Як зробити ребра жорсткості на аркуші металу без преса

52

Часом може зажадати вигнути з листового металу рельєфну деталь, можливо навіть з увігнутим або опуклим малюнком. Це може бути кришка ящика, декоративна накладка і т.д. На виробництві їх отримують пресуванням між матрицями. Але є технологія, яка дозволяє робити такі складні деталі в домашніх умовах без преса.

Матеріали:

  • м’який листовий метал;
  • мдф 18 мм;
  • болти і гайки м6;
  • сталевий кругляк для виготовлення пробою.

Процес виготовлення рельєфних панелей

Насамперед потрібно виготовити з паперу шаблон майбутньої деталі. З мдф за шаблоном випилюється половинка форми. Її відповідна частина повинна вийти меншою, щоб не заважати роботі молотком.

Кромки половинок потрібно буде відфрезерувати з одного боку.

З листового металу вирізається заготівля панелі. Вона робиться трохи більшого розміру.

Частина заготовку піде на загини по кромці, так що чим вище бортики повинні вийти, тим більше беруться допуски.

Потім вона поміщається між матрицями. Всі 3 шари разом просвердлюються, і стягуються болтами.

Тепер затиснутий метал можна почати згинати. Ковзаючими легкими ударами необхідно вигнути бортики по колу на широку половину матриці. Діяти потрібно переміщаючись по колу, підгинаючи бортики потроху.

Після цього матриця розбирається.

На її половинах випилюються наскрізні пази по обрису бажаного рельєфу панелі. В даному випадку той буде являти собою 2 пересічні лінії.

У паз нижньої панелі потрібно випиляти обмежують глибину рейки. Вони не дозволять металу вигнутися більше покладеного, і порватися. До того ж з ними поглиблення вийде однорідним по глибині.

Заготівля панелі знову стягується половинками форми. Під нижню закладаються вставки.

Для подальшої роботи потрібно виточити з кругляка пробій з округлим кінцем. Він і буде формувати поглиблення.

Потім ударами по ньому молотка, вигинаємо рельєф по матриці.

Якщо у вас є електричний або пневматичний перфоратор, то можна зробити з прута набалдашник, і наварити його на биту. Тоді простукати рельєф вийде куди швидше і легше.

Зроблена таким чином панель надалі трохи шліфується, щоб прибрати сліди від вм’ятин. Також їх можна зашпаклювати, і потім зафарбувати. Якщо панель повинна бути суцільною без перфорації, то отвори заварюються.