Як зробити простий дверний фіксатор-упор із залишків металу

52

У будівельних магазинах продається відкидний упор типу «козяча ніжка», основний недолік якого – жорсткий контакт з підлогою. В результаті полотно двері при фіксації, як би натикається на ніжку і «встає на диби». Через додаткове навантаження «козяча ніжка» витримує всього 1-2 роки експлуатації. Наш фіксатор-упор буде позбавлений цього недоліку і тому прослужить дуже довго.

Матеріал:

  • два типорозміри сталевих профільних квадратних труб;
  • болти і гайки;
  • шурупи (саморізи);
  • круглий магніт;
  • пластини протиковзкі самоклеючі.

Зварювальні електроди широкого призначення на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 606j2h

Інструмент: розмічальний косинець, лінійка і маркер, болгарка, молоток і керн, свердлильний верстат, дриль.

Процес виготовлення дверного стопора

По розмітці з профільної квадратної труби вирізаємо за допомогою болгарки подовжений елемент у вигляді правильної трапеції зі скошеними під 45 градусів бічними сторонами.

У отриманого елемента видаляємо верхню коротку стінку практично врівень з внутрішніми сторонами бічних стінок.

По краях на центральній лінії в нижній довгій стінці елемента намічаємо і висвердлюємо два отвори.

Вирізаємо з тієї ж квадратної труби ще один елемент приблизно в два рази коротше першого і з бічними кутами під 60 градусів, у якого також видаляємо верхню коротку стінку.

У бічних стінках обох елементів по центральній вертикалі на 2/3 висоти від основи (великої сторони) намічаємо і свердлимо отвори.

У квадратній трубі певної довжини і перетину по краях виконуємо отвори в двох протилежних стінках.

Кінці квадратної труби вставляємо між бічними стінками фрагментів і закріплюємо за допомогою болтів і гайок. Причому фрагменти повинні вільно повертатися на болтах в обидві сторони до упору.

Прикручуємо двома шурупами посадковий майданчик (великий фрагмент) у вертикальному положенні до низу дверного полотна в районі зовнішнього кута.

Маємо в своєму розпорядженні всередині посадкового майданчика зверху, орієнтуючись на верхній шуруп як центр, кільцевий магніт відповідних розмірів.

До зовнішньої сторони нижньої стінки (підошві) меншого фрагмента (упору) кріпимо протиковзкі самоклеючі пластини.

Наш фіксатор-упор повністю готовий до виконання своїх функцій. Опускаємо нижній рухливий упор в будь-якому місці і двері буде надійно застопорена під будь-яким кутом відкриття. Причому, завдяки рухливості нижнього упори двері не » встає на диби» і не чинить тиску на нього своєю вагою.

Коли немає потреби в фіксаторі-упорі ми його піднімаємо, і він притягується магнітом і не заважає відкривати і закривати дверне полотно.