Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

124

Засоби, які в побутовій хімії призначені для прибирання ванної кімнати, часто містять кислоти. При використанні їх для очищення вапняного нальоту з хромованих поверхонь можна випадково їх пошкодити. Тому використовувати необхідно тільки ті кошти, які для цього підходять, дотримуючись усіх рекомендацій. Народні методи зняття нальоту є більш безпечними і діють м’якше, не пошкоджуючи поверхню.

причини появи

Вапняний наліт буде з’являтися, навіть якщо після кожного використання крана протирати його. Жорсткість води обумовлена підвищеною концентрацією солей у воді. Вона відкладається у вигляді нальоту на сантехніці. Основним місцем відкладення служать змішувачі і місця їх з’єднань. У таких важкодоступних місцях дуже важко позбутися від забруднень вручну.

70% солей, які знаходяться у воді, — магній і кальцій. саме через них наліт стає жорстким і називається «вапняним». Одна з особливостей появи-постійне використання гарячої води. Якщо включати тільки холодну, солі не будуть термічно розкладатися і на змішувачах не виникатиме наліт.

Як відмити марганцівку з ванни, рук і одягу

методи позбавлення від вапняного нальоту

Сучасна побутова хімія є найбільш простим і поширеним методом очищення нальоту на кранах у ванній. Але використання подібних засобів має кілька нюансів. Щоб не пошкодити крани і змішувачі, необхідно використовувати тільки ті чистячі рідини, які для них підходять.

Ні в якому разі не можна застосовувати засоби для видалення іржі і з відбілюючим ефектом. Хром, яким зазвичай покривають сантехніку, дуже активний. При взаємодії з кислотою він починає руйнуватися. Це призводить до того, що з’являються темні плями, які важко видалити. Перед застосуванням побутової хімії завжди необхідно вивчати її склад. У рідинах для хромованих виробів повинні бути відсутніми хлор, соляна, фосфорна, сірчана кислоти.

Не варто використовувати для чищення порошкоподібні речовини. Абразивні частинки можуть порушити цілісність покриття. після застосування кожного засобу його необхідно ретельно змивати водою, особливо перед нанесенням наступного. Інакше хімічна реакція між різними засобами може зіпсувати виріб. Щоб не пошкодити руки, необхідно використовувати захисні рукавички. Якщо потрібно прибрати наліт всередині вироби, його слід розібрати. Якщо цього зробити не вдається, то досить від’єднати кран і замочити його на 30 хвилин в оцтовому розчині, після чого промити.

народні засоби

Почистити наліт в домашніх умовах можна і народними засобами:

  1. 1. Одним з найпоширеніших способів очистити виріб від нальоту є використання металевого скребка. Цей виріб призначений для видалення застарілої їжі або твердих речовин з посуду. Форма сіточки дозволяє видаляти бруд навіть у важко доступних місцях. Але при цьому рекомендується використовувати спеціальні рукавички для миття, щоб не пошкодити шкіру рук. Єдиний недолік скребка — при сильному натисканні є ймовірність залишити сліди і подряпини на змішувачі.
  2. 2. Використання кухонної солі дозволяє видалити вапняний наліт за кілька хвилин. Для цього достатньо насипати сіль на вологу ганчірку і потерти поверхню нальоту. Якщо нальоту не більше року, то видалити його не складе труднощів. При цьому слідів і подряпин на крані не залишиться.
  3. 3. Використання лимона теж досить ефективно, але необхідно пам’ятати про шкідливий вплив кислот. Для очищення потрібно натерти область нальоту лимоном і залишити на 20 хвилин. Для посилення ефекту можна спочатку потерти ганчіркою з сіллю, а потім лимоном. Після закінчення часу утворився розчин змити холодною водою і витерти сухою ганчіркою. За таким же принципом можна використовувати лимонну кислоту, розчинивши її у воді.
  4. 4. Використання харчової соди дозволяє не тільки прибрати вапняний наліт, але і надати хромованій поверхні змішувача блиск. Принцип використання схожий із застосуванням солі. Потрібно насипати соду на вологу ганчірку, натерти поверхню нальоту, після чого все змити і витерти насухо. Якщо наліт не забирається з першого разу, можна повторити процедуру, але на дві години залишити соду на змішувачі. Щоб сода краще вбралася, можна наносити її м’якою щіткою.
  5. 5. Найпростіший спосіб прибрати забруднення — за допомогою оцту. Існує кілька варіантів зробити це: нанести розчин на змішувач і прикрити харчовою плівкою або змочити в оцті ганчірку і залишити на крані на 30 хвилин. Обов’язково ретельно змити оцет після очищення. Душові лійки досить від’єднати і помістити в поліетиленовий пакет разом зі слабким розчином кислоти.

Крани на кухні і у ванній постійно контактують з водою. В результаті на них утворюються відкладення солей, тобто вапняний наліт. Він позбавляє крани первісної чистоти і блиску. Білі розводи з’являються як зовні, так і всередині сантехніки. Згодом кран може і зовсім перестати повертатися через наліт. Щоб не доводити сантехніку до такого стану, необхідно регулярно проводити прибирання. Є безліч методів видалення вапняного нальоту з використанням підручних засобів. Так що почистити кран в домашніх умовах не складе труднощів.

Практично в будь-якому будинку якість трубопровідної води залишає бажати кращого. Справа в тому, що ця вода дуже жорстка. У ній міститься велика кількість солей кальцію і магнію. Вода постійно залишається в крані і місцях стику з трубами. В результаті там утворюється вапняний наліт, тобто відкладення тих самих солей кальцію і магнію.

Вчасно виявити наліт не завжди можливо. Тому з часом він перетворюється в водний камінь, видалити який дуже складно.

Прискорюється утворення вапняного нальоту при частому використанні гарячої води. Так як висока температура сприяє осіданню солей на поверхні.

Регулярне чищення крана-запорука довгої служби сантехніки.

Основні помилки

При чищенні хромованих поверхонь крана потрібно дотримуватися певних правил, щоб не пошкодити покриття:

  1. не можна терти кран металевими губками. В іншому випадку на поверхні залишаться подряпини.
  2. не варто використовувати чистячі засоби, в яких міститься велика кількість абразивних частинок.
  3. не рекомендується застосовувати засоби, до складу яких входять соляна, сірчана або фосфорна кислоти. Інакше поверхня може покритися темними плямами або іржею.
  4. змішувати кілька різних складів небажано, так як результат може виявитися несподіваним.

Багато засобів можуть залишити на хромованому покритті подряпини та інші пошкодження, так що варто використовувати тільки перевірені способи чищення.

народні засоби

Якщо на крані з’явився вапняний наліт, то його необхідно видалити якомога раніше. Для цієї мети можна використовувати підручні засоби, які знайдуться практично у будь-якої господині:

  • господарське мило;
  • соду;
  • оцет;
  • лимонну кислоту;
  • колу;
  • дитяче масло.

господарське мило

Господарське мило має дезінфікуючі властивості і здатне очистити вапняний наліт. Бажано використовувати мило з позначкою 72%.

Алгоритм дій:

  • натерти господарське мило на крупній тертці;
  • змішати отриману стружку з гарячою водою до консистенції нежирної сметани;
  • додати в приготований розчин харчову соду або невелику кількість кальцинованої;
  • змочити ганчірку в суміші і обробити хромоване покриття;
  • залишити на 1 годину;
  • промити поверхні проточною водою.

За допомогою цього способу можна позбутися тільки від свіжого вапняного нальоту.

Сода

Звичайна харчова сода також допоможе очистити кран від вапняного нальоту. Буде потрібно:

  • розвести соду невеликою кількістю води до стану кашки;
  • отриману суміш нанести на ділянки крана, покриті вапняним нальотом;
  • почекати 1 годину;
  • протерти поверхню м’якою ганчіркою.

Якщо подекуди залишився вапняний наліт, то його можна потерти зворотною стороною губки для миття посуду. Робити це потрібно акуратно, щоб не подряпати покриття.

Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

Ще одна важлива умова — не втирати соду в поверхню при нанесенні, так як вона володіє абразивними властивостями.

Оцет

Перевагою оцту при чищенні крана від вапняного нальоту є швидкість його дії.

Інструкція із застосування:

  • змішатиЧистку крана зсередини і видалити засмічення в трубах.

    рецепт № 7. Дитяче масло

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Підручний засіб, який часто використовують для дітей це дитяче масло. Дуже мало хто знає, що дитяче масло можна використовувати для видалення вапняного нальоту з крана. До складу дитячого масла входять компоненти здатні розчинити вапняний наліт. Налийте трохи масла на губку, протріть поверхню, відмити кран і поверхню від залишків масла водою, а кран відполірувати тканиною.

    Крім нальоту, дитяче масло здатне видаляти мильні розводи або пляма від жиру.

    рецепт №8. Зубна паста і щітка

    Найніжніший і найдорожчий спосіб боротьби з вапняним нальотом це зубна паста. Звичайнісінька відбілююча зубна паста. Якщо вона здатна прибрати наліт з зубів, то чому б не прибрати наліт з крана або ванни. Головне при чищенні використовувати щітку з м’якими ворсинками. Нанесіть пасту на поверхню, почекайте кілька хвилин, змийте водою, витріть матерією. Головна перевага чищення зубною пастою в щітці, оскільки її ворсинка очищають навіть саму дрібно рельєфну поверхню, з якою не справляється губка або ганчірка.

    Так само, незаперечними помічниками в боротьбі з вапняним нальотом на кухні або у ванній, є зубочистки і сіточки для миття посуду. Зубочистки використовуються у випадках, коли відкладення нальоту маленьке, і дозволений рельєф крана. Взявши зубочистку за обидва краї і сильно притиснувши до крана, проводите в уздовж поверхні. А при використанні щіточки для миття посуду пам’ятайте, вона повинна бути м’якою і терти їй потрібно акуратно. В іншому випадку залишаться подряпини.

    Розглянувши ці рецепти, кожна господиня може додати свій власний спосіб боротьби з нальотом. Наприклад, сіль або лимон, відбілювач або щавлева кислота. Способів дійсно дуже багато. Найголовніше при використанні даних рецептів не забувайте про засоби захисту, гумові рукавички і окуляри. Оскільки при попаданні миючих засобів в очі можна позбутися зору або отримати серйозні травми. Ну а руки для жінки, як і для чоловіка, є візитною карткою, на яку в першу чергу звертають увагу сторонні. А шрами і опіки ще нікого не прикрашали. Тому будьте уважні, як до себе, так і до оточуючих.

    Останнім часом все більшої популярності набуває сантехніка з бронзи. Це-ефектне зовні виріб, наділене всіма перевагами благородного металу. Але радість придбання і використання може бути затьмарена появою розлучень і нальоту. В рамках даного матеріалу ми поговоримо про те, як правильно використовувати бронзові крани, як доглядати за ними. Ну і, звичайно, дізнаємося особливості чищення настільки чутливої поверхні.

    Бронзові-справжній порив сучасного будівельного світу. Перед стильними, ефектними і благородними змішувачами не може встояти ніхто. Але під час покупки багато хто просто не замислюються про те, на які клопоти вони себе прирікають. Тільки регулярне чищення з правильно підібраними засобами зможе забезпечити необхідну дезінфекцію і на кухні або у ванній кімнаті. Для початку хочемо дати кілька загальних рекомендацій для чищення сантехніки:

    • підбирати засоби для чищення необхідно, відштовхуючись від типу покриття;
    • під час чищення величезне увагу приділіть чистоті аератора — саме тут накопичується найбільша кількість бруду, іржі і хвороботворних бактерій;
    • не варто використовувати для чищення бронзових кранів адже вони здатні пошкодити поверхню виробу;
    • для чищення використовуйте м’яку безворсову тканина, якщо ви використовуєте губку, то обробляйте виріб її м’якою стороною;
    • після закінчення чищення протріть змішувач засобом для миття скла — всього декількох крапель засобу достатньо для того, щоб повернути блиск і сяйво сантехніці.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Особливості експлуатації бронзових кранів

    Всі ті, у кого вдома є бронзова сантехніка, прекрасно знають про те, що вона досить швидко тьмяніє, втрачає насиченість і благородство свого початкового відтінку. Саме тому догляд за виробами повинен бути своєчасним і, головне, дбайливим. Давайте розглянемо найбільш ефективні і вже перевірені способи.

    Оцет

    Якщо вам необхідно почистити бронзові або ванній, використовуйте суміш з оцту, солі і борошна — ці компоненти напевно знайдуться в арсеналі кожної сучасно господині.

    Для приготування чудо-засоби вам знадобиться столова ложка 6 % оцту, солі і пшеничного борошна. Всі компоненти необхідно змішати між собою до отримання однорідної консистенції, а отриману кашку рівномірно розподілити по поверхні сантехніки за допомогою м’якої губки, залишити в такому стані на 10-15 хвилин. Після цього необхідно ретельно змити засіб прохолодною водою і витерти насухо м’якою тканиною, краще з мікрофібри.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Томатна паста

    Бронзові крани для води рекомендується чистити за допомогою томатної пасти, можна замінити її соком свіжих томатів, що дає не менш ефективний результат. Потьмянілі ділянки бронзової поверхні слід покрити томатною пастою і витримати 30-50 хвилин. Потім гарненько змивається з поверхні сантехніки прохолодно водою, а саме вироби насухо витирається.

    Лляна олія

    Важко назвати цей продукт популярним, він навряд чи присутній на полиці кожної господині. Але якщо у вашому раціоні присутня лляна олія, рекомендуємо знайти йому ще одне не менш корисне застосування. Це-відмінна профілактика тьмяності і нальоту на поверхні сантехніки з бронзи. Все, що від вас вимагається, — періодично наносити на кран масло тонким шаром.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Лимонний сік

    Не знаєте, чим чистити бронзові крани? скористайтеся старим перевіреним способом-лимонним соком. Для цього розріжте середній лимон навпіл, присипте його половинку звичайної кухонною сіллю, після чого обробіть нею поверхню сантехніки.

    Бронзові крани, втім, як і на жаль, дуже швидко втрачають свою ефектність, стають тьмяними. Тому для того, щоб повернути їм первозданний зовнішній вигляд і впоратися навіть з найсерйознішими забрудненнями, скористайтеся спеціальною пастою — «трилон-б». Її можна знайти в магазині товарів по догляду за побутовою технікою.

    Цикорій

    Мало хто знає про те, що бронзові крани прекрасно чистити порошком з цикорію. Отже, три столові ложки необхідно розвести водою до отримання досить густої кашки. Готову суміш слід рівномірно розподілити по поверхні, залишити на 15-20 хвилин, після чого змити прохолодною водою.

    Натрій і калій

    У запущених випадках, коли забруднення з поверхні бронзового крана не вдається усунути всіма вище перерахованими способами, можна вдатися до допомоги їдких калію і натрію. Компоненти слід змішати в рівних пропорціях, отриманий склад нанести на забруднені ділянки сантехнічного вироби, витримати 30-40 хвилин, після чого обполоснути водою.

    Боремося з в’їдаються забрудненнями у важкодоступних місцях

    Сучасні виробники, намагаючись завоювати любов споживачів, пропонують змішувачі вельми химерних, нестандартних, м’яко кажучи, форм. До речі, саме вони і користуються особливою популярністю, але мало хто під час покупки замислюється про те, як складно чистити важкодоступні місця. Скористайтеся нашими хитрощами:

    • зубна щітка. З усуненням бруду у важкодоступних місцях прекрасно справляється звичайна стара зубна щітка. З її допомогою необхідно розподілити розчин для чищення по забруднених ділянках. Відмінним засобом є харчова сода з декількома краплями лимонного соку. При необхідності треба буде докласти невеликі зусилля, щоб усунути всі старі плями.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    • зубна нитка. Хто б міг подумати, що в усуненні забруднень з важкодоступних місць допоможе звичайна зубна нитка. Відміряйте близько 20-30 см нитки і з її допомогою видаліть бруд з стиків і всіх важкодоступних місць. Господині, які скористалися цією рекомендацією, вже підтвердили ефективність методу.

    Підводимо підсумки

    Своєчасне усунення всіх забруднень, слідів нальоту з поверхні сантехніки позбавить вас від виведення застарілих в’їдаються плям в майбутньому і продовжить презентабельний зовнішній вигляд виробу в сьогоденні. Якщо регулярно слідувати всім даним рекомендаціям, ви не тільки збережете привабливий зовнішній вигляд сантехніки, але і істотно продовжите термін її використання.

    Сьогодні з кранів більшості вітчизняних міст тече вода не найкращої якості. Це навіть не стосується того, що пити її настійно не рекомендується. Справа в тому, що вона дуже жорстка. Така вода містить в собі безліч сторонніх домішок і. Зокрема, солі. Рідина, яка так чи інакше залишається в крані або приєднанихТрубах, провокує поступове відкладення цих солей.

    Очищений змішувач

    Саме вони є причиною появи неприємного нальоту. Особливо часто він з’являється в місцях з’єднання окремих частин змішувача, стиків крана і раковини (мийки), зі зворотного боку мийки. Все це обумовлює той факт, що вчасно виявити накопичується наліт досить складно. Коли його нарешті побачать, він вже встигне придбати такі розмахи, що впоратися з ним буде вкрай складно.

    Такі відкладення називаються вапняними, оскільки вони переважно формуються з солей кальцію і магнію.

    Саме ці хімічні сполуки містяться у воді в значних кількостях. Прискорення процесу утворення нальоту можливо, якщо часто користуватися гарячою водою, так як високі температури сприяють більш активному формуванню сольового осаду.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Наліт на змішувачі

    Водний камінь видаляти своєчасно дуже важливо. Справа в тому, що від цього безпосередньо залежить тривалість експлуатаційного терміну крана і змішувача в цілому. Якщо ви не хочете змінювати дорогу трубопровідну арматуру кожні кілька років, настійно рекомендується приділяти трохи уваги технічному стану крана у ванній або на кухні, своєчасно очищаючи його від накопичується вапняного нальоту.

    Порошкоподібні засоби, як відомо, складаються з дрібних абразивних частинок, відповідно, він може пошкоджувати тонкий хромований шар, залишаючи після себе досить помітні подряпини. Саме через це вони більше актуальні для ванн, мийок, раковин та інших емальованих виробів.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Через абразивні частинки порошок може подряпати хромоване покриття

    Чистячі засоби на рідкій основі не мають абразивних частинок. Тому чистити крани від сольових відкладень бажано з їх допомогою, так як їх дія набагато легше переноситься металевими компонентами змішувачів.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Рідкі засоби дбайливо ставляться до хромованої поверхні

    З огляду на той факт, що побутова хімія далеко не завжди підходить для боротьби з вапняним нальотом на кранах, можна вдатися до більш простих способів, які традиційно відносять до домашніх. Їх суть полягає в тому, що вам не доведеться бігти в магазин за яким-небудь дорогим або дешевим хімічним засобом – всі необхідні для проведення заходу інгредієнти вже знаходяться вдома.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Почистити змішувач можна підручними засобами

    Мабуть, найпростіший спосіб позбутися від осточертевшего нальоту. Сіточка обов’язково повинна бути м’якою. Також слід подбати про рукавички. Терти потрібно дуже акуратно, оскільки не можна забувати, що хромована поверхня схильна до впливу абразивних матеріалів.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Візьміть звичайну щітку і трохи зубної пасти. Ця речовина добре справляється з багатьма забрудненнями. Важливою перевагою щіточки (ворсинки повинні бути м’якими) є те, що вона здатна проникати у важкодоступні місця.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Невелика кількість звичайної солі насипається на чисту вологу ганчірочку, після чого акуратно протирається кран в місці забруднення. Сіль — це абразивний матеріал, про це не можна забувати, а тому чистити з її допомогою теж потрібно дуже акуратно.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Незважаючи на те, що хромовані поверхні погано поєднуються з різними кислотами, лимона це не стосується. Потрібно взяти шматочок лимона і ретельно натерти їм все поверхні на змішувачі. Після цього вони промиваються чистою водою і витираються сухою ганчіркою. На сьогоднішній день це один з найдієвіших відповідей на питання – чим почистити крани у ванній від вапняного нальоту.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Потрібно використовувати не концентровану, а звичайний світлий столовий оцет. Необхідно змочити в ньому шматочок тканини, після чого обернути нею змішувач і залишити на годину. Далі потрібно ретельно сполоснути кран водою і гарненько відполірувати його чистою ганчіркою.

    Як почистити душовий кран. Чим чистити бронзові крани? очищаємо сантехнічні прилади

    Харчова сода

    Універсальний засіб, здатний впоратися з практично будь-якими побутовими забрудненнями. Потрібно приготувати спеціальний засіб-в додати певну кількість води, щоб вийшла густа субстанція. Цією суміші змащується кран (не втирається!). Буквально через півгодини або годину її змивають, а очищене місце ретельно полірують ганчірочкою.даний спосіб допоможе, якщо нальоту ще не дуже багато, а тому він не встиг в’їстися. Необхідно приготувати концентрований мильний розчин, змочити в ньому кухонну або банну губку, після чого протерти нею змішувач. Далі потрібно ретельно змити речовину і відполірувати очищені місця фланеллю.

    Зубочистки

    Допомогти у вирішенні наболілого питання, пов’язаного з вапняним нальотом, можуть навіть вони. Зубочистки беруться за обидва краї, сильно притискаються до крана і простягаються уздовж його поверхні. Такий спосіб актуальний тільки для невеликих соляних відкладень, а також для відповідної трубопровідної арматури, наприклад, кранів квадратної форми.

    В ідеалі доглядати за змішувачем потрібно щодня. Не варто лінуватися, і після кожного відкриття крана кілька разів протирати його звичайною ганчіркою. Якщо змішувач постійно буде сухий, то, відповідно, на ньому не з’явиться вапняний наліт.