Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

121

Як оновити старі шпалери своїми руками, не затіваючи ремонт, а лише реанімувати проблемні фрагменти, розглянемо більш детально.

Найчастіше, шпалери на стінах ще пристойно виглядають, але в силу різних обставин подекуди з’явилися вади, які псують весь вигляд приміщення.

Перш за все, обстежте старі шпалери у всій кімнаті і напишіть на папері всі огріхи, щоб не пропустити чогось і не повертатися до пропущеного ділянці вдруге.

Можливі дефекти на старих шпалерах:

  • подекуди відклеїлися самі полотна або розійшлися в деяких місцях стики;
  • шпалери стали пузиритися;
  • з’явилися жирні або брудні плями;
  • діти розмалювали ділянку стіни;
  • потертості на шпалерах або вони пошарпалися на зовнішніх кутах і інші неприємності.

Підклеюємо відійшли шпалери

Шпалери часто непередбачувані-і клей хороший, дотримана технологія наклейки, витриманий режим висихання смуг, а вони в підсумку все – таки відклеюються.

Щоб їх підклеїти нам знадобиться клейовий склад з хорошими характеристиками. Сьогодні у продажу є дуже якісні клейові суміші, виробляються і з додаванням пва, спеціальні склади для підклеювання стиків, що випускаються в тубах.

Щоб якісно оновити старі шпалери своїми руками скористаємося ними. Якщо це шматок відклеїлися шпалер, то, перш за все, очистимо самі старі шпалери від прилиплих частинок шпаклівки, і основа повинна бути без пилових частинок.

Потім слід рясно зволожити відійшло полотно клейовий масою, і дати йому час для розмокання. При необхідності мажемо клеєм ще раз, щоб шпалери стали еластичні.

Коли полотно «дозріло», прикладаємо його до стіни і, добре притискаючи, розгладжуємо ганчірочкою, виганяючи в сторони бульбашки, надлишки клейової суміші. Єдине зауваження — якщо в клеї присутній пва, то світлі тони їм не підклеюємо, щоб уникнути появи жовтих плям.

Прибираємо повітряні бульбашки під шпалерами

Зазвичай повітряні бульбашки утворюються, якщо ви неякісно загладили полотна спочатку і під ними залишилося повітря. Відразу це може не кинутися в очі, і шпалери встигають висохнути.

Крім того, якщо підстава під наклейку було підготовлено не за правилами, то на нерівній стіні приклеювання відбулося не по всій площі полотна через нерівності поверхні.

Коли ви це виявили, то питання, як оновити шпалери своїми руками став актуальним. Щоб не переклеювати смугу повністю, спробуємо її все-таки приклеїти прийомом зовні. У мене був подібний досвід, і все вийшло відмінно.

перш за все, визначте чи багато «дутиков» і якого вони розміру. Якщо вони невеликі, то тут простіше. Проколюємо міхур і виганяємо повітря. Розводимо клейовий склад рідині звичайного, щоб він зміг пройти через голку 20 грамового шприца.

Набираємо його в шприц і, проколюючи полотно, вводимо його під старі шпалери. Краще це робити у верхній частині повітряного міхура, так як клей почне стікати вниз, тим самим просочить непроклеєні фрагменти.

Беремо ганчірку і розгладжуємо смугу до отвору або декількох, щоб вигнати повітря і надлишки клею. Коли все вийшло, то добре прокочуємо гумовим валиком або розгладжуємо ганчірками оновлену поверхню.

Якщо обсяг непроклейки великий, то тут можна порадити виконати невеликі розрізи. Нічого страшного, коли все приклеїться, їх не буде помітно.

Знову ж таки, маленьким пензликом, шприцом (дивимося по ситуації) подаємо клейову суміш під старі шпалери в розрізи, можна проколоти в декількох місцях додатково, і як і раніше сценарієм виганяємо повітря і приклеюємо дефектну ділянку. Поєднуємо краю по малюнку і чекаємо висихання. Якщо будете акуратні, то не знайдете ту ділянку, де робили ремонт.

Видаляємо плями на шпалерах

Плями можуть бути різної природи, як і види шпалер , з яких їх потрібно прибрати. Не всі шпалери можна мити – подивіться інформацію по умовним позначенням на етикетці. Тим не менш, є багато видів, які легко піддаються очищенню.

Очищаємо шпалери від жирних плям

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхнюдобре, коли поверхня вологостійка, тоді для знежирення застосовуємо будь-який засіб для миття посуду, хороші аос або феррі.

Якщо ж старі шпалери не миються, то можна спробувати видалити жир за допомогою товченої крейди, крохмалю — того, що «тягне» на себе жир. Якщо цятки зовсім свіжі, то беріть в свою руку паперову серветку, накладайте її на стіну і пропрасуйте не дуже гарячою праскою.

Брудні плями

Це, мабуть, самі легко піддаються чищенню забруднення. Досить просто змити водою бруд, якщо залишаються сліди, то застосуєте легкий розчин миючого засобу або процес повторюємо ще раз.

Результат дитячих мистецтв-маркер, олівець, ручка

Тут принцип «не нашкодити», все залежить від типу старого покриття. Олівець спробуйте стерти звичайним ластиком, а ручку або маркер добре виводять спирт, ацетон не пропоную, він може негативно впливати на структуру деяких шпалер.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Можна зробити тест на шматочку таких же шпалер, і, якщо все буде нормально, то сміливо в бій. І ще порада, занадто старанно не тріть рукою, так як з’являться потертості, змазаність малюнка – все виконуємо без зусиль.

Крім того, спробуйте перекис водню або придбайте в будівельних магазинах спеціально для цього призначений реагент, серветки, просочені спеціальним складом, щоб оновити старі шпалери своїми руками. Це, мабуть, непоганий спосіб.

Загальний рада з оновлення старих шпалер своїми руками. Чудовим адсорбентом визнана «біла глина». Вона застосовується не тільки в косметології, але допоможе вам оновити старі шпалери своїми руками швидко і якісно.

Розведіть її водою до густоти сметани і покрийте цим складом проблемні місця. Нехай глина висохне і» попрацює » (в межах доби). Залишиться обережно зняти засохлий фрагмент зі стіни з усією брудом і жиром.

З’явилися потертості шпалер

Досить часто з’являються потертості на шпалерах, особливо на зовнішніх кутах. В цьому випадку кути можна оновити пластиковими куточками, які випускаються різного кольору, розміру, і ви легко підберете собі прийнятний варіант під будь-який елемент інтер’єру. Вони порівняно дешеві, а виглядають досить пристойно, і ви своїми руками «посадите» їх на клейовий склад.

Якщо шпалери на стіні витерлися від частого тертя про них, то прийнятний варіант заміни цієї ділянки, але за умови, що залишилися такі ж шматки старих. Все дуже просто. Канцелярським ножем вирізаємо бракований ділянку по лінійці і оновлюємо, приклеюючи новий. Але потрібно бути дуже точним в розрахунках.

Можна на це місце наклеїти стікер прийнятною тематики або з іншого матеріалу викроїти ділянку красивих рельєфних шпалер і обрамити його молдингами – вийде своєрідна картина, зроблена своїми руками.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Зовсім доступний варіант – перефарбування стін, якщо це шпалери під фарбування. Ось вам і новий дизайн. Варіантів багато-на проблемну ділянку можна повісити картину, квіти, годинник, бра, та все, що завгодно.

Якщо захочете, то з’явиться і кмітливість, творчі ідеї, як оновити старі шпалери своїми руками, і без особливих витрат оновлений інтер’єр вашого житла заграє новими фарбами.

Більшість з нас хочуть мати в своїй квартирі або будинку цікавий і оригінальний інтер’єр. Зазвичай основну увагу притягують стіни, так як їх площа найбільша, тому сьогодні стаття буде про те, як їх прикрасити або задекорувати своїми руками. Для цього є безліч способів, в тому числі .

Декоруємо стіни шпалерами та іншими матеріалами

Крім цього, часто застосовують і інші поєднання матеріалів, що дає можливість розширити сфери впливу кожного з них. Залежить все, звичайно, від фантазії, а матеріалів для її реалізації сьогодні є предостатньо.

Поєднувати між собою можна, наприклад:

  • шпалери з натуральних матеріалів;
  • вінілові шпалери;
  • молдинги;
  • фрески;
  • складові панно великої гами відтінків, кольорів і візерунків.
  1. при цьому необхідною умовою є дотримання єдності стилістичного напрямку, щоб зберегти затишок і гармонію в інтер’єрі приміщення . Як стіновий обробки для цього використовують різні види шпалер з однаковим відтінком, але з різною фактурою.
  2. не слід забувати і ще про один аспект-комбіновані шпалери дають можливість функціонально поліпшити приміщення, наприклад, кухню . Робочу зону біля плити часто виконують з інших покриттів, щоб їх можна було частіше чистити і мити, на відміну від інших місць.
  3. окремо слід розповісти про те, яким чином декорувати шпалери різних колірних відтінків . Мова в даному випадку йде графічному «колесі кольору», яке має 12 основних кольорів,Взаємодіючих між собою. Вони розташовані в двох, поруч розташованих секторах, є спорідненими, а їх спільне використання в дизайні приміщення дає можливість створити враження гармонії і розслабленості.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Порада: якщо ж вам не вистачає енергії в приміщенні, використовуйте комбінації кольорів, розташованих в протилежних секторах.

Правила декору

Використовуючи в інтер’єрі поєднання шпалер, слід не забувати про правило — вони повинні мати елементи дизайну, що перегукуються між собою. Це можуть бути відтінки одного кольору або єдиний стиль малюнка.

Наприклад, квітковий орнамент добре поєднується з дерев’яними візерунками, а абстракція – з будь-якими геометричними фігурами. При виборі певного стилю інтер’єру, зробити кордон між шпалерами найкраще за допомогою декоративних пілястр з поліуретану, пофарбованих в потрібний колір або дерев’яними планками, наприклад, половинками бамбукових стебел.

Порада: при виборі способу оформлення приміщення, пам’ятайте, будь-яке комбінування шпалер не повинно вибиватися із загального стилю кімнати, бути продовженням її призначення і відображати специфіку. Тоді використовуваний дизайн приміщення буде гармонійний і не дратувати проживають в квартирі або будинку.

Декоруємо шпалери під фарбування

Мають цікаву особливість – їх дозволяється фарбувати. В цьому випадку вам не потрібно спеціально підгадувати час ремонту, щоб змінити обридлий колір стінових покриттів, ефекту можна домогтися, не видаляючи їх.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Однак почати слід з наклеювання шпалер. Цікавий ефект можна отримати при фарбуванні стін або полотна зі зворотного боку, коли фарба почне просвічуватися крізь флізелін. Поєднуючись з рельєфною поверхнею, це дозволить посилити стіновий декор.

При цьому запам’ятайте, якщо пофарбовані:

  • шпалери-фарба буде яскравіше і контрастніше;
  • стіна – колірна гамма буде стриманіше.

Ви можете значно виділити текстуру покриття, використовуючи різне фарбування западин і виступаючих частин.

Зробити це можна двома способами:

  1. легким рухом валика наносити фарбу на поверхню так, щоб пофарбованими були лише виступаючі частини. В цьому випадку намагайтеся не набирати на нього багато барвника.
  2. спочатку зафарбувати всю поверхню фарбою світлого відтінку, а після висихання нанести на неї більш насичену фарбу, потім затерти дрантям або губкою. Виступаючі елементи текстури при цьому виявляться пофарбованими в світлий колір, в той же час западини – в темний. Така поверхня буде виглядати рельєфно і красиво.

Варіанти декору

При можна застосовувати найнесподіваніші способи.

  1. наприклад, пофарбувати стіну в яскравий колір і поверх неї нанести блакить з кольоровими або білими пластівцями. Зачекайте, поки вона висохне, і розподіліть їх сухою щіткою рівномірно по поверхні. Нанесена на пофарбовані шпалери чиста блакить додасть поверхні блиск з перламутровим відтінком.
  2. цікавий вийти ефект від використання візерункового бордюру, який підходить до того відтінку, в який заплановано пофарбувати шпалери. В даному випадку нижче і вище бордюру колір може бути різним або однаковим. Наприклад, внизу жовті. А зверху бежеві шпалери, а сам бордюр – представляє візерунок з цих квітів.
  3. якщо ж вам необхідно на стіну нанести малюнок, можете скористатися трафаретною технікою. Коли в ньому прямі лінії переважають, трафарет можна зробити на стіні з малярного скотча.
  4. найпростіший і нехитрий варіант-використання послідовно двох шарів фарби. Після нанесення спеціальним валиком першого, дайте йому підсохнути і нанесіть другий. Якщо потрібно буде підібрати складний відтінок, краще скористайтеся машинної тонуванням. До речі, даний спосіб допоможе в тому випадку, коли ви помилитеся з обсягом матеріалу, автомат дає можливість точно повторити обраний колір.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Ремонт і декор старих шпалер

Вище ми розглядали варіанти, за великим рахунком пов’язані з новими покриттями. В даному розділі мова піде про ремонт і декоруванні старих. Зазвичай це відбувається при необхідності відновити покриття від стирання, плям, дитячих мистецтв, якщо їх обдер кіт або просто в деяких місцях шпалери стали раптом пузиритися і розходитися.

Робити грандіозний ремонт в даному випадку не потрібно, достатньо провести часткову реставрацію зіпсованих місць.

Нижче пропонується інструкція, як це зробити правильно:

  1. підготуйте матеріали та інструменти – клей (шпалерний, для стиків, пва), шматки старих залишилися шпалер, ножиці, сухе ганчір’я, медичний пластиковий шприц, м’яку губку, фен і кисть.

Порада: не використовуйте клей пва для світлих шпалер, на них можуть виникнути плями жовтого кольору.

  1. якщо відклеїлися-відігніть краю, візьміть сухе ганчір’я і протріть їх поверхню, щоб видалити забруднення. Нанесіть клей рівномірним шаром на полотно і стіну, особливо ретельно промазуючи краю. Щільно притисніть до основи, після того, як вони просочаться клеєм. Розгладьте поверхню від центру до краю і відразу приберіть губкою надлишки.
  2. закрити шви можна наступним чином-відверніть акуратно шви і видаліть з полотна залишки шпаклівки, пропилососьте стіну і шпалери, зчистити горбки. Промажте стики клеєм і загладьте їх гумовим валиком. Візьміть фен і прогрійте місця з’єднань, щоб швидше схопився клей.

Порада: ремонт стиків найкраще проводити спеціальним клеєм, у якого краща адгезія і швидкий час схоплювання.

  1. якщо з’явилися плями, деякі з них можна просто змити, при цьому дотримуючись акуратність. Для паперових шпалер використовуйте мильний розчин або засіб для прання. Також можна використовувати плямовивідник для одягу.

Масляні, жирні плями видаліть рідиною для миття посуду, від авторучок і туші — рідиною для зняття лаку або спиртом. Дуже дрібні цятки зафарбуйте пензликом в тон полотну.

Порада: перед видаленням плям за допомогою агресивних засобів, перевірте їх на окремому шматочку, щоб не зіпсувати поверхню.

  1. якщо кішка обдерла частина шпалер, їх можна замінити схожим шматком, акуратно видаливши старий і приклеївши на його місце новий. Слідкуйте, щоб під ними не залишилися бульбашки повітря.

Деякі ідеї

Коли старі шпалери набридли, але вони ще міцно триматися на стіні і ви, поки, не плануєте ремонт, скористайтеся наступними ідеями:

  1. розмістіть на однотонних шпалерах, звернених до сонця вранці-металеве дзеркальне панно. Хоча його ціна буде немаленькою, зате вранці вас зустрічатимуть сонячні зайчики.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

  1. чи не хочете, щоб діти вчилися письма та малювання на шпалерах – прикріпіть до них гнучку грифельну дошку.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

  1. для прикраси стіни можна використовувати вінілові стікери (картинки), які не пошкоджують шпалери і не залишають на них клей.
  2. хочете прикрасити поверхню фотографіями, але боїтеся її пошкодити. Тоді використовуйте пробкові панелі, які можна сміливо протикати шпильками.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

  1. прикрасьте порожню стіну цілком функціональним предметом-полицею.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Висновок

Є безліч ідей, як прикрасити або задекорувати шпалери в кімнаті. Використовувати можна комбінацію з іншими, фарбу, різні додаткові предмети. Крім того, не слід відразу ж позбавлятися від старих покриттів, які трохи втратили свій зовнішній вигляд.

Їх можна відремонтувати і освіжити. Відео в цій статті допоможе вам знайти додаткову інформацію з даної тематики.

Ремонт в квартирі зроблений зовсім недавно, а на шпалерах вже з’явилися пошкодження? не потрібно поспішати переклеювати шпалери.

Якщо на шпалерах з’явилися пошкодження, які сильно помітні, не поспішайте переклеювати шпалери. Пошкодження можна замаскувати, якщо освоїти пару правил по ремонту шпалер.

Подряпини від кігтів домашніх вихованців, розриви, пошкодження і настінне творчість малюків можна з легкістю замаскувати, якщо знати кілька простих способів ремонту шпалер.

Видалення невеликих дефектів на шпалерах

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Дрібні подряпини на шпалерах — не така вже рідкість. Вони можуть з’явитися на самому видному місці, зіпсувавши при цьому загальний вигляд житлового приміщення. Зробити пошкодження непомітними можна за допомогою звичайного клею пва. Для того щоб усунути подряпини на шпалерах, знадобляться:

  • густий клей пва;
  • тонкий пензлик;
  • 2 шматка безворсової тканини;
  • вода;

Всі подряпини на поверхні шпалер промазати пензликом, змоченим в пва. Змочити м’яку ганчірочку в чистій воді, як слід віджати її. Вологою тканиною витерти залишки клею зі шпалер, акуратно притискаючи паперове покриття до стінки. Просушити місця пошкоджень гарячим повітрям з фена, післяЧого притиснути шпалери до стіни сухим шматком тканини. Невеликі подряпини, залишені гострими предметами або кігтями тварин на шпалерах, після таких дій повністю зникають. Дуже важливо стежити за тим, щоб тканина була безворсовою, так як ворсинки можуть забруднити паперову поверхню.

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Якщо подряпини на стінах великі і глибокі, їх можна спробувати замаскувати точно таким же способом, але під час покриття дефектів клеєм потрібно буде трохи відгинати паперові краю і намагатися промазати пензликом їх внутрішню сторону. Якщо цього не зробити, після такого ремонту шпалери можуть відстати від стіни, і їх знову доведеться ремонтувати.

Нерідко, коли люди роблять ремонт своїми руками, у них під шпалерами залишаються бульбашки повітря. Виглядають такі стіни неестетично і неабияк псують загальне враження від кімнати. Досвідчені майстри знають, що прибрати повітряні бульбашки з-під паперового покриття стін можна за допомогою леза і звичайного одноразового шприца.

На місці бульбашки слід зробити крихітний надріз лезом. Для того щоб повітря з нього повністю вийшов, на міхур потрібно натиснути пальцями. У шприц набрати шпалерний клей і ввести його в отриману порожнину. Розгладити проблемну ділянку валиком, що виступив клей зняти ганчіркою або губкою. Коли відреставровані ділянки повністю висохнуть, стіна, покрита шпалерами, стане ідеально рівною.

Повернутися до змісту

Як відновити фрагменти шпалер?

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

У квартирах, де є маленькі дітки, часто можна побачити відірвані шпалери. Не потрібно впадати в паніку, якщо малюк, досліджуючи свій життєвий простір, зірвав зі стіни великий шматок паперового покриття. Якщо відірваний фрагмент шпалер зберігся, його можна без праці приклеїти назад до стіни, стежачи за тим, щоб його краю в точності збігалися з місцем обриву. Приклеєний шматок шпалер потрібно щільно притиснути вологою тканиною, видаляючи з його країв залишки клею, а потім просушити феном і розрівняти відреставровану поверхню сухою ганчіркою або валиком.

Набагато складніше, якщо відірваний шматок шпалер не зберігся. В цьому випадку ремонт своїми руками пошкодженої стіни займе трохи більше часу. Для того щоб відновити зіпсоване настінне покриття, потрібно знайти точно такі ж шпалери і вирізати з них латку. Зазвичай після закінчення ремонту залишаються великі шматки шпалер. Їх потрібно зберегти в хорошому стані, тоді в майбутньому ремонт стін не стане проблемою. Для того щоб відновити відірвані шпалери, крім них самих потрібно підготувати:

  • ножиці;
  • простий олівець;
  • клей;
  • кисть;
  • чисті ганчірки;
  • воду;

Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню

Якщо немає відірваного шматка шпалер, то необхідно взяти такі ж шпалери і вирізати фрагмент.

Розстелити відріз шпалер на рівній і чистій поверхні лицьовою стороною вниз. Простим олівцем ледь помітними штрихами позначити на ньому межі заплатки, враховуючи при цьому візерунок. Вирізати шпалери по позначеному контуру, промазати клеєм і прикласти до пошкодженої стіни, зіставляючи малюнок. Клей потрібно вибирати точно такий же, яким приклеювали старі шпалери, інакше латочка з часом може відвалитися (особливо це стосується вінілових шпалер). Після того як настінне покриття буде приклеєно, потрібно розрівняти його ганчіркою, прибираючи бульбашки повітря і витираючи виступив по краях клей, потім висушити феном і ще раз розрівняти тканиною.

Малюнки, залишені на поверхні шпалер дітьми, кімнату не прикрашають. Таке пошкодження вимагає заміни зіпсованої частини шпалер. Для того щоб оновити ділянку стіни, слід взяти:

  • відріз точно такого ж паперового полотна, як і на стіні;
  • ножиці;
  • малярський ніж;
  • ємність з водою;
  • шпалерний клей;
  • кисть для клею;
  • валик, чисті ганчірки.

Малярським ножем проводять по стіні, відокремлюючи зіпсований ділянку шпалер від основного полотна. Після цього вирізаний фрагмент шпалер зривають зі стіни. Якщо шпалери міцно приклеєні, їх можна попередньо розмочити водою, тоді вони з легкістю відійдуть від поверхні.

Відріз шпалер розкладають на столі або іншій рівній поверхні. Вирізають з шпалер латку, розміри якої на 5 см більше фрагмента, знятого зі стіни. Не варто забувати, що візерунок на вирізаному шматку шпалер повинен в точності збігатися з малюнком на стіні.

Фрагмент шпалер з внутрішньої сторони промазують шпалерним клеєм і прикладають до стіни, яку теж попередньо покрили клеєм. Розгладжують приклеєні шпалери від центру до країв сухою ганчіркою або валиком, намагаючись прибрати з-під полотна бульбашки повітря. Так як латочка була вирізана з нахлестом, його потрібно зняти. Для цього малярським ножем дуже акуратно прорізають приклеєні шпалери по стику зі старим полотном і відрізаний папір знімають. Коли відремонтований ділянку шпалер висохне, він нічим не буде виділятися на тлі решти стіни. Відремонтовані шпалери здатні прослужити кілька років, і виглядати вони будуть нічим не гірше, ніж нові.

Шпалери-універсальний оздоблювальний матеріал для стін приміщень. Після поклейки вони прикрашають вашу кімнату, надаючи їй неповторний вигляд, проте невеликі дефекти, що з’являються в процесі експлуатації, можуть його зіпсувати.

З’явитися такі пошкодження на шпалерах можуть під час зміни розташування меблів, досить декількох неакуратних дій, і на ваших улюблених шпалерах з’явилася смуга, або зовсім відірвався шматок. Домашні тварини при довгому контакті здатні порвати навіть найміцніші вінілові шпалери своїми кігтями. Ну і самими банальними можуть виявитися проблеми з шпалерами через неправильну їх поклейки, допущених протягів і не тієї консистенції клею.

ці шпалери швидше за все відновити вже не вдасться

Всі ці фактори можуть привести до наслідків різної тяжкості, починаючи від маленьких подряпин і закінчуючи відходять від стіни краями шпалерного полотна. Але не поспішайте засмучуватися, впоратися з ушкодженнями на шпалерах ви зможете самі, досить знати, як працювати з тим чи іншим дефектом.

Усунення невеликих пошкоджень

До невеликих дефектів шпалер можна віднести подряпини, це найпоширеніший побутовий дефект, що виникає практично у всіх. Усунення подряпин не зажадає спеціальних навичок, досить приготувати потрібний інструмент і використовувати його.

Для роботи з невеликим пошкодженням шпалер нам буде потрібно:

  • клей пва в невеликому флаконі,
  • матеріал для протирання клею, найкраще ганчірка, що не залишає волокон,
  • кисть для нанесення клею,
  • побутовий фен.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
подряпини видно не на всіх шпалерах, все залежить від їх глибини і текстури матеріалу

Методика усунення подряпин наступна:

  • акуратно наносимо на подряпину, використовуючи тонку кисть,
  • притискаємо до стіни шпалери в цьому місці, за допомогою протирального матеріалу,
  • при необхідності, нагріваємо місце нанесення клею феном, щільно притискаємо шпалери до стіни і чекаємо їх охолодження.

Вищеописаних маніпуляцій повинно вистачити для усунення невеликої подряпини, однак якщо вона велика, то доведеться злегка ускладнити завдання.

Для усунення великої подряпини, необхідно злегка відокремити шпалерне полотно від стіни, акуратно промазати шпалери, намагаючись дістати пензликом, як можна глибше, сильно притисніть промазаний шматок, видаліть залишки клею і підігрійте робочу поверхню феном.

Для більш глибокої обробки клею можна використовувати ватяну паличку. До того ж важливо нанести клей на всю поверхню відокремлених від стіни шпалер. Нюанси відіграють важливу роль, пам’ятаємо про це.

Подряпину на шпалерах виправили, тепер перейдемо до доклеювання країв шпалер. Трапляється, що край шпалерного полотна відійшов від стіни і загнувся, необхідно щось робити.

Застосовуємо вищеописаний метод, злегка його модернізувавши.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
все ще вважаєте, що у вас погано виглядають шпалери на стінах

Якщо відійшов край шпалерного полотна за своєю формою чітко підходить до голої стіни, де він раніше висів, він не порваний, або порваний несильно, і при з’єднанні зі стіною, загальний вигляд шпалер відновиться, то в цьому випадку досить приклеїти край назад.

Виробляємо стандартні маніпуляції: ретельно і густо намазуємо край шпалерним клеєм, прикладаємо його до стіни і розгладжуємо, залишки клею видаляємо ганчіркою і, при необхідності, висушуємо ділянку за допомогою побутового фена. Такий простий і швидкий ремонт шпалер повинен відновити первинний зовнішній вигляд шпалерного полотна.

Якщо ж відійшов край шпалерного полотна розірваний, якщо він має відсутню частину, то в цьому місці доведеться використовувати латку.

Виготовлення заплатки передбачає використання того ж виду шпалер, який наклеєний на стіну. Підбирайте малюнок і колір шпалерного полотна, поєднавши їх в місці дефекту. Для використання в якості заплатки, нам знадобиться шматок на паруСантиметрів більше відійшов від стіни і порваного. Це робиться для того, щоб вдало поєднати старі шпалери і новий шматок, щоб шов був ідеальним.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
у деяких випадках підібрати малюнок просто, іноді немає

Вирізаємо цей шматок за допомогою ножиць, або відриваємо його руками, у випадку з ремонтом тонких шпалер з паперу. Рвані краї на паперових шпалерах клеяться дуже добре, до того ж, після висихання, на світлих шпалерах і шпалерах з невеликим малюнком такі з’єднання практично не видно.

Далі рухаємося за наміченою схемою: наносимо клей на вставляється шматок, і притискаємо його до стіни, намагаємося максимально чітко і красиво поєднати малюнок. Сильно тиснути на нього не варто, так ви можете видалити більшу частину клею і пошкодити шов.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
ремонт таких шпалер ускладнюється помітною фактурою матеріалу

При такому вигляді ремонту шпалер варто вибирати клей по типу шпалер, якщо ваші шпалери на основі флізеліну, то і клей вибираємо відповідний, для паперових шпалер в принципі підійде будь-який клей. До того ж можна використовувати для ремонту полімерний клей (клей на який клею стельову плитку і стельовий плінтус) або будівельний пва, але в цьому випадку ефект може бути різним.

Неправильний вибір клею дасть можливість вставленому шматку знову відвалитися.

Усунення значних пошкоджень

Якщо ми маємо справу не з маленькою подряпиною, а великою ділянкою пошкоджених шпалер, то доведеться зрізати цю ділянку зі стіни і наклеювати латку. Намагаємося вирізати на стіні рівну фігуру, так нам простіше буде підігнати латку.

Якщо рваний шматок шпалерного полотна погано відшаровується від стіни можна нанести спеціальний засіб для зняття шпалер або по-старому намочити водою.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
наклеювання заплатки на шпалери

Ремонт ділянки шпалер виробляємо в кілька етапів.

  1. латку виготовляємо з таких же шпалер, що поклеєні на стіні. Якщо у вас не залишилося таких рулонів, можна заглянути в будівельний магазин з відрізаним зі стіни шматком, можливо, такий артикул ще випускають, тоді ви зможете купити потрібний рулон шпалер.
  2. вирізаємо латку на кілька сантиметрів більше зрізаних зі стіни, пошкоджених шпалер, для подальшої їх правильної стикування.
  3. наносимо шпалерний клей потрібної марки на шпалери і стіну, прикладаємо і розгладжуємо латку, позбавляючись від непотрібного повітря, намагаємося поєднати малюнок на полотні.
  4. оскільки приклеєна латочка на кілька сантиметрів більше, ніж порожнє місце на стіні, вона розташовується . Прибираємо його гострим ножем, прорізаючи по стику з’єднання заплатки і старих шпалер. Тим самим ми видаляємо непотрібний нахлест і створюємо ідеальне з’єднання, яке буде практично непомітно.

Тепер ваша латочка розташовується на стіні, і після висихання важко помітна.

Шпалери, що відвалилися від стін,

Одним з поширених видів дефектів шпалер, є їх відшарування від стіни біля стелі або підлоги. Це найскладніші ділянки при поклейці і часто саме там у будівельників з’являється шлюб в роботі. Для роботи з цим шлюбом необхідно відвести краю шпалер від стіни в цьому місці і постаратися вивчити причину виникнення відшарування.

Намагайтеся максимально акуратно проводити маніпуляції з шпалерами, пам’ятайте, в будь-який момент вони можуть обірватися.

Ось основні причини такого відшарування:

  • шпалери були поклеєні на тендітну стару штукатурку, яка при контакті з клеєм намокла і відвалилася,
  • стіна не була прогрунтована, і шпалерний клей в неї повністю вбрався,
  • не була дотримана консистенція клею, він був рідкий або зовсім не підходив до цього типу шпалер,
  • при обклеювання була допущена сильна вологість,
  • під час поклейки стін шпалерами в приміщенні був присутній протяг.

У будь-якому випадку тепер ви можете з упевненістю зробити висновок, що стіну для підклеювання шпалер доведеться добре підготувати.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
правильний вибір шпалерного клею допоможе уникнути багатьох проблем надалі

Робимо все по порядку.

  1. прибираємо з-під полотна шпалер, що висить на стіні, все сміття: пил, бруд, стару штукатурку.
  2. при необхідності злегка підштукатурюємо стіну і даємо час їй зміцнитися.
  3. грунтуємо свіжу штукатурку спеціальним складом або шпалерним клеєм.
  4. приступаємо до відновлення цілісності полотна: наносимо клей на стіни і шпалери, зістиковуємо відійшов шматок зі стіною і іншими поруч наклеєними полотнами, притискаємо, розгладжуємо, прибираємо з під нього повітря, залишки клею, чекаємо повного висихання.

Для прискорення процесу висихання можна використовувати фен, до того ж нагріваючи стики, можна зміцнити їх контакт зі стіною і ідеально вирівняти. Для досягнення потрібного ефекту, стики притискаємо до стіни і чекаємо повного охолодження.

Розійшлися шви між полотнами

Одна з найпоширеніших проблем з шпалерами полягає в розійшлися або погано зістикованих швах. Такий дефект може спостерігатися після поклейки паперових шпалер, здатних під впливом вологи трошки розтягуватися. Після висихання такі розтягнуті полотна стискаються, залишаючи між стиками зазор.

Вельми помітні такі зазори на яскравих і темних шпалерах, разюче відрізняються від сірої базової штукатурки або фінішної білої. На світлих шпалерах тонкі прогалини між швами не так помітні.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
приклад поганого стику між полотнами

Будівельники з досвідом, з’ясувавши які шпалери їм доведеться клеїти на стіну, можуть підстрахуватися і пофарбувати передбачувані місця стиків фарбою, що підходить в тон шпалер, що готуються до поклейки.

Але повернемося до проблеми, в нашому випадку потрібно виправляти вже існуючий дефект. Робиться це за допомогою шпаклівки і кольору: підбирається колір, відповідний по тону до шпалер, колеруется шпаклівка і наноситься в місця стиків. Залишки шпаклівки до висихання видаляються за допомогою протиральних матеріалів.

Після висихання стики можуть бути злегка помітні з близької відстані, але абсолютно непримітні здалеку. Такий спосіб передбачає повну маскування поганих стиків на шпалерах.

Багатьох дефектів шпалер можна було б уникнути ще на самому початку роботи з ними — при їх поклейці на стіну. Грамотно підготовлена поверхня, дотримання інструкцій, застосування сучасних матеріалів, всі ці фактори допомогли б вам поклеїти шпалери всерйоз і надовго.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
нанесення фінішного шару штукатурки на стіну

Ми підготували ряд важливих аспектів, яких варто дотримуватися при роботі з таким оздоблювальним матеріалом, як шпалери.

  • ремонт шпалер не обходиться без видалення старих, пошкоджених шарів, це потрібно робити обов’язково. Полегшить завдання засіб для зняття шпалер і тепла вода, в цьому випадку є шанс зняти шпалери єдиним полотном. В іншому випадку використовуйте шпатель.
  • стіну під поклейку шпалер завжди потрібно готувати. Стара штукатурка може відвалитися під шпалерами, тому її потрібно демонтувати. До фарби шпалери теж пристають погано, її ми зашкуріваем.
  • важливими елементами управління простором в кімнаті є вимикачі і розетки, про них також потрібно подбати заздалегідь. Міцно вмонтовані в коробку і заштукатурені, вони не принесуть проблем в майбутньому.
  • у наших будинках стіни в більшості випадків нерівні, кути не виняток. Беручи до уваги той факт, що поклейка шпалер в кутах складний і відповідальний процес, потрібно подбати про це заздалегідь і злегка підправити ці місця.
  • використання грунтовки просто необхідно, підбирайте склад з урахуванням матеріалу вашої стіни. Поверхня повинна поглинати вологу, тим самим, даючи можливість клейовому складу утримати полотна шпалер на стіні. Правильно прогрунтовані стіни прискорять процес висихання шпалер і легко утримають їх на собі.
  • приміщення, обклеюється шпалерами, має бути повністю ізольовано від протягів, як в процесі поклейки шпалер, так і після, до моменту їх висихання. До того ж не потрібно допускати зайвої вологості і спеки в приміщенні.
  • шпалерний клей підбираємо за типом і якістю шпалер, для легких шпалер вибираємо найпростіший, для важких — більш концентрований, для паперових – паперовий, для флізелінових – флізеліновий. У воді кімнатної температури, не варто його кип’ятити, та й нагрів вище 30 градусів не піде йому на користь.
  • при роботі з шпалерами намагайтеся звертати увагу на дрібниці, контролюйте весь процес поклейки, краще виявити і виправити недоліки відразу, ніж потім займатися відновленням шпалер або їх ремонтом.


Ремонт шпалер. Відновлюємо порвану поверхню
рівне і охайне шпалерне полотно притягує увагу

Використовуючи ці поради, ви можете зробити ремонт пошкоджених шпалер своїми руками, тим самим повернувши їм первісну красу і грацію. Однак пам’ятайте, що більшості дефектів можна було б і уникнути, правильно наклеївши шпалери на стіну.

Життя мчить стрімко і непомітно. Здавалося б, тільки недавно зробили ремонт, а вже тут