Кручений кабель для зарядки смартфона своїми руками

50

Вітаю всіх зайшли!

Змінюються смартфони, йде час і у кожної людини де-небудь на поличці з’являється коробочка з усякими непотрібними кабелями для зарядки. Зазвичай все йдуть в комплекті з гаджетами дроти прямі — їм можна подарувати друге життя, якщо за допомогою простого способу, описаного в статті зробити з них кручені. Такі кручені кабелі будуть особливо зручні для використання в машині, так як вони не займають багато місця і розтягуються на потрібну довжину, коли це необхідно.

Різні дроти можуть бути виготовлені з використанням різних матеріалів ізоляції, тому перевірити придатність дроти до «завиття» можна хіба що експериментально. Крім самого вихідного кабелю, для процесу також знадобиться рівна пряма дерев’яна паличка, наприклад, олівець або паличка для суші, діаметр повинен бути приблизно 5-8 мм.пластикові не підійдуть, так як не витримають впливу температури. Крім цього знадобиться трохи термостійкого скотча або ізоляційної стрічки, в крайньому випадку можна використовувати відрізки мідного дроту або товсті нитки, і найголовніше — паяльний або будівельний фен. Може підійти і фен для волосся, якщо він розрахований на велику температуру, проте його може не вистачити для хорошого прогріву.

Думаю, сенс процесу став зрозумілий вже з опису необхідних компонентів. Кабель щільно, виток до витка намотується на дерев’яний стрижень, після чого краю намотування фіксуються термостійким скотчем. До роз’ємів можна залишити прямі відрізки кабелю по 4-5 см, як це зроблено в заводських кручених кабелях.

Після чого настає найвідповідальніший етап-кабель потрібно рівномірно прогріти феном з усіх боків і по всій довжині, від рівномірно буде залежати якість завивки. Якщо все зробити акуратно і якісно, саморобний завитий кабель нічим не буде відрізнятися від заводських. Температура повинна бути близько 100°c, час впливу температури підбирається експериментально в залежності від типу ізоляції, головне — нічого не спалити і не поплавити. Після нагрівання кабель потрібно залишити закріпленим на оправці до повного його охолодження, і тільки потім знімати і перевіряти результат.

Як можна побачити з фото вище — результат такої завивки виходить досить непоганим. Для порівняння на фотографії нижче наведено порівняння кабелю в салоні авто до і після завивки-другий варіант здається набагато більш естетичним. Вдалої завивки!

Джерело (source)