Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

121

Гімалаї-найвища гірська система земної кулі. Близько третини всіх видів тварин, тут живуть-більше, ніж в інших районах індії-належать до охоронюваних.
основні дані:
Гімалайська гірська система відноситься до природних ландшафтів, що швидше руйнуються. У зв’язку з господарською діяльністю людини швидко скорочується площа незайманих куточків природи. Вільні землі забудовуються, забруднюються і руйнуються. Для збереження цього виключно цінного регіону були вжиті певні заходи, але, очевидно, це було зроблено занадто пізно. Обережний сніговий барс( ірбіс), покритий прекрасною густою жовто — сірою плямистою шерстю, світлою на боках і білою на череві, став об’єктом полювання мисливців — спортсменів, браконьєрів і торговців хутром.
Кабарга в минулому жила скрізь в гімалайських горах. Мускус-секрет мускусних залоз самців цього оленя-давно використовується в парфумерній промисловості. В результаті активного винищення, через погоню людини за наживою, ця тварина опинилася на межі вимирання. З метою охорони кабарги було організовано кілька заповідників, зокрема, кедернатх і національний парк сагарматха.
до видів, що мешкають в гімалаях, і яким загрожує зникнення, відносяться також бурий ведмідь, білогрудий, або гімалайський ведмідь, мала панда і чорношийний журавель (grus nigricollis). Чорношийних журавлів відкрив зоолог і мандрівник н. М. Пржевальський. Баран марко поло-підвид архара, один з найбільших гімалайських баранів.
Люди ведуть екологічне сільське господарство.
Китайці раніше за інших почали використовувати мускус-секрет мускусної залози кабарги — у виробництві ароматів.
Гімалаї-природна межа між тибетським нагір’ям ям і індією, бутаном і непалом, що з’єднується на північному заході з хребтами гіндукуш.
чи знаєте ви, що…
96 з 109 вершин висотою понад 7315 м відносяться до гірських систем гімалаїв і каракорум.
Гора джомолунгма( еверест), висота якої 8848 м, названа на честь англійського генерала джорджа евересту (1790-1866), вченого-геодезиста, дослідника топографії індії.
Довжина рогів винторогий козел, або мархур, що живе в гімалаях (capra falconeri) досягає 1,65 м.

Протяжність гімалаїв становить близько 2500 км, ширина в деяких місцях досягає 400 км. Гімалайські гори переважно розташовані на території непалу і бутану, між тибетським нагір’ям і індо-гангськой рівниною. Ця гірська система витягнутої форми, перетинає кілька кліматичних поясів, має багату фауну і флору.
Комаха
Джунглі в передгір’ях гімалаїв є сприятливим середовищем для безлічі різних комах. У розташованих вище районах більшість комах мають темне забарвлення тіла, завдяки чому вдень акумулюють сонячне тепло. Метелики вражають своєю здатністю жити на великих висотах, які літають на висоті 4500 м над рівнем моря.
освіта рельєфу
Утворилася близько 70 мільйонів років тому в результаті зіткнення індійської і євразійської платформ земної кори з подальшими деформацією і підняттям. Багата гімалайська флора і фауна включає південно-азіатські, африканські і середземноморські види.
На сході гімалаїв і в наші дні можна спостерігати види, батьківщиною яких є західний китай, а в західній частині зустрічаються європейські середземноморські види. Скам’янілості свідчать про те, що колись тут жили типові африканські тварини.
Рослинність
У гімалаях виділяють наступні чотири пояси рослинності: тропічний, субтропічний, помірний і альпійський. Всі вони розташовані на різній висоті і характеризуються різною кількістю опадів. Сівалікські гори (передгімалаї) вкриті тропічними лісами, що складаються переважно з бамбука, дубів і каштанів. У західному напрямку, зі збільшенням висоти, ліси рідшають, тут починають домінувати вічнозелені дуби, кедри і сосни.
На висоті 3700 м починається пояс альпійської рослинності з притаманними йому рододендронами і ялівцем.
Ссавці
Своєрідність фауни тибету полягає в нечисленності видів і великій кількості особин, головним чином копитних — диких яків, антилоп, гірських баранів. В умовах холодної тривалої зими багато тварин-лисиці, куниці, ласки, зайці, бабаки, піщухи — риють глибокі нори. Типові мешканці гімалаїв-різні види гірських баранів. Їх тут більше, ніж в будь-яких інших горах світу. Тут живе підвид гірського барана-баран марко поло. Мисливці, добуваючи його красиві спіралеподібні роги, винищили їх майже повністю. Тут живе ще один підвид архара-тибетський архар, що витримує екстремальні температурні коливання: як спеку, так і зимову холоднечу. У гімалаях живуть також такі представники сімейства полорогих: бородатий козел, вінторогий козел і блакитний баран, гімалайський горал, тар і такин, який зображений на гербі королівства бутан. Гімалайський тар живе на скелястих схилах в лісовому пасма гір; самки влітку піднімаються вище кордону лісу. Як-найбільший ссавець цього регіону. Завдяки довгій шерсті, що нагадує повсть, він виживає в найвищих і найбільш негостинних гірських районах. Одомашнені горцями тварини є надійними і витривалими супутниками людини. Бурий і гімалайський ведмеді харчуються падаллю, дуже люблять солодкі плоди і коріння. Можливо, легенда про снігову людину, ієті, виникла під враженням відбитків лап гімалайського ведмедя.
Сніговий барс, покритий густим хутром, не боїться морозів. Гімалайський ведмідь-полохливий звір.
птахи
Перната гімалайська фауна включає азіатські, європейські та індо-китайські види. Місцеві ліси населені численними дятлами. У горах птахи живуть навіть вище лісової межі — серед них гімалайський улар.
Гімалаї-справжній рай для хижих птахів. Гімалайські або снігові, грифи, бородані і беркути, ширяючи високо в небі, виглядають на землі дрібних тварин і птахів. Беркут зрідка нападає на ягнят і дитинчат кабарги. Для багатьох місцевих пернатих характерно яскраве багатобарвне забарвлення. В сім’ї фазанових своїм оперенням найбільш виділяються гімалайські фазани. Гімалайський фазан живе в східній частині гімалаїв.
Гімалайські грифи харчуються трупами оленів та інших великих ссавців.

У даній статті представлена основна інформація про найвищу гірську систему — гімалаї. Більш детальну інформацію можна почерпнути в онлайн-журналі attractionstory.ru

Гімалаї-найвища вершина планети земля. Великий гірський комплекс має протяжність майже в 24 000 км.ширина — понад 13 000 км. Загальна площа — понад 1 000 000 км2. Висота найвищої точки перевищує 8 800 м-ця височина носить назву еверест. В цілому гірський ланцюг складається з 109 вершин.

Гори є природним кордоном, що розділяє півострів індостан від материкової азії. Гімалаї відзначені на карті п’яти країн — непалу, бутану, індії, китаю, пакистану. Крім того, саме в вершинах гімалаїв бере свій початок найбільша річка індії — ганг.

Походження назви гір йде з давньоіндійського санскриту « «хімалайя» буквально означає снігова обитель, снігове царство.

Гімалаї являють собою триступеневу систему

  1. передгімалаї — це комплекс гірських височин, висота яких не перевищує 2 тис. М.
  2. малі гімалаї. Вершини гір, що утворюють «малі» височини досягають 4 км.
  3. великі гімалаї. Саме вони утворюють найвищі вершини гірського комплексу.

Клімат і природа гір

Гімалаї є природною розділовою перепоною кліматичних зон. Так, на півночі від гір царюють континентальні помірні вітри, повітряні потоки сухі і холодні. Південний напрямок представлено тропічними повітряними масами з великою кількістю опадів в літній період.

Температура на самих піднесених ділянках влітку досягає -25 °c, взимку падає до -40 °c.

Велика кількість опадів і значна висотність гірського масиву зумовили утворення великих льодовиків і розгалуженої річкової системи. В горах утворилося безліч озер, але всі вони за своїм розміром значно поступаються альпійським водойм.

Рослинність гімалаїв має ярусний розподіл. Біля самого підніжжя гір знаходяться болотисті джунглі, на ярус вище — тропічні ліси, потім йде царство листяних і хвойних порід, що змінюються змішаними лісами, на самих верхніх схилах рослинність представлена у вигляді альпійських лугів. На висоті понад 4,5 км (південній частині гір) і 6 км (з півночі) проходить межа вічних снігів.

Фауна гімалаїв також має відмінності в залежності від висотності і переважаючого ландшафту. Наприклад, біля підніжжя гір в джунглях мешкають індійські носороги і слони, антилопи і буйволи. Альпійські луки є територією, де царюють гімалайські ведмеді, яки і ірбіси (на сьогоднішній день знаходяться на межіЗникнення).

Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

Етнічна та релігійна різноманітність

Через суворі кліматичні умови високогір’я та середньогірні висоти слабо заселені людьми. Основна маса населення мешкає в низинних районах гір і біля їх підніжжя. Гімалаї населені представниками різних народів. Більшість з них протягом багатьох століть жили ізольовано один від одного, а тому мають істотні антропологічні та культурні відмінності. Так на півдні переважають арійські народності з індостану. Тут же мешкають дарди, що мають характерні середземноморські риси, що дало підставу припустити, що вони є нащадками воїнів олександра македонського. Західні схили гір заселені перськими і тюркськими народностями, на північному сході проживають тибетці.

Велика частина населення зайнята в сільському господарстві. Основні промисли-землеробство, скотарство. В останні роки намітилося зростання зайнятості місцевого населення в туристичній сфері.

Основні релігійні вірування гірських народностей представлені різними течіями буддизму, індуїзму та ісламу.

Пам’ятки гімалаїв: природні та рукотворні

Гімалаї є центром тяжіння туристів. Регіон багатий культурними та природними пам’ятками.

В першу чергу мандрівників в дорогу звуть високі гори. Кожен альпініст мріє підкорити найвищу вершину світу-еверест .

Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

Багато шукачів пригод відправляються в загадковий тибет на пошуки міфічної шамбали. Тибет приваблює туристів і бажанням познайомитися з їх знаменитими храмами, побачити легендарних тибетських ченців. Паломники прагнуть в гори за зціленням.

Крім того, дослідники паранормальних явищ вважають, що саме гімалаї є місцем притулку снігової людини. Віра в цю легенду збирає чимало кінематографічних експедицій як професіоналів, так і любителів.

Адепти популярного в наші дні філософського вчення йоги прагнуть в індійські гімалаї для того, щоб перейнятися істинним світлом релігії. До всього іншого індійські гімалаї є головною точкою тяжіння російських туристів. Саме тут знаходиться садиба знаменитого російського живописця і вченого миколи реріха, де пройшли останні роки його життя. У будинку-музеї художника представлена велика колекція його робіт і зберігаються пам’ятні речі живописця і членів його сім’ї, зібрані протягом тривало періоду.

Любителів історії приваблюють палаци і пам’ятники індії, тибету, непалу та інших країн.

Звичайно ж нікого не залишать байдужими багата і багатогранна культура регіону і краси природного світу.

Величні гімалаї… Суворий край первозданної краси, де людина може залишитися наодинці з усім світом. Тисячі квадратних кілометрів гір і дивовижну дику природу, що навіває думки про одвічні таємниці буття, — все це може знайти мандрівник в гімалаях. Тут знаходиться вершина світу, і ми запрошуємо вас дізнатися про неї більше.

Де знаходяться гімалаї

Близько 70 мільйонів років тому зіткнулися дві гігантські тектонічні плити — індо-американська і євразійська. Потужний поштовх поклав початок найбільшій гірській системі на нашій планеті. Тільки уявіть: вона займає 0,4% від загальної площі планети, що неймовірно багато в співвідношенні з іншими географічними об’єктами.

Гімалаї розташовуються на материку євразія, в азіатській частині. Вони межують на півночі з тибетським нагір’ям, на півдні — з індо-гангською рівниною. Протяжність системи — понад 2400 км, ширина досягає 350 км.до південної частини гімалаїв примикають, так звані передгімалаї — менші сівалікскіе гори. У цій гірській системі знаходяться багато з найвищих вершин у світі. Середня висота гірських гребенів гімалаїв становить 6000 метрів. Найвища-знаменита гора еверест (інакше — джомолунгма, 8848 метрів). А це, як ми напевно пам’ятаємо, — найвища точка нашої планети.

Хребти гімалаїв дають початок найбільшим річкам на півдні азії: інду, гангу і брахмапутрі.

Перші дані у нас вже є, а саме — де знаходяться гори гімалаї. Конкретніше про країни, що мають на території гірський ландшафт, далі.

Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

Країни, чиї території охоплюють гімалаї

Оскільки кордони країн розділені практично незалежно від рельєфних особливостей, гірські хребти гімалаїв розташовані в декількох. Ці країни-індія, непал, китай (місцевість, відома під назвою тибет), бутан, афганістан, пакистан, м’янма, таджикистан. Кожній з них дісталося по ділянці прекрасного природного формування.

Площа всієї гірської системи-близько 650 тисяч квадратних кілометрів. У віддаленості один від іншого, тут проживають багато народів. Природні умови тут вкрай жорсткі: холод на великих висотах, небезпечний рельєф. Однак місцеві жителі раді своєму чудовому будинку.

Перші таємниці нам вже відкрили гімалаї: де знаходяться, країна (навіть кілька), що має на своїй території гірські місцевості. Далі про кліматичні умови на територіях гімалаїв.

Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

Особливості клімату

Гори гімалаї являють собою особливо велику форму рельєфу. Самі гори на південній їх стороні-це болотисті джунглі, пишні тропічні ліси, хвойні і листяні, а також різноманіття чагарникових рослин і лугів. Північні схили не такі багаті і різноманітні. Їх поверхні-це напівпустелі і гірські степи. Гребені гімалайських хребтів відносяться до альпійського типу-гострі, круті. На них лежать величезні льодовики в неміряній кількості.

Примітно, що координати, де знаходяться гімалаї, такі, що гірська система служить природним кліматичним кордоном між тропіками півдня і пустельними землями північніше гімалаїв. Колосальні площі і великі висоти гір сильно вплинули на клімат прилеглих країн. Так, південніше гімалаїв, біля самого їх підніжжя, знаходиться місто з найбільшою кількістю опадів на планеті. Так відбувається тому, що гори затримують опади, що рухаються з повітряними масами від індійського океану, і вони випадають біля їх підніжжя. На висоті від 4500 метрів над рівнем моря в гімалаях пролягає зона вічних снігів.

Гімалаї, де знаходяться величезні льодовики, нас вразили. А як щодо жителів гірської системи?

Жителі гірської системи

Дивно, але в таких суворих умовах, як в гімалаях, живе чимало людей. За даними вчених, пам’ятки про перші заселення території гірської системи відносяться до 8000 р. До н.е. Люди приходили і з півдня (народності з півострова індостан), і з північно-східного напрямку (тибетці), і з заходу (тюркські народи).
Свої поселення люди влаштовували в долинах. Віддаленість їх одна від одної сприяла відокремленому розвитку цих етнічних груп.

Читачі напевно задалися питанням: як можна виживати в настільки непривітних місцях? ті спільноти, які вели осілий спосіб життя, займалися натуральним господарством там, де для цього були всі умови: горизонтальна поверхня, вода, більш-менш родючий грунт, відповідний клімат. Сучасні жителі гімалайських долин теж забезпечують себе самі своїми працею. Ось ще одне явище, яким вразили нас гімалаї, де знаходяться одні з найдавніших натуральних господарств.

На більш високих територіях ключове заняття місцевого населення-відгінне скотарство. Можливість ним займатися є практично скрізь до кромки снігу.

А ми розглянемо ще трохи фактів, які буде цікаво знати про гімалаях.

Крім того, щоб знати, де знаходяться гімалаї, кілька інших особливостей цього куточка планети також будуть цікаві. Що це сама неприступна, найвища (за середнім показником) гірська система в світі, ми про гімалаях знаємо. А ось що означає їх назва?

Слово «гімалаї» означає «обитель снігу». І дійсно: адже вже на висоті 4,5 кілометра сніг тут ніколи не сходить. За кількістю снігу ця природна форма знаходиться на третьому місці на планеті. Обігнали гімалаї лише арктика і антарктика.
Цікаво також дізнатися, що при такому холодному кліматі на більшості територій гір індуїсти впевнені, що саме вони — притулок їх бога шиви.

Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

Гора еверест (джомолунгма) — найвища в світі (над рівнем моря). Її асоціюють з тріумфом. Піднятися на еверест в буквальному сенсі намагаються екстремали з усього світу. Вперше це сталося в 1953 році, коли вершини досягли едмунд хілларі і тенцінг норгей. Альпінізм в гімалаях дуже популярний. Гірська система містить десять з чотирнадцяти гір-восьмитисячників (насправді їх висота навіть трохи більше). Підкорити їх все-мрія професіоналів-альпіністів.

На цьому наша стаття про те, де знаходяться гімалаї і що являє собою ця гірська система, підходить до завершення.

Висновок

«обитель снігів», гімалаї — гори, до яких міцно прикріпилася приставка «самі». СамВисокі, самі неприступні… І люди прагнуть потрапити сюди, щоб випробувати на собі міць природи, яка створила таке диво. Але гімалаї не запрошують гостей. Вони непохитні і суворі. Однак сміливим мандрівникам варто спробувати стати друзями з»піднебесної». Так, дійсно «піднебесної», адже небо тут так близько!

Загальна інформація

Гірська система гімалаїв на стику центральної і південної азії має понад 2900 км в довжину і близько 350 км в ширину. Площа становить близько 650 тис.км2. Середня висота гребенів близько 6 км, максимальна 8848 м-гора джомолунгма (еверест). Тут знаходиться 10 восьмитисячників — вершин висотою понад 8000 м над рівнем моря. На північному заході від західного ланцюга гімалаїв знаходиться інша найвища гірська система-каракорум.

Населення в основному займається землеробством, хоча клімат дозволяє вирощувати лише кілька видів злаків, картоплю і деякі інші овочі. Поля розташовані на похилих терасах.

Назва

Назва гір походить з давньоіндійського санскриту. «хімалайя» означає «снігова обитель» або»царство снігів».

Географія

Весь гірський масив гімалаїв складається з трьох своєрідних ступенів:

  • перша-передгімалаї (місцева назва — хребет шивалік) — сама невисока з усіх, гірські вершини якої не піднімаються більш, ніж на 2000 метрів.
  • другий ступінь-хребти дхаоладхар, пір-панджал і кілька інших, поменше, називається малі гімалаї. Назва досить умовна, так як вершини вже здіймаються на солідні висоти — до 4 кілометрів.
  • за ними розташувалися кілька родючих долин (кашмірська, катманду та інші), службовців переходом до найвищих точок планети — великим гімалаям. Дві великі південно-азіатські річки-брахмапутра зі сходу та інд із заходу, немов охоплюють цей величний гірський масив, беручи початок на його схилах. Крім того, гімалаї дають життя і священної індійської річці — гангу.

Рекорди гімалаїв

Гімалаї-місце паломництва найсильніших альпіністів світу, для яких підкорення їх вершин — заповітна життєва мета. Джомолунгма скорилася не відразу-з початку минулого століття робилося чимало спроб піднятися на «дах світу». Першим, кому вдалося досягти цієї мети, став в 1953 році новозеландський альпініст едмунд хілларі в супроводі місцевого провідника — шерпа норгея тенцінга. Перша успішна радянська експедиція відбулася в 1982 році. Всього еверест підкорився вже близько 3700 разів.

На жаль, ставлять гімалаї і сумні рекорди — 572 альпініста загинуло при спробі підкорити їх восьмикілометрові висоти. Але кількість відважних спортсменів не убуває, адже «взяття» всіх 14» восьмитисячників «і отримання» корони землі » — заповітна мрія кожного з них. Загальна кількість «коронованих» переможців на сьогоднішній день-30 осіб, у тому числі — 3 жінки.

Корисні копалини

Гімалаї багаті корисними копалинами. В осьовій кристалічній зоні є родовища мідної руди, розсипного золота, миш’якової і хромової руд. У передгір’ях і міжгірських улоговинах залягають нафту, горючі гази, буре вугілля, калійна і кам’яна солі.

Кліматичні умови

Гімалаї — найбільший кліматоділ азії. На північ від них переважає континентальне повітря помірних широт, на південь — тропічні повітряні маси. Аж до південного схилу гімалаїв проникає літній екваторіальний мусон. Вітри досягають там такої сили, що ускладнюють сходження на найбільш високі вершини, тому на джомолунгму можна підніматися тільки навесні, в короткий період затишшя перед початком літнього мусону. На північному схилі протягом усього року дмуть вітри північних або західних румбів, що йдуть з переохолодженого взимку або сильно прогрітого влітку континенту, але завжди сухі. З північного заходу на південний схід гімалаї простягаються приблизно між 35 і 28° пн. Ш., і в північно-західний сектор гірської системи літній мусон майже не проникає. Все це створює великі кліматичні відмінності в межах гімалаїв.

Найбільше опадів випадає в східній частині південного схилу (від 2000 до 3000 мм). На заході річні суми їх не перевищують 1000 мм. Менше 1000 мм випадає в смузі внутрішніх тектонічних улоговин і у внутрішніх річкових долинах. На північному схилі, особливо в долинах, кількість опадів різко знижується. Місцями річні суми бувають менше 100 мм. Вище 1800 м зимові опади випадають у вигляді снігу, а вище 4500 м сніг буває протягом усього року.

На південних схилах до висоти 2000 м середня температура січня становить 6…7 °с, липня 18…19 °с; до висоти 3000 м середня температура зимових місяців не опускається нижче 0 °с, і тільки вище 4500 м середня липнева стає негативною. Снігова межа в східній частині гімалаїв проходить на висоті 4500 м, в західній, менш зволоженою, — 5100-5300 м.на північних схилах висота нівального пояса на 700-1000 м вище, ніж на південних.

Природні води

Велика висота і рясні опади сприяють утворенню потужних льодовиків і густої річкової мережі. Льодовики і сніги покривають всі високі вершини гімалаїв, але кінці льодовикових мов мають значну абсолютну висоту. Велика частина гімалайських льодовиків належить до долинного типу і досягає не більше 5 км в довжину. Але чим далі на схід і більше опадів, тим льодовики довше і нижче спускаються по схилах. На джомолунгмі і канченджанге найбільш потужне заледеніння, формуються найбільші льодовики гімалаїв. Це льодовики дендритового типу з декількома областями харчування і одним головним стволом. Льодовик зему на канченджанге досягає 25 км в довжину і закінчується на висоті близько 4000 м.з джомолунгми сповзає ронгбукскій льодовик довжиною 19 км, який закінчується на висоті 5000 м. Льодовик ганготрі в кумаонскіх гімалаях досягає 26 км; з нього бере початок один з витоків гангу.

Особливо багато річок стікає з південного схилу гір. Вони починаються в льодовиках великих гімалаїв і, перетинаючи малі гімалаї і передгірську зону, виходять на рівнину. Деякі великі річки беруть початок з північного схилу і, прямуючи до індо-гангської рівнині, прорізають гімалаї глибокими наскрізними долинами. Це інд, його притока сатледж і брахмапутра (цангпо).

Живлення гімалайських річок дощове, льодовикове і снігове, тому головний максимум витрати буває влітку. У східній частині в харчуванні велика роль мусонних дощів, на заході — снігів і льодів високогірної зони. Вузькі ущелини або каньйоноподібні долини гімалаїв рясніють водоспадами і порожистими ділянками. З травня, коли починається найбільш бурхливе танення снігів, і до жовтня, коли закінчується дія літнього мусону, річки бурхливими потоками скидаються з гір, захоплюючи маси уламкового матеріалу, який вони відкладають при виході з гімалайських передгір’їв. Часто мусонні дощі бувають причиною сильних повеней на гірських річках, під час яких змиває мости, руйнуються дороги і відбуваються обвали.

В гімалаях багато озер, але серед них немає таких, які за розмірами і красою можна було б порівняти з альпійськими. Деякі озера, наприклад в кашмірській улоговині, займають лише частину тих тектонічних западин, які раніше заповнювали цілком. Хребет пір-панджал відомий численними льодовиковими озерами, що утворилися в древніх карових воронках або в річкових долинах в результаті підпружинення їх мореною.

Рослинність

На рясно зволожуваному південному схилі гімалаїв виключно яскраво виражені висотні пояси від тропічних лісів до високогірних тундр. У той же час для південного схилу характерні значні відмінності в рослинному покриві вологої і спекотної східної і більш сухої і холодної західної частини. Уздовж підніжжя гір від їх східного краю до течії річки джамни простягається своєрідна заболочена смуга з чорними мулистими грунтами, звана тераї. Для тераїв характерні джунглі-густі деревно-чагарникові зарості, місцями майже непрохідні через ліан і складаються з мильного дерева, мімоз, бананів, низькорослих пальм, бамбуків. Серед тераїв є розчищені і осушені ділянки, які використовують для обробітку різних тропічних культур.

Вище тераїв по вологих схилах гір і по долинах річок до висоти 1000-1200 м ростуть вічнозелені тропічні ліси з високостовбурних пальм, лаврів, деревовидних папоротей і велетенських бамбуків, з безліччю ліан (в тому числі пальма ротанг) і епіфітів. У більш сухих місцях переважають менш густі ліси з салового дерева, що втрачає листя на сухий період, з багатим підліском і трав’яним покривом.

На висотах понад 1000 м до теплолюбних форм тропічного лісу починають домішуватися субтропічні види вічнозелених і листопадних дерев: сосни, вічнозелені дуби, магнолії, клени, каштани. На висоті 2000 м субтропічні ліси змінюють ліси помірного типу з листопадних і хвойних дерев, серед яких лише зрідка трапляються представники субтропічної флори, наприклад чудово квітучіАльпініста в тибеті в роки другої світової війни.

  • g. I. Joe: the movie — анімаційний фільм, що розповідає історію цивілізації кобра-ла, що врятувалася в гімалаях після льодовикового періоду.
  • far cry 4-шутер від першої особи сюжет який розповідає про вигаданому регіоні гімалаїв, де панує самопроголошений король.
  • Визнані найвищою в світі гірською системою. Вона відокремлює півострів індостан від решти азії. Всього в ланцюзі налічується 109 вершин, велика частина з яких досягає висоти 7300 м над рівнем моря. Найвища вершина-еверест (по-непальськи «джомолунгма«, що означає» богиня матір снігів») — визнана однією з найкрасивіших гір нашої планети.

    Протяжність гімалайського гірського ланцюга вздовж північного кордону індостану становить понад 2414 км.входять в неї гори каракорум починаються на північному заході пакистану і тягнуться на південний схід, переходячи через кашмір в північний район індії. А, розвернувшись на схід, проходять по територіях декількох держав (непал, сіккім, бутан), а також по території провінції ару-почав-прадеш, розташованої в північно-східній частині штату ассам. На півночі цих областей лежить гірський вододіл, за яким починаються китайські області тибетських гір і китайський туркестан.

    У 1856 році в департаменті землекористування однієї з країн, розташованих на території, були отримані цікаві дані. Аналіз фотографічних документів, зроблених в 1849-1850 роках, показав, що висота піку під номером xv, що знаходиться на тибетсько-непальському кордоні, становила 8840 м над рівнем моря. Тоді пік з номером xv був визнаний найвищим і названий ім’ям головного топографа індії, джорджа евересту. Зараз знайдеться зовсім небагато людей, які ніколи не чули про найбільш високу вершину нашої планети і не знають назви еверест.

    Відкрити ліве меню гімалаї. Непал, гори гімалаї-найвищі гори на землі

    З відкриттям нової вершини у альпіністів з’явилася цілком закономірна мета-підкорення найвищої гори. У 20-і роки xx століття було зроблено кілька успішних спроб підкорення підступів до евересту. Тоді альпіністи йшли в основному з боку тибету, оскільки непал був у той час закритою державою, а тому не приймав туристів. Після того як непальський уряд відкрив двері своєї країни для туристів, численні групи альпіністів кинулися до південних схилах