Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

159

Рано чи пізно виникає необхідність змінити сантехніку. Останнім часом багато господарів вважають за краще виконувати роботи з монтажу самостійно. Далі в статті розберемося з тим, як правильно встановити унітаз.

Зміст

Загальна інформація

Перед тим як встановити унітаз своїми руками, його необхідно вибрати. Основним критерієм в цьому питанні стане розмір приміщення. Так, для типового санвузла підійде модель унітазу «компакт» імпортного або вітчизняного виробництва. Фахівці рекомендують купувати виріб, аналогічне стояв раніше або з однотипною системою кріплення. Необхідно сказати, що монтаж різних типів унітазів різний. Як правило, відмінності полягають в необхідності підключення спеціального обладнання і додаткових функцій. Сучасні моделі комплектуються досить докладними інструкціями на різних мовах, в тому числі і російською.

Важливі моменти

Перед тим як купувати новий унітаз, слід уважно оглянути старе виріб. Звернути увагу необхідно на:

  • кут випуску. Сьогодні випускаються різні моделі. Кут може бути косим, прямим або вертикальним. Слід заміряти висоту випуску до підлоги. Якщо в моделі обраного вироби вихід не співпаде, додатково можна буде придбати зливну перехідну гофру.
  • підключення води. Традиційно використовується нижня або бічна підводка. При цьому встановлений гнучкий шланг. Вибираючи новий сантехнічний прилад, слід враховувати довжину підводки. Перед тим як встановити унітаз, слід придбати новий шланг.
  • спосіб кріплення. Старий унітаз може бути зафіксований на підлозі за допомогою двох болтів. В цьому випадку необхідно придбати ще один комплект кріпильних елементів. У деяких санвузлах прилад зацементований в поверхню. В такому випадку потрібно буде розбити стяжку підлоги до появи вставки з дерева.

Перед тим як встановити унітаз своїми руками, слід також перевірити спосіб перекриття підведення води до бачка — із загального стояка або локально. У першому випадку доведеться звернутися до місцевих сантехнікам. Також необхідно оцінити стан каналізаційних і водопровідних труб по всій квартирі. Можливо, перед тим як встановити унітаз, потрібно буде замінити будь-які елементи. Перед початком робіт слід приготувати наступні інструменти:

  • дриль і свердло діаметром 10.
  • молоток.
  • для збірки бачка-2 гайкових ключа.
  • герметик силіконовий.

Підготовка до демонтажу

Перед тим як встановити унітаз своїми руками, слід прибрати старе виріб. Демонтаж здійснюється в кілька етапів:

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Демонтаж

В першу чергу слід видалити кріплення до підлоги. Болти (якщо старий унітаз прикручений) викручуються. Якщо унітаз залитий цементом, то по можливості розбивається стяжка. Якщо це зробити важко, доведеться бити сантехнічний предмет в місцях фіксації. Після того як унітаз буде знятий, його потрібно нахилити назад. Це необхідно для того, щоб злити з порожнин воду, що залишилася. Далі необхідно від’єднати розтруб. Гофра просто знімається. Якщо ж встановлений чавунний або пластиковий розтруб, то його потрібно розібрати до першого з’єднання або спиляти під розмір. Робиться це після того, як унітаз буде вийнятий.

Далі в каналізаційний розтруб слід вставити гофру. З боку стику елемент необхідно змастити герметиком. Розтруб слід вичистити зсередини і також змастити. Гофра вставляється до упору. Після цього краще заткнути вхід старою ганчіркою або закрити його спеціальною заглушкою, щоб уникнути поширення каналізаційного запаху.

Старі кріплення

Якщо підлога рівний (залитий стяжкою або облицьований плиткою), перед тим як встановити унітаз на кахель або цементну основу, слід видалити колишні фіксуючі елементи. Якщо новий виріб має аналогічний кріплення, то деталі встановлюються на старі місця. Колишні пластикові дюбеля висвердлюються. На їх місце вставляються нові. Отвори можуть бути ширше дюбелів. В цьому випадку виріб закріпиться ненадійно. Для запобігання цьому слід підготувати нові отвори. Унітаз в зборі приставляється до місця фіксації. Далі слід зазначити ділянки кріплення з урахуванням габаритів вироби, довжини гофри і підводки. Дюбелі необхідно акуратно забивати в приготовані отвори. Елементи повинні легко входити. Від правильної підготовки отворів буде залежати подальша стійкість унітазу.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Стяжка

Якщо сантехнічний виріб було залито розчином, то перед тим як встановити унітаз, необхідно зробити нову основу. Після зняття старого вироби в поглибленнях буде видно дерев’яна підкладка. Пол вирівнюється густим розчином цементу зверху ставиться унітаз і прикручується. Після висихання стяжки болти остаточно затягуються. Тут слід врахувати один момент. Дерев’яна підкладка може з часом прогнити. Якщо установка планки не передбачається, то заливають стяжку і дають їй висохнути протягом 2-3-х діб.

Встановлюємо унітаз самі

До підготовленого місця кріплення приставляється новий виріб. Кріпильні елементи закручуються поперемінно-один і другий затягувати слід рівномірно. Збірка вироби здійснюється разом зі зливним бачком. Як правило, сучасні моделі виконані у вигляді конструкції»компакт». В цьому випадку унітаз і бачок вже з’єднані один з одним. При монтажі виробів, оснащених автоматичною системою набору і зливу води, зазвичай труднощів не виникає. Однак слід звернути увагу на збірку і регулювання клапана-поплавка. Цей елемент відповідає за обсяг і натиск води, що надходить. Наступним етапом є фіксація гнучкої підводки. Один кінець прикручується до водопроводу. Потім слід відкрити трохи кран і злити трохи води. Це необхідно для промивання труби зсередини. Далі вода закривається, другий кінець шланга приєднується до унітазу. Тут необхідно перевірити надійність гумових підкладок, розташованих під гайками. Ось як правильно встановити унітаз.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Перевірка системи

Після завершення монтажу потрібно перевірити роботу. В системі відкривається вода. Поки вона набирається в бачок, слід уважно оглянути всі місця з’єднань, перевірити, чи немає течі. Далі потрібно злити воду кілька разів. Так перевіряється відсутність течі в каналізаційних з’єднаннях. Через кілька годин слід ще раз все уважно оглянути. Ось як встановити унітаз своїми руками.

Нестандартна конструкція

Найчастіше в санвузлах настільки мало місця, що багато господарів вирішують встановити підвісний унітаз. Треба відзначити, що монтаж цього виробу дещо складніше, ніж той, що описаний вище. Як встановити підвісний унітаз? про це далі.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Загальні відомості

Сам виріб і бачок кріпляться на стіні. Для цього використовується несучий каркас-рама. Її зазвичай монтують в стіні (в ніші) і закривають декоративною панеллю. Глибина ніші буде залежати від ширини бачка. При цьому слід врахувати і технічні зазори по 1-1.5 см. Труба каналізації, яка також закривається в ніші, повинна мати горизонтальний розтруб. Якщо можливість обладнати поглиблення в стіні відсутня, то каркас встановлюється впритул до поверхні. Зверху його можна обшити гіпсокартоном і покрити плиткою, як стіни. Конструкція підвісного унітазу дозволяє замаскувати всі комунікації. Зовні буде тільки безпосередньо сам виріб і кнопка для змиву.

Монтаж каркаса

Висота рами в зборі, як правило, становить 1.3-1.4 м.у нижній частині каркас слід обладнати регулювальними гвинтами. Зверху встановлюються кронштейни. З їх допомогою регулюється вертикальне положення рами. Кнопка зливу розташовується на висоті близько метра від підлоги. Сидіння унітазу повинно знаходитися на рівні близько 40-42 см.частково точні розміри будуть залежати від уподобань мешканців квартири, частково від самої моделі вироби і положення труби каналізації. Як правило, під конструкцією залишається вільний простір. Це досить зручно при прибиранні приміщення. Несучий каркас встановлюється строго у вертикальному положенні. Для вирівнювання слід скористатися рівнем. Майбутнє розташування рами можна визначити за допомогою схилів. Після цього в стіні і підлозі просвердлюються отвори. У них вставляються дюбелі. Після цього раму встановлюють і за допомогою гвинтів регулюють горизонтальне положення. Вирівнювання по вертикалі здійснюється кронштейнами. Після додання рамі необхідного положення вона фіксується контргайками.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Завершальний етап монтажу каркаса

Як встановити бачок? на унітаз в даному випадку елемент не закріплюється. Монтаж здійснюють на каркас. Після установки бачок слідПід’єднати за допомогою гнучкого шланга до труби водопроводу. Потім необхідно підігнати коленообразний перехідник по довжині. Він з’єднує розтруб відвідної труби і випуск унітазу. Після цього монтуються штифти для кріплення, власне, чаші сантехнічного приладу. По периметру рами встановлюються куточки. На них буде фіксуватися обшивка. На лицьовій її поверхні вирізаються всі необхідні отвори — для штифтів, труб і кнопки спуску.

Завершення монтажу унітазу

Виріб кріпиться на вибране місце після того, як будуть закінчені обшивка каркаса та інші оздоблювальні роботи. На ділянці установки унітазу стіна повинна бути ідеально рівною. На це місце необхідно нанести спеціальну пасту. Як вирівнює суміші можна використовувати білила для швів, портландцемент або білий цемент. Паста повинна мати консистенцію густої кашки. На труби і штифти надягають прокладку (вона поставляється в комплекті), потім навішується унітаз і щільно притискається до стіни. Разом з цим слід затягувати гайки. Виступаючу пасту потрібно акуратно видалити. На завершення потрібно сказати кілька слів про те, як встановити сидіння на унітаз. Власне, тут немає нічого складного. Сидіння кріпиться, як правило, двома болтами. У комплекті до виробу можна знайти ці фіксуючі елементи.

1.
2.
3.
4.

Коли власник нерухомості вирішує поміняти сантехніку, йому не завадять знання, як правильно встановити унітаз в приватному будинку або квартирі. Робота з демонтажу та встановлення нового сантехнічного приладу вимагає особливої відповідальності, оскільки найменше упущення здатне привести до великих неприємностей – протікання і як результат затоплення власного житла і квартири сусідів.

Про що потрібно знати, купуючи унітаз

основними критеріями, на які слід звертати увагу при виборі сантехнічного приладу, це не тільки його модель, торгова марка і колір, але і розміри (докладніше: «які бувають розміри унітазу – стандартні габарити, варіанти «). Необхідно перед покупкою унітазу виміряти відстань від каналізаційного стоку до дверей в туалетну кімнату, а результат потрібно поділити на 2. У підсумку вийде
Максимальний розмір приладу, який можна встановити в даному приміщенні.

Колір і форму унітазу вибирають відповідно до інтер’єрним рішенням туалетної кімнати, він повинен по максимуму відповідати дизайну. Купуючи сантехніку, неодмінно перевіряють її цілісність і комплектність. Наявні механізми в ній повинні працювати легко, не видаючи скрипучих звуків.

Матеріали та інструменти для установки унітазу

коли проводиться правильна установка унітазу своїми руками, використовують наступні матеріали та інструменти:

  • перфоратор або ударний дриль;
  • маркер або олівець;
  • розвідний ключ;
  • свердла (бури) по металу на 8 або 10 міліметрів, залежно від діаметра дюбелів, якими прилад буде кріпитися до підлоги;
  • молоток;
  • свердла по кахельній плитці, якщо нею оброблене підлогове покриття;
  • гайкові ключі;
  • силікатна герметик;
  • хрестові викрутки;
  • малярний скотч;
  • гумова манжета розміром 123х100 міліметрів (потрібно при кріпленні унітазу до чавунного раструбу);
  • гнучка підводка для води (при заміні старої);
  • манжета-в залежності від унітазу вибирається пряма, гнучка або ексцентрикова;
  • комплект для кріплення сантехнічного приладу до основи. Читайте також: «установка унітазу своїми руками – детальна інструкція для різних видів унітазів».

Правила установки унітазу

найбільш швидким і простим способом під’єднати унітаз до каналізаційної труби вважається використання гофрованої манжети. Але при цьому відсутня можливість розташувати прилад якомога ближче до розтрубу труби. Потрібно знати , як одягнути гофру на унітаз, щоб все працювало без протікання. Дана обставина є важливим, коли приміщення туалетної кімнати невелике. коли випуск унітазу і каналізаційний розтруб розташовуються на одній осі, фахівці рекомендують використовувати пряму манжету, якщо ж на різних осях — ексцентрикову манжету, таку як на фото.
Правила установки унітазу припускають, що при придбанні гнучкої підводки для води враховують її довжину, яка повинна дорівнювати відстані від місця приєднання заливного механізму до трубопроводу з холодною водою. До даної величини додають 15-20 сантиметрів.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Необхідно звернути увагу на діаметр різьблення (1/2 або 3/8 дюйма) і вид з’єднання (зовнішнє/внутрішнє). Також не слід забувати про покупку фум-стрічки. В процесі демонтажу унітазу з нього можуть виливатися залишки води, тому наявність статевої ганчірки не буде зайвим.

Технологія і етапи монтажу унітазу

порядок установки унітазу включає роботу з демонтажу старого сантехнічного приладу. Перед цим перекривають воду і від’єднують гнучку підводку. Потім неодмінно з приладу спускають воду і від’єднують зливний бачок. У разі необхідності можна скористатися молотком, якщо сантехнічний прилад більше не стане в нагоді. При цьому потрібно бути обережними з осколками, оскільки вони можуть потрапити в каналізаційну трубу і викликати засмічення.

Після видалення води з чаші приступають до очищення розтруба чавунної каналізації. З нього видаляють іржу, залишки старого герметика, бруд. Потім перехідну манжету (123х110 міліметра) змащують герметиком і поміщають її в чавунний розтруб.

у тому випадку, коли після демонтажу старого приладу під ним видно дерев’яна дошка, її прибирають, а з’явилася порожнину заповнюють цементним розчином, який вирівнюють шпателем щодо рівня підлоги і дають підсохнути протягом 20-30 хвилин.
Для намітки отворів під кріплення сантехніки до підлоги дюбелями, беруть прилад і ексцентрикову манжету і тимчасово поміщають на місце, де він буде знаходитися. Далі технологія установки унітазу передбачає розмітку отворів маркером або олівцем. Коли отвори розташовуються під кутом, то і свердлити їх потрібно під кутом, а потім вставити в них дюбеля відповідного розміру.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Встановлюють арматуру зливного бачка, як трактують правила установки унітазу і інструкція (вона обов’язково додається в комплекті). Пластикові гайки затягувати слід вручну і дуже акуратно, щоб не пошкодити прокладку і не перетягнути дюбель. Потрібно, щоб рухливі елементи механізму арматури не стикалися зі стінками бачка. Прокладку обробляють герметиком.

Ексцентрикову манжету вставляють в перехідну манжету пелюсткової частиною і закріплюють на герметик в чавунний розтруб. Випуск чаші вставляють до самої основи в ексцентрикову манжету, попередньо обробивши її герметиком. Кріплення отворів повинні збігатися, для чого манжету слід акуратно і рівно провертати. Далі головне не перетягнути кріплення чаші до підлоги, використовуючи шурупи і пластикові шайби.

Допоможе правильно змонтувати сантехніку схема установки унітазу. На наступному етапі чашу поміщають на зливний бачок. Але перед цим прокладку до чаші прикріплюють герметиком. Бачок акуратно закріплюють, не допускаючи зміщення прокладки.

Потім рівномірно затягують гвинти, встановлюють в правильній послідовності кришку, сидіння, змивний механізм, підводку до унітазу. Проводять пробний змив, при необхідності регулюють механізм.

Якщо все виконано відповідно до інструкції, протікання не може бути.

Роботи по установці нової сантехніки у багатьох початківців майстрів викликають побоювання. Різноманітність конструктивних рішень сантехнічних приладів і способів їх підключення вимагає від виконавця знання тонкощів процесу.

Основні з них ми спробуємо розкрити і розібрати, як правильно виконується установка унітазу своїми руками без допомоги сантехніків.

Асортимент сантехніки, представленої на ринку, відрізняється різноманітністю. Будь-який господар має можливість вибрати презентабельне і функціональне обладнання на власний смак і гаманець.

Крім традиційних підлогових моделей виробники пропонують багатий вибір підвісних і вбудованих пристроїв. Зливний бачок в них може прикріплятися на стіну або ж з’єднуватися з підставою сантехніки.

Варіант виконання чаші підлогових і підвісних моделей може бути будь-яким, наприклад, тарілчаста, воронкоподібна або навіть козиркова модифікація

Новітні моделі унітазів розрізняються і по конструкції ключових вузлів.

Вихідний злив буває:

  • горизонтальний;
  • вертикальний;
  • косий.

Тип випускного зливу варто враховувати при виборі моделі. Якщо у ваші плани не входить переробка підведення труби каналізації, то в встановлюваної моделі слив повинен бути влаштований за таким же принципом, як і в демонтованої.

Невідповідні один одному сливи і підведенняСантехніки за умови, що це не унітаз з випуском, максимально герметично і якісно поєднати практично неможливо.

Фіксація сантехніки до підлоги здійснюється за допомогою спеціально виконаних двох або чотирьох точок кріплення. Але можна зустріти і моделі, в яких для кріплення до підлоги застосовуються йдуть в комплекті до виробу куточки.

Новий сантехнічний прилад можна поставити на місце колишнього або ж вибрати для нього інший «куточок», зробивши невелику перепланування в санвузлі.

підготовка інструментів і матеріалів

Щоб підключити бачок до водопроводу знадобиться гнучкий шланг. Він зазвичай йде в комплекті. Для підключення до каналізації – жорстка або гнеться гофрована манжета.

Якісно виконати монтаж унітазу своїми руками неможливо без мінімального набору необхідних інструментів, які є в будинку у будь-якого господаря

Для складання конструкції і підключення до комунікацій будуть потрібні:

  • перфоратор або ударний дриль;
  • набір викруток з плоским і хрестоподібним » жалом»;
  • набір гайкових ключів;
  • будівельний рівень;
  • простий олівець або маркер;
  • канцелярський ніж;
  • рулетка;
  • зубило;
  • молоток.

Якщо установка сантехніки буде здійснюватися на кахельну плитку, то необхідно також підготувати «балеринку» або списоподібне свердло для робіт по кахлю. Для пророблення отворів під установку кріпильних елементів буде потрібно також бур на 8 або 10 мм.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

З допоміжних матеріалів будуть потрібні також:

  • металізований скотч;
  • силіконовий герметик;
  • фум стрічка;
  • поліетиленова плівка;
  • вологопоглинаючий відріз тканини;
  • ємність для збору рідини.

Залежно від типу підключається моделі і способу установки може знадобитися також цементний розчин.

демонтаж старого унітазу

Від’єднання старого унітазу-одна з найбільш трудомістких операцій.

Роботу виконують в кілька етапів:

  1. перекривають кран.
  2. від’єднують від водопроводу шланг, що йде до бачка, зливають з нього воду.
  3. спустошений бачок знімають з кріплень.
  4. викручують гайки, розміщені з заднього боку унітазу і від’єднують його від каналізації. Щоб розхитати слив, унітаз потрібно покачати з боку в бік.
  5. зливають з унітазу воду, що залишилася, нахиливши чашу вперед.
  6. каналізаційний отвір ближче до раю прочищають від бруду і на час забивають ганчірковим кляпом або дерев’яною пробкою відповідного діаметру.

Зірвати болти найпростіше, утримуючи головку ріжковим ключем і відкручуючи гайку розвідним. Якщо різьбові з’єднання сильно зашлаковані сольовими відкладеннями або заіржавіли.

Полегшити завдання допоможе застосування універсальної мастила «wd-40», яка в лічені хвилини здатна розпушити відкладення. Через брак такої можна скористатися оцтом або гасом.

Каналізаційний отвір в обов’язковому порядку необхідно закривати з тим, щоб токсичні гарячі гази не поширювалися за межі трубопроводу

Якщо під демонтованим унітазом виявлена прогнила тафта або будь-яка інша опора, її необхідно видалити. Зробити це можна перфоратором, обценьками або ж зубилом.

У будинках старої споруди сливи на каналізаційних трубах часто бувають закріплені за допомогою цементної обмазки. Збити засохлий розчин найпростіше зубилом, надколів його в декількох місцях. Детальну інструкцію з демонтажу старого унітазу читайте .

Галерея зображень

послідовність складання конструкції

З міркувань безпеки при перевезенні і для додаткової економії місця сантехнічні прилади надходять в магазини розібраними. Для можливості самостійної збірки до кожного виробу додається ілюстрована інструкція.

При складанні конструкції ключову увагу варто приділити правильності установки поплавка, основне завдання якого-регулювати натиск і обсяг заповнює бачок води

Схема збірки конструкції в загальних рисах виглядає наступним чином:

  1. у бачок монтують механізм зливу, який входить в комплектацію до пристрою в уже зібраному вигляді. При установці механізму важливо переглянути дотичні поверхні. При виявленні задирок-видалити їх.
  2. на механізм накидають ущільнювальну гумову шайбу. Пристрій занурюють в бачок і фіксують гайкою.
  3. обладнаний зливним механізмом бачок приєднують до полички чаші. Елементи фіксують за допомогою гайок і болтів, попередньо надівши на кріплення шайби і прогумовані ущільнювачі.

При установці арматури бачка пластикові гайки заливного клапана і закручують вручну, не докладаючи надмірних зусиль. В процесі закручування необхідно притримувати сам механізм, оберігаючи тим самим прокладки від провертання і пошкодження.

Підстава для установки сантехнічного приладу має бути рівним. Якщо підлогова поверхня або підстава унітазу нерівні, в процесі монтажу перед остаточним затягуванням необхідно підкласти під підошву гумові або пластикові прокладки. Положення пристрою вирівнюють за допомогою будівельного рівня.

Для вирівнювання положення встановлюється конструкції можна демонтувати стару облицювання і залити цементну стяжку товщиною в 25-40 мм

Для цієї мети можна використовувати і чопікі. Під їх установку в підлозі проробляють отвори. Чопики виставляють за рівнем, заглиблюючи на необхідну глибину. За допомогою гвинтів кріпиться унітаз.

Підошву чаші виставляють на підготовлену основу. У точках кріплення роблять позначки, які виступають орієнтиром для просвердлювання кріпильних отворів. У монтажні отвори забивають дюбеля. Вставлені через ущільнювальні гайки кріплення затягують і закривають заглушками.

приєднання до каналізації

Самий бюджетний і простий у виконанні варіант приєднання до каналізації – за допомогою гофрованої або ж ексцентрикової манжети. Цей спосіб підключення рятує в тих випадках, коли важко визначити точну відстань від відведення каналізаційної труби до виведення унітазу, або ж коли сантехніка встановлюється в незручному з точки зору монтажу місці.

Гофротруби прекрасно гнуться і витягуються на всю довжину вироби, а ексцентрикові манжети здатні легко компенсувати кут відхилення від співвісності стикуються труб

З горловини каналізаційного відводу знімають дерев’яну кришку і витягують ганчір’яну пробку. Розтруб очищають від скупчень бруду, іржі і залишків розчину. Один кінець манжети вставляють в горловину каналізаційного відводу. Шов герметизують, покриваючи в 2-3 шари складом. Інший кінець манжети приєднують до випуску.

Якщо установку доводиться проводити в чавунний розтруб, то манжету вставляють пелюсткової частиною в перехідник розміром 123 х 110 мм.вільний кінець перехідника заглиблюють в чавунний розтруб, покривши місця стикування елементів сантехнічним герметиком.

Для підключення випуску сантехнічного приладу вільний кінець манжети вставляють у виступ і провертають до упору з тим, щоб отвори обв’язки повністю збіглися.

При проведенні робіт під посадкову п’яту слід підкласти прокладку, що йде в комплектації з обладнанням, або відріз м’якої тканини

З’єднання герметизують і перевіряють експериментальним шляхом, виливши в унітаз 8-10 літрів води. При виявленні протікання місце з’єднання повторно герметизують і перевіряють. Якщо течі не виявлено, можна приступати до закріплення унітазу.

Для створення більш надійного зчленування відведення краще підключати через фанову трубу. До того ж при залученні фанової труби сантехнічний прилад набуває більш презентабельний зовнішній вигляд.

Сантехніку підключають до комунікації за допомогою розтруба, задіюючи перехідники, скошені під кутом в 30-40°, і ущільнювальні манжети

підключення до водопостачання

На фінальному етапі монтажу виконують підключення до системи водопостачання. Підведення води виробляють зверху або знизу бачка, використовуючи для цього гнучкий шланг, який йде в комплекті. Один його кінець прикручують до вихідного отвору бачка, а другий – до водопровідної труби.

Галерея зображень

Бічний підведення може бути виконаний з правого або з лівого боку бачка. Тому на етапі придбання вироби спосіб підведення води варто вибирати, орієнтуючись на те, як в санвузлі прокладені труби.

Перевагу краще віддавати пристроям зНижнім підведенням. У них вода надходить в бачок знизу, за рахунок чого рівень шуму при наборі істотно нижче.

При установці гнучкого рукава для подачі води гайки спочатку «наживляють» вручну, а потім затягують ключем, не забуваючи використовувати для ущільнення силікон або гумові шайби

Купуючи гнучку підводку, при виборі довжини виробу необхідно орієнтуватися на відстань від точки підключення на водопровідній трубі до місця приєднання заливного механізму унітазу. До отриманого значення для надійності додають запас в 15-20 см.

Різьба в місцях з’єднань може бути як зовнішня, так і внутрішня. Її розмір — 1/2 або 3/8. Для стикування можуть знадобитися перехідники і фум-стрічка.

Для можливості перекриття води між водопроводом і бачком на випадок виникнення непередбаченої або аварійної ситуації встановлюють запірний кран

варіанти підключення сантехнічного приладу

Як вже зазначалося, в продаж представлене широке розмаїття сантехнічних приладів, які можуть мати одні з трьох видів підключення до каналізації: з горизонтальним, вертикальним і косим випуском. Кожен з них має свої особливості.

варіант #1-з вертикальним випуском

Такі моделі популярні в європейських країнах. Конструкція їх така, що знаходиться в чаші сифон і випускний патрубок «дивляться» вниз.

За рахунок того, що вертикальний випуск «дивиться» вниз, сантехнічний прилад можна встановлювати в будь-якому місці санвузла, розміщуючи його щодо стіни під будь-яким кутом

Для підключення сантехнічного приладу з вертикальним випуском виконують такі дії:

  1. у точці виходу зливної труби монтують гвинтовий фланець, обладнаний фіксуючим пристроєм.
  2. у центрі фланця розміщують каналізаційну трубу, затискаючи її при провороті.
  3. на фланець «ставлять» унітаз, надійно закріплюючи вихідний патрубок.

З’єднувальні частини фланця і вертикального випуску унітазу стандартні. Труднощів з їх підключенням виникнути не повинно.

Процес установки і підключення представлений в наступній добірці:

Галерея зображень

Манжета гвинтового фланця повинна щільно входити в випускний розтруб, для забезпечення повного зчленування при монтажі її необхідно провернути. Кільце ущільнювача, розташоване між фланцем і зливом унітазу забезпечить надійність і хорошу герметичність затиску. З поетапною інструкцією по установці унітазу з вертикальним випуском можна прочитати в .

варіант #2-з горизонтальним випуском

Сантехнічні прилади з горизонтальним випуском стали одними з найпопулярніших в нашій країні. Актуальність монтажу такого обладнання пояснюється специфікою розводки в російських квартирах системи каналізації.

Головна особливість унітазів з прямим горизонтальним випускним патрубком – для правильної установки необхідна строго фіксована точка підключення до комунікацій

Горизонтальний випуск розташований в тильній частині чаші або підстави і спрямований назад. Моделі з таким конструктивним виконанням встановлюють встик зі стіною, приєднуючи до будь-якого виду розташування каналізаційного стояка.

Підключення виконують за допомогою патрубків відповідного розміру. Герметизацію з’єднання здійснюють шляхом розміщення всередині труби ущільнювальної гумки.

Пряме підключення виконують тільки за умови, що каналізаційна система виконана з пластика. Для підключення до чавунних труб, окружність яких рідко має ідеальну форму, задіють манжети і ексцентрики.

варіант #3-з косим випуском

Розтруб в моделях з косим випуском розташовується під кутом в 45° щодо поверхні підлоги. Моделі з похилим випуском виграють на тлі своїх побратимів в тому, що рідше засмічуються, оскільки таке виконання дозволяє створювати менший опір при просуванні твердих нечистот.

Вразливим місцем пристроїв з косим випуском є точки зчленування вироби з каналізаційною трубою, які при неправильному монтажі можуть покриватися тріщинами

Підключення приладу з косим випуском до системи каналізації можна виконати одним з трьох способів:

  1. шляхом прямого підключення через розтруб відгалуження каналізації. Вибирають, коли немає необхідності рухати сантехнічний прилад, а напрямок всіх елементів чітко збігається. Випуск унітазу обробляють мильним розчином і заглиблюють в розтруб, обладнаний манжетою.
  2. приєднання за допомогою ексцентрика. Розтруб зі зміщеним центром на 5 см, обладнаний ущільнювальної прокладкою, монтують в каналізаційний випуск і шляхом обертання зміщують унітаз в праву або ліву сторону.
  3. за допомогою установки гофрованого відводу. Застосування гофри дає можливість розгорнути пристрій відносного косого випуску каналізації навіть під кутом в 90°.

Гнучкий відвід-хоч і зручне, але далеко не кращий засіб для підключення унітазів з косим випуском. Застосовувати його варто лише в крайніх випадках, коли інші способи задіяти немає можливості.

Щоб дізнатися більш детально, як проводиться установка унітазу з косим випуском, переходите по .

Галерея зображень

особливості монтажу моделей компакт

Технологія правильної установки підлогових унітазів моделей «компакт» включає сім основних етапів:

  1. унітаз максимально щільно присувають до зливного отвору і перевіряють, чи збігається випуск з розтрубом каналізації.
  2. при наявності невеликих зсувів пристрій приєднують до відведення каналізації за допомогою гофротруби.
  3. сантехнічний прилад з підключеною гофротрубой присувають до стіни, стежачи за тим, щоб на трубі не утворювалися сильні заломи і вигини.
  4. кінці з’єднувального елемента покривають тонким шаром силіконового герметика.
  5. відрегулювавши положення приладу, олівцем намічають контур кордонів підошви приладу і точки, де планується просвердлити отвори для заглиблення дюбелів.
  6. унітаз відсувають убік. У намічених точках алмазним свердлом проробляють дірки діаметром рівним розміру використовуваних дюбелів.
  7. в отвори заглиблюють пластикові пробки. Унітаз» ставлять » на колишнє місце. В підготовлені отвори вкручують болти.

Порада: для полегшення надягання гофротруби на випуск її кінець необхідно промазати по внутрішніх стінок рідким милом.

Якщо отвори доводиться проробляти в кахельній плитці, щоб мінімізувати пошкодження поверхні, спочатку вручну повільно просвердлюють верхній шар, а лише після цього включають перфоратор з ударним режимом дрилі

Щоб забезпечити максимально щільне прилягання підошви унітазу до підлогового покриття, по наміченому контру установки приладу наносять силікон. Сам унітаз після цього ставлять на колишнє місце, орієнтуючись по наміченому контуру.

Для фіксації сантехнічного приладу протягнуті крізь отвори в п’яті шайби і гвинтики закручують вкрай акуратно. Їх ні в якому разі не можна забивати!

фото-керівництво по збірці і установці компакта

Розглянемо процес установки унітазу на прикладі збірки і кріплення китайської сантехніки porta. Відмінний продукт з гарантією від виробника на 25 років і вельми привабливою ціною.

Галерея зображень

Галерея зображень

установка унітазу типу моноблок

В іншому технологія монтажу моноблочних моделей не відрізняється від установки унітазів «компакт». Підключення до комунікацій і фіксація самого приладу виконується ідентичним способом.

Кріплення до основи сантехнічного приладу типу «моноблок» виконують шляхом закручування подовжених шурупів, а якщо не він не має кріпильних «вушок» — за допомогою цементування

монтаж підвісних конструкцій

Установку моделей підвісного виконання слід проводити в рамках капітального ремонту до моменту початку оздоблювальних робіт. Щоб правильно встановити підвісний унітаз, його необхідно кріпити тільки до капітальної стіни з повнотілої цегли або бетону, яка здатна витримувати чималі навантаження.

Галерея зображень

При виборі місця під установку навісної конструкції слід враховувати, що чим коротше буде відріз труби, що з’єднуєСантехнічний прилад з каналізацією, тим простіше її буде прочистити в разі засмічення.

Тонкощі установки підвісної сантехніки:

При правильному виконанні самостійний монтаж сантехнічного приладу не повинен викликати особливих складнощів. Головне-не поспішати його відразу вводити в експлуатацію, давши час силікону грунтовно застигнути.

Вже доводилося самостійно встановлювати унітаз і є цінний досвід, яким ви можете поділиться з відвідувачами нашого сайті? залишайте, будь ласка, коментарі в розташованому нижче блоці. Там же можна задати питання по темі статті або дати цінну пораду тим, хто жодного разу не стикався з подібною роботою.

Виконання має на увазі: 1. Вибір і покупка нового унітазу; 2. демонтаж старого унітазу; 3. Підготовка поверхні для кріплення; 4. Установка унітазу; 5. Комплектація і установка бачка; 6. Опресовування
Всі перераховані моменти взаємопов’язані, вони можна сказати не розлучні.

Розберу кожен окремо докладно. Вам же належить уважно прочитати і застосувати на практиці, а яким виявиться результат — це вже цілком і повністю залежить від вас і вашого сумлінного ставлення до виконання завдання.
Отже, про все по порядку.

Вибір і покупка унітазу

Унітази поділяються:

за призначенням

— дитячі (малі габарити, оздоблені різними кольорами, застосування поширене в дошкільних установах)
— для людей з обмеженими можливостями (додані поручні, підлокітники, мають широку чашу, регулюються по висоті)
— універсальний (використовуються людьми незалежно від статі і віку).

за розмірами

— висота
— ширина
— довжина

по установці

— підвісні
— підлоговий
У свою чергу поділяються на пристінні і кутові.

по випуску

— косою (під кутом)
— горизонтальний (в стіну)
— вертикальний (в підлогу)

по дизайну

— ретро
— сучасний
— hi-tech

за матеріалом корпусу

— сан фаянс
— сан фарфор
— метал
— натуральний камінь

по установці бачка

— навісний
— на унітаз
— прихований
Бачки в свою чергу розрізняються режимами змиву: подвійний, звичайний, економний.
А так само підведенням води: знизу, збоку, ззаду.

і нарешті за кольором

Тут, як то кажуть «на смак і колір…» колірна гамма представлена сьогодні на ринку передбачає всі очікування, при бажанні можна знайти хоч серобурмаліновий.

Я на всіх параметрах зупинятися не буду, розглянемо найбільш важливі на мій погляд для цієї статті, а саме: напрямок випуску унітазу, і подвійний режим зливу бачка.

Напрямок випуску з унітазу

Подивіться яким чином у вас розташовується розтруб каналізації передбачений для унітазу, він може бути в підлозі, або зі стіни, або виходити під кутом. Логічно придбати модель, випуск якої найбільш співвісний розтрубу, тим самим уникаємо заломлення і раціонально економимо вільну площу санвузла.
На фото візуально про що веду мову:
Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазупогодьтеся, що в даному випадку більше підходить унітаз з косим випуском, до стіни б наблизився міліметрів на двісті — триста, як мінімум. Такі ситуації мені жодного разу зустрічалися, і навіть ні два, за свою діяльність я встановив «вагон і маленький візок». Прийдеш на замовлення, а там унітаз вже куплений, розтруб каналізаційного трійника найчастіше чавунина, відповідно розгорнути його в потрібне тобі положення абсолютно не представляється можливим. Замовник руками розводить, мовляв — я і не подумав. Що в даному випадку робити? чи не бігти ж йому міняти справді. Чим то доводиться жертвувати, як на фото — корисною площею.
Але ви то, раз читаєте статтю, не допустите такого промаху.

Увага

В магазині, при покупці, розпакуйте коробку, і уважно огляньте унітаз і бачок на предмет відсутності тріщин і відколів.
Оглянути уважно і внутрішні порожнини, як бачка так і унітазу.
Оглянути випуск унітазу, як зовні так і зсередини.
Уточніть у продавця чи йде в комплекті: сидіння, кріплення до підлоги(стіни). Якщо комплектація без сидіння, підберіть за формою.
Якщо у вас доставка, то при кур’єрі огляньте виріб.

У разі візуального виявлення шлюбу, відмовтеся від покупки, повірте вельми прикро, після установки приладу констатувати калюжки збираються на підлозі. Почитай вся робота на смарку.
Тут же купите гнучку підводку (шланг) для з’єднання з водопровідною трубою. Якщо у вас не передбачений кран окремо перекриває водичку на бачок, то настійно рекомендую його придбати і встановити.

Бачок унітазу

В основному бачки йдуть в комплекті з унітазом, думаю ви самі визначитеся, який варіант вам найбільш прийнятний — навісний, або встановлений на унітаз, або прихований.
Загострю лише увагу на можливості деяких з них функціонування в двох режимах. А значить це, що мають роздвоюється кнопку, натисканням на певну ви можете регулювати спуск води. Пояснювати не бачу сенсу, коли якийсь літраж доречний.
Деякі виробники передбачають можливість самостійно встановлювати літраж, варіюється
— 6 і 3 літри
— 9 і 4,5 літра
— 4,5 і 3 літри
— 4 і 2 літри
Економічність водоспоживання в наявності.

Демонтаж старого унітазу

Унітаз прилад не замінний, довго без нього обходитися в тягар, тому дану роботу бажано почати з ранку, для наявності часу в разі необхідності придбання будь-якої деталі, магазини то працюють максимум до дев’ятнадцяти годин.

Насамперед — переконуємося у відключенні водопостачання, відкручуємо підводку, зливаємо з бачка всю воду і знімаємо його. На унітазах компакт можна не знімати, а як є в зборі відправимо на смітник. Оглядаємо цілісність розтруба каналізаційного трійника, в який зазвичай вмурована бетоном випускна горловина унітазу, переконуємося у відсутності тріщин, якщо вони в наявності, то демонтаж виробляємо з обережністю.

Відкручуємо кріплення унітазу до підлоги, або зрізаємо болгаркою (що частіше) і пробуємо його розхитати. Розхитати не виходить, розбиваємо горловину гострим кінцем молотка в безпосередній близькості до розтруба, удари не сказати що сильні, але і лібералізувати тут не хрін.
Розкололи, зняли горщик, виносимо все це господарство. Щоб уникнути поранень осколками фаянсу, необхідно вимести.

Другий крок-расчеканка чавунного розтруба, тобто видаляємо з нього залишки горловини і все чим вона була там загерметизована. Я використовую для цього молоток і викрутку зі сталевою рукояткою. Одягнувши захисні окуляри, не хитрими маніпуляціями позбавляємося від сторонніх матеріалів. Пам’ятайте, чим ретельніше буде очищена внутрішня поверхня розтруба, тим менше ймовірність протікання в цьому місці при експлуатації знову встановленого унітазу.
Прагнемо ось до такого результату:

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Але як бути якщо нас чекає ось такий — «сюрприз» — додатковий вставиш? і прибрати його треба, ну «кров з носу», ми ж переслідуємо мету — установка унітазу професійно, та й розміри санвузла безпосередньо від цього залежать.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Скажу відразу, налаштовуйтеся попітніти і понервувати. Але … Очі бояться, а руки роблять.

Увага

Ні в якому разі не хапаємося за молоток, пояснюється все просто — чавун дуже крихкий, і від ударів запросто лопається в будь-якому іншому місці, але не там де цього хотілося б. Загрожує порушення цього правила дорогої і трудомісткою проблемами.

На допомогу беремо перфоратор з буром діаметром 5-6 міліметрів, і в режимі «довбаємо-свердлимо» набуріваем, як можна більше отворів по всьому колу, направляючи його (бур) в паз між розтрубом трійника і трубою — вставишем.

Часом, місце розташування цього геморою, не дає вільно рассверливать, в цьому випадку відрізаємо болгаркою вставиш в безпосередній близькості до розтрубу, але пам’ятайте: відрізавши втрачаєш можливості так сказати розхитування, отже вдаємося до цього в крайньому випадку, а поки насверливаем і випалюємо.

Випалювання доречно якщо порожнина була зачеканена каболкою, або залита сіркою, в разі заповненості бетоном або свинцем — спосіб не працює.

Перш, ніж приступити до випалювання забезпечуємо достатню вентиляцію приміщення і відсутність займистих засобів і матеріалів поблизу. Ролик наочно покаже, як це робиться:

Якщо не допомогло, то залишається лише одна можливість позбутися від цього гребаного вставиша:вирізати. використовуємо для цього болгарку (ушм), або електрозварювання.

Технологія така: відрізаємо вставиш у самого розтруба, візуально знаходимо тонке місце «залишку» і націлюємося саме на нього. Ставимо на болгарку маленький (вже сточений при виконанні інших робіт) гурток і робимо різи зсередини. Два близько розташованих один до одного різу в найтоншому місці робиш намагаючись по всій довжині «залишку», тобто туди, вглиб. Можна вирізати фрагмент типу-косинки, вибиваємо його за допомогою викрутки і молотка, і потім постукуваннями молотком зриваємо зі свого»насидженого» місця залишився шматок. Якщо і далі складності з вилученням, можна ще зробити рез зсередини в місці, яке найбільш зручно. Ось і все, расчеканка позаду.

Хлопці, якщо хто потрапив на такі складнощі, а навичок використання болгарки немає, то ось посилання на фотогалерею, знайшов в інтернет, все покроково:
Розібрати чавунні фанові труби виявилося проблемою
А нас чекає наступний крок.

Підготовка поверхні для кріплення

Унітаз був встановлений на твердій поверхні — відмінно, ми ж розглянемо найбільш поширений варіант кріплення старих унітазів — на тафту.
Тафта-дошка, товщиною п’ятдесят міліметрів вмурована в підлогу, в минулі часи саме на неї шурупами або цвяхами кріпили унітаз. Наше завдання її видалити (за умови, що вона згнила, що найчастіше), в хід йде все: молоток, викрутка, перфоратор, в загальному з цим питанням розберетеся. Видаляєте тафту, очищаєте вивільнилася порожнину. Задіяний інструмент в сторону.

Замішуємо розчин з суміші піску з цементом, пропорції залежать від марки цементу і рекомендоване співвідношення, наприклад м-400 — тут одна частина цементу на чотири частини піску, моя вам порада розведіть одну частину цементу на три частини піску, переслідуємо мету — більш швидке затвердіння.
Заповнюємо розчином порожнину рівняючи з поверхнею підлоги, але чекати поки він схопиться у нас часу немає, на це йде до трьох днів, а горщик потрібен фактично щогодини.
У кожній квартирі є плита, нехай то електрична або газова, дістаємо з духовки деко і кладемо поверх зацементованого місця.

Мітла під рукою? выметаем сміття. Пам’ятайте-бардак на робочому місці веде до травматизму.
Переходимо до наступного етапу.

Установка унітазу

Наша мета встановити прилад максимально близько до каналізації, і з мінімальним використанням проміжних деталей, тим паче утворюють вигини (повороти). Не завжди це виходить, трохи нижче розміщу знімки фітингів, якими можна «зіграти». А поки розглянемо з’єднання безпосередньо.
Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазуз’єднувати будемо патрубком, що на знімку. Мажемо манжету патрубка технічним вазеліном або елементарно водою, одягаємо на горловину випуску, ставимо мітку на випуску, на яку глибину сіл патрубок і знімаємо його.
Ставимо унітаз, як можна ближче до розтрубу трійника, сідаємо збоку і використовуючи уяву малюємо траєкторію співвісності випускного отвору унітазу і впускного каналізації. Відсуваючи далі або присуваючи ближче прилад добиваємося найкращої порівнянності — актуально при — розтруб під кутом. Домоглися? накиньте бачок і переконайтеся, що він вміщається, не впираючись в стіну.Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу
Беремо рулетку початок наголошуємо в вглиб розтруба каналізаційного трійника, і на мітці, що ставили від посадки патрубка на горловині і буде потрібний нам розмір. Відкладаємо цей розмір на патрубку і зайве відрізаємо болгаркою, знімаємо за місцем різу фаску. Все, сполучна деталь у нас готова.

Тепер нам знадобиться перехідна манжета, що має маркування 110*123, промазуємо її по зовнішньому, а вичищений каналізаційний розтруб по внутрішньому периметру сантехнічним герметиком, постукуючи молотком забиваємо манжету всередину розтруба.
Тут ще такий момент: перш ніж мазати приставте манжету до місця і переконайтеся, що вона влізе, трапляється необхідно вирізати з неї невеликий фрагмент, повним розміром не влазить. Якщо має місце бути, то рез манжети потрібно буде розмістити в самій верхній точці розтруба.
Далі: промазуємо герметиком манжету вбиту в трійник зсередини, вдавлюємо патрубок, до упору. Промазуємо горловину унітазу і вставляємо його в патрубок. Всі горщик на місці.

Обіцяв знімок деталей застосовуваних при несоосности, ось так вони виглядають:

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

Якщо неможливо без такого обійтися, то ноги в руки і в спеціалізований магазин з продажу сантехніки. У продажу є і гофровані труби для унітазу, бувають армовані і не армовані, якщо вам підійде будь-яка, то будь ласка застосовуйте, але це не ідеальний варіант з’єднання.

Установка і монтаж унітазу. Установка унітазу своїми руками: покрокова установка інсталяції унітазу

На початку статті рекомендував придбати кран, сподіваюся ви його спочатку навернули на вихід водопровідної труби для бачка, якщо немає то зараз саме час, нам знадобиться відро води. Вихлюпуємо його в унітаз і візуально переконуємося в герметичності місць з’єднань, якщо є «косяк», то усуваємо його на даному етапі. Домагаємося герметичності.

Переходимо до наступного кроку.

Комплектація і установка бачка

З новим унітазом йде інструкція, вивчіть і відповідно до неї скомплектуйте бачок, якщо арматура на ньому вся вже накручена просто переконайтеся в затягуванні, при необхідності підтягніть. Особливо не старайтеся, все таки справу маєте з пластмасою.

На пристрої зупинятися не буду, тема окремої статті, і складові різних виробників трохи відрізняються один від одного. Принцип роботи однаковий: впуск водички, з поплавком припиняє її подачу при досягненні встановленого літражу, і пристрій зливу (у деяких дворежимний і регулюється, про що згадував раніше). Загалом збирайте по інструкції. Підкажу лише один момент: в місці з’єднання бачка з унітазом йде прокладка, так ось промащувати її герметиком не завжди доречно, а лише коли без цього не обійтися, потрібно чи ні, виявить опресовування. Спочатку не мажемо. Накидаємо бачок і притягуємо його до унітазу передбаченими для цього болтами кріплення, підтягуємо поперемінно, з рівномірним зусиллям.

Ось відеоролик, в ньому хлопець детально пояснює настройку різних арматур бачка:

Опресовування

За допомогою розвідного ключа, з’єднуємо гнучкою підведенням холодне водопостачання з бачком, підтягуючи штуцер шланга на пристрої впуску бачка утримуйте його рукою зсередини. Важливо не допустити торкань елементів арматури, як між собою, так і зі стінками бачка.

Відкриваємо кран і стежимо за наповнюваністю. У відеоролику пояснено яким чином регулюються переливання і поплавок, за допомогою нехитрих переміщень вище — нижче встановіть зручні вам режими заповнення і зливу. Переконуємося, що поплавок перекриває воду до досягнення їй межі переливу.

Натисканням на кнопку спуску зливаємо весь літраж по максимуму, уважно оглядаємо місця з’єднань:
— гнучкої підводки з пристроєм впуску
— впускного клапана з тілом бачка
— бачка з унітазом через прокладку
— болтів кріплення бачка до унітазу за допомогою конусних прокладок
— випуску (горловини) унітазу з патрубком (гофрою, ексцентриком)
— патрубка (гофри, ексцентрика) з манжетою
— манжети з розтрубом каналізаційного трійника
— унітазу і дека

При сумлінному ставленні до виконання вищеописаних кроків — сантехприлад просто зобов’язаний працювати бездоганно. Якщо візуально встановили наявність підтікань, що збираються калюжок, то природно-усунути.

Три приклади, так би мовити не передбачених, але можливих протікань:

1. Я, та й багато «гуру » сантехмонтажа радимо спочатку не промазувати герметиком гумову прокладку розташовується між бачком і унітазом. Недоречно це зовсім не з остраху все по вимазати або «рукожопості» — маячня. Пояснюється просто-намазана вона ковзає, і при спробах підтягування болтів кріплення з’їжджає зі свого, покладеного їй місця.
Так ось якщо виявили протікання з цього місця, слід зняти бачок, насухо протерти поверхню прилягання прокладки до унітазу і саму прокладку. Намазати одну сторону прокладки силіконовим герметиком шаром 2-3 мм і акуратно, поєднуючи отвори, покласти на своє місце, злегка придавити по всьому периметру. Почекати час, необхідний для» схоплювання » герметика — це близько півгодини — можна попити чай, потім нанести такий же шар поверх прокладки і акуратно приставити бачок на своє місце, притягнути. Дев’яносто п’ять відсотків досягнення позитивного результату.

2. Постійно поточна в унітаз тонка цівка водички:
Подивившись всередину бачка переконуємося, що кромка води не досягає верхньої межі трубки переливу, якщо норма, то тут може бути кілька причин протікання:
— відсутня або замята конусна прокладка розташована під притискною гайкою трубки переливу;
— не щільно притягнуто сідло до корпусу бачка, або поверхні місць прилягання прокладки сідла шорсткі, промазавши прокладку герметиком позбудетеся від проблеми;
— тріщина в корпусі сідла;
— не рівномірне прилягання «груші» до площини сідла;

3. Калюжка на деку
Цілком ймовірно в цьому випадку, є тріщина (мікротріщина) в корпусі унітазу.

Ну та не будемо про сумне, обпресували, все у нас в порядку. Залишається лише завдання закріпити наш унітаз до підлоги.

Зайнятися цим доведеться через два — три дні — час необхідний для затвердіння розчину. До цього природно користуємося приладом з обережністю, адже він не стійкий.
Перекриваємо водичку, спускаємо бачок, злегка піднімаємо унітаз, витягуємо деко. Виставляємо унітаз,

Ідея бізнесу: як відкрити бізнес з продажу цукрової вати

&1&

Перед тим, як почнемо

Вивчіть можливості для розташування вашої торгової точки. Найпопулярніші місця відпочинку у вашому місті, якщо планується продаж на вулиці, можуть бути зайняті конкурентами.
Найважливіший момент-придбання обладнання. Дізнайтеся все про новинки, вартості апаратів. Купівля сучасного обладнання з високою продуктивністю і можливістю пропонувати покупцям більш якісну цукрову вату може стати вашим шансом домогтися успіху навіть при високій конкуренції.

&1&

Основні ризики

Продаж цукрової вати-сезонний бізнес. Висока рентабельність і відносна простота організації цього бізнесу є причиною високої конкуренції. Ці ризики можна мінімізувати вибором вдалого розташування точки, придбанням якісного обладнання та сировини.

Розташування

&1&

Точку продажу цукрової вати можна організувати і в приміщенні, і на відкритому повітрі. Важливий критерій для обох варіантів-висока прохідність людей і популярність місця під час вихідних і свят. Хорошим вибором стане розміщення точки біля дитячих магазинів, театрів, парків, зоопарків, кінотеатрів та інших розважальних закладів.
Приміщення повинно бути сухим і з хорошою системою вентиляції, у вологому і слабо вентильованому середовищі готовий продукт буде злипатися і втрачати товарні якості. Можна орендувати невелику площу в магазині, кафе, буфеті або їдальні. У цьому випадку кількість дозвільних документів, необхідних для діяльності, істотно скорочується.
Збираючись торгувати на вулиці, шукайте місця поблизу з джерелом проточної води і можливістю провести до точки електрику, хоча можна купити генератор. Також, поруч має знаходитися і відповідне вимогам по санітарним нормам приміщення, в якому ви будете зберігати обладнання. Для роботи на відкритому повітрі потрібна намет – це вимога санітарного нагляду.

&1&

Обладнання

Обладнання та сировина повинна відповідати вимогам санітарних служб і мати сертифікати відповідності.
Велика частина апаратів для виготовлення цукрової вати виробляється в сша. Експерти рекомендують вибирати зарубіжне обладнання, оскільки вітчизняні виробники поки не зуміли вирішити проблему високої кількості відходів в котлах на виході. Це призводить до горіння залишків цукру.
Вартість залежить від продуктивності, споживання електроенергії та гарантійного терміну служби. Апарат econo floss здатний робити до 400 порцій на годину, компактний і порівняно недорогий. Середня вартість-близько 40 000 рублів.
Користується популярністю і апарат tornado, продуктивність якого становить 700 порцій на годину. Середня вартість-близько 74 000 рублів.
Для приготування двоколірної вати кращим варіантом визнаний апарат twin wind, продуктивність-600 порцій за годину. Вартість-близько 89 000 рублів.
З вітчизняних апаратів уваги заслуговує паралель. Продуктивність-65 порцій на годину. Вартість-близько 19 000 рублів.
Також, можна придбати візок для пересувної торгівлі.
Сировиною для виготовлення солодкої вати є цукор. Його слід закуповувати з розрахунку 2 ст.л. На одну велику порцію. Крім цукру потрібні смакові добавки і харчові барвники. В цілому, виробники пропонують близько 12 смаків: малина, полуниця, яблуко, ананас, апельсин, банан, вишня та інші. Упаковка барвника коштує близько 750 рублів. Смакові добавки продаються в ємностях 400-500 г.вартість – близько 1 500 рублів.
Звичайні картонні палички повинні бути в асортименті, адже дорослим часто не важливий цей аспект. Діти ж дуже люблять купувати цукрову вату на конусних паличках, регулярно виробники пропонують нові, цікаві варіанти. Упаковка на 1 000 в залежності від форми коштує від 500 до 2 000 рублів.

&1&

Прибутковість

Собівартість однієї порції цукрової вати з найдорожчих інгредієнтів становить 1-2 рубля. Ціна однієї порції в залежності від регіону коливається від 40 до 60 рублів.
Середня кількість реалізованих порцій в день-200-300. У святкові дні та вихідні ви зможете продавати набагато більше, але слід враховувати несприятливі погодні умови. Таким чином, середній місячний дохід становить 200 000-300 000 рублів.
Поточні витрати:
Оренда — від 5 000 рублів;
Сировина-близько 5 000 рублів;
Податки і страхові відрахування-від 17 000 рублів;
Заробітна плата (2 співробітника) – близько 50 000 рублів;
Транспортні та інші витрати-близько 20 000 рублів.
Разом-97 000 рублів.
З вирахуванням поточних витрат одна точка може принести чистий прибуток 100 000-200 000 рублів на місяць.

&1&

Кадри

Для безперебійної роботи однієї точки слід найняти двох продавців з позмінним виходом. Поширена практика-оплата мінімальної ставки плюс певний відсоток від продажів.
Продаж цукрової вати є одним з напрямків реалізації харчових продуктів. Співробітники повинні мати медичні книжки і регулярно проходити медогляд.
Документи та ліцензії
У податковій інспекції оформляється іп. Оптимальна система оподаткування-енвд. Код квед-52.24.22.
Для торгівлі на відкритому повітрі необхідно отримати дозвіл у міської адміністрації.
Найважливіший момент-отримання дозволу в санепідемстанції. Ця організація перевіряє сертифікати обладнання, сировини, наявність медичних книжок у персоналу, документи на підключення електрики і вивезення сміття.

&1&

Маркетинг

Продаж цукрової вати-сезонний бізнес. Надзвичайно важливий правильний вибір розташування.
Ваші точки повинні мати позитивний імідж, обов’язково створіть унікальний і веселий товарний знак. Яскрава вивіска, музика, наявність столиків, цікава уніформа продавців, оригінальне оформлення намету – все буде залучати до ваших апаратів потенційних покупців.
Для підвищення прибутковості пропонуйте не тільки цукрову вату. Можна організувати торгівлю прохолодними напоями, попкорном, морозивом.
Експерти рекомендують організувати торгівлю 3-4 точок в різних районах міста. Це дозволить мінімізувати ризики і підвищити рентабельність.

&1&

Резюме

Продаж цукрової вати-високоприбутковий бізнес. Вирішивши проблему залежності від погодних умов і вибравши вдале місце, можна повністю окупити витрати на організацію протягом 3-4 місяців.