Як висловлювати свою думку. А навіщо вам свою думку

113

Питання психологу:

Здрастуйте. У мене з дитинства проблема: я не можу нормально спілкуватися з людьми. До того, як я пішла в школу, я спілкувалася тільки з дорослими (не ходила в дитсадок). Але як тільки я пішла в перший клас, почалися проблеми. Я спробувала подружитися з однокласниками, але вони всі чомусь були налаштовані вороже, знущалися наді мною, обзивали і ігнорували мене. Мене це дуже образило. Весь шкільний період був для мене пеклом. Я припинила навіть спроби розмовляти з ким-небудь.

Я також багато часу проводила зі своєю тіткою, яку я дуже дратувала, і вона всіляко це показувала. Вона прямо весь час говорила, як я її бешу і що їй соромно, що я її племінниця. Її злість перетворилася на мою ненависть по відношенню до себе. Я стала просто ненавидіти себе. Крім того, моя мама прекрасна людина, але вона трохи тиран. Вона часто карала мене за те, що я весь час щось не те кажу дорослим. Я не могла ніяк зрозуміти, що саме я роблю не так. Що б я не говорила-все було не те.

І загалом, зараз мені 22 роки, у мене немає друзів і особистого життя, тому що я боюся вести розмови, жахливо нервую. Я відчуваю, що не знаю, що відповісти співрозмовнику, тому що боюся, що скажу щось не те, що він подумає, що я якась ідіотка. Або я випадково ображу його і він ніколи більше не захоче розмовляти зі мною. Коли я намагаюся з кимось заговорити або щось відповісти, мій мозок як би стає порожнім. Всі думки кудись зникають. Я взагалі не знаю, що сказати, навіть односкладову відповідь дати боюся і не можу.

Не так давно у мене розвинувся невроз. Загалом, ситуація стає все гірше і гірше. Мені не хочеться жити, тому що я відчуваю тільки порожнечу і свою неспроможність. Я не можу розмовляти взагалі ні з однією людиною, навіть з родичами. Коли я намагаюся висловити свою думку, мені здається, що мій співрозмовник на мене якось дивно дивиться і після цього показує, що не хоче продовжувати розмову. Мене всі ненавидять, і деякі навіть прямо говорили мені про це.

При цьому думки письмово мені висловити легше, хоча все одно боюся їх висловлювати і боюся осуду, хоча розумію, що мої страхи ірраціональні.

Будь ласка, підкажіть, як мені навчитися переборювати свій страх висловлювати свою думку і адекватно реагувати на слова співрозмовника? як мені стати впевненіше в собі? чи є якісь способи? у мене нічого не виходить. Дякую.

На питання відповідає психолог опалєва олександра олександрівна.

Олена, здрастуйте. Перш ніж позбавлятися від страху перед спілкуванням з людьми, потрібно попрацювати зі своєю впевненістю в собі. Почніть з того, що напишіть хвалебний лист самій собі і повісьте його на стіну перед очима і перечитуйте його кожен день. У ньому вкажіть всі ваші достоїнства і досягнення. Навіть самі мінімальні, і незначні на ваш погляд. Список спочатку повинен бути не менше 20 пунктів. З кожним тижнем збільшуйте його.

Що відбувається на даний момент у вашому житті? чим ви займаєтеся? як проводите свій час? які почуття найбільш часто зустрічаються у вас? спробую припустити, що ви спочатку перед початком розмови, вже налаштовані на те, що він піде не так як хотілося. Так? що ви очікуєте від співрозмовника? згадайте який-небудь діалог. Відтворіть його перед дзеркалом, зверніть увагу на свій вираз обличчя. Можливо при спілкуванні ви ховаєте погляд, або навпаки занадто насторожено тримайтеся. Швидше за все ніякої посмішки немає. Як ви думаєте, чи може ваш вираз обличчя при розмові направити його не в те русло? попрацюйте над виразом обличчя. Почніть з посмішки самій собі кожен день. При розмові спочатку поставте завдання відповідати посмішкою, періодично дивитися в очі співрозмовнику, здійснювати легкі кивки головою. Як освоїтеся з цим етапом, перейдіть до односкладовим фразам, поступово збільшуючи кількість висловлених пропозицій. Існують різні курси щодо поліпшення спілкування з людьми, не зайвим буде записатися на них.

Кому ми віримо найбільше на світі? навіть самий невпевнений в собі людина скаже-самому собі. У пошуках відповідей на важливі питання кожен з нас звертається всередину себе. З одних питань ми можемо мати однозначну думку, з інших — ми можемо не мати однозначно чіткої позиції і розглядати питання з різних точок зору, намагаючись визначити вірну для себе. Коли ми вступаємо в діалог з іншою людиною, ми розмовляємо не тільки з ним, але і з його внутрішнім світом. Таким же грунтовно однозначним або не до кінця сформувався щодо якихось питань, як і наш.

Зазвичай ми відчуваємо потребу висловити свою думку, коли розходимося зі співрозмовником в точках зору. Але ситуації бувають різні. Ми можемо промовчати, коли не вважаємо за потрібне говорити те, що думаємо, можемо сказати свою думку, рівним і спокійним тоном, а можемо почати відстоювати свою точку зору. Як чинити в кожній конкретній ситуації вирішуємо ми самі. І оцінюємо прийняте рішення вже після.

Ми можемо сказати щось і потім почати картати себе-ну навіщо я це сказав, варто було б промовчати. Або навпаки, промовчати і картати себе за те, що думка своєчасно не було висловлено. Таке трапляється, коли ми концентруємося на самих собі, своїх думках і емоціях. У той час, як вступаючи в діалог з іншою людиною, необхідно приймати і будувати комунікацію від позиції співрозмовника. Так роблять всі розумні комунікатори, які знають, що довести свою думку неможливо, навіть наводячи самі незаперечні аргументи, так як це завжди народжує внутрішнє протиріччя у співрозмовника. Свою позицію можна тільки донести-подати на блюді так, щоб співрозмовник не зміг відмовити собі в задоволення пригоститися.

Що важливо розуміти, перед тим, як почати висловлювати свою думку?

1. Не кожна ситуація вимагає, щоб думка була виражена і не кожна думка повинна бути виражена апріорі.

Наша думка може здаватися нам дуже важливим, але не менш важливо – реально подивитися на почуття, думки інших людей. Якщо ви хочете сказати близькій людині свою категоричну думку щодо того, що може стосуватися його безпосередньо – подумайте. У відносинах з близькими особливо важливо бути коректними, тому що ніхто не образить так, як може це зробити близька людина, для якого всі наші почуття можуть бути як відкрита книга. Чи варто ваша думка того, щоб зробити близькій людині боляче? або, якщо ви вважаєте, що думка повинна бути почута в будь-якому випадку, заздалегідь обміркуйте, як саме ви його висловите.

2. Не кожна людина хоче чути думку, відмінну від його власного

Напевно, ви часто помічали, що навіть спілкуючись з іншими людьми, співрозмовник може вести діалог тільки з самим собою. Такі люди не тільки не розташовані до сприйняття точки зору, відмінною від їх власної, але і в принципі в ній не зацікавлені. Їх мета — не повноцінний діалог, а обмін своєю думкою, новинами і т. Д. Іноді простіше послухати і не сказати, а, може бути, і взагалі не слухати.

3. Наша внутрішня потреба у висловленні власної думки виходить від нашого я чи цього дійсно вимагає ситуація?

Багато людей схили висловлювати свою гучну думку на досить відсторонені або навіть дріб’язкові теми. У той час як при дійсно важливих обставинах – не готові висловити свою позицію і вважають за краще промовчати. Насправді ж все повинно бути навпаки. Не завжди думку варто висловлювати тільки для того, щоб його висловити. Таким чином, ми задовольняємо свою потребу в самоствердженні або підкріплюємо своє самолюбство. Справжня сміливість-висловити свою думку там, де обставини вимагають цього, навіть якщо самі ми і не схильні висловлюватися.

4. Висловлюючи свою думку, ми завжди повинні бути готові до можливого продовження діалогу, навіть якщо воно і не піде.

Коли ми висловлюємо свою думку, ми не просто кидаємо його співрозмовнику в обличчя. Ми його висловлюємо і повинні бути готові до відповідного висловлювання, тобто продовження теми. Якщо ви до цього не готові, подумайте, чи так важливо вам висловитися в даній конкретній ситуації. Тому що важливо не стільки гідно висловити свою позицію, скільки продовжити діалог після цього.

Навіть якщо думка співрозмовника відрізняється від нашого власного, це не означає, що ми зобов’язані встати в оборонну позицію. Це стосується в першу чергу питань, які не є основоположними, не суперечать нашим особистим глибоким принципам або переконанням. При обміні думками з добре знайомими, близькими людьми, важливо пам’ятати, що людські відносини завжди стоять понад нашого конкретного думки на даний момент, тим більше не виключено, що думки можуть помінятися. Важливо завжди пам’ятати про це, в іншому випадку, одне грубо висловлену думку може коштувати близьких, довірчих відносин.

Іноді ми ведемо діалог з неприємними нам людьми, чия позиція може докорінно суперечити нашій. У таких ситуаціях важко стримувати свої емоції через розбіжності в думках і

Что такое вендинг и вендинговые автоматы? как на них зарабатывать?

Автоматы с кофе в торговых залах, автоматы, которые печатают фото из инстаграма, автоматы, которые за монетку выдают детям мячики-попрыгунчики, автоматы, которые.. Да сколько на самом деле вокруг нас автоматов? вы когда-нибудь замечали? но ведь все они-чей-то бизнес.

На самом деле пик популярности вендинговых автоматов уже прошел. Вот только индустрия эта развилась очень сильно и масштабно. Сейчас есть автоматы, которые готовят пиццу, автоматы, которые паркуют ваши машины, лотерейные автоматы. Просто в последнее время о ней не так много новостей, не так много новинок поступает из-за рубежа и вообще информационный фон слабый. 

Вот взять даже режим самоизоляции в 2020 году. О том, как страдает бизнес говорили все. А кто-нибудь говорил о владельцах вендинговых автоматов? нет. Потому что они даже если и теряли прибыль, в минус уйти все равно не боялись. Аренда у них как правила маленькая, потому что площадь автомата небольшая, расходы на содержание – тоже. 

Поэтому и громких новостей об этой индустрии мы не слышали. И индустрия продолжает жить и развиваться несмотря ни на что. А тем, кто только задумывается о возможности зарабатывать деньги на вендинговых аппаратах, мы рекомендуем обратить внимание на этот сегмент экономики.

Что такое вендинг простыми словами

Вендинг простыми словами – это продажа товаров и услуг с помощью автоматизированных систем. То есть когда товары или услуги продаются без прямого участия человека. Да, 21 век, машины, роботы-это все оттуда.

Вендинговые аппараты – это автоматы по продаже чего-либо. Вы их точно видели и скорее всего даже пользовались. Самый популярный вариант вендинговых машин-автоматы по продаже кофе в пластиковых стаканчиках. А вообще на сегодняшний день существует огромное количество их различных вариантов. Автоматы печатают вам фото из личного профиля instagram, автоматы готовят при вас пиццу. Автоматы даже предоставляют вам парковочные места.

Но о том, какие виды вендинговых автоматов существуют, мы поговорим позже. А пока интересный факт-первые вендинговые машины появились задолго до нашего века.

Когда появился вендинг

Археологи нашли вендинговые автоматы с древнего рима

Нет, это не заголовок желтых страниц, где рассказывают про инопланетян и мировой заговор. Это правда. Дело в том, что в древнем риме уже существовали простейшие механизмы, которые за одну монетку наливали небольшое количество освященной воды. С автоматизированными компьютерными механизмами сегодняшнего дня они имели мало общего, но именно тогда началась история вендинга.

Еще несколько интересных фактов из прошлого:

В англии 17ого века в трактирах стали устанавливать механические машины, которые могли за один пенс наполнить вашу трубку курительным табаком.

В той же англии, но уже на века позже изобрели сатуратор – устройство для насыщения воды газом. С тех пор история вендинга сделала резкий скачок. Потому что через некоторое время появились и автоматы, которые стали наливать эту газировку. И именно они из всех прошлых изобретений больше всего походили на то, что мы видим сейчас.

Великобритания вообще была источником идей в индустрии вендинга. И в 19 веке тоже смогла отличиться. В 1888 году именно там появился первый аппарат, который за деньги выдавал покупателям жевательную резинку.

И только потом, эстафету развития вендинга приняли сша. Стали появляться все новые и новые форматы. Автоматы стали продавать не только газировку и жвачку, но и другие товары.

Як висловлювати свою думку. А навіщо вам свою думку

Если вы считаете, что в россии все обычно докатилось позже, то ошибаетесь. Уже в 1898 году на рубеже 19ого и 20ого веков в санкт-петербурге был установлен аппарат по продаже шоколада. Но как бизнес тогда его не восприняли.

Ну и всем известные в ссср автоматы, которые наливают газированную воду с сиропом в граненые стаканы, которые стали элементом целой эпохи – ни что иное, как вендинговые автоматы, просто название в ту пору было еще неизвестным.

Новое время покрасил индустрию вендинга совсем в другие краски. В некоторых странах дошло до того, что автоматов стало больше чем продавцов-людей. В роботизации общественной жизни отличилась как всегда япония. Там на каждых 23 человека стоит один автомат – такое огромное количество этой техники размещено на территории маленькой страны. Для сравнения у нас это-один автомат на 2000 человек.

Какие виды вендинговых автоматов существуют

Разнообразие их велико, а идеи продолжают появляться и запускаться в бизнес-среду. Но в общем смысле можно разделить все вендинговые машины на несколько основных категорий.

&1&

Автоматы по продаже горячих напитков (кофе)

Напитки в таких машинах готовятся из кофейных зерен и растворимых ингредиентов. Используются какао, сливки, чай. Это стандарт индустрии, который получил самое массовое привлечение. Сейчас такие автоматы ставятся везде — в любом торговом центре, в магазинах, в офисных центрах, в любом месте, где клиенту приходится стоять в очереди или ждать. Даже в магазинах, к продуктам не имеют никакого отношения. На заправочных станциях, в автосеривисах, в парикмахерских. Везде.

Существуют как варианты для помещений, так и уличные автоматы. Различаются они как по наполнению (в некоторых продают только горячие напитки, другие добавляют новые вкусы и холодные напитки), так и по объему.

&1&

Снековые автоматы

К ним относятся те, что выдают вам за деньги разного рода скорую упакованную еду – шоколадки, напитки в пластиковых бутылках или алюминиевых банках, чипсы, бутерброды и прочий «перекус».

Различаются следующие машины по способу доставки оплаченного товара к покупателю. Самые простые-шнековые-те, в которых товар буквально выталкивается со своей полки и падает в лоток. В таких машинах продавать хрупкие и бьющиеся товары не получится.

Более сложные варианты механизма – с лифтовой подачей. У них механизм быстрым и ловким движением автоматической руки сам подносит со своего места товар к окошку, откуда его можно забрать. Такие машины более функциональны и позволяют разнообразить меню.

Подобные вид аппаратов используют не только в продуктовой нише. Через них можно реализовывать духи, лампочки и различные сувениры, например.

&1&

Автоматы, продающие газированную воду, коктейли, соки и квас

Сразу отметим, что квас в автоматах – особенность именно российского направления развития вендинга. Ну а про автоматы с наливом газировки в ссср мы уже говорили выше.

Сейчас подобные машины пошли дальше. Они готовят свежевыжатый сок (да-да, тот самый фреш) из фруктов. Или могут использовать концентраты для приготовления фруктовых напитков, напитков с витаминами и даже кислородных коктейлей.

Автоматы по продаже воды. Аквавендинг

Эти аппараты выделили в отдельную категорию. И опять же, скорее всего вы такими сами пользуетесь. Это-те самые автоматы на улицах спальных районов, которые наливают в вашу тару «чистую» воду (водопроводная вода, очищенная фильтрами). Также существуют вариации, которые по примеру простого кулера наливают воду в стаканчики.

Автоматы по продаже еды

Опять же – отдельная категория. Потому что эти машины готовят еду при вас, или просто разогревают заготовки. Существует множество их вариантов. Вендинговые автоматы по приготовлению пиццы, хот-догов, пирожков, бутербродов, сырников и даже полноценных завтраков и обедов.

&1&&1&

Автоматы по продаже непродовольственных товаров

Эти машины продают все, что только можно – игрушки, парфюмерия, хозтовары …

Для этой части индустрии характерна переработка автоматов под конкретные виды товаров. Хороший пример-аппараты по продаже цветов, которые дополнительно оснащают холодильным модулем.

Мини-вендинг

В большинстве своем это – упрощенные аппараты, часто даже механические без насыщения электроникой. Они торгуют товарами в капсулах (то есть маленькими товарами). Сами автоматы тоже имеют компактные размеры и умещаются даже на прилавках, или крепятся на стену. Продают в них часто предметы быстрой необходимости: жвачки, тампоны, салфетки, бахилы, презервативы, маленькие игрушки.

Вариации таких автоматов можно встретить на выходе из продуктовых магазинов. Они имеют яркую «внешность», что привлекает детей, а единица товара в них стоит в среднем десять рублей – чтобы было не жалко бросить монетку, которая, например, осталась со сдачи. Продаются в них обычно круглые жевательные резинки или мини-игрушки – мячи-попрыгунчики или фигурки.

Вендинговые автоматы услуг

Это большая категория машин, которые не торгуют товаром, а делают что-то для клиента. Например, они могут чистить обувь. Или печатать фотографии,Ставиться досить критично і не боїться при цьому зіткнутися з нерозумінням інших. Ця доля все ж наздоганяє його у відносинах з павлом петровичем кірсановим, однак, наприклад, аркадій із захопленням ставиться до дружби з євгеном і підтримує його позиції і погляди. Примітно, що автор сам не знає, чи любить він свого героя або ненавидить, але за сміливість висловити свою думку базаров точно заслуговує на повагу. Завдяки таким першопрохідцям розвивається світ, адже для розвитку завжди потрібно протиборство ідей.

Завжди є ймовірність зустрічі із засудженням, коли висловлюєш протилежну точку зору. Багато хто може її не зрозуміти, але висловлювати свою позицію необхідно, якою б вона не була. Краще направити людей на нові думки, ніж піддаватися думці більшості. За це, як мінімум, варто поважати людину, адже далеко не кожен здатний міркувати інакше.

Нестерова олена:

Незабаром я натрапила на один сервіс ці курси.

Дізнатися більше>>

Як написати підсумковий твір на максимальний бал?

Нестерова олена:

До навчання завжди підходила дуже відповідально, але з російською мовою і літературою з першого класу були проблеми, з цих предметів весь час були трійки. Ходила до репетиторів, годинами займалася сама, але все давалося дуже важко. Всі говорили, що мені просто «не дано»…

За 3 місяці до єді (2018) почала шукати різні курси з підготовки до іспиту в інтернеті. Чого я тільки не пробувала і начебто невеликий прогрес був, але російська мова і література давалися дуууже важко.

Незабаром я натрапила на один сервіс , де професійно готують до єді і дпа. Не повірите, але за 2 місяці, займаючись на даній платформі мені вдалося написати єді з літератури на 91 бал! вже потім я дізналася, що ці курси поширюються у федеральних масштабах і є найефективнішими в росії на поточний момент. Найбільше сподобалося те, що підготовка йде легко і невимушено, а викладачі курсів стають мало не друзями, на відміну від звичайних репетиторів із завищеним почуттям власної значущості. Загалом якщо вам потрібно підготуватися до єді або дпа (з будь-якого предмету), то однозначно рекомендую ці курси.

Дізнатися більше>>

Цікаво? збережи у себе на стінці!

Ми живемо в епоху, коли нам легше слідувати за натовпом, ніж намагатися сформувати власну думку і мати сміливість його висловити. Якщо щось популярно або загальноприйнято, стає подвійно страшніше і незручніше йти проти цього явища. Але як часто ми спостерігали в історії, що загальноприйнятість і популярність не найкращі союзники правди? це відбувалося і відбувається постійно. Нам не хочеться здатися дурними або вразливими для критики громадськості або навіть близьких людей. Нам боязно сказати те, що багатьох може шокувати, хоча самі ми прекрасно розуміємо, що думка вірна і справжня. Тому люди і дивляться телебачення, тому продовжує жити повним життям пропаганда в будь-якій країні світу.

Але якщо ти продовжиш в тому ж дусі і не почнеш відкрито висловлювати свою, можливо, непопулярну точку зору, ти ніколи не станеш сильною і незалежною особистістю. Ти ніколи не зможеш стати людиною дії, що втілює свої ідеї в життя. Знайдеться багато людей, які захочуть тобою скористатися, коли вони побачать, що ти не можеш постояти за свої ідеї.

Ти станеш цікавішим, якщо перестанеш затикати собі рот. Ніхто не любить нерішучих і сором’язливих людей. Вірніше навіть інше: їх, може, і люблять, але всіляко користуються і не надають ніяких перспектив. На жаль, жити в своєму мікросвіті не представляється можливим для сучасного світу. А в собі-це сигнал для хижаків, які сприймають його як відсутність зрілості і недосвідченість. Ти повинен чітко показувати свої погляди і обізнаність в тих областях, про які говориш. Це не повинна бути бравада диванного воїна, це має бути думка думка фахівця і розумної людини.

Ти також скоротиш напругу, яка обов’язково буде між тобою і людиною, яка не розуміє твої погляди. Недомовленість може бути причиною недовіри, занепокоєння і стресу. Причому як з твого боку, так і з боку співрозмовника. Простіше кажучи, ми будемо більше довіряти опоненту, якого добре знаємо, ніж людині з вулиці, про яку ні чорта не чули до того моменту, поки він постукав у двері.

Важливим етапом для формування власної думки є навчання. — це взагалі не статична процедура, їм треба займатися все життя. Подібне дасть тобі більше впевненості. Важко сперечатися з тим, що думка, яка грунтується на фактах, статистичних даних, особистому досвіді, стоїть куди міцніше, ніж думка, взяте з телевізора, чиє обгрунтування грунтується тільки на порожнечі. Не тримайся за свою дурість, краще вчися і ставай мудрішими.

Коли у тебе з’явиться докладна концепція світовідчуття, а твоя точка зору буде обгрунтована і виправдана, у тебе виникне шикарна можливість впливати на інших людей. Ти можеш допомогти їм зробити те ж саме, адже це крок вперед, не інакше. Навколишні будуть надихатися силою твоєї особистості, розумні люди буду цінувати тебе за сміливість і мужність. Все це красиво звучить і навіть трохи пафосно, але повір, це часто працює. Таким чином йде зростання особистості. До всього іншого, ти навчишся впливати на інших.

Коли ти думаєш:» я хотів би сказати…», – але не кажеш, виникає дуже сумна картинка в мозку. Бажання забиваються, як судини тромбами. І це також погано впливає на твоє здоров’я. Створюється таке кисле почуття жалю, недоробленості. Ти дивишся в минуле і бачиш багато втрачених можливостей. Якщо хочеш позбутися жалю, потрібно говорити іншим про те, що думаєш. Не бійся цього робити. Якщо твої друзі, подруги або колеги не зможуть це прийняти, тобі з ними не по дорозі. А конфлікти можуть вирости на будь-якому грунті. Головне-залишатися людиною.

Чи будуть тебе сприймати всерйоз – залежить тільки від тебе. Але твої варіанти вирішення проблем не з’являться з порожнечі. Для цього потрібно довіряти собі і вміти висловлювати заклопотаність іншим людям. Припустимо, твій начальник запропонував вирішити проблему на виробництві певним способом. Він твій начальник, і його треба слухати, так адже? а що якщо ти знаєш більш вдале рішення? якщо ти не проявиш ініціативу і не розкажеш про свій спосіб, ти зробиш гірше не тільки собі, а й підприємству. Тому багато успішних компаній вітають ініціативу знизу-це запорука успіху.

Правда життя-світом правлять сміливі. Вони можуть бути будь-ким: добрими хлопцями, авантюристами, злочинцями та негідниками, але всі вони роблять те, що інші не можуть. Коли ти висловлюєш свою думку, то автоматично виділяєш себе на тлі інших. Ти ж розумієш, що дано подібне вміння не кожному? більшість покірно робить те, що кажуть робити їм інші. Треба проявляти героїзм, щоб вибитися з цього кола.

Боятися не варто. Хоча можуть бути проблеми і нерозуміння, а в державах, де є цензура, може бути кримінальна відповідальність. Але в чому сенс життя людини, якщо він буде сліпо підкорятися і знищувати всі ознаки свого «я»? навіщо йому взагалі тоді жити? відповідь за тобою.