Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів. Який обігрівач краще, рейтинги, огляди та рекомендації.

115

Критерії вибору електричного обігрівача: ефективність, безпека, економія.

Серйозною проблемою, яку необхідно вирішувати при будівництві або ремонті житлового будинку, є вибір опалювального обладнання. Сучасні виробники пропонують десятки моделей електрообігрівачів, що розрізняються між собою принципом роботи, потужністю, зовнішнім виглядом. Головними вимогами, що пред’являються до такого обладнання, є: ефективність, забезпечення максимального комфорту, економічність, що дозволяє значно знизити витрати на експлуатацію.

У квартирах, котеджах і дачних будинках, як правило, встановлюються електрообігрівачі наступних типів:

  • — масляні обігрівачі;
  • — конвекторні обігрівачі;
  • — теплові вентилятори;
  • — інфрачервоні системи опалення;
  • — електричні радіатори.

Розглянемо переваги і недоліки кожного з них докладніше.

Масляні обігрівачі

Масляний радіатор — один з найбільш поширених побутових електрообігрівачів. Пристрій являє собою герметичний металевий корпус ребристої форми, заповнений маслом. У нижній частині радіатора знаходиться нагрівальний елемент. При включенні приладу температура масла підвищується, воно перемішується і рівномірно розподіляє тепло по всій площі корпусу. Діапазон потужностей коливається від 1 до 2,5 квт, радіатори забезпечуються термостатами для автоматичної підтримки заданої температури.

Недоліки масляних обігрівачів:
— повільний нагрів приміщення (ефект з’являється лише через 15-20 хвилин);
— необхідність розміщувати пристрій на підлозі,
— відсутність конвекції
— висока температура нагріву поверхні, небезпека в разі протікання гарячого масла.

Переваги:
— висока теплова віддача,
— невисока вартість приладу.

Використовувати такі прилади найкраще в якості додаткового джерела опалення в холодну пору року, а також міжсезоння.

Конвекторні обігрівачі

Альтернатива масляному радіатора – конвектор або нагрівальна панель. Принцип його дії відображений вже в назві приладу: гаряче повітря розподіляється в приміщенні способом природного теплообміну – конвекції. При цьому нагрівається повітря стає легше і піднімається вгору, а його місце займають холодні маси. Даний процес безперервно повторюється.
На відміну від попереднього типу електричних обігрівачів, конвектори виконуються в плоскому корпусі, що дозволяє встановлювати їх на стіні. З огляду на високу температуру нагрівального елементу, конвектор може бути небезпечний в екологічному і пожежному плані.

Недоліки конвекторів:
— велика витрата енергії;
— не рекомендується залишати включеними без нагляду,
— дискомфорт для людини (сухе повітря, «палений» пил) .
Перевага:
— можливість настінної установки,
— наявність моделей з низькою вартістю.

Конвектори, найчастіше, є складовими елементами основної опалювальної системи будинку або котеджу.

Теплові вентилятори

для того, щоб швидко нагріти приміщення до необхідної температури, використовують теплові вентилятори. Конструктивно такий прилад складається з двох частин: нагрівального елементу і обдуває його ротора. Така система дозволяє створити потік теплого повітря, рівномірно розподіляється по всіх частинах кімнати. Ціна тепловентилятора і його безпека залежать від типу нагрівального елементу, який використовується в приладі:

— спіральний нагрівач працює за принципом нагріву тонкої ніхромового дроту, намотаною на стрижень певного діаметру. Перевага такого приладу в низькій вартості, недолік же полягає в сильному нагріванні, при якому міститься в повітрі пил згорає і виділяє шкідливі речовини;

— трубчастий електронагрівач являє собою металеву трубку, всередині якої знаходиться силовий елемент з дроту або графіту. В результаті істотного збільшення площі нагрівального елементу, знижується його робоча температура. Прилад набагато безпечніше спірального, але має і більш високу ціну;

— керамічний нагрівач виготовляється на порцеляновій основі і має безліч дрібних сот для проходження нагрітого повітря. Значна площа поверхні нагрівача обумовлює низьку температуру (не більше 100 градусів), тому прилад є найбезпечнішим з екологічної точки зору.

Недоліки теплових вентиляторів:
— значний шум під час роботи;
— високе споживання енергії;
— мала тривалість ефекту (кімната швидко остигає після виключення приладу).

Пристрої даного типу добре використовувати для швидкого нагріву господарських приміщень, гаражів, а також житлових кімнат, які рідко використовуються в зимову пору року. В останньому випадку бажано задіяти вентилятор з керамічним нагрівачем.

Інфрачервоні нагрівачі

принцип дії інфрачервоних обігрівачів грунтується на випромінюванні теплової енергії і поглинанні її навколишніми предметами – меблями, стінами, підлогою і т.д. Такий спосіб обігріву вважається найприроднішим, адже він схожий з нагріванням нашої планети сонцем. Теплове випромінювання поширюється по приміщенню рівномірно, без втрат в потужності, а людина відчуває себе абсолютно комфортно, незважаючи на досить низьку температуру.

Недоліки:
— мала дослідженість впливу променів на здоров’я людини, структуру навколишніх предметів,
— локальна дія нагрівача (нагріває предмети знаходяться в діапазоні його випромінювання)

Електрорадіатори

Найбільш перспективними системами, які поки ще тільки завойовують популярність, є . Залежно від потужності, один такий прилад може обігріти до 25-30 кв.метрів площі і підтримувати задану температуру за допомогою вбудованої електроніки.

Переваги електрорадіаторів :

— для їх установки не потрібно складати дорогі інженерні проекти (на відміну від газових і електричних котельних установок);
— швидкий прогрів приміщення і точний контроль за температурою приміщення;
— монтаж виключно простий і швидкий, підведення комунікацій не потрібно;
— кожен радіатор управляється автономно, можна створити необхідний мікроклімат для кожного приміщення;
— прогресивна електроніка і велика площа тепловіддачі економить до 50% енергії, якщо порівнювати з масляними радіаторами і конвекторами;
— висока пожежна безпека.

Недоліки :

Використання дорогих матеріалів і сучасної електроніки робить вартість цих обігрівачів вище вартості основної маси обігрівачів «широкого» споживання.

Встановлюються електричні радіатори як в житлових приміщеннях, так і господарських будівлях.

Незважаючи на велику різноманітність електричних обігрівачів, зробити правильний вибір цілком реально. Для цього потрібно враховувати такі фактори, як: інтенсивність використання приміщення, наявність комунікацій, особливості клімату і т. Д. Кращою опалювальною системою стане та, яка буде здатна створити оптимальні умови для мешканців і заощадить найбільшу кількість коштів в процесі експлуатації та обслуговування.

Можливо вас зацікавить:

Популярні електрорадіатори

Взимку часто недостатньо одних лише батарей для створення комфортної температури в будинку або квартирі. Тоді на допомогу приходять різні електрообігрівачі.

На ринку представлений широкий вибір таких приладів, в зв’язку з чим у покупців виникає безліч питань — який обігрівач краще, як вибрати обігрівач для будинку? а на перший план виходить такий технічний показник як енергозбереження.

Види економних електричних обігрівачів для дому

Всі обігрівачі умовно можна розділити на такі типи:

  • масляні радіатори;
  • тепловентилятори;
  • інфрачервоні обігрівачі;
  • теплові гармати;
  • конвектори;
  • електрокаміни;
  • теплові завіси.

Масляний радіатор

Цей прилад схожий на звичайну батарею, тільки живиться від електрики і повністю мобільну, тобто її можна вільно переміщати по всьому будинку. Це відмінно зігріває, а для безпеки він наділений автоматичним відключенням при перекиданні.

Що до енергозбереження, то для цих цілей масляні радіатори оснащені термостатом, який сам стежить за температурою масла всередині пристрою і за тим, щоб не сталося перегріву. При настанні певної температури (в залежності від обраноїПотужності), термостат відключає прилад. Він знову включиться після деякого охолодження радіатора. В результаті ви можете сміливо включати радіатор на всю ніч, не побоюючись великих енерговитрат.

Тепловентилятори>

Ці прилади працюють за іншим принципом – вони видувають зігріте повітря і рівномірно розподіляють його по всій кімнаті. Тепловентилятори і теплові гармати використовуються для швидкого обігріву приміщення, але вони не особливо зручні через високий рівень шуму, який вони виробляють. Крім того, по енергоспоживанню вони досить витратні. Тому не варто розглядати цей вид приладів в якості енергозберігаючих обігрівачів.

Конвектори

Ці прилади працюють приблизно як тепловентилятори, але тільки повітря через них проходить природним шляхом, а не всмоктується вентилятором. Ці обігрівачі не шумлять, миттєво нагрівають повітря, мають привабливий вигляд і їх можна підвішувати на стіну.

Споживають в рази менше електроенергії, ніж масляні радіатори. Крім того, вони можуть працювати на газу або просто на гарячій воді.

Інфрачервоні обігрівачі

Обігрів будинку-дуже вдала затія. Цей тип конвекторів працює подібно звичайним, проте крім внутрішнього нагрівача вони мають інфрачервоний випромінювач, що випускає теплові промені – вони передають тепло навколишніх предметів, завдяки чому ці обігрівачі дуже економічні.

З декількох різновидів інфрачервоних конвекторів найекономічнішими обігрівачами для будинку є карбонові, обладнані спеціальними лампами, які споживають дуже мало електроенергії, мають досить довгий термін експлуатації і швидко остигають після виключення.

Вибір правильного енергозберігаючого електрообігрівача для будинку

На якому з приладів зупинити свій вибір, вирішувати тільки вам. Перш за все, потрібно визначитися зі своїми потребами – в залежності від того, необхідно вам обігріти невелику кімнату або просторий гараж. Пам’ятайте про те, що на кожен квадратний метр приміщення вам знадобиться до 100 вт потужності. Втім, для додаткового, а не основного обігріву кімнати цілком вистачить джерела тепла потужністю 800 тис. Вт.

Крім того, все залежить від типу приміщення, що обігрівається. Наприклад, якщо вам потрібно обігріти ванну кімнату, найкраще підійде інфрачервоний обігрівач, а для створення романтики якнайкраще підійде електричний камін.

У кожному будинку повинен бути обігрівач, який врятує від холоду в дощові літні дні, а також зігріє всіх домочадців на початку осені до запуску чергового опалювального сезону. Такий прилад стане в нагоді і в разі аварійного відключення опалення посеред зими. Різноманіття моделей, що випускаються виробниками побутової техніки, ставить в глухий кут багатьох покупців, які не знають, який обігрівач краще для будинку придбати. Щоб зробити усвідомлений вибір, необхідно вивчити ринкову пропозицію в повному обсязі, зрозуміти різницю в пропонованій продукції для обігріву будинку, оцінити переваги і недоліки кожного виду обігрівачів.

Для початку пропонуємо вам переглянути відео-ролик з думкою експертів:

особливості пристрою масляних обігрівачів

На вигляд масляні обігрівачі дуже схожі на звичайні секційні радіатори центрального опалення. В якості теплоносія в даних побутових приладах використовується спеціальне мінеральне масло, що нагрівається до стану кипіння. Моделі масляних обігрівачів випускаються з різною кількістю секцій, що дозволяє вибрати прилад потрібної потужності.

Прилади, не обладнані термостатом, що відповідає за їх автоматичне відключення при нагріванні теплоносія до заданої температури, можуть нагріватися до 100-120 градусів. Торкання до поверхні, нагрітої до такої температури, загрожує опіком. Тому такі радіатори не рекомендується використовувати в квартирах, де є маленькі діти. Так, і взагалі, безпечніше в експлуатації моделі з термостатом. Зручно використовувати і моделі, оснащені таймером включення, що дозволяє відкласти старт роботи обігрівача на певний час.

До переваг даного виду обладнання, призначеного для обігріву приміщень, можна віднести:

  • доступну ціну масляних обігрівачів;
  • мобільність;
  • зручність і простота експлуатації;
  • ефективність;
  • надійність;
  • безшумність;
  • компактність.

Незважаючи на велику кількість плюсів, не позбавлені і недоліків. Через повільного розігріву в кімнаті стає тепло не відразу після включення приладу. Про це треба пам’ятати і включати обігрівач заздалегідь. Деякі моделі сушать повітря, погіршуючи тим самим мікроклімат в кімнаті. Як вибрати обігрівач з мінімальною кількістю недоліків? треба пошукати моделі, додатково оснащені іонізатором повітря.

конвектори-безшумний обігрів для квартир

У сучасних обігрівачах даного виду передбачено кілька режимів потужності, а також можливість регулювання температури обігріву. Моделі, в яких застосовується електронна система управління, забезпечуються пультом дистанційного керування. Треба зауважити, що і вищерозглянуті види обігрівачів можуть управлятися дистанційно, що, звичайно ж, зручно в побуті.

Зверніть увагу! деякі моделі термовентиляторів обладнані вбудованим поворотним механізмом, що сприяє кращому розподілу теплого повітря по приміщенню, що прискорює його прогрів.

Недолік тепловентиляторів криється в рівні їх шуму, який вдень не так відчувається, а вночі здатний порушити сон. Тому для людей з порушеннями сну даний тип обігрівачів не підходить. Тоді, який же обігрівач краще для квартири купити в цьому випадку? звичайно ж, інфрачервоний.

особливості інфрачервоних обігрівачів

До інфрачервоних обігрівачів, що з’явилися на ринку порівняно недавно, споживачі ставляться ще з побоюванням. Тим часом ці прилади позбавлені всіх недоліків, властивих іншим типам обігрівачів. Принцип роботи цих пристроїв заснований на прогріванні не повітря, а предметів, які потім віддають тепло в навколишній простір.

Інфрачервоні обігрівачі можна вбудовувати в підлогу і стіни, а також підвішувати на стелю

Інфрачервоні обігрівачі:

  • пожежобезпечні;
  • абсолютно безшумні;
  • не сушать повітря;
  • швидко забезпечують необхідний мікроклімат;
  • енергоефективні;
  • размещаеми в будь-якому місці кімнати (стеля, підлога, стіни).

При покупці інфрачервоних обігрівачів слід остерігатися підробок, в основному, що поставляються з піднебесної. Необхідно віддавати перевагу відомим виробникам. Походження товару має бути підтверджено відповідними документами.

2015-03-26 17:24:15

У нас вдома взагалі обігрівач незрозумілий-сучасний, але не конвектор!

2016-04-10 21:35:28

Рекомендую купити настінний кварцовий обігрівач теплопітбел в мінську енергозберігаючі системи опалення для будинку, дачі, квартири як радіатори опалення та заощадити електроенергію на опалення. Енергозберігаючі кварцові обігрівачі від виробника в білорусі за низькою ціною купити у виробника в мінську. Кварцові обігрівачі теплопітбел 0.25 квт 0.30 квт і 0.40 квт на годину економічна система опалення. Власне виробництво. Безшумний не спалює повітря, економний і пожежобезпечний. Сама енергозберігаюча система опалення. Рекомендую всім купити самі енергозберігаючі та економічні системи опалення замість радіаторів опалення кварцові обігрівачі теплопітбел. Економія в п’ять разів при опаленні приміщень кварцовими обігрівачами для будинків, дач, котеджів. Власне виробництво теплопітбел в мінську. Виробництво і продаж кварцових обігрівачів теплопітбел в мінську в магазинах міста оптом і в роздріб за низькими цінами. Енергозберігаючі системи опалення вашого будинку теплопітбел. Виробляємо і продаємо в білорусі. Ціни виробника. Хочете заощадити гроші купуйте!!! кварцові обігрівачі теплопітбел виробляються в республіці білорусь. Мають низьку ціну і надійні в роботі. Кварцові обігрівачі теплопітбел це електроприлад розроблений і вироблений в білорусі відповідає і відповідає всім вимогам зазначеним в документації виробника. Так споживання електроенергії відповідає заявленим 0.25 квт 0.3 квт і 0.4 квт на годину. І це підтверджується документацією. Обігрівач з ніхромового дроту виготовляються на заводі в білорусі за технічним завданням виробника кварцових обігрівачів. Споживання електроенергії не перевищує 0.3 квт на годину як і заявлено виробником. Кварцові обігрівачі теплопітбел мають корпус з алюмінію товщиною 2 мм. ЯкийВиготовлений білоруським підприємством. Кварцові обігрівачі теплопітбел оснащені проводом 1.5 метра товщиною 3×1.5 мм.виготовлений білоруським підприємством і має сертифікат якості як і вилка обігрівача вироблена в білорусі. Кварцові обігрівачі теплопітбел мають довгий термін експлуатації, безшумні в роботі, не створюють пилу і не піднімають її з приміщення. Спіралі вироблені на кварцові обігрівачі теплопітбел не стикаються з повітрям, що збільшує їх термін експлуатації до 30 років. Кварцові обігрівачі теплопітбел це настінний обігрівальний електроприлад розроблений і вироблений в білорусі відповідає і відповідає всім вимогам зазначеним в документації виробника. Що збільшить простір в приміщенні, обігрівач не буде займати місце і не заважати вам використовувати простір житлового приміщення.

Обігрівачі, з якими завжди комфортно і затишно

У росії важко покладатися на те, що комунальні служби підготують всі системи обігріву багатоповерхових будинків до зими, батареї будуть топити, як годиться, і нічого ніде не зламається в холодну пору року. Немає такої сім’ї, в якій не стояли б кімнатні обігрівачі про запас, про всяк випадок.

Ми теж приготували для вас електричні обігрівачі найпопулярніших і економічних моделей, які можна застосовувати і вдома, і на роботі, адже досить багато людей працює в приміщеннях, не опалюваних за рахунок централізованих джерел.

При виїзді взимку в літній дачний будиночок прихопіть з собою інфрачервоні обігрівачі або конвектори з вбудованим термостатом. Наявні у нас електричні теплові гармати настільки потужні, що за 3-4 години здатні прогріти до нормальної кімнатної температури навіть приміщення великого будинку культури, розташованого де-небудь в глибинці.

Можливо, вам стане в нагоді і теплова завіса, яку створює підвісний вентилятор. Ця повітряна завіса відмінно підходить для установки в тамбурах великих офісних центрів, магазинів, театрів, де проходить велика кількість народу. Такі обігрівачі не дають можливості холодному повітрю проникати в теплі приміщення взимку, а влітку надійно захистять холодною завісою комфортну внутрішню температуру від літньої спеки. І заодно заощадять витрати енергії на кондиціонування.

колекція обігрівачів master: від кімнатних до заводських

Але що робити, якщо і батареї в будинку холодні і раптом відключили електроенергію? заздалегідь придбайте собі відмінні за якістю побутові нагрівачі повітря марки master, які є у нас у великому асортименті.

Корпусні обігрівачі повітря master можуть працювати і на дизельному паливі і на гасі, і на природному або зрідженому газі, і навіть на відпрацьованому машинному маслі. Більшість представлених моделей в житлових приміщеннях довгий час експлуатувати без вентиляції не бажано, тому що обігрівачі master для горіння забирають з навколишнього повітря багато кисню.

Тому найкраще рідкопаливні або газові обігрівачі master застосовувати в гаражах, ремонтних майстерень, на складах, на будівництві будівель і споруд в зимовий час і скрізь, де потрібно прогріти тимчасовий простір для того, щоб в ньому можна було якийсь час працювати.

Є і промислові зразки обігрівачів master, які можна встановлювати в цехах підприємств, на критих кортах і в сільськогосподарських комплексах, забезпечивши їх надійною системою вентиляції, яку ви також легко підберете у нас.

Затишний будинок в холодну пору неможливо уявити без комфортної температури. Аксіома, що взимку в житло має бути тепло. Мало кого влаштують спартанські умови з 18 градусами за цельсієм в житлових приміщеннях. Сьогодні обігріти будинок або квартиру досить просто. Спеціалізовані торгові центри і магазини неймовірно різноманітні в пропозиції видів і типів обігрівачів. Серед всіх можливих котлів , систем опалення і т.п., безсумнівно, найбільш прості у використанні обігрівачі, що працюють від електромережі. Їх поширеність пояснюється ефективністю роботи, легкістю установки і підключення, високою мобільністю.

Іноді електричні обігрівачі можуть використовуватися, як основне джерело тепла, забезпечуючи добовий обігрів приміщень. Однак, частіше, такі електрообігрівачі для будинку виступають, як допоміжні прилади, що застосовуються в міжсезоння, коли центральне опалення ще не запрацювало в повну силу, а в будинку вже стало «якось мерзлякувато».

Робота таких побутових електроприладів побудована на одному з трьох основних способів (або їх комбінації) передачі тепла:

  • природна конвекція;
  • теплова вентиляція;
  • довгохвильове випромінювання.

природна конвекція (перемішування) за рахунок підйому вгору більш легких нагрітих мас повітря і заміщення їх холодними і більш щільними.

Більшість приладів, що використовують конвекційний спосіб, мають радіаторну конструкцію. найпоширеніші масляні обігрівачі, конвектори або конвекторні (нагрівальні) панелі.

Спосіб теплової вентиляції або примусової подачі потоку теплого повітря використовується в теплових вентиляторах і гарматах. Конструкції цього типу включають вентилятор і нагрівальний елемент. повітря в приміщенні примусово проганяється вентилятором через нагрівальний елемент, досягаючи необхідної температури. у конструкціях конвекційного типу, забезпечених вентиляторами, використовується комбінований варіант перших двох способів-конвекції і теплової вентиляції.

Виробники часто пропонують побутові масляні нагрівачі з примусовою вентиляцією і повітряні завіси. Останні не набули поширення в побуті, але широко застосовуються в торгових центрах та інших місцях великого скупчення людей для створення «теплового відсікача» у вхідних блоках.

Передача тепла з використанням інфрачервоного довгохвильового випромінювання принципово відрізняється від перших двох, що нагрівають повітря в приміщенні. Інфрачервоне опалення, подібно сонячним променям, гріє предмети обстановки і внутрішні поверхні, від яких, в свою чергу, може зігрітися повітря в приміщенні. Такі прилади, найчастіше мають в конструкції галогенну, кварцову або карбонову лампу-випромінювач.

Для всіх видів електричних обігрівачів, можна відзначити їх переваги і недоліки, особливості застосування кожного.

нагрівальні елементи

Конструкція нагрівальних елементів:

  • стрічкова голчаста конструкція;
  • в захисному трубчастому кожусі;
  • монолітний нагрівач.

конвектори і нагрівальні панелі конвекторного типу можуть використовувати кілька видів конструкцій нагрівальних елементів. Найбільш простий і менш захищеною є стрічкова голчаста конструкція, так звана «стіч». Незважаючи на заходи, виробників, ступінь захисту нагрівача не вище ip 21 (немає захисту від бризок і води). Конвектори зі «стічем» найдешевші, не мають теплової інерції, тобто дуже швидко нагріваються і остигають. Їх установка в приміщеннях з утворенням пари і вологи не рекомендується.

Більш досконалі конвектори з нагрівачем в захисному трубчастому кожусі з зовнішнім оребрінням. Кожух заповнений ізоляторами з хорошою теплопровідністю: магній, кварц, кераміка і т.п. Як правило, ребра на такому елементі виконано з алюмінію, кількість пластин і форма варіюється, впливаючи на вартість. Але слід врахувати, що кращу теплопередачу забезпечить конвектор з великою їх кількістю. Ступінь захисту конструкції не менше ip 24, тобто не боїться бризок води, її можна ставити навіть у ванній, не ближче 0,6 метра до відкритої поверхні води.

Особливості роботи нагрівального елементу такого типу оцінять не всі споживачі. Конструкційно нагрівачі, через різні коефіцієнтів теплового розширення сталевого корпусу і алюмінієвих пластин, в роботі дають добре чутне потріскування. як результат, з часом, в місцях прилягання радіатора утворюються стирання і нещільності прилягання, що збільшують теплові втрати.

Найдорожчі конвектори з монолітними нагрівачами. нагрівачі такого типу представляють суцільнолитий оребрений корпус з алюмінію або його сплавів, заповнений діелектриком. Конвектор з таким елементом працює абсолютно безшумно, терміни його експлуатації на кілька порядків вище, ніж у двох попередніх, захищеність від ip 24, висока ефективність і теплотворна здатність поєднується зі зниженою температурою оребрення.

терморегулятори для електрообігрівачів

У більшості сучасних конвекторів застосовуються досить досконалі терморегулятори або блоки термостатів. Такий блок управління (бу) дозволяє встановити і підтримувати необхідну температуру. у схеміКонтролю застосовуються спеціальні датчики контролю температури вхідного повітря. Як правило, вони розташовуються в нижній частині корпусу приладу.

Варіантів пристроїв управління може бути кілька:

  • механічні;
  • електромеханічні;
  • електронні.

недосвідченому користувачеві слід знати, що така точність не потрібно для підтримки комфортної температури, але абсолютно необхідна для забезпечення економічності роботи конвектора. Тобто. Конвектори з електронним бо витрачають значно менше електричної енергії, ніж точно такі конструкції, але з механічним або електромеханічним управлінням.

Щоб не повторюватися, слід врахувати, що точність термостата впливає на економічність роботи всіх типів електричних обігрівачів. У більш сучасних блоках управління може встановлюватися таймер, що дає можливість задавати час включення і тривалість роботи пристрою. У складі більшості бу передбачена схема захисту від перегріву. У продажу є і конвектори з центральним бу, що дозволяє організувати роботу декількох конвекторів, об’єднаних в єдину мережу.

огляд електричних обігрівачів

Потужність електричних конвекторів варіюється від 500 вт до 2,5 квт. установка приладів в приміщенні повинна враховувати принцип переміщення (конвекції) теплого повітря вгору. Дизайн оформлення більшості моделей дозволяє елегантний настінний монтаж.

Поширеним і популярним варіантом нагрівачів конвекційного типу є масляні нагрівачі. Металевий корпус радіаторного типу, що складається з декількох секцій, наповнений певною кількістю рідкого мінерального масла. у нижній частині радіатора знаходиться нагрівач передає тепло маслу, яке нагріває секції радіатора і далі — за підручником. У кімнаті тепло, кішка муркоче і всім добре.

Такі обігрівачі відрізняє:

  • простота і безпека використання;
  • більшість моделей забезпечені коліщатками, легко переміщаються по поверхні підлоги, незважаючи на вагу від 4-х кг і більше 15-ти;
  • масляні обігрівачі довше виходять на задану робочу температуру і довго зберігають її після відключення від мережі;
  • у складі сучасних конструкцій є бу з термостатом.

Вертикальне розташування-особливість роботи обігрівачів цього типу. Спеціальна схема контролю і захисту від перегріву в бу забезпечить відключення живлення при падінні обігрівача і відновить його після повернення вертикальності. Лінійки масляних обігрівачів мають потужності від 0,5 до 2,5 квт. низька вартість, безшумність роботи, відсутність необхідності монтажу, простота установки і підключення роблять їх найбільш популярними серед споживачів.

для конвекційних типів обігрівачів, що мають радіаторну конструкцію, можна узагальнено виділити ряд характерних переваг і відносних недоліків використання. Безумовно, невисока середня вартість, велика різноманітність пропонованих ринком моделей, простота і варіативність підключення і монтажу, висока мобільність і безпечна температура нагрітої поверхні обігрівачів, є перевагами.

Досить велика витрата енергії, тривалий час нагріву за рахунок природної конвекції, нераціональний розподіл теплого повітря в приміщенні, громіздкість, використання корисного простору приміщення для багатьох споживачів стають визначальними недоліками. Якщо в домашній обстановці масляні обігрівачі припадуть впору, то в обмеженому просторі сучасного офісного приміщення з мережі живлення офісною технікою, вони свідомо виявляться не на висоті.

Швидко і досить ефективно підняти температуру в закритому приміщенні здатний тепловий вентилятор, проганяє холодне повітря через нагрівальний елемент. Варіантів конструкцій таких нагрівачів, що визначають вартість приладу, кілька. Найпростіша їх них-спіраль або пластина, розігрівається проходять електрострумом. Такий елемент нагріву має цілий ряд недоліків, але коштує дуже недорого.

Для відкритих конструкцій нагрівачів характерно виділення неприємних запахів через згоряння пилу, що міститься в проганяється повітряному потоці. Ще одним недоліком є випалювання кисню при контакті з розігрітим матеріалом нагрівача. Більш досконала конструкція трубчастого тена. Він безпечніше, знижена його робоча температура. Однак коштує такий прилад дорожче. Екологічно нешкідлива керамічна конструкція нагрівача. Але тепловентилятори цього типу найдорожчі.

У стандартній комплектації приладів є бу з термостатом і поєднаним регулятором потужності, що витрачається і частоти обертання вентилятора. Незважаючи на недоліки, серед яких присутній значний шум при роботі приладу, низька економічність споживання енергії та ефективність роботи при тривалому використанні, тепловентилятори поки займають друге місце після масляних обігрівачів. Одним з варіантів конструкції такого типу є теплова гармата, широко застосовується в проведенні робіт по установці натяжних стель.

В описі всіх обігрівачів перерахованих вище типів умовою роботи значився закритий обсяг приміщення. Це і зрозуміло, нагрівався в ньому повітря, а варто відкрити вікно або двері і частина зігрітого повітря кинеться назовні. його, природно, замінить холодний зовнішнє повітря.

можна використовувати навіть на відкритих майданчиках. Вся справа в принципі передачі тепла навколишнім предметам. Тому навіть в холодний і похмурий день, за столиком на відкритій веранді кафе, людина під інфрачервоним обігрівачем відчує тепло сонячного світла. Такі обігрівачі вважаються найбільш придатними для застосування в житлових приміщеннях. Їх досконалість визнана у всьому світі. Навіть лікарі педіатри рекомендують установку таких приладів в приміщенні дитячої.

Інфрачервоний обігрів може бути:

  • локальним, економічно витрачає електроенергію;
  • створює зони підвищеної температури в строго визначених місцях;
  • інерційність у таких приладів відсутня — тепло стане відразу після включення;
  • одними з найбільш досконалих електричних обігрівачів цього типу є моделі, обладнані карбоновими лампами.

Серед численних переваг можна назвати універсальність і простоту установки, підключення та експлуатації. Обігрівачі мають підвищену безпеку, високу економічність, малу вагу, високу мобільність. Однак їх вартість залишається найвищою серед всіх побутових електричних обігрівачів.

як вибрати обігрівач

Визначитися остаточно з вибором типу обігрівача допоможе самостійний розрахунок необхідної потужності приладу. І хоча, крім розмірів приміщення, для точного розрахунку повинні враховуватися планування, кількість і розмір дверних і віконних прорізів, сторона світла, на яку вони «дивляться», поверх і безліч інших факторів, можна орієнтовно порахувати необхідну потужність по 1500 вт на кожні 10 «квадратів» площі житла.

Точніше дозволить зорієнтуватися, в залежності від типу обігрівача, знання обсягу приміщення. Для обігріву одного і того ж приміщення конвектором знадобиться на один «куб» обсягу від 30 до 100 вт, масляним обігрівачем — від 100 вт. Потрібно сказати, що такі величини беруться для висоти стель 2,5 метра. у приміщеннях з більшою висотою потрібно провести перерахунок, по найпростішої пропорції. Для зразкового розрахунку необхідної потужності інфрачервоного обігрівача на кубометр обсягу досить від 25 до 100 вт. в середньому, можна рекомендувати орієнтуватися на 30 вт на кубометр.

Вибирати електрообігрівач, потрібно з урахуванням допустимого навантаження на електричну мережу будинку або квартири, яка визначається перетином проводів кабелю живлення, внутрішньої розводки. Потрібно подбати про відповідну потужності внутрішніх запобіжників (пробок, автоматів). Орієнтовно, середній ліміт виділяється на квартиру в «багатоповерхівці» потужності електроживлення становить від 10 до 16 квт на харчування всіх вн утріквартирних споживачів — комп’ютера, tv, холодильника, фена та ін., обігрівача в т. Ч. Якщо виділений ліміт буде перевищено, доведеться погоджувати додаткову потужність, що обійдеться недешево і може взагалі відбити охоту використовувати обігрівач.