Як налаштувати температуру в холодильній вітрині

126

Інструкція

Увімкніть комп’ютер і утримуйте клавішу delete (f2, f8). Через деякий час відкриється меню bios материнської плати. Для зміни температури більшості пристроїв можна змінити параметри роботи вентиляторів. Натисніть поєднання клавіш f1 і ctrl, перейдіть в меню advanced setup або advanced configurations.

Знайдіть пункт, що відповідає за параметри охолодження системи. По-перше, активуйте параметр always on, навпроти пункту fan mode. Ця функція запобігає відключенню вентиляторів. Знайдіть пункт fan speed і встановіть необхідні значення навпроти кожного кулера. Врахуйте, що у вашій версії материнської плати може бути відсутнім дана функція.

Натисніть клавішу f10 і підтвердіть перезавантаження комп’ютера зі збереженням параметрів роботи кулерів. Якщо після виконаних процедур температура певних пристроїв все ще перевищує норму, то спробуйте знизити їх продуктивність. Зазвичай це стосується центрального процесора. Дана операція призведе до зниження швидкості роботи пк, тому до даного способу вдаються тільки в крайніх випадках.

Встановіть програму speed fan і спробуйте з її допомогою змінити параметри роботи вентиляторів. Активуйте пункт»авторегулювання». Це дозволить утиліті автоматично збільшувати швидкість обертання лопатей потрібних кулерів для підвищення ступеня охолодження пристроїв.

Якщо ж жоден з перерахованих вище методів не виявився ефективним, то замініть потрібний вентилятор. Виберіть пристрій, що володіє більшою потужністю. Пам’ятайте про те, що розмір кулера теж має значення. Краще вибирати пристрої, що дозволяють налаштовувати їх програмним методом. Підключіть вибраний вентилятор до потрібного пристрою, увімкніть комп’ютер і відкрийте меню bios. Налаштуйте параметри роботи нового кулера.

Установка нової версії bios здатна відкриває нові можливості оверлокінгу і роботи з вмістом комп’ютера. Після оновлення часто виправляються старі помилки в роботі з апаратним забезпеченням. Виробник часто оновлює версію bios для своїх материнських плат і пропонує користувачам кілька шляхів установки – через dos або безпосередньо з системи.

Вам знадобиться

  • — образ завантажувальної дискети windows 98 або windows me;
  • — програма-прошивальник і сама прошивка bios, завантажена з сайту виробника материнської плати

Інструкція

Створіть завантажувальний диск, вказавши шлях до файлу образу завантажувальної дискети і дописавши в диск відповідні файли bios. Зробити це можна за допомогою nero або ultra iso. Алгоритм запису в цих додатках аналогічний. Необхідно відкрити файл образу системи за допомогою програми і скопіювати файли від самого біоса .

Обнуліть версію bios. Для цього витягніть батарейку з материнської плати приблизно на 10 хвилин, або виберіть в налаштуваннях «load defaults bios».

Вставте записаний диск в дисковод, перезавантажте комп’ютер. Запуститься командний рядок. Наберіть «dir», будуть показані файли прошивки і bios. Скопіюйте на віртуальний диск файли awdflash.exe і copy nf3916.bin за допомогою команд copy («copy awdflash.exe c: «і» copy nf3916.bin c:»).

Перейдіть до відповідного розділу командою «c:». Задайте параметри » awdflash nf3916.bin oldbios.bin /py/sy/cc/cp/cd/e».

Перепишіть стару версію назад на дискету (команда » copy oldbios.bin a:») і перезавантажте комп’ютер за допомогою поєднання клавіш ctr, alt і del. Можна заходити в bios і виробляти потрібні настройки.

Зверніть увагу

Всі дії проводяться на свій страх і ризик. При невдалої прошивці комп’ютер не зможе завантажитися і його доведеться нести в сервісний центр. Якщо точно не відомо, які переваги дасть оновлення bios, то його краще не оновлювати.

Корисна порада

Не варто оновлювати bios безпосередньо з windows, оскільки це може стати причиною повної непрацездатності системи. Якщо все-таки захочеться «оновитися» безпосередньо з системи, то робіть це в повній відповідності з інструкцією виробника. Також зверніть увагу на версію драйвера, яка повинна бути не нижче версії 6.66 (у випадку з материнськими платами asus).

Джерела:

  • установка bios на ноутбук

Біос (bios) являє собою набір вбудованих в комп’ютер програм, які призначені для виконання запуску комп’ютера, налаштування його пристроїв і завантаження операційної системи. Як і інше програмне забезпечення, bios можна налаштовувати.

Вам знадобиться

  • — комп’ютер.

Інструкція

Перезавантажте комп’ютер, щоб увійти в bios, і при появі першої заставки натисніть клавішу delete. Можливі й інші варіанти клавіш на різних материнських платах, зазвичай на заставці буде вказано повідомлення на зразок press del to enter setup. Якщо вказана інша клавіша, наприклад, f2, натисніть її, щоб увійти в bios.

Перейдіть в сектор boot. Управління командами bios проводиться за допомогою кнопок управління курсором і клавіші enter. Знайдіть параметр boot device-він відповідає за послідовність завантаження з пристроїв. Виділіть потрібний параметр за допомогою стрілки і активуйте його клавішею enter. Виберіть для першочергового завантаження жорсткий диск, для цього виберіть пункт first boot device і натисніть enter, виберіть пункт hdd, і знову натисніть enter.

Перейдіть в розділ power, щоб встановити налаштування bios для кулера і процесора. Увімкніть контроль системного кулера, а також кулера процесора . Для цього встановіть в опції cpu q-fan control значення enabled, а для опції cpu fan-profile виберіть значення optimal.

Приберіть завантаження заставки-логотипу при включенні комп’ютера, щоб прискорити завантаження системи. Для цього перейдіть в сектор boot, виберіть опцію boot settings cohfiguration, знайдіть пункт full screen logo, встановіть в значенні цього параметра disabled.

Перейдіть в розділ standard cmos setup, щоб виконати настройку дати і часу системи, а також параметрів жорстких дисків комп’ютера. У розділі integrated peripherals можна встановити налаштування інтерфейсу, а також додаткові системні функції. Для установки опцій енергоспоживання і харчування перейдіть в розділ power management setup. Функцію прив’язки до карт розширення комп’ютера можна встановити в розділі pnp / pci configurations.

Щоб визначити показання системних датчиків (температура процесора, швидкість обертання вентилятора), перейдіть в розділ hardware monitor. Щоб відновити налаштування bios за замовчуванням, перейдіть до пункту load setup defaults.

Зверніть увагу

Команди в різних версіях bios можуть незначно відрізнятися від описаних вище.

Знати версію bios потрібно перш за все з міркувань своєчасного її оновлення, що дозволить оптимізувати роботу вашого персонального комп’ютера. Існує кілька способів встановлення версії bios. Про деякі з них читайте далі.

Інструкція

Запустіть ваш персональний комп’ютер. Визначити версію біос можна, прочитавши її у верхніх рядках інформації, яка висвічується на екрані при запуску. Якщо ви не встигли зорієнтуватися і прочитати потрібний текст, перезавантажте комп’ютер ще раз. Як ви самі вже здогадалися, перезавантажувати комп’ютер до нескінченності не можна, тому, якщо швидко прочитати не виходить, робіть наступне.

Подивіться версію біос на материнській платі вашого персонального комп’ютера. Для цього вам доведеться розкрити системний блок. Візьміть викрутку, і відкрутіть шурупи, які фіксують бічну панель. Зніміть її.

Уважно огляньте материнську плату. Знайдіть її назву. Поруч з ним повинна бути вказана версія біос. За великим рахунком це примітивний спосіб. Краще запустіть біос і подивіться його версію безпосередньо там. Для цього при завантаженні комп’ютера натисніть клавішу delete. Потім за допомогою стрілок перейдіть в пункт main, а потім в system information. Там ви знайдете вичерпну інформацію, що стосується bios.

Зайдіть в меню кнопки «пуск». Виберіть пункт «виконати». У командному рядку введіть msinfo32. Потім натисніть клавішу enter. Відбудеться запуск інструментального засобу»відомості про систему». У відповідному розділі ви зможете знайти всю цікаву інформацію про біос . Перейти в «відомості про систему» можна простіше. Зайдіть в меню кнопки «пуск«, виберіть пункт» всі програми«, потім» стандартні «і»службові». В останньому знайдіть пункт»відомості про систему».

Скористайтеся програмою everest ultimate edition. Вона надасть вам аналогічну інформацію. Запустіть програму, знайдіть пункт»системна плата». Зайдіть в нього. У центральному вікні ви знайдете всі дані про bios, включаючи версію, рік виготовлення та інформацію про виробника.

Відео по темі

Відкрийте підменю hardware monitor, яке зазвичай розташовується в меню power. У різних версіях bios це підміню має різні назви, найпоширенішими з яких є pc health, h/w monitor і status. У вікні ви зможете побачити потрібні вам параметри. Температура центрального процесора буде відображена в рядку cpu temperature, а материнської плати – в mb temperature. Можливо, в цьому меню ви побачите і температуру всередині системного блоку.

Для кожної моделі центрального процесора властивий свій температурний межа, проте для більшості з них він не перевищує 75 °c (167 °f). Щоб бути однозначно впевненим, ознайомтеся з документацією до центрального процесора і материнської плати. Але варто розуміти, що якщо температура процесора при низькій завантаженості перевищує 60 °c (140 °f), потрібно провести ряд заходів для її зниження, а саме вичистити системний блок від пилу, яка ускладнює циркуляцію повітря всередині нього, і поміняти термопасту.

Якщо це не допомагає, то варто задуматися про покупку більш ефективної системи охолодження. До речі, проблема може критися не тільки в системі охолодження, але і в самому обладнанні, так як компоненти пк після тривалої експлуатації набувають схильність до перегрівання. Буває, що іншого виходу, крім як заміни старих комплектуючих, не існує. Також потрібно враховувати, що коли користувач використовує bios, пк не виробляє складних обчислень, в ході яких температура деяких компонентів, зокрема центрального процесора, значно підвищується.

Натисніть esc для виходу з bios і, якщо потрібно, підтвердіть свій намір клавішею y, після чого натисніть enter. Пам’ятайте, що якщо ви є рядовим користувачем, то вам не варто вносити будь-які зміни в середовищі bios, так як це може вилитися як в нестабільну роботу пк, так і в повну його непрацездатність.

Джерела:

  • як налаштувати біос на ноутбуці

Серед вступників питань по несправностей холодильників часто зустрічаються питання такого змісту:

«порадьте, що можна зробити або як відрегулювати терморегулятор в холодильнику мінськ 15 двокамерний. Потрібно що б холодильник відключився при температурі від +4 до +6 градусів. Намагався сам ручку термостата крутити він вимикається тільки при мінусовій температурі».

» здрастуйте! після включення в мережу компресор спрацьовує на 5-10 секунд і відключається. Пробував поставити нове пускове реле, відбувається теж саме».

Перед підключенням холодильника слід його встановити так, щоб не було кочення і правильно вибрати місце установки — для кращого охолодження конденсатора холодильника навколишнім середовищем (повітрям). Потім, потрібно уважно ознайомитися з керівництвом по експлуатації холодильника. Вважаю, що в змісті цієї теми буде порушено саме основне (по холодильниках), — на що слід звернути особливу увагу — при експлуатації холодильника. Почнемо з тривалості циклу роботи холодильника.

Цикл роботи холодильника

Під циклом роботи холодильника розуміється час з моменту включення мотор-компресора, тривалості його роботи і часу, при якому мотор-компресор знаходиться у вимкненому стані. Час одного циклу, для більшості холодильників, коливається в межах від 8 до 15 хвилин. Кількість таких циклів на годину, відповідно, становитиме від 4 до 8. Слід зазначити, що час тривалості одного циклу або кількість циклів на годину протягом доби, — буде не постійним. Тобто, на тривалість циклу і кількість циклів діють різні фактори:

  • температура повітря в квартирі,
  • кількість користування холодильною і морозильною камерами,
  • зниження або підвищення температури в обігріваючих батареях квартири,
  • зрушена ручка регулятора температури

Тепер, детально ознайомимося — — як правильно встановити температуру в морозильній камері.

Як встановити температуру-в морозильній камері

Температура в морозильній камері встановлюється в залежності від обраного вами терміну зберігання заморожених продуктів. Встановлені так звані градації для холодильників по температурному режиму в морозильній камері.

Якщо термін зберігання заморожених продуктів становить близько трьох діб, температуру встановлюють від мінус 6-ти градусів і нижче. Від мінус 12-ти градусів і нижче, продукти потрібно зберігати до 3-х тижнів. Від мінус 18-ти градусів і нижче, термін зберігання продуктів становить до 3-х місяців.

Температура-в холодильному відділенні

Температура як для морозильної камери так і для холодильного відділення (холодильної камери) встановлюється за допомогою ручки терморегулятора і слід зазначити, що температура в холодильній камері встановлюється автоматично, — за рахунок встановленого температурного режиму в морозильній камері. Чому так відбувається-запитаєте ви? та тому, що терморегулятор в холодильнику реагує не на температуру в холодильній камері, а на температуру в морозильному відділенні, а точніше, на температуру стінки випарника, до якої прикріплена трубка сильфона терморегулятора. Також слід знати, що температура в холодильній камері, при встановленому температурному режимі, може змінюватися від 6 до 7 градусів, — в залежності від факторів, які були наведені вище. Ручка терморегулятора встановлюється приблизно в середньому положенні (на шкалі).

Так, припустимо при середньому положенні ручки терморегулятора і при температурі повітря в квартирі +25 градусів, — температура в холодильній камері становитиме приблизно +3,5 градусів, а в морозильному відділенні (камері) температура буде близько мінус 6,2 градуса. Такі дані, мною наведені з технічної літератури (законспектованого матеріалу).

Хотілося б для вас надати приблизні температурні характеристики (по багатьом типам холодильників), тобто, скопіювати графік в інтернеті. На жаль, такі дані в інтернеті не точні. Тому, я від руки накреслю графіки зміни температури в холодильній і морозильній камерах (в залежності від температури навколишнього середовища), і додатково внесу дані в цю тему.

Як перевірити температуру-в холодильнику

Температура вимірюється в холодильнику при основних умовах:

1. Холодильник повинен бути порожнім, льодоформи потрібно видалити,

2. Приналежності холодильника повинні бути сухими і ретельно протертими,

3. Під час перевірки температури в холодильних камерах, температура навколишнього середовища повинна бути постійною,

4. При вимірюванні температури в морозильній камері, термометр повинен розміщуватися по центру полиці морозильної камери,

5. При вимірюванні температури в холодильній камері, термометр встановлюється на середній полиці холодильної камери,

6. Якщо вимірюється температура ртутним або спиртовим термометрами, потрібно враховувати можливість помилки в бік підвищення температури (при відкриванні холодильника).

Температуру потрібно вимірювати один раз за одну годину, при встановленому режимі холодильника. Потім, потрібно порівняти (зіставити) різницю вимірювань за дві години. Така різниця повинна становити не більше ніж на 0,5 градусів за цельсієм.

Холодильні вітрини, на відміну від класичних холодильників і скриньок, вимагають налаштування температури і режиму роботи. Це пов’язано з тим, що в холодильних вітринах можуть зберігатися абсолютно різні продукти, яким потрібна різна температура. Щоб дізнатися, як налаштувати холодильну вітрину, прочитайте інструкцію з експлуатації.

Для м’яса і риби зазвичай виставляють -2 градуси, для тортів і тістечок +7, для овочів і фруктів +8 і більше. Також багато що залежить від вологості в приміщенні і в самій вітрині. Правильно відрегульована і налаштована , дозволяє продуктам не втрачати свій товарний вигляд кілька днів, не обвітрює їх, і сама не покривається памороссью і конденсатом.

Пам’ятайте, що холодильні вітрини призначені для тимчасового зберігання продуктів. Це означає, що товари в ній повинні регулярно змінюватися, а непродані відправлятися в шафи або ларі на зберігання. Деякі пристрої, як наприклад морозильні вітрини cryspi, дозволяють знижувати температуру до-8 градусів в неробочий час, що значно продовжує термін зберігання товару. Але частіше така функція є винятком, а не правилом.

Як налаштувати температуру в холодильній вітрині

Холодильне обладнання – це складна система, займатися налаштуванням і обслуговуванням якої повинен професіонал. Загальна інформація по налаштуванню температурного режиму є в інструкції по експлуатації. Обов’язково вивчіть її перед тим, як приступати до роботи. Якщо вам щось неясно, то краще звернутися до майстра – це допоможе уникнути подальшого дорогого ремонту.

Налаштування температури та програмування вітрини відбувається через блок управління. Зазвичай він знаходиться внизу вітрини з боку продавця. Більшість сучасних моделей налаштовується через пульт – з нього можна задати робочу температуру і режими роботи. Налаштування через блок вимагає кваліфікації. Визначте, яка температура повинна бути у вашій вітрині і виставте її з пульта. У вітрини є власний термометр, який показує поточну температуру-програмна і фізична повинна збігатися.

Часто бувають такі випадки, коли реальна і запрограмована температура відрізняються один від одного. Така ситуація виникає через забруднення теплообмінника: він покривається льодом, пилом, різним сміттям і жиром. Необхідно стежити за його чистотою і хоча-б раз на місяць робити «генеральне прибирання» у вітрині. Морозильні вітрини аріада мають автоматичну систему розморожування-до них потрібно підключити спеціальний дренаж для правильної роботи. Інші вітрини необхідно просто відключати від мережі і мити теплою водою і содою.

Як виставити температуру в холодильній вітрині

Початкове регулювання температури проведе спеціально навчена людина після установки вітрини. Проконсультуйтеся з ним щодо даного процесу-зазвичай в ньому немає нічого складного. Підняття і зниження температури з пульта взагалі проводиться за допомогою однієї кнопки (як гучність на телевізорі). Виставлення температури через блок складніше, оскільки будь-яка помилка може привести до обнулення програми. Також налаштування можуть збитися при відключенні електрики в той момент, коли ви змінюєте програму. У таких випадках вам доведеться викликати професіонала, який повністю перепрограмує пристрій.

Як знизити температуру в холодильній вітрині

Іноді виникають такі ситуації, коли температура у вітрині не знижується до необхідної. Чому це відбувається? причин може бути багато-пошкоджений компресор, низький тиск або витік холодоагенту, заростання теплообмінника льодом або брудом, нещільно закриті шторки. Якщо температура не знижується до необхідного рівня, то розморозьте вітрину, добре отмойте теплообмінник, приберіть пил з зовнішнього компресора, прочистіть канавки, по яких ходять шторки. Якщо це не допомогло, то зменшіть температуру через пульт на кілька градусів і подивіться, чи знижується вона у вітрині. Якщо так, то просто залиште її як є. Якщо ні-викликайте фахівця.