню частину перекриття обшивають підлоговими матеріалами: шпунтованої дошкою, ламінатом, лінолеумом, ковроліном і т.п. Нижню частину (стеля) – вагонкою, гіпсокартоном, пластиковими панелями і т. П.

Завдяки наявності балок, між чорновими дошками утворюється простір. Його використовують для додання перекриттю додаткових властивостей. Залежно від призначення другого поверху, між балками перекриття закладають теплоізоляційні або звукоізоляційні матеріали, захищені від вологи гідроізоляцією або пароізоляцією.

У тому випадку, якщо другий поверх – це нежитлове горище, яке не буде опалюватися, в конструкцію перекриття обов’язково закладають теплоізоляцію. Наприклад, базальтову вату (rockwool, parock), скловату (isover, ursa), пінопласт і т.п. Під теплоізоляційний шар (з боку першого опалювального поверху) укладають пароізоляційну плівку (пергамін, поліетиленові та поліпропіленові плівки).

Якщо в якості теплоізоляції був використаний еппс, що не поглинає водяної пари, пароізоляційну плівку з» пирога » можна виключити. Поверх теплоізоляційних або звукоізоляційних матеріалів, що вбирають і здатних псуватися від вологи, укладають шар гідроізоляційної плівки. У тому випадку, якщо при обробці були виключені можливості попадання атмосферної вологи на горище, утеплювач можна не захищати гідроізоляцією.

Якщо другий поверх планується, як опалювальне і житлове приміщення, то «пиріг» підлоги не потребує додаткової теплоізоляції. Однак, щоб зменшити вплив шуму, який буде виникати при пересуванні людей по перекриттю, між балок укладають звукоізоляційний шар (зазвичай використовують звичні теплоізоляційні матеріали).

Наприклад, базальтову вату (rockwool, parock), скловату (isover, ursa), пінопласт, звукопоглинаючі панелі зіпс, звукоізоляційні мембрани (tecsound) і т.п. При використанні матеріалів, здатних вбирати водяні пари (базальтова вата, скловата), між першим поверхом і звукоізолятором укладається пароізоляційна плівка, а поверх звукоізолятора – гідроізоляція.

Балки перекриття другого поверху. Перекриття дошками 200 на 50 і інші ходові розміри

Ось які балки на прольоті 4 метри допускаються нормативами.найчастіше при будівництві дерев’яних перекриттів використовуються дошки і брус так званих ходових розмірів: 50х150, 50х200, 100х150 і т.д. Такі балки задовольняють нормам ( після розрахунку ), якщо планується перекривати отвір не більше чотирьох метрів.

Для перекриття довжиною в 6 і більше метрів розміри 50х150, 50х200, 100х150 вже не підходять. Дерев’яна балка більше 6 метрів: тонкощі

Балка для прольоту 6 метрів і більше не повинна робитися з бруса і дощок ходових розмірів.

Слід запам’ятати правило: міцність і жорсткість перекриття більшою мірою залежать від висоти балки і в меншій мірі – від її ширини.

На балку перекриття діє розподілене і зосереджене навантаження. Тому дерев’яні балки для великих прольотів проектуються не «впритул», а з запасом по міцності і допустимому прогину. Це забезпечує нормальну і безпечну експлуатацію перекриття.

50х200-перекриття для отвору 4 і 5 метрів.

Для розрахунку навантаження, яку витримає перекриття, треба володіти відповідними знаннями. Щоб не заглиблюватися в формули сопромата (а при будівництві гаража це точно надлишково), звичайному забудовнику досить скористатися онлайн-калькуляторами з розрахунку дерев’яних однопрогонових балок.

Leo060147 користувач forumhouse

Самостройщик найчастіше не є професійним проектувальником. Все, що він хоче знати, – це які балки потрібно змонтувати в перекритті, щоб воно відповідало основним вимогам про міцності і надійності. Це і дозволяють вирахувати онлайн-калькулятори.

Користуватися такими калькуляторам просто. Щоб зробити розрахунки необхідні значення, досить ввести розміри лаг і довжину прольоту, які вони повинні перекрити.

Також для спрощення завдання можна застосувати готові таблиці, представлені гуру нашого форуму з ніком roracotta .

Roracotta користувач forumhouse

Я витратив кілька вечорів, щоб зробити таблиці, які будуть зрозумілі навіть початківцю будівельнику:

Таблиця 1. У ній представлені дані, які відповідають мінімальним вимогам по навантаженню для підлог другого поверху – 147кг/кв. М.

Примітка: так як таблиці засновані на американських нормативах, а розміри пиломатеріалів за океаном дещо відрізняються від перетинів, прийнятих в нашій країні, то застосовувати в розрахунках потрібно графу, виділену жовтим кольором.

Таблиця 2. Тут наведені дані по усередненому навантаженню для підлог першого і другого поверхів – 293 кг/кв. М.

Таблиця 3. Тут наведені дані під розрахункову збільшене навантаження в 365 кг/кв. М.

Відео міжповерхове дерев’яне перекриття.пиріг дерев’яного перекриття своїми руками!!