Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

160

Питання про укладання плитки на нерівну поверхню стін хвилює практично кожного, хто стикається з ремонтом ванної або кухні в своєму будинку. Найчастіше на стінах залишаються напливи бетону, горби, западини, також причиною виникнення подібних дефектів стає сколювання основного матеріалу або наявність старого розчину на поверхні. Розберемося, що робити в такому випадку.

Укладання плитки вимагає попередньої підготовки підстави

Методи усунення нерівностей

Перед проведенням облицювальних робіт прибирають всі дефекти на стінах. Якщо для фарбування, поклейки шпалер подібна задача стає основною, кахель кладуть і без ретельної підготовки. Звичайно, це погіршить підсумковий результат, але заощадить час і будівельні матеріали.

Іноді вирівняти стіни неможливо через обмеженої площі, оскільки гіпсокартон і штукатурка значно «з’їдають» простір.

Але і при цьому способі укладання плитки проведіть хоча б мінімальні роботи з вирівнювання стін. Роблять це одним з таких способів:

  • штукатурка. Наноситься на проблемні місця. Додатково опрацюйте стіну тонким шаром суміші.
  • гіпсокартон. Використовується в усуненні серйозних западин. Тут каркас не потрібен, вирізається лише шматок матеріалу відповідного розміру і приклеюється на стіну. Краї злегка рівняються, а стик замазується штукатуркою.
  • болгарка. Використовується в протилежній проблемі-усуненні опуклих ділянок, з її допомогою прибирають напливи бетону. Чіпати арматуру небажано.
  • сітка. Попередньо кріпиться цвяхами або саморізами до стіни. Фіксує клей і плитку на проблемних ділянках.

Подібні методи хоч і не гарантують ідеальне вирівнювання стін, але покращують їх стан і дозволяють зробити більш якісний монтаж кахлю.

Способи вирівнювання стін

Особливості використовуваних матеріалів і тонкощі укладання

Перш за все, при роботі з нерівною поверхнею важливий формат самого кахлю. Щоб зробити перепади мінімально помітними, оптимальним буде вибір плитки середнього розміру.

Щодо розчину, що клеїть, перевагу віддавайте пластичним покупним сумішей. Саморобний піщаний склад кришиться, якщо нанести занадто товстий шар.

Розглянемо методику укладання плитки на непідготовлену нерівну стіну. Спочатку пройдіться по поверхні рівнем і відзначте виявлені дефекти. Потім мінімізуйте знайдені перепади. Тільки після цього грунтуйте стіни і приступайте безпосередньо до укладання.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Клей наносите як на стіну, так і на саму плитку зубчастим шпателем. Для вирівнювання простукайте кахель киянкою і притисніть рукою. Кожен крок контролюйте рівнем. Після виявлення дефектів у вас є хвилин 10 на те, щоб його усунути до схоплювання клею. В іншому випадку доведеться зчищати розчин і починати все заново. Шви фіксують хрестиками або клинами. Працюйте невеликими відрізками, щоб нижні ряди встигали просохнути і не зміщувалися.

Можливі наслідки

Якщо класти плитку на абсолютно непідготовлену нерівну стіну, в подальшому проблем буде не уникнути. Звичайно, багато що залежить від ступеня викривлення, але в цілому наслідки можна розділити на наступні категорії:

  • виступаючі кути. Найбільш часта проблема. Через перепади рівня на поверхні стіни, а саме напливів і ям, укласти плитку рівно важко. При підгонці кути виступають над сусідніми елементами з одного боку і западають в розчин з протилежного. Це помітно з великогабаритною плиткою.
  • хвилеподібна поверхня. Підігнати рівень для мозаїки і дрібних деталей теж важко, тому на облицьовується площині виникають хвилеподібні перепади.
  • нерівні стики. При підгонці кахлю утворюються широкі шви між елементами, не виключені і напливи, що є ще більш небажаним. Частково усунути цей дефект можна за допомогою затірки.
  • ослаблення чіпкості розчину. При збільшенні шару клейового складу погіршуються його властивості, суміш сповзає або обсипається з часом. До того ж так збільшуються витрати на клей.
  • утворення пустот. При нанесенні товстого шару розчину повністю усунути всі западини під ним стає важче, що веде до слабшання кладки.
  • руйнування кахлю. Якщо на плитку виявляється навантаження при нерівності поверхні, з часом вона лопне під тиском.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

16-01-2015

Ремонт ванної кімнати і туалету починається з вибору будівельного матеріалу для обробки. І, природно, що для цієї мети найбільше підходить керамічна плитка. А так як ремонтні роботи частенько доводиться робити самостійно, то краще заздалегідь знати про ті труднощі, з якими доводиться стикатися під час трудового процесу. Одним з таких неприємних моментів є укладання плитки на нерівні стіни.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Підготовчі роботи

Звичайно, облицювати рівні стіни ванної кімнати або туалету легше, так як це не вимагає значної попередньої підготовки, на яку йде дорогоцінний час і додаткові фінансові витрати. І хоча обробку кахлем можна зробити на будь-яких стінах, але для кінцевого результату варто постаратися і не пошкодувати допоміжних ресурсів.

Починати ремонтний процес потрібно з підготовки інструментів і матеріалів. Для роботи знадобляться:

  • керамічна плитка;
  • хрестики для вставки між плитками;
  • спеціальний клей;
  • затирка;
  • будівельний невеликий рівень;
  • довгий рівень;
  • будівельний зубчастий шпатель;
  • брусок з дерева або гумовий молоток;
  • болгарка;
  • плитко — або склоріз;
  • перфоратор і міксерна насадка;
  • зубило;
  • маркер;
  • рулетка;
  • планка;
  • посуд для розчину;
  • шпатель гумовий;
  • губка;
  • ганчір’я.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

У процес підготовки входить обстеження стін за допомогою рівня для виявлення нерівностей і викривлених кутів. Це допоможе визначити, чи потрібно проводити вирівнювання стін повністю або можна обійтися корекцією окремих ділянок.

Такі недоліки, як ухил стін або дивляться всередину кути, необхідно виправити. Якщо цього не зробити, то в подальшому це призведе до виникнення наступних проблем:

  • під час установки ванни утворюються великі зазори;
  • складності з монтажем кутової раковини;
  • труднощі при монтажі душового куточка.

Повернутися до змісту

Правильний спосіб укладання

Існує кілька варіантів облицювання поверхні кахельною плиткою:

Повернутися до змісту

Спосіб неправильний

Кахель кладеться за допомогою зубчастого шпателя на абсолютно невирівнену поверхню. Даний метод сприяє тому, що плитка по кутах стає клином і виступає над поверхнею під різним ухилом.

Повернутися до змісту

Можна обійтися без вирівнювання, замінюючи його шаром клею під час укладання плитки на нерівну стіну. Економія часу тут в наявності, правда, за рахунок значного зниження міцності і якості клейового шару. Цим методом можна скористатися для облицювання окремих нерівних місць. При цьому значно збільшиться витрата клею.

Повернутися до змісту

Спосіб правильний

Перед тим як укласти керамічну плитку, вирівнюють стіни штукатурною сумішшю, використовуючи правило.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Після виконаної роботи подальші дії по не представлятимуть ніякої складності.

Шар клею при нанесенні його зубчастим шпателем матиме рівномірну товщину, і кількість витрачається клейового складу буде потрібно мінімальне.

Вирівняти стіни перед кладкою кахельної плитки — значить виконати один з найважливіших етапів оздоблювальних робіт.

І чим сумлінніше поставитися до цього процесу, тим легше буде виконати всі наступні дії.

Повернутися до змісту

Перевірка поверхні на перпендикулярність і вертикальність

Рівняють стіни для того, щоб уникнути кривизни і значного нахилу поверхні. На стінах необхідно заздалегідь зробити насічки зубилом або перфоратором. Горби з м’яких поверхонь з штукатурки або гіпсоблоків прибирають зубилом з молотком, перфоратором і лопаткою або шпателем. Тверді поверхні обробляють болгаркою, використовуючи диск по бетону. Прибирати опуклості в кутах або під стелею слід з особливою обережністю, так як саме там проходить електропроводка. Позбувшись від горбистих нерівностей, розчином закладають утворилися вибоїни. Вирівнює суміш може допомогти в тому випадку, якщо викривленняПоверхні незначне.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Не можна укладати плитку, не переконавшись попередньо в перпендикулярності стін підлозі, стелі і один одному. Перевірку проводять за допомогою рівня або схилу дуже ретельно, інакше будь-яке приховане відхилення призведе до того, що дефекти будуть виділятися.

Перевірка стіни схилом на вертикальність більш точна і має менше похибок. Щоб її зробити, необхідно вбити цвяхи під стелею для закріплення мотузки схилу. Після підвішування схилу лінійкою вимірюють проміжки між стіною і мотузкою схилу по всій її довжині.

При перевірці рівнем весь процес проходить за технологією, подібною з перевіркою рівності підлоги, але звертати увагу необхідно на іншу колбу.

Нахил стіни може бути 0,2%. Це означає, що різниця зазорів у підлоги і стелі не повинна бути більше 2 мм на 1 м висоти.

Повернутися до змісту

Вирівнювання і зміцнення стін

Перед облицюванням поверхню стіни необхідно простукати, перевіряючи її на міцність. Якщо в будь-якому місці чути глухий звук, то такий шар знімають до бетонного або цегляного підстави. Обсипається поверхню зміцнюють спеціально призначеними для цього засобами або зчищають.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Дерев’яні стіни спочатку треба оббити металевою сіткою, величина осередків у якій дорівнює 10 мм або 15 мм.перед фіксацією сітки на стінах закріплюють бруски з дерева шириною в 30-40 мм і товщиною в 20-25 мм. Між ними поміщають руберойд або толь, а після цього до брусків прибивають сталеву сітку. На рабицю наносять цементний розчин, змішаний з азбестом 6 або 7 сорту. Після цього виробляють оштукатурювання поверхні сумішшю з піску та цементу з пропорцією 3:1. Штукатурку потрібно наносити шаром не менше 15 мм.готуючи стіни до укладання кахельної плитки, штукатурний шар не загладжують і не виробляють затірку.

Так само, як і стіни, дерев’яні підлоги перед облицювальними роботами покривають металевою сіткою, а зверху наносять бетон шаром в 2-3 см.потім накладають ще одну рабицю і другий пласт бетону аналогічної товщини. Готову поверхню рівняють і виконують на ній насічки для того, щоб плитка, покладена на розчин, краще трималася. Через 3-5 днів бетон схопиться, і можна буде приступати до покриття підлоги.

Повернутися до змісту

Грунтовка поверхні і укладання плитки своїми руками

Перед тим як виробляти облицювання, підлогу і стіни грунтують, щоб прибрати пил і поліпшити зчеплення. Цього можна і не робити, якщо укладання плитки буде проведена на підставу з бетону або міцну штукатурку з використанням спеціальної клейової суміші. Для банного приміщення необхідно застосовувати клейові склади і ґрунтовку з вологостійкими якостями, так як будівельна суміш повинна відповідати характеру приміщення.

Облицювання стін від нижнього рівня починають тільки за умови, що підлоги без ухилів і вже покриті плиткою. Якщо все готово, то ванну встановлюють і заповнюють шви на місцях зіткнення зі стінами герметиком на основі силіконового каучуку. Потім по всій довжині стику приклеюють пластиковий куточок і укладають кахель, натискаючи на куточок і притискаючи його до ванної.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Оформлений таким чином проміжок між стіною і ванною має акуратний вигляд, так як пластиковий куточок прикриває шар герметика, а покладена зверху плитка не дає ванні піднятися.

Існує думка, що насамперед необхідно плиткою покрити стіни, потім підлогу, а після цього займатися установкою ванни. Але при такому розкладі робіт незрозуміло, що робити з утворився проміжком між ванною і стіною. Гідроізоляція в цьому випадку вирішується за допомогою герметика, а ось естетичність зовнішнього вигляду залишається під питанням.

При влаштуванні душового куточка, укладання плитки проводиться зверху піддону, а стики кахлю і піддону покривати якісним герметиком на основі силікону.

Щоб шов був добротним, по периметру піддону уздовж стіни поміщають обрізки щільного матеріалу. Для цієї мети можна використовувати перфорований картон.

У цьому ролику я розповім про тонкощі укладання плитки на нерівні стіни. Такі стіни ускладнюють укладання і займають набагато більше часу. Тому укладання по нерівній стіні-це крайній варіант. І ось моя перша порада: обов’язково якщо є час і можливість, вирівняйте стіну до укладання плитки.

Стіни завжди вирівнюйте по маяках, покупним або саморобним. А що робити, якщо немає такої можливості, немає часу рівняти велику стіну, а перепади на стіні великі? тоді зробіть вирівнювання частково, використовуючи той же плитковий клей, дайте цьому шару підсохнути протягом дня, головне, щоб він дав усадку до укладання плитки. Вам буде простіше потім працювати. Ще одна важлива порада: завжди прагніть до мінімального шару клею при укладанні плитки. Це знижує усадку або зрушення наклеянной плитки, що в свою чергу не дає з’являтися щаблях, виступам між рядами, укладеними в різний час. Зараз я це наочно проілюструю.

У нас є стіна, криву поверхню ми будемо укладати плитку.

На відміну від вирівняної стіни тут буде потрібно великий і товстий шар клею.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Як завжди наносимо шар клею і вдавлюємо плитку в нього, і тут відбувається найцікавіше. При висиханні плитки на різні ділянки плитки на неї впливають різні сили, і чим шар клею більше, тим сила втягування плитки в клей буде вище.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

А найцікавіше, що всі сили ці між собою будуть нерівні, а плитка отримає додаткове поверхневий натяг, яке їй зовсім не потрібно і часто призводить до появи тріщин. Ще гірша ситуація, коли нерівну стіну облицьовують плиткою в різний час. Припустимо це нижній ряд плитки, покладений вчора, сьогодні ми наносимо на нерівну поверхню клей для наступного ряду, одночасно вирівнюючи стіну на цій ділянці.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Ми утапливаем плитку, робимо необхідні зазори, і на неї знову діють деякі сили.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Крім того, ми контролюємо вертикальність поверхні плитки, орієнтуючись на попередній ряд. Але на наступний день відбувається щось неприємне, верхній ряд трохи змістився щодо попереднього, він втягнувся в стіну сильніше, і якщо ми докладемо рівень, то виявимо ту саму неприємну сходинку.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

З чого можна зробити наступний висновок: на нерівній поверхні, де потрібна велика кількість клею, укладання потрібно проводити за раз, в один день. Якщо ж укладання на нерівній стіні відбувається в кілька днів, то на початку нового ряду наступного дня треба зробити сходинку навпаки – не утапливать плитку врівень з вчорашнім поруч. Але як визначити цей відступ? величину сходинки можна визначити заздалегідь, встановивши маяк на рівень першого ряду. Після усадки на наступний день відступ плитки від маяка покаже потрібну величину.

Ну а тепер я безпосередньо покажу як працювати з нерівними ділянками стіни.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

У цій стіни верх завалений вглиб, і кожен новий ряд вимагає все більше клею. Але може бути ситуація і зворотна, коли стіна завалена вглиб кімнати. В цьому випадку будьте уважні з нижніми рядами, щоб згодом залишився зазор на клей для верхніх рядів. На початку я буду наносити клей на стіну.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Через товстого шару клей повинен бути більш густим. За допомогою гладилки я ретельно вдавлюю клей в стіну. Кількість клею, яке мені потрібно нанести, я визначаю по сусідніх плитках. Звертаю увагу, що клей я наношу на поверхню тільки для укладання однієї плитки. Клей наноситься таким чином, щоб не допустити порожнечі на стіні. Як бачите, ця робота більш трудомістка, на відміну від вирівнювання стіни за допомогою правила до укладання плитки. Після стіни ми перемикаємося на плитку.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Її необхідно заґрунтувати клеєм. Клей необхідно нанести на всю поверхню плитки рівномірно, і за допомогою зубчастого шпателя або гладилки зробити борозенки.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

В даному випадку я скористаюся гладилкою з більшим зубом. Як і на рівній стіні наявність борозенок дозволить вийти повітрю при притисненні плитки. І шар клею при вдавлюванні плитки стане рівномірним. Тепер акуратно встановлюємо плитку на її місце, вдавлюємо, щоб прибрати порожнечі, і злегка простукуємо.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Не забуваємо встановить дистанційні хрестики знизу і збоку.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Контрольно рівнем перевіримо вертикальність установки плитки. Скорегуємо її де необхідно. Також за допомогою рівня перевіримо єдину площину з сусідніми плитками.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Тут ми не робимо зворотну сходинку, так як стіна укладалася за раз. Я сподіваюся, ця інформація була вам корисна, і стане в нагоді у вашій роботі.

Всі права на відео належать: dohow

Питання про укладання плитки на нерівну поверхню стін хвилює практично кожного, хто стикається з ремонтом ванної або кухні в своєму будинку. Найчастіше на стінах залишаються напливи бетону,До потрібного розміру без небезпеки зайти за розмічальну лінію.

Обпилювання поверхні є складним трудомістким процесом. Найчастіше дефектом при обпилюванні поверхні є неплоскостность.

Працюючи напилком в одному напрямку, важко отримати правильну і чисту поверхню.

Тому рух напилка, положення його штрихів, слідів на оброблюваної поверхні повинні змінюватися, тобто поперемінно з кута на кут.

Спочатку обпилювання виконують зліва направо під кутом 30 – 40 градусів до осі лещат, потім, не перериваючи роботи, прямим штрихом і закінчують обпилювання косим штрихом під тим же кутом, але справа наліво. Така зміна напрямок напрямку руху напилка дає можливість отримувати необхідну площинність і шорсткість поверхні.

Процес обпилювання потрібно постійно контролювати.

Деталь потрібно перевіряти досить часто, особливо в кінці обпилювання.

Для контролю користуються повірочними лінійками, штангельциркулями, косинцями, повірочними плитами.

Повірочну лінійку вибирають в залежності від довжини перевіряється поверхні, тобто повірочна лінійка по довжині повинна перекривати перевіряється поверхню.

Перевірку якості обпилювання поверхні повірочною лінійкою виробляють на просвіт. Для цього деталь дістають з лещат і піднімають на рівень очей. Повірочну лінійку беруть правою рукою за середину і прикладають ребро повірочної лінійки перпендикулярно перевіряється поверхні.

Для того щоб перевірити поверхню у всіх напрямках спочатку лінійку ставлять по довгій стороні в двох-трьох місцях, потім по короткій – також в двох-трьох місцях і, нарешті, по одній і іншій діагоналях. Якщо просвіт між лінійкою і перевіряється поверхнею вузький і рівномірний, значить площину оброблена задовільно.

При контролі лінійку не пересувають по поверхні, а кожен раз віднімають від перевіряється поверхні і переставляють в потрібне положення.

Якщо поверхня повинна бути обпиляна особливо ретельно, перевірку точності виробляють за допомогою повірочної плити на фарбу. В цьому випадку на робочу поверхню повірочної плити тампоном наноситься тонкий рівномірний шар фарби (синька, сурик або сажа, розведені в маслі).

Потім повірочну плиту накладають на поверхню, що повіряється, роблять кілька кругових рухів, потім плиту знімають.

На недостатньо точно оброблених (виступаючих) місцях залишається фарба. Ці місця обпилюють додатково до тих пір, поки не буде отримана поверхня з рівномірним шаром фарби по всій поверхні.

Штагенциркулем можна перевірити паралельність двох поверхонь шляхом виміру товщини деталі в декількох місцях.

При обпилюванні площин під кутом 90 градусів, їх взаємно перпендикулярність перевіряють слюсарним косинцем.

Контроль зовнішніх кутів деталі здійснюють внутрішнім кутом напилка, дивлячись на просвіт.

Правильність внутрішніх кутів у виробі перевіряють зовнішнім кутом.

Обпилювання увігнутих поверхонь. Спочатку на заготівлі розмічають необхідний контур деталі.

Більшу частину металу в даному випадку можна видалити вирізанням ножівкою, надавши западині в заготівлі форму трикутника, або висвердлювання. Потім напилком обпилюють межі і спилюють виступи напівкруглим або круглим драчевим напилком до нанесеної ризики.

Профіль перетину напівкруглого або круглого напилка вибирають таким чином, щоб його радіус був менше, ніж радіус обпилюється поверхні.

Не доходячи приблизно 0,5 мм від ризики, драчовий напилок замінюють особистим. Правильність форми розпилювання перевіряють за шаблоном» на просвіт», а перпендикулярність обпиляної поверхні торця заготовки – косинцем.

14 обпилювання опуклих поверхонь

Обпилювання опуклих поверхонь проводиться наступним чином. Після розмітки ножівкою зрізають кути заготовки, після чого вона приймає пірамідоподібну форму. Потім за допомогою драчевого напилка знімають шар металу, не доходячи до ризики приблизно на 1 мм, після чого обережно знімають шар металу по ризику.

Обпилювання циліндричних заготовок.

Циліндричний стрижень спочатку обпилюють на квадрат, сторона якого дорівнює діаметру плюс припуск на подальшу обробку. Потім у квадрата обпилюють кути і отримують восьмигранник, з якого обпилюванням отримують шестандцатигранник, далі обпилюванням кутів граней домагаються круглої форми.

Рівномірне округлення поверхні в процесі обпилювання досягається безперервним повертанням заготовки.

Шар металу при отриманні чотирьох і восьми граней знімають драчевим напилком, а восьмигранник і шістнадцятигранник обпилюють особистим напилком.

Контроль обробки виробляють штангенциркулем в декількох місцях.

обпилювання дрібних деталей

Дрібні деталі затискають в ручні лещата і, сперши їх про верстак, повертають лівою рукою на себе при робочому ході, тобто при русі напилка вперед, і від себе при холостому ході.

При цьому напилок або надфіль тримають правою рукою з витягнутим вперед вказівним пальцем і їм здійснюють натиск.

Обпилювання тонких пластинок звичайними прийомами неможливо, так як вони згинаються, мнуться і на них виходять завали.

Не слід затискати пластинку між двома дерев’яними планками, так як при цьому насічка напилка швидко забивається дерев’яною тирсою.

Найкраще застосовувати спеціальні розсувні сталеві загартовані рамки. Вони складаються з двох планок, між якими затискається оброблювана деталь, з’єднаних нерухомо на циліндричних штифтах, і затискаються в лещатах.

Обробка ведеться до торкання напилка верхній площині рамки, що дозволяє обходитися без контролю правильності обпилювання спеціальною лінійкою.

Обпилювання по копіру (кондуктору) є найбільш продуктивним для заготовок, що мають криволінійний профіль.

Копір (кондуктор) являє собою пристосування, робочі поверхні якого оброблені відповідно контуру оброблюваної деталі з точністю від 0,5 до 0,1 мм, загартовані і відшліфовані.

Підлягає обпилюванню заготовку вставляють в копір і разом з ним затискають в лещатах. Після цього обпилюють виступаючу частину заготовки до рівня робочої поверхні копіра. При виготовленні великої кількості однакових детатей з тонкого листового матеріалу в копірі можна закріплювати кілька заготовок.

Обробка поверхонь. Вибір способу обробки і послідовність переходів залежать від оброблюваного матеріалу і вимог до якості поверхні, її стану, конструкції, розмірів деталі і припуску, який може досягати 0,05 – 0,3 мм.

Ручна зачистка шліфувальною шкіркою. У тих випадках, коли потрібна висока точність обробки, поверхні після обпилювання піддаються остаточній обробці оксамитовими напилками, полотняної або паперової шліфувальною шкіркою і абразивними брусками.

При обробці поверхонь користуються дерев’яними брусками з наклеєною на них шліфувальною шкіркою. У деяких випадках смужку шкірки накладають на плоский напилок, притримуючи при роботі кінці рукою.

Для обробки криволінійних поверхонь шкурку навертають на оправлення в кілька шарів. Зачистку ведуть спочатку грубими шкірками, потім більш тонкими. Ручна зачистка є малопродуктивною операцією, так вимагає великих тимчасових витрат.

Розпилювання-це обробка отворів з метою надання їм потрібної форми.

Обробка круглих отворів проводиться круглими і напівкруглими напилками, тригранних отворів – тригранними, ножівковими і ромбічними напилками; квадратних – квадратними напилками.

Підготовка до розпилювання починається з розмітки і накерніванія розмічальних рисок, потім свердлять отвори по заміткових ризиках і вирубують пройми, утворені свердлінням.

Найкращою виходить розмітка відшліфованою шліфувальною шкіркою металевої поверхні. При розпилюванні свердлять один отвір, коли пройма невелика; а в великих проймах свердлять два або більше отворів з метою залишення найменшого припуску на розпилювання.

Великі перемички важко видалити з просвердленої пройми, проте не можна розташовувати отвори і занадто близько один до одного, щоб уникнути здавлювання, яке може привести до поломки свердла.

При розпилюванні в заготівлі квадратного отвору спочатку розмічають квадрат, а в ньому – отвір, потім просвердлюють отвір свердлом, діаметром на 0,5 мм менше сторони квадрата.

У просвердленому отворі пропилюють чотири кути квадратним напилком, не доходячи 0,5 мм до розмічальних рисок, після чого розпилюютьПерепадів рівня на площині.

Щоб уникнути таких дефектів, потрібно попередньо вирівнювати поверхню стіни.

Як усунути нерівності

Розглянемо в таблиці деякі способи по швидкому усуненню перепадів рівня і їх характеристики:

Ці методи не гарантують ідеальної рівності поверхні, але дозволяють здійснити монтаж більш швидко і якісно.

Монтаж на нерівну стіну

виміряйте всі перепади рівнем

Виконуючи облицювання самостійно, першим етапом потрібно ретельно заміряти стіну з урахуванням всіх перепадів за рівнем. Схил прикладаємо до стелі, опускаємо до підлоги і визначаємо шукане значення.

Заміряємо стіну

При знятті мірок потрібно звернути увагу:

  • наскільки рівні кути, якщо їх поверхня з перепадом за рівнем, потрібно вибирати таке положення кахлю, щоб на перетині з кутом він давав кут 90 градусів. Якщо кут на першому ряду рівний, а далі йде викривлення, потрібно розраховувати кладку з поправкою на положення кахлю в попередніх рядах;
  • визначаємо самі опуклі і увігнуті ділянки. Розраховуємо так, що на опуклий ділянку наносимо мінімальну кількість клейового складу. Решта елементів вирівнюємо по цьому ряду;
  • проміряємо висоту і ширину стіни, визначаємо, кількість рядів і плиток в них. Враховуємо, що обрізки матеріалу краще укладати до підлоги або в малопомітний кут.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуякщо не виміряти стіну, можуть виникнути неприємний момент, коли виявиться, що для монтажу елемента потрібно покласти неприпустимо товстий шар розчину, або навпаки, неправильний розрахунок призведе до того, що зовсім не буде місця для клейового складу.

Якщо заздалегідь не визначити кількість квадратів, обрізки можуть виявитися біля стелі або віконного отвору. Це зіпсує загальний вигляд кімнати.

Готуємо поверхню

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуперед початком робіт потрібно простукати стіну. Там, де йде глухий звук, все відшаровуються матеріали видаляємо до бетонної основи. Якщо їх залишити, вони в процесі експлуатації відваляться разом з кахлем. Обсипалося місце закладаємо цементним розчином.

Дерев’яні стіни попередньо оббиваємо руберойдом, на нього кріпимо сталеву сітку, зверху наносимо чорновий шар штукатурки товщиною 15 мм. Детальніше про укладання кахлю на нерівні стіни дивіться в цьому корисному відео:

Щоб знепилити поверхню і поліпшити схоплювання матеріалів, стіни потрібно прогрунтувати в два шари.

Укладаємо плитку

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагушар клею повинен бути ширше розміру плитки

Розглянемо, як покласти плитку поверхню, що має перепади за рівнем.

Якщо стіни криві, здійснюємо монтаж за тією ж схемою, що і для рівної поверхні, крім техніки нанесення клею.

Покрокова інструкція:

  1. наносимо тонким шаром клейовий склад на ділянку стіни, трохи більший, ніж розмір плитки. Рівномірно розподіляємо по поверхні.
  2. наносимо плитковий клей на кахель спочатку тонким шаром, розтираємо його по поверхні. Потім, при необхідності (якщо укладання проводиться на западає ділянці), наносимо на матеріал другий товстий шар. Щоб розчин не виступав на швах, краю плитки не намазуємо. Робимо зубчастої гладилкою борозенки.
  3. елемент притискаємо до стіни, коригуємо по вертикальному і горизонтальному рівню. Якщо потрібно підбиваємо гумовим молотком. Детальніше про процес дивіться в цьому відео:

На упаковці з клеєм вказана максимальна товщина шару. Щоб матеріал тримався міцно, не можна допускати порушення показників, обумовлених в інструкції.

Moyastena.ru

Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни?

  • підготовчі роботи
  • правильний спосіб укладання
    • спосіб неправильний
    • спосіб не рекомендований
    • спосіб правильний
  • перевірка поверхні на перпендикулярність і вертикальність
  • вирівнювання і зміцнення стін
  • грунтовка поверхні і укладання плитки своїми руками
  • як покласти обрізану плитку?
  • виправлення дрібних нерівностей і затирка швів

Ремонт ванної кімнати і туалету починається з вибору будівельного матеріалу для обробки. І, природно, що для цієї мети найбільше підходить керамічна плитка. А так як ремонтні роботи частенько доводиться робити самостійно, то краще заздалегідь знати про ті труднощі, з якими доводиться стикатися під час трудового процесу. Одним з таких неприємних моментів є укладання плитки на нерівні стіни.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагу

Схема укладання плитки у ванній кімнаті.

Звичайно, облицювати рівні стіни ванної кімнати або туалету легше, так як це не вимагає значної попередньої підготовки, на яку йде дорогоцінний час і додаткові фінансові витрати. І хоча обробку кахлем можна зробити на будь-яких стінах, але для кінцевого результату варто постаратися і не пошкодувати допоміжних ресурсів.

Починати ремонтний процес потрібно з підготовки інструментів і матеріалів. Для роботи знадобляться:

  • керамічна плитка;
  • хрестики для вставки між плитками;
  • спеціальний клей;
  • затирка;
  • будівельний невеликий рівень;
  • довгий рівень;
  • будівельний зубчастий шпатель;
  • брусок з дерева або гумовий молоток;
  • болгарка;
  • плитко — або склоріз;
  • перфоратор і міксерна насадка;
  • зубило;
  • маркер;
  • рулетка;
  • планка;
  • посуд для розчину;
  • шпатель гумовий;
  • губка;
  • ганчір’я.

Схема розмітки нерівній стіни і установки маячків.

В процес підготовки входить обстеження стін за допомогою рівня для виявлення нерівностей і викривлених кутів. Це допоможе визначити, чи потрібно проводити вирівнювання стін повністю або можна обійтися корекцією окремих ділянок.

Такі недоліки, як ухил стін або дивляться всередину кути, необхідно виправити. Якщо цього не зробити, то в подальшому це призведе до виникнення наступних проблем:

  • під час установки ванни утворюються великі зазори;
  • складності з монтажем кутової раковини;
  • труднощі при монтажі душового куточка.

Повернутися до змісту

Існує кілька варіантів облицювання поверхні кахельною плиткою:

Повернутися до змісту

Кахель кладеться за допомогою зубчастого шпателя на абсолютно невирівнену поверхню. Даний метод сприяє тому, що плитка по кутах стає клином і виступає над поверхнею під різним ухилом.

Повернутися до змісту

Можна обійтися без вирівнювання, замінюючи його шаром клею під час укладання плитки на нерівну стіну. Економія часу тут в наявності, правда, за рахунок значного зниження міцності і якості клейового шару. Цим методом можна скористатися для облицювання окремих нерівних місць. При цьому значно збільшиться витрата клею.

Повернутися до змісту

Перед тим як укласти керамічну плитку, вирівнюють стіни штукатурною сумішшю, використовуючи правило.

Способи укладання плитки на стіну.

Після виконаної роботи подальші дії з укладання кахлю не будуть представляти ніякої складності.

Шар клею при нанесенні його зубчастим шпателем матиме рівномірну товщину, і кількість витрачається клейового складу буде потрібно мінімальне.

Вирівняти стіни перед кладкою кахельної плитки – значить виконати один з найважливіших етапів оздоблювальних робіт.

І чим сумлінніше поставитися до цього процесу, тим легше буде виконати всі наступні дії.

Повернутися до змісту

Рівняють стіни для того, щоб уникнути кривизни і значного нахилу поверхні. На стінах необхідно заздалегідь зробити насічки зубилом або перфоратором. Горби з м’яких поверхонь з штукатурки або гіпсоблоків прибирають зубилом з молотком, перфоратором і лопаткою або шпателем. Тверді поверхні обробляють болгаркою, використовуючи диск по бетону. Прибирати опуклості в кутах або під стелею слід з особливою обережністю, так як саме там проходить електропроводка. Позбувшись від горбистих нерівностей, розчином закладають утворилися вибоїни. Вирівнює суміш може допомогти в тому випадку, якщо викривлення поверхні незначне.

Схема вирівнювання стіни перед укладанням плитки.

Не можна укладати плитку, не переконавшись попередньо в перпендикулярності стін підлозі, стелі і один одному. Перевірку проводять за допомогою рівня або схилу дуже ретельно, інакше будь-яке приховане відхилення призведе до того, що дефекти будуть виділятися.

Перевірка стіни схилом на вертикальність більш точна і має менше похибок. Щоб її зробити, необхідно вбити цвяхи під стелею для закріплення мотузки схилу. Після підвішуванняСхилу лінійкою вимірюють проміжки між стіною і мотузкою схилу по всій її довжині.

При перевірці рівнем весь процес проходить за технологією, подібною з перевіркою рівності підлоги, але звертати увагу необхідно на іншу колбу.

Нахил стіни може бути 0,2%. Це означає, що різниця зазорів у підлоги і стелі не повинна бути більше 2 мм на 1 м висоти.

Повернутися до змісту

Перед облицюванням поверхню стіни необхідно простукати, перевіряючи її на міцність. Якщо в будь-якому місці чути глухий звук, то такий шар знімають до бетонного або цегляного підстави. Обсипається поверхню зміцнюють спеціально призначеними для цього засобами або зчищають.

Схема розмітки для укладання плитки у ванній.

Дерев’яні стіни спочатку треба оббити металевою сіткою, величина осередків у якій дорівнює 10 мм або 15 мм.перед фіксацією сітки на стінах закріплюють бруски з дерева шириною в 30-40 мм і товщиною в 20-25 мм. Між ними поміщають руберойд або толь, а після цього до брусків прибивають сталеву сітку. На рабицю наносять цементний розчин, змішаний з азбестом 6 або 7 сорту. Після цього виробляють оштукатурювання поверхні сумішшю з піску та цементу з пропорцією 3:1. Штукатурку потрібно наносити шаром не менше 15 мм.готуючи стіни до укладання кахельної плитки, штукатурний шар не загладжують і не виробляють затірку.

Так само, як і стіни, дерев’яні підлоги перед облицювальними роботами покривають металевою сіткою, а зверху наносять бетон шаром в 2-3 см.потім накладають ще одну рабицю і другий пласт бетону аналогічної товщини. Готову поверхню рівняють і виконують на ній насічки для того, щоб плитка, покладена на розчин, краще трималася. Через 3-5 днів бетон схопиться, і можна буде приступати до покриття підлоги.

Повернутися до змісту

Перед тим як виробляти облицювання, підлогу і стіни грунтують, щоб прибрати пил і поліпшити зчеплення. Цього можна і не робити, якщо укладання плитки буде проведена на підставу з бетону або міцну штукатурку з використанням спеціальної клейової суміші. Для банного приміщення необхідно застосовувати клейові склади і ґрунтовку з вологостійкими якостями, так як будівельна суміш повинна відповідати характеру приміщення.

Облицювання стін від нижнього рівня починають тільки за умови, що підлоги без ухилів і вже покриті плиткою. Якщо все готово, то ванну встановлюють і заповнюють шви на місцях зіткнення зі стінами герметиком на основі силіконового каучуку. Потім по всій довжині стику приклеюють пластиковий куточок і укладають кахель, натискаючи на куточок і притискаючи його до ванної.

Схема розташування керамічної плитки у ванній, при укладанні якої не залишаються маленькі шматочки.

Оформлений таким чином проміжок між стіною і ванною має акуратний вигляд, так як пластиковий куточок прикриває шар герметика, а укладена зверху плитка не дає ванні піднятися.

Існує думка, що насамперед необхідно плиткою покрити стіни, потім підлогу, а після цього займатися установкою ванни. Але при такому розкладі робіт незрозуміло, що робити з утворився проміжком між ванною і стіною. Гідроізоляція в цьому випадку вирішується за допомогою герметика, а ось естетичність зовнішнього вигляду залишається під питанням.

При влаштуванні душового куточка, укладання плитки проводиться зверху піддону, а стики кахлю і піддону покривати якісним герметиком на основі силікону.

Щоб шов був добротним, по периметру піддону уздовж стіни поміщають обрізки щільного матеріалу. Для цієї мети можна використовувати перфорований картон.

При виконанні ремонтних робіт багато хто стикається з проблемою нерівних стін. Тоді виникає питання, чи потрібно рівняти поверхню перед монтажем кахлю або все-таки укладання плитки на нерівну стіну допускається?

Щоб полегшити процес роботи і отримати гарантовано рівну поверхню, краще попередньо усунути всі перепади по площині.

Що ж робити, якщо на підготовчі роботи немає часу, так як потрібно швидко закінчити ремонт. Розглянемо методи усунення нерівностей, поради по монтажу, технологію укладання плитки.

для чого потрібно вирівнювати стіну

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагупопереднє вирівнювання стіни заощадить плитковий клей

Плитку укладають на шар клею, який наносять на стіну. Клей має властивість давати нерівномірну усадку в залежності від товщини шару.

Якщо шар нерівномірний, для укладання кожної окремої плитки доведеться підбирати певну товщину шару клею. Потрібно враховувати ступінь усадки клейового складу.

Якщо немає досвіду, може виявитися, що після висихання кахель ляже сходинками.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуможна виконати часткове вирівнювання клеєм

Існують тонкощі, які потрібно брати до уваги при :

  1. по можливості потрібно попередньо вирівняти поверхню, це значно полегшить і прискорить подальшу роботу. Стіну вирівнюють по покупним або саморобним маяках.
  2. якщо немає часу і коштів на чистове вирівнювання, можна вирівняти частково. Наносимо клей для плитки на стіну, розтягуємо його по поверхні з урахуванням перепадів площини. Чекаємо добу, щоб клей підсох і дав усадку до того, як буде покладений кахель.
  3. чим менше по товщині буде шар плитки, тим менше буде його усадка, це оберігає від появи ступенів між рядами, укладеними в різний час.
  4. на нерівну поверхню потрібно класти кахель в один захід, щоб клей висох одночасно на всій поверхні. Якщо наклеїли один ряд, він вже висох, наступні ряди потрібно клеїти так, щоб вони трохи виступали вперед по відношенню до попереднього ряду. Величину виступу можна визначити, встановивши маяк, який покаже, на скільки мм вмощується кахель.
  5. грунтовка плитки виконується так: клей наносимо тонким шаром, рівномірно розподіляємо по поверхні, гладилкою з великим зубом проводимо по поверхні, щоб утворилися борозенки. Це сприяє виходу повітря і рівномірному розподілу клею по її поверхні.
  6. клейовий склад наносимо на трохи більшу площу, ніж займає одна плитка.
  7. однакову відстань фіксуємо за допомогою пластикових дистанційних хрестиків.

Існує система для вирівнювання кахлю по площині, розроблена для полегшення роботи плиточників.

система для вирівнювання кахлю в площині

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуклини розпірки регулюють положення сусідніх плиток

Вона являє собою клини розпірки, які регулюють положення плитки щодо сусідніх елементів. Закріплюються елементи за допомогою спеціальних затискачів, це сприяє усуненню перепадів по висоті.

Переваги:

  • рівна поверхня з однаковими швами на місцях з’єднання елементів;
  • перешкоджає просідання кахлю;
  • рівномірний розподіл клею.

Недоліки:

  • додаткові витрати на придбання системи;
  • витрачається час на установку фіксуючих елементів;
  • утруднюється прочищення швів.детальніше про вирівнювання кахлю дивіться в цьому відео:

Чи є потреба у використанні такого пристосування, вирішувати кожному. Після закінчення обробки виправити дефекти буде неможливо.

виникаючі дефекти

Розглянемо в таблиці дефекти кладки і причини їх виникнення:

№ вид дефекту причина виникнення 1 тріщини на кахель відбувається розтягує навантаження при кладці на нерівну поверхню. 2 відставання елементів від стіни відбувається через утворення пустот при нерівномірному розподілі розчину, особливо в разі його нанесення товстим шаром. 3 нерівна відстань на швах якщо елементи укладаються на око без застосування дистанційних хрестиків. 4 напливи розчину на швах наносять занадто товстий шар, в нього глибоко вдавлюють кахель. Частково можна усунути за допомогою затірки. 5 виступаючі або западають кути кахлю утворюються через перепади рівня на площині.

Щоб уникнути таких дефектів, потрібно попередньо вирівнювати поверхню стіни.

як усунути нерівності

Розглянемо в таблиці деякі способи по швидкому усуненню перепадів рівня і їх характеристики:

№ спосіб характеристика 1 монтаж будівельної сітки кріпимо за допомогою саморізів до стіни. Полегшує монтаж в проблемних зонах. 2 усуваємо перепад за допомогою болгарки зрізаємо виступаючі ділянки. 3 на великі вм’ятини наклеюємо гіпсокартон вирізаємо матеріал потрібного розміру, приклеюємо на стіну, краю підрізаємо, місце переходу замазуємо шпаклівкою. 4 шпаклівка наносимо на найпроблемніші ділянки. Оптимальним варіантом є оштукатурювання всієї стіни тонким шаром.

Ці методи не гарантують ідеальної рівності поверхні, але дозволяють здійснити монтаж більш швидко і якісно.

монтаж на нерівну стіну

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуВиміряйте всі перепади рівнем

Виконуючи облицювання самостійно, першим етапом потрібно ретельно заміряти стіну з урахуванням всіх перепадів за рівнем. Схил прикладаємо до стелі, опускаємо до підлоги і визначаємо шукане значення.

Заміряємо стіну

При знятті мірок потрібно звернути увагу:

  • наскільки рівні кути, якщо їх поверхня з перепадом за рівнем, потрібно вибирати таке положення кахлю, щоб на перетині з кутом він давав кут 90 градусів. Якщо кут на першому ряду рівний, а далі йде викривлення, потрібно розраховувати кладку з поправкою на положення кахлю в попередніх рядах;
  • визначаємо самі опуклі і увігнуті ділянки. Розраховуємо так, що на опуклий ділянку наносимо мінімальну кількість клейового складу. Решта елементів вирівнюємо по цьому ряду;
  • проміряємо висоту і ширину стіни, визначаємо, кількість рядів і плиток в них. Враховуємо, що обрізки матеріалу краще укладати до підлоги або в малопомітний кут.

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуякщо не виміряти стіну, можуть виникнути неприємний момент, коли виявиться, що для монтажу елемента потрібно покласти неприпустимо товстий шар розчину, або навпаки, неправильний розрахунок призведе до того, що зовсім не буде місця для клейового складу.

Якщо заздалегідь не визначити кількість квадратів, обрізки можуть виявитися біля стелі або віконного отвору. Це зіпсує загальний вигляд або кімнати.

готуємо поверхню

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагуперед початком робіт потрібно простукати стіну. Там, де йде глухий звук, все відшаровуються матеріали видаляємо до бетонної основи. Якщо їх залишити, вони в процесі експлуатації відваляться разом з кахлем. Обсипалося місце закладаємо цементним розчином. Як або-читайте в інших статтях на нашому сайті.

Дерев’яні стіни попередньо оббиваємо руберойдом, на нього кріпимо сталеву сітку, зверху товщиною 15 мм. Детальніше про укладання кахлю на нерівні стіни дивіться в цьому корисному відео:

Щоб знепилити поверхню і поліпшити схоплювання матеріалів, стіни потрібно прогрунтувати в два шари.

укладаємо плитку

Як рівно класти плитку на нерівні стіни. Грамотна укладання кахельної плитки на стіни: на що звернути увагушар клею повинен бути ширше розміру плитки

Розглянемо, як покласти плитку поверхню, що має перепади за рівнем.

Якщо стіни криві, здійснюємо монтаж за тією ж схемою, що і для рівної поверхні, крім техніки нанесення клею.

Покрокова інструкція:

  1. наносимо тонким шаром клейовий склад на ділянку стіни, трохи більший, ніж розмір плитки. Рівномірно розподіляємо по поверхні.
  2. наносимо плитковий клей на кахель спочатку тонким шаром, розтираємо його по поверхні. Потім, при необхідності (якщо укладання проводиться на западає ділянці), наносимо на матеріал другий товстий шар. Щоб розчин не виступав на швах, краю плитки не намазуємо. Робимо зубчастої гладилкою борозенки.
  3. елемент притискаємо до стіни, коригуємо по вертикальному і горизонтальному рівню. Якщо потрібно підбиваємо гумовим молотком. Детальніше про процес дивіться в цьому відео:

На упаковці з клеєм вказана максимальна товщина шару. Щоб матеріал тримався міцно, не можна допускати порушення показників, обумовлених в інструкції.