Завантажити англійську мову 4 рік навчання. Навчальна програма

99

Діти дошкільного віку легко і просто сприймають іноземні мови, запам’ятовують слова, їх легше навчити говорити, так як ще немає психологічного бар’єру, що заважає відтворювати звуки незнайомої мови. Плюс — вони комунікабельні і з задоволенням погоджуються грати в пізнавальні ігри. Однак щоб вивчення англійської мови дітьми 4 років стало результативним, батькам варто виконати кілька умов і уникнути деяких стандартних помилок.

Головні правила

Основним принципом при вивченні мови стає методика, використовувана при навчанні білінгвів. Суть її полягає в наступному.

  1. чіткий поділ мов при спілкуванні. Щоб у дитини не виникло каші в голові – не можна змішувати в мові слова з двох мов, навіть якщо не вистачає слів або знань для побудови фрази. У якихось ситуаціях варто використовувати англійську, в якихось-російську. Тому фахівці настійно рекомендують не тільки передавати дитині знання, а й намагатися підтягнути свій рівень іноземної, щоб вміти спокійно і вільно використовувати мову в повсякденній мові. Для цього можна найняти репетитора, знайти співрозмовників в інтернеті – існують цілі онлайн спільноти, де вивчають іноземні мови спілкуються між собою з метою підвищити рівень знань.
  2. надання якомога ширшого кола можливостей для засвоєння нових слів, виразів, інтонацій мови, що вивчається, особливо в мовному середовищі.
  3. ненав’язливе підведення дитини до активного спілкування, а не тільки до розуміння іноземної мови. Варто задавати йому питання, просити щось зробити, заохочувати за використання мови в повсякденному житті.

Щоб дитина не відчував дискомфорту при спілкуванні англійською, пріоритетними темами для вивчення, крім побутових, вибирайте ті, які йому цікаві і на які ви частіше говорите російською. Якщо дівчинка любить принцес діснея, вивчіть з нею такі слова, як «замок», «король», «принцеса», імена героїв мультфільмів, предметів, які відіграють будь-яку важливу роль в мультфільмі, пейзажів. Так, щоб вона могла говорити про свої улюблені захоплення англійською. Якщо хлопчик любить грати з роботами – відповідно, батькам варто вникнути в його захоплення і підібрати лексику.

Також варто пам’ятати, що іноземна мова повинна бути не тільки засобом спілкування з мамою або татом. Дитина повинна чути мову інших людей. Це допоможе йому правильно розставити пріоритети — він зрозуміє, що мова використовується не тільки для того, щоб його навантажувати заняттями з маминої примхи і ускладнювати перегляд мультфільмів. Прекрасно, якщо є можливість виїжджати за кордон під час відпустки або віддати малюка в спеціальний дитячий сад. Найчастіше діти відмовляються вчити англійську саме через те, що прекрасно можуть обходитися без нього, а батьки не можуть їх зацікавити.

основні помилки батьків

Складнощі вивчення іноземної мови дітьми 4-5 років випливають з можливих помилок їх викладача, яким, як правило, є хтось із членів сім’ї дитини.

  • однією з «улюблених» помилок при вивченні англійської мови з дітьми дошкільного віку стає організація занять. Півгодини в день, 15 хвилин або інший встановлений час по можливості батьки або приходять репетитори проводять з дитиною за вивченням англійської. Подібний підхід може дати деякі результати-гнучка і чіпка дитяча пам’ять збереже якісь знання. Але, про що рідко замислюються батьки, мова – це перш за все засіб спілкування. Їм потрібно починати користуватися з початку і все життя. Це як музика або спорт – варто загальмувати з прогресом – і відразу починаєш відкочуватися назад. Не потрібно проводити уроки, це важко малюкові, а також буде напружувати психологічно втомлених після роботи батьків. Мовою потрібно спілкуватися, використовувати його в повсякденному житті. Пара фраз англійською при зустрічі ввечері, вивчення нових слів на прогулянці: «look, it’s a car. It`s a tree.»
  • наявність єдиного джерела мовних знань-мами, тата або приходить няні – теж стане складністю для дитини. Він звикне до вимови і швидкості мови однієї людини, засвоїть всі його помилки. Крім того, у малюка виникне питання-навіщо взагалі вчити мову, якщо говорити виходить тільки з однією людиною? тому основний тягар по організації мовного середовища, як мінімум вдома, лягає на членів сім’ї малюка. Прекрасно, якщо в сім’ї є старші діти шкільного віку, англомовні батьки або студенти. Мовні навички доведеться розвивати всім. Про це варто поговорити на сімейній раді заздалегідь.
  • відсутність можливості розвитку і недолік потрібної лексики. Згадайте себе на початковому етапі вивчення іноземної – як не вистачало слів, як складно було будувати речення. Ви найкраще знаєте свою дитину, його манери і використовувані російською фрази. Переведіть їх і використовуйте в повсякденному спілкуванні. Точно так же переведіть і використовуйте свої стандартні звернення до дитини: «малюк, пора спати. Іди їсти. Давай підемо на прогулянку. Зараз потрібно прибрати іграшки » та інші.
  • награність і фальш при використанні англійської дорослими. Якщо власний рівень мови не дозволяє вільно спілкуватися-з цим потрібно терміново щось робити. Діти дуже чутливі до емоційного стану дорослих, і якщо мамі некомфортно говорити англійською, для дитини його вивчення теж стане мукою. Тому варто проаналізувати свою російську, використовувані в побуті фрази, знайти їх аналоги або зробити переклад і постаратися подолати психологічний бар’єр перед вільним говорінням іноземною. Навчіться висловлювати емоції і думати англійською, використовуйте його вдома, розмовляючи безпредметно-наприклад, при пошуку потрібної речі, ставлячи собі питання або збираючись щось робити: «де моя гребінець? о, потрібно поставити чайник. Так, я забула купити тортик до чаю » та інші подібні фрази. Це допоможе зняти психологічну напругу і висловлювати свій стан і емоції іноземною мовою.

Свій рівень знань доведеться постійно підвищувати, щоб зуміти дати дитині можливості для спілкування.

Завантажити англійську мову 4 рік навчання. Навчальна програма

що і як вивчати з дитиною

Ідеально, якщо вийде створити групу однодумців – батьків, чиї діти ходять в одну групу в дитячому саду, друзів або родичів, хто підтримає вас в ідеї вивчення англійської з малюком. Іноземна мова найкраще вчиться в групі.

Для якісного вивчення варто використовувати наступні дії.

  • спільні прогулянки, де спілкування буде проходити англійською. При цьому вивчати лексику краще на тих предметах яких навколо багато, – будівлі та їх частини (вікна, двері, дахи), магазини, дерева, люди (чоловік, жінка, дитина, хлопчик, дівчинка), тварини та птахи (голуби, ворони, коти, собаки). Досить на початковому етапі навчання навчити фразі: »this is…». Пізніше на прогулянках вже можна вводити слова » далеко, близько, близько, вузький, широкий, високий, великий маленький» і фрази «я бачу (що-небудь), ми йдемо (куди-небудь), він/вона щось робить (йде, каже, сміється, купує, біжить, грає). Той момент, що предметів або людей багато, дозволить повторювати під час прогулянки слова так, що дитині не набридне – «ось біжить хлопчик. Ось біжить собака. Жінка купує газету. Дівчинка купує морозиво. Ми купуємо морозиво. Летить голуб. Летить ворона. Летить воробей. Летить літак. Летить кулька». Таким чином-наочно і з різними враженнями – дитина краще запам’ятає нові слова.
  • перегляд мультфільмів групою з коментарями: «дивись, яке гарне плаття у принцеси. Яке жахливе чудовисько! смішний говорить кошеня » — і т.д. Тут же доречно ввести фрази особистого ставлення: «мені подобається/не подобається. Я хочу / не хочу те ж саме. Я хотів би / не хотів би бути таким же».

Важливим моментом при вивченні англійської дитиною буде обов’язкове сприйняття на слух чужої мови-дикторів, героїв фільмів, дорослих в сусідній кімнаті. Нехай він не зрозуміє, що говорять, але звучить фоном мова все одно допомагає формуванню сприйняття мелодики мови, його інтонацій.

Отже, вивчення англійської мови дітям 4-5 років дається легше, ніж дорослим. Якщо ваша дитина вже вступив в цей сприятливий період-користуйтеся моментом! знання іноземної мови неодмінно стане в нагоді йому в майбутньому.

Даний продукт не є електронною формою підручника (розробленої відповідно до вимог наказу міністерства освіти і науки росії №1559 від 08.12.2014). Це точна копія друкованого підручника у форматі pdf. Не містить мультимедійних та інтерактивних об’єктів.

Підручник, створений відомими фахівцями в галузі викладання англійської мови о. В. Афанасьєвої та і. В. Міхеєвої, призначений для учнів 8 класів і є основним компонентом навчально-методичного комплексуДля четвертого року навчання, в який також входять два робочі зошити, робоча програма, аудіододаток, книга для вчителя і методичний посібник до даної лінії. Підручник перероблений відповідно до вимог федерального державного освітнього стандарту основної загальної освіти, схвалений рао і ран і рекомендований міністерством освіти і науки російської федерації. (cd додається тільки до друкованого видання.)

На нашому сайті ви можете завантажити книгу «англійська мова. 4-й рік навчання. 8 клас » ірина міхєєва, ольга афанасьєва, баранова ксенія михайлівна, вауліна юлія євгенівна, петрова наталія юріївна, вострікова ольга володимирівна безкоштовно і без реєстрації у форматі fb2, rtf, epub, pdf, txt, читати книгу онлайн або купити книгу в інтернет-магазині.

Навчальна програма

Англійська мова, дошкільне відділення (4-5 років)

Навчання англійської мови дошкільнят має свої особливості, які ґрунтуються на психофізіологічному розвитку дітей даного віку. Психологи стверджують, що сприйняття, пам’ять і увагу у дошкільнят носять мимовільний характер. Діти не вміють управляти своїм сприйняттям, не можуть самостійно аналізувати той чи інший предмет. Для дитячої пам’яті характерна виняткова фотографічність, але при цьому дошкільник не піклується про те, щоб все, що він сприймає, міг пригадати згодом. характерною особливістю уваги дитини є те, що воно викликається зовні привабливими предметами. Зосередженим увага залишається до тих пір, поки зберігається інтерес до сприйманих об’єктів. Багато основоположні мовні навички та вміння ще не доступні дітям дошкільного віку, що пов’язано з великим розвитком правої півкулі мозку в порівнянні з лівим. Це призводить до того, що діти дошкільного віку не можуть вибудовувати ускладнені логічні ланцюжки, замінювати слова в однотипних фразах, сприймати фразу як набір лексичних одиниць і т.д. Тому, навчання повинно будуватися з урахуванням цих особливостей і істотно відрізнятися від навчання в початковій школі.

У дитячому садку» крихітка » навчання англійської мови починається в групах дітей 3-х річного віку, і закінчується в групах дітей 5-6 річного віку. Ми виділяємо 3 етапи:

I етап — 3-4 роки,
Ii етап-4-5 років,
Iii етап-5-6 років.

На кожному етапі програма будується з урахуванням особливостей дітей даного віку.

Основні технології навчання дошкільнят ґрунтуються на гармонійному поєднанні 3-х методик викладання:

1. Ігровий,
2. Комунікативний,
3. Методики повного включення всього організму (total physical involvement).

Протягом усього навчання зберігається єдність форм і видів робіт, при цьому домінують наочність і образність, так як фраза сприймається дитиною не як набір окремих лексичних одиниць, а як блок, щось єдине, ціле, образ.

Дана програма призначена для навчання дітей 4-5 років і враховує особливості їх психологічного і фізичного розвитку. вік від 4 до 5 років отримав назву віку «чомучок». Діти старше 4 років здатні подумки уявляти собі те, що вони ніколи не бачили. вони люблять слухати розповіді дорослих і задають безліч питань. Мислення робить якісний стрибок: дитина виходить за межі статичного буття і починає жити в протяжному в часі світі. Це дозволяє перейти до пошуку закономірностей, що лежать в основі устрою світу. Він починає цікавитися процесами як впорядкованими системами подій. У зв’язку з цим в навчання необхідно включати елементи закономірностей мовного ладу. При цьому 1) не відходити ні на йоту від основного принципу наочності і образності; 2) керуватися принципом «роби, як я», «говори, як я»; 3) вчити мови виключно на практиці, без застосування навіть елементарних теоретичних мовних понять (teacher centered method).

Цілі і завдання

Основною метою курсу є ознайомлення дітей з нескладною лексикою, доступною і відповідною їх рівню розвитку, введення елементарних мовних конструкцій, виховання і розвиток особистості за допомогою залучення до культури англомовних країн за допомогою дитячого фольклору. Дані цілі визначають основні завдання курсу:

1. Ознайомлення з основними звуками фонетичного ладу мови і подальший розвиток мовного апарату дитини.

2. Формування вміння розуміти нескладні команди вчителя і реагувати на ряд елементарних питань.

3. Розвиток елементарних мовних навичок і умінь (вміння реагувати на команди вчителя, відповідати на нескладні питання, дізнаватися доступну лексику).

4. Розвиток мовної пам’яті (фотографічної, образної, графічної, словесної) і творчих здібностей.

5. Формування навичок розуміння елементарних мовних явищ і вміння зіставляти прості цілісні конструкції як блок рідною мовою в порівнянні з досліджуваним.

6. Розширення кругозору дітей та їх загальної культури.

7. Розвиток умінь і навичок роботи у великій групі (12-14 чоловік) і в малих групах по 5-6 чоловік, вміння працювати в команді.

Види і форми роботи

Основоположні моменти концепції дошкільного навчання зводяться до використання широкого спектру методів, прийомів, форм і засобів навчання. При цьому враховуються індивідуальні особливості дітей, а також особливості їх загальнокультурного розвитку і мікросоціуму – сім’ї. Отже, основні прийоми:

А) імітація;
Б) створення образів: візуальних, музичних, пластичних. Як наслідок-домінування невербальних засобів навчання на заняттях (картинок, образів, музики, танців);
В) використання навчальних ігор;
Г) загадки;
Д) драматизація міні-вистав, що сприяє усуненню психологічного бар’єру у дітей, підвищенню самооцінки, значущості, що передбачає методика успіху.

Принципи роботи

1. Обов’язково використовувати різні засоби заохочення, як вербальні, так і матеріальні.

2. Формувати у дітей позитивний образ вчителя, що підвищує рефлексивні здібності дитини.

3. Лімітувати мова вчителя російською мовою до 5-10%. (мова дитини англійською мовою-90%).

4. Системно вводити лексику:

    Перше заняття — 3 слова.

    Друге заняття-закріплення.

    Наступні заняття-активізація з використанням мовних конструкцій + 3-4 нових слова.

5. Враховувати короткочасну пам’ять дітей на даному етапі розвитку, системно повертатися до раніше пройденого матеріалу і включати його в наступні заняття.

6. Навчати повним мовним структурам, що сприяє розвитку навичок говоріння.

7. Віддавати перевагу парному і груповому навчанню. Це допомагає встановити сприятливий психологічний клімат в групі і знімає мовні бар’єри.

8. Розвивати швидкість реакції на команди і питання вчителя.

Завантажити англійську мову 4 рік навчання. Навчальна програма

Учитель на заняттях використовує такі види роботи:

1. Робота над вимовою.

А) казка » живий язичок”
Б) скоромовки
В) римування

2. Робота з іграшкою.

А) діалог з іграшкою
Б) опис іграшки

3. Робота з картинкою.

А) опис картинки
Б) гра » що зникло”
В) «знайди картинку»

4. Розучування і декламація віршів.

А) конкурс віршів
Б) різножанрова декламація (оптимістична, сумна, сердита і т. Д.)

5. Розучування пісеньок.

«покажи» пісеньку

6. Інсценування коротких оповідань і п’єс.
7. Рухливі ігри.
8. Спокійні ігри.
9. Творчі ігри.
10. Відтворення ситуативних діалогів.
11. Розповідь по картинці.
12. Вивчення букв.

Організація роботи в групі

На заняттях діти сидять і стоять півколом або колом, як можна ближче до вчителя, що допомагає їм добре бачити і чути вчителя і створює теплий психологічний клімат, а також дозволяє швидко змінювати види діяльності. заняття будується за системною схемою, яка повинна час від часу незначно варіюватися в міру проходження етапів навчання.

Приблизний план уроку

1. Вітання.
2. Фонетична зарядка.
3. Повторення пройденого лексичного матеріалу.
4. Розминка з використанням рухливих ігор.
5. Активізація пройденого і введення нового лексичного матеріалу.
6. Розучування віршів і римувань.
7. Перегляд англійських мультфільмів.

Структура і зміст курсу

При виборі тематики, лексико-граматичних конструкцій враховуються рівень розвитку дітей, їх мотивація та інтереси, а також співвіднесеність з навчальними планами з розвитку пізнавальних здібностей і мови російською мовою в дитячому садку. На етапі навчання дітей 4-5 річного віку, виходячи з досвіду навчання англійської мови дітей даного віку, представляється