Розводка проводки в приватному будинку. На скільки модулів потрібно встановлювати щиток

63

Розводка проводки в приватному будинку. На скільки модулів потрібно встановлювати щиток

Електропроводка в приватному будинку має на увазі монтаж щитка на кожному поверсі в приватних будинках, котеджах або дачах. Однак для того щоб дізнатися скільки потрібно модулів, спочатку потрібно порахувати скільки буде споживачів. Давайте зробимо розрахунок для стандартного варіанту, що на його прикладі змогли виконати монтаж електропроводки в будинку совими руками.

Припустимо на поверсі у вас:

  1. 3 кімнати.
  2. кухня;
  3. коридор;
  4. бойлер;
  5. пральна машинка;
  6. система тепла підлога в 3-х кімнатах і кухні;
  7. електрична плита;
  8. 4 кондиціонера.

Виходячи з цього в розподільних щит вам необхідно встановити:

  1. 5 однополюсних автоматичних вимикачів на 10 а (освітлення 3-х кімнат, кухні та коридору);
  2. 14 штук узо на 16 а (3 шт розетки в кімнатах, 1 шт розетки кухні, 1 шт розетки коридору, 1 шт розетка бойлера, 1 шт розетка пральної машинки, 3 шт система тепла підлога, 4 шт кондиціонера);
  3. 1 узо на 25-32 а для підключення електричної плити.

З вищенаведених розрахунків кількість зайнятих модулів у нас буде 35 штук (30 модулів займають 15 шт узо і 5 модулів автоматичні вимикачі). Тобто нам буде потрібен розподільний щит на 36 модулів. Однак якщо ви захочете ще підключити обмежувач напруги або кількість споживачів буде більше тоді щит потрібно монтувати на 48 модулів.

Після монтажу розподільного щита можна монтувати узо і автоматичні вимикачі. Вони легко монтуються на спеціальну din-рейку, яка йде в базовій комплектації зі щитом.

Важливо! при расключении розподільного щита фазні (коричневі) дроти повинні йди через автомати або узо, нульові (сині) повинні збиратися на нульовій шині і жовто-зелені теж повинні підключаться на 2-й нульовий шині).

Складання схеми електропроводки в приватному будинку. Приклад складання схеми електропроводки в приватному будинку

Схему майбутньої електропроводки складають на основі плану приватного будинку. Вона складається з двох частин, електричної та монтажної. Основні елементи накидаються схематично, «для себе».

    Електрична схема. Показує спосіб включення в ланцюг енергоспоживачів і їх кількість.

Приклад електричної схеми проводки в заміському будинку

    Монтажна схема. Визначає місця монтажу пристроїв. Ці дані допоможуть підрахувати кількість необхідних кабелів і додаткових витратних матеріалів.

Монтажний варіант схеми електропроводки

До основних елементів мережі відносять дроти, розетки, вимикачі, лічильники, запобіжники і реле, розподільні коробки, крім того:

    Точку введення зовнішнього силового кабелю;

    Узо;

    Точки підключення побутових приладів високої потужності;

    Стельові і настінні освітлювальні прилади.

Початком електропостачання будинку є електрощит. До нього ззовні підводиться провід живлення (частіше по повітряній лінії), що подає однофазний або трифазний струм.

На нашому сайті ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу електротехнічних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «малоповерхова країна».

Приклад складання плану розташування електрообладнання на

Щоб підвищити надійність, на щиті споживачі розбиваються на групи (підключення групами точок):

    Освітлювальні прилади.

    Розеткові гнізда.

    Силові елементи (бойлер, електроплита, пральна машина).

    Господарські групи (підвал, гараж).

Допускається розбивка споживачів по кімнатах або поверхах. У такому випадку кожна група потребує індивідуальних пристроях захисту (автомати, узо).

У кожній кімнаті є освітлювальна і розеткова група, на кухні їх більше (тепла підлога і електроплиту підключають як окрему групу). Для потужної побутової техніки і ламп-вузлів ланцюга у ванній передбачається заземлення (підключення через кабель з додатковою житлової «земля»).

Проводка в будинку своїми руками з чого почати. Послідовність робіт при розводці електрики в будинку

Розводка електропроводки в приватному будинку робиться до початку оздоблювальних робіт. Коробка будинку вигнана, стіни і покрівля готові, – саме час починати роботи.

    послідовність дій така:

  • визначення типу введення – однофазний (220 в) або трифазний (380 в).
  • розробка схеми, розрахунок потужності планованого обладнання, подача документів і отримання проекту. Тут потрібно сказати, що далеко не завжди в технічних умовах вам визначать заявлену вами потужність, швидше за все виділять не більше 5 квт.
  • вибір складових і комплектуючих, закупівля лічильника, автоматів, кабелів і т.п.
  • введення електрики від стовпа в будинок. Виконується спеціалізованою організацією, вам потрібно визначитися з типом – повітряний або підземний, встановити в потрібному місці автомат введення і лічильник.
  • встановити щиток, завести електрику в будинок.
  • прокладка кабелів всередині будинку, підключення розеток, вимикачів.
  • пристрій контуру заземлення та його підключення.
  • тестування системи та отримання акту.
  • підключення електрики і його експлуатація.

Це тільки загальний план, в кожному випадку є свої нюанси і особливості, але починати потрібно з отримання технічних умов підключення до електромережі і проекту. Для цього потрібно визначитися з типом введення і планованої потужністю енергоспоживання.

Потрібно пам’ятати, що підготовка документів може зайняти і півроку, так що подавати їх краще ще до початку будівництва: на виконання техумов дається два роки. За цей час, напевно, ви зможете вигнати стіну, на яку можна буде поставити автомат і лічильник.

Складання плану та отримання проекту

Визначившись з типом введення, можна приступати до розробки плану електрифікації будинку. Берете план будинку в масштабі і прорисовуєте де буде стояти техніка, прикидаєте, де розташувати розетки і вимикачі.

При цьому потрібно враховувати де яка великогабаритна меблі буде стояти, і куди її можна буде переставити, щоб в ці зони не наставити розеток і вимикачів.

На плані потрібно буде нанести всі освітлювальні прилади: люстри, бра, торшери, лампи. Для деяких з них потрібні будуть вимикачі, для деяких – розетки. Потім потрібно буде прикинути, які прилади в кожному приміщенні потрібно буде включати.

Наприклад, на кухні встановлена маса техніки, яка працює постійно. Для неї обов’язково потрібні розетки. Є ще техніка, яка включається періодично. Все це наноситься на план, визначається оптимальне розташування точок включення . Такий же підхід і в кожній з кімнат.

Розводка електропроводки в дерев’яному будинку. Основні вимоги до електропроводки в дерев’яному

Перш за все необхідно попередити домашніх майстрів, які вважають, що якщо вони можуть полагодити розетку або вимикач в квартирі, знають, як відрізнити нуль від фази за допомогою звичайного індикатора, то можуть сміливо братися за самостійний монтаж електропроводки і в заміському дерев’яному будинку. Не все так просто-дерев’яна будова відрізняється підвищеною пожежонебезпекою, і вимоги до прокладання силових кабелів тут зовсім інші.

Незадовільний стан електропроводки — найбільш часта причина пожеж

Безрадісна статистика показує, що переважна кількість пожеж, що трапляються в дерев’яних будівлях безпосередньо пов’язані з порушеннями монтажу та експлуатації електричних приладів або проводки. За великим рахунком, братися за самостійну прокладку електричних ліній взагалі не слід – це доля кваліфікованих фахівців. Однак, знати основні правила необхідно будь-якому власнику дерев’яного житла, хоча б для того, щоб оцінити вже наявні кабельні розводки або проконтролювати роботу викликаних електриків, так як цілком можна нарватися на «халтурників», що виконують роботу за принципом «нічого страшного, і так зійде ».

Отже, які основні вимоги повинні пред’являтися до електропроводки в дерев’яній будові:

  • повинна бути повністю виключена або до межі мінімізована ймовірність загоряння кабелю з передачею відкритого вогню на дерев’яну конструкцію будівлі в разі короткого замикання.
  • фізико-технічні та експлуатаційні характеристики використовуваних проводів і електроарматури повинні з достатнім запасом відповідати сумарній споживаної потужності на кожній конкретній ділянці проводки з урахуванням пікових навантажень. Неприпустимі будь-які прояви нагрівання кабелівАбо клемних з’єднань.
  • стан проводки повинен повністю виключати ризики ураження людей або домашніх тварин електричним струмом.

Проблема естетичності в умовах дерев’яної будови повинна піти на другий план. Існує чимало прийнятних способів вирішити і це питання (про це буде розказано нижче). Але ніколи не можна домагатися поліпшення інтер’єрного оформлення приміщень за рахунок навіть незначного зниження рівня безпеки-це загрожує катастрофічними наслідками.

Складність самостійної роботи з прокладання електропроводки в дерев’яному будинку ще й в тому, що немає єдиного регламентуючого документа. Досвідчені майстри з великим стажем роботи знають основні вимоги до неї і технологічні прийоми по їх реалізації. Самому ж підібрати потрібну інформацію, розкидану але сніпам, гостам і пуе (правила улаштування електроустановок), не так просто, і вона , найчастіше, носить занадто спеціалізований характер, зрозумілий лише людині з профільною освітою.

Основне завдання даної публікації – дати власникам дерев’яних будинків основні уявлення про способи монтажу електропроводки. В якості інструкції як зробити проводку в дерев’яному будинку, адресованої непідготовленій людині, для повністю самостійного проведення електротехнічних робіт, її розглядати не слід.

Монтаж проводки в будинку. Проводка в будинку своїми руками

Сьогодні навантаження на електромережу в квартирах і приватних будинках через велику кількість побутових приладів надзвичайно великі. А в будівлях старої споруди проводка взагалі не розрахована на таке серйозне споживання. Запорукою комфорту і безпеки проживають в цих будинках може стати грамотно виконана розводка. Причому це цілком під силу зробити самостійно, якщо чітко дотримуватися інструкції і не ігнорувати існуючі правила електробезпеки.

Однак, якщо ви ніколи не стикалися з електророботами і маєте неясне уявлення про те, що таке електрика (в принципі), краще не братися за такі серйозні речі. При оформленні розводки неодмінно будуть потрібні базові побутові знання і навички в області електрики і електроживлення.

Електропроводка своїми руками: з чого почати?

Якщо в будинку необхідно провести електропроводу, треба строго дотримуватися наступних правил, положень і приписів:

  1. потрібно забезпечити вільний доступ до розподільних коробок, а також до обладнання електрообліку.
  2. розетки і вимикачі слід монтувати на рівні 0, -1,5 м від підлоги. І ці елементи також повинні знаходитися у вільному доступі.
  3. відкриті двері не повинні перегороджувати доступ до обладнання, вказаного в п 1,2.
  4. кількість розеток в житловому приміщенні вважається з розрахунку 1 на 6 кв м.
  5. на кухні розетки ставлять по числу побутових приладів.
  6. для електроживлення ванної кімнати слід передбачити окремий трансформатор, що знижує напругу. А встановити його необхідно за межами даного приміщення.
  7. кабель потрібно класти, чітко дотримуючись вертикаль / горизонталь, без всяких провисів і прогинів, а також напрямків по діагоналі. В іншому випадку велика ймовірність його пошкодження при монтажних роботах і виконанні перфорації.
  8. горизонтальні кабелі кладуться на відстані:
    • від перекриттів і карнизів-5-10 см,
    • від підлоги і стель — 15 см.
  9. вертикальні кабелі кладуться на відстані:
    • від віконних і дверних прорізів — 10 см, не менше;
    • від газових труб — 40 см, не менше.
  10. для розводки і з’єднання кабелів застосовуються спеціальні короба.
  11. будь-яке провідне електрику з’єднання повинно бути надійно заізольовано.
  12. з’єднувати алюмінієві дроти з мідними заборонено!

Як розкидати проводку по будинку. План дій

Розводка електропроводки в приватному будинку робиться до початку оздоблювальних робіт. Коробка будинку вигнана, стіни і покрівля готові, — саме час починати роботи. Послідовність дій така:

  • визначення типу введення-однофазний (220 в) або трифазний (380 в).
  • розробка схеми, розрахунок потужності планованого обладнання, подача документів і отримання проекту. Тут потрібно сказати, що далеко не завжди в технічних умовах вам визначать заявлену вами потужність, швидше за все виділять не більше 5 квт.
  • вибір складових і комплектуючих, закупівля лічильника, автоматів, кабелів і т .п.
  • введення електрики від стовпа в будинок. Виконується спеціалізованою організацією, вам потрібно визначитися з типом — повітряний або підземний, встановити в потрібному місці автомат введення і лічильник.
  • установітьзавести електрику в будинок.
  • прокладка кабелів всередині будинку, підключення розеток, вимикачів.
  • пристрій контуру заземлення та його підключення.
  • тестування системи та отримання акту.
  • підключення електрики і його експлуатація.

Це тільки загальний план, в кожному випадку є свої нюанси і особливості, але починати потрібно з отримання технічних умов підключення до електромережі і проекту. Для цього потрібно визначитися з типом введення і планованої потужністю енергоспоживання. Потрібно пам’ятати, що підготовка документів може зайняти і півроку, так що подавати їх краще ще до початку будівництва: на виконання техумов дається два роки. За цей час, напевно, ви зможете вигнати стіну, на яку можна буде поставити автомат і лічильник.

Відео електропроводка в будинку своїми руками покрокова. Проводка в приватному будинку.