Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

163

Туя-хвойна рослина, яке широко застосовується для оформлення ландшафту. Дуже красиво виглядають огорожі і алеї з туї. Туя невибаглива у вирощуванні і догляді, з успіхом розмножується живцюванням.

Хоча при даному способі розмноження рослини дещо менш витривалі, ніж вирощені з насіння, живцювання використовують набагато частіше. Це пояснюється тим, що при розмноженні насінням часто втрачаються материнські якості. Крім того, чекати саджанців, придатних до посадки, доведеться досить довго, не менше 6 років.

Спосіб розмноження живцями дає можливість виростити деревце за 2-3 роки, придатне для посадки в грунт на постійне місце.

З приводу часу для живцювання цього хвойного рослини думки фахівців кардинально відрізняються. Якщо одні впевнені, що живцювання необхідно проводити в лютому, інші ж дотримуються думки, що найкращий час для цього — жовтень, або липень — кажуть треті. Загалом, слід розібратися.

осіннє живцювання

При живцюванні в осінній період у рослини рух соку починає відбуватися повільніше. З цього випливає, що загиблих рослин від нестачі харчування буде менше, ніж навесні. Однак тут є і свої мінуси. Осіннім живцям потрібно більше часу, щоб вкоренитися.

підготовка живців

Заготовлювати живці найкраще в жовтні місяці, під час самого активного листопаду, вибравши для цього похмурий день.

Для живцювання вибирають гілочки з верхівки, тому що бічні пагони потім можуть мати сланку форму крони. Крім того, гілочки треба вибирати ті, які вже одревесневели, щоб укорінення було більш ефективним. Довжину гілочок вибирають не більше 50 сантиметрів.

Заготовлювати держак треба, обриваючи гілку з дерева, а не відрізаючи її ножем або секатором. При такому способі повинен залишитися разом з гілкою шматочок кори — п’ята. Чим більше вдасться захопити п’яту, тим краще. У торішній деревині знаходиться запас поживних речовин.

Насамперед гілочки туї позбавляють від зайвої хвої. В першу чергу її зрізають на нижній частині гілочки. Якщо держак занадто «пишний», можна також частково вкоротити хвою на іншій частині гілочки. Низ держака також злегка зачищають від кори.

способи вкорінення

Підготувавши живці, треба зайнятися їх укоріненням. Є три способи вкорінення живців: вода; субстрат; пелюшка.

Найбільш простий — вкорінювати живці у воді.

Наливають воду в відповідний посуд не більше 10-15 мм від дна, щоб вода закривала тільки п’яту, при цьому листочки не доторкаються до води. Ємності визначають в досить світле і прохолодне місце.

Догляд за живцями буде складатися тільки в своєчасній заміні води, щоб виключити гниття п’ят. Дістаючи гілочки з води, необхідно загортати їх у вологу серветку. Змінюючи воду, треба не забувати промивати ємність.

Але цей метод має деякі недоліки. У воді немає набору поживних речовин, тому рослина буде слабеньке, йому важко буде прижитися. Для отримання більш життєздатних саджанців використовують субстрат.

Субстрат готують з рівних частин торфу, листової землі і піску. Горщик для живців вибирають з безліччю отворів для вентиляції, а на дно укладають дренажну подушку з гравію або керамзиту.

Потримавши живці добу в розчині корневина, живці заглиблюють в підготовлений субстрат на 15 мм, під кутом 60 градусів.

Зверху грунт присипають піском.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Після цього для вкорінення гілочок треба зробити тепличку, укривши їх відповідним матеріалом.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Догляд за живцями полягає в своєчасному поливі грунту. Щоб не просідав грунт і не оголювалися при цьому п’ятки, полив краще проводити за допомогою розпилювача. При цьому важливо при зволоженні знайти компроміс, намагаючись не заливати рослина, але і не допускати висихання земляної грудки.

Укорінення в пелюшці. Підготовлені гілочки туї вимочують в корневине 12 годин. У дитячу одноразову пелюшку укладають по центру просочений водою сфагнум, на мох укладають живці, згинаючи пелюшку таким чином, щоб п’ятки потрапили між шарів. Пелюшку скручують рулончиком, який закриває тільки п’ятки гілок.

Згорток кладуть в плівку або пакет і залишають для пророщування між рамами або підвішують на вікно.

Цей метод вкорінення живців туї найбільш ефективний і не вимагає особливої уваги і турботи. Мох і вбираючий шар пелюшці утримують вологу. Живці не відчувають нестачі у воді, до того ж сфагнум знижує можливість загнивання.

Перевіряючи зволоженість живців, треба орієнтуватися на наявність конденсату всередині пакета, що буде служити сигналом для зволоження пелюшки.

живцювання туї навесні і влітку

Найбільш сприятливий час для весняного живцювання туї — квітень місяць. Саме в цей період спостерігається активізація зростання туї. Живці заготовляють від 2-3 річного деревця. Для кращої приживлюваності рослини живці відривають від рослини так само, як і при осінньому укоріненні. Необхідно відривати гілку різким рухом, щоб на ній зберігся шматочок кори.

Точно таким же способом можна проводити розмноження туї і в літній період, в червні, або липні місяці. Але в цьому випадку необхідно враховувати, що влітку у рослини настає другий період зростання. Отже, живці будуть готові до висадки на сезон пізніше, оскільки пропустять сезон заготовки.

Розмноження туї живцями:

особливості розмноження

Розмноження декоративних туй навесні має деякі особливості. Весна-період рухливості соку і початку росту нових пагонів. У весняний період укорінення відбувається швидше, але тут виникають деякі ризики. Швидке зростання і розвиток вимагають додаткового живлення і зволоження. Пропустивши хоча б один полив, можна не дочекатися вкорінення ніколи.

Найбільш підходящим способом при весняному і літньому укоріненні туї — розмноження в субстраті. Живці потребують великої кількості вологи і харчуванні. Укорінення в воді або плівці для цього не підходять.

Інструкція по укоріненню в субстраті не відрізняється від процедури вкорінення в осінній період.

Варто лише додати, що ранньою весною погода досить прохолодна. Тому для вкорінення живці краще визначити в тепличку при температурі не нижче +17 градусів. Але і спеку вище + 23 градусів рослини не люблять.

У цей період треба забезпечити необхідну вологість для живців. Для цього треба щодня обприскувати рослини, а при жаркій погоді роблять це два рази в день. Крім того, при підвищенні температури зволожувати грунт теж треба по два рази на день. Але намокання листя допускати не можна, щоб вони не почали гнити. Тільки через пару місяців, коли з’являться корінці, знизиться ризик пересихання.

Догляд при весняному і літньому розмноженні досить клопіткий, тому багато садівників вважають за краще займатися цим восени.

дорощування туї в шкілки

Після вкорінення живців, їх висаджують в шкілки.

Школка-спеціально підготовлена грядка, де рослини будуть жити 2-3 роки, поле чого їх визначають на постійне місце.

Живці, які вкорінювали восени, пересаджують на наступний рік, а весняні визначають в тому ж році, у вересні.

Готуючи ділянку для шкілки, треба внести в грунт трохи торфу. Місце для грядки краще вибрати в півтіні.

Рослини висаджують на грядці на відстані 25 сантиметрів один від одного.

Вже через пару років рослини підростуть і досить зміцніють. Їх можна пересаджувати на постійне місце.

Як розмножити тую живцями влітку і восени-докладна інструкція
Не знаєте, як правильно зрізати і вкорінювати живці хвойних рослин? ми розповімо, як перетворити гілочку туї в міцний, здоровий саджанець.

Живцювання – найефективніший спосіб отримати нові рослини туї. На відміну від насіннєвого, вегетативне розмноження не займає багато часу і дозволяє зберегти сортові ознаки.

Терміни живцювання туї

Мабуть, найскладніше в живцюванні хвойних – це правильно визначити терміни проведення цієї процедури. У цьому питанні у фахівців існує кілька думок. Одні ратують за зимове живцювання хвойних в лютому. Інші впевнені, що тую найкраще живцювати в квітні. Треті стверджують, що оптимальний час для заготівлі живців – літо.

Головний критерій, яким слід керуватися в цьому питанні – чи закінчився у рослини ріст пагонів. Якщо відповідь на це питання позитивний, то можна сміливо приступати до живцювання.

Літнє живцювання туї краще тому, що дозволяє живцямОтвори глибиною 3-4 см, вони повинні бути не вертикальними. Роблять їх під кутом в 45 °. Підготовлений держак встромляють в грунт і щільно її притискають.

Землю поливають в 2 заходи. Після першого вона осідає, після другого добре зволожується. Над контейнером створюють міні-парник з плівки для створення відповідного мікроклімату. Ємність ставлять на північне вікно. Освітлення живцям необхідно, але прямі сонячні промені можуть нашкодити.

нестандартний спосіб: укорінення живців в картоплі

У бульбі картоплі багато поживних речовин. Вони стануть в нагоді живцю на початковій стадії формування кореневої системи. Для вкорінення підходять здорові картоплини з щільною, свіжою м’якоттю. Процес вкорінення проводять наступним чином:

  • бульби миють;
  • всі очі акуратно вирізують;
  • за допомогою довгого, товстого цвяха роблять поглиблення близько 4 см завдовжки;
  • в отримані отвори встромляють живці туї.

Картоплини укладають в ємність, присипають шаром родючого субстрату. Кожен держак прикривають пляшкою з прозорого пластика. Дно у неї зрізають, а покришку закручують.

чи можна вирощувати живці у воді?

Садівники не рекомендують пророщувати гілки в банках з водою. Метод простий в реалізації, але саджанці виходять кволі. Все тому, що поживних речовин у воді мало. Правила, яких необхідно дотримуватися при вирощуванні живців туї в воді:

  • в одну ємність ставити 1, максимум 3 гілки;
  • води наливати так, щоб вона тільки прикривала » п’яти»;
  • воду доливати, але не міняти.

Хвоїнки повинні бути сухими, якщо на них потрапить волога, вони можуть підгнити і держак загине.

вирощування живців в субстраті

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовахсубстрат повинен бути родючим і пухким, щоб для формування корінців вистачило поживних речовин і кисню. Потрібно невисока ємність. На дні у неї необхідно просвердлити отвори для відтоку зайвої води.

Першим шаром насипають дренаж. Підійде для цієї мети дрібна галька, щебінь, керамзит. Другий шар-родюча суміш. Готують її за тиждень до посадки з садової землі (1 частина) і торфу (1 частина). Грунт обов’язково дезінфікують розчином марганцю.

Регулярно провітрювати парник з живцями туї. Поливати грунт за допомогою пульверизатора.

Кінці живців (п’яти) на 12 годин опускають в розчин корневина. У грунт їх встромляють на глибину 3-4 см під кутом 45 °. Грунт поливають. Всю поверхню присипають тонким шаром піску, його змочують з обприскувача.

Контейнер накривають плівкою і ставлять в приміщення, де підтримується температурний режим 18-22 °c. Освітлення забезпечують тривале, але не яскраве. У субстраті розмноження туї живцями проводять і взимку.

вирощування живців в сфагнумі

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовахсфагнум це торф’яний мох. Він має високу гігроскопічність, тому вкорінювати в ньому живці туї дуже зручно. Волога з нього не випаровується, в його складі є поживні речовини. Крім того, він має бактерицидні властивості, зупиняє розвиток грибкової інфекції.

Сфагнум години 3 вимочують у воді, потім його розкладають на тканину. Полотно беруть досить широке, мох кладуть смугою по всій довжині. Він повинен закрити ½ частина від ширини. Розкладають підготовлені живці, п’яти занурюють в мох.

Другу половину тканини кладуть поверх сфагнуму. Верхня частина живців з хвоєю повинна знаходитися зверху. Полотно згортають. Виходить не тугий рулон. Його поміщають в прозорий целофановий пакет. Його підвішують в світлому помірно теплому приміщенні і чекають появи корінців.

догляд за посадженими живцями туї до висадки на постійне місце

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовахдля дорощування вкорінених живців готують гряду. Вибирають для неї відповідне місце. Опівдні вона повинна знаходитися в ажурній півтіні і обов’язково за вітром. У грунт додають торф і пісок. Зразкове співвідношення грунтової суміші:

  • садова земля-2 частини;
  • пісок річковий – 1 частина;
  • торф – 1 частина.

Живці, висаджені восени, до весни мають хороші корінці. Навесні після закінчення заморозків їх висаджують в шкілки. Влітку грунт регулярно поливають, видаляють бур’ян, неглибоко розпушують. З настанням холодів гряду закидають ялиновим гіллям, декількома шарами укривного матеріалу. Прибирають укриття навесні. У сад туї пересаджують через 2-3 роки.

У ландшафтному дизайні тую використовують для створення живоплотів, оформлення садових доріжок. Фітонциди, які виділяє хвойна рослина, покращують мікроклімат в саду. Оригінальна форма крони (куля, куб, призма), сформована садівником, робить ландшафт вишуканим.

Туя-хвойна вічнозелена рослина, відноситься до сімейства кипарисових. Це яскрава представниця свого може рости великим деревом або невеликим чагарником. Це залежить від сорту і догляду за рослиною. Її батьківщиною є північна америка. Тут вона називається цінується туя за свої декоративні якості. Вона здатна прикрасити садову ділянку або парк своєю красою. Туя використовується для створення живої декоративної огорожі і ландшафтних композицій.

При гарному догляді ця рослина може прожити більше ста років. Як культурна рослина туя відома давно. Перші згадки відносяться до 1893 року, коли людина звернула увагу на її декоративні властивості і захотів вирощувати дерево в своєму саду.

Опис виду

Туя завоювала любов садівників і популярність любителів екзотики за свої декоративні якості. Може бути конусоподібної, пірамідальної або кулястої форми. Її легко формувати, для чого достатньо постригти дерево на свій розсуд. Хвоя різних видів туї має різні відтінки: від темно зеленого до смарагдового. Молоді дерева відрізняються м’якими листям, зовні схожими на голочки. А у дорослих вони лускоподібні і нагадують довгасті шишечки, що складаються з парних лусочок. Як розмножувати живцями і насінням, ви дізнаєтеся далі.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Насіння туї за формою плоскі, мають по два крильця. Дозрівають вони восени, а навесні дають хорошу схожість, якщо помістити їх в природний холод для стратифікації. Розмноження туї живцями восени зміцнює рослину, завдяки чому вона добре переносить морози і легко справляється з загазованістю і забрудненням повітря. Це дерево є природним очищувачем і ароматизатором повітря.

Розмноження живцями

Розмноження туї живцями восени займає менше часу. Можна взяти здеревілий держак довжиною 30-40 см від здорового дерева у віці 2-3 років. Підійде і напівздеревілий втечу довжиною 10-20 см, зрізаний під кінець червня. Держак обов’язково зрізається разом з невеликим шматочком дерева. Його потрібно обробити. Держак ставиться в розчин «гетероауксину» на 3 години.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Розмноження живцями туї справа нескладна. Поки обробляється втечу, можна підготувати землю. У співвідношенні один до одного змішати дернову землю, річковий пісок і суміш бажано обробити слабким розчином марганцю.

Вирощування туї з живців здійснюється на глибині 2-3 см в приготовленої грунті. Замість поливу рекомендується застосувати обприскування. В кінці листопада потрібно обов’язково вкрити землю близько корінців живця. Це можуть бути листя, ялинові гілки, тирса. А саме деревце слід загорнути в плівку. Так його не зашкодять морози, і навесні туя швидко почне рости.

Розмноження насінням

Розмноження туї живцями і насінням не завжди однаково успішно. Насіннєвий спосіб розмноження не вітається садівниками. Він більше підходить для експериментаторів, яким не шкода витратити кілька років, щоб виростити тую. Для посіву використовують тільки свіже насіння, які пройшли стратифікацію, тобто перезимували під снігом.

З настанням весни, коли стає сніг, насіння висівають на грядки на глибину півсантиметра. Зверху присипають тирсою. Тільки через 3-4 роки саджанець пересаджують на постійне місце зростання. Не слід забувати захищати паростки від сонця, прикриваючи їх щитками. Землю навколо коренів потрібно рихлити і зволожувати. При гарному догляді саджанець швидше зміцніє.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Здійснюється розмноження туї живцями і насінням. Домашній спосіб простий і надійний. Для цього насіння витягуються з шишки, висушуються і просіваються. Далі їх загортають в марлю і визначають на сухе місце до настання зими. З першими заморозками їх закопують під сніг. Навесні благополучно перезимували насіння висівають в землю. Рослина буде рости не менше п’яти років. Процес цей дуже трудомісткий і не самий хороший. Розмноження туї живцями восени більш переважно.

Посадка

Перш ніж посадити тую на своїй ділянці, потрібно вибрати для неї місце. Вона вважає за краще сонце, але не прямі сонячні промені. Тому найкращим місцем для її зростання будеПівтінь, де немає протягів і не дме холодний вітер. Туя невибаглива до грунту. Головне, щоб вона добре пропускала повітря. Щільну або глинистий грунт перед посадкою рослини дренують на глибину 15-20 см.якщо цього не зробити, хвоя пожовтіє і висохне. При заболоченому верхньому шарі закладають труби в траншеї для відводу води з ділянки. Розмноження туї живцями восени молоде дерево перенесе краще, ніж доросле.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

При посадці потрібно дотримуватися відстань між деревами. Якщо ви плануєте створити живопліт в один ряд, досить 1 метра; в два ряди — 2 метри. Причому рослини першого і другого рядів розміщуються в шаховому порядку. А якщо туя буде надалі використовуватися в алеях, відстань повинна бути більше — 4 метри. Після розмітки викопуються ями глибиною 70 см.щоб дерево швидше прижилося, лунки заповнюються наполовину живильною сумішшю, яка складається з 2 частин дернової землі, по 1 частини піску і торфу, півкілограма нітроамофоски.

Вирощування туї з живців передбачає не заглиблювати кореневу шийку. Після посадки рослина рясно поливається і мульчується для збереження вологи. В якості мульчі використовується перегній, компост або торф. На зиму крону дорослого дерева обв’язують шпагатом, а молоде дерево вкривають ялиновими гілками, мішковиною або спатбондом.

Полив

Протягом двох місяців після висадки тую потрібно добре поливати: щотижня по відру води під кожне дерево. При сухій погоді-два рази на тиждень і по два відра води. Полив здійснюється вранці або ввечері, щоб до появи сонечка хвоя обсохла, а коріння просочилися вологою. Туя любить обприскування, і не випадково. Ця процедура зміцнює рослину, змиває пил і бруд, йому легше дихається. Все це підвищує декоративність в цілому. Тому, якщо є час, обприскувати можна щодня.

Підживлення

Розмноження хвойних живцями підвищує морозостійкість туї. Але не тільки це. Хороша і своєчасна підгодівля зміцнює рослина і воно здатне перенести сильні морози, при цьому зберігши насичений колір хвої. З настанням весни грунт навколо стовбура перекопується разом з перегноєм або торфом. Можна використовувати калійні або азотні добрива. Їх розводять і поливають грунт після скопування. Туя реагує на них позитивно, але не любить підгодівлю з фосфорних добрив.

Обрізка

На початку літа після розвитку нових пагонів і бруньок починається обрізка туї. Її роблять для формування крони дерева, щоб надати йому декоративність. Повторна обрізка здійснюється в кінці літа. Головне, робити її регулярно, і це не займе багато часу і сил. Коли гілки виростуть великими і почнуть згинатися під власною вагою, тоді доведеться неабияк потрудитися, щоб надати рослині хоч якусь форму.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Якщо з якихось причин крона вже придбала запущений вигляд, і обрізанням кінчиків гілочок не обійтися, то при обрізанні можуть утворитися прогалини, що дуже небажано. Це псує декоративність. Обрізають гілки тільки чистим і гострим садовим інструментом. При такому підході дерево менше постраждає, а зрізи швидко затягнуться. Перед початком формування крони вона ретельно вивчається. Це потрібно для того, щоб визначити, де вже є контур, а де його потрібно формувати заново.

Хвороби і шкідники

Найбільш поширеним є грибок. Його можна визначити по бурих пагонах, всохлим гілках і обпадає хвої. Хвороба розвивається поступово. Спочатку починають жовтіти лусочки. Через деякий час буріють пагони і гинуть. Захворювання грибком можна попередити, якщо обробляти рослину препаратом «фундозол» два рази на місяць, починаючи з першого місяця літа і до кінця жовтня.

Розмноження хвойних живцями дозволяє виростити дерево більш здоровим, несприйнятливим до ураження хворобами і шкідниками. Якщо все-таки туя піддалася нападу помилкової щитівки і попелиці, дерево потрібно терміново обробити карбофосом.

Туя є невибагливим і стійким до морозів рослиною. Часто її використовують для озеленення садових ділянок або заміських будинків. Однак туї-задоволення дороге, тому простіше розводити їх самостійно. До того ж, дотримуючись простих рекомендацій, тую можна виростити навіть не будучи досвідченим садівником.

Розмножити цю рослину можна двома способами:

  • за допомогою насіння;
  • за допомогою гілочок або живців.

Перший спосіб, що включає в себе насіння, є дуже копітким і довгим. На нього піде від двох до шести років. До того ж прийнято вважати, що туї, вирощені з живців, більш витривалі. Якщо у вас декоративний вигляд туї, також не варто розмножувати її насінням. Найкраще вибрати розмноження гілками.

Розмноження туї живцями

Для тих, хто хоче виростити у себе подібне рослина, існує дуже простий і доступний варіант – розведення туї живцями. Розмноження туї таким способом має відбуватися восени. Готуючись до розведення рослини, ви, ймовірно, прочитали багато статей на тему як розмножити тую живцями, і знаєте, що втеча повинен бути здоровим і міцним. Не варто вибирати занадто молоді або занадто старі гілки. Зверніть увагу на ті, які ростуть на середині дерева.
Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах
Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Такі відростки зазвичай вже досить зміцніли, але ще не задерев’яніли для розмноження. Відірвіть кілька пагонів довжиною 50 см.на закінченні втечі має залишитися трохи деревної кори.

Досвідчені садівники, які знають, як виростити тую з держака, дали даній рослині назву «п’ята». Чим довше «п’ята», тим краще буде вкорінений втечу. Для того, щоб зірвати гілку з наявністю такої «п’яти», зазвичай використовують ніж або просто різким рухом вниз зривають гілку. Всі непотрібні гілочки і листя прибираємо. Заздалегідь необхідно підготувати горщик з торфом і листової землею (в пропорції 1 до 1). Сам держак поглиблюємо на два сантиметри в землю під кутом в 60 градусів. Територію навколо посадженого живця слід присипати піском і злегка притиснути його пальцем.

Необхідно стежити, щоб залишилися листя не торкалися торфу. Поливаємо і зверху держака робимо тепличку з плівки або простий банки. Чим вище прозорість банки, тим краще. Після цього слід відставити горщик з відростком в світле і тепле місце. Вологість повинна бути не вище 70% при температурі повітря в 23 градуси, інакше держак може загнити. Сам держак краще обприскувати водою, а не поливати його під корінь.
Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах
Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах

Як тільки на держаку почали з’являтися нові пагони, це означає, що він повністю укорінився.

Проте, занадто рано висаджувати таку тую в сад. Починайте частіше відкривати теплицю і давати туї «подихати повітрям». Збільшуйте час провітрювання, знижуючи до мінімуму тепличний час. Як тільки туя звикне до прохолоди, можна сміливо висаджувати її в сад.

Як виростити тую з гілочки?

Вирішуючи питання про те, як розвести тую, можна знайти кілька альтернативних методів. В інтернеті можна знайти багато інформації на питання, яке звучить так: «як виростити тую з гілки?». В основі «інструкції» лежать ті ж дії, що і при пересадці за допомогою живців. Однак, як і скрізь, є свої нюанси. Якщо ви зацікавлені в тому, як виростити тую з гілочки, то зріз самої гілки попередньо необхідно обробити стимулятором коренеутворення. Це допоможе кореневій системі в розвитку і укоріненні в новому грунті.

Піддон з піском слід обробити тривідсотковим розчином марганцівки. Самі гілочки слід поміщати в пророблені заздалегідь отвори під кутом в 45 градусів. В одному піддоні можна вирощувати відразу кілька гілочок. Для цього відстань між ними має бути від 3 до 5 см.

При пересаджуванні за допомогою гілок, стежте за тим, щоб на піддон з відростками не потрапляв прямий сонячний колір.

Зволожувати можна за тією ж технологією, що і при розмноженні живцями. Розсаджувати вкорінені гілочки потрібно буде вже навесні або можна витримати їх в тепличних умовах до літа. Це дасть велику ймовірність того, що ваші туї швидше звикнуть до нових умов і спокійніше переживуть першу зиму.

Як розмножуються туї в домашніх умовах. Як розмножити тую живцями восени в домашніх умовах