Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

100

Культиватор-садовий інструмент різного ступеня складності, призначений для обробки і розпушування грунту. З його допомогою можна значно спростити передпосівні роботи і в кілька разів зменшити час вашого перебування на городі. Однак навіть найпростіші ручні культиватори, незважаючи на примітивну конструкцію, коштують не дешево і, не маючи зайвих коштів, багато дачники продовжують обходитися лопатою, перетворюючи розпушування грунту в рабську працю. Але ж вихід з цього положення знайти досить просто – необхідно зробити культиватор своїми руками. Ми запропонуємо на ваш розсуд кілька способів виготовлення цього садового агрегату, починаючи з найпростішої ручної моделі і закінчуючи інструментом з електричним двигуном.

Саморобний культиватор може володіти досить складною конструкцією-модель на основі бензопили

На ринку часто зустрічається дуже просте за своєю конструкцією виріб-культиватор «торнадо», що представляє собою якусь подобу штопора на вертикальній стійці з горизонтальною ручкою.

«торнадо » — ручний культиватор для легкого розпушування грунту

Зробити такий ручний культиватор своїми руками простіше простого зі звичайних вил. Для цього придбайте в господарському магазині пластмасову насадку для держака в формі ручки – їх використовують і для вил, і для лопат, щоб спростити роботу з інструментом. Так як ручка в оригінальному «торнадо» виконана у вигляді довгої горизонтальної трубки, нашу насадку теж доведеться вдосконалити. Для цього беремо відрізок пластмасової труби довжиною близько 0,5 м.

Діаметр її повинен бути трохи більше товщини горизонтальної рукоятки придбаної нами пластмасової ручки. Трубу акуратно розрізаємо уздовж, щоб можна було її вивернути і одягнути на рукоятку ручки. Бажано трубку закріпити, щоб вона не ковзала при роботі і не зіскакувала з відведеного для неї місця. Найлегше примотати її ізолентою. На завершення роботи ми отримаємо рукоятку, краї якої будуть виступати в обидві сторони від держака приблизно на 25 см.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Тепер пора приступити до найцікавішого і надати зубах вил необхідну форму штопора. Для цього використовується звичайний молоток, за допомогою ударів якого метал зігнеться в будь-яку сторону. Бажано при цьому мати під рукою фотографію оригінального культиватора «торнадо» і спробувати повторити всі існуючі на ньому вигини.

Варіант культиватора на базі велосипеда

Наступний ручний культиватор, який ми представимо вашій увазі, більш складний по конструкції і в деякій мірі механізований. Для його виготовлення знадобитися стара рама від велосипеда, а також велосипедне колесо.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

До велосипедної рами кріпиться культиваторна головка-це може бути готовий виріб від старого культиватора або виготовлене самостійно зі сталевих гострих прутів. При бажанні в цій якості також можна використовувати невеликий плуг. Рукоятка для зручного управління інструментом робиться зі сталевих або алюмінієвих труб. Для поперечки беруть невеликий обрізок труби діаметром 2-2,5 см.всі вузли закріплюються на болтах, але так, щоб з’єднання не бовталися – вся конструкція повинна бути жорсткою.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Колесо краще брати не маленьке і не велике – середнього діаметру. Воно закріплюється на рамі спеціальними гайками-баранчиками або звичайними контргайками.

Незважаючи на те, що цей культиватор саморобний, з його допомогою можна легко видаляти бур’яни і прополювати простір між грядками.

Зубчастий ручний орач

Наступна модель саморобного культиватора складається з п’яти сталевих дисків-млинців, які обертаються на осі довжиною 320мм і діаметром 16мм. На трьох дисках розташовані гострі вигнуті зуби, які будуть використовуватися в якості робочого органу для розпушування грунту. На кінцях осі розташовані цапфи з підшипниками, на яких закріплюються сталеві скоби, що сходяться на дерев’яній ручці.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Схема зубчастого культиватора: 1-диски, 2 — зуби зі стрижнів, 3 — вісь, 4 — цапфа, 5 — скоба, 6-дерев’яна ручка

Сталеві диски і вісь виточуються самостійно або замовляються у місцевих умільців, які володіють роботою на токарному верстаті. На бічних поверхнях трьох дисків просвердлюються по п’ять отворів, в які вставляються зуби з сталевого прута діаметром 10мм. Отримані диски з зубами навішуються на вісь, потім встановлюються цапфи з підшипниками і шайби.

При роботі такого культиватора, зуби на дисках встромляються в землю і перевертають поверхневий шар. Гострі «кігті» відрізають коріння бур’янів, розпушують грунт і сприяють насиченню її повітрям.

Дисковий роторний культиватор

Можна зробити і роторний культиватор свої руками, яким можна боронувати, розбивати великі грудки землі і вирівнювати поверхню городу. Схема цієї моделі представлена на малюнку і називається вона – дисковий культиватор.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

Дисковий культиватор саморобний: 1 — диск, 2-вісь. 3-втулка, 4-скоба велика, 5 — скоба мала, 6 — шток, 7 — труба, 8 – ручка

Робочий орган культиватора-сферичні опуклі диски. Вони приварюються до втулок, які, в свою чергу, надягають на осі. Осьові кінці закріплюються в скобах за допомогою шплінт.

Труба з рукоятками на кінці і поперечиною проходить через спеціальний уступ, зроблений у великій скобі. До малої скобі приварюється шток довжиною 250мм і діаметром 24х2мм. У нього угвинчується стрижень товщиною 16мм, частина якого виступає над поперечиною.

Невелику складність може представляти виготовлення сталевих дисків. Вони повинні бути сферичними, а надати таку форму звичайним металевим пластинкам товщиною 4мм досить складно. Необхідно орудувати молотком, сильними ударами «вибиваючи» чашу в центрі заготовок.

Гайки-баранці на перекладині дозволяють регулювати кут установки сферичних дисків по відношенню до напрямку руху культиватора. При обертанні гайки за годинниковою стрілкою стрижень піднімається вгору. Одночасно прогнеться велика скоба і кут положення дисків зміниться.

Електричний варіант на базі м’ясорубки

У домашніх умовах можна виготовити не тільки ручний інструмент, але і культиватор електричний своїми руками.

Як зробити саморобний ручний культиватор. Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки

На фото зображений культиватор, зроблений на основі виробничої м’ясорубки. Робиться така конструкція досить просто. До картера редуктора привертають два куточка, до яких приварюються дві труби, кінці яких згинають для отримання зручних рукояток. Між ними розташовують ще один відрізок труби для міцності. До куточків також приварюють осі коліс. Бажано використовувати середні за розміром колеса, так як занадто великі будуть незручні, а маленькі при русі стануть провалюватися в грунт.

Вал конструкції виточується зі звичайного брухту. Насадка виробничої м’ясорубки обколюється кувалдою і залишається чавунна втулка. У ній розміщують заготовку, виточену з брухту, і приварюють гвинт-грунтозацеп. Вимикач двигуна розташований, для зручності користувача, на рукоятці.

При швидкому пересуванні з таким культиватором, гвинт розбиває землю на великі грудки-виходить груба оранка. Якщо ж рухатися повільно, то розпушування виходить більш акуратним – грунт перетворюється в пил.

Ось ще цікаве відео, в якому розповідається, як зробити електро-культиватор своїми руками, використовуючи раму, ланцюг і зірочку від велосипеда, а двигун від пральної машини.

Існує ще багато способів виготовлення агрегатів для оранки землі в домашніх умовах, наприклад, можна зробити саморобний культиватор з бензопили. Потрібно лише вміння розбиратися в техніці і трохи фантазії.

7 дачних диво-помічників!

Незвичайний ручний садово-городній інструмент (фото, відео, креслення)

Плоскоріз — велике досягнення землеробського розуму. Це перший воістину універсальний садовий інструмент. Не просто для обробки грунту, а інструмент всебічного співжиття з культурним рослинним співтовариством і грунтом.

Плоскоріз фокіна «стриж»

2. Розпушувач чудо-лопата » орач «

Розпушувач чудо-лопата» орач «креслення:

Лопата, яку можна віднести до розряду розпушувачів-культиваторів — «орач». Механізм розпушувача орач простий і досить ефективний. Підняття землі здійснюється роботою нескладного по влаштуванню важеля. Основне навантаження припадає на ноги, якими вдавлюються робочі вила в грунт. Підняття грунту походить від зусилля рук, що розвантажує спину і тому привабливо для літніх людей і садівників, які страждають болями в попереку. Дві зустрічні вила, проходячи одна крізь іншу розпушують землю без її обертання, забезпечуючи глибину розпушування 15-20 см.

Необхідний, адже без нього приміщення буде миттєво прогріватися. Можна облаштувати тимчасовий, літній тканинний навіс, якщо немає більш надійного козирка. Вдалим варіантом можна назвати живу зелену захист будинку, наприклад, перголу, повиту виноградом.

Рада п’ята — в літню спеку краще уникати будь-яких синтетичних тканин. Нехай ваш літній комплект постільної білизни буде легким, бавовняним або лляним. Такі тканини в спеку будуть набагато приємніше. А якщо перед тим, як лягати спати намочити простирадло або покривало, заснути буде набагато простіше, поки тканина не висохла.

Рада шоста — гумова грілка влітку може стати способом охолодження. Наберіть в неї холодну воду і покладіть в ліжко перед сном, щоб комфортно заснути. Замінити таку гумову ємність можуть звичайні пластикові пляшки з водою, які можна заморозити перед використанням.

Рада сьомий-прохолодна ванна. Впевнені, що вам і самим в спеку зовсім не хочеться приймати гарячі ванни. Тим більше, що під час нагріву води, наприклад, газовою колонкою або електричним бойлером приміщення додатково нагріється. Якщо набрати в ванну холодну воду, вона стане джерелом прохолоди, в будь-який момент можна буде вмитися. Для жителів приватних будинків влітку ідеальним варіантом стане вуличний душ.

Рада восьмий — поменше готувати. Впевнені, що господиням ця порада сподобається особливо. Уникайте в спеку використання духової шафи, стояти у якого стане справжньою тортурами. Літні свіжі салати, легкі холодні супи, окрошка — страви, які не потрібно довго готувати. До того ж в спеку саме такі варіанти стануть ідеальним вибором для корисного і малокалорійного обіду або вечері.

Рада дев’ятий — побільше свіжого повітря. У літній полудень вікна краще тримати закритими і щільно заштореними, щоб приміщення поменше нагрівалося. А ось вранці і після заходу сонця всі вікна і двері варто відчинити, щоб влаштувати протяг і охолодити кімнати.

Літо, якого ми так довго чекаємо, може принести не тільки приємні враження від відпустки, але і незручності через спеку. Сподіваємося, що наші прості поради допоможуть вам поліпшити клімат в будинку, зробивши літні дні більш приємними, без нестерпного спеки. Опубліковано

Літо — сезон нестерпної спеки, яка здатна впливати на наш настрій, продуктивність, негативно відбиватися на здоров’ї, особливо це стосується людей похилого віку. У таку пору хочеться сховатися вдома, тим більше, якщо в ньому є спеціальний охолоджуючий прилад. Але як же бути тим, у кого немає його, як охолодити кімнату без кондиціонера? є безліч методів, здатних допомогти вирішити вашу проблему. Розглянемо кожен докладніше.

Відкриті вікна — один із способів охолодити приміщення

Вікна нарозхрист

Всі ми любимо відкривати вікна, щоб свіже повітря надходило в будинок, але слід пам’ятати, що при температурі більше 35 градусів — це не найкраще рішення, оскільки спека якраз через вікна і потрапить всередину. Безліч людей намагаються трохи схитрувати і відкривають вікна тільки там, де є тінь. Але, не можна назвати це правильним рішенням, так як температура буде абсолютно однаковою при активному обміні повітря. Найбільш правильним рішенням стане невелике провітрювання, яке допоможе позбутися від задухи і сперте повітря.

Провітрювання краще здійснювати в нічний час доби, або ж, коли похмуро, або прохолодно. Завершити провітрювання краще до того, як з’являться перші промінчики сонця.

Ще одним важливим нюансом в боротьбі зі спекою будуть зашторені вікна. Так як під впливом прямих промінчиків сонця в приміщення потрапляє близько 90% спеки. В першу чергу потрібно закрити жалюзі, або зашторити всі вікна. Фіранки з щільного матеріалу відмінно впораються з ультрафіолетовими променями і допоможуть зберегти трохи прохолоди у вашому домі. Ще одним ефективним засобом у збереженні прохолоди в кімнаті є світловідбиваюча плівка. А, якщо ви завчасно подумали про прохолоду влітку, то на етапі будівництва можна встановити спеціальні вікна з нанесеним поляризаційним покриттям. Вони відмінно впораються зі спекою влітку і холодом в зимовий період і допоможуть зберегти в будинку відповідну температуру.

&1&

Фіранки на вікнах зупинять сонячні промені

Зволоження

Вологе повітря прекрасно справляється з підвищеною температурою і духотою в будинку. Сухість і задуха здатні викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Для вирішення цієї проблеми можна придбати спеціальний прилад для зволоження повітря, який буде актуальний як влітку, так і взимку. У літній період пил особливо рухлива, вона може підніматися з нижніх поверхонь, полиць і місць, де її важко дістати, навіть незважаючи на те, що щотижня здійснюється вологе прибирання. Пил особливо небезпечна, оскільки може викликати алергічні реакції, тому літо — не найбезпечніша пора в такому випадку. для того щоб трохи пом’якшити повітря і вплив пилу — необхідно виконувати зволоження. У світі новітніх технічних розробок існує спеціальний прилад, здатний здійснювати мийку повітря. Відомі дві основні функції пристрою.

  • зволожуюча. Здійснюється за допомогою ультразвукової мембрани. Може зволожувати порівняно великі обсяги, але потрібно знати, що ефективне зволоження буде здійснюватися тільки в тих приміщеннях, де воно необхідно.
  • очищення повітря від пилу і різних грибків і бактерій. Влітку пил знаходиться в підвішеному стані, постійно переміщаючись по кімнаті, тому очищення повітря вкрай важлива. Процес очищення відбувається за допомогою механічного і водного фільтрів, завдяки яким повітря стає набагато чистіше і вологіше.

А тим, у кого немає можливості придбати подібний пристрій, можна застосувати більш прості методи.

  • пульверизатор-відмінний засіб для зволоження приміщення. Можна періодично розбризкувати воду по будинку, за рахунок чого температура буде знижуватися. Але, не слід цим захоплюватися, так як при великій кількості води приміщення можна перетворити в справжнісіньку парилку. Оптимальна періодичність для даної процедури-приблизно раз на годину. Можна придбати автоматичний розпилювач (зволожувач), для більшої ефективності в контейнер з рідиною можна додати лід.
  • вологі рушники. Відомий старий бабусин спосіб. Необхідно замочити кілька рушників у воді і розвісити їх по приміщенню, виглядати буде не дуже естетично, але знизити температуру вже точно допоможе, перевірено нашими предками.

Крім цього, можна і самим періодично приймати прохолодний душ, або змочувати голову. Температура в приміщенні від цього не знизиться, але зате ваше самопочуття буде значно краще, особливо, коли на вулиці нестерпно жарко. В якості ще одного методу можна використовувати холодну зволожений рушник, поклавши його собі на шию, що також на якийсь час допоможе полегшити стан.

&1&

Вологі рушники-найпростіший спосіб охолодитися

Геть побутові прилади

Побутові прилади стали невід’ємною частиною життя, але ж вони теж виділяють тепло. Особливо відчутно це в літній період, коли на вулиці і так жарко, так ще й в будинку нічим дихати. Взяти звичайний холодильник, всередині він охолоджує, а назовні віддає велику кількість тепла, яке залишається в приміщенні.

Ніхто не говорить вимикати холодильник, але використання інших менш важливих приладів можна звести до мінімуму. Найбільше дана рекомендація відноситься до кухні, де температура повітря зазвичай трохи вище, ніж в інших кімнатах.

Готування в сезон літа теж впливає на температурний режим в приміщенні, оскільки гаряче повітря досить швидко поширюється по всій території. Тому, в процесі приготування необхідно закрити щільно двері і відкривати вікна. Варто також звернути увагу на рушникосушки, які не тільки виконують свою основну функцію, але і нагрівають повітря. Будь-який прилад, що працює від електрики, виробить певну кількість тепла, тому в спеку варто звернути на це особливу увагу.

Помилкова думка

Безліч людей помиляються, коли думають, що вентилятор може охолодити повітря, тому як даний пристрій навпаки нагріває його. Він тільки створює відчуття прохолоди, створюючи додаткову вентиляцію. Потові залози в людському організмі виділяють рідину (піт), яка випаровується. Цей процес носить назву екзотермічний і сприяє охолодженню нашого організму. Що ж стосується вентилятора, то він не охолоджує саме приміщення, але, якщо його розташувати неподалік від робочого місця, то він значно полегшить стан під час спеки. Ефективне використання вентилятора є тоді, коли він розташований у напрямку до вікна, або двері. його завдання полягає в переміщенні гарячої повітряної маси з приміщення на вулицю. Особливо це потрібно для кімнат, які знаходяться на сонячній стороні і перегріваються.Якщо вологості занадто багато, то це теж не є добре. Часто люди розвішують по всьому будинку вологі речі, фіранки та інше, завдяки чому в кімнаті стає набагато прохолодніше. Але, не варто забувати про те, що велика кількість вологи в приміщенні може привести до тяжкості і задухи.

&1&

Вентилятор не охолоджує повітря, але переміщує його

Коли в будинку немає кондиціонера, а так хочеться прохолоди, на допомогу прийде кондиціонер саморобного виробництва. Для цього нам буде потрібно:

  • ємність з холодною водою;
  • вентилятор.

Якщо взяти просто вентилятор, то він не здійснить охолодження повітря по всій кімнаті, він лише створить приємне відчуття прохолоди, посилюючи потоки повітря і сприяючи швидкому випаровуванню поту з вашого тіла. Але, охолоджуваний апарат не врятує вас в спекотну літню спеку. Для того щоб посилити ефект, слід поставити перед вентилятором ємність з водою і опустити туди лід. Випаровування холодного льоду в сукупності з повітрям поширяться по всьому приміщенню, за рахунок чого температура знизиться і повітря стане більш вологим.

Якщо ж у вашому будинку немає електричного вентилятора, то можна просто взяти ємність з водою і льодом і поставити неподалік. Ефект буде не такий сильний, але ви полегшите собі на якийсь час перебування в жаркому місці.

&1&

Саморобний кондиціонер охолоджує і зволожує повітря

У жарку погоду необхідно пити більше холодної рідини, це дозволить вам охолодити організм не зовні, а зсередини. Не варто пити занадто швидко, так як можна захворіти, повільно, маленькими порціями. Існує думка, що гарячий чай ще більш ефективний, оскільки сприяє стимуляції організму до самоохолодження. Намагайтеся носити в приміщенні легший одяг з натуральних матеріалів, вільну. Відмінно підійдуть речі з бавовняної тканини. Якщо вночі жарко і душно спати, то можна спробувати покласти подушку, всередині якої є гречка. Фахівці кажуть, що вона набагато краще будь-який інший в жаркий період, так як вона не тримає тепло.

  • зверніть увагу на поведінку ваших домашніх улюбленців. Коли жарко, вони стають малорухливими, більше сплять, все роблять ліниво і неспішно. Сучасний ритм життя не дозволяє нам весь день нічого не робити, але по можливості в літню спеку рекомендується менше рухів, а більше проводити часу в горизонтальному положенні.
  • зняти килимові покриття. Влітку вони тільки будуть посилювати ситуацію і набиратися пилу.
  • накрити меблі з ворсом світлою тканиною. Тканина буде відображати тепло, на відміну від м’якої поверхні.
  • використовувати пляшки, всередині яких лід, їх можна як покласти поруч з ліжком, так і покласти в ліжко заздалегідь, до того, як ви зберетеся спати.
  • можна посадити деревце з жаркої сторони будинку. Дерева-відмінне рішення в літній період, вони можуть закрити приміщення від палючого сонця, тим самим зберігши вам частинку прохолоди.
  • стіни і дах будинку можна пофарбувати в білий колір. Це радикально, але в регіонах з жарким кліматом користується популярністю.

Якщо ваш будинок ще тільки будується, то краще заздалегідь передбачити всі нюанси. Теплоізоляція-відмінне рішення ваших проблем: влітку-прохолодно, а взимку тепло.

Крім цього, зверніть увагу на матеріали, цегла — універсальна річ, підходить для будь-яких температурних режимів. Влітку він не розжарюється, а в зимовий період — зберігає тепло. Дах краще робити з матеріалів зі світловідбиваючими властивостями.

Покрівля темного кольору буде притягувати промені сонця, у вашому будинку влітку буде жарко і душно. Підводячи підсумки, визнаємо, що без кондиціонера реально обійтися навіть в найспекотніші дні літа. Але, для цього доведеться багато всього запам’ятати і застосовувати на практиці. Простіше побігти в магазин і купити диво-техніку, яка здатна підтримувати прохолоду цілодобово, але не у всіх є така можливість. Та й кондиціонери не благотворно впливають на здоров’я, та й коштують не малих грошей. Крім охолодження приміщення, не забувайте і про охолодження свого організму: багато рідини, душ, ванни, все це також сприяє прохолоді і хорошому самопочуттю в літній період.

Важливо також самому вміти адаптуватися, адже наші предки жили на цій землі мільйони років і вміли співіснувати в гармонії з природою. Необхідно підтримувати свою фізичну форму, вести активний здоровий спосіб життя і тоді ви будете прекрасно переносити як літню спеку, так і зимові суворі морози.