5 столярних пристосувань для збільшення точності і полегшення роботи

50

Столярна справа завжди творчий процес. Абсолютно будь-яке завдання в ньому можна вирішити по-різному. Розглянемо 5 корисних саморобних інструментів і приставок, з якими можна робити багато завдань швидше і якісніше, економлячи купу часу.

1. Кондуктор для запила шипів і пазів циркуляркою

Для складання цього пристосування з фанери випилюється 3 квадратні заготовки 18х18 см.

Вони склеюються між собою. На отриманий блок закріплюється в центрі вузька фанерна накладка.

На накладку прикручуються 2 столярних шарнірно-важільних притиску. З їх допомогою в подальшому можна притискати до кондуктора заготовки. Це дозволяє підтримувати прямий кут, щоб пиляти їх з торця на циркулярному столі ковзаючи по паралельному упору. За допомогою цього кондуктора можна зробити ідеально рівні шипи і пази.

2. Циркуль для фрезера

Щоб виготовити циркуль, з фанери випивається довга планка шириною 8-10 см.у ній фрезерується наскрізний поздовжній паз.

По колу на неї прикручуються реечки сантиметрової ширини.

По ширині зазору між бортиками під планку випилюється вставка. У центрі вона просвердлюється, і в цей отвір вставляється болт. Трохи збоку закручується саморіз.

Корончаті свердла на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 5zwmxz

З торця заготовки потрібно зробити проточку.

Потім вставка встановлюється в направляючу планку, і підтискається баранчикової гайкою. Даний інструмент в такому вигляді може застосовуватися для розмітки кіл. Для цього потрібно зробити отвір в заготівлі, щоб вставити голку з самореза. Після цього приклавши олівець, пристроєм як циркулем можна малювати кола.

Основне ж завдання пристосування полягає в фрезеруванні дисків. Для цього вони грубо вирізаються з фанери або дошки, і за допомогою отвору фіксуються на приставці. Край пристрою з проточкою впирається в фрезу на фрезерному столі. Таким чином, можна постійно тримати заготовку диска на однаковій відстані від фрези, так що її край знімається рівномірно.

3. Приставка для поздовжніх паралельних пазів ручним фрезером

Для виготовлення даної приставки, від підошви фрезера потрібно відкрутити накладку, і обвести її на фанері. По розмітці вирізається заготовка. Її потрібно просвердлити, щоб вона встановлювалася на підошву фрезера.

Потім необхідно висвердлити центральний отвір під фрезу. Також робиться ще 2 збоку на однаковому віддаленні. У них вклеюються шканти, просвердлені з торця під гвинт.

На шканти надягають дрібні підшипники, які потім притискаються шайбою і гвинтом.

Дана приставка дозволяє при повороті до упору підшипників в стінки дерев’яних заготовок позиціонувати фрезу строго по центру. Це потрібно, щоб фрезерувати рівний паз. Таким пристосуванням дуже зручно врізати замки в дверні полотна і т. Д.

4. Паралельний упор з затискачем для торцювання дощок лобзиком

Для складання цього пристрою, з фанери нарізається 3 рейки 35х5 см.

В одній з них з відступом 5 см від краю фрезерується наскрізний паз.

Фрезерована заготовка прикручується під прямим кутом до другої дощечці. У решту рейку потрібно впрессовать болт. Таким чином, з його допомогою остання з’єднується через паз з уже скріпленими деталями.

Між планками пристосування можна затискати дошки. Паралельна ж фрезерована планка буде служити направляючої для електролобзика або ручної дискової пили. Таким чином, пристрій дозволяє торцювати пиломатеріали рівно.

5. Притискний важіль для свердлильного верстата

З фанери необхідно виготовити кронштейн для кріплення важеля. Він являє собою 2 округлені вушка з проставкою між ними. У проставці кронштейна робиться отвір. Потім потрібно співвісно просвердлити вушка.

На свердлильний столик верстата прикручується довгий болт. На нього встановлюється і підтискається за допомогою гайок кронштейн. Його висота регулюється гайками.

До кронштейну через вушка прикручується г-подібний важіль з округленим зовнішнім кутом.

Він дозволяє дуже швидко і надійно притискати до столика дрібні деталі при свердлінні. У багатьох випадках це зручніше, ніж користуватися лещатами.

Дивіться відео