З чого зробити підлогу холодного. Яке підлогове покриття добре підійде в квартиру з холодною підлогою

62

З чого зробити підлогу холодного. Яке підлогове покриття добре підійде в квартиру з холодною підлогою

Тепла підлога – необхідний елемент для будь-якої квартири, оскільки від його температури безпосередньо залежить здоров’я його мешканців. Зрозуміло, що саме бетонну основу підлоги не може бути теплим – комфортну температуру створює підлогове покриття, яке кладеться на голий бетонну підлогу. Тому його правильний підбір так важливий для проживаючих в квартирі людей.

Важливо! крім іншого, правильно підібране підлогове покриття повинно володіти хорошою звукоізоляцією і бути естетично вивіреним.

Особливості та види

Можна розділити підлогові покриття на дві категорії – тверді і еластичні. Дерев’яні покриття відносять до окремої групи. Тверді покриття навряд чи можна назвати теплими, оскільки до них відносяться такі матеріали, як:

  • кераміка;
  • камінь;
  • керамзит;
  • керамограніт.

А ось еластичні і дерев’яні підлоги цілком можуть допомогти зробити підлогу в квартирі більш комфортним. Такі матеріали, як паркет, масив дерева, пробка, ковролін і в зимовий час залишаються приємними на дотик і ходити по ним комфортно. Паркет з натурального дерева-класичний варіант підлогового покриття, що має величезну історію. Його популярність не викликає сумнівів.

Для цього покриття використовуються цінні сорти дерева з високою щільністю. З паркетних дощок можна викласти на підлозі малюнок, якусь композицію. Це покриття абсолютно екологічно, служить тривалий час, особливо при правильному догляді. Дерево-матеріал, що відрізняється особливою природною теплотою. Мінусом паркету є його висока вартість, складний догляд, дотримання правильного температурного режиму в кімнаті.

Паркетна дошка також робиться з натурального дерева і зберігає всі його переваги. Від паркету відрізняється розмірами і внутрішнім змістом. Вона складається з трьох шарів. Монтується на підлозі за допомогою зручних і надійних кріплень. Дощате покриття укладається на лаги. Це абсолютно натуральне покриття, екологічне на 100%. Підлога з нього дуже комфортний і теплий.

Як покриття найтепліше

Коркове покриття найтепліше. Це дорогий елітний матеріал, який можна укладати в будь-якому приміщенні, крім тих місць, де є підвищена вологість. На голий бетонну підлогу укладати пробку категорично не можна. Це покриття може бути виготовлено у вигляді плит або рулонів. Для того, щоб зробити підлогове покриття з ламінату або лінолеуму більш теплим, під них теж іноді укладають пробку. Вона забезпечує відмінну теплоізоляцію і захищає від сторонніх шумів.

Пробка не реагує на перепади температур, здатна витримати серйозні навантаження. Вона не статична і не накопичує на собі пил і волосся. Ковролін зовні дуже схожий на килим. Він може бути, і досить жорстким, і м’яким. Це підлогове покриття зручно тим, що володіє низькою травмоопасностью, тому його часто укладають в дитячих кімнатах. Виготовлений ковролін може бути, як з натуральних матеріалів, так і з штучних. Це тепле покриття, яке надійно захистить ноги від холодної підлоги.

Підлога на холодному балконі. Який підлогу зробити на неопалюваному балконі

Якщо є необхідність постелити підлогу на холодному балконі, то зробити це потрібно з максимальним утепленням. Кращим варіантом є монтаж покриття з фанери на лагах. Самим невдалим варіантом підлогового покриття буде корковий підлогу, який через перепад температур буде вбирати всю вологу в себе. Як провести ідеальний монтаж?

Фанерна підлога на лагах володіє наступними перевагами:

  • під лагами створюється додатковий простір для теплоізоляції.
  • стартове покриття створює ідеально рівну площину.
  • на фанеру можна покласти як лінолеум, так і вагонку.

Для монтажу знадобляться листи фанери і дерев’яні лаги. Така підлога відмінно реагує на холод і переносить навантаження. Довжина лаг повинна відповідати довжині балкона або лоджії, також необхідно мати кілька в запасі, які підуть під розрізання на бруски. З інструментів знадобиться лобзик, шуруповерт, саморізи, дюбельні цвяхи, будівельний водяний рівень. З матеріалів: листи фанери, який оброблені спеціальними антисептичними просоченнями, піноплекс або інший матеріал для теплоізоляції, а також гідроізоляційна клейонка.

Монтаж підлоги проводиться тільки в теплу пору року. При цьому листи фанери повинні відлежатися на балконі близько 5 днів, щоб пройти акліматизацію.

Етапи:

  • для початку підлогу на балконі ретельно очищається від сміття і попереднього покриття. Після готуються квадрати руберойду і плитка осб розмірами 15 на 15см. Ці два елементи будуть виконувати роль регуляторів рівня дерев’яних лаг;
  • далі на голу бетонну підлогу викладається клейонка, яка буде грати роль гідроізоляції і захищати дерев’яні перекриття. Якщо немає бажання цього робити, то необхідно під лаги розкласти квадратики руберойду;
  • після вигладиваются лаги, відстань між якими має бути 40 або 50 см.їх рівність перевіряється за допомогою рівня. Якщо є необхідність, то під лаги викладаються квадрати осб;
  • після укладання довгих лаг створюються перемички між ними. Для цього дерев’яні дошки розрізаються під необхідну довжину і укладаються поперек з кроком 40 або 50 см. У підсумку виходить квадратна лати;
  • лаги необхідно закріпити до підлоги за допомогою дюбелів. Шуруповертом просвердлюється наскрізний отвір до бетонної основи, а після всі елементи скріплюються;
  • додатковим утепленням можуть стати шматки пінополістиролу, мінеральної вати або керамзит, які поміщаються в простору між перемичками;
  • після на конструкцію укладаються листи фанери, які прикручуються шурупами до лагам.

Між стіною і лагами необхідно залишати зазор в 3 см, він потрібен через сезонного розширення деревини. Його можна закрити монтажною піною. Між листами фанери з тією ж метою залишають зазори по 5 мм.

Далі укладається фінішне лінолеумне покриття, а стики зі стінами закриваються плінтусами.

Як зробити підлогу на горищі. Особливості пристрою і конструкції перекриттів

Оскільки перекриття горищ виконує дві функції – несучу і ізолюючу, вони мають багатошарову будову. Кожен з елементів «пирога» доповнює один одного, що забезпечує створюваної конструкції довгий термін експлуатації, міцність і здатність витримувати великі навантаження.

Пристрій підлоги на горищі передбачає наявність наступних шарів:

  1. чистова підлога . Таку назву отримало підлогове покриття, яке укладають на чорнове підставу. Якщо це мансарда, тоді при облаштуванні чистового статі укладають лінолеум, ламінат, паркет і т.д. У нежитловому приміщенні фінішне підлогове покриття може бути відсутнім.
  2. чорнове підставу . Являє собою дощатий настил, який монтують на лаги. Чорнову підлогу вистилають з обрізної дошки товщиною 4 -5 сантиметрів або з метою економії з необрізної.
  3. лаги . Це міцні, рівні дерев’яні елементи, що укладаються перпендикулярно щодо балок перекриття для створення підлогового покриття. Коли виконується облаштування горищного перекриття по дерев’яних балках, між лагами поміщають утеплювач, який знизу захищають шаром пароізоляції, а поверх накривають гідроізоляційним матеріалом. Якщо не застосовувати ізолюючі шари, тоді через кілька років буде потрібно ремонт.
  4. балки . Каркас перекриттів будують з товстих і міцних балок, які або монтують на виступах стін, або вмуровують в них. Вони повинні витримувати всю масу конструкції. Також може бути зроблена плоска покрівля по дерев’яних балках , що досить практично.
  5. обшивка стелі . З боку кімнат перекриття оформляють оздоблювальним матеріалом, наприклад, натуральною деревиною або гіпсокартоном.