Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

148

Барвистий будинок вісенс є однією з найкрасивіших пам’яток каталонської столиці. Його проста форма нагадує правильний чотирикутник, але витончені декоративні елементи надають будівлі дивно багатий і об’ємний зовнішній вигляд.

Володіння відокремлене від головної вулиці оригінальним металевим парканом, зробленим у вигляді стилізованих листочків віялової пальми.

Унікальний проект casa vicens розроблений молодим майстром антоніо гауді в 1888 році. Будинок був замовлений під літню резиденцію для фабриканта цегли та плитки мануеля вісенса. В архітектурному стилі майстра переважають елементи модернізму. Під час будівництва фасаду використовувалися необроблений камінь і кольорова керамічна плитка, розміщені по черзі з рослинним орнаментом.

За свою історію старий будинок вісенс зазнав багато перебудов і реконструкцій. На жаль, біля особняка не збереглися фонтан з каскадом, ротонда і дивовижний сад. Однак ви можете оглянути цікаву конструкцію будівлі з пишними декоративними деталями. Яскравий фасад вражає своїми цікавими башточками, красивими еркерами, незвичайними балконами, кафедральним декором і строкатою кахельною обробкою.

Зараз цей прославлений світовий шедевр є приватним володінням, тому помилуватися шикарним внутрішнім інтер’єром ви не зможете. Правда, для міських жителів казковий будинок відкривається щорічно 22 травня.

На даний момент casa vicens виставлений на продаж, а запитувана ціна становить близько 30 мільйонів євро.

Як дістатися?

Їхати на метро l3 до станції fontana

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковику roomguru . Він шукає знижки одночасно на booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Будинок вісенс (кат. Casa vicens) не є найвідомішою пам’яткою барселони. Однак ж, з урахуванням того, що він знаходиться в самому центрі міста і є першим проектом антоніо гауді, я рекомендую ознайомитися з даними будовою.

Будинок вісенс являє собою приватну резиденцію, яка була зведена в кінці xix століття в столиці каталонії тоді ще зовсім невідомим, початківцям архітектором антоні гауді для мецената вісенс-і-мортанер. Він розташований в околиці грасія, на північній стороні барселони і межує з районом ешампле. Вас чекає приємна прогулянка по крихітних площах і невеликих вуличках. Район користується великим успіхом серед студентів і представників середнього класу. Тут багато кафе, ресторанів і кінотеатрів. Крім того, прогулянку до будинку вісенс можна поєднати і з більш відомими проектами антоніо гауді, наприклад,.

Ретро фотка будинку вісенс

Каса вісенс був спроектований а. Гауді в другій половині 19 століття, практично відразу ж після закінчення ним університету і отримання диплома архітектора. Споруда була побудована для відомого іспанського цегляного фабриканта вісенс-і-мортанер. Відмінною особливістю цієї будови є те, що при його зведенні, за бажанням підприємця, були застосовані керамічний камінь і кольорова плитка з орнаментом у вигляді рослин – чорнобривців, вельми популярних в барселоні квітів, використовуваних в міських клумбах в якості розсади. Дана плитка-це натяк про професію фабриканта.

Фасад будинку вісенс

На жаль, але початковий проект не дійшов до наших днів в повному вигляді, тому що в 1925 році, сім’я вісенс повністю реконструювала ділянку, в результаті чого були безповоротно загублені частина огорожі, каскадний фонтан і кам’яна альтанка. Частину саду також довелося вирубати.

архітектурні рішення будинку вісенс

Структурно, будинок має вигляд чотирикутника. Трохи виділяються з даної фігури їдальня і салон для курців. Зводячи свій 4-х поверховий архітектурний ансамбль, антоніо гауді застосовував найрізноманітніші елементи фасадів будівлі, такі як еркери, башточки і балкони, численні виступи. Завдяки цьому, архітектор домігся дуже красивого об’ємного рішення. В якості головного будматеріалу, був застосований невідшліфований камінь. Сама обробка будівлі виглядає надзвичайно ефектно!

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Витончені решітки на вікнах

При будівництві будинку, архітектор керувався мавританським стилем «mudehar» з включенням нових, дуже витончених елементів. Повторюся, що даний проект антоніо гауді є першим з його творінь, створених в стилі модерн(на відміну від найбільш поширеною в той час еклектики). Він прагнув приділити увагу кожній деталі своєї будівлі. Антоніо гауді спроектував практично всі деталі фасаду будинку, наприклад, решітки воріт, вікон, а також балконів. Крім цього, він виготовив ескізи інтер’єрів їдальні та курильної.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Дизайн воріт будинку вісенс

З січня 2005 року, цей архітектурний пам’ятник включений до списку всесвітньої спадщини юнеско. На жаль, в даний час, будівля знаходиться в приватній власності і тому, воно не доступне для огляду. Проте 22 травня, на честь дня св. Рити, його двері гостинно відчиняються для всіх бажаючих.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Інтер’єри будинку вісенс

Варто відзначити, що зараз даний пам’ятник архітектури виставлений на продаж і купити його може кожен, хто має зайві 30 млн. Євро!

як дістатися до будинку вісенс

Будинок розташований за адресою: carrer de les carolines, 18-24 між двома станціями метро lesseps і fontana.

Буквально в 10 хвилинах ходьби по вулиці carrer de gràcia можна дійти ще до одного творіння антоніо гауді-будинку міла. Повторюся, на поточний момент зайти всередину будинку не можна. Однак, в планах власників будинку мабуть є думки зробити з дому музей! у мережі вже є сайт, присвячений дому вісенс. Правда, поки він на реконструкції.
Бажаю всім хороших фотографій будинку і просто нових захоплюючих прогулянок, в тому числі і по прекрасному місту барселона!

November 19th, 2015, 02:56 pm

Багато туристів їдуть до барселони, щоб помилуватися архітектурними шедеврами антоніо гауді. Але вам зовсім не обов’язково летіти в каталонську столицю. Вся його спадщина…
Особистість антоніо гауді загадкова і таємнича. Друга людина, яка, на мою думку, володіє схожою аурою-навіть не реальна людина, а персонаж роману френсіса скотта фіцджеральда великий гетсбі. І з якою легкістю герой роману зачаровував свою публіку званими вечорами, з такою ж легкістю роботи гауді захоплюють наше серцю, душу і пам’ять.
У чому ж його геніальність?
Можливо, відповідь лежить на поверхні. Він навколо нас. Гауді обожнював природу і черпав з неї натхнення. Він першим вирішив перенеси закони природи на архітектуру.
.

Його церковні шпилі завершуються снопами злаків і качанами кукурудзи, арки вікон увінчуються кошиками з фруктами, а з фасадів звисають грона винограду; водостічні труби звиваються у формі змій і рептилій; димоходи закручуються равликами, а парканні решітки викувані у вигляді пальмового листя.
Все геніальне-просто!

За своє життя антоніо гауді створив понад 20 архітектурних шедеврів, 10 з яких розміщені безпосередньо в барселоні.

Запрошую вас здійснити захоплюючу прогулянку вулицями барселони і познайомитися з шедеврами архітектури гауді, аналогів яких немає і донині.

А зупинитися в барселоні ви можете в цих готелях:

1. Будинок вісенс (casa vicens)

Будинок вісенс став першою значною роботою гауді. Він будувався в період між 1883 і 1888 роками на замовлення власника заводу керамічної плитки мануела вісенса мунтанера.

Вперше оглядаючи місце майбутнього будівництва, гауді виявив гігантську квітучу пальму, оточену килимом з жовтих квітів-чорнобривців. Всі ці мотиви гауді згодом включив в дизайн будинку: пальмове листя знайшли своє місце на забірній решітці, а чорнобривці стали візерунком керамічної плитки.

Гауді розробив дизайн всієї будівлі, починаючи зі скрупульозної обробки зовнішнього оформлення, і закінчуючи декоративними рішеннями внутрішніх приміщень, аж до розпису стін і вітражів.

Оскільки будинок є приватним володінням, він закритий для відвідування. Однак один день у році, 22 травня, власники будинку відкривають його двері для гостей.

2. Павільйони садиби гуель (pavellons güell)

Саме на цьому проекті зустрілися дві великі людини, які на багато років вперед визначили образ барселони: архітектор антоніо гауді і граф еусебі гуель. На замовлення гуеля, антоніо повинен був провести реконструкцію літньої заміської резиденції мецената: переробити парк і звести ворота з огорожею, побудувати нові павільйони і спроектувати стайні з критим манежем. А щоб показати єдиний задум всього проекту, архітектор виконав всі споруди в єдиному стилі, використовуючи однаковий будівельний матеріал і візерунок, що нагадує луску дракона.

Саме при будівництві павільйонів гуельГауді вперше використовував техніку тренкадіс-облицювання поверхні шматочками кераміки або скла неправильної форми. Пізніше ми з вами зустрінемо цю технологію в оформленні лавок в парку гуеля і багатьох інших роботах архітектора.

На жаль, на сьогоднішній день від споруди вціліла тільки в’їзна група з воротами, прикрашеними драконом. За задумом гауді, дракон охороняв сад із золотими яблуками, що дарують вічну молодість і безсмертя.

При відкритті воріт голова і лапи дракона рухалися, лякаючи і дивуючи гостей і перехожих. Сьогодні ви без страху можете підійти до дракона — він залишиться нерухомий і вільно пропустить вас на територію садиби.

3. Палац гуеля (palau güell)

Наступний масштабний проект, створений антоніо гауді для гуеля — це житловий будинок, а точніше — палац. Цей чудовий венеціанський «палаццо» втиснутий в невеликий простір 22 на 18 метрів.

Цілком оцінити зовнішній вигляд всього палацу гуеля не можна ні з однієї точки, тому що вулиця каррер-ноу-де-ла-рамбла дуже густо забудована. Щоб здивувати глядачів, що знаходяться на великій відстані від будівлі, гауді сконструював незвичайні вежі-димоходи.

Гауді вважав, що один єдиний архітектурний елемент не може бути гідною прикрасою даху. Тому в замку дах спроектований за «сценографічним» принципом. Кожен димохід виконаний у вигляді химерної башточки, перетворюючи дах в чарівний сад. Цей свій улюблений прийом гауді використовує у багатьох своїх майбутніх проектах.

На вході, між двох кованих воріт палацу, гауді помістив герб каталонії, а на самих воротах вигравірував ініціали еузебі гуеля — «е» і «g».

4. Коледж ордена святої терези (college de las teresianes)

«college de las teresianes » — школа при монастирі святої терези-також стала одним з архітектурних шедеврів антоніо гауді. Будівля коледжу була побудована між 1888 і 1890-м роками на замовлення енріка д’уссо — священика, який заснував орден терезіанок.

Спочатку розробка плану була довірена архітектору хуану б.понсому. Він працював над проектом цілий рік, і навіть встиг звести будівлю до другого поверху, коли будівництво передоручили гауді. Юному геніальному архітектору вдалося внести значні зміни в початковий проект і закінчити будівництво менше, ніж за рік.

Для гауді це був незвичайний проект. По-перше, йому доводилося працювати в умовах обмеженого бюджету, тому при будівництві використовувалася звичайна цегла і імітація каменю. А по-друге, його фантазію уклали»в рамки». Всі свої архітектурні та декоративні ідеї антоніо спершу узгоджував зі священиком, і тільки після цього міг втілювати їх у життя. Не дивно, що велика частина із задуманого була відкинута.

Архітектор все-таки прикрасив школу, наскільки це було можливо. Для цього він використовував численні акуратні арки і декоративні елементи на зубцях будівлі, які схожі на професорські шапочки.

5. Будинок кальвет (casa calvet)
Ще один шедевр архітектора антоніо гауді в барселоні з першого погляду здається звичайним і непримітним, але варто придивитися ближче…

Будинок кальвет гауді побудував на замовлення вдови покійного промисловця пере кальвета, відповідно до всіх критеріїв» прибуткового » будинку. На першому поверсі тут розміщувалися магазини, на другому поверсі жила сама господиня, а інші рівні були віддані квартиронаймачам.

Парадокс, але саме «звичайне» творіння антоніо гауді відразу після споруди, в 1900 році, було визнано кращим будівлею барселони. Для багатьох це стало сюрпризом, так як до цього часу антоніо завершив кілька проектів, що виглядають більш вишукано і витончено. Однак владі столиці каталонії саме це творіння здалося найбільш гідним.

В оформленні фасаду гауді продумував кожну дрібницю. Так, форму дверного вічка архітектору підказали медові стільники. При його створенні геній кілька разів занурював пальці в глиняну масу, а потім заливав отриману форму металом.

А молотки на парадних дверях вдаряють по зображенню клопа. Можливо, згідно з давнім каталонським звичаєм, вбивство цієї комахи приносило удачу і достаток в будинок. А може бути антоніо гауді просто не любив шкідників.

Сьогодні будинок кальвет все так же використовується за призначенням: підвал відведений під склади, перший поверх займає офіс, а на інших поверхах розміщені житлові квартири.

6. Будинок фігерас на вулиці бельесгуард, барселона (casa figueras)

На початку xv століття король марті гуманний побудував на схилі гори тібідабо чудовий палац, який назвав бельесгуард — в перекладі з каталонського «прекрасний вид». Через п’ять століть, в 1900 році, на цьому ж місці виник зовсім інший, більш скромний палац в неоготичному стилі руки архітектора антоніо гауді. Згодом він отримав ім’я дом фігерас.

Будинок вийшов в досить химерному стилі. Будова немов спрямоване вгору, хоча саме по собі споруда далеко не висока. Подібний ефект гауді досяг використанням в конструкції гострого шпиля, а також навмисного завищення кожної частини будинку. Висота підвалу склала 3 метри, першого поверху — 5 метрів, бельетажу — 6 метрів. Загальна висота будинку досягає 33 метрів і виглядає він повністю завершеним у вертикальному напрямку.

Середньовічну дорогу в ході будівельних робіт гауді дещо змістив і поставив її на склепіння з похилими колонами. Цей прийом він використовує і в парку гуель.

До 2013 року будинок фігерас був закритий для відвідування, але так як власникам були необхідні кошти для реконструкції, вони прийняли рішення відкрити його для туристів.

Не поспішаючи, ми наближаємося до найцікавішого. Це відомі і популярні пам’ятки барселони рук антоніо гауді, і перша з них — парк гуеля.

7. Парк гуеля. Місто-сад (parc güell)

Напевно, кожен з нас хоч раз бачив пряникові будиночки гауді — один із символів столиці каталонії, який зустрічається на листівках, магнітиках та іншої сувенірної продукції. Знайти їх ми з вами можемо на вході в парк гуеля, або іноді його називають «парк гауді».

Колись давно цей популярний парк в барселоні починав свій розвиток в якості комерційного проекту. Після поїздки до англії гуель був вражений парковими зонами і загорівся думкою створити щось подібне в барселоні. Для цього він придбав велику ділянку на пагорбі і попросив антоніо гауді зайнятися проектом. Згідно з ідеєю гуеля, парк повинен був стати житловим селищем для каталонської еліти. Але жителі міста не підтримали його старання. У підсумку з житлових будинків були побудовані тільки 3 виставкових екземпляри, в яких оселилися самі автори проекту — гуель і гауді, а також їх друг адвокат. Пізніше міська рада барселони викупила нерухомість у спадкоємців мецената і перетворила його в міський парк, а в двох будинках відкрила муніципальну школу і музей. Будинок адвоката і донині належить його родині.

Архітектор чудово впорався зі своєю роботою. Він спроектував всі необхідні комунікаційні системи, розпланував вулиці і площі, побудував віадуки, вали, вхідні павільйони і сходи, яка веде до залу «100 колон». На даху залу розташувалася велика площа, оточена по периметру яскравою зігнутою лавою.

8. Будинок бальо (casa batlló)

«будинок з кісток», «будинок-дракон»,» позіхаючий будинок » — все це назви, під якими відомий будинок бальо в барселоні.
Ця пам’ятка знаходиться в самому центрі барселони, і ви при всьому бажанні не зможе пройти повз, не помітивши її. Горбата дах, схожа на хребет дракона, мозаїчний фасад, що змінює свій колір в залежності від освітлення, балкони, що нагадують мордочки окатих мух або черепа — все це справляє незабутнє враження.

Замовлення на реконструкцію будинку антоніо гауді отримав від текстильного магната, який планував повністю знести стару споруду. Зберігши вихідну структуру будинку, архітектор спроектував два нових фасаду. Головний виходить на проспект passeig de gracia, задній-всередину кварталу.

Для поліпшення освітлення та вентиляції будівлі гауді об’єднав світлові шахти в єдиний внутрішній двір. Тут архітектор створив особливу гру світлотіні: для досягнення рівномірного освітлення гауді поступово змінює колір керамічного облицювання від білого до блакитного і синього.

Частина фасаду покриває мозаїка з ламаної керамічної плитки, яка починається золотистими відтінками, триває помаранчевими і завершується зелено-блакитними.

9. Будинок міла-педрера (casa milà)

Будинок міла — це останній світський проект антоніо гауді. Після його зведення архітектор цілком присвятив себе головному шедевру свого життя-собору саграда-фамілія.
Спочатку барселонці не прийняли нове творіння гауді. За свій нерівний і великоваговий вигляд будинок міла отримав прізвисько «педрера«, що означає»каменоломня». Будівельників і господарів будинку навіть кілька разів штрафували за недотримання загальноприйнятих норм. Але скороПристрасті вляглися, до будинку дуже швидко звикли і стали ставитися до нього, як до чергового творіння генія.

При будівництві педрери антоніо гауді використовував технології, надовго випередили свій час. Замість класичних опорних і несучих стін він використовувався сталевий каркас неправильної форми, укріплений арками і колонами. Завдяки цьому вдалося надати фасаду будинку незвичайну плаваючу форму, а планування квартир за бажанням власника будинку могли змінюватися в будь-який час. Ця технологія дуже популярна і серед сучасних будівельників, які використовують її при зведенні монолітно-каркасних будинків. Але ж пройшло вже більше століття!

Але повною мірою талант архітектора розкрився на даху будинку міла. Тут гауді створив особливий, казковий світ, прикрашаючи димоходи і шахти ліфтів незвичайними скульптурами.

Не дивлячись на свою культурну цінність, будинок мила і сьогодні є житловим. Для огляду відкриті тільки виставковий зал з роботами антоніо гауді, квартира, що відображає побут того часу, і дах будівлі.

10. Собор святого сімейства (temple expiatori de la sagrada família)

Саграда фамілія — головний шедевр антоніо гауді, проект всього його життя, якому він присвятив 43 роки. Будівництво собору почалося в 1882 році під керівництвом архітектора франческо дель віяра. Але вже через рік на його місце був призначений молодий гауді. Згідно з його задумом, висота собору повинна бути нижче найвищої гори барселони всього на один метр — 170 метрів. Цим архітектор хотів показати, що створене руками людини не може бути вище того, що створив бог.

Спокутний храм святого сімейства, як і багато інших творіння гауді, витриманий в дусі філософії єднання з природою. Будівлю повинні вінчати 18 веж — це символ апостолів, євангелістів та ісуса христа.

Фасади собору вже сьогодні прикрашені скульптурами із зображенням не тільки біблійних персонажів, а й тварин, винограду і різних символів, що відображають факти з життя святих.

Примітно, що фігури тварин створювалися самим гауді. Своїх «моделей» він занурював в сон, і створював їх точні скульптури.

Внутрішнє оздоблення собору також продумано до дрібниць. Гауді припускав, що зсередини собор буде нагадувати ліс, з видніються крізь гілки дерев зірками. Як відображення цієї ідеї в соборі з’явилися багатогранні колони, що підтримують високі склепіння храму.

Ближче до склепінь колони змінюють свою форму і розгалужуються подібно деревам. Зірками в цьому грандіозному проекті стали віконні прорізи, розташовані на різній висоті.

Смерть антоніо гауді була такою ж незвичайною, як і його все його життя, як і його творчість. 7 червня 1926 року, у віці 73 років, його збив трамвай. Архітектор знепритомнів, але візники не поспішали відвезти його в лікарню: при ньому не було ні грошей, ні документів, і виглядав він вкрай неохайно. У підсумку він опинився в лікарні для жебраків.
Гауді помер 10 червня 1926 року і був похований у своєму улюбленому місці — в спокутному храмі святого сімейства.

Антоніо гауді — каталонський архітектор, відомий своїми химерно-фантастичними будівлями, більшість з яких розташовані в барселоні, іспанія. Його творчість відноситься до стилю «модерн», проте він використовував елементи дуже різних стилів і створював абсолютно нову архітектуру.

За своє життя він створив понад 20 шедеврів архітектури. Багато з них включені до переліку «всесвітньої спадщини юнеско», але всі без винятку, є популярними туристичними місцями.

Гауді володів феноменальним розумом. Він практично ніколи не працював з кресленнями, всі обчислення він робив в розумі, а його головними інструментами були уява і інтуїція. Дар гауді полягав у дивовижній здатності намалювати в своїй уяві будівлю, а потім втілити його в камені.

до дня народження антоніо гауді, lifeguide підготував для вас 7 найвідоміших робіт цього геніального архітектора:

1. Будинок вісенс (1883-1885 рр)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Цей будинок в барселоні був першою самостійною спорудою гауді. Каса вісенс являє собою строкате змішання різних архітектурних стилів, найбільш яскравим і впізнаваним з яких є мавританський стиль «мудеха». Структурні форми та орнаментальні рішення відображали смак гауді до східного мистецтва, насамперед мавританського, перського та візантійського.

2. Парк гуеля (1900-1914 рр)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)
Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Казкові будиночки, лава у вигляді змії, фонтани, скульптури – це все знаменитий парк гуеля. Площею 17,18 га, парк знаходиться у верхній частині барселони і являє собою поєднання садів і житлових зон. Парк гуеля був задуманий як зелена житлова зона в стилі модної в той час в англії містобудівної концепції міста-саду.

3. Будинок бальо (1904 — 1906 рр)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок бальо, або як його ще називають будинок кісток, був побудований ще в 1877 році. І якби не антоніо гауді, якому дали замовлення реконструювати будівлю, він би так і залишився звичайним будинком. Найбільш чудовою особливістю будинку бальо є практично повна відсутність в його оформленні прямих ліній. Хвилясті обриси проявляються як в декоративних деталях фасаду, висічених з тесаного каменю, так і в оформленні інтер’єру.

Всі декоративні елементи будинку виконані кращими майстрами прикладного мистецтва. Ковані елементи створені братами бадія, вітражі-склодувом жузепом пелегрі, кахлі — пужолом-і-баусісом сином, інші керамічні деталі виконав себастьян-і-рибо.

4. Будинок міла (1906-1910 рр)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Проект цієї будівлі гауді став новаторським для свого часу: продумана система природної вентиляції дозволяє відмовитися від кондиціонерів, міжкімнатні перегородки в кожній з квартир будинку можна переміщати на свій розсуд, є підземний гараж. Три внутрішніх дворика (один круглий і два еліптичних) є характерними елементами оформлення, до яких архітектор постійно звертався, щоб наповнити приміщення в своїх будівлях достатньою кількістю світла і свіжого повітря.

5. Ель-капріччо (1983-1885)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)rubén hoya

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Ель-капріччо — це літній особняк на кантабрійському узбережжі в містечку комільяс поблизу міста сантандера, іспанія. Химерний маленький палац, побудований в стилі «модерн», відноситься до раннього періоду творчості гауді. Для зовнішньої обробки будівлі були обрані різнокольорові фарби. Цоколь оформили рустикальним каменем жовтувато-сірого кольору; фасад виклали смугами кольорової цегли, що чергуються з яскравими майоліковими кахлями. Рельєфна майоліка зображувала витончені квіти і листя соняшнику.

6. Палац гуеля (1885 — 1890 рр)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)aussiewig

Палац гуеля — міський житловий будинок в барселоні, побудований на замовлення шанувальника таланту гауді, каталонського промисловця еусебі гуеля. У цій споруді каталонський архітектор поєднав традиційну для середньовічних палаців прямокутну структуру і кесонні стелі з такими інноваціями, як, наприклад, параболічна арка, характерна і для подальшої творчості гауді. Палац має чотири основні поверхи, плюс підвал (цокольний поверх) і плоский дах з терасою.

7. Саграда фамілія або спокутний храм святого сімейства (1882-наш час)

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Це найвідоміший довгобуд в іспанії-храм зводиться вже більше 130 років! відповідно до проекту гауді, споруда повинна була бути увінчана безліччю спрямованих вгору монументальних веж, а всі елементи декорацій повинні були отримати глибоке символічне значення, пов’язане з євангелієм або церковними обрядами. Розуміючи, що за його життя робота над храмом не буде завершена, гауді спланував, також, багато внутрішніх деталей.

Згідно з даними, закінчити будівництво храму планують у 2026 році.

На цьому відео ви можете все ж поглянути на те, як в підсумку повинна виглядати ця вражаюча конструкція:

Антоніо гауді-каталонський архітектор xix століття, відомий своїм нестандартним мисленням. Саме тому йому вдалося створити такі об’єкти, які досі притягують погляд, навіть якщо дивитися в інший бік. Будинок вісенс є одним з перших проектів гауді. А ще це найяскравіша і запам’ятовується пам’ятка барселони. У наступних роботах архітектор ігнорував прямі лінії і, як здається, всі закони фізики, а цей будинок має чітку прямокутну форму. Антоніо гауді був наділений феноменальними можливостями-він ніколи не працював з кресленнями, всі розрахунки виробляв виключно в розумі.

Замовлення наПроектування приватного будинку

У 1878 році антоніо гауді отримує диплом архітектора і приступає до виконання замовлення мануеля вісенса — власника фабрики з виробництва цегли та керамічної плитки. Промисловець хотів будинок, який служив би йому літньою резиденцією, тому гауді вирішує зробити акцент на саду. До слова, будинок вісенс дуже сильно відрізняється від наступних робіт архітектора, так як має строгі лінії і прямокутну форму.

Була виділена невелика територія під забудову, але з цією проблемою гауді впорався: він переніс будівлю на другий план, за рахунок чого вдалося візуально розширити площу саду.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Будинок вісенс( антоніо гауді): опис ранньої роботи архітектора

Навіть незважаючи на сильну відмінність першої серйозної роботи від наступних, ця будова заслуговує на увагу, так як тут є дуже багато цікавих і зачаровують погляд деталей. Будівля виділяється прекрасними башточками і витонченими еркерами, різьбленими балконами і дивно незвичайними фасадами.

Поєднання відтінків-це окрема тема. Здається, що кращого злиття кольорів просто не придумати. Більш того, колоритне забарвлення будови не просто привертає увагу, а створює ілюзію обсягу. Фасад строкатий, але це абсолютно не псує його. Навпаки, будинок вийшов якимось «теплим».

Як і будь-який інший архітектор, гауді прагнув до того, щоб будинок вісенс (барселона) виділявся на тлі інших будівель, що оточують об’єкт. Всі вони виконані в еклектичному стилі, антоніо ж вирішив для досягнення своєї мети звернутися до модерну.

Важливо, що кожен елемент має своє місце, і навіть найдрібніші деталі відмінно гармонують один з одним. Іншими словами, якщо щось видалити, картина кардинально зміниться. На фасаді можна спостерігати зображення найпопулярніших в барселоні квітів-чорнобривців. Вони були висаджені і в саду, тому архітектору вдалося досягти гармонії між будовою і озелененою територією. Вона ніби була продовженням резиденції.

Будинок вісенс був закінчений в 1885 році. У 1925 році власники вирішили зробити реконструкцію, в ході якої видалили частину саду. Потім знесли огорожу, прибрали ротонду і фонтан з каскадом. Тому до наших днів первозданна краса ранньої роботи гауді не дожила. Підтвердження цьому знайдеться при порівнянні першого фото з наступними.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Роль будинку вісенс в кар’єрі каталонського архітектора

Багато хто вважає, що цей проект став якоюсь відправною точкою в кар’єрі тоді ще не особливо адже до того, як гауді отримав замовлення, він брав участь в різних конкурсах, які не приносили користі, і був креслярем в архітектурних бюро столиці. Загалом, цій людині просто потрібно було показати, на що він здатний, і вісенс, який зацікавився молодим даруванням, дав йому шанс. Гауді ж, варто зізнатися, використовував його по повній.

Де знаходиться будинок вісенс?

Будівля розташовується в барселоні (іспанія), по вулиці carrer de les carolines, будова 24. Координати gps: 41.40353435822368, 2.15064702698362.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Відгуки туристів

У 2005 році будинок внесли до списку всесвітньої спадщини юнеско. Сьогодні повз нього не проходить жоден турист — він обов’язково зупиниться, щоб оцінити найдрібніші деталі в екстер’єрі і насолодитися шедевром, виробленим на світ юним каталонським архітектором. Кожна людина у відгуку намагається описати своїми словами, яке враження він отримав, дивлячись на будинок вісенса (гауді). Деякі люди радять присвятити цілий день, щоб обійти всі роботи антоніо в барселоні. В ході такого маленького подорожі по столиці з’являється можливість оцінити не тільки архітектурні споруди, а й те, як змінювався стиль гауді — власний, єдиний і неповторний. Неможливо не впізнати те, що справив на світ майстер, і можна бути впевненим, що створене розумом і фантазією гауді відразу кинеться в очі.

Також туристи підкреслюють, що цей проект архітектора сильно відрізняється від усіх інших. Але яскравий фасад в будь-якому випадку привертає увагу, і це об’єднує будинок вісенса з іншими об’єктами. Єдиний мінус-неможливість увійти всередину і оглянути інтер’єр літньої резиденції.

Деякі відгуки виділяють такий цікавий факт (але він абсолютно нічим не підтверджений): так як перший серйозний замовник гауді був власником фабрики з виробництва керамічної плитки, в наступних своїх роботах архітектор досить часто вважав за краще саме цей матеріал.

Будинок вісенс опис. Будинок вісенса (casa visens)

Інші відомі роботи гауді

Антоніо гауді — майстер з великої літери, а його проекти насправді заслуговують окремої уваги. Щоб оцінити творчість архітектора, не потрібно більше нікуди їхати-в основному всі об’єкти розташовані в барселоні. Отже, після того, як оглянутий гостьовий будинок вісенс, можна відправитися до наступних творінь. До таких належать такі:

  • одна з найважливіших будівель і найвідоміша робота майстра — la).
  • парк гуеля-це справжня казка. У проекті переважає фреска, з якої створені фонтани, скульптури та багато іншого. Якщо подивитися на фото, парк здасться трохи футуристичним. Також є винні погреби гуеля, павільйони садиби гуеля і палац гуеля.
  • (або кісток) — в цьому проекті найбільш чітко видно практично повна відсутність прямих ліній, тільки хвилеподібні обриси.
  • будинок міла-тут не тільки прекрасна архітектура, а й новаторські ідеї. Наприклад, система природної вентиляції і можливість переміщення міжкімнатних перегородок.

Так що, опинившись в барселоні, ви насамперед повинні відправитися оглядати творіння великого архітектора.